Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga

Cieszyn

Opinie o Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga

Klient

Starszy sprzedawca w Cieszynie to największy gbór jakiego kiedykolwiek spotkałem. Odradzam

Sprzedawcy z Cieszyna
@Klient 28.12.2016 21:33

Witam, Każdy z Nas może mieć czasem gorszy dzień. Jesteśmy tylko ludźmi. Proszę mi wierzyć, że na pewno nie było to działanie celowe. Przepraszamy i zapraszamy na zakupy.

Arek

ż, czy kamerom towarzyszą mikrofony, ale przezornie unikałem prowadzenia rozmów w szatni czy kuchni podczas przerwy śniadaniowej. 6.Podsumowanie Czy warto starać się tam o pracę? Zdecydowanie tak! Warunki pracy dość dobre, czysto sucho i ciepło, a płaca dość wysoka.

Arek

jedna kolejka. Stanowiska sprzedawców nie są wyposażone w kasy fiskalne. Sprzedaży dokonuje się za pomocą komputerów ręcznie wpisując kody produktów, co jest dość uciążliwe. Łatwiejszym rozwiązaniem byłyby kody kreskowe, ale nie wiedzieć czemu nie są one w tej firmie stosowane. Gotówkę inkasuje się do jednej wspólnej szuflady znajdującej się pośrodku sali sprzedaży, więc nie ma możliwości oddzielnego rozliczania każdego ze sprzedawców. Z tego też powodu, nowy pracownik przez około pół roku nie ma nawet prawa dotknąć podawanej mu przez klienta gotówki, lecz musi w tym celu wezwać innego uprawnionego pracownika, co wygląda dość śmiesznie z punktu widzenia klienta. 4.Wynagrodzenie. Nie ma tzw. Umów śmieciowych. Każdy pracownik zatrudniony jest na umowę o pracę, a pensje zaczynają się od 2000zł netto wzwyż i uzależnione są od wypracowanego obrotu. 5.Wielki Brat Patrzy… Cała firma mieści się w dość dużym parterowym obiekcie w którym oprócz sali sprzedaży znajduje się potężny magazyn, szatnie, toalety, sala szkoleniowa i liczne pomieszczenia biurowe. Nie jest jednak tam zatrudniony ani jeden pracownik ochrony. W zamian za to jest system monitoringu, którego mógłby pozazdrościć nawet Pentagon czy siedziba CIA. Kamery są dosłownie wszędzie, a ich ilość jest powalająca, gdyż każdy centymetr sześcienny przestrzeni wewnątrz obiektu a także na zewnątrz jest bacznie obserwowany. Nigdy nie policzyłem wszystkich kamer, ale w samej tylko sali sprzedaży jest ich około osiemdziesięciu, więc w całym obiekcie liczba ta może wynieść nawet około trzystu. Jedynie w toalecie nigdy nie zauważyłem niczego, co mogłoby być ukrytą kamerą, ale zawsze przyjmowałem że tam też sięga wzrok Wielkiego Brata. Poza tym każdy pracownik wyposażony jest w zawieszony na szyi chip otwierający każde drzwi i przejścia między stoiskami, więc zapewne za pomocą tego udogodnienia jest też możliwe śledzenie pozycji każdego z pracowników na terenie obiektu. Nigdy nie dowiedziałem się te

Arek

Pracowałem dość długo w tej firmie, która składa się z kilku sklepów na terenie śląska. Ja zatrudniony byłem na stanowisku sprzedawcy w sklepie głównym w Bielsku-Białej. Postaram się dość szczegółowo opisać warunki z punktu widzenia pracownika. 1.Rozmowa kwalifikacyjna. Starając się o pracę, po złożeniu dokumentów, kandydat zapraszany jest na rozmowę kwalifikacyjną z właścicielem firmy. Oczywiście bardzo ważne jest aby posiadać dość obszerną wiedzę z elektroniki, elektrotechniki jak również informatyki. Mile widziane jest doświadczenie, ale (tu uwaga!!!) nie mniej ważne są też poglądy polityczne. Oczywiście nikt nikogo bezpośrednio o to nie pyta, ale zważając na to, że rozmowa trwa ponad godzinę i ma raczej formę luźnej dyskusji na każdy temat, szef jest w stanie dość szczegółowo prześwietlić kandydata. Dużym atutem będzie tu poparcie dla obecnej partii rządzącej i daleko idąca sympatia dla jej prezesa. 2.Szkolenie. Jeśli rozmowa wypadnie pozytywnie, kandydat rozpoczyna pracę od następnego dnia. Od tej pory pracuje pod okiem któregoś z doświadczonych pracowników. Pracę teoretycznie rozpoczyna się o godzinie 9:00, a kończy o 17:00. Praktycznie wygląda to nieco inaczej, gdyż nowi pracownicy przechodzą trzymiesięczne szkolenie ze znajomości asortymentu rozpoczynające się o godzinie 7:00, natomiast po zakończeniu dnia wychodzi się nie wcześniej niż o 17:30. Praca (a raczej nauka) pod nadzorem innego pracownika to też loteria. Gdy trafi się na kogoś, kto chcę Cię rzeczywiście czegoś nauczyć, pozwala Ci obsługiwać klientów przyglądając się jedynie i pomagając. Gdy trafisz do kogoś, komu zależy jedynie na zrobieniu jak największego obrotu (co wiąże się z wysokością premii), stoisz tylko przyglądając się czyjejś pracy i tracisz czas. 3.Warunki pracy. Warunki pracy poza tym, że pracuje się na stojąco przez 8 godzin, są dość komfortowe. Nie ma tu klasycznej lady, tylko cztery oszklone okienka (jak w aptece), do których obowiązuje

Majka

Bardzo uczciwy pracodawca! Bardzo dobre warunki płacowe!!!!, zatrudnienie wyłącznie na umowę o pracę, bardzo dobre warunki pracy, miła atmosfera, bardzo zgrany i sympatyczny zespół pracowników. Wymagana wiedza z elektroniki i elektrotechniki na poziomie zaawansowanym!

Roberto
@Majka 28.12.2015 18:00

Ile ci zapłacił za taki wpis ??

Zostaw opinię o Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga - Cieszyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga