Opinie o Siemens Sp. zo.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Siemens Sp. zo.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Siemens Sp. zo.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens Sp. zo.o. w Wrocław

Mirosława

Żalosne jest to że kiedy pracownik się zwalnia dezaktywują jago konto w Mybenefit, czyli pieniądze, na które zarobił są zatrzymane przez siemens. Daja bony i je blokują. Dla mnie to kradzież.

Robek
@Mirosława

Jeżeli nie otrzymałaś bonów, które zdążyłaś wybrać z benefitów to napisz na swój HR :) Dostałaś powiadomienie mail, że twoje punkty benefitowe zostaną dezaktywowane czy je wymazano bez ostrzeżenia? Tak pytam z ciekawości, ponieważ zazwyczaj wszędzie te punkty benefitowe są ważne do ostatniego dnia umowy i dostaje się powiadomienie, że zostało x punktów i czas wykorzystania jest do... Przynajmniej ja tak miałem w poprzedniej pracy ;) Powodzenia życzę :D

Mariusz Mariusz

Świeży, rozwijający się w dobrym kierunku zakład, budowany przez, moim zdaniem, kompetentnych ludzi, którym zależy na tym, aby pracowało się tu jak najlepiej. Zakaz rozmów może kiedyś istniał, ale na obecny moment nic takiego nie ma miejsca - oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Były również podwyżki dla całego zakładu, dokładnie dwie, a także została wprowadzona tzw. premia absencyjna, przyznawana, jeśli nie przekroczyło się w danym miesiącu trzech dni zwolnienia lekarskiego. Dzieje się dużo rzeczy, wiele się zmienia, ale niestety ludzie często zapominają wspomnieć o tych dobrych stronach.

Damian

Zależy do jakiego działu trafisz. Ogólnie ludzie między sobą starają się pomagać, ale są też ludzie którzy będą donosić i niestety jest ich sporo. Jest też spora grupa osób które będą Ci mówić, że tyle już tutaj pracujesz i nie potrafisz tego zrobić.

Rafał

Profesjonalnie poprowadzona rozmowa kwalifikacyjna, ale niestety kierownik który pięknie opowiadał o polityce firmy, minął się z prawdą. Sam z siebie obiecał telefon w kolejnym tygodniu bez względu na decyzję negatywną lub pozytywną o zatrudnieniu, czym odebrał mi tydzień z aktywnego poszukiwania pracy. Okazuje się, że polityka firmy jest jak... polityka, pięknie tylko mówią.

Random

Zaniżają względem starych pracowników. Na początku płacili więcej niż konkurencja, żeby złapać ludzi. Jak już się zorientowali że mogą sobie pozwolić na zaniżanie to robią to. Na próżno szukać kwot. Każdy potencjalny pracownik ustala kasę indywidualnie. Dlatego nieraz jest tak, że osoba która nic nie kuma z tego co robi ma więcej, bo umiała się lepiej sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej.

Zaczynają zwalniać ludzi. Póki co 15 osób zwolnili. Kłamią pracowników że są to zwolnienia grupowe, co nie jest prawdą. Nie dajcie się oszukać. Na zwolnieniu nie ma informacji że to zwolnienie grupowe. Nie bójcie się zakładać spraw w sądzie. Nasz kolega wygrał sprawę z Siemensem, co prawda siemens się odwołał, ale zobaczymy co z tego będzie ostatecznie. Niestety ale q Siemensie jest gorzej niż n początku. Teraz jest już całkowita zakaz słuchania muzyki na słuchawce (jednej)

Hej

Jaki jest powód zwolnień?

Mary Nowy wpis

A z jakich stanowisk zwolniono tych pracowników? Myślę, że na pewno podali jakieś powody zwolnień. To chyba jednak nie wróży nic złego dla firmy, bo widziałam, że mają kilka ofert staży na okres jednego roku - tutaj we Wrocławiu. Jednym nawet jestem zainteresowana, bo można zarobić ponoć do 6500 zł brutto ( info z ogłoszenia).

Marek Nowy wpis
@Mary

Gdzie jest takie ogłoszenie, że na prefabrykacji można zarobić 6500zł brutto? Taką kwotę to mają brygadziści, no przepraszam 6800zł brutto

Wykolejona Nowy wpis
@Mary

@Mary Ogarnij się Kobieto, piszesz o płatnych stażach w Siemens we Wrocławiu. Fabryka w Mirkowie tego nie oferuje. — Pewne w życiu są dwie rzeczy - śmierć i podatki.

Radek

A czemu niby? Masz jakieś info, że miałby się zawijać stamtąd?

Cooo? Nowy wpis

Będą zamykać prefabrykację Siemensa w Mirkowie?

Mila

Cześć, interesuje mnie oferta dla młodszego inżyniera procesu. Wspominają tam, że w ramach onboardingu planowany jest wyjazd 2-3 tygodniowy do zakładu w Niemczech. Czy w późniejszych etapach zatrudnienia zdarzają się jeszcze takie wyjazdy w ramach choćby szkoleń czy delegacji? Jak w ogóle kwestia szkoleń wygląda, coroczny budżet jest na to?

Mariusz Mario

Dzień dobry, pojawiła się oferta pracy na stanowisku Specjalista / Specjalistka ds. Wsparcia Technicznego Sprzedaży - Elektroenergetyczna Automatyka Zabezpieczeniowa EAZ i SSiN. Czy mógłby ktoś więcej opowiedzieć czy zajmuje się osobą na tym stanowisku i przedstawić jakieś widełki zarobków?

Mariusz Mario

Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że forum Siemens Sp. Z o.o. dotyczy też oddziału na Strzegomskiej bo nigdzie nie mogę znaleźć nigdzie opinii na temat pracy tam. Jeżeli ma ktoś jakiś link czy inna pomoc w tym temacie to prosiłbym o udostępnienie

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Siemens Sp. zo.o.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.

Ferdek
@Rafał

Dzięki wpisowi znany jest mi finał tej rozmowy rekrutacyjnej. A możesz napisać, o jaką posadę chodziło i czy pojawiły się szczegóły, których w ogłoszeniu nie było? Czyli bliższa charakterystyka zadań i konkret, co do zarobków?

@Ferdek

Rozmowę miałem na stanowisko elektromontera. Sama rozmowa trwała ok. godziny, więc dużo szczegółów, ale w kwestii zarobków to miałem sam podać kwotę jakiej oczekuje a dyrektor miał dzwonić jeszcze rozmawiać o stawce w nieokreślonym terminie.

qwerty
@Rafał

I oddzwonił? Możesz tu napisać jakie kwoty oczekiwałeś? Pamiętasz może jakieś ogólne pytania z rozmowy, bo ja będę składał cv, ale strasznie mnie stresują rekrutacje i wolę się trochę przygotować? Podali Ci w jakim maksymalnie czasie dyrektor się do Ciebie odezwie?

Random

Niestety, zaniżają pensje. Ludzie, którzy pracują w Siemensie od początku, czyli około 3lata mają lepsze warunki zatrudnienia. Dlaczego zaniżają pensje? Dlatego, że każdego pracownika Siemensa można zastąpić nowym z ulicy. W Siemensie pracuje się na "gotowcach". Ludzie nie mają pojecia ( mały promil ma) jak działają aparaty które montują do szafy, nawet jak nazywaja się te urządzenia- typu przekaźnik, plc, termistory, PTC, itd. I co najważniejsze nie potrafią czytać schematów. Nie umniejszając nikomu Siemens w Mirkowie to produkcja taśmowa. Pracownika można zastąpić każdym, kto ma dwie ręce do pracy.

@Random

Zaniżają względem czego? Ja nie mogę znaleźć nawet informacji o tym, ile tam się zarabia aktualnie u nich, więc na dobrą sprawę nie mam żadnego punktu odniesienia. Mógłbym prosić o konkretne liczby? Wtedy będę wiedzieć, na co się piszę ewentualnie.

Random

Jak często zdarzają się te podróże służbowe w tej pracy? Chodzi mi o to, o czym pisali w ogłoszeniu na specjalistkę ds. produktu. Widzę, ze samochód zapewniają pracownikom, więc nie powinno być problemu, ale i tak bym chciała wiedzieć.

Mirosława

Robek
@Mirosława

Natalia
@Mariusz Mariusz

Z tą premią absencyjną, fajnie. A jakieś premie związane z dobrze wykonywaną pracą dla zaangażowanych pracowników? Jest coś takiego? Możesz powiedzieć ile wynosi teraz przecietne wynagrodzenie po tych dwóch podwyżkach o których piszesz?

@Natalia

Niestety nie mogę, dowiesz się wszystkiego na rozmowie kwalifikacyjnej. Istniała premie uznaniowa, jednak nie sprawdziła się, z tego co mi wiadomo, jest opracowywana w nowej formie.

Na zlecenie
@Mariusz Mariusz

Na czyje zlecenie jest pisany ten komentarz? Bo chyba brakuje pracowników? Ale nie ma się co dziwić. @Mariusz Mariusz nie opowiadaj bajek rygor jak w wojsku. Ciągła rotacja pracowników, bo nie dostaje się umowy o pracę tylko firma robi sobie casting. Dwie, trzy umowy i następny potencjalny pracownik. Znam osobiście osobę, która dostała UOP na czas nieokreślony dopiero jako czwartą umowę. Także nie opowiadaj bzdur o jakiejś rewolucji w zakładzie, że wszystko jest tak super.

Irena
@Na zlecenie

Wow, casting, serio? To jak wygląda rekrutacja? Jakie są etapy, o co pytają? Ciekawa jestem, jak ten proces wygląda pod tym kątem, skoro jest tak opisywana. I jeszcze, ile czasu trwa cały proces, skoro ma być rotacja w firmie?

@Irena

Serio. Szukają non stop, żeby znaleźć jak najbardziej pokornych i bez wiedzy, bo tacy się nie będą za dużo odzywać. Nie umniejszając nikomu zatrudnia się coraz więcej kobiet, które w ogóle tego nie ogarniają - tzn. elektryki, czy może nie tak szeroko - elektromontażu, o schematach nawet uproszczonych nie wspominając. I dlatego to na tym polega ten casting. Umowy przedłuża się ciągle na czas określony. Część ludzi odchodzi. I bardzo dobrze.

@Mariusz Mariusz

Damian dobrze Ci idzie. Szkoda, że w ciągu roku naprawdę dużo młodych ludzi odeszło

Aleksandra

Odchodzą tylko przez te umowy? Czy są jakieś inne powody? Jak z warunkami pracy? Wynagrodzeniem? Można chociaż dobrze zarobić?

Natalia
@Mariusz Mariusz

Rozwijający się zakład brzmi dobrze. A jak z rozwojem pracowników? Macie jakieś szkolenia podnoszące kwalifikacje? Można awansować na wyższe stanowiska?

Aaa

Nie ma żadnych szkoleń. Chyba, że BHP

Ardian
@Natalia

Możesz awansować o ile będziesz uległy i cichy ale nie o to w pracy chodzi co do rozwoju to jedyne co się w tej firmie rozwija to przewody z rolek i to nie do końca. Możesz próbować swoich sił ale czy warto? Dla mnie strata czas dobre miejsce na przezimowanie

Julia
@Aaa

Ale tutaj w komentarzach wyczytałam, że przyjmują osoby bez wiedzy. I jak to dla nich też nie ma żadnych szkoleń? Szkoleń, które przygotują ich do pracy. Jest im w takim razie przydzielany jakiś pracownik, który przekazuje im niezbędną wiedzę i pomaga w pierwszych tygodniach?

@Julia

Jest szkolenie z zarabiania przewodów, gdzie trzeba "kontynuować wzorek"-koordynator Adrian wie o co chodzi. Tylko tyle wie, bo wiedzy elektrycznej nie ma w ogóle. Schematów też nie umie czytać. Ogolnie jest tak, że przyjmują każdego i jak będziesz szybko pracować to dostaniesz umowę na stałe. Do szafy wkładasz gotowca więc żadna skomplikowana wiedza nie jest potrzebna. Nie musisz elektrycznie nic ogarniać

Robert
@Random

Rozumiem, że nie trzeba się rozwijać, ale czy gdybym mimo to chciał nauczyć się czytania schematów elektrycznych lub zdobyć jakieś uprawnienia, choćby na przyszłość, to by wysłali i sfinansowali takie szkolenie? Czy coś jeszcze jest dla firmy ważne prócz tempa pracy?

@Robert

Mogą Ci zrobić SEP-a jak nie masz, ale pod warunkiem, że jesteś na testach, bo tylko tam jest praca pod napięciem. Poza tym masz szybko robić. To jest "taśmówka".

Aleksandra
@Random

A co jak ktoś nie wyrabia normy? Zwalniają czy jest możliwa jakaś zmiana stanowiska? Te gotówce co je wkładacie do szafy to ciężkie są? Trzeba się zmęczyć fizycznie, czy to raczej lekka praca jest?

BB
@Aleksandra

Zależy co rozumiesz przez ciężko? Niektóre falowniki są ciężkie. Jak ktoś nie wyrabia normy to raczej dają kolejna umowę na czas określony, ale ostatnio jeden z koordynatoratorów (czymkolwiek się oni zajmują) powiedział, że musiał by zwolnić połowę hali bo się nie wyrabiają xd.

Bordo

??? to może ktoś łaskawie anonimowo napisać ile dają na wstępie, ile na przedłużonej umowie, a ile na czas nieokreślony. Dodam 4 lata składanie szaf sterowniczych w oparciu o PLC, uruchamianie i testowanie maszyn. Wyksz. wyższe inżynierskie automatyka i metrologia

@Bordo

5tys. brutto może na produkcji dostaniesz. Po roku może 200-300 zł brutto podwyżki. Ale tam będziesz tylko wpinał kabelki, zero schematów. Wiedza jest niepotrzebna, tylko umiejętność czytania, którą nabyłeś pewnie w podstawówce.

@Damian

to tu w zasadzie prowadzone są jakiekolwiek szkolenia? oczywiście prócz bhp, bo to w firmie raczej standard? skoro to robot tylko przy kabelkach to ile kobiet przy tym obecnie robi? chyba, że i tak preferują kandydaturę mężczyzn?

zainteresowany

Dzień dobry, Chciałbym się zapytać pracujących tam ludzi bądź innych chętnych elektromonterów szaf sterowniczych ile teraz wynoszą średnie zarobki na tym stanowisku? (Pewnie nie wiele to zwiększa wynagrodzenie, ale posiadam aktualne uprawnienia SEP) Pozdrawiam.

@zainteresowany

Najpierw zapytaj się co to jest SEP. Większość odpowie że słyszał co to sęp , sęk ale SEP. Czegoś takiego nie ma . Jak u Barei

Nicky
@Haha

W Siemensie więcej takich filozofów jak ty?

Sic!
@zainteresowany

SEP są niepotrzebne. Nie pracuje się na schematach. Jeżeli chcesz się nauczyć czytać schematów to wybrałeś/łaś zły adres. W Siemensie trzeba pracować szybko, bez zadawania pytań, nie możesz też być zbyt ambitny bo takich osób się nie lubi, a D.D będzie Cię równał do wszystkich. Boi się inteligentniejszych-zapytaj osób, które z nim pracowały w ABB.

@Sic!

A tylko jeszcze tak dopytam, czemu tych osób się tu nie lubi? Ktoś coś złego kiedyś zrobił i stąd tego typu odczucia?

Kogo masz na myśli?

Roman Cimarno

Firma bardzo rozwojowa. Pozwala na zdobycie oraz rozszerzenie umiejętności. W pracy mila atmosfera. Osobiście polecam. Zarobki zalezą od twojego doświadczenia - firma sama Ci zaproponuje odpowiednia place.

@Roman Cimarno

Rozwojowa. A to dobre. Rozwojowa byłaby wtedy, gdyby praca odbywała się na schematach, a nie z pamięci. Ładujesz aparaturę do szafy, wcześniej oklejasz i szyjesz - adresy miejscowo zwrotne. Taki gotowiec, którego musisz załadować do pustej szafy. Nie musisz nic myśleć.

Irena
@Janusz

Może rozwojowa bo można z czasem awansowac na jakieś lepsze stanowiska? Są takie opcje?

@Janusz

Niby gotowiec a tumany co pracują nawet tego gotowca nie potrafią do szafy załadować do mac Donalda kanapki składać

Olle
@Janusz

I tak prostymi czynnościami jak oklejanie ludzie mają problem,więc chyba trzeba myslec

Kruszyna0602
@Irena

Jak umiesz się podlizac , uśmiechać i zagadać.

@Kruszyna0602

no i co, na wyniki niby nie patrzą? pytam, bo ciekawa jestem jak inaczej ludzie mieliby się do pracy tutaj motywować, firmie nie zależy na obrotach jakiś?

Siemens nie dla filozofów

Zack

Jak czytam tu wypociny ludzie jak pracujecie w obozie koncentracyjnym to sie prace zmienia a nie na forum stekać tak to jest jak sie pracuje dla roboli niemcow a hans sie smieje

Zuzanna

Jak niby sami? Chyba, że chodzi Ci, że z tym całym narzekaniem to jeszcze zrozumiem. Czyli jak ktoś nowy tu przyjdzie to jemu także się udzieli?

@Zuzanna

Tym bardziej. Bo tylko tak łatwo robi się karierę . Skoro zatrudnia się już bez wykształcenia . Kiedy na stanowisko dyrektora tylko ze zdolnościami manualnymi można aplikować ?

@Zuzanna

Och Zuzanno . Skoro jedyną rzeczą od nas wymaganą są zdolności manualne to powinniśmy mieć wszyscy równe stawki , nawet z wykształceniem elektryk bo wcale nie jest lepszy manualnie a mimo to ma większe szanse na awans i podwyżkę. Chodzi o to żeby przestali traktować nas jako tanią siłę roboczą . Bo skoro elektromonter 2 ma 5500 to ktoś bardziej zdolny manualnie ma 4500 . (A wykonujemy tą samą czynność ) tylko dlatego że nadano mi elektromonter 4 . I nie o narzekanie Chodzi tylko równe płace. Chociaż wg ciebie to brzmi inaczej. A ocenia ktoś kto nie ma pojęcia.

????

Praca w siemens hmmmm…. Jeden z liderów, którego imienia chyba nie muszę wymawiać jest tak nie ogarnięty że brak słów. Brak organizacji. Wszystko się trzeba tak naprawdę nauczyć samemu, bo jeśli kogoś zapytasz o pomoc któryś raz to już ma miny i mówi idź do lidera, który i tak kieruje do tej osoby bo sam nie ogarnia. Ludzie bez kompetencji. Podwyżki ha dobry żart. Pracuje tutaj już 6 msc i już mam dość. Nie pracy a tych ludzi… aaa i nie zapomnijmy WIELKI BRAT STOI W OKNIE ???????? ci którzy pracują wiedza o co chodzi. Pozdrawiam !

@????

Skoro pracujesz już 6 miesięcy to nie powinno być żadnych pytań nikt na siłę Cię nie trzyma jak nie potrafisz nauczyć się prostych czynności to zmień prace lidl albo biedronka:D

Przemek
@Haha

Ale jesteś żałosny, twój wpis również. Liderzy i koordynatorzy cały czas na posterunku. Obserwacja forum to jedno z waszych głównych zadań? Powinniście zacząć zastanawiać się czemu tyle ludzi rezygnuje? Dlaczego zwalniacie ludzi i zatrudniacie nowych? Firma Siemens chyba lubi taką rotację, albo nie wie kto zarządza Siemensem w Mirkowie. Nie dzieje się dobrze w tej firmie. Przez donosy ludzie robią kariery, a przynajmniej próbują je robić. Góra zaczyna liczyć ludziom wyjścia do WC i czas, i dalej zakaz rozmów. Mobbing w czystej postaci.

@Haha

Nie obrażaj pracowników Lidla lub biedronki bo ty nawet tam się nie nadajesz . Pracodawca na poziomie zadbałby oto żeby zatrzymać pracownika a nie jak ty sugerujesz na siłę nikt nie trzyma . Na siłę to ty się trzymasz ale tylko dzięki umiejętnościom nie związaną z montażem . I czytaj ze zrozumieniem bo jako lider powinieność zrozumieć że nie o naukę tu chodzi tylko o przekaz info . Ale widać masz z tym problemem

Niestety

Tu nie chodzi o fabryki z Niemiec bo w Niemczech tak samo się zachowujemy . Za euro więcej polak polaka wydutka

Co raz więcej osób się zwalnia. Nawet z biura odchodzą. Co się dziwić jak stawki mniejsze jak w dyskontach na kasach. Ale paczki na tłusty czwartek były, a kiedy będą podwyżki?

Dobryden

Kasa to nie wszystko. Ludzie zaczynają być zmęczeni tą miłą atmosferą, zakazami itd. Wogóle to pan (usunięte przez administratora) powinien stworzyć listę co nam wolno a czego nie.

Xxx

Podwyżek firma nie przewiduje chyba że rzucisz papierami i wtedy się panu "kierownikowi" grunt zacznie palić to kasę dostaniesz, a tak to nie ma co liczyć

@Xxx

Kierownik? Dobre

Aaa
@Dobryden

Kierownik już robi listę. Drzwi mają być zamykane - nie były prawie od dwóch lat, żeby kontrolować ile razy wychodzisz do toalety. Masakra

Rotten
@Aaa

Listę czego chyba ilości ludzi którzy chcą się zwolnić a troszkę ich znów jest. Zamknięte to oni mają oczy bo nie widzą co się dzieje wokół nich

@Rotten

@Xxx

Serio tak jest? :D Potwierdzona metoda? :D

regor
@Aaa

Te drzwi muszą być zamknięte bo to drzwi przeciw pożarowe. Brawo dla pana Bhpowca, że dopiero po dwóch latach to ogarnął. A jakiś czas temu dostał jakąś nagrodę. Śmiech na sali. Zajmujcie się dalej głupotami...

@regor

Ten człowiek jest żałosny. Zgłaszane zagrożenia na stanowisku pracy są zbywane tekstem: ''napisz wniosek usprawniający'', za którego notabene nie dostaniesz kasy.

Xyz

Zatrudniani są ludzie bez kwalifikacji, liderzy i kierownicy zmian często nie mają pojęcia o pracy. Osoby bez umiejętności są wysyłane na szycie szafy, a zaś ci co znają się na pracy robią tylko poprawki i poprawiają błędy po takich osobach, których i tak jest bardzo dużo. Zarobki niskie, podwyżki po kilku miesiącach pracy śmieszne. Na koniec problemy otrzymaniem świadectwa pracy, bez wiedzy pracowników wysyłane są na E-maila w linku, który wygasa po jednej dobie.

Grażyna
@Xyz

To ile gdzieś tak wynoszą te podwyżki skoro takie śmieszne? ;/

@Grażyna

Na przykład 150 zł brutto. @Grażyna tylko mi nie mów, że to nie jest śmieszna podwyżka.

Piszcie skargi. Może Niemcy w końcu coś z tym zrobią. Link poniżej. (usunięte przez administratora)

Tak!

Na ten adreshttps://new.siemens.com/global/en/company/sustainability/compliance/reporting-channels.html

Ulala, ale siemens ma wymagania w aktualnej ofercie pracy. Tylko sprawność manualna się liczy. Rok temu te oferty pracy jakoś wyglądały, chociaż pozory stwarzaliście. A teraz równia pochyła.

Potencjał

Rok temu to i tak pozory . Teraz jak piszesz, zdolności manualne się liczą a reszta mile widziana . Hahaha . Ot firma .

Ktosia

Praca jak każda inna. W każdej jest Pan od fitnessu którego osobowość można przeczytać w komentarzach. W każdej jest młody ambitny lider ze sztuczną mimika twarzy i gestukulcjami podpatrzonymi na internetowych kursach "Mowa ciała w biznesie" z aspiracjami aby zostać kierownikiem i zająć miejsce naszego brodacza (co może mu się udać, bo wie czego chce, a chce być kierownikiem). Jest także lider u którego jest chaos i nikt nic nie wie oraz lider o którym nikt nic nie wie. Są ludzie z łapanki i tacy co z zamkniętymi oczami potrafią połączyć przewody, ale oni potem lądują jako pomocnicy lidera albo na obsłurze maszyny i ich potencjał marnieje potem zdziwiko że tematy stoją. Tak jest w każdej firmie. Jak chcesz mieć wymarzoną pracę to załóż biznes i będziesz miał idealne warunki pod siebie.

Nicky
@Ktosia

Jak w każdej jest też pani która próbuje wybielić pracodawce ;)

Hanna
@Ktosia

No myślę, że nie w każdej. Dlaczego w tej dopuszczają do tego, że ludzie z potencjałem się nie rozwijają?

@Hanna

Ludzie z potencjałem już dawno odeszli. A wielu o tym myśli.

@Nik

A ci nowi to już go nie mają?

@Zuzanna

Mają, nikt nie kwestionuje. Tylko dlaczego odchodzą?

@Potencjał

A ja nie wiem, mogę gdybać tylko, ale nie chciałabym nikogo w błąd wprowadzić. Chyba, że ktoś nowy by się udzielił może?

@Zuzanna

Ależ to tak proste i oczywiste. Przychodzą pracownicy inteligentni i jak widzą kto reprezentuje firmę , mam na myśli liderów , trenerów i tzw. kierowników zmianowych o koordynatorach nie wspomnę to ręce opadają . Przekaz wiedzy sprawia im problem bo trzeba ją mieć.

@Potencjał

Proszę powiedz jaka wiedzę chciałbyś / chciałabyś otrzymać ? Żadna z wyżej wymienionych osób na pewno nie zostawi cię bez pomocy. Mimo gorzkiej i niesprawiedliwej oceny - pozdrawiam.

Potencjał

Dla przykładu, chociaż to i tak nie ma i nie będzie miało znaczenia. W zespole treningowym rozbieżne informacje . Na innym dziale lider odsyła do innego pracownika . Na kolejnym dla lidera dobrze wykonane kable dla ( trudno nazwać to stanowisko) kierownika zmianowego źle . Zwracanie uwagi o źle wykonywanej pracy , koordynator mówi idźmy dalej później się poprawi . Zazwyczaj poprawia inny pracownik "Ja" czytaj ze zrozumieniem opinie . Łysy aktywny tylko przy delegacji z Niemiec. Szafy po kontroli z wyraźnymi błędami gotowe do wysyłki. Gdyby było tak dobrze i wiedza przekazywana prawidłowo nie byłoby tak długich list poprawek . Ciekaw jestem jak wyglądała by kontrola gdyby ponownie szafy trafiałyby do Chemnitz . Może to dla ciebie gorzkie i niesprawiedliwe , ale gdyby nie benefity .... Nie miał byś komu wiedzy przekazywać .Pozdrawiam

Ktosia

Pracowałam w zespole treningowym , później na innych działach i niestety przekaz był słaby . Jedynie przy szafach dzięki doświadczonym pracownikom więcej się nauczyłam . Od lidera tylko żeby nie rozmawiać . Paradoks w tym że bez rozmów z innymi pracownikami trudno nabyć wiedzy . Wprowadzany system LEAN mówi min. o miłej atmosferze , której brak .

@Hanna

Zarządzają betony które nie pozwolą a jak wyczują że ktoś jest mądrzejszy i ma wysokie kwalifikacje szybko się pozbędą - jako zagrożenie - albo dopuszcza szczególnie jeden żeby sam odszedł.

Proponuję

W wolny dzień wieczorem przy czymś co lubisz , usiądź wygodnie i przeczytaj ze zrozumieniem wszystkie opinie i policz ilu ludzi z tymi opiniami się zgadza a dowiesz się czego oczekują od was nowi i nie tylko nowi pracownicy . Sprawdź synonim wiedza i jeśli posiadasz takie cechy to nie będziesz pytał jaką chcę otrzymać pracując w firmie Siemens branży elektrycznej a dokładnie prefabrykacji szaf sterowniczych w większości do obrabiarek CNC . Dla ciebie szycie . A czy sprawiedliwa jest twoja ocena zazwyczaj negatywna nowego pracownika który się uczy i już potrafi więcej od tzw. zmianowych . Wymieniać nie trzeba. Donoszenie to główna cecha Również gorzko ale sprawiedliwie. Pozdrawiam

Tak!
@Potencjał

Idealnie wypunktowane. Nic dodać nic ująć. Chociaż Łysy ma swoich dwóch naganiaczy. Jeden ma jako taka wiedzę natomiast drugi kompletnie nie. Za to potrafi szybko robić i poganiać innych traktując ich jak przedmioty.

Rotten

Haha to co się wyprawia w tej firmie to jest jakieś nieporozumienie. Liderzy zachowują się jak by byli pepkami świata. Niczego się nie nauczysz chyba że od kolegi. Co do kasy to jak wyrobisz dużo nadgodzin to owszem można zarobić ale na nic więcej nie licz benefity słabsze niż w L.i.d.l. premia to tylko ściema żeby ludzi bardziej zmotywować 90 procent za 200 zł żeby się spinać (śmiech) nie polecam chyba że ktoś chce odmóżdżenie totalne sobie zafundować. Wszędzie tak samo ????

Olle
@Rotten

Nikt na siłę nie każe pracować w siemensie może pójść na swoje i zobavzy jaki to jest trudny kawałek chleba .I w tym przypadku trzeba pracować a nie być sciemnaczem

@Olle

Co ty porównujesz . Obudź się. Przecież są i tacy co mieli działalność ale zamienili na dobrą posadkę w Siemens. I teraz ściemniają

Uprzejmie donoszę
@Nik

Ściemnia i każdego montera za ściemniacza traktuje. Ludzie piszcie pisma do centrali w PL jak i do DE Chemitz. Niech się dowiedzą co tutaj się wyprawia przez tego człowieka. Mamy teraz urlopy to znajdziecie chwilę czasu na to! Ja już kończę pisać już mam 3 strony A4.

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens Sp. zo.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Siemens Sp. zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Siemens Sp. zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Siemens Sp. zo.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 4 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Siemens Sp. zo.o.