Opinie o EPLAN Software & Service w Cieszyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie EPLAN Software & Service. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w EPLAN Software & Service o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EPLAN Software & Service w Cieszyn

Ja to chyba mam jakąś opóźnioną ofertę, bo przyszedłem tu z ogłoszeniem sprzed około 10ciu miesięcy dla inżyniera wsparcia technicznego od spółki a tutaj już w lutym zeszłego roku pisali, że jej nie ma. to czemu pod tamtą nazwą kogoś do siebie szukali? Jest ktoś na bieżąco z tą sytuacją?

Po wysłaniu aplikacji zero kontaktu. Oczywiście firma ma prawo kontaktować się z wybranymi kandydatami ale chociaż automatyczny mail z jakiegoś ATS-a by się przydał. Słabo.

Alicja

Czyli nie obiecywali nic, że poinformują nawet jak Cię nie wybiorą?

@Alicja

Droga Alicjo, Idąc twoim tokiem rozumowania równie dobrze można wysłać CV do /dev/null ;-) Informacji o tym jak wygląda proces rekrutacji nie ma w ogłoszeniu. Może dla Ciebie to bez znaczenia, ale niektórzy lubią wiedzieć, że ich aplikacja chociaż dotarła do firmy... żeby już nie wspomnieć o jakiejś informacji, że aplikacja kończy swój żywot na jakimś etapie rekrutacji. W przypadku wysłaniu aplikacji do EPLAN Software & Services nie wiadomo totalnie nic. Dlatego podtrzymuję pierwsze stanowisko -> Słabo.

Asystentka

Dziękujemy za Twoje uwagi. Staramy się odpowiadać wszystkim Kandydatom, bez względu na decyzję. Jeśli odpowiedź nie dotarła – przepraszamy! Postaramy się zweryfikować przyczynę, a jednocześnie gorąco zachęcamy Cię do ponownego kontaktu.

Iza

A ile już czekasz na odpowiedź? Jest szansa że jeszcze się odezwą?

@Asystentka

Efekt waszych "starań weryfikacji" należy ocenić równie słabo... bo i tak żadnego maila - choćby automatycznego - do tej pory nie przesłano. Jeśli chodzi o ponowny kontakt to jest to ten sam rodzaj absurdu, który przedstawiono w poprzedniej odpowiedzi do użytkowniczki @Alicja Skoro kandydat nie otrzymuje jakiejkolwiek wiadomości - choćby takiej, że aplikacja dotarła - to z kim i jak ten kandydat ma się skontaktować? Na waszej stronie internetowej nie ma maila kontaktowego dedykowanego do rekrutacji. Wysyłanie pytań w sprawie rekrutacji na jakiś ogólny adres z sekcji kontakt (EPLAN_Sekretariat@abmicro.pl) byłoby już zupełnym dziwactwem... Nawet domena firmy się nie zgadza...

Aleksandra Rabsztyn-Ligocka

Cześć, prześlij proszę swoje CV, wraz z informacją na jakie stanowisko aplikujesz, na mój adres mailowy:rabsztyn-ligocka.a@eplan.pl. Przekażę osobie odpowiedzialnej za rekrutację a Tobie niezwłocznie jej decyzję. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kontakt.

@Aleksandra Rabsztyn-Ligocka

Aleksandro, Mam inną propozycję: Wyślij tej osobie odpowiedzialnej za rekrutację informację, że macie takie opinie w sieci, które świadczą o pierwszorzędnym olewaniu kandydatów przez Eplan Software & Service . Sugerowałbym też maila do szefa z informacją, że musicie posprzątać sekcję "kariera" na waszej stronie i zainwestować w jakiś najprostszy ATS aby takie historie kandydatów nie psuły wam opinii w przyszłości...

Aleksandra Rabsztyn-Ligocka

Dziękujemy za Twoje uwagi i jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację.

@Aleksandra Rabsztyn-Ligocka

Moja kandydatura również nie otrzymała żadnej odpowiedzi. Nawet jakiegoś maila z potwierdzeniem aplikacji nie było. Zgłoszenie wysłałam przez stronę aplikuj.pl gdzie EPLAN zamieszcza ogłoszenia. Na stronie https://www.eplan.pl/firma/kariera/dolacz-do-nas/eplan-cieszyn/ również jest kilka ogłoszeń ale nie ma żadnego formularza aplikacyjnego. Jest też dostępna również strona zagraniczna ale tam nie ma ofert do polskiego oddziału. Pozostaje wobec tego tylko strona aplikuj.pl i faktycznie jest tak jak osoba powyżej opisała. Przesyłanie CV do firmy Eplan Cieszyn przez portal aplikuj jest niczym wrzucenie dokumentu do czarnej dziury. Nie polecam.

@Ania

Cześć,prześlij proszę CV na rabsztyn-ligocka.a@eplan.pl.Pozdrawiam

Iza
@Aleksandra Rabsztyn-Ligocka

A jak wygląda u państwa rekrutacja? :) To klasyczna rozmowa, czy coś wiecej?

@Aleksandra Rabsztyn-Ligocka

Nie rozumiem po co miałabym wysyłać maila. Żeby otrzymać odpowiedź z fałszywymi przeprosinami i jakimś bezsensownym wyjaśnieniem? Po prostu opisałam dla społeczeństwa jak wygląda u Państwa rekrutacja. Jak widać po wpisach pozostałych kandydatów potraktowaliście Państwo identycznie.

@Iza

Cześć, zazwyczaj rekrutacja to jedna rozmowa kwalifikacyjna. Czasami kandydaci otrzymują po niej zadanie, powiązane z projektem, w którym będą pracować. Pozdrawiam

Maja

Wiesz jak ktoś się nie zobowiązuje to teoretycznie nie musi. Choć faktycznie sa opcje automatycznych odpowiedzi odmownych. A pamiętasz czy w ogłoszeniu były widełki płacowe?

@Ania

Te ogłoszenia publikowane na stronie aplikuj to jest pic. Eplan w Cieszynie nie zatrudnia nikogo. Nic dziwnego, że nikt wam nawet maila nie wysłał. Bałagan na stronie eplanu też jest tego dowodem. Nikt się tym nie przejmuje bo nikogo z zarządzających to nie interesuje. Podobało mi się to porównanie z /dev/null które ktoś tu przedstawił. Jest całkiem trafne ;)

@Dollar

A czemu nikogo tam nie zatrudniają i skąd to wiesz?

@Beata

Nie zatrudniają, bo nie ma takich potrzeb i nie ma budżetu... Firma może dla niektórych wizerunkowo z zewnątrz wygląda na zachodnią nowoczesną korporację. W praktyce jest to po prostu polski oddzialik... z pełnym bagażem kryjącym się za słowem "polski". Koronny przykład: Która firma poszukująca pracowników publikuje na swojej stronie internetowej ogłoszenie o pracę nie zostawiając w nim jakichkolwiek informacji gdzie kandydaci mają wysłać CV? Ano taka, która nie poszukuje nikogo :-)

@Dollar

Dalej nie rozumiem w takim razie po co im tracić tyle zachodu na wrzucanie ogłoszeń

@Beata

Nie wiem dlaczego ogłoszenia się pojawiają na stronie aplikujpl. Może kiedyś zgodzili się na publikacje odnawialnych okresowo ogłoszeń. Rozwiązań jest mnóstwo dla tego typu portali. Mogą na przykład służyć za generator bazy kandydatów. Gdy ktoś będzie potrzebował skorzystać z tej bazy kandydatów będzie musiał już normalnie płacić. W międzyczasie ogłoszenia mogą być automatycznie odnawiane za free - bo co to komu przeszkadza? Jeśli popatrzeć co tam na stronie aplikujpl sie pojawia to już z daleka widać, że to nie jest żaden poważny serwis z ogłoszeniami. Tak czy inaczaj podtrzymuję poprzednie komentarze.

Beata Nowy wpis
@Dollar

Hej, pracujesz tutaj może jeszcze? ciekawa bym była czy faktycznie w ostatnim czasie nikogo nie przyjmowano tak jak kiedyś wywiązało się z tego wątku... dasz znać coś więcej jak tu się teraz pracuje? jakie wymagania trzeba byłoby spełnić żeby móc ewentualnie kandydować? Poziom podskoczył?

Obeznany Nowy wpis
@Beata

Może dlatego nie rekrutują bo EPLAN już nie istnieje.. został przejęty przez Digital Technology Poland z Zielonej Góry Warto poczekać aż DTP zacznie zatrudniać, bo ponoć tam jest inna jakość zarządzania i podejścia do pracownika. O Eplanie radzę zapomnieć.

Dollar Nowy wpis
@Obeznany

Jeśli chodzi o DTP to wiele wskazuje, że będzie ta sama bieda. Komunikacja z nimi jest poniżej krytyki...

Na przełomie sierpnia-września 2022 wysłałem CV na DevOpsa na jednym z internetowych portali. Nie otrzymałem kompletnie żadnej odpowiedzi - pomimo sporego doświadczenia . Teraz sobie przypomniałem, że kiedyś wysyłałem aplikację i jakoś zero reakcji. Po szybkim researchu trafiam tutaj i widzę, że nie jestem sam. Niepoważna firma. W XXI wieku wysyła się info, że CV doszło albo chociaż, że zakończono proces rekrutacyjny. W przypadku EPLAN Cieszyn mamy geszefciarzy co nawet nie potrafią wprowadzić podstawowej komunikacji z kandydatami.

Jacek
@Andrzej

Może jest jakieś opóźnienie z powodu wielu zgłoszeń... Próbowałeś się z nimi kontaktować, jak to się potoczyło na przełomie ostatnich miesięcy?

@Jacek

Nie ma takiej możliwości. Firma nie podaje żadnych danych kontaktowych przy ogłoszeniu na swojej stronie a wysyłając CV przez publiczny portal z ogłoszeniami nie dostaje się żadnej informacji. Zresztą wystarczy sobie poczytać opinie pracowników tutaj. Oni nie poszukują pracowników tylko zbierają sobie bazę kandydatów na wszelki wypadek.

Nabuchodonozor

Szczerzę polecam miejsce pracy i ludzi. Można oczywiście znaleźć wady, ale na jedną wadę przypada tysiąc zalet!!!

@Nabuchodonozor

Czyli dobrze się tam dogadujecie, tak? :) Czy pracodawca robi wam jakieś integracje?

Tester Oprogramowania

1. CV w wersji PL i EN 2. Telefon z zaproszeniem na rozmowę 3. Rozmowa kwalifikacyjna 4. Telefon z decyzją 5. Brak umowy przedwstępnej

1. Podstawy z testowania (sylabus, pojęcia) 2. Jakie informacje byś zawarł przy zgłoszeniu defektu 3. Krótka rozmowa po angielsku 4. Cechy charakteru potrzebne u testera 5. Zdecydowanie do podjęcia pracy, która często jest powtarzalna i nudna

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Dorota

Dla mnie EPLAN to przede wszystkim duże możliwości rozwoju. Bardzo fajny budżet edukacyjny (obejmujący zarówno szkolenia, jak i konferencje), dostęp do wybranej platformy e-learningowej (Udemy lub Pluralsight), ambitne projekty. Jeśli chodzi o atmosferę - trafiłam do super zespołu, gdzie mam się od kogo uczyć, mam na kogo liczyć, jeśli potrzebuję supportu, a jednocześnie - pracuję z ludźmi, których po prostu szczerze lubię. W firmie jestem już prawie cztery lata i wiem, że jeszcze wiele mogę się tutaj nauczyć. Jednym słowem - polecam :)

Joanna
@Dorota

ten budżet edukacyjny jest dostępny dla każdego nawet dla świeżaka co dopiero przychodzi do firmy ? czy trzeba podpisać jakaś lojalke ze sie przepracuje np rok-dwa za jakieś szkolenie za które firma zapłaci ?

Darek
@Joanna

Nie stosujemy lojalek. Budżet w całości jest dostępny po przejściu okresu próbnego. Podczas pierwszych trzech miesięcy jest możliwość dołączenia do Udemy, gdyby była konieczność lekkiego dokształcenia czy przebranżowienia pracownika :)

@Darek

Często tutaj ludzie się przebranżawiają czy raczej firma na tyle dobrze ich dobiera, że nie ma potrzeb do jakichkolwiek zmian?

Posiadam dwuletnie doswiadczenie w branży, szukam pracy przy międzynarodowych, ciekawych projektach. Czy firma jest w stanie konkurować z innymi na rynku pod względem technologicznym? No i jak wygląda sprawa z zarobkami?

Asystentka
@Kandydat

Cześć! Ostatnie miesiące to u nas czas intensywnych zmian, będących odpowiedzią na opinie i uwagi naszego zespołu, naszych byłych i obecnych pracowników. Co obecnie proponujemy? - przejrzysty system wynagrodzeń zgodny z rynkowymi standardami - jasno określoną ścieżkę kariery – elastyczną w kontekście indywidualnych planów rozwoju - dojrzałe i dobrze zorganizowane zarządzanie projektami - szerokie możliwości rozwoju – uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach w Polsce i za granicą (w obecnym specyficznym czasie – głównie online), stały dostęp do platform edukacyjnych (Udemy, Pluralsight) - pracę w nowoczesnych technologiach, przy projektach, z których korzystają setki tysięcy użytkowników na całym świecie - pracę w modelu hybrydowym - kameralną, przyjazną atmosferę - przestronne, nowoczesne biuro przy trasie S52 Cały czas poszukujemy doświadczonych programistów i testerów, którzy wesprą nas w dalszym rozwoju: (usunięte przez administratora)

Jeżeli jesteś doświadczonym programistą / testerem to nie masz co szukać w tej firmie, szkoda twojego czasu. - Niskie zarobi w stosunku do umiejętności - Brak rozwoju, (praca tylko nad jednym projektem) - Szefostwo które żyje jeszcze w latach 90 jeżeli chodzi o branżę IT (zarobki, zarządzanie ludźmi, rozmowa z pracownikami, mydlenie oczu obietnicami bez pokrycia) - Brak możliwości pracy zdalnej - Zatrudnianie ludzi beż jakiegokolwiek doświadczenie w IT (hello world). + Łatwo rozpocząć karierę w IT (dużo można się nauczyć i zmienić potem prace) Chociaż ubywa doświadczonych ludzi, a przybywa całkiem zielonych (Trzeba się spieszyć).

Świeżak

Proszę powiedzieć, jak to jest z zatrudnieniem? Ile się czeka na przyjęcie do pracy? Minęły dwa tygodnie od mojej rozmowy kwalifikacyjnej, z której dostałem zadanie (chociaż błędnie wykonane ale wykonane). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Wsparcie
@Świeżak

@Świeżak, czy dostałeś odpowiedź na swoje zadanie? Jeśli coś takiego się nie stało to proszę o kontakt z osobą do której to zadanie wysłałeś. Firma postara się odpowiedzieć jak najszybciej na tę obsuwę.

Trochę się ostatnio wydarzyło w naszym oddziale i były to zmiany na lepsze☀. Przenieśliśmy się do nowego nowoczesnego biura przy trasie S52. Zmiana ta znacznie poprawiło dostępność komunikacyjną dla osób spoza Cieszyna oraz posiadamy dużo miejsc parkingowych. W nowej lokalizacji mamy dużo więcej przestrzeni, którą udało nam się dostosować do potrzeb zespołów☯. Dzięki usprawnieniu systemu zarządzania wypracowaliśmy jasne ścieżki kariery oraz dostosowali wynagrodzenia do wymagań rynku. Pracę zespołów ukierunkowaliśmy na główne domeny naszej działalności, co pozwoliło lepiej widzieć i osiągać cele jednocześnie podnosząc kwalifikacje☘. Każdy pracownik ma duży wpływ na własny rozwój i doskonalenie umiejętności w ramach przejrzystego systemu szkoleń⚗. Wprowadziliśmy dużo więcej formalnych i nieformalnych spotkań poprawiających komunikację poziomą i pionową w strukturze zarządzania♾. Pandemia COVID zaskoczyła nas (jak wszystkich ☹) w trakcie procesu restrukturyzacji ale dzięki zaangażowaniu wszystkich kolegów i koleżanek sprawnie stworzyliśmy dobre zasady współpracy online co pozwoliło nam ciągle realizować wszystkie nasze projekty bez opóźnień ???? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zobaczenie zmian od środka ????

Paulina

Trzeba mieć duże doświadczenie, żeby zostać zatrudnionym w Eplan? Pytam, ponieważ nie mogę zbytnio znaleźć takich informacji o tym pracodawcy. Wy jako pracownicy wiecie najlepiej, czego oczekuje firma. Proszę, żebyście napisali coś na ten temat w komentarzu niżej.

@Paulina

Podpinam się pod ten komentarz, ponieważ też jestem ciekaw. Co prawda niedawno posłałem aplikację na front-end developera, ale żadnej odpowiedzi nie uzyskałem. Chciałbym zdobyć swoje pierwsze doświadczenie komercyjne w branży IT, ale co aplikuję do różnych firm to albo odmowa albo brak odpowiedzi.

Świeżak

Przychodzę z prostym zapytaniem: czy mając niewielkie doświadczenie z Angularem warto aplikować do Eplanu czy dać sobie spokój?

Rycerz

Part 3 - ending Porzucając świat Gry o Eplanowy Tron mogę powiedzieć, że firma dba o nikogo tak naprawdę. Starzy pracownicy nie mają na co liczyć w kwestii podwyżek czy awansu. Jest to jedyna firma w okolicy, która nie awansuje kogoś na regulara nawet po kilku latach dobrej i rzetelnej pracy. O seniorze można generalnie pomażyć chyba że interesuje kogoś pracowanie przez 15 lat, żeby taki tutuł i wątpliwą podwyżkę otrzymać. Albo należysz do „odpowiedniej ekipy” albo musisz szukać nowej pracy. A i tak przynależność do czegokolwiek nic nie gwarantuje więc i tak zostaje opcja numer 2. Nowe widełki ze skarbca dotyczą tylko nowo przybyłych pracowników ale i tak nie mogą oni liczyć na rozwój finansowy w raz ze wzrostem doświadczenia. Chore poczucie lojalności panujące w „menedżmencie” mnie śmieszy bo ewentualny awans i podwyżki są zależne od tego nie ile ma się ogółem doświadczenia, jak dużo się robi czy ogarnia ale od tego ile lat jest się w Eplanie. Chory system, który ma źródło w tym jak się całym przybytkiem zarządza. A zarządza się nim tak jak 30 lat temu myśląc, że IT nie idzie do przodu w tych kwestiach i ciągle panuje era pracodawcy gdzie to „ON” wybiera palcem z tysiąca chętnych a szczęśliwcy mają go jeszcze całować po rękach i być wdzięczni przez kolejne 20 lat..... Przy jakichkolwiek rozmowach na trudne tematy jest rozkładanie rąk i biadolenie „No co ja mogę” lub mydlenie oczu i składanie obietnic „na kolejny rok” by potem znowu powiedzieć „No co ja mogę...”. Jak ktoś nic nie może to po co zarządza jakąkolwiek firmą? Jak ktoś to wytłumaczy to będę wdzięczny. Niestety ale zarządzanie w tej firmie nie istnieje a jak już jest to powierzchowne i jest sztuką dla sztuki. Pozycje Quasi „Menadżerów”, którzy realnie nie mogą/boją się podjąć jakąkolwiek decyzje nie ratuje sytuacji a wręcz ją pogarsza. Zero walki i próby zatrzymywania pracownika. Zero negocjacji. Zero zaangażowania o to by firma nie traciła bardzo doświadczonych albo bardzo dobrze rokujących świeżych ludzi czesto z pomysłami, chęciami i energią. Wszystko sprowadza się do tego, że „jak Ci się nie podoba to drzwi otwarte wszak mamy na Twoje miejsce 1000 juniorów już czekających pod drzwiami z CV w zębach” a prawda jest taka, że coraz mniej ludzi chce tam aplikować, jeszcze mniej faktycznie przyjmuje oferty a tylko znikoma ilość jeśli wogóle zostaje na dłużej i pracuje np 5-10 lat. Jak wspominałem, dużo obietnic i mydlenia oczu a efektów i rzeczywistych rozwiązań brak. Owszem, nie pomaga tu fakt, że oddział w Cieszynie jest zależny od strony Niemieckiej i wszelkie decyzje, zmiany czy ustalenia muszą odbywać się w porozumieniu lub zostać wywalczone wręcz przez polskiego menadżera. No ale jak się ledwie duka po „engliszu”, tylko potakuje i nie potrafi uargumentować czegokolwiek a do tego ludziom w oddziale stale obiecuje gruszki na wierzbie a potem rozkłada płaczliwie ręce mówiąc „że miało być na 99% no ale wyszedł ten 1%”. Nie wspomnę już o tym, że owym oddziałem zarządza osoba, która nie ma absolutnie żadnego pojęcia o biznesie IT, procesach, technologiach itp. Jest jak dziecko w mgle. Bez odpowiedniego doświadczenia, wykształcenia oraz podejścia. Ja w takich chwilach zawsze zastanawiałem się jak to jest możliwe, że taki „menedżment” utrzymał się tu tyle lat.....napewno służy to samemu zarządzającemu wszak wózek cały czas się kula sam oraz stronie Niemieckiej, która w Polsce ma po prostu prostego małego pionka, który trzyma w szachu wszystkich pracowników tworząc z nich tanią siłę roboczą. Pod względem technologicznym czyli sprzętu komputerowego, biurek, wystroju biura jest bardzo dobrze. Zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt czyli monitory 4k, mocne komputery, dobre peryferia. Wystrój może nie jest jakiś „High-Endowy” ale spełnia swoją funkcję. I na tym tyle z plusów. Suma summarum jak ktoś dopiero zaczyna i nie ma zielonego pojęcia o IT i nigdy wcześniej nie pracował to można spróbować swoich sił i „liznąć” pewnych rzeczy jednak mieć już plan na przyszłość co, jak i kiedy chce się robić i nie czekać oraz nie wierzyć w obietnice i bzdury. Nie nastawiać się na długą i owocną współpracę tylko po jakimś czasie szukać innych miejsc gdzie można realizować swoje cele oraz samemu mieć plan na rozwój.

Leszek
@Rycerz

Z Eplana odeszedłem prawie 3 lata temu ale widzę, że wszystko 'w normie'. Cytując klasyka: kijowo ale stabilnie XD

czytelnik

Poezja :) sama prawda

Sarni mściciel
@Rycerz

czyli po latach nadal staro bida..

Rycerz

Part 2 Na osobną wzmiankę zasługuje swoisty „Agilo’wy Mędrzec”, który snuje się po Eplanosteros od zespołu rycerzy do zespołu aby uwalniać ich umysły i dusze od trosk, załatwiać różne sprawy i problemy u Królów i Książąt lub innych Ekip. Jednakże jest tak zajętym człowiekiem, że nie ma czasu na to by wprawiać się w bojach i iść ramię w ramię ze swoimi braćmi i siostrami. Niestety ale rolę swoją wypełnia nieudolnie i kulawo bo zamiast koić umysły i dusze rycerzy to wywołuje odwrotny skutek przez co wzrasta poziom niezadowolenia wśród zespołów. Jego unikalną cechą jest to, że znika na kilka długich tygodni po czym wraca zapytać czy już się uspokoiło. Cóż wszyscy chyba domyślają się co zespół rycerzy mówi „Mędrcowi” i w jaką podróż ma się udać..... Kolejną barwną postacią lecz słabo mi znaną był „Varys” czyli osoba, która w sumie rozmawiała z ograniczoną liczbą ludzi a jednak wiedziała absolutnie wszystko co dzieje się w „Królestwie”. Posiadała informacje od źródeł, często trafne i sprawdzone ponieważ często wieści rozchodziły się szybciej wśród niżej uplasowanych giermków, stajennych i wielu innych. Jego kruki dostarczały co i rusz ciekawych informacji pozwalających przygotować się na kolejne inwazje bezmyślnych pomysłów lub machnąć ręką na nierozwiązane kwestie. Cały obraz Eplanosteros nie byłby pełny gdyby nie jego swoista „Strażniczka”. Zanim wejdziesz na ziemie królestwa musisz przejść przez nią i spełnić wymagane warunki. Później gdy już będziesz wypełniał swoje zadania radzę Ci żyć w zgodzie z ową istotą gdyż inaczej będziesz skazany na niełaskę i najprawdopodobniej spłoniesz od wzroku przy pierwszej okazji gdy znowu czegoś nie wiesz lub nie potrafisz załatwić lub głupio sie pytasz i owa „Strażniczka” musi Ci pomóc w prozaicznych sprawach. Uważaj, dbaj o dobre stosunki i nie wychylaj się a znajdziesz w niej oparcie i kompana z tykającą bombą w sakwie. Należy również wspomnieć o „Królu” Eplanosteros. Człowieku który żelazną ręką trzyma wszystkich w szachu i nie boi się podejmować bezkompromisowych decyzji. Potrafi walczyć na wielu frontach i nawet gdy na każdym przegrywa to ratuje się legendarnym już hasłem „No co ja mogę....” Król ma kilku wiernych i twierdzi, że zaufanych ludzi z zakonu „Brązowej Drachy Słońca”, na których opiera swe rządy i mniej więcej wie co dzieje się w zespołach rycerzy tak aby móc dalej obiecywać różne bzdury a w rzyczywistości zatkać rycerzom usta owocami lub warzywami z „owocowej środy” lub wepchnąć do kieszeni coś słodkiego z zorganizowanego własnoręcznie, odpłatnego straganu gdzie można zaopatrzyć się w różne ciekawe specyfiki, które dodają energii i wigoru do dalszej pracy i walki za miskę pomyj pomimo kilkunastu lat stażu w walce. „Król” to człowiek o wielu twrzach. Potrafi być dobrym wujkiem przyjemnie rechoczącym i żartującym z różnych rzeczy aby po czasie przejść w poważnego dyplomatę posługując się różnymi językami od GerEnglish przez czeski a na jezyku pradawnych ras kończąc w którym wykrzykuje swoje zaklęcia gdy jest niezadowolony. Może szybko stać się dyplomatą migającym się od rzeczowych odpowiedzi i konkretów w ważnych sprawach aby już po chwili przerodzić się w opryskliwego i naburmuszonego dzieciaka, który nie potrafi rozmawiać ze swoimi podwładnymi rycerzami. Gdy Ci chcą wyższy żołd za swe usługi to mówi, że nie ma tyle w skarbcu i, że to co jest to i tak są góry złota. Gdy rycerze chcą odejść to straszy ich permanentnym wygnaniem z królestwa, poszczuciem psami i jasno zaznacza, że dopóki On jest Królem to nie mają owi rycerze czego tu szukać. Gdy rycerze opuszczają Królestwo w poszukiwaniu lepszego jutra, Król obraża się śmiertelnie i bierze urazę do serca. O saym Eplanosteros również warto powiedzieć kilka słów. Samo królestwo co by nie mówić ale jest świetnie zaopatrzone w najnowsze zdobycze techniki co czyni jest pod tym względem dobrym miejscem aby zaznajomić się z nowymi narzędziamy wojny dla rycerzy. Podział Królestwa przez „Mur” ma również swoje korzyści i nadaje klimatu całej krainie przez co aklimatyzacja nowo przybyłych przebiega szybciej. Jednak na tym piękno tej krainy się kończy gdyż cała reszta to tylko makieta. Kolos na glinianych nogach zarządzany nie tak jak być powinien a na jego czele stoi „Król” co nigdy swądu wojny nie powąchał a jego doświadczenie bierze się z wojaży po zagranicznych Krainach.

Rycerz

Part 1 Witam wszystkich wędrownych i wolnych rycerzy chcących dołączyć do Gry o Eplanowy Tron. Walczyłem na polach Eplanosteros bardzo długo. I tak potwierdzam, że to tutaj toczy się nieustanna gra.....i to bynajmniej nie o tron w kiblu. Musicie wiedzieć, że w Eplanie jak to w książkowej „Grze” panuje pewien podział na kilka różnych ekip oraz indywidualne persony. Ekipy i persony te wzajemnie się zwalczają, zawierają sojusze, spiskują czy podglądają wysyłając na zwiad swoje „Kruki”. Jednak cel jest jeden. Pozostać w grze i zwiększać swoje wpływy. Z racji długości mej opowieści podzielę ją na 3 części I tak jako pierwsza wyróżnia się ekipa „Nocnej straży” która choć mało liczna broni normalności w firmie i ciężko pracuje aby coś działo się w projektach. Swoiste wyrzutki, wygnańcy którzy nie są uwikłani w żadne układy ani nie przynależą do żadnej z „rodzin” panujących w „Eplanowym Westeros”. Pracują, harują, dwoją się i troją aby ten cały „światek” się trzymał w całości. Są swoistymi filarami owej firmy ale też cichymi obserwatorami, którzy w spokoju i często niedowierzaniu patrzą co los i „mieszkańcy” „Eplanosteros” wyprawiają. Patrzą i często oczom nie wierzą co się na tych „Brązowych Równiach” dzieje. Począwszy od kłamstw i nieudolności samego Króla i nic nie robiących „Niemieckich Dothraków” siędzacych na tronie, poprzez wieczne utarczki o niski żołd dla aktywnie walczących rycerzy a skończywszy na opuszczeniu samych aktwynych rycerzy, braku walki o nich i wprost mówienia, że każdego wprawionego w bojach rycerza Eplanosteros można zastąpić skończoną liczbą pospolitego JuniorPlebsu z widłami w łachmanach, którzy gotowi są pracować za miskę pomyj. Owi Strażnicy starają się stać z boku i nie mieszać się do konfliktów. Nie mają ściśle określonego zdania na temat swojego położenia i tego czy są zadowoleni ze służby. Kolejną bardzo ważną rzeczą są ludzie „zza Muru”. Ludzie różnej maści, poglądach i umiejętnościach. Zwłaszcza te trzecie są często dość wątpliwe, wszak zdarzają się zaawansowani rycerze co nie wiedzą jak miecza używać i ratują się młodymi giermkami, którzy młodzi, głupi i chętni do wybicia się wyręczają zakutych w blachę rycerzy z często prozaicznych i łatwych zadań jak chociażby przygotowanie Wiecznej Maszyny, poskładanie ProtroLancy czy Fit Armoru albo przeprowadzenie Projektowych rumaków przez świat Automatronów, które dla Ekspert Rycerzy są często owiane złą sławą a czasami nawet grozą. Owi ludzie są już tak zkorzenieni w Eplanosteros, że raczej nic i nikt ich już nie ruszy i będą tam tkwić aż do swojej starości kiedy będą mogli wreszcie zawiesić pancerz na kołek i udać się do krainy wiecznej szczęśliwości. Niestety owa ekipa „zza Muru” nie sprawia, że Eplanosteros jest lepszym miejscem. Bo co ma pomyśleć sobie młody aspirujący Giermek gdy widzi, że przerasta umiejętnościami MyszoSzermierki swojego Mistrza a ów Mistrz jest bardzej zajęty spotkaniami, intrygami, narzekaniem, piciem słodu kofeinowego czy pochłanianiem sporej ilości rewitalizujących umysł i ciało słodyczy, które kupuje u obwoźnego kloszarda co snuje się po Eplanosteros.... Wszak „Ekspert Rycerz” nie będzie brudził sobie rąk jakąś prostą pracą dla plebsu. Często gdy Giermek okazuje się lepszy niż owy Rycerz to niższy klasą Giermek zaczyna zadawać niewygodne pytania oraz domagać się np zwiększenia żołdu lub możliwości uczenia się szermierki co rodzi niepokój wśród ustabilizowanej grupy „Rycerzy Ekspertów”. Ale nic to wszystko wszak najważniejszą ekipą w Eplanosteros jest ta, której przewodniczy Rycerz z Brązu, zwany „Brązowym Nosem”. Gdy z nim się trzymasz to nic Ci nie jest straszne. Nawet sami Królowie i Książęta za którymi on sam zawsze stoi z tyłu i na wysokości pasa. Jesteś wtedy istnym władcą smoków. Jak głosi legenda nawet gdy przegrywasz bitwę na 99% to z nim na 1% tą bitwę wygrasz. Pomimo, że dzięki takim koneksjom Twój status nie zmienia się ale przynajmniej zawsze czujesz, że walczysz we właściwej drużynie...Przynajmniej w teorii. Co więcej ma on w swojej grupie wiele znakomitych i bliskich mu osób jak i równiez zaufanych przyjaciół, którzy piastują różne ciekawe role jednak nie korzystają aktywnie z przywilejów i nie podejmują żadnych wiążących decyzji chociażby w kwesti pomocy dla różnych Giermków czy aspirujących Stajennych. Nic co by mogło splamić ich nieskazitelną opinię i honor. Stety lub nie ale połowy tych ludzi nie znam choćby w połowie tak dobrze, jak bym chciał a lubię mniej niż połowę, w połowie tak jak na to zasługują.... Drużyna ta, dużo mówi, dużo gestykuluje, dużo „stara” się robić, dużo obiecuje oraz bardzo dużo tłumaczy lecz ciut starszych stażem mało to interesuje gdy nie ma żadnych efektów a ich położenie dalej jest marne i mało perspektywiczne.

Grażyna

@Bartek bardzo się cieszę, że odezwałeś się tu w wątku. Wnioskuje, że jesteś pracownikiem firmy skoro wypowiadasz się, że to dobry pracodawca. Zachęć proszę potencjalnych kandydatów do aplikowania do pracy w EPLAN Software & Service. Czy możesz wymienić jakieś plusy z bycia ich pracownikiem?

Bartek

Żeby wystawić obiektywną opinię to trzeba być pracownikiem firmy. Dobry pracodawca więc konkurencja inspiruje.

Aerate

Cześć! Czytając opinie o firmie można dojść do wniosku, że firma zatrudnia osoby bez doświadczenia w programowaniu. Można także wywnioskować, że pracownicy nie są z tego faktu zadowoleni. Czy jest realna szansa, że ktoś kto zna podstawy języka c# (oraz chce rozwijać się w tym kierunku) dostanie pracę w tej firmie? Ewentualnie czy firma bierze stażystów do przyuczenia?

Prostownik

Witam.. proszę zmienić nazwę firmy z KRYSTIAN MILDNER na EPLAN Software & Service oraz podać poprawne dane dotyczące firmy, Opinie mogą być krzywdzące dla podmiotu KRYSTIAN MILDNER.

Dawid

Firma mając opinię dobrego pracodawcy tak własnie się zachowuje. Można tu spokojnie pracować.

@Dawid

Patrząc na oceny (3/6) na bazie 86 ocen stwierdzić można śmiało że to średni pracodawca tak więc można tu pracować lecz na średnim poziomie. Ogólnie wygląda to dość średnio na pewno nie dobrze.

akrostych

Firma wspiera swoich pracowników w dążeniu do samorozwoju; Udostępnia swoim pracownikom kuchnię z kawą i herbatą; Ciągle stara się pozyskiwać nowych programistów i developerów; Każdemu daje drugą szansę; Innowacyjne metody zarządzania; Tutaj docenia się doświadczenie i lojalność wobec firmy; Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: wymienić managera

hue

Plusy: + Dobre wynagrodzenie na start - jako pierwsza praca. + Dobry laptop + Brak ciśnienia w pracy, każdy pracuje swoim tempem. Neutralne: +/- Możliwość nauczenia się wielu ciekawych rzeczy. Ale to zależy do jakiego zespołu się trafi. Są zespoły działające ze staroświecką technologią (AngularJS po stronie Frontu) co niestety nie przekłada się na finanse. Jak trafisz do zespołu ze starą technologią to nie ma szans na jakikolwiek rozwój. Zmiana zespołu graniczy z cudem. Minusy: - Brak szans na podwyżkę. Jak już to max 10% ale tylko dla wybrańców. - Kiepska komunikacja z managerem lub jej brak - Składał wiele obietnic, o których potem "zapominał" albo przesuwał w czasie np. ścieżki kariery, placówka w Bielsku-Białej itp. - Obrażający się szef. - Ciągła rotacja - Open space, w którym jest głośno jak na dworcu. Zaś w budynku człowiek czuje się jak w zoo. Okna dookoła budynku i ludzie przechadzający się patrzący Ci w monitor. - Beznadziejna lokalizacja pracy. Popsuje Ci się samochód? Trudno, nie dojedziesz. Albo z buta kilka kilometrów, albo zamówić taksówkę. - Brak możliwości pracy zdalnej. - Podejście managera do pracowników. Nie ważne, że odchodzą ludzie z doświadczeniem. Zatrudni się kolejnego bez doświadczenia. - Lepiej opłacani nowi ludzie (bez doświadczenia lub z niewielkim) niż osoby z przynajmniej rocznym stażem w firmie. Podsumowując: Warto się zatrudnić na 1-2 lata jeśli to twoja pierwsza praca. Nabić expa w programowaniu -> iść gdzieś, gdzie nie czujesz, że (usunięte przez administratora) Jeśli masz doświadczenie, polecam poszukać czegoś lepszego.

Zostaw merytoryczną opinię o EPLAN Software & Service - Cieszyn

• Jak się pracuje w EPLAN Software & Service?

Zobacz opinie na temat firmy EPLAN Software & Service tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPLAN Software & Service?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPLAN Software & Service?

Kandydaci do pracy w EPLAN Software & Service napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPLAN Software & Service
2.5/5 Na podstawie 107 ocen.
  • Prosta 6
    43-100 Cieszyn