Opinie o OANDA POLAND SP. Z O.O. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy OANDA POLAND SP. Z O.O.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w OANDA POLAND SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OANDA POLAND SP. Z O.O. w Kraków

disappointed

Co tu dużo mówić: kolesiostwo i toksyczna atmosfera. Brak pomocy i motywacji dla nowych pracowników, a wymagania z kosmosu. Czegoś od ciebie chcą, ale nie potrafią Cię tego nauczyć. Potem oczywiście to twoja wina i nara… żałuje, że w ogóle kopnął mnie zaszczyt pracy tam… Od managementu wieje (usunięte przez administratora)i zachowaniami passiv-aggressiv. Szkoda gadac….

Maja
@Agata

Agata, jesteś z Haerow? ????

nie polecam

firma jest dobrym pracodawcą bo naprawdę dba o dobrostan pracownika, ale atmosfera w Krakowie jest toksyczna. rządzi kolesiostwo, plotki a awanse są dla wybranych. jeśli chodzi o cała organizację to napewno jest się od kogo uczyć i ludzie mają otwarte głowy, mocni technicznie i otwarci to dwa duże plusy.

Co za HR
@nie polecam

Firma nie jest zła, ale ten toksyczny HR... Plotki, kolesiostwa. Ludzie znikają z dnia na dzień. Ogólnie odradzam wszystkim, którzy nie mają twardej psychy. Można się zaczepić na pół roku!

Daisy

Nie warto , firma bardzo przeciętna jak na rynek Krakowski a zapowiadała się ze wejdzie z impetem i wprowadzi jakieś innowacje. Benefity takie jak wszędzie a wynagrodzenie mało konkurencyjne względem innych firm finansowo technologicznych.

@??

To znaczy jakie? Powiesz jak się tu zarabia? Bo jak na razie widzę tylko sprzeczne opinie. Można starać się o premie? Takie wynikowe albo frekwencyjne?

Ponawiam pytanie: dlaczego zwalniają ludzi? Bo patrzę na Software Engineer. Za dużo tez w benefitach nie wypisali oprócz owoców czy wyjazdy integracyjne. Coś więcej możecie wymienić?

Jak ta praca hybrydowa ogólnie tam wygląda w praktyce? Bo tak za bardzo w ogłoszeniu Global Compensation and Total Rewards Lead nie napisali jakie dni ani nic a chciałbym wiedzieć. Docelowo to by mi najbardziej w pełni zdalna praca pasowała.

X Nowy wpis

Podobno 4 dni w miesiącu

Krzysztof Nowy wpis

Bardzo pozytywny proces rekrutacyjny - pomimo że nie dostałem pracy jestem mile zaskoczony atmosferą, oraz profesjonalizmem zarówno zespołu rekrutacyjnego jak i pracowników zespołu do którego chciałem się dostać. Po rozmowie technicznej dostałem konstruktywny feedback na temat mojej kandydatury, co niestety nadal jest rzadkością. Ogólnie jeden z najprzyjemniejszych procesów rekrutacyjnych w których brałem udział, zarówno pod względem procedur, przepływu informacji, jak i osób z którymi miałem przyjemność rozmawiać.

name

Słaby przepływ informacji odnoszącej się do wyników rekrutacji,nie otrzymałam feedback’u do tej pory.

@name

Bo oni teraz głównie zwalniają

Mop
@name

Rekrutacja tam, to poza małymi wyjątkami, bardzo kiepski zespół. Ciesz się że się w ogóle do ciebie odezwali

@name

A to jak długo czekasz już na odpowiedź? Obiecali, że odezwą się do Ciebie nawet wtedy, kiedy decyzja będzie negatywna? Daj znać, bo myślę nad złożeniem CV, więc chcę wiedzieć, co mnie czeka...

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie OANDA POLAND SP. Z O.O.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Tax Analyst?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Serek

Słuchajcie, serio, nie idźcie tam. Jestem jedną z osob, które w ostatnich miesiącach zostały zwolnione. Już od połowy zeszłego roku było wiadomo, że coś grubo nie gra, ale nikt chyba się nie spodziewał, że będą się ratować kosztem ludzi, dobrych ludzi. Sytuacja raczej się nie poprawi. Jeśli macie inną opcję, to ją wybierzcie.

Kamil

Potwierdzam. Firma zwalnia, zmniejszyła też ilość rekrutacji.

grunion
@Kamil

szkoda. zapowiadalo sie fajnie na rozmowach w listopadzie. ciekawe jaki dzial następny.

@Kamil

Z jakich powodów firma zwalnia teraz pracowników? Coś się stało?Chodzi o jakieś konkretne stanowiska? Nawet mając umowę o pracę, można zostać zwolnionym?

Kamil

No jak nie masz umowy to raczej zwolnić Cię nie mogą haha tu wszyscy na uop

Klara

Cześć, a ktoś z was ma pozytywne zdanie o przebiegu rekrutacji? Tyle ostatnio opinii się posypało niezbyt przychylnych, że już nie wiem czy spróbować aplikować tu do was, czy się wstrzymać? Tak ogólnie to co myślicie o stanowisku Junior Administrative Assistant? :) Oferta wygląda dla mnie okej, ale nie zawiera widełek. Jak tu płacą juniorom? Ścieżka kariery jest może ustalana indywidualnie, już na wstępie?

Pawel

Rekruterka spóźniła się 5 min na rozmowę, żadnego słowa przepraszam. Od razu przeszła ze mną na ty mimo, że rozmawialiśmy po polsku, a jestem z 10 lat co najmniej starszy, Nie mam z tym problemu, ale przez grzeczność warto zapytać. Mialem dziś trochę zły dzień i się kilka razy zawiesiłem na pytaniu po ang, przerwała mi i dała do zrozumienia, że nie mamy o czym dalej rozmawiać. Owszem C1 w mowie jeszcze nie mam, ale pracuję w innej firmie z nativami i im mój poziom nie przeszkadza. Zauważyłem, że najwięcej problemów mają polskie rekruterki, które same wiele lepiej nie mówią... tym sposobem droga firmo tracicie wartościowe osoby, nie każdy musi mówić pięknie jak królowa angielska, ważne, żeby się móc dogadywać. Mialem ostatnio ok 20 rozmów, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Żadne native mi nie powiedział, że mój ang jest za słaby, wiedzą, że mozna do jeszcze doszlifować, a liczą się umiejętności, niestety dla polskiej rekruterki niekoniecznie.

Alija
@Pawel

W firmie jest bardzo duży nacisk zarządu na płynną mowę. Silny akcent nie jest problemem, zacinanie się już tak w przypadku samodzielnych stanowisk, zwłaszcza leaderskich i managerskich. W tym przypadku dobrze, że rekruterka nie marnowała Twojego czasu. Przełożeni są na to bardzo wrażliwi, a umiejętność przedstawienia swoich pomysłów jest ważniejsza od tego co naprawdę mógłbyś wnieść. W firmie nie ma kultury korpo kursow językowych czy też bonusów za znajomość dodatkowych języków. Zachowania rekruterki nie ocenię, chciałam tylko wypowiedzieć w kwestii językowej.

@Alija

Ooo, dobrze wiedzieć, dzięki że podjęłaś ten temat. Czyli język obcy jest sprawdzany podczas rekrutacji poprzez rozmowę? Czy może jeszcze jakieś testy są? Dziwi mnie, że firma nie organizuje żadnych kursów językowych, skoro kładzie taki nacisk na języki. Jest szansa, że to się zmieni?

Gum
@Pawel

Dział rekrutacji w tej firmie to słabe ogniwo. Moja koleżanka tam aplikowala i miała podobne wrażenia - brak profesjonalizmu, angielski gorszy od kandydata, ale mają się za niewidomo kogo. Ja tez wysłałam CV, ale im częściej tu zaglądam, tym spada moja motywacja ☄️

@Alija

Czyli w pracy posługuje się praktycznie cały czas językiem angielskim? Na co zwracają jeszcze szczególną uwagę oprócz tego języka? Chciałabym tutaj zaaplikować, ale nie wiem, czy będę miała jakiekolwiek szasnę. Dlatego wolę dopytać, czego jeszcze oczekują, aby wiedzieć, czy ta praca, aby na pewno jest dla mnie. :))

disappointed

Frania
@disappointed

To nie ma jakiegoś szkolenia na sam początek? Albo okresu przeznaczonego specjalnie do wdrożenia, tylko od razu pracownik jest wrzucony na głęboką wodę? Możesz mi podać przykład, czego np. wymagają od nowego pracownika, co nie jest takie oczywiste?

Agata
@Frania

Pracuję w OANDZIE, i na początku były dwa dni szkolenia ogólnego (ONBOARDING), a szkolenie na moim stanowisku trwało coś ponad miesiąc

Maja
@Agata

Agata, jesteś z Haerow? ????

Cześć ! Chcę aplikować do firmy na product ownera. Bo w poprzedniej firmie nie mam szansy na rozwój. Mam istotne pytania odnośnie szkoleń. Czy firma umożliwia takie i dofinansowuje? Kolejne pytanie- jak wyglada kwestia awansów na wyższe stanowiska? Dajcie znać jak atmosfera wyglada na ten moment bo ktoś niżej pisał ze niezbyt

Nikt

(usunięte przez administratora). Prawdą jest że firma miała liczne kontrole. Prawda jest, że odejścia z firmy są zamiatane pod dywan, prawda jest ze firma dba o benefity i żeby ludziom żyło się dobrze, prawda jest ze HR jest nieudolny to zespół z największa rotacja w Krakowie.

Byłam
@Nikt

To prawda. Największa rotacja w HR i bliskich działach. Chociaż w ostatnich miesiącach się uspokoiło. Prawda ze Nikt tam nie robi exit interview bo się boja żeby nic nie wypłynęło na drugi kontynent

@Byłam

Hej, no widzisz, a ja chciałam właśnie aplikować do działu rekrutacyjnego na jakieś stanowisko juniorskie. Czemu się tam tak dzieje, akurat w HR? Ciężko mi sobie wyobrazić, że akurat w jednym dziale takie problemy. Firma nie ma jakichś wymagań przy rekrutowaniu? Biorą większość osób?

Czemu

Potwierdzam i nie polecam. Niestety statystki nie kłamią i największa rotacja jest w HR i rekrutacji. Pytasz czemu … poszperaj trochę w necie i popytaj ludzi. Opinie o ludziach i historie od poprzednich pracodawców na szczęście krążą po rynku

Remek
@Czemu

Ja nie lubię plotek. Ty nie możesz jasno powiedzieć co było powodem odejść? Co takiego jest zamiatane pod dywan? Nieodpowiednie zachowania kierownictwa wobec podwładnych czy z innego powodu atmosfera jest kiepska?

Każdy
@Remek

Ludzie którzy tam pracują mieli historie z (usunięte przez administratora). Poczytaj o nich na goworkach poprzednich pracodawców, popytaj w wiarygodnych źródłach. Sam zweryfikuj.

OANDA POLAND SP. Z O.O. poszukuje pracownika na brak. Czy stanowisko brak wymaga nadgodzin?

Maria

Ale dlaczego od razu mieliby pisać fejkowe opinie? Skoro wychodzisz z takiego założenia, to może sam powiedz jak się u nich pracuje, jakie warunki i zarobki proponują? Z chęcią się dowiem od Ciebie :)

nie polecam

Co za HR
@nie polecam

Ona

Hej, jaka jest atmosfera w krakowskim biurze? Czy jest jakiś plan na powrót do pracy do biura, czy zdalna dalej jest ok? Są jakieś cięcia kosztów?

nick
@Ona

atmosfera zależy od działu. dużo spraw zamiata nie pod dywan. tną koszty w tym roku w sumie na wszystkim. widać po wydatkach na integracje zespołowe i firmowe. nie wiem jak sprawa z odejsciami bo to temat tabu. widzisz, ze twój ziomek juz nie pracuje jak przestaje odpowiadać na slacku i jest wyszarzony.

kandydat

Dzień dobry, aplikował ktoś może na staż IT w Oanda Kraków? Jak wygląda proces rekrutacji, ile czasu on mniej więcej trwa?

@kandydat

Szukają teraz na staż? Nie widziałem nic w sieci. Jak na wakacje to pewnie na trzy miesiące bo zwykle tyle staże trwają. Tyko czy jest płatny? Coś słyszałeś na ten temat? Napisz bo też byłbym zainteresowany.

Daisy

Pytający
@Daisy

Daisy a w jakim dziale to było?

@Daisy

Wynagrodzenie mało konkurencyjne, czyli pewnie trochę więcej niż najniższa krajowa, co? A może jakoś inaczej? Są tam chociaż jakieś dodatkowe premie?

@Daisy

Takie jak wszędzie to znaczy? Karta Multisport, prywatna opieka zdrowotna?

??
@Ewa

Trochę więcej niż najniższa krajowa? Na jakim świecie ty żyjesz? W korporacjach nawet na najniższych stanowiskach wynagrodzenia są relatywnie sporo wyższe niż najniższa krajowa

@??

nowa1

Cześć, jak obecnie wygląda praca w OANDA? Pracujecie z domu czy z biura? Czy warto aplikować do projektów? jakie sa widełki placowe dla osoby z 5 letnim dosw. w projektach?

@nowa1

A na ile liczysz po 5 latach pracy? Ile teraz masz?

@nowa1

Pracujemy hybrydowo, wiec jest praca z domu oraz z biura. Nikt nie zmusza do chodzenia do biura, aczkolwiek panuje tam miła atmosfera, zawsze można z kimś porozmawiać. Widełki są zależne od stanowiska, działu. Aplikuj, a podczas procesu rekrutacji dowiesz się więcej.

Mela
@Marcin

Ciekawość to wiesz co.. ;)

@Mela

W firmie niechętnie się o zarobkach mówi? ;p

O, dobrze wiedzieć! W warszawskim oddziale kwestia pracy zdalnej/z biura jest zależna od kierownika. Jeśli preferuje on, żeby zespół był dostępny na miejscu w określone dni, to nie ma dyskusji. Dodam, że nie mówię o stanowiskach, które tego wymagają, a o typowo korpobiurowych pracach, w których dzień w dzień siedzisz przed komputerem. Jest to również zależne od stanowiska, są osoby, które wywalczyły możliwość pracy zdalnej (np. z powodu dalekiego miejsca zamieszkania i nikt ich do pracy w biurze nie zmusza). Szkoda, że organizacja dyskryminuje w ten sposób pracowników w zależności od działów oraz oddziałów :(

Opinia po procesie rekrutacyjnym. Aplikowałem na stanowisko na początku miesiąca. Dzień lub dwa później dostałem telefon od rekruterki. Kilka dni później rozmowa sprawdzająca moją wiedzę techniczną. Tydzień później rozmowa z managerami. Do tego cały proces rekrutacyjny szedł prawidłowo. Około tygodnia po rozmowie z managerami dostałem z rana telefon z ofertą pracy (na co odpowiedziałem że muszę się zastanowić dzień lub dwa). Tego samego dnia po południu dostałem kolejny telefon z Oandy, z informacją że nastąpiła pomyłka i że ogólnie feedback jest bardzo pozytywny ale że telefon rano nie miał być z ofertą, a z zaproszeniem na jeszcze jedną rozmowę techniczną (firma chciała jeszcze raz sprawdzić moją wiedzę) więc tak naprawdę oferty nie ma. Byłem zupełnie zaskoczony że mogło dojść do takiej sytuacji bo nigdy wcześniej nie słyszałem żeby gdziekolwiek coś takiego się zdarzyło. Na szczęście nie złożyłem wypowiedzenia w mojej obecnej firmie bo to by dopiero było problematyczne. Całą tą sytuacje można określić mianem gigantycznego fuckupu ze strony Oandy, do którego żadna firma która szanuje kandydatów nie powinna była dopuścić.

Kandydat2
@Kandydat

A już myślałem że to tylko u mnie taki pech. Zwykle nie pisze na forum ale pierwszy raz w karierze raka sytuacja. Ja dostałem wstępna ofertę przed urlopem na którą sie zgodziłem, złożyłem wypowiedzenie w firmie żeby zdążyć przed wyjazdem. Potwierdzenie oferty miało być sprawa formalna o czym mnie zapewniono. Po czym 3 dni później na urlopie dostaje telefon ze ktoś zmienił zdanie i jednak nie dostanę oferty. Firma nie szanuje kandydatów, uważajcie żeby nie zostać na lodzie bo firma nagle postanowi się wycofać, ja odkręcałem u byłego pracodawcy wypowiedzenie w zeszłym miesiącu. Nie wiem co bym zrobił jakby firma po 3 miesiącach wypowiedzenia powiedziała że rezygnuje. Brak szacunku i respektu dla kandydatów żadna poważna firma nie powinna do tego dopuścić nigdy więcej tam nie aplikuje.

Olo

Mialem nieprzyjemnosc pracowac dla nich przez ok rok w dziale rekrutacji. Firma totalny chaos plus duzo nadgodzin ze wzgledu na wolumeny taniej sily roboczej ktora probuja sciagnac do siebie pod plaszczykiem innowacyjnej firmy na rynku finansowo-technologicznym.

OloB
@Olo

W firmie nie było mężczyzny w dziale rekrutacji, więc albo literówka albo fake

@Olo

Potwierdzam, nigdy nie było mezczyzny - rekrutera u nas. Nie wiem tez, skad ta baśń o milionie nadgodzin. Brzmi jak fake.

Maria

A co to za dyskryminacja, że Pana wśród nich nie ma? Tak ogólnie jeśli chodzi o firmę to ilu mniej więcej pracowników jest zatrudnionych i jak to się ma co do proporcji jeśli chodzi o płeć?

@Maria

To żadna dyskryminacja - po prostu podkreślenie, że wypowiedz to ściema. :) a mężczyzn w HR mamy, nie dyskryminuję się tutaj ludzi.

Maria

Rozumiem, tamto miało być w lekko żartobliwym ujęciu oczywiście, to nie był zarzut. ;) A co z resztą pytań?

@Maria

Jest około 150 pracowników, Nie prowadzę statystyk, ilu mamy kolegów, a ile koleżanek - jest to mieszane towarzystwo. Tutaj nie ma znaczenia płeć, a umiejętności i wartość wnoszona do firmy.

QA

Z perspektywy byłego pracownika- chaos, HR który gardzi ludźmi, wręcz wyśmiewa za plecami, plotkowanie, fałsz. Albo musisz mieć grubą skore albo szczęście i pracować jak najdalej od toksykow. Wszystko co najgorsze w korpo

@QA

O, to w jakim dziale trzeba by było pracować żeby być jak najdalej od tego wszystkiego?

Zostaw merytoryczną opinię o OANDA POLAND SP. Z O.O. - Kraków

• Jak się pracuje w OANDA POLAND SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy OANDA POLAND SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OANDA POLAND SP. Z O.O.?

OANDA POLAND SP. Z O.O.