Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Czy za przebywanie na kwarantannie również zabierają całe wynagrodzenie dodatkowe? Kwarantanna to jest kwarantanna a nie zwolnienie lekarskie więc była by to podłość . Z drugiej strony ciekawe czy to zabieranie "premii" przynosi jakieś efekty czy to tylko tak dla satysfakcji wykonawców i żeby dopiec pracownikom?

Te 12stki na wykrawaniu płatne ?

Wściekły pies
@Anna

Powinny być do końca pandemii zakazane dwunastki oraz przerzucanie po różnych projektach, zmianach czy stanowiskach

Fifi do W 213

Jeśli faktycznie okaże się, że gdzieś na zakładzie będą równi i równiejsi to wtedy cała reszta zakładu będzie musiała zaprotestować i zaprotestuje. Nie wyobrażam sobie żeby na wszystkich projektach na kilkudniowych postojach dawali do wyboru minusy/urlop, a na takim Miko W 213 dawali im postojowe. Wszyscy wiedzą, że tam brygadzistki są zaprzyjaźnione z kierowniczką ale to nie oznacza, że ten projekt ma być faworyzowany. Jeśli to wszystko okaże się prawdą i będzie te postojowe to wtedy zasługa za to, że reszta zakładu się zbuntuje będzie należała do kierowniczki i wiele osób szczególnie tych z góry będzie bardzo niezadowolonych... Jest dobrze jak jest, a więc minusiki/urlopy, a postojowe wtedy gdy faktycznie na dłuższy czas zakład stanie jak chociażby w tamtym roku.

Fifi
@Fifi do W 213

Mamy swoich informatorów wszędzie i poinformujemy jak sytuacja zostanie rozwiązana w najbliższym czasie.

@Fifi do W 213

To kpiny jakieś jeśli do wyboru są minusy lub urlop ponieważ prawnie wygląda to tak że mogą dawać minusy tylko jeśli wiedzą że przed końcem okresu rozliczeniowego będą większe zamówienia i będzie można te minusy odrobić. Natomiast jeśli wiadomo ze te minusy będą nie do odrobienia to musi być postojowe ewentualnie urlop

Fifi

Z tego co wiadomo to ten przestój jest spowodowany tym, że czegoś tam do produkcji brakuje i bankowo będą to musieli odrabiać bo zamówienia im wzrosną. No i wtedy zamiast odrabiać te minusy to sobie nadgodziny będą robić gdy inne projekty będą odrabiać wolne. Najpóźniej w środę po 18 będzie dokładne info co i jak z tego wyszło. Nawet jeśli u siebie nie będą mieli roboty to mogą ich wysyłać po innych projektach żeby te minusy odrabiali za tych co będą na wolne wysyłani. Wyjście zawsze się znajdzie.

Kilimanjaro
@Fifi do W 213

Wszystko zależy od kierownika jeśli chodzi o to czy minusy/urlop/postojowe. Możemy mieć do czynienia z nie lada aferą gdyż obecnie w grę postojowe nie wchodzi, a jak zacznie to reszta projektów będzie się sprzeciwiać. Wtedy ktoś może ponieść odpowiedzialność ale czego dla przyjaźni się nierobi hehe.

ada

Okna otwiera brygadzista na kod jak dyro łaskawie pozwoli,co się tyczy pracy,to każdy powinien robić na jednym stanowisku a nie na paru w czasie zmiany.To jest zarzynanie ludzi,ale norma musi być i wydajność extra.

@ada

Dyro powinien wiedzieć że nie wietrzone pomieszczenia sprzyjają rozprzestrzenianiu się Covid 19 a ponadto jest zwyczajnie nieludzkim żeby tak dusić ludzi zwłaszcza na macanie HSK

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

>>>>

Czy ktoś się orientuje czy będą punkty na święta?

Koks
@>>>>

Będą, ale minusowe

Źle się dzieje

To chyba jakieś żarty są? Bo jeśli nie to jest to skandal. Dlaczego na Mercedesie Miko mają dostać postojowe i to nie za jeden dzień, a kilka gdy na innych projektach cały czas dają minusy lub masz brać urlop? Mam nadzieję, że jednak nie będzie równych i ròwniejszych bo inaczej będzie się trzeba postawić. W czym oni są lepsi? Jak przyjdą kilka sobót zrobić to korona im z głowy nie spadnie, a z tego co wiadomo to oni i tak mało ich robią gdzie na innych projektach trzeba przychodzić prawie w każdym miesiącu i jeszcze dwunastki robić do odbioru oczywiście. Skandal to mało powiedziane :/

Www
@Źle się dzieje

A to, że mercedes robi wiecznie 3 zmiany 7 dni w tygodniu, to już nie ważne. Zazdrość w (usunięte przez administratora) wchodzi. A reszta projektów nie chodzi ani w soboty ani w niedziele, także zamknij pysk

Ona
@Źle się dzieje

Na Mercedesie mają postój ,bo Niemcy mają wolne ,i to nie wszyscy tylko ci co mają więcej niż 30dni urlopu.

@Źle się dzieje

Prawnie wygląda to tak że mogą dawać minusy tylko jeśli wiedzą że przed końcem okresu rozliczeniowego będą większe zamówienia i będzie można te minusy odrobić. Natomiast jeśli wiadomo ze te minusy będą nie do odrobienia to musi być postojowe ewentualnie urlop. Ponadto chodzą słuchy że w maju na mercedesie planowany jest jakiś dłuższy postój a tutaj ktoś napisał w innym temacie że trwają rozmowy z Niemcami w sprawie zamknięcia całego zakładu . Jednak lepiej żeby nie zamykali bo wszystko powyższe skończy się tym że będą chcieli na koniec roku odrobić straty i zrobią z nas (usunięte przez administratora) za pomocą minusów

ona

Co do postoju w maju na Mercedesie to tak prawda , bo maja być dwie zmiany a nie trzy . Wiec te osoby które są na zmianie u PO (Pełniąca obowiązki brygadzisty ... a nie jest brygadzistką ) będą rozproszone po innych projektach.

Czy to normalne aby rzucali mnie co tydzień na inne stanowisko? Nie jestem jakiś omkły i wszędzie daje radę (robię normę)... Zaczyna mnie to irytować dlatego lecę z pytaniem do was czy to normalne w tej firmie

Kot

W tym zakładzie im więcej pokażesz że umiesz to jesteś rzucany na inne stanowisko. Najlepiej nie pokazywać że się umie za dużo.

Nostradamus

Mercedes? Jeśli tak to jest normalne, a jak ktoś jest dobry na innym projekcie i pokaże się tam na wypożyczeniu to może już do siebie nie wrócić.

@Nostradamus

Co nie zmienia faktu, że po jakimś czasie praca w tym samym miejscu zwyczajnie się nudzi bo to naturalna kolej rzeczy i wielu wtedy zazdrości. Dlatego wychodzę z założenia, że lepiej robić więcej i mieć urozmaicenie.

Wściekły pies

Jest wiele osób które tego nie lubią a już to co się dzieje ostatnio na macanie i nie tylko to ostre przegięcie . Przerzucają nie tylko po różnych stanowiskach ale na różne zmiany i projekty co powinno być zakazane w czasie pandemii bo sprzyja rozprzestrzenianiu się cowida podobnie jak zakaz otwierania okien. Na HSK zwłaszcza na deklach jest taka norma i duchota że praca tam to katorga

Kiedy przeleją świąteczne?

Właśnie dzisiaj przeleli

ada

Na Macanie ile zakażeń o tym też nie mówią,tylko ''arbeit ''bo ciągle mało i mało

Hippo

Siema Landek! To ile tam tych zakażeń u was wykryli? Mówią, że ponoć 6 ale dobrze będzie jak dokładnie poinformujecie.

Chcę mieć święta w domu.

Achtung! Czerwony Alarm! Jest ciężko i niewyobrażalna nerwówka ale musimy się wziąć w garść, cały Merc wszystkie brygady! Wszyscy na nas liczą i nie możemy ich zawieść inaczej święta możemy spędzić w pracy. Ogień! Pełna moc! Zgrzewamy, składami i kaszerujemy ze zdwojoną siłą, normy w górę i petarda! Mi pomaga modlitwa i wam też polecam. Będę się za was modlić od dzisiaj aż do samych świąt, miejmy nadzieję, że rodzinnych i w domu :)

213 Power UP 213
@Chcę mieć święta w domu.

Kaszerka ogień. Pełna moc 24/h prosimy ładnie.

@213 Power UP 213

To przyjdz na kaszerke i(usunięte przez administratora) i zobacz jaki miod. Dajcie nam spokoj,co za filozofia wlozyc do maszyny i wyciagnac. Zkaszeruj 45 zjeb....przez szycie i wykrawanie sztuk i powiec ze zrobiles co mogles. Niech kazdy pulnuje swojej roboty a bedzie dobrze.

Robert
@213 Power UP 213

Proscie dalej! Jaja sobie z nas robicie czy co? Uwazacie ze nam sie to wszystko podoba,ta cala nagonka itp...my mamy 4 brygadowke ,my mamy rece zmeczone,my mamy wieczne jazdy ze malo ze,zle...hi,hi ciekawe ktory dzban to napisal? Pakowanie ktore siedzi na telefonie czy zgrzewarki ktore tez siedzi na telefonie ! Walnijcie sie w leb a swieta bedziecie miec i tak wolne,dzbany!

@Zarobiony

Fakt faktem kaszerowanie to ciężkie rzemiosło nie ma porównania z wkładaniem sztuki do zgrzewarki ale druga sprawa jak ja robiłam na produkcji to po 50 robiliśmy i czas na wszystko był. To zależy od organizacji i mniej gadania i narzekania m teraz naprawdę można zarobić dobre pieniądze tym bardziej że wcześniej po 3 niedzielę wam wpadało to zakład nic nic mówił czas jest się zrewanżować przeczekać gorsze dni i czekać na lepsze bzl

Kasienka
@Monika

Akurat jeżeli mowa o kaszeeowaniu... To nie do końca jest tak ciężko... Kaszeeowalam top pady przez kupę lat... Masz swoją normę i tyle... Mozna spokojnie się wyrobić... Zapraszam na zgrzewarkę i umbuk... Tam dopiero moglibyście ponarzekać.... Kiedy trzeba przerobić wszystkie sztuki gdzie kaszeruja 3 osoby.. 120 sztuk albo więcej.. Kaszerka kończy a tam (usunięte przez administratora)... Do samego końca... Nie życzę nikomu.. Ale jak się nie było to gadać sobie można.. A Polski naród znany z narzekania choćby i było dobrze... Ogarnijcie się... Nie pasuje droga wolna...

Antonio
@Chcę mieć święta w domu.

Złóżcie wszyscy wypowiedzenia to wtedy może potraktują was inaczej. Jednak to może zemścić się na innych chociaż już od dawna przerzucają ludzi po różnych projektach i stanowiskach jak opętani co jest lekką przesadą

@Kasienka

Spoko , na anladze tez jest przesrane,ale powiedz mi gdzie wiecej sie eksplatuje rece? Rece ktore maja służyć nie tylko do kaszerowania i nie tylko 2 lata w dreksie ale cale zycie .... wiec o czym ta rozmowa tak w ogole?

Ktoś
@Chcę mieć święta w domu.

Kolejny widzę dobrze sie czuje

Mi również !! SZKODA ZE TAKICH JAK TY JEST CORAZ MNIEJ ;(

213 IR

nie opowiadaj głupot

@Andrzej

Jestem ciekawa ile pracujesz w firmie, bo ja dość długo i nigdy nie były święta pracujące ani Wielkanoc ani Boże Narodzenie, to nie plastiki i jest czterobrygadówka

Będzie dzisiaj wypłata??

Olo

Będzie będzie .powinna byc bynajmniej

Aaaaa
@Olo

No a jak.A świąteczne miał ktoś już?

aaa
@Aaaaa

tak ja dostałem

Alibaba

Wesolych Świat

@Alibaba

Wzajmnie , będzie wypłata dzisiaj drogi Alibabo??

Aaaaa
@Andrzej

Wypłata jak wypłata a świąteczne kiedy???

Mam pytanie czy ktoś odpowie szczerze. Zastanawiam się nad pracą w Drexie. Między magazynem a produkcja duża różnica w wypłacie? Nie wiem czy Robic uprawnienia?

Nobas
@Gość

Chyba +100 na korzyść magazynu. Będziesz jako magazynier ogólnie obgadywany na goworku za nieróbstwo i granie na telefonie. Będąc na produkcji możesz stać się goworkowym celebrytą jeżeli komuś podpadniesz. Twój wybór. Zapraszamy.

@Nobas

A co może niesłusznie są obgadywani? Niech robią tak jak do tej pory ale niech im dadzą więcej roboty bo teraz to zdecydowanie zbyt mało mają i dlatego jest tak, a nie inaczej.

Ktoś
@Nostradamus

Nie wiem czy jesteś taki tępy czy upośledzony ? W którymś swoim żałosnym wpisie twierdziłeś że też jesteś z magazynu, więc ciebie też to dotyczy. Ale wątpię żeby ktoś tak ograniczony umysłowo zdołał zrobić uprawnienia na wózki

Abc
@Gość

Jak nie wiesz to idź do Schneidera, polecam.

nowak
@Ktoś

nie przeceniaj się !!Taki kurs można zrobić po podstawówce z bardzo niskim IQ przykład paweł nie

@nowak

Będzie wypłata dzisiaj mistrzu z dużym IQ ??

Magda

Czy to prawda ze Sławna piękna brygadzistka z Macana jest w ciąży z magazynierem ( kolejna zdrada)?

Ktora to
@Magda

KTORA TO TAKA pozadna kobietaA ??

---
@Magda

Dostałem juz świąteczne...nawet fajna sumka tyle kasiory oh ah

@---

Raczej na to za wcześnie

Pracownik Macana
@Magda

A która to taka bo ja nic nie słyszałem i bynajmniej żadna wielka piękność u nas brygadzistką nie jest

Fiufiu

O jak tu miło i ile plotek.A dostał ktoś już świąteczne?

Nie
@Fiufiu

Jeszcze nie wypłacaja

Ktos

Brak słów na tą 4 brygadówkę!!! (usunięte przez administratora) totalne

@Ktos

Zaczniecie pracować uczciwie to będziecie pracować normalnie.

@Ktos

A będziecie odbierali po 2 dni wolnego w miesiącu i co czwartą niedzielę wolną ustawowo czy nadgodziny walicie ? No i powinniście kilka setek więcej zarabiać

Walimy nadgodziny,lubimy to????

@Ktos

A gdzie jest ta 4-brygadowka ?

Ciekawski

CIEKAWE KIEDY BEDA ŚWIĄTECZNE i czy będą też większe? Kto coś wie ?

Aha
@Ciekawski

Pewnie przed świętami jakoś po wypłacie

Nostradamus

Jedyna prawdziwa szansa na awans to gdy traficie na nowy projekt na samym początku gdy robi się po kilka sztuk. W zależności od tego jaki projekt będzie potrzeba od trzech do nawet dwunastu brygadzistów bo i takie projekt są, a konkurencji brak. Później jakiekolwiek starania nie mają sensu.

Do Nostradamus
@Nostradamus

Nostradamus ty to chyba jakiś nie dorobiony jesteś. Sam przechodzisz bez objawowo ale wodogłowie. Idź się zaszczep i po problemie bo widzę że wierzysz w te brednie z tv.

@Do Nostradamus

Coś bredzisz i do tego nie na temat. Weź kawy się napij to otrzeźwiejesz.

Bowe.D.
@Nostradamus

Brygadzisci za kawki ,papieroski,ciasteczka. Pożal się Boże. A gdzie tu swój honor. Oczywiście nie wszyscy ale paru takich jest.

Pracownik Macana
@Nostradamus

Ci co chcieli by awansować na brygadzistów czy kierowników to najpierw powinni być przede wszystkim człowiekiem !

Alibaba

Która to typiara od endometriozy ?

Stella

Bura, buraku.

Ahh
@Stella

Popieram Stella !!

bilobil forte
@Alibaba

Jej mamusi zapytaj, tej słynnej brygadzistki której wiecznie się w pracy nudzi i obojętne gdzie i co robi to zawsze znajdzie kilka godzin czasu na ploty z innymi brygadzistami. Wystarczy się zaprzyjaźnić z kierowniczką i już ma się super pracę i totalny luz. W zamian jakieś pierogi na święta się zrobi i ciast upiecze. Ciekawe kiedy córcia zostanie brygadzistką bo to pewnie tylko kwestia czasu zważywszy na tą przyjaźń.

Hahah
@bilobil forte

Ty prymitywie za dyche...a właśnie dajcie jej żyć..a dwa jeśli nawet by została to nic Wam do tego..każdy ma prawo próbować Wy również !! Więc nie rozumiem po co te durne jakieś podteksty i wg. Swoją drogą musisz mieć słaba samoocenę skoro stać Cię właśnie tylko na obrabianie (usunięte przez administratora) Ja bym jej życzyła jak najlepiej.Jak widać nie wszyscy są tacy jak Ty !! Ale spojrz w lustro i co widzisz ? Smutnego,nudnego człowieka w dodatku dwulicowego.

Sylwia
@bilobil forte

Ciekawe czy znowu smierdziel niedzielę komuś zabierze. To już przesada każda niedziela nawet jak nie jej zmiana . A w tygodniu dalej brudna capi

Janusz
@Alibaba

Ta mała gwiazda z Qs co uważa się za piękność a śmierdzi wiocha na odległość

Ktos
@Hahah

SAMA SOBIE NA KOMENATRZE ODPISUJESZ HAHAH ??

@Janusz

Z 213 co jest z tym magazynierem?

To alibaby wez się

To ty przecież

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier