DWS Draexlmaier

Jelenia Góra

Opinie o DWS Draexlmaier

Zenon 2016-06-22 09:05:43
Nie wynosiła folii bąbelkowej a upuszczała z niej powietrze z tych bąbelków na lewo bez żadnej kontroli, normalnie szok...Aha, Marecki Miłosz weźcie się do pracy;)))
ziom 2016-06-22 11:56:03
Poszukuje dojazdu z Lwowka . na 3 zmiany.
Doplace to normalne.

Proszę o kontakt
bikes14@vp.pl potem podam tel.
www 2016-06-22 18:30:39
nie wynosiła folii bąbelkowej ani nie spuszczała z niej powietrza tylko wyjadała smalec z glove boxów
www 2016-06-22 18:38:19
dyrekcja się kapneła gdy jej waga zaczeła wzrastać w zaskakującym tempie ;)
kominarz 2016-06-23 19:11:40
Na nowym mercedesie dzieje się co chce kierownik nie pyta się nawet czy możemy pracować po 12 godz bo myśli że ludzie żyją tylko pracą nawet nie poinformuje że trzeba przyjść w sobotę to cos jest nie tak robią sobie co chcą dlatego ludzie uciekają na L4 i dają wypowiedzenie dlatego sami sobie będą pracować
gosc 2016-06-23 19:24:27
Zbuntujmy się w końcu , zastrajkujmy , zarządajmy płatnych sobót , wyższego socjalu , wyższej podstawy , godnego traktowania , bo póki co to wszyscy narzekają a warunki pracy się przez samo narzekanie nie poprawią .
gośc 2016-06-24 10:24:11
A jak jest ze stanowiskami logistycznymi jeśli chodzi o język? Co jest rozumiane przez dobry a co przez komunikatywny poziom?
Len 2016-06-25 15:42:10
A ta pani beatka chyba z porsze to tak bardzo mocno sie panoszy i traktuje ludzi jak gnoji chyba zapomniala ze pochodzi z wiochy zabitej dechami i jak poleci to zostanie jej tylko pole orac
Saratoga 2016-06-26 00:08:00
Tak zbuntujmy się, zarządajmy płatnych sobót.Tylko kto to zrobi???
Większość załogi boi się utraty miejsc pracy, ale wszystkich nie zwolnią. Jelenia Góra to jeden z najlepszych zakładów Draexlmaiera (czytaj, generujących największe zyski).
Firma o zasięgu światowym, obracająca milionami euro, wyciska nas jak cytrynę, do ostatniej kropli soku (potu).Chyba wiecie dlaczego grafik pracy w sobotę, ukazuje się w czwartek, a i tak jest często zmieniany w piątek ( na niekorzyść pracowników).Pracy w sobotę nie wolno z wyprzedzeniem planować, dlatego plan pracy w sobotę,ukazuje się w ostatniej chwili.Przepis o szczególnych potrzebach pracodawcy w naszym zakładzie jest nagminnie wykorzystywany, przy czym ogólnikowość tego sformułowania pozwala na nadużywanie tego uprawnienia przez pracodawcę, bowiem to pracodawca decyduje, czy w danych okolicznościach ma miejsce sytuacja wyjątkowa (odbiegająca od normy) uprawniająca go do zlecania pracownikom pracy w godzinach nadliczbowych czy w dniu wolnym od pracy. Polecenie nie może być jednak sprzeczne ani z przepisami prawa, czyli musi zaistnieć przypadek szczególny, nagły i niecodzienny, ani z przyjętymi normami społecznymi (ciężka sytuacja rodzinna pracownika, zły stan zdrowia).Należy pamiętać, że wymienione kwestie dotyczące zarówno potrzeb pracodawcy jak i sytuacji osobistej pracownika są kwestiami wyłącznie ocennymi i z praktyki wynika, że w znakomitej większości przypadków odmowa pracownika stawienia się w pracy w sobotę jest traktowana przez pracodawców jako odmowa wykonania polecenia służbowego, czyli naruszenie obowiązku pracowniczego - co nie powinno być tolerowane.Rozwijając powyższe, pracodawca nie może z góry zaplanować, że pracownik będzie musiał wykonywać pracę w godzinach nadliczbowych lub też w sobotę, gdyż konieczność taka musi wynikać z nagłej i szczególnej potrzeby, a nie uprzednio sporządzonego harmonogramu czasu pracy.Tak więc jesteśmy między młotem a kowadłem.Uważam,że o swoje należy walczyć i nie dać się upodlić. Mam też zdanie jak powinna wyglądać rekompensata za pracę w soboty. To pracownik powinien mieć prawo wyboru, czy za przepracowaną sobotę chce mieć wolne, czy dodatkowe wynagrodzenie.
Przepisy KODEKSU PRACY, o szczegónych potrzebach pracodawcy (odbiegających od normy)są w naszym zakładzie wykorzstywane co tydzień.
Zauwżcie,że są projekty, które pracują w każdą sobotę. A jak pracują projekty,to musi pracować magazyn. Nie wspomnę już o SPG i pseudo czterobrygadówce.
Zła krew mnie zalewa, kiedy muszę co tydzień kaptować ludzi do pracy w sobotę.
Tak zwana "góra" griluje kiełbaski a ludzie z produkcji też się grilują,na hali produkcyjnej a wysokiej temperaturze.
Nic się nie zmieni, do czasu, kiedy nie zmienią się przepisy KODEKSU PRACY.
Pozdrawiam wszystkich, ciężko pracujących w firmie Draexlmaier.
zzzzz 2016-06-26 14:39:20
A jak wygląda sytuacja jak ktoś chce się zwolnić z zakładu? czy idą na odejście za porozumieniem stron ?
PowiedzmyŻeNiePowiem 2016-06-29 00:13:28
Kiedyś w tej firmie faktycznie można było za dość ciężką pracę otrzymać dość godziwy zarobek.

Obecnie ? Tyra 12h na 12h bo nie ma ludzi do pracy. Soboty również ale możesz to sobie odebrać jako wolne (ciekawe kiedy). Przełożeni to w większości osoby bez jakichkolwiek kompetencji (brygadziści) nie potrafiący nawet kulturalnie się wysłowić a co dopiero obsłużyć komputer lub porozmawiać z zagranicznym gościem.

Kierownicy w większości ludzie ogarnięci i przygotowani do wykonywania swoich obowiązków niestety kosztem pracowników , po trupach do celu. Nikogo nie interesuje, że masz dzieci i pracujesz już drugi tydzień 12h z sobotami. Obecnie narzucane normy na nowym mercedesie zakrawają o ponury żart.
Niewykonalne i wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę tylko nikt nie powie tego głośno.

Jeśli nie masz tu matki/ojca/żony/wujka/cioci lub jeśli nie jesteś śliczną blondynką z dobrym cycem nie pchaj się tutaj. Jedyne co firma może zaoferować jako rozwój to praca na stanowiskach obok osób z umówmy się IQ nie większym niż obuwie robocze. Postacie które nie umieją najprostszych rzeczy, zero kultury, ogłady. Troglodyci i patologia.

Tyle dobrze, że pełno trzepiących się laseczek - można coś sobie wyrwać małym nakładem bajeru :)
Pozdrawiam :)
Nowicjusz 2016-06-29 07:42:34
Na porsze macan normy wyśrubowane i po 3 tygodniach pracy traktują człowieka jakby przepracował 3 lata.
Dorian 2016-06-29 20:46:16
Czy to prawda ze kierowniczka z land wyłudziła kredyty od pracownikow ?
podobno wczesniej aby wskoczyc na to stanowisko naklamala na poprzedniego kierownika aby go zwolnili ?
Słyszał ktoś coś ?
łukasz 85 2016-06-30 22:45:51
A co sadzicie o nowych pracownikach a raczej pracowniczkach...jest tam pełno fajnych dziewczyn w młodym w wieku...Mi wpadła w oko Ania i jezdzi rowerem do pracy ma ciemne włosy w pasemka?ktoś zna ją bardziej?
dariusz 2016-07-01 01:37:29
Tak to moja żona

łukasz 85 2016-07-01 23:20:40
Ale ona obrączki nie nosi.......
Dariusz 2016-07-02 11:52:53
Bo nie lubi
Kubuś 2016-07-02 13:56:53
Tak ? Wczoraj była u mnie
ANETA 2016-07-02 16:15:34
Tak to prawda. Wyłudziła od 2 osób kredyty a na Heńka była zeznanwać w sądzie .
lulu 2016-07-02 21:04:10
A coś więcej?
Dariusz 2016-07-02 23:15:58
No nie wytrzymam cały czas gdzieś się włóczy
Kubuś 2016-07-03 08:52:27
Pewnie chce szybko zostać brygadzistka :)
Zaniepokojony 2016-07-03 14:17:07
Na porshe dają urlopy po miesiącu pracy na okresie próbnym o które nikt nie prosi na 10 dni a potem podobno za to kary naliczają gdyż ten urlop się nie należy (bo w świetle przepisów się nie należy) . Taki urlop może podobno nawet oznaczać że nie mają zamiaru przedłużyć komuś umowy?Czy tak jest naprawdę czy się mylę? Proszę o szybką odpowiedż
Spokojny 2016-07-03 20:12:15
Chyba się trochę mylisz. Trafiłeś na okres postojów produkcyjnych. Raczej nie będą cię zwalniać bo kłopty z kodeksem były by dopiero wtedy gdy wykorzystał byś urlop którego jeszcze nie wypracowałeś. A tak firma zakłada że będziesz pracował przynajmniej do końca roku - oczywiście musisz mieć już taką umowę. Tak czy inaczej to ty jesteś na plus.
Zaniepokojony 2016-07-04 09:03:54
Mam umowę na 3 miesiące i dostałem 7dni płatnego+3 bezpłatnego to chyba ok
Spokojny 2016-07-04 09:48:52
Czyli ok. Szkoda że bezpłatny bo poleci na wypłacie. Jeżeli są zadowoleni z pracy to przedłużą umowę bo ogólnie to ludzi brakuje. Dawanie urlopu na pewno nie jest żadnym wyznacznikiem. Luz...
w potrzebie 2016-07-04 15:18:42
Gdzie znalezc strone zeby wyslac cv do nich pilne
Nak 2016-07-04 16:45:04
Na magazynie tez fajny chłopak pracuje. Prawdopodobnie Junior. Pozdrowienia
veruś 2016-07-04 17:52:54
Junior hehehe
ale różne są gusta....cóż...
popytaj jego byłe z produkcji i biur...
ty 2016-07-04 19:47:40
Nikt nie moze zmusic cie do bezplatnego,w zakresie obowiazkow pracodawca musi ci dac inna prace lub na postojowe.Bezplatny tylko na twoja prośbę.Jezeli pracodawca da ci urlop ktorego nie masz ty nie ponosisz zadnej odpowiedzialnosci za decyzje pracodawcy.
ty 2016-07-04 19:48:36
Landek 2016-07-05 14:08:35
Ktoś coś słyszał ze na nowym Mercedesie maja płacić ludzia 200 zł premi za wyrobiona normę i za soboty ? Takie chodzą słuchy .
xxxl 2016-07-05 15:53:00
Za soboty powinni w całym zakładzie płacić
:-) 2016-07-06 16:28:47
To na innych projektach nie płaca premii za wyrobioną normę? Jak to!?
Nak 2016-07-07 15:16:41
Do werus czy mozesz udzielic mi wiecej jakis informacji?
Nak 2016-07-09 13:42:36
Ale wiesz moze czemu go nie bylo w pracy teraz caly tydzien?
dorn43 2016-07-10 00:30:23
bo mial sraczke....
Wyk 2016-07-10 19:02:34
Ja tam nic nie wiem szczerze mówiąc jak ma to tutaj wyglądać, generalnie to jestem bardzo dobrze nastawiony do tej firmy
L0LO 2016-07-10 22:53:37
TEN ZAKŁAD TO JEDNA WIELKA PORAZKA MOWIĄ O SZNAJDERZE ZE KICHA ALE TAM CHOCIAZ PŁACĄ A TU CO ZROBILI NA MERCEDESIE MIELI ZAPŁACIC ZA SOBOTY I CO ZNOW ZROBILI LUDZI NA SZARO MŁODZI NIE DAJCIE SIĘ SZUKAJCIE SOBIE LEPSZEJ PRACY
Zainteresowany 2016-07-11 17:37:58
Witam,

czy ktos moze cos powiedziec na temat biura konstrukcij? Chcial bym zlozyc CV ale slyszalem ze Pan G. C. to postrach w calej firmie? i ze kierownicy slabi.

Ktos cos?
On 2016-07-11 18:31:19
Pisząc chciałbym osobno możesz aplikować co najwyżej do piasta
8* 2016-07-11 19:38:58
Nie masz ambicji?nie masz celu w swoim życiu?nie masz co robić w domu i w swoim życiu?Przyjdz do nas!My zapewnimy ci atrakcje 6 dni pracy w tygodniu w tym jeden bezpłatny...Oczywiście możesz go odebrać ale tylko w tedy kiedy my ci pozwolimy hahaha!Czy to magazyn czy produkcja to i tak wszyscy na tym samym wózku jedziecie!Jeden z drugim dostanie po 1900 zł na rekę i myśli że swiat podbił hehe...ciągła pogoń za normą itp...Pani kierwonik lub Pan kierownik pochwali takiego jednego z drugim że dzisiaj się spisał i wychodzą podbudowani barany z firmy i sie cieszą a tak naprawde jesteście w tej firmie nikim i jak tam zostaniecie to to z nic was nie bedzie!tak naprawde to do tej pracy można przyjąć małpe i ona sie tego nauczy czy to na produkcji czy też na magazynie...
Lord_pociagu 2016-07-12 16:31:21
Okularnik z magazynu się slini do kierownika co by brygadzista zostać... coraz większa żenada w tej firmie
Nak 2016-07-12 22:06:43
Oj junior jestes zaj....y w swoim autku prezentujesz sie tez bardzo fajnie.
Nak 2016-07-12 22:54:32
Pokaż się od czasu do czasu na produkcji
Jowita 2016-07-13 06:36:47
Junior jak ty na mnie działasz. Jestem całą wilgotną jak Cię widzę.
Piter 2016-07-13 10:17:16
Który okularnik bo jest ich na magazynie kilku?
ima 2016-07-13 15:38:58
a ja mam z kolei takie pytanie o zarobki jako Konstruktor wiązek elektrycznych (m/k), bo nie widze, zeby ktoś o tym cokolwiek o tym napisał. Mam nadzieje, że teraz wszyscy napisza co tak naparwde wiedza o firmie, no i o atmoasferze tak naparwde.
hen 2016-07-13 19:57:20
Dla mnie najważniejsze jest to, że każda ich oferta pracy jest skierowana nie tylko do mężczyzn, ale również do kobiet. Pewnie i zarobki są również porównywalne u nich.
zmęczony 2016-07-25 01:41:22
Mam zamiar przejść do ,,Drexa" z zorki warto napisze coś o pracy w drexie jak wygląda jak tam z sobotami i jak z wynagrodzeniem
Zostaw swoją opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia Góra
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DWS Draexlmaier