Opinie o Instytut Przemysłu Organicznego w Pszczyna ul. Doświadczalna 27

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Instytut Przemysłu Organicznego. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Instytut Przemysłu Organicznego o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Przemysłu Organicznego w Pszczyna ul. Doświadczalna 27

Jola

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Kto ją przeprowadza?

Pola

Teraz wystawili ofertę 4500 brutto a ja powiedziałam więcej. Poza tym wybrali kogoś bez doświadczenia...... można się domyśleć po wcześniejszych wpisach....

Ewka

Witajcie, czy to zapytane, które się pojawiło jakiś czas temu względem tego czy osoby z nawet 20letnim doświadczeniem mogą mieć zaproponowaną najniższą krajową jest zasadne? Podczas przeglądania ofert od Instytutu nie zauważyłam by pisano w nich o premiach, dlatego tym bardziej mnie to zaciekawiło. One występują?

@Ewka

Tak, są regulaminowe premie kwartalne.

@.

w granicach 800 zł i to jest cud ;)

To mnie teraz ciekawi jak ciężko się te kwartalne premie wyrabia jeśli 800 pln zostało nazwane w tym przypadku cudem. Taka kwota od jakiego czasu przysługuje? Zastanawiam się co ile mogą ją jeszcze podwyższyć

Jola

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Kto ją przeprowadza?

Pola
@Jola

Po rozmowie myślę, że bardziej zwraca się uwagę na to ile ktoś powie, że chce pieniędzy, niż wiedza, wykształcenie i umiejętności. Rozmowa bardzo ogólna, krótka nic nie wnosząca.

@Pola

A co wpłynęło na twoje wnioski? Zasugerowali, że chciałabyś zarabiać za dużo czy coś? Skupiali się głównie na wynagrodzeniu? Jakie pytania ( niezwiązane już z pieniędzmi) zadawali?

Pola Nowy wpis

Kandydatom z długim doświadczeniem zawodowym każą pokazać jak obsługuje się pipetą automatyczną, zwykłą pipetą , zwykła kolbka itd. Pytania typu :opowiedzieć o sobie i tyle oraz ile chce się zarabiać oraz czy będzie miało się czym dojechać.

Pola Nowy wpis

Paula

Czy specjalistom również proponują najniższą krajową? Czy potem jest szansa na podwyżkę? Jaka jest atmosfera w pracy?

XYZ
@Paula

Niewiele powyżej najniższej, szans na podwyżkę nie ma. Bo nawet jeśli te 200-300 zł jest podwyżki to to i tak nie rekompensuje samej inflacji.

@XYZ

Piszesz, że „nawet jeśli” wiec ta podwyżka jest jednak przyznawana? Pytanie tylko co jaki okres czasu? Samemu można o cokolwiek się ubiegać?

tak o ile akceptowane jest dla ciebie poniesienie najniższej krajowej , nazywane powszechnie podwyżką ;) pisać możesz ale na to bym nie liczył ze dostaniesz jakąkolwiek odpowiedź

Jola

Czy nawet komuś z ponad 20-sto letnim stażem pracy proponują najniższ krajową ?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Instytut Przemysłu Organicznego? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
logo firmy Kierowca międzynarodowy kat. B
TTD MICHALIK
logo firmy TJ Operator maszyn
Pszczyna
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
Sara

Witajcie. Z pól roku temu ktoś odniósł się do słabszych zarobkach w instytucie, zastanawia mnie przy tym jakiś potencjał na pewne zmiany w tym zakresie. czy wiecie cos na ten temat? i czy te zarobki wpływają na jakieś odejścia czy mimo wszystko pracownicy umysłowi stale się zatrudniają?

Lecz wciąż się zatrudniasz? Ze względu na co w takiej sytuacji? za dużo opinii dotyczących instytutu nie widzę. Prócz kwestii zarobkowej co można napisać na temat pracy? ile średni staż pracowników wynosi?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Instytut Przemysłu Organicznego odbywa się w siedzibie firmy?

Czemu miałoby być jakoś inaczej z tym całym urlopem? Zastanawia mnie to, że ktoś podbił tamto zapytanie z poprzedniego roku. a co z terminami? Czy w tym zakresie tez na spokojnie można się dogadać? Trzeba cos ustalać czy raczej każdy bierze jak mu wygodnie?

Były

Wbrew wcześniejszym komentarzom, muszę napisać, że w instytucie pracuje wielu świetnych i kompetentnych specjalistów, tyle że zarobki nie rosną nawet o procent inflacji wiec ludzie odchodzą bo zwyczajnie za chwile nie będą się mieli z czego utrzymać! Główny minus tej pracy to niskie zarobki bez szansy na podwyżkę, nawet jeśli ktoś jest doświadczony i posiada wiedzę naukową to nie ma szans na docenienie finansowane. Co gorsza zarobki utrzymują się na podobnym poziomie od wielu lat bez względu na to ze przecież inflacja wynosi już kilkanaście procent i choćby o tyle powinna co roku rosnąć pensja żeby było sprawiedliwie!

Zofia

z ostatnich opinii wynika, że na spokojnie po pracy można wypocząć na urlopie. ciekawa jestem tylko czy można brać je w dowolnym terminie czy jednak warto jest to dogadać z przełożonym i współpracownikami? jak organizują tu pracę obecnie? dodatkowo jeśli o dłuższym wolnym jest tu mowa to co z urlopami macierzyńskimi itp., biorą wtedy kogoś na zastępstwo?

Czy urlop w Instytut Przemysłu Organicznego jest płatny 100%?

Tak

xyz

Proszę o informację czy coś się zmieniło jeśli chodzi o zarobki na przestrzeni lat ? Dalej takie grosze ? Czy "nowe" osoby które zarządzają oddziałem coś wniosły ? Można zarobić powiedzmy 3500-4000zł netto na stanowisku specjalisty ?

abcd
@xyz

Nie masz szans dostać takich kwot nawet brutto. Zarobki w IPO to jest jakiś dramat a nikt z zarządzających nie widzi problemu. Najlepiej żeby wszyscy zarabiali najniższą krajową i nie ma szans na podwyżki (chyba że 100 zł brutto)

@abcd

No wiesz, dla każdego pracodawcy najniższa chyba jest na rękę i do widzenia. xd Ale skoro tak mówisz z tym brutto, że nie ma szans to faktycznie musieliby mieć okropnie duży obrót teraz. No to ile teraz wychodzi dla tego specjalisty jeśli nie te 3,5-4?

abcd
@Zofia

Dużo ludzi się zwalnia, bo niestety proporcje ponoszonej odpowiedzialności do zarobków to jest dramat. Podejście do ludzi to też jest dramat... A co do wypłat to dostajesz najniższą kwotę z widełek na to stanowisko i nie licz na podwyżkę

ktoś
@Zofia

młodszy specjalista ok 2800 na rękę? w zeszłym roku tak było.

@ktoś

Aha, no to nie za dużo. I serio są chętni skoro podobno na podwyżkę szansy nie ma?

xcv
@Zofia

chetni są ale coraz mniej, i to najczęściej prosto po studiach bez doświadczenia

Natalia
@xcv

A ile ma szanse zarobić doktor nauk biologicznych?

@xcv

To chociaż dla nabycia samego doświadczenia to jednak warto się zatrudnić?

whbs

nie warto

@Natalia

Najniższą krajową

Qaz

Kierownictwo na każdym szczeblu pozbawione kompetencji do sprawnego i efektywnego zarządzania zespołem. Raczej towarzystwo wzajemnej adoracji. Jeżeli pracownik zgłasza problem to albo kierownictwo udaje, że problemu nie ma lub obarcza winą zgłaszającego. Niektóre osoby nadużywają władzy wobec pracowników, często nawet tych które im bezpośrednio nie podlegają. W niektórych laboratoriach warunki prowadzenia badań są dalekie od dobrych. Zarobki niewspółmierne do wymagań i odpowiedzialności jaką ponosi pracownik. Bez szans na podwyżkę, pytanie o nią zwykle jest negatywnie odbierane przez kierownictwo.

@Qaz

Negatywnie odbierane? Czyli jak w sumie reagują? Na pewno nie ma dosłownie nikogo w firmie kto by nie dostał podwyżki? Bo to trochę niewiarygodne się zdaje

abc
@Zofia

Są osoby które podwyżkę dostały, a inne osoby które wykonują tą sama pracę na takim samym stanowisku przez parę lat więcej podwyzki nie widziały. Była podwyżka 100zł w tym roku dla prawie wszystkich (oprócz osób zarabiających najniższą krajową, bo one przecież dostały podwyżkę od rządu... a takich osób w instytucie jest sporo). Co do zarządzania, to zgadzam się z każdym słowem, w IPO nikt tego nie potrafi a wszyscy by chcieli... Jeden Pan był mądry, mówił co trzeba by zmienić, żeby to działało ale niestety nei podobał się KW i LK więc został wyrzucony... A co do wykonywanych badań przy tak malej liczbie pracowników na pracowniach którzy mają o tych badaniach jakieś pojecie - można mieć wątpliwość o rzetelność tych badań. Niestety w IPO nie liczy się pracownik z doświadczeniem, któremu trzeba by dać podwyżkę, żeby został ze swoją wiedzą i umiejętnościami, lepiej jest przyjąć kogoś nowego najlepiej zaraz po studiach żeby dużo nie trzeba było płacić

@abc

No już troszkę poczytałam o tym ich podejściu ale teraz się tak zastanawiam czy jakość pracy tych młodych świeżych umysłów jest o wiele gorsza niż poprzedników? Bo ciekawa jestem czy jednak się to kalkuluje

Bardzo miła atmosfera w pracy (może paroma wyjątkami ;-))

Czy Instytut Przemysłu Organicznego oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Odp

Raczej umowy o pracę, chyba że praca jest oferowana w sezonie. Aczkolwiek okres trwania umowy konstruowany jest tak, aby nie przekraczał 3 lat lub liczba umów o pracę nie była większa niż 3.

@Odp

A czemu nie chcą, żeby przekroczyło te 3 lata? To jakoś wpływa na wypłaty lub jakoś prawnie są jakieś regulacje porobione czy w firmie tak po prostu sobie wymyślili i tak robią?

Była

Pani K.W (usunięte przez administratora) się do wszystkiego, na innych pracowniach , nie ma pojęcia, ale.. ma zawsze rację, nie dopuszcza do głosu. myśli że jest wyżej, mści się na ludziach, faworyzuje (usunięte przez administratora) Na jej pracowni ludzie z innych pracowni sprzątają, bo tam (usunięte przez administratora) lub mop to urąganie człowiekowi. Zarobki.... Jak złożysz wypowiedzenie to masz 3- tygodnie żeby się zastanowić. Pani kierownik oddziału boi się odezwać i zastępca bo jest K. W tak było w oddziale Pszczyna Płaca ....

@Była

Było/jest tak jak opisano powyżej. Brak wiedzy merytorycznej oraz kwalifikacji rzeczonej osoby, poddaje w watpliwość sposób otrzymania tak wysokie stanowisko. Dochodzi do tego sposób traktowania pracowników (nawet tych niepodlegających bezpośrednio) urągający wszelkim normom społecznym.

Ingredients

Zarobki to dramat, brak dodatków za pracę w weekendy i święta (wszystkie dni są do wybrania). Plusem jest na pewno to że firma ma nazwę niczym NASA i ładnie wygląda w CV, mam nadzieję że po odejściu niektórych osób wróciła miła atmosfera sprzed lat.

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Przemysłu Organicznego - Pszczyna

• Jak się pracuje w Instytut Przemysłu Organicznego?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Przemysłu Organicznego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instytut Przemysłu Organicznego?

Instytut Przemysłu Organicznego