Opinie o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Koleje Wielkopolskie. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Koleje Wielkopolskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Witek

Witam Mam pytanie do osób już pracujących, ponieważ dostałem ofertę pracy jako Maszynista Stażysta . Czy polecacie firmę Koleje Wielkopolskie Jaka jest atmosfera Zarobki na stanowisku maszynisty Z góry dziękuje za odp.

@Witek

Dostałeś czy sam znalazłeś? Nie wiedziałam, że szukają. Chyba, że to jakaś wewnętrzna rekrutacja? To by wiele wyjaśniało...ale ofert żadnych nie znam, a nie ukrywam, że się rozglądałam.

Co to jest (usunięte przez administratora) jedz z pociągu bo paliwo drogie jak masz iść skoro zawsze są spóźnię do (usunięte przez administratora)ciągle jakieś problemy mają

pasażer

Koleje Wielkopolskie mają wśród swoich pracowników - konduktorów prawdziwą Perełkę. Jest nią przemiła, przesympatyczna, bardzo profesjonalna, obdarzona wszelkimi cechami idealnego konduktora/ konduktorki , młoda, a jakże dojrzała i traktująca swoją pracę z wielką odpowiedzialnością, Pani Konduktor legitymująca się identyfikatorem nr 3254. Jechałam jako przewodnik osoby niewidomej na trasie Rawicz- Poznań Gł., dnia 22.09.2022r. Odjazd z Rawicza wtedy 16.36- chyba nie pomyliłam minut. Już przy sprawdzaniu biletów Pani Konduktor zaoferowała pomoc przy wysiadaniu. Podziękowałam mówiąc, że wysiadanie mamy "ogarnięte", wybieramy bowiem specjalnie pociąg, który kończy jazdę w Poznaniu, aby ze spokojem wysiąść. Pani z anielskim uśmiechem odpowiedziała, że i tak przyjdzie. I przyszła. I pomogła. I powiedziała jeszcze parę miłych słów. Jeżdżę polskimi pociągami od dekad i na różnych trasach, ale doprawdy nigdy nie spotkałam, nawet nie zaobserwowałam tak wyjątkowej osoby. Koleje Wielkopolskie, mam nadzieję są dumne, ze mają taką empatyczną Panią Konduktor. W tych nieludzkich czasach.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Koleje Wielkopolskie?

Posejdon

Jest super ????

@Posejdon

No, jakoś zachęcająco to zaczyna brzmieć. ;p A rozwiniesz czemu tak Ci się tu podoba?

Pracownik KW
@Zofia

Mi się również praca tu podoba. Słyszę od innych narzekania ale mi się póki co podoba. Trzeba po prostu robić swoje to nikt nie będzie się czepiał.

@Pracownik KW

No akurat to reguła do każdego miejsca pracy. ;) Czyli kasa pewnie jak najbardziej ok? A jakieś ewentualnie wady, żeby na start było wiadomo czego się spodziewać?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koleje Wielkopolskie, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Daamian

Witam. Zastanawiam się nad przeniesieniem się do KW. Pracuje jako kierownik pociągu. Pytanie mam ile na czysto się wyciąga, czy są nadgodziny i czy praca zaczyna się zatrudniając się na Poznań zawsze w Poznaniu i kończy prace w Poznaniu?

A
@Daamian

Konduktorzy mają 4k brutto, nadgodziny się zdarzają, jak zatrudniasz się na sekcji w Poznaniu to tam zaczynasz i konczysz

Ola
@Daamian

Kierownik ok 4k, nadgodziny są, zależy w której sekcji będziesz przydzielony i która wybierzesz

But

Kiedy układ zbiorowy w KW?

Anabela

Lubię te pracę.

Maja

Najgorsza linia jak może istnieć. Nie mili konduktorzy wręcz chamscy a po drugie pociągi się spóźniają ogółem masakra….

Paulina
@Maja

A co takiego konkretnie robią, że stwierdzasz, że są niemili?

dajmon

dlaczego na porządku dziennym są ciągłe spóźnienia KW?na trasie poznań-zbąsznek ludzie jakoś w Polsce potrafią dojechac do pracy na czas a wy nie potraficie zjawić się na peronie według rozkładu,obudźcie się to nie lata 70-te i nikt z tym nic nie robi,opinie KW mają beznadziejną wśród klientów...zrarzacie ludzi do siebie

@dajmon

Ale to codziennie się spóźniają? Czy tylko co jakis czas?

nie polecam, nigdy nic nie jest w stanie przyjechać na czas, brak szacunku i człowieczeństwa, nienawidzę kolei wielkopolskich, zawsze się spóźniają

@Kasia

tak spóźniają się nagminnie mają gdzieś klienta

Klaudiusz

Dzisiaj (20.10.2021) pociąg KW miał pojawić się na stacji Opalenica o godz. 6:50 po czym jechać w kierunku Poznania, skład w Opalenicy pojawił się po ponad pół- godzinnym opóźnieniu... W Poznaniu był o godzinie 8, czyli po ponad 45 minutach od planowanego dojazdu. Jest to 2 tak znaczne opóźnienie na tym odcinku z Którym się spotkałem w przeciągu 2 tygodni. Kolejną kwestią są przepełnione składy które kursują na tym odcinku w godzinach porannych i popołudniowych, Najczęściej! Kursuje jeden skład w którym liczba osób znacznie przekracza liczbę miejsc w pociągu, natomiast gdy podróżnych jest bardzo mała ilość KW wysyłają 2 składy co jest zupełnie nieuzasadnione moim zdaniem. Obecnie wolę jeździć pociągiem dużo wcześniejszym niż powinienem aby mieć gwarancję, że nie spóźnię się na uczelnię. A ponad 140 złotych, które wydałem na bilet miesięczny zintegrowany powinny zostać zwrócone mając doczynienia z tak niewielką kompetencją i niepunktualnością ze strony przewoźnika

@Klaudiusz

Tak zero punktualności,duże spóźnienia i po co ten rozkład jazdy .....

JK

Jebac koleje wielkopolskie, zero komunikatów o opóźnieniach i jakichkolwiek informacji,(usunięte przez administratora)

@JK

megafony na peronach nie działają nikt nie ma pojęcia o której pociąg się zjawi

Mr

W tym tygodniu po raz trzeci, pociąg na relacji Poznań-Zbąszynek jest opóźniony co najmniej 35 minut. Bilety coraz droższe, a pociągi jeżdżą coraz dłużej!!! Przecież nie idzie wytrzymać z tymi kolejami!! Wieczne opóźnienia!!!

@Mr

A wiadomo czemu się spóźniają? Może coś się dzieje na torach i masz po prostu pecha?

@Mr

TAK w 80% kursów które jeżdżę koleją na trasie nowy tomyśl -buk pociągi się spóźniają,nie można nic konkretnie zaplanować bo ciągłe spóźnienia,rozumiem raz na jakiś czas coś się wydaży ale nie nagminnie czemu nikt tego nie pilnuje,czy koleje chcą być nieżetelne wobec pasażerów, tracicie tak klientów

@Olga

spóźnienia są bez przerwy na tej trasie ,olewają klienta

Pasażer

Koleje Wielkopolskie to jedno wielkie dno. Po zmianie rozkładu pociąg relacji Poznań Mogilno o 14.54 zjeżdża z Kościana na ostatnią chwilę i jeszcze się spóźnia. Co za (usunięte przez administratora) takie coś ustala? Inne pociągi jakoś mogą być podstawione na peronie minimum 30 minut przed odjazdem żeby spokojnie zająć miejsce i usiąść. A tu zgraja ludzi czeka za tym pociągiem. Zmieniać to i to już! Moja ocena tego bajzlu w skali 1-6 to 1! . Jeździć płacić i jeszcze w (usunięte przez administratora) lecą. W dodatku ceny biletów podnoszą głupie cweluchy. Banda analfabetów i (usunięte przez administratora) ćwoków co nic nie umieją dobrze ustalić!!!.

Trochę wyrozumiałości
@Pasażer

Rozkład jazdy pociągów ustala PKP PLk. Ten pociąg wyjeżdża z Kościana 14.08 chwilę przed nim jedzie pociąg Intercity,gdy pociąg przed nim jest opóźniony to momentalnie generuje opóźnienie poc . 77107 czyli ten o którym jest mowa . Prosząc o trochę kultury to ceny biletów były podnoszone w Grudniu 2021 wraz z nowym rozkładem rocznym. Więc takie komentarze proszę zostawić dla siebie i najlepiej zorientować się najpierw za nim się skomentuje

Co z podwyżkami?!!

Kierownik

Koleje Śląskie chciały 1000zł podwyżki i tyle dostały. Koleje Wielkopolskie wystosowały ten sam postulat - dostały 300zł podwyżki, co przy obecnej inflacji; cen paliw, jedzenia i rat kredytów praca w KW jest mniej opłacalna niż jeszcze kilka miesięcy temu.

@Kierownik

Skąd taka rozbieżność w tych kwotach?

Krystiano

Witam. Mam pytanko. Jak wygląda praca jako Pracownik Utrzymania Czystości Taboru we Wągrowcu? - Czy to jest praca zmianowa? Czy to jest także praca w soboty i niedziele? - Jak orientacyjnie wyglądają zarobki? - Czy zatrudnią kogoś, kto mieszka 20-25 km od Wągrowca? - Czy spojrzą łaskawszym okiem na kogoś, kto jest miłośnikiem kolei? (Chciałbym w końcu związać się z koleją zawodowo, nawet jako czyściciel taboru :) )

Lucyna
@Krystiano

Jesteś miłośnikiem kolei i chcesz się związać z koleją zawodowo a interesuje cię sprzątanie pociągów?? No chyba że masz wykształcenie Ferdynanda Kiepskiego to się nie dziwię ???? Chłopie miej trochę większe ambicje i startuj wyżej.

Ogólna żenada brak profesjonalnej obslugi konduktorzy bez bieżących szkoleń.nawet nie wiedza co to ulga szkolna mylą ja z inwalidzka????.proponuję bieżące szkolenia albo trochę wiedzy z zakresu szkoły zero empatii i niska kultura osobista.z pewnością nie pojadę już tymi liniami

@82

A to już nikt nie moze popełnić błędu? To że ktoś się pomylił to od razu znaczy że szkoleń nie ma?

Maszynista 42

W ostatnim czasie dużo śledzę wypowiedzi o KW - w końcu zacząłem tez i słuchać co mówią sami pracownicy . Miałem chęć zmienić prace a mam duże doświadczenie jako maszynista w ruchu osobowym i nie tylko. Ale doszłam do wniosku ze ta firma mnie nie zobaczy w swoich szeregach , skoro instruktorzy tak bardzo zniechęcają do pracy , nawet głośno mówią swoją opinie negatywną . Chyba zapomnieli nawet ze symulator nie jest narzędziem egzaminacyjnym a pomagający w szkoleniu . Nie zazdroszczę takiej atmosfery pracownikom pracującym w tej firmie I na pewno jej nikomu nie polecę

Honorata
@Maszynista 42

Niby w jaki sposób zniechęcają do pracy? Co takiego mówią wyrażając negatywną opinię?

Naimad48

Kiedy KW w tym roku przeprowadza egzamin na Świadectwo Maszynisty?

Maszynista 42
@Naimad48

Chłopie nie pchaj się jak nie chcesz w nerwach być - poszukaj gdzieś indziej

Jacek

Kupiłem u konduktora bilet za 70.20 zł pan zrobił. W w ciula za nie kupię biletu w kasie bo była zamknięta pociąg 77244 Nr term:657 Kasa kondu 001263 Zmiana :002

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Wielkopolskie - Poznań

• Jak się pracuje w Koleje Wielkopolskie?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Wielkopolskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Wielkopolskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koleje Wielkopolskie