Opinie o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Koleje Wielkopolskie. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Koleje Wielkopolskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Wielkopolskie w Poznań

przemo

Pani konduktor . która jechała dzisiaj z Poznania do Wągrowca o 13.26 wykazała się niezwykłą wrażliwością i życzliwością, udostępniając swój przedział służbowy w zatłoczonym pociągu osobie starszej i niepełnosprawnej. Drugi raz spotkałem tę Konduktorkę na tej linii i dugi raz muszę podzielić się z Państwem jak najlepszym zdaniem o tej pracownicy. Na prawdę rzadko spotyka się tak miłą i życzliwą obsługę.

Olga
@przemo

To super, z czego co się słyszy to rzadko tak bywa w pociagach. A jak czas przejazdu w tych okolicach? Nie ma żadnych opóźnień?

@Olga

Zwykle korzystam z kolei na tej trasie dwa, trzy razy w tygodniu (razy dwa, bo tam i powrót), ale w ostatnich miesiącach tylko raz były opóźnienia sięgające kilkudziesięciu minut, ale wówczas właśnie ta Pani konduktor sprawiła, że pasażerowie jakoś ze zrozumieniem to znieśli. Rzeczywiście szkoda, że takich pracowników jest tak mało.

przemo

Po raz drugi mogłem obserwować pracę konduktorki na trasie Poznań Główny Wągrowiec. Wyjazd z Poznania 13.28

Ona

Pracowałam chwilę. Firma ciekawa, nikt nic nie wie, nikt nic nie robi,każdy zrzuca robote na kogoś innego. Na porządku dziennym kawki i ploteczki. Kadra zarządzająca (głownie ta młodsza i wyżej postawiona) albo bez kompetencji albo zamiast pracowac snuje sie po budynkach na składowej zajmujac się podrywaniem młodych wspólpracownic. Spojrzenia, usmieszki, aluzje, zagadynie, dziwne propozycje są na porządku dziennym. Jeden zbok goni drugiego a ich zony siedza w domach z dziecmi i mysla ze maja kochajacych mezow... Nie będę wymieniać Panów z nazwiska, wszyscy wiedzą o kogo chodzi, jest ich kilku, kadra "kierownicza", zarząd też.

JA
@Ona

Ja się z Panią nie zgadzam. Pracowałam dla Kolei Wielkopolskich ponad sześć lat i gdyby nie problemy osobiste przepracowała bym jeszcze raz tyle. Atmosfera jest świetna tak samo jak personel. Pierwszy raz widzę aby coś takiego miało miejsce. (usunięte przez administratora)

Ona
@JA

Może po prostu brzydka jesteś i Cię jak kumpla traktują? :)

@Ona

Mnie traktują jak kumpla, bo zachowuje się w odpowiedni sposób i nie daje im powodów do traktowania mnie, tak jak ciebie. Wybacz, ale widocznie się nie szanujesz ;)

OKO
@Ona

Mnie tam interesuje o kogo może chodzić ;)

Truskawka
@Ona

Wal inicjałami, a nie (usunięte przez administratora)to roznosisz. Nie wiem co się dzieje w całej spółce, ale pracuję tutaj i ,nic takiego nie ma miejsca, chyba że mowa o wwz czy innym budynku niż sekcji. W sekcji ogarną wszystko, pomogą, za tak naprawdę najmniejsze pieniadze w tej firmie.

Nowa...
@Truskawka

Po nicku widać kto to pisał.. Pani A. A. Wielka Pani która ciągle narzeka wyżej na dyspozyture... Szczerze gdyby nie ona nawet miloby się pracowało, uwielbia jak się jej wchodzi w (usunięte przez administratora) A co łączy ją i przełożonego ich sprawa, szkoda chłopaka który po nią przyjeżdża czarnym audi. Nawet ciacho... Pracownicy spoko ekipa tylko kiedy otworzy góra oczy że jedna Pani tylko tam męci. Myśli że sie ubierze i wszystko załatwi. Nie zazdroszczę jej bo nie mam czego. Ale zwróćcie wkoncu uwagę.

Tak
@Nowa...

Ktoś w końcu napisał prawdę o tej specyficznej niezrównoważonej osobie :)

Zofia
@Tak

Uważasz ją za niezrównoważoną, bo po prostu zdarza jej się narzekać? Bo ten jej opis wcale nie jest aż tak zły. Bo rozumiem, że twierdzicie, że uprzykrza wam pracę, ale na luzie jest do przeżycia?

przemo

W dniu dzisiejszym tj, 05.05.2022 jechałem na trasie Poznań gł. Wągrowiec. Planowo pociąg miał wyjechać o 15.23 ale miał ok. 30 minut opóźnienia już w Poznaniu, później na mijance w Sławie kolejne 18 minut. Pasażerowie byli zniecierpliwieni, ale Pani konduktor, uśmiechnięta i niezwykle miła dla wszystkich informowała o rosnących minutach spóźnienia. Z niezwykłą życzliwością odpowiadała na wszystkie pytania. Pogratulować takiego personelu. Dosyć często jeżdżę tymi kolejami. Generalnie nie mogę narzekać na obsługę konduktorską, jest zwykle miła , ale tym razem byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tak wysokim profesjonalizmem, kulturą i umiejętnością rozładowania napięcia wśród pasażerów. Pani Konduktor wykazała najwyższy profesjonalizm godny stewardes w najbardziej ekskluzywnych liniach lotniczych. Gratuluję takiego personelu.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koleje Wielkopolskie, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych

Jak w Koleje Wielkopolskie wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Trol

Ewentualny awans przy dobrej znajomości kogoś wyżej podstawionego...firma rodzinno- kolesiowska...taki fakt

Ciekawy

Witam chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w KW jako maszynista ? Jakie zarobki ? Jacy instruktorzy ? Ogólnie atmosfera w pracy

alma

Orientuje się ktoś ile aktualnie zarabia się jako konduktor/konduktor stazysta? I czy opłaca się to w ogóle względem zakresu obowiązków ?

Abcd
@alma

Nie opłaca się. Duża odpowiedzialność, praca każdego dnia tygodnia, w święta, start służby np. o 2-4 w nocy lub 22-23. Użeranie się z ludźmi. Układy i faworyzowanie.

Pasażer

Koleje Wielkopolskie to siara i obciach. Pociąg do Mogilna przed 15 podjeżdżają 2 składy lecz obsługa nie umie określić który do Mogilna pojedzie czy pierwszy czy drugi non stop ludzi wprowadzając w błąd i jeszcze pretensje. Bałagan wstyd.

Honorata
@Pasażer

Serio tak nie ogarniają ... Może to kwestia zmęczenia, a nie niewiedzy? Jeździ ktoś ciągle pociągami i się orientuje?

W dniu dzisiejszym jestem zawiedziona obsługą pociągu, ponieważ są nie mili dla klientów zwłaszcza wtedy kiedy chce się kupić bilet. Przychodzi się do nich o zakup biletu stwierdzają że mamy usiąść zamiast nam go sprzedać a nic nie robią tylko siedzą więc jako ich obowiązek powinni to zrobić a jak już siedzimy gdzieś dalej i obsługa przyjdzie mają problem że nie przyszliśmy po jego zakup.

N. M
@Anonim

Zgadzam się z tą opinią nie raz tak miałam i dziś mnie również to się przytrafiło pracownica bardzo nie miła. Gołańcz-Wągrowiec

Niezadowolona

Toaleta w pociągu zepsuta, pociągi odjeżdżają jak chcą, jeden odjeżdża 10 minut później, a drugi mimo prośby o ruszenie minute później musi wyjechać punktualnie.

Klient

W dniu dzisiejszym wracałam pociągiem z chorym mężem po zabiegu. Pociąg przeładowany,usiedliśmy na chwilę na wolnym miejscu konduktorskim. Po chwili musieliśmy opuścić miejsce,mąż się bardzo źle czuł..jakąś masakra. Resztę drogi przestaliśmy. Pani Konduktor bardzo niemiła. Pociąg relacji Poznań-Kutno.

xaliemorph
@Klient

Nie na temat

niktważny

jak wygląda obecnie praca jako maszynista w kw? jak wygląda płaca na stażu oraz po? pozdrawiam :)

@niktważny

Zęby w ścianę (najniższa krajowa) do samego egzaminu później cię przetrzepią na egzaminie tak z 3 razy, abyś za szybko nie dostał wypłaty plus co chwila straszenie o zwolnieniu na kursie, bo jesteście głupimi k… ogólnie polecam każdą inną firmę gorzej nie można trafić.

Esss

Powiem tak zmuszony jestem jeździć tymi kolejami. Ale aż chory jestem jak w niego wsiadam. Zawsze jakieś zmiany raz jedzie 2 godziny chwilę później zmieniają na 2,5 . Zróbcie w końcu żeby dojazd do poznania trwał że 4. Masakra. Nie polecam w żadnym wypadku tym jeździć. Rozumiem ludzi którzy muszą do pracy czy coś. Ale jeśli chodzi o jakąś dłuższą podróż. To dziękować.

Wkurzony pasazer

Nigdy więcej nie wsiądę do tego pociągu co nim jeżdżę notorycznie spóźnienia opóźnienia , . Masakra !

Abc
@Wkurzony pasazer

Polecam zakup samochodu.

Doświadczony

Koleje Wielkopolskie to jakaś kpina i żenada zwłaszcza jeżeli chodzi o punktualność pociągów. W szczególności na trasie z Gniezna do Poznania pociąg 4.28 notorycznie spóźniony. Na dodatek w toalecie brak wody do umycia rąk. Od pasażera się wymaga a obsługa pociągu co?. Weźcie się w końcu za ten porządek na tej kolei bo normalnie wkurwić się można. Jeździć płacić to jeszcze w huja grają. Bajzel i tyle!

Aaa
@Doświadczony

Obsługa pociągu nie odpowiada ani za opóźnienia, ani za ilość wody w toalecie. Proponuję pozyskać wiedzę, zanim zacznie Pan/Pani szkalować pracowników w pociągu. Wszelkie skargi proszę kierować w miejscu do tego przeznaczonym przez stronę KW.

Tak

Jessica

Nie polecam pani konduktor która jechała dnia 7 listopada o godzinie 14:35 wyjazd z Poznania głównego. pani młoda bardzo ale to bardzo nie miła! Nie miałam biletu kupionego wcześniej ponieważ zawsze kupuje bilet przez internet. A biletomat w pociągu był nieczynny! Więc od razu za nim pociąg ruszył poszłam do pani konduktor która zaczęła się na mnie wydzierać że bilety się kupuje w kasie lub przez internet a nie u niej! I że mam sobie kupić w pociągu bilet ale tłumaczyłam pani że biletomat nie działa w pociągu to wywróciła oczami i powiedziała że mam se usiąść i czekać i że mam nie liczyć na to że będę miała bilet po normalniej cenie tylko o wiele drożej. Gdy pociąg ruszył poszłam do pani bo bilet mówiłam że chce jechać do Jarocina pani mnie skasowała wzięłam bilet i poszłam po czym mijamy środę wielkopolska a pani do mnie przychodzi i że mam jej pokazać bilet pokazuje a pani konduktor na to gdzie ja wgl jadę?? A mówię jej że jadę do Jarocina i zaczęła mi wpierać że mówiłam że jadę do srody. Niestety nie sprawdzałam biletu który mi pani wystawiła. Ale jestem pewna że zrobiła to celowo. Po czym skasowała mnie od środy do Jarocina jeszcze raz tyle. Po prostu wstyd !!!nie polecam i na pewno więcej razy nie pojadę tą linią. A niedoświadczone osoby i w dodatku głuche i nie przyjemne powinny być zwolnione od razu. Bez pozdrowień.

K

WYZYSK!!! Skandal! Wstyd! 2000-2200 na rękę przez dwa lata jako konduktor. Bez podwyżki. Znikasz na kilka dni czy to święta czy majówka jakaś i baw się. Kawaler/panna spoko, ale ktoś z rodziną? I wszystko za te ochłapy. Atmosfera okropna, nie masz znajomości to nie masz tam życia bo ciągle jesteś karcony. Inwestycje duże, a gdzie w tym wszystkim godna zapłata dla pracowników?? Mydlenie oczu maskotkami i pięknymi pociągami. Ryzykować życie, zdrowie psychiczne i fizyczne, pieniądze za tą jałmużnę? Potem się wszyscy dziwią że ludzie wolą siedzieć w chacie i z mopsu ciągnąć. OKROPIEŃSTWO I WYZYSK

@K

Powiem tak; 2000-2200 to nie jest, ale tylko kilka stów więcej (zależy czy jesteś konduktorem, kierownikiem, czy jesteś później 26 roku życia). Koledzy z innych spółek za tą samą pracę mają 1k więcej na rękę. Dopóki ludzie będą sobie pozwalać i wybierać takie przedstawicielstwo w związkach zawodowych, dopóty tak będzie. Wykształceni ludzie po kursie, a zarabiają jak w zwykłym sklepie, bo na magazynie płacą więcej. Wszystko napisane powyżej, jeżeli chodzi o znajomości, mydlenie oczu i typ pracy to niestety prawda. Smutna prawda.

Ola

Witam! Czy trudno zdobyć pracę w kw jako konduktor? Gdzie składać aplikację?

@Ola

Na stronie kw w zakładce kariera ???? może ktoś wie coś więcej na temat kursu, jak to wygląda?

K
@Ola

Łatwo... Bo stawki są poniżej krytyki. Kupują, inwestują a konduktor zarabia dwójkę przez pierwsze dwa lata, potem kierownikiem może zostać i trochę więcej. Generalnie wiem od pracujących tam że atmosfera taka że musisz uważać co mówisz bo nożyk w plecy dostaniesz. Skandal- dwa tysiące za taką odpowiedzialność i ryzyko. Na rozmowie można poczuć atmosferę "przepiękną"

Bartosz

prędzej rząd się zmieni niż jakakolwiek kolej Wielkopolska będzie na czas i nie zawiedzie pasażerów, nigdy więcej, nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Wielkopolskie - Poznań

• Jak się pracuje w Koleje Wielkopolskie?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Wielkopolskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Wielkopolskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koleje Wielkopolskie