Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

artysta

do tych wszystkich co tak jecza o odrabianiu minusowek ale jak sie siedzialo w domu i w trabe walilo to nikt nie powiedzial ze odda wynagrodzenie bo sie nie nalezy przeciez nie pracowalem a teraz bol (usunięte przez administratora) ze zaklad sie upomnial dobrze wam tak nieroby

@artysta

Ja nikogo nie prosiłem żeby mnie płacił za minusówki a po drugie gdyby był wybór to zdecydował bum się na urlop bezpłatny ale w tej firmie nikt nikogo o zdanie nie pyta . Po trzecie bardziej firmie opłacałoby się zapłacić uczciwie postojowe bo z tego odrabiania wielkiego pożytku niema i jeszcze narażają ludzkie zdrowie i psują sobie opinie

Nostradamus

W całym kraju ludzie protestują gdyż nie pasuje im wyrok TK i interpretacja konstytucji o której przestrzeganie tak zaciekle walczą, nie zwracają przy tym uwagi na ryzyko zarażenia Covid 19 co jest dużą głupotą. Teraz w tym czasie jeszcze bardzie będziemy musieli zadbać o nasze zdrowie w zakładzie. Jeśli zależy wam na zdrowiu waszych znajomych z zakładu, to nie bierzcie udziału w nielegalnych protestach i w ten sposób znacząco obniżycie ryzyko zarażenia siebie i innych.

Pracownik DWS

To już szczyt bezczelności... dość ,że robimy 12-tki za free to jeszcze płacimy za to że nas dowiozą do domu po 12-stkach ci co korzystali z dojazdów po nadgodzinach radze sprawdzić pozycje na fiszce "dojazdy indywidualne" ja mam kwotę 9zł ... firma zaczyna rozporządzać się nasza kasa już na bezczelnego.

@Pracownik DWS

Mądrzy są bo pandemia, ale pracy jest pełno i jak sytuacja się uspokoi to zaczną się masowe wypowiedzenia. Nikt ogarnięty nie będzie brał na dłuższą metę w czymś takim udziału, a nowi wcale nie są super chętni do pracy.

Z tego co słyszałem to w213 już się nie zgadza na 12tki

Bazyl
@Pracownik DWS

Na W 213 wprowadzili trzecią zmianę, w innej sytuacji wciąż zgadzaliby się na nadgodziny , eeehhh , szkoda pisać....

@Bazyl

Którą to zmianę niedawno zlikwidowali, jak zwykle chęć oszczędności zwyciężyła nad logiką.

@Nostradamus

To pierwsza taka akcja z odrabianianiem minusów na dwunastkach a jak będzie takich więcej to wymówienia posypią się hurtowo chociaż wyprane mozgi z długim stażem na wszystko się zgodzą i jeszcze nakaz noszenia maseczek potęguje dodatkowo zniewolenie!

W-213
@Bazyl

Ale tylko na dole u góry są dalej 2 zmiany

Jestem nowym pracownikiem i jestem w szoku że ludzie na zakładzie wogole nie noszą maseczek. Ludzie dlaczego się nie chronicie? Niby nakaz noszenia maseczek jest A nikt tego nie weryfikuje!!! Gdzie są kierownicy w tej firmie i dział Bhp???? Jak tak dalej pójdzie to wszyscy będziemy chorzy...

Xyz
@Nowy

A potem pretensje do wszystkich , że lockdown , że bary pozamykane , że siłownie pozamykane , itd , itp . Ludzie sami o siebie nie dbają a potem pretensje , że system o nich nie dba . Na parkingu autobusowym stoją stłoczeni , jeden na drugim , co drugi bez maseczki , a ci co maseczkę mają to i tak założoną niedbale . Dystans ? Maska ? Po co przecież ja nie zachoruję . A to , że ktoś może czuć się nie komfortowo , co mnie to obchodzi . Niestety z takim podejściem nigdy się nie uwolnimy od tego gówna

@Nowy

Dział BHP? Gdzieś tam jest, ale czy funkcjonuje to trudno powiedzieć biorąc pod uwagę, że przykładowo takie pomarańczowe koszulki dla bezpieczeństwa wprowadzili dopiero w zeszłym roku. Nawet nie przejdą się po projektach sprawdzić czy pracownicy mają do dyspozycji środki odkażające, ale to pewnie obawa przed tymi którzy maseczek nie noszą. Kierownicy ci dobrzy interesują się tym co się dzieje, ale oni nie są od tego żeby stać i ludzi pilnować na projektach bo mają swoje obowiązki. Chociaż jedna kierowniczka to chyba ma sporo wolnego czasu skoro potrafi urządzać sobie pogawędki z brygadzistkami praktycznie codziennie, a o pracy to raczej się w biurze rozmawia, a nie na kawusi jak to często widuję.

ANONIMOWY!
@Nowy

Chcesz podzielić się swoją historią albo zgłosić nieprawidłowości, których byłeś świadkiem lub które Cię dotknęły? Napisz do nas na adres: koronawirus@medonet.pl. Gwarantujemy anonimowość

stary
@Nowy

Pracuje naście lat... I mam wrażenie że dział BHP to tylko dużo krzyku robi w tej firmie.

@Xyz

Chłopie jak tu można zachować dystans zwłaszcza w autobusach czy to zakładowych czy MZK a w zakładzie np na macanie niektórzy pracują na podwójnych stanowiskach to o czym tu mowa

W-213

Na mercedesie w-213 tak samo , odkąd pomniejszyli projekt na potrzeby dodania MCV-ki to stelaże do kaszerowania WSS-ów są tak blisko , że nie ma jak podłączyć opalarek do kontaktów, wypełnić dokumentów a o pracy to już nie wspomnę....chcieli aby rozmieścili stelaże trochę szerzej to usłyszeli ,że to są za duże koszta .... śmiech na sali ....

Prawda zawsze pośrodku
@Nowy

Maseczka nic nie da. Znam 2 osoby, które przechorowują koronę pomimo dezynfekcji i maseczek i dystansowania społecznego. Mocniejsze przeziębienie i tyle.

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Leszno

Zarząd naszego zakładu chyba uważa że ściema bo jest zero dystansu i każą jeszcze bezczelnie minusy odrabiać na dwunastkach co powoduje dodatkowe zagrożenie!

Pomocy

Czy jakas ukrainka zrobi mi masaż??? 20+ :)

Antyszczepionkowiec

Ciekawe jak te szczepienia na grypę. Podobno dzwonią po ludziach i niektórym mówią że można się zaszczepić niektórym nie. Ciekawe kto sobie zasłużył na szczepienie. I dlaczego nasz dział bhp załatwił szczepionki tylko dla wybranych.

@Antyszczepionkowiec

Prawdopodobnie są braki w szczepionkach jak wszędzie i są przyznawane wiadomo komu.

Lola
@Nostradamus

Gdybyscie czytali to co powinniscie,to byscie wiedzieli ze szczepionek brak wszedzie,a kryteria sa wiekowe,czyli kto starszy to dostanie,nie zadne znajomosci aferzysci wredni.

Nostradamus

Pracowników do 25 lat prosi się o uczciwe pracowanie skoro zarabiacie więcej od starych pracowników. Młodym którym trzeba notorycznie pomagać powinni wręczać wypowiedzenia i żegnać się z nimi bez żalu.

Antonio
@Nostradamus

Stare stażem wyprane mozgi pokazały że można zrobić nie wiadomo ile jak na macanie i przez nich normy podnieśli to niech teraz dygają .Młodzi powinni pomagać starszym wiekiem a nie od 50 czy 60 latka wymaga się tego samego co od młodzieży !!!

@Antonio

Oczywiście masz rację. Jednak jeszcze gorsi są brygadziści wyprane mozgi. Norma z bramkami na projekcie to u niektórych żaden problem bo ludzi można zajechać. Jeszcze przypadki takie jak nie wypisywanie kart awarii i wiele, wiele innych.

Nostradamus

Największy odsetek niezasłaniających usta maseczkami czy innymi przyłbicami jest wśród magazynierów, a ci jak dobrze wiemy pracują w lepszych warunkach jeśli oddychanie chodzi. Wszyscy oczywiście macie kwity od lekarza? Jeśli zaś chodzi o zdrowy rozsądek to już chyba niekoniecznie, a część z nich jeździ nawet po całej hali.

Josef
@Nostradamus

Już wcześniej pisałem abyś sprawdził u źródeł a nie mącił wodę tym swoim kijkiem. Pracownicy magazynu jeżdżący na wózkach zachowują dystans społeczny i nie mają obowiązku na tychże wózkach masek zakładać do czasu kiedy wchodzą na produkcję.

@Josef

A czy ty wiesz, że obowiązek noszenia maseczek/przyłbic w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje niezależnie od tego, czy ktoś zachowuje dystans społeczny? Idąc twoim tokiem rozumowania, to na świeżym powietrzu ludzie też nie powinni maseczek nosić, a mimo to muszą nawet gdy idą sami i jest to egzekwowane przez policję.

Josef

Pomijając to o czym piszesz to do wszystkiego trzeba podejść ze zdrowym rozsądkiem i użyć tego co nosimy między uszami. W restauracjach pomimo nakazu noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych maseczki się ściąga żeby nie jeść i nie pić przez słomkę. W biurach jest zachowana bezpieczna odległość i też się w maseczkach nie siedzi. Reasumując maseczki może i tak ale z głową.

Nostradamus

Nikt nikogo siłą nie zmusza, ale po premii lecą.

Antonio
@Josef

Za to w w naszym zakładzie nie jest zachowana żadna odległość a ja to nawet pracuję z drugą osoba na podwójnym stanowisku a chciałbym aby zachowano dystans. Na 6 rano jedzie pełen autobus ludzi z Cieplic a powinno być 30%

Cyrk

Ponad 40 osob jest na kwarantannie z wykrawiania ponoć jakas ukrainka ma covida .

@Cyrk

Jak 40 to chyba wszystkie zmiany? Tam będzie komu robić?

Zawsze można z innych projektow dać ludzi. I po 12cie niech robią

Bez obawy daliśmy radę

@Nostradamus

Na zmianie jest 40 osób a nie na dziale i było komu pracować, bo bez nas większość produkcji by nie pracowała

Pracownik DWS

Witam , podobno na Mercedesie (W213) jest podobno osoba z podejrzeniem , jak to możliwe że ta osoba dalej pracuje ...

Robert
@Pracownik DWS

Nie ma takiej osoby,nawet jakby byla to nie twoja sprawa,nie chce Ci sie robic to l4 i do widzenia ????

@Pracownik DWS

Muszą robić 12 nastki za wolne do odebrania, to mało ich cokolwiek obchodzi. Ciekawe czy wiedzą, że ich brygadziści mają normalnie płacone.

@Nostradamus

Na Macanie jeszcze gorzej bo każą odrabiać minusy na dwunastkach skur...@e a czy to wina pracownika że był postój? i jeszcze normy podnieśli . Po drugie jest to stwarzanie dodatkowego zagrożenia w czasie pandemii bo więcej osób przebywa na halach co powoduje zmniejszenie dystansu. Są też podwójne stanowiska co nie powinna mieć miejsca teraz

@Robert

A to już szczyt bezczelności bo taka osobo stanowi zagrożenie dla wszystkich pracowników

@Robert

A kto powiedział ,że się nie chce pracować ...ja chcę pracować i ty pewnie też, ale pamiętaj że jak to się rozniesie to ani ty ani ja nie będziemy mieli co robić , bo wywalą nas na postój.

@Nostradamus

Jestem ciekaw czy wykrawanie wiedzą ,że oni też robić za free , bo z tego co wiem to oni wyją w przekonaniu że im zapłacą

@Pracownik DWS

Mają nadzieję, a nadzieja to matka wiadomo kogo.

Po powrocie

Bez obawy jesteśmy doinformowani

Pracownik Macana
@Pracownik DWS

Zapłacą jak będą mieli postojowe ale jak bezczelnie wpieprza im minusy to będzie odrabianie ale w tej sytuacji raczej można iść na L4 co wykrawanie powinno było uczynić

@Pracownik Macana

Nie mów co powinniśmy zrobić, pilnuje swojego działu

Powinni teraz cały zakład zamknąć na 2 tyg, i dezynfekcję zrobić zakadu

Oburzony

A Sanepid ktoś powiadomił?

@Oburzony

Podobno jak poszli na kwarantanne to policja ich sprawdza więc sanepid powinien o tym wiedzieć

Bhg

Ta. I jeszcze zapłacić za to? Myślisz ze by tak było? Stary! Już zapomniałeś jak było ostatnio? Wole pracowac niż bać się czy i kiedy wrócimy do normalnej wypłaty i czy praca jeszcze będzie..

Lucia
@Oburzony

Tak, sanepid został anonimowo poinformowany, że sanepid wysłał 40 osób na kwarantannę. Bardzo podziękowali za informację i obiecali że to sprawdzą.

Hamma

Raczej na 100% bo Sanepid daje policji listę kogo mają sprawdzić

coronavirus

przyjde po wszystkich nie robow

Mietek
@coronavirus

oby jak najszybciej

No to fajnie Brygadzistka wykrawania załatwiła ludzi.... Wszyscy praktycznie na kwarantannie.. I ich rodziny. Ona wgl myśli czy kombinuje jak swoją rodzinkę wciągnąć do pracy

Pracownikk

Znając tą firmę, nikt sobie nic z tego nie zrobi, konsekwencji nikt nie poniesie. Dyrektorzy i kierownicy będą udawać że nic się nie wydarzyło. A jeszcze pytanie jak to Ukrainka to z iloma Ukraińcami którzy na innych projektach pracują miała styczność jak oni w większości wszyscy się znają. Więc może być ciekawie w tym zakładzie

jestem pracownikiem wykrawania i powiem tylko ze to nie jeste osoba która nadaje się na brygadzistę. Ludzie ją nie obchodza liczy się tylko wynik w pracy. Otacza sie w pracy rodziną i wszyscy do około muszą na nich zapychać.

Wykrawanie

Ja też jestem pracownikiem wykrawania i powiem Ci tak zmiana C jest najbardziej zdyscyplinowaną zmianą,a to zależy od brygadzisty jest Ona wymagająca i liczy się wynik niestety,a rodzina ?Każdy ma prawo pracować nawet z rodziną jak Ci tak żal to załatw Swojej rodzince etat na WYKRAWANIU. Najlepiej według Ciebie na brygadzistę nadaje się Pani A i M moim zdaniem one to zupełna porażka.

Nostradamus

Wielu brygadzistów w tym zakładzie nie nadaje się, taka chociażby pani W o której tu już wiele wspominano. To czy gdzieś jest dobry brygadzista zależy tylko i wyłącznie od kierownika, a dobry kierownik nawet gdy źle wybierze to potrafi naprawić swój błąd.

Wykarawanie

I tu się mylisz,jestem po prostu zadowolony że pracuje z Panią R

Na macanie brygadziści akurat są ok. i widać że Kierowniczka wybiera takich jaka sama jest bo też jest ok ale gorzej z pracownikami produkcji(usunięte przez administratora)

Pracownik macan

zwłaszcza nasza brygadzistka Pani K. Nie brudzi sobie rączek pracą taka to jest fajna brygadzistka! Tylko spacerki po firmi z kawką.

Pani K szanuje ludzi a jak nie ma komu robić to pracuje . Gorzej z niektórymi paniami z komisjonowania bo są takie które powinny złożyć wypowiedzenie jeśli im się praca innych nie podoba

Dagmara

A ty to chyba brygadzista jesteś ,że tak piszesz ???? ja już tam nie pracuje, ake przeszłam wszystkie działy i brygadziści to buraki,tak jak kierowniczka, mydli Ci oczy a tak serio ma gdzieś, tylko swoich paziów posyła ,żeby Was cisnęli. ????????????

Macan

Łaskę robi ze pracuje. Ona powinna świecić przykładem a nie robić z siebie świętej bo popracowała trochę. I tak większość czasu szlaja sie po firmie z (usunięte przez administratora)Panią A Komisjonowanie robi co do nich należy!

Nostradamus

Pracownicy nie obawiają zarażenia, wielu z nich ucieszyłoby się gdyby doszło do kolejnego lockdownu i nie musieliby robić nadgodzin do odbioru i odrabiać minusów które nie są absolutnie z ich winy.

Kdlsdhhs

Czy 12stki sa u was przymusowe ?

Zdezorientowany

Masakra w tym zakładzie. Ludzie z wirusem przychodzą do pracy. Nikt nic z tym nie robi. (usunięte przez administratora)

Pracownik1

Zawsze tak było oni do domu zabierają a nam dają maseczki które byly na zakladzie robione. Paranoja

Serdeczne podziękowania dla brygadzistki z nocki na wykrawaniu p. Re.ia, która to kazała chorej Ukraince przychodzić do pracy w masce jeśli chce mieć pracę. Teraz ona ma stwierdzony COVID 19 i cała zmiana uziemiona. Bardzo dziękujemy pani brygadzistko.

Pracownik1

Tylko pytanie co z innymi projektami bo napewno miała z nimi stycznosc

Tylko ze podobno chorej Ukraince kazano przychodzić do pracy w masce ,w czwartek okazało się że ma covid i kazali im jeszcze w piątek przyjść do pracy a od poniedziałku kwarantanna. To jest ewidentne złamanie prawa i narażanie setek ludzi na utratę zdrowia ! Za złamanie kwarantanny grozi to, że osoby zdrowe zachorują i będą przenosić chorobę dalej. Poza tym złamanie kwarantanny jest zagrożone mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych. Kto poniesie konsekwencje???

Wolny

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

Wolny

Zorientowany

Wymuszenia zakrywania ust i nosa w świetle obowiązujących przepisów jest przestępstwem i podlega karze do lat 3. art. 191 kk par.1

@Zorientowany

Niewykonanie polecenia kierownika/dyrektora grozi utratę premii. Nikt niczego nie będzie wymuszał, wszystko zgodnie z regulaminem zakładu.

Misia 321

Czy to prawda ,ze w dws jest koronawirus ?

Kto takie brednie rozpowiada :D

Lucia
@Misia 321

Jest, ale musi robić 12h na mercedesie i nie ma czasu zarażać. Podobno szuka już innej firmy. Tak go w obroty wzieli.

@Misia 321

Gdyby tak wszystkim zrobić testy to pewnie nie jeden korona wirus by się znalazł

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier