Opinie o Montbau w Kraków Mrozowa 5

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Montbau. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Montbau o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Montbau w Kraków Mrozowa 5

Jadzia Nowy wpis

Też miałam pytać o kwestie chorobowego, którą ktoś poruszył, rozumiem że skoro płatny jest to też każda osoba jest przyjmowana na umowę o pracę, czy niekoniecznie? W sumie jakby nie patrzeć na zleceniu też można mieć płacony. No i właśnie nie wiem.

Czy urlop w Montbau jest płatny 100%?

BigWelder Nowy wpis

Od najniższej krajowej tak jak chorobowe.

Bartosz

Cześć. Pytanie mam takie szybkie. Spawaczy często tu potrzebują do pracy? Bo bazuję na jakimś starym ogłoszeniu, które znalazłem. Chcę dowiedzieć się jeszcze o umowy. Na jaki czas przeważnie są projekty? Bo piszecie, że projekt się kończy, to automatycznie zwalniają pracownika. Zdarzają się może negocjacje, aby przerzucić osobę, co się sprawdza w inne projekty ewentualnie?

Morda Nowy wpis
@Bartosz

Podpisujesz in blanco rozwiazanie umowy. musisz miec duzo farta żeby po zakończeniu projektu przerzucili cie do innej roboty. z reguły wypad. I zwykle umowa od najnizszej krajowej. Reszta kasy szemrana.

Mirka

Cześć, ja trochę z innej beczki, bo mam pytanie dla osób pracujących w firmie wewnątrz. Czy zjadę gdzieś oferty pracy do działu rekrutacji lub ogólnie do biura? W internecie widzę same oferty o pracę do osób, które chca wyjechać, a co ze stanowiskami w HR?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Montbau? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
Waldek

Czy pracował ktoś jako spawacz w Belgi. Jak oceniacie robotę?

Czy nowo zatrudnione osoby w Montbau otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Piter

Nie. Montbau podpisuje umowy z pracownikami dopiero jak zaczynają dymić.

Ewelina
@Piter

Jak to? To wcześniej nie można liczyć na umowę? Dlaczego?

Wieloletni pracownik
@Ewelina

Proszę zapytać w firmie i opublikować odpowiedź na Goworku. Chętnie się dowiem jaka jest interpretacja.

polak

pracuję obecnie w Danii i minoł 10 dzień wyplaty a wypłaty jak nie było tak i nie ma , nie pchajcie się do tej firmy bo kokosów nie ma , wszystko na wariackich papierach , zero jakiegoś koordynatora chyba przez telefon , ostatni raz w takiej firmie co nie płaci na czas

Irena
@polak

nie płaca na czas to ile zwlekają z wynagrodzeniem mniej więcej ?

Ubodziony
@polak

Cudów nie oczekuj. Wszystko sterowne z biura w Krakowie. Jak podskoczysz to Cię zwolnią.

@Ubodziony

A w jaki sposób wyobrażasz sobie podskoczenie do nich? Często tak właściwie się zdarzało, że to właśnie oni komuś za współpracę dziękowali?

@polak

Zwłoka w wypłatach to norma. Jak Ci nie pasuje to się zwolnij. Taka polityka firmy.

@Sylwia

Podskoczenie to jak się upomnisz o swoje prawa. Wolą zatrudniać ciemniaków którzy o nic nie pytają.

@Piter

I właśnie za takie osoby masz wszystkich aktualnie zatrudnionych? :/ Bo to, że ktoś nie pyta nie musi od razu oznaczać, że jest jakiś "ciemny", po prostu każdy wykonuje jakieś swoje obowiązki?

@Sylwia

Każdy pracownik za granicą powinien być świadomy swoich praw.

@Piter

No w sumie... Czyli firma w niczym ludzi tutaj nie uświadamia? Bo za granicą to faktycznie inaczej jest tak jak piszesz

@Sylwia

Przed wyjazdem informacje są zdawkowe żeby nie odstraszać pracowników. Dopiero na miejscu okazuje się, że "król jest nagi".

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Montbau? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Pedro

Głównie są zwalniani po zakończeniu projektów. Typowa agencja pracy.

Witold
@Pedro

Szkoda że tak się dzieje. Skoro mowa o projektach to ile czasu średnio trwa jeden projekt który zleca ta firma do wykonania?

@Witold

Czasem 2 dni.

@Piter

No to chyba aż tak często to nie zwalniają? Bywają skomplikowane? Czego dotyczą?

Piter

Najczęściej są zwalniani. Do tego służy podpisanie porozumienia stron in blanco przed rozpoczęciem pracy.

Czy w Montbau zatrudniani są obcokrajowcy?

Wieloletni pracownik

Tak. My jesteśmy obcokrajowcami UE. Najniższe ubezpieczenie, najniższa pensja, marne kwatery, szefowie bez pojęcia - parcie na szybką kasę.

Jaki jest styl zarządzania w Montbau?

Sierota

Zarzadzanie skonczylo sie jak zwolnili pana Waldka. Teraz tylko chaos.

Wiktor

Wyjazdy tylko do Belgii?

Wojti

Witam chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w tej firmie na elewacjach w Belgii, jak warunki mieszkalne, jak szefostwo jaka kasa czy coś niepokojącego tak występuje? Proszę o opinię kogoś kto tam pracuje

nickneim

witam.Jakie szkolenia -chyba ze by musieli,daja ogloszenie z wymagajacymi kwitami .Ludzie niechca pracowac u nich,w belgi duzo godzin moze zarobisz ale 4 razy do roku jestes w domu ,a w danii znow niema godzin rotaca 4 na 1.szukaja ludzi na zwyzki duze ultrabum lub gienie 50metrow 125 koron brutto to malo , wyplaty w belgi 10 a w dani 15 i poznie nastepnego miesiaca.Pan Nowak i Pan Dynia Ladnie mowia i obiecuja ale wybor nalezy do ciebie.

Adrian
@nickneim

Widzę, że orientujesz się dobrze w warunkach pracy i wynagrodzenia. Napisz proszę jaki jest standard zakwaterowania i czy pracodawca podczas takiego wyjazdu zapewnia ubezpieczenie chorobowe? Będę wdzięczny za informacje.

Antoni 1965
@nickneim

Warunki nikogo kto się decyduje na wyjazd nie powinny zaskakiwać. Przed wyjazdem do pracy dostałem od Pana Dyni wyczerpujące i rzetelne informacje związane z wyjazdem. Na miejscu nie było zaskoczenia. Co najważniejsze zgadza się kasa. Nie ma ściemy typu stawka brutto (nigdy nie wiesz co z tego zostanie), żadnych potrąceń. Mieszkania i samochody opłacone. Stawka razy godziny i wszystko się zgadza. Pół życia na eksporcie i moim zdaniem jeden z rzetelniejszych pracodawców.

Bolo
@Antoni 1965

Jak nowa..ek to rzetelny pracodawca to bardzo mało widziałeś przez pół życia i nie na kontraktach tylko w oddelegowaniu

Łucja

Z tego, co widzę na stronie Montbau Kraków, jest praca dla spawaczy, monterów aparatury przemysłowej itp. Aplikacje można składać bezpośrednio z ich portalu: http://www.montbau.pl/pl/career.html Na forum GoWork.pl chętnie zobaczymy opinie pracowników, także tych świeżo przyjętych, o procesie rekrutacji, pensji, udogodnieniach, benefitach itp.

Spaw-acz.
@Łucja

Pracowałem w Eeklo przy spawaniu mostów. Niezłe zarobki 14€ na rękę, ponad 200h miesięcznie. Godzinówka razy stawka i wszystko się zgadza. Przejrzysty system. Przyzwoite zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelu, do pracy dowożą cię samochodem. Nie dajcie się nabierać na zarobki brutto w innych firmach. Dają po 16-18€ brutto, ale jak z tego odejmą podatek, potrącą za mieszkanie to zostaje wielka kupa i zgrzytanie zębami. Montbau na tle innych wypada zupełnie przyzwoicie.

Ubodziona myszka z obraska.

Przykro słuchać tego wylewania żalów przez bandę nieudaczników. Ja tez pracuję na tym samym kontrakcie. Mam paręnaście koła złotych pensji, zwrot prawie 20koła za zeszły rok, pokój dwuosobowy w ładnym domku nad morzem. Na początku nie było za ciekawie ponieważ firma zatrudniła z rozpędu kupę lewusów, pijaczyn, złodziei i narkomanów. Z czasem udało się dzięki postawie Stacha przy wsparciu Pana Waldemara usunąć parchy . Obecnie atmosfera jest dużo lepsza. Zostali ludzie, którzy zajęci są pracą, a nie chodzeniem i pie......niem za plecami jaka to niedobra firma (tu ukłon do byłego pseudo lidera ). Natomiast jak widać wypie.... ne pijaczyny i nieroby maja nowe zajęcie. Piszą poezję na GoWork- portalu nieudaczników i miernot. Chwała bohaterom. Przyszłość literacka przed wami bo do roboty się nie nadajecie. A firmę gorąco polecam. Mój pierwszy kontrakt z nimi i mam nadzieję, że nie ostatni.

SŁUCHACZ
@Ubodziona myszka z obraska.

Witaj kolego wewnątrz zakładowy to co piszesz to wielki kłam jakiego nie widziałem nawet w kabarecie.Montbau działa w Kopenhadze od listopada i choćbyś robił po 24 godziny na dobę to zwrtu będziesz miał jakieś 7000 tysięcy koron dk to jest3500 plenów a o domku nad morzem to cie poniosło bo w tej firmie nikt solo nie mieszka i nie zachowuj się jak yutuber to się powtarzasz z tymi narkomanami, alko itp.Montbau to porażka i nie ma co gadać. potrzebują monterów i takie cukierki piszą .WSTYDDDDD.......

@Ubodziona myszka z obraska.

Widze ze niezle lizrsz (usunięte przez administratora) chyba puerwszy kontrakt w zyciu i bedziesz sie trzymal pazurami do konca bo robikes w polsce za psie pieniadze a teraz jak przyjezdzasz na swoja wioske to wszyscy cie witaja zejdz na ziemie skonczy sie kontrakt i dostaniesz kopa w (usunięte przez administratora)

Myszka

Co spowodowało, że odpisujesz po 14 miesiącach. Osłabiony refleks, czy pierwsza abstynencja ? Ja dalej pracuję dla Montbau. Kopa jeszcze nie dostałem. Mam regularne wypłaty dzięki którym już się przeprowadziłem z wioski do małego miasteczka. Teraz mnie witają w miasteczku. Bardzo to miłe. Poza tym potrafię pisać stylistycznie i bez błędów ortograficznych czego i Tobie życzę. Gorąco pozdrawiam.

Xxx
@Myszka

Brednie, ewidentnie widać że ktoś odpisuje z biura :-). Paręnaście tysięcy złotych? Jak stawka godzinowa to 125 koron brutto i mało godzin pracy... A z wyplatami to bywa różnie przeważnie tydzień po terminie, albo w ogóle. Jak dla mnie to zaklama firma i nikomu nie polecam.

Realista
@Xxx

Pracowałem w Montbau Denmark i innych firmach duńskich. W dobrych czasach w Montbau na elektrowni zarabiało się przyzwoitą kaskę. Średnio po 15-16€ na czysto na godzinę przy ponad 200 godzinach na miesiąc. Potem zrobił się przestój i spora grupa monterów musiała wracać do kraju. Od tego czasu pracowałem w kilku innych duńskich firmach. Stawka niby wyższa ale potrącali za mieszkanie i dojazdy we własnym zakresie. W sumie wychodziło mniej niż w Montbau. Obecnie znów na elektrowni jakiś przestój. Podobno problemy z materiałem jak mi powiedziano w biurze. Chętnie wrócę jak przybędzie roboty.

neo
@Ubodziona myszka z obraska.

Posługujesz się bardzo "klozetowym" językiem nie sądzisz?

Franek

Firma ma dobre opinie jako pracodawca więc wystarczy robić dobrze swoją robotę a będzie dobrze!

Łucja

@Łucjan, myślę, że nasza dalsza dyskusja nie ma sensu. Nadmienię jeszcze raz, że każdy ma prawo napisać swoją opinię na temat danego pracodawcy - jeśli tylko napisze ją w sposób kulturalny i rzeczowy. Wszelkie odstępstwa staramy się jak najszybciej sprawdzać i reagować. Czy ktoś z Was pracował lub pracuje w Montbau w Krakowie?

Łucja

@Ryszard, czy możesz powiedzieć coś więcej na temat pracy w Montbau? Twoja opinia jest bardzo ogólna i niewiele mówi innym osobom na temat współpracy z tą firmą. @Łucjan, a dlaczego mnie atakujesz? Wpisy publikowane są automatycznie, nie zatwierdzamy każdego z nich fizycznie. Staramy się na bieżąco usuwać każdy przypadek rażąco łamiący postanowienia naszego regulaminu.

Łucjan
@Łucja

Droga Łucjo proszę o zdefiniowanie Goworkowskiego pojęcia "na bieżąco". O przytaczanych wpisach pisałem 24.05. Wnoszę więc z Twojej wypowiedzi, że nie łamią one Waszego regulaminu. Atakiem można więc w kontekście tej sytuacji nazwać te szkalujące wypociny w pełni wspierane przez Wasz portal. Jeśli się z tym dobrze czujesz Łucjo to podziwiam. Natomiast jeśli masz z tym problem to napisz coś anonimowo w Goworku o Goworku w podobnym do przytoczonego stylu. Chętnie przeczytam.

Ryszard

Nie polecam tej firmy nikomu w Belgi byłem jeden dzień a mój kolega pracuje w Kopenhadze od nich i jednak to prawda co ludzie wypisują cyrk na tej budowie.

Łucjan
@Ryszard

Drogi Ryszardzie podziel się czytelnikami informacją co spowodowało, że pracowałeś tylko jeden dzień ? Może jesteś nieudacznikiem? Dlaczego Twój kolega dalej pracuje w Kopenhadze w tym cyrku, czemu nie zrezygnuje ? Może jest więziony i trzeba człowieka ratować ? I pamiętajcie. Nikogo nie obrażajcie na tym portalu bo cierpi na tym wrażliwość Łucji. Łucjo reprezentantko GoWork proponuję lekturę z wpisów: aro 08.05.2018 10:08, były pracownik 16.05.2018 09:14. Ktoś to czytał z GoWork przed edycją. Gdzie była wtedy Wasza GoWorkowska subtelna wrażliwość ? A może te wpisy to jedyne paliwo dzięki któremu jeszcze egzystujecie ?

Łucja

@Ubodziona myszka z obraska., długo już pracujesz w Montbau? Co jest Twoim zdaniem największym plusem pracy w tym miejscu? Prosiłabym, abyś wypowiadając się na forum, nie obrażała nikogo. @SŁUCHACZ, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz lub pracowałeś w Montbau. Co jeszcze możecie powiedzieć o pracy w tym miejscu? Przypominam, że wątek dotyczy Krakowa.

Zostaw merytoryczną opinię o Montbau - Kraków

• Jak się pracuje w Montbau?

Zobacz opinie na temat firmy Montbau tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Montbau?

Montbau