Opinie o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy F.S.E. Tamel S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie F.S.E. Tamel S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Nakręcony

Słyszeliście już o dzisiejszej ceremonii rozdania nagród dla ''najlepszych'' pracowników? Ciekawy jestem, co sądzą na ten temat ci niedocenieni.

@Nakręcony

No kierownicy , majstrowie idą do biurowca w koszulach elegancko ubrani . A (usunięte przez administratora) ma robić i siedzieć Cicho , nawet dziękuję nikt nam nie powie a co dopiero o wręczaniu nagród czy premii i podwyżce

@Yyy

I jak poleciał Ktoś, coś wiadomo?

Starzec

A co ma zrobić człowiek kilka lat przed emeryturą? A młodzież i tak ucieka jeśli znajdzie lepszą ofertę. Tamel trzyma się tylko jeszcze dzięki tym " starym ludziom " którzy nauczeni dobrej roboty i nie mają gdzie pójść ze względu na wiek

NiePupil
@Starzec

Masz rację. Jedni sami uciekają, innych zwalniają, a jeszcze inni zostają bo żadna inna praca nie wchodzi w grę, z powodu braku perspektyw. Ale ile zostało tych "starych ludzi"? Myślisz że oni wyciągną tamel na prostą? Wiele widziałem, ale takiej komedi jak teraz to dawno nie grali.

@NiePupil

Masz szczerą rację , w pełni się z Tobą zgadzam . To komedia ale ze złym zakończeniem . Przykre ale prawdziwe. Tu już nic nie pomoże. Szczególnie dzisiaj . Na naszym wydziale dostali nagrody ludzie którzy codziennie piją a kierownik udaje że nie widzi . To są pracownicy roku ? Aż odechciewa się starać

RR

Dziwisz się. Skoro kierownictwo pije to też na to pozwala, do czasu...

@RR

Te nagrody o których piszecie to co to było? Jakieś premie? Czy rzeczowe nagrody rozdali jakieś? Wiadomo dokładnie za co?

@Zuzanna

Tak jakaś statuetka z imieniem i nazwiskiem ' pracownik roku ' i pieniądze 200 zł . Wytypowani zostali tylko Ci którzy donoszą kierownikom. Szarak ma robić i cieszyć się że czekoladę dostała na święta.

@Zuzanna

Dostali statuetkę ' pracownik roku ' z imieniem i nazwiskiem i po 200 zł . Oczywiście osoby wytypowane przez kierowników... A zwykły pracownik ma robić i siedzieć cicho za czekoladę .

Chałwa
@Nakręcony

Na produkcji jak i dla biurowca niezasłużone, dla tych co najwięcej nadają i sprzedają dla kierownictwa. Brawa, nie ma co, gadać każdy umie i kłamstwa ale nie każdy jest na tyle odważny

@Chałwa

Na kierownictwo też można donosić, są osoby nad nimi... Jak się ktoś boi to może zrobić to anonimowo.

Jak się dostać do pracy na Tamelu są jakieś przyjęcia ,ta agencja taap jeszcze istnieje

Łukasz
@Kandydat

Cały czas są przyjęcia, taapu już nie ma. Jest nowa agencja pracy tymczasowej: zakład karny -więzienie. Powodzenia i czekamy.

@Łukasz

Czy to prawda że jeszcze dołączą więźniarki ? Coś ktoś wie na ten temat?

@Starzec

Najpóźniej w drugim kwartale 2023 roku będą.

Kacperek
@Kandydat

Są tylko zwolnienia

@Kacperek

Skąd ta pewność? Po zakładzie krąży wiele plotek

Miś
@Puchatek

Dla niektórych to może być szansa żeby ułożyć sobie życie !

Od czerwca już będą!

Starzec

To forum to jakieś nie porozumienie, nic nie można się uczciwie dowiedzieć. Każdy robi z tego jakieś jaja i nikt nie widzi że Tamel tonie. Żarty żartami a pracę może stracić spora grupa osób i nikomu nie będzie do śmiechu. Komuś zależy aby to upadło i w końcu to się uda a Tarnów nie słynie z ofert pracy. Dobry pracodawca stara się utrzymać dobrych pracowników i ludzi znających się na rzeczy. Tu chodzi aby kolejny zakład zamknąć. Wtedy będzie wam do śmiechu!

Biedronka

Podobno wiele osób dostało wypłatę za grudzień , nie potracili składki jakiejś. A teraz mamy podpisywać zgodę by odbili sobie to przy wypłacie za styczeń. Czy będziecie podpisywać te zgody ?? Co sądzicie na ten temat .? Druga sprawa podobno ma być premia ale tylko po jednej osobie z każdego działu. To było by trochę nie sprawiedliwie??!!

Yyyy
@Biedronka

Skoro za dużo to trzeba zwrócić! Tylko dlaczego dochodzi do pomyłek, nie jest to pierwszy raz! Najłatwiej zrzucić winę na system, trzeba pamiętać że człowiek obsługuje system i może człowiek powinien dołożyć staranności!!!!! aby nie dochodziło do takich sytuacji!!!

Rachmistrz
@Biedronka

Nie pierwszy i pewno nie ostatni raz przy tych specjalistkach z rachuby płac! Co jakiś czas jest ten sam sam problem, to źle wyliczone wynagrodzenia ,nadgodziny nieopłacone składki ZUS, zaliczki na podatek dochodowy i cały czas to samo tłumaczenie system źle policzył! Czy jeśli człowiek zabija drugiego człowieka przy użyciu rewolwera to za zabójstwo odpowiada człowiek, który pociągnął za spust czy też rewolwer? Pytanie retoryczne ale dla celebrytek z rachuby płac to wiedza tajemna jest.... Sprawa jest oczywista, to pracodawca odpowiada za prawidłowe wyliczenie wynagrodzenia! Zwrot nadpłaty wynagrodzenia tylko i wyłącznie za zgodą pracownika, jeśli nie to sąd i marne szanse na odzyskanie pieniędzy przez pracodawcę! Ale jesteśmy uczciwi i co nie nasze to zwracamy! Panie z rachuby płac do pasienia krów jeśli znajdzie się chętny gospodarz ale patrząc na dotychczasowe efekty pracy to nikt nie podejmie tego ryzyka! szkoda krów bo to żywicielki a nie szkodniki !

Edek
@Biedronka

Podpiszecie , na tamelu pracują przerażeni ludzie , jeden drugiego by sprzedał za (usunięte przez administratora) , tylko mocni w gębie nic więcej

ktoś
@Rachmistrz

@Rachmistrz

Błąd zawsze może się zdarzyć, większość przyjęła zaistniałą sytuację że zrozumieniem. Szkoda, że ze strony osób , które są za całe zamieszanie odpowiedzialne nie padły magiczne słowa: przepraszam, dziękuję...brak kasy udało się dzięki dobrej woli pracowników rozwiązać, brak klasy to inna bajka!

Zuzanna

Na te delegacje to każdy może pojechać? Czy tylko niektórym pracownikom jest to proponowane? Daj znac

Starzec

A czy mogę się dowiedzieć tego że jeśli nie ma roboty w tygodniu a tu nagle znajduje się praca na sobotę ? O co tu chodzi ? Czy też niektórzy są w biurach tak zapracowani że muszą przychodzić w sobotę. Jeśli jest " tyle pracy" na zakładzie to dlaczego w tygodniu nie ma co robić a sobota taka zapracowana na produkcji i w biurach ? Gdzie tu jest sens ?

Kk
@Starzec

Zakład ubsurdu aby zrozumieć ten zakład trzeba się na chwilę zatrudnić tam

@Starzec

Nie chodzi o sens, logikę taki model zarządzania....w tygodniu jest wiele kombinacji żeby nie wykonać planu tylko przesunąć pracę na sobotę ! To taki typowy sposób identyfikacji się z firmą przez starych doświadczonych kierowników co całe życie w Tamelu pracują!! Byle dla siebie i swoich klakierów!!!

Mateusz

@PI Który z wydziałów nazywają SPL ? Bo czasem nazewnictwo wydaje się trudne.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w F.S.E. Tamel S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Leszno
Przyszły emeryt

Czy może ktoś odpowiedzieć kto obecnie rządzi Tamelem ?

Janek
@Przyszły emeryt

Właściciel poprzez wynajętych ludzi....tak było zawsze i będzie w każdej firmie! A personalia nie mają żadnego znaczenia bo dzisiaj są a jutro ich nie ma...

Biedronka

Mówią coś o redukcji etatów. Czy dostała ktoś wypowiedzenie już ? Na jakiej zasadzie będą redukować zatrudnienie ?

@Biedronka

Kierownicy będą typować, od jutra chodzić trzeba i całować kierowników w rękę to może się przetrwa!

Przyszły emeryt
@Mariola

To jeszcze są nie wytypowani? Przecież to miało być od stycznia?

Czemu listy zniknęły?!!

Brzydki

Co z zwolnieniami? To prawda że emeryci i osoby na umowach o określonym czasie mają lecieć? Od tygodni mówi się o tym . Ile w tym prawdy?

@Brzydki

Czas jest trudny, cięcie kosztów to także redukcja zatrudnienia, więc takowe nastąpi. Powoli zaczyna się dokonywanie oceny przydatności , trzeba eliminować pracowników wyróżniających się : nadużywaniem zwolnień lekarskich, obiboków, alkoholików, maruderów więc takich których przydatność do pracy jest wątpliwa. Każdą umowę można rozwiązać więc czas najwyższy na pozbycie się (usunięte przez administratora) W pewnej części to są starzy pracownicy, którym wydaje się, że są nie do zastąpienia! Znając Tamel to (usunięte przez administratora) pozostanie, bo tak było i będzie! W gruncie rzeczy utrzymanie (usunięte przez administratora) jest w interesie osób zarządzających, związków zawodowych itd.

@Majster

Niestety ale to prawda, wkrótce nowy rok i wtedy dopiero się zacznie. Optymalizacja kosztów, redukcja zatrudnienia, obniżenie wynagrodzenia do poziomu minimalnego wynagrodzenia przynajmniej przez pewien okres czasu. Naturalnie wszystko na zasadzie dobrowolności, kto nie zechce ten będzie mógł odejść, ważne żeby przetrwać ten czas.

@Mariola

Nie bardzo rozumiem, ta firma istnieje jeszcze? Czy o co chodzi?

@Zuzanna

Czego nie rozumiesz? Nie widzisz co się dzieje? drożyzna, inflacja, ogromne koszty energii elektrycznej, gazu, giganci nie dają rady a co dopiero tutaj!

@Majster

Przecież Chińczykom nie zależy na Tamelu, pozbywają się wyszkolonych pracowników zastępując więźniami którzy pół dnia się przeplatają. Chińczykom chodzi tylko o wykoszenie konkurencji , nawet nie inwestują w ten zakład

Lewiatan
@Majster

No ciekawe. Ale prawie wszystkie soboty robocze w tym roku były i (usunięte przez administratora) dwunastek; To po co to, jak z produkcją kiepsko? I gdzie są z tego pieniądze?! Co roku jak jest mowa o podwyżkach to Tamel biedny, zadłużony i będzie musiał zwalniać. ????

@Starzec

Nigdy im nie zależało i nigdy nie będzie inaczej! Można to porównać do pierwszej randki kiedy sięga się po pełną pulę, nikt rozsądny nie wiąże dużej przyszłości z kimś kto oddaję się za bezcen! Oczekujesz szacunku to pokaż, że sam się szanujesz! A działania chińskich właścicieli są realizacją celów nie tylko biznesowych ale również politycznych państwa chińskiego nie tylko tutaj ale na całym świecie! Więźniów będzie coraz więcej, inwestycji zero!

@Lewiatan

Czyli nic już nie uratuje Tamelu ? Tylko zwolnienie osób które i tak robią za więźniów ? Przecież na zakładzie więcej emerytów na zlecenie umowę i więźniowie. Reszta drży o pracę! ????

Barry
@Majster

Zgadza się,jak panna od razu daję to wiadomo kim jest.

Zafrasowany
@Brzydki

To prawda, mają wkrótce lecieć na wycieczkę dookoła świata zważywszy na wysokość ich emerytur, zarobki o 13,14 emeryturach nie wspominając. A jak już wrócą to dalej będą ciężko pracować: plotkując, przysypiając po kątach , rozbijając w pocie czoła palety na opał oczywiście do domu, ewentualnie szukając co może im się jeszcze przydać! No i

@Brzydki

Akurat ci są pod ochroną. Ludzie na emeryturze nie kosztują wiele. A Ci na umowach to przyjęci przez kierowników krewni i są nietykalni

@Starzec

Dlaczego ktoś podpisuje się pod moim adresem ? Ja już nie biorę udziału w dyskusji

Już nie ma złudzeń i chyba w tej firmie nie będzie normalnie. Gdzie te premie co miały być ? Gdzie jakiś dodatek na święta.... Ja rozumiem kryzys kryzysem, inne firmy też odczuwają skutki kryzysu, inflacji. Różnica jest taka że firmy w regionie mimo kryzysu potrafią docenić pracowników i dać im premie świąteczna 300-400 zł . U nas w firmie nic zero.... A związki zakładowe to porażka dobrze że z nimi się pożegnałem kilka miesięcy temu.

Bambo
@Gość

Podwyżek nie ma, ale zamiast tego każdy pracownik dostał od prezesowej po czekoladzie... Szkoda słów (z tą czekoladą to nie jest żart)

@Bambo

Podwyżek nie będzie a co do czekolad to chyba tylko dostali umysłowi , bo produkcja dostała tylko papier o dyscyplinie. 40 lat pracuję ale takiej szopki jak teraz to nie było . A związki zawodowe to farsa.

Bambo
@Starzec

Wszyscy dostaną czekolady, dzisiaj targali torby z czekoladami do biurowca i będą rozdawać

@Gość

Niektórzy pracują długie lata w Tamelu i wciąż żyją złudzeniami o podwyżkach, premiach i bonusach. Być może w odległej przeszłości takie okazjonalne historię się zdarzały. Komunikat ze spotkania statystów związkowych z zarządem jest jednoznaczny , firma nie ma zamówień czyli zarząd nie radzi sobie z tym stanem rzeczy i powinien odejść. Kryzys nie jest jakimś nadzwyczajnym zjawiskiem,co jakiś czas występuje. Rolą zarządu jest takie zarządzenie firmą, żeby minimalizować ryzyko a nawet wykorzystać kryzys aby wzmacniać pozycję rynkową firmy. Przypuszczalnie w różnego rodzaju sprawozdaniach jesteśmy potentatem,no cóż robienie w bambuko niektórych już tak weszło w krew , że zaczynają w to wierzyć. Każdy kto jest członkiem związku zawodowego bądź też myśli aby zapisać się to powinien niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty. A jeśli jest tak źle to zamknąć fabrykę, towarzystwo chińskie do domu i koniec.

@Bambo

Śmiechu warte, gdyby ludzie tak mało nie zarabiali w przemyśle ciężkim jakim jest Tamel

Zawiedziona
@Gość

Podobno premia już była i zostali podzieleni tylko kierownicy i majstrowie . A robolom nic się nie należy , a przepraszam należy się czekolada...

Barry
@Zawiedziona

Dostały nieroby po parę tysięcy złotych

Margaret
@Zawiedziona

Od 3 tysięcy złotych w górę w zależności od stopnia zaangażowania w robienie rzeczy, które zaczną się wkrótce!

@Margaret

Co masz na myśli pisząc rzeczy które zaczną się w krotce?

Redukcja zatrudnienia

@Majster

Redukcja zatrudnienia to czemu umowy są przedłużane? O co tu chodzi?

@Starzec

Skoro pracujesz w Tamelu to powinieneś wiedzieć, że wiele pomysłów nie ma nic wspólnego logiką!! Taka specyfika,rodem z kraju właściciela!

@Majster

Ja nie pracuję to dopytam, przedłużają tylko na jakiś konkretnych stanowiskach a na innych redukują? jeśli tak to na których. ogólnie to nie ma tu żadnych komunikatów ani nic? mm na myśli właśnie tę redukcję... 0 wyjaśnień?

@Lidia

Jeśli nie pracujesz to w jakim celu zadajesz pytanie?

Qwsfegb

Obiło się o uszy że mają lecieć osoby co nadużywają L4 i osoby na określonym czasie w umowach? Bynajmniej taka wersja chodzi na produkcji. Ktoś coś w tym temacie?

@Qwsfegb

Czas najwyższy, urojonych chorych na bruk ewentualnie do psychiatryka! Solidny pracownik z umową na czas określony jest lepszy od lesera, kombinatora, alkoholika pijącego w czasie pracy za przyzwoleniem swojego przełożonego, zatrudnionego na czas nieokreślony! Takich starych pracowników jest wielu. W normalnej rzeczywistości tacy powinni być zwalniani natychmiast! tylko czy rzeczywistość ATB Tamel jest normalna?!

Pracownik..

Podobno zaczęło się nie przedłużanie umów, lub niektórym dają umowę zlecenie.. zaczęli od czekolady, premie dostali kierownictwo i majstrowie. A pracownikowi dają umowę zlecenie. Śmiech

Łysy

Pracownicy oddali czekolady na Dom dziecka, na odlewni też zostały przez pracowników oddane a na drugi dzień okazało się że połowa została skradziona czyli ci co zabrali te czekolady jednym słowem sprzedali się Chince za 2.50 powodzenia w dalszej pracy Wesołych Świat

Basia
@Łysy

A z biletami do kina, teatru jak jest, rezygnuje się a obrotne referentki biorą dla siebie a później w kadrach: przecież pani korzystała z biletów do kina, teatru... Jak ma być dobrze jak w drobnych sprawach jest (usunięte przez administratora) na tym polega obrotność niektórych pracowników. Byle dla siebie! Ręka rękę myje.....

Maryśka
@Basia

Jaka to obrotność? Zabieranie czyjejś rzeczy bez jego wiedzy i zgody określa się jako pospolitą kradzież inaczej (usunięte przez administratora) a widocznie jest to normalne skoro to od dawna jest i trwa!

Kazimierz
@Basia

Bilety do kina to taki benefit? Często dają czy tylko od święta?

Co z premia co wywalczyły pseudo związki ?? Nikt nie pamięta co było w porozumieniu podpisane przez prezes i związki zawodowe?

@Gość

Będzie wkrótce premia w postaci małej czekoladki! Jest komunikat zarządu w sprawie przestrzegania dyscypliny pracy napisany przez kogoś kto zapewne szybko zakończył swoją edukację zważywszy na styl i dobór słów.

@Puchatek

Takich nie brakuje w Tamelu od biurowca zaczynając na produkcji kończąc. Niektórzy nawet są na stanowiskach, to tylko tutaj możliwe!

@Puchatek

a o co chodziło z tym komunikatem, ktoś u was czegoś nie przestrzegał? często takie wydają i czy są wobec tego jakieś późniejsze konsekwencje?

@Lidia

Pracuję 40 lat i chodzi o to by zgnoic ludzi dzięki którym Tamel jeszcze istnieje , chińczyk wszystko robi aby Tamel upadł , zwalnianie tamelowcow w liczbie 29 osób miesięcznie prowadzi do tego aby nie dostali odpraw a więźniowie którzy mają ich zastąpić do prowadzą do upadku i o to chodzi . Skazanemu nie zależy na produkcji byle przeplatać się do końca wyroku i trochę kasy zgarnąć. Chiny chciały tylko przejąć rynki zbytu a nie produkcja w Polsce. Przykładem jest czekolada za parę groszy zamiast premi . Oni mają nas w (usunięte przez administratora)

Zorba
@Starzec

Masz rację, zwolnienia poniżej 50 osób nie wymaga zgłoszenia do Urzędu Pracy. Taki jest chiński model rozwoju, trzeba założyć nowe związki zawodowe a obecne wygnać precz na czele z przewodnicząca i przewodniczącym oraz ich kliką która bardzo dobrze żyje nie robiąc nic ! Od opowiadania nieprawdopodobnych historii jest jedna z pań z działu BHP.

@Gość

Dlaczego zwolnienia? Ludzie uczciwie pracują na swoją wypłatę. Norma schodzi jak zawsze a więźniowie mają wszystko w (usunięte przez administratora) Starzy pracownicy ratują Tamel s Chińczycy chcą zniszczyć zwalniając ludzi doświadczonych Upadła Anglia, Austria a teraz kolej na Tamel? Jakim prawem!

@Starzec

Prawem ChRL bo to jest właściciel, związki zawodowe, które powinny stać na straży pracowników nie robią nic! Co jakiś czas trzeba przypomnieć właścicielom, że jesteśmy w Polsce i tutaj obowiązuje prawo polskie!! a nie ChRL jeśli tam cokolwiek obowiązuje oprócz Czerwonej książeczki!

Zapracowana

Jestem pracownikiem. Sytuacja która ma miejsce jest conajmniej niedorzeczną. Z naszego działu nie przedłużane są umowy kobietom, które zostały przeszkolone - a jednocześnie zwiększa się ilość więźniów. Już teraz brakuje rąk do pracy na produkcji, co odczuwają wszyscy. Nikt nie ma wpływu na sytuację? Jaki to ma cel?

@Zapracowana

Czy kiedykolwiek na tamelu będzie normalnie ? Czy kobiety wreszcie będą doceniane ? Dużo przeżyłem i dużo widzę ale tak jak baby robią na ws1 to nigdzie indziej tak nie (usunięte przez administratora) i to za najniższe zarobki. A facet na hooc pokręci się na maszynie , telefon w ręku i średnia krajowa leci

@Starzec

A czym to argumentują, że tylko kobiety zwalniają?

Daniela
@Aleksandra

Może są za mało uległe??

Mario
@Zapracowana

Chińczyki zwiększają produktywność, kosztem zwalnianych pracowników, do czego to doprowadzi? A więźniowie to porażka.

@Mario

Niestety to prawda

Hahaha
@Starzec

CHCIELIŚćIE (usunięte przez administratora) TAMELWCY TO MACIE PO PROUSTU SPADA PKB , CIEKAWE CZY PISOWSKA INTELIGENCJA TAMELOWSKA WIE CO TO JEST PKB , JEDEN Z MNIEJSZYCH ZAKŁADOW W TARNOWIE JUZ WRĘCZYŁ WSZYSTKIM WYPOWIEDZENIA

@Hahaha

A jaki to ma związek?

@Daniela

A wszyscy są tu tak samo wydajni?

@Hahaha

A ja mam pytanie do wszystkich , czy to prawda że zarząd chiński chce całą produkcję przenieść do Serbii ? Czy to wysokie koszty prądu i gazu decydują ? Czy tylko Chiny chciały przejąć rynki zbytu ?

@Starzec

Owszem. Przede wszystkim warto oceniać indywidualnie pracowników, bo są osoby którym chce się pracować nawet za najniższą, (ciężko o inną pracę) i takie co non stop wymyślają choroby by posiedzieć na L4, grunt że zatrudnienie jest. Obserwuję sytuację od dłuższego czasu, i wśród młodych dziewczyn co przyszły mało której się chce. Są wyjątki, ale to widać gołym okiem kto przyszedł pracować a kto przyszedł chorobować. I nie będzie normalnie bo jak ma być, skoro nie ma rąk do pracy.

@Mario

Doprowadzi to do zwiększenia normy tym co zostaną.

@Zapracowana

No a gdyby zauważyli, że oni nie wyrabiają niestety to obniżyliby jednak?

@Lidia

Na pewno obniżą! Ale zatrudnienie!

@Marian

To tak, żeby dogryźć mi na pytanie czy faktycznie jakieś redukcje się szykują? I w sumie jaki byłby ich powód ?

@Zapracowana

Wydaje mi się że celem Chińczyków jest doprowadzenie zakładu do upadłości. Tak jak zamknięto zakłady w Anglii , Austrii a teraz kolej na Tamel

Łysy

Hurra Tamel na święta dał po czekoladzie pracownikowi zamiast premie brakiem tej premi chciał nam oslodzić życie a tym nierobom kierownikom i majstrom dał premie jaka sprawiedliwość to jest ponizanie pracownika to tylko na Tamelu może się tak dziać Chinka chce zlikwidować odlewnie a bez tego katorżniczego wydziału daje dwa miesiące i cały zakład nie będzie miał pracy i wszyscy ludzie pójdą na bruk niestety związki nie nadają się aby nazywać ich związkami nie walczą o pracownika tylko o swoją kasę a my na nich pracujemy obliczajac dzienny zarobek netto pracownika po dwudziestu latach pracy na Tamelu wynosi 100 zl za dniowke

Nowak
@Łysy

Póki co praca w Tamelu nie jest obowiązkowa! Rynek pracy otwarty, zawsze można spróbować sprawdzić się gdzie indziej, ale po dwudziestu latach spędzonych tutaj może być ciężko. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka więc ten system pracy z Tamelu niekoniecznie sprawdzi się u innego pracodawcy!

@Nowak

Ale ludzie tuż przed emeryturą mają marne szanse na znalezienie nowej pracy a takich ludzi na zakładzie jest dużo . Nie ważne że mają duże doświadczenie i takich mają zwalniać? A więzień będzie umiał ? Współczuję klientom . Tu nie chodzi o przyzwyczajenie ale Tarnów ma niewiele ofert pracy. A młodzi bo tak uciekają bo są mądrzy i za te pieniądze i poniżanie nie będą pracować.

@Łysy

Przykro ale masz rację, Chińczycy chcą zniszczyć wszystko im tylko zależało tylko na rynkach zbytu a nasze związki to powinny stanąć przed sądem. Tylko oni i kasa dla nich . Pracownik jest zerem . I wina rządu że polskie zakłady sprzedali obcemu kapitałowi . Ktoś się na tym nieźle obłowił

Marianek
@Starzec

Przecież 20 lat temu było podobnie czyli marnie, firma przechodziła z rąk do rąk. Nie była to panna z posagiem ale ogromnymi problemami! Trafił się byle jaki kawaler i został przyjęty jak wybawiciel. Teraz to konsekwencja braku inwestycji, wizji. Lepiej nie będzie, starzy pracownicy zachowują się jak narzeczona alkoholika, która myśli że po ślubie przestanie nim być.Cuda to w kinie ewentualnie w kościele, tutaj przy tym właścicielu jest to niemożliwe.

Wladimir

Co możemy zrobić by przetrwać? Azoty się podniosły a też było kiepsko. Wszędzie w zakładach dają co nieco. A u nas zawsze gdy jest mowa o podwyżkach, zamykają temat strasząc zwolnieniami. Tylko że teraz te zwolnienia mają miejsce. Zbiorowe zwolnienia! Pracuję tu połowę życia, ale takiej premii jak czekolada na święta to jeszcze nikt nie widział.

@Wladimir

Azoty to spółka Skarbu Państwa, a nie chiński (usunięte przez administratora) readaptacji społecznej dla więźniów!

Bo

Witam wypowiedź na temat premi .obiecali i dali .po czekoladzie dla pracownika .śmiech i kpina

Kaczka po Pekińsku

Trzymajcie się z dala od tej firmy! Ludzie którzy pracują w administracji są spoko ale naprawdę nie warto marnować swojego czasu oraz godności na tego typu firmę. Zarobki są żałosne, "Management" a raczej kolesiostwo i kumoterstwo da wam popalić i będą starali się was deprecjonować choćby po to żeby się poczuć lepiej bo poza tą firmą, w każdej innej firmie zgineliby jak ciotka w Czechach. W zasadzie typowy kierownik z Tamelu to osoba którą woźna/woźny lub agent ochrony mogłaby zastąpić gdyby trafił/a na L4 a i na dobre by firmię wyszło. Na produkcji raczej mało jest już pracowników etatowych bo zastępowani są więźniami a nowe Chińskie kierownictwo stosuje swoje wschodnie praktyki u nas w Europie. Jeżeli chcecie zobaczyć gdzie lądują ci źli po śmierci to zapraszam, a jak chcecie lepiej ułożyć sobie życie to pierwsza lepsza korporacja poza Tarnowem. Mi zmiana pracy wyszła na dobre, nie musicie przez to przechodzić, Oczywiście byli spoko ludzie na wyższych stanowiskach, ale ci normalni bez problemów z głową sami są załamani tym gdzie pracują i jest mi ich szczerze szkoda że nie chcą się przełamać od tylu lat żeby zrobić "ten krok" w kierunku lepszego życia poza Tamelem.

Daniel
@Kaczka po Pekińsku

W pracy na pierwszym miejscu są umiejętności i kompetencje a nie czy ludzie są spoko!!!!! A z tym bywa różnie,musisz to w końcu zrozumieć!!!! Nam pewnie twoja zmiana także wyjdzie na dobre!!!!!!

@Kaczka po Pekińsku

Nie opisuj ze swojej perspektywy jak to było źle, bo niestety ale twój brak wiedzy i kompetencji zawodowych doprowadzał do różnych sytuacji, za które w innych lepiej zorganizowanych firmach ponosi się konsekwencje!!!!!!

Ryszard
@Kaczka po Pekińsku

Nieprzedłużenie umowy o pracę jest także formą oceny pracownika! Odejść dobrowolnie, a odejść na skutek nieprzedłużenia umowy o pracę stanowi różnice! Więc nie twórz rzeczywistości , która nie istnieje! Wystarczy już!

kaczka po Pekińsku
@Zośka

Żeby móc wymagać trzeba zapłacić bo czasy (usunięte przez administratora) się skończyły. W zachodnich firmach jest też coś takiego jak audyty, checki, planowanie i to bardzo wiele ułatwia w pracy. Natomiast wprowadzanie atmosfery terroru no cóż. Chińska kultura pracy na zachodzie raczej się nie sprawdzi ???? I widzicie, sami sobie zaprzeczyli, bo twierdzą że ludzie się nie liczą jak podpisany wyżej Daniel. Ogólnie robienie intryg dostając takie ochłapy przypomina mi trochę wyrywanie sobie z ręki banana z głodu. Ktoś tanio skórę sprzedał. Szkoda że dobrzy i porządni ludzie muszą mieć z wami do czynienia.

Maniek

W tej firmie nie doceniają w ogóle pracowników, żadnych dodatków, premii, pensje kiepskie oscylujące wokół najniższej. Ludzie tworzą fajna atmosferę, ale sama firma totalnie nie szanuje pracowników. Miała być podobno premia roczna dla wszystkich 500zl brutto i nic z tego. Możesz tutaj pracować sumiennie cały rok i nic z tego nie masz, a jak ktoś ma premie to wyłącznie kierownicy albo pupilki tych na górze. Na szczęście po nowym roku kończę tutaj pracę i nigdy więcej nie wrócę do tej słabej firmy, która pracownika traktuje, jak (usunięte przez administratora) którego szybko można wymienić. BHP pozostawia również wiele do życzenia, ale na to złoże zasłonę milczenia. Jeśli chcesz być traktowany poniżej ludzkiej godności to zatrudnij się na tamelu. Zarządzający tą firmą nie mają pojęcia o zarządzaniu nią, o tym, że doceniony pracownik będzie bardziej zmotywowany. Nawet w zwykłych biedronkach czy lidlach pracownicy za aktywność, brak uż czy L4 dostają kilkaset zł dodatków MIESIĘCZNIE, a tutaj totalnie nic. Byleby jak najwięcej wycisnąć z pracownika zanim się zwolni. O podwyżkach również nie będę się rozwodził, bo to jest śmiech na sali, żadnego systemu motywacji, podwyżki dostają tylko ci, którzy są mili dla kierowników.

2 tygodnie przepracowałam, nie polecam ! Kierownictwo to jakaś pomyłka

Zostaw merytoryczną opinię o F.S.E. Tamel S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w F.S.E. Tamel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.S.E. Tamel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.S.E. Tamel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 171, z czego 12 to opinie pozytywne, 77 to opinie negatywne, a 82 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

F.S.E. Tamel S.A.
1.7/5 Na podstawie 85 ocen.
  • Elektryczna 6
    33-100 Tarnów