Opinie o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Koleje Wielkopolskie. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Koleje Wielkopolskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Jestem zawiedziony/a pracą w tej firmie. Jestem nowym konduktorem w KW i szczerze nie polecam. Tam są ważne układy, układziki oraz rodzina naczelników i innych wyżej postawionych pracowników. Jeśli nie posiadasz tam w miarę wpływowego kontaktu, to licz się ze zrównaniem z ziemią. Podpisujesz klauzulę o zapoznaniu się z mobbingiem, a i tak go tam doświadczasz. Żadnego szacunku do człowieka pomimo dobrze wykonywanej pracy. Śmieszna wypłata, która jest warta Ukraińca. Stresogenna praca, niewyobrażalna odpowiedzialność, wariujący zegar biologiczny, NIEKOMPETENTNA dyspozytura, brak jakiejkolwiek organizacji pracy i wieczny brak wiedzy co się dzieje na trasie. Praca kompletnie niewarta płacy. Czuwanie na nocce w Koninie przechodzi ludzkie pojęcie: albo idziesz SPAĆ na wagon IC albo do piwnicy na dworcu, która wygląda jak żywcem wyjęta z Koszmaru z ulicy Wiązów. Pozdrawiam konińskiego grzyba ze ściany oraz myszy tam grasujące na leżankach.

Lala
@Anonim

Ja przyjęłam się w lesznie mopink na ludzich oskarszenia pomówienia tam koszej jak (usunięte przez administratora) zwolnili po ocenili jak ktoś im nie pasuje tak robiom wiec pozostaje aby sod pracy po człowiek pracuje wiele lat ale tak jeszcze się nie spotkałam żeby po miesiącu pracy tak poniszyc człowieka i ocenić

Witam wszystkich. Pracuję w tej spółce sporo czasu. Naczelnicy sekcji, dział marketingu, handlu, pracowniczy na wysokim poziomie kompetencji i kultury osobistej. Pracownicy podlegający pod sekcję w biurach bardzo pomocni od biura 5-7 i na dole Pan złota rączka ????. Gdyby drużyny konduktorskie jak i trakcyjne zamiast wpierdzielac się w plotki robili swoje to byłoby cacy. Niestety sporo ludzi żyje plotkami i tym się głównie w pracy zajmują. Martwi mnie jedno- pracownik maszynista oskarżony dwukrotnie o niemoralne propozycje jak i ...tu już wolę nie wchodzić w szczegóły nadal pracuje w tej spółce. Kobiety nie wiedzą co mają robić, tylko czekać az dojdzie do czegoś naprawdę strasznego...

Lola

Ja pracuje dostałam zwolniona beż plotki i pomówienia gdzie nie ma nawet na do dowodów po sluchajom ludzi ocenili i skargi poszły szaluje ze sie wogole zadrudnilam

Nowy wpis

Pracownik Utrzymania Czystości Taboru pracuje w jakichś konkretnych godzinach? Szukam informacji o tym czy obowiązuje system zmianowy, czy są nocki, ale nic w ogłoszeniu nie piszą. A tak nawiasem to ta ulga transportowa na przejazdy kolejowe ile obecnie wynosi?

Zainteresowany Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Na stronie KW Kariera widnieje ogłoszenie o pracę na stanowisku magazynier. Na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku?? Jaki system pracy? Pozdr...

Mariusz

Pracuje jak dystrybutor i organizator pracy srednie zarobki 8000 tys polecam niesty duzo pracownikow z poleenia

Yoka
@Mariusz

Ja się nie dziwię skoro za etat można zarobić 8 mln (tak 8000 tys. Jak to ujałeś to jest 8 000 000)

@Mariusz

Kurcze niestety nie mam w firmie żadnych znajomości ale może będę tym w czepku urodzonym :) Oprócz zarobków jakieś benefity też sobie chwalisz, co macie w ofercie?

Na stronie Kolei Wielkopolskich wisi ogłoszenie, że szukają konduktora-stażysty. Oferowana umowa o pracę - mam rozumieć, że od razu pełen etat, czy może jest jakaś umowa na okres próbny? Przy okazji zapytam od razu - jaki mniej więcej procent stażystów zostaje w tej pracy na dłużej?

Skrót

Szkolenie na konduktora trwa ok 1,5 miesiąca, jeśli zdasz egzaminy zostajesz

Anabela Nowy wpis

Szkolenie 1,5 miesiąca, jak zdasz egzaminy to masz UoP na rok, potem po roku kolejne UoP na następny rok i dopiero przy 3ciej umowie masz UoP na czas nieokreślony

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koleje Wielkopolskie, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Poznań
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Okradziony przez KW

Odrzucana jest każda reklamacja o zwrot podwójnie zapłaconego biletu w automacie biletowym na dworcu i u chamskiej w stosunku do pasażerów Pani z obsługi pociągu. Automat biletowy na dworcu wydał jeden bilet darmowy dla dziecka, drugi dla dwójki osób dorosłych i dziecka z ulgą 37% wydał wg operatora tego automatu chyba po ponad minucie ponieważ tyle czasu czekałem od momentu otrzymania pierwszego biletu i się drugiego biletu nie doczekałem. Na ekranie automatu zero informacji aby poczekać na wydrukowanie się drugiego biletu lub że trwa jego wydruk. Podczas kontroli biletów w pociągu słowa Pani z obsługi pociągu: "Jak się nie umie kupić biletu to trzeba jeździć samochodem" lub "Nie będę się z Panem użerać. Kupuje Pan bilet czy nie?" skutecznie zniechęcają do korzystania z usług @Pracodawca. Oczywiście w odrzuceniu reklamacji nie ma padło choćby jedno zdanie odniesienia się KW do zachowanie jej pracownicy, którzy jej zachowanie oceniają jako zgodne z regulaminem. Chwała takim pracownikom co generują dodatkowe zyski dla Spółki, przyjmując nienależne korzyści majątkowe.

Anabela
@Okradziony przez KW

Tylko, że biletomaty na dworcu, jak mniemam chodzi o Poznań Główny, nie należą do KW. Najpierw trzeba się skontaktować z operatorem biletomatu (nr powinien być na ekranie lub z boku biletomatu). Tam pokierują co robić dalej. Korzystając z przejazdu podróżny musi mieć bilet i to w jego obowiązku leży to, aby go nabyć. Konduktor nie jest od rozstrzygania tego czy pan bilet kupił w kasie x czy y.

Jan

Jeśli faktycznie uważasz zachowanie tego człowieka za naganne, toczy są w firmie jakieś wypracowane procedury lub nawet osoby, które zajmują się przypadkami niewłaściwego zachowania? W jaki sposób są tu rozwiązywane konflikty czy sytuacje z niemoralnymi propozycjami? Można liczyć na skuteczną pomoc przełożonych?

Iwona

A Ty jesteś tutaj maszynistą? Opiszesz swoje stanowisko i ile zarabiasz? Jak długo tutaj pracujesz, bo piszesz że sporo? Po dłuższym stażu pracy dostaje się podwyżki ? Czy była przeprowadzona rozmowa z opisanym pracownikiem?

Lola

Sam
@Anonim

W kolejach mazowieckich to samo. Poczytaj opinie na kolei nie rządzą normalni było w KM kilku takich co chcieli dobrze dla pracownika ale szybko zakończyli kariery.

amonim2
@Anonim

dlaczego uważasz, że mieszkaniec Ukrainy jest mniej warty niż mieszkaniec Polski ??? Dlaczego nie może zarabiać tyle samo co my tylko MUSI zarobić mniej ? żenujący tok myślenia

@amonim2

Ja też jestem zdania, że taki tok myślenia jest po prostu niezrozumiały. Osoba z Ukrainy ma prawo do zarabiania na tym samym poziomie co polski pracownik. Sam pracujesz może w Kolejach Wielkopolskich? Jeśli tak to powiedz mi proszę właśnie coś na temat poziomu wynagrodzenia.

Mysz
@Anonim

Ja tylko na chwilę chciałam odpocząć na leżance.....

Mat

Tak

Barbara
@Anonim

Czyli na jaką wypłatę można tam liczyć? O co chodzi z tym traktowaniem, może ktoś napisać konkretnie w jaki sposób podchodzą do pracowników że takie określenia tu się pojawiają?

Pasażerka Pkp
@Anonim

Chce poruszyć temat młodzieży dojeżdżającej z Wągrowca do Poznania otóż młodzież okleta wredna stosuje uwagi takich jak najmniej. Jeżdżą tylko i wyłącznie na zakupy i lans..... Powinien lub powinna konduktorka zwrócić uwagę na stosowne zachowanie tych że pasażerów. Tyle na temat

Lala

Konduktor - stażysta

Jak długo czeka się na odpowiedź po wysłaniu aplikacji? Ile trwa proces rekrutacyjny w firmie?

odp
@Konduktor - stażysta

czekałem około 2 tygodni, mam już termin rozmowy.

@odp

Ok, super info. A ta rozmowa to jest online czy trzeba jechać do nich do biura? I czy jak ktoś umawia się na rozmowę, to rekruter mówi, ile taka rozmowa może potrwać? Może ktoś inny wie, czy firma dzwoni do kandydatów na bieżąco, czy czeka, aż zbierze ileś tam zgłoszeń?

Kazdy ma inne doświadczenia związane z pracą. Nigdy nie będziesz dobry, jesli nie donosisz... lub nie jesteś z kimś związany. Świat nie jest niestety sprawiedliwy. Wkrecisz się w prace i nastepuje koniec z dnia na dzień. I co masz wtedy zrobic. Zycie traci na wartosci gdy tak zostaniesz potraktowany jak powietrze. Wykorzystany

Byłeś na 3-miesięcznym okresie próbnym? W którym momencie wyłożyli karty na stół, oznajmiając Ci, że się nie sprawdziłeś i że biorą kogoś innego? Wcześniej zgłaszali jakiekolwiek uwagi do Twojej pracy?

XP

Że co? Chamstwo w biurze? Jeszcze nigdy nie spotkałem tak uczynnych i miłych ludzi, którzy potrafią załatwić wszystko. Nie pracowałeś w innych firmach.

(usunięte przez administratora) koleje wlp nie polecam nowy rozklad jazdy totalnie nie pasuje nikomu same opóznienia i nic wiecej

Zna ktoś chociaż podstawę na etacie specjalisty ds. bezpieczeństwa kolejowego, bo wymagań na prawdę sporo? Chciałabym wiedzieć czy pensja jest dla mnie okej. Czy mając odpowiednie kwalifikacje, kobiety też mogą dostać tę pracę? Czy wiedzę z ustawy o transporcie kolejowym sprawdza się podczas rekrutacji? Na jaki czas dają pierwszą umowę?

Anonimy

Pan z przekąskami i napojami przeszedł szybko chciał nas ominąć i się nie zatrzymał. Zanim zobaczy się co jest na wózku pan jest już na drugim końcu wagonu. Nie polecam tego pana#niepolecamy

Pr

@Pracodawca Jakim spsoobem pr czy kd osiągają rekordowe zyski, wynagradzając swoich pracowników podwyżkami lub nagrodami, a w kw brak pieniędzy? Gdzie te pieniądze idą?

@Pr

Możesz zdradzić za jaką pensję pracujecie? Rozumiem, że nie mieliście podwyżek, powiedz więc kiedy ostatnio zwiększali Wam wypłatę? Czy oprócz samej podstawy do wypłaty jest coś jeszcze?

Czechu
@Pr

Ty to chyba wogole nie pracujesz w tej firmie! Ostatnio były porządne podwyżki więc nie gadaj głupot.

@Czechu

Ostatnio, czyli kiedy? Jeszcze w tym roku? Czy zatem od nowego roku też szykują się jakieś podwyżki, wiadomo coś już? No i napisz konkretnie jak porządne to były kwoty, bo nie wiem czego się spodziewać. Na święta szykuje się jakaś ekstra kasa dla pracowników?

nieznany224

Pociagi notorycznie sie psuja i opóźniają.

Tu się nie szanuje ludzi ponieważ robią z nimi co się władzy podoba bez jakichkolwiek konsultacji. Najważniejsze to jest ustawić się władzy i jej rodzinie a zwykłych pracowników olać! Oj źle się tu dzieje braki w etatach a więcej odchodzi jak przychodzi.

@Anonim

Czy te braki to wina niskich zarobków? Czemu uważasz, że tu nie szanuje się ludzi?

Czy pracownicy Koleje Wielkopolskie mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Pasażer

Od kilku lat nie jechałem pociągiem i tego roku miałem okazję jechać parę razy Kolejami Wielkopolskimi z Leszna do Poznania i do Zielonej Góry przez Zbąszynek. Za każdym razem byłem w szoku jak pracownicy traktują swoich podróżnych. Tyle uśmiechu i dobrych słów oraz krótkiej pogawędki między konduktorem a pasażerem dawno nie widziałem. Personel to zwykle młode i bardzo pozytywne osoby. Za każdym razem siedziałem blisko obsługi i aż miło było patrzeć jaką ludzie mają więź ze sobą. Szczególnie zapadła mi w pamięci młoda pani konduktor w długich brązowych włosach i ciemnych oczach troszkę przy kości. Myślę że pani już jest obeznana i pracuje kilka lat bo praktycznie z każdą wsiadającą osobą w stronę Zbąszynka chwilę pani porozmawiała jakbyście się długo znali. Widziałem też panią jadąc do Poznania i nawet powiedziałem pani że widząc taki uśmiech od razu lepiej się podróżuje. Koleje Wielkopolskie bardzo mnie zdziwiliście tą zmianą wśród personelu i oby tak dalej, wielki plus bo w młodych siła :)

Czy Koleje Wielkopolskie zapewnia kartę multisportu?

pracownik kw

dofinasowanie od 20 do 35 tylko

Alicja
@pracownik kw

A jakieś inne benefity poza tym są? Czytałam tutaj , że można np liczyć na kursy i szkolenia. Ktoś też pisał, że zwykle są nadgodziny. Ile tych nadgodzin wpada w miesiącu? Są płatne?

Majka
@pracownik kw

Może dofinansowują wczasy pod gruszą lub inny wypoczynek? Jeśli ktoś nie chce karty multisport to może wtedy dostać więcej kasy do wypłaty?

stas

nie polecam poniewaz caly czas sie spoznia, powinni cos z tym zrobic, opoznienie 5 min trwa godzine, mam nadzieje ze w koncu cos z tym zrobia poniewaz nie kazdy ma czas w zyciu

radziu
@stas

odpowiadajac na opinie stanislawa, zgadzam sie z przedmowca, pociag spoznia sie przynajmniej godzine, nie mam tyle czasu w zyciu, zeby stac na stacji poznan glowny 52minuty.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Wielkopolskie - Poznań

• Jak się pracuje w Koleje Wielkopolskie?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Wielkopolskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Wielkopolskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koleje Wielkopolskie