Siemens Sp. zo.o.

Wrocław

Opinie o Siemens Sp. zo.o.

Diploma ING 2012-03-19 18:50:35
Unikaj. Jak nie musisz to nie idź. Kompletne uwstecznienie. Pod otoczką projektów w energetyce kryje się porównywanie tabel w accessie i powielanie rysunków w VISIO i z tego można się rozwinąć w tej firmie. Małe możliwości rozwoju szczególnie w sferze inżynierskiej, ludzie ślepo robią co im każą niemiaszki niewiedzą dlaczego tak jest i czy to jest dobrze tylko klepią standardy nie znając technologii. Zarobki są w porządku ale jedynie jak pojedziesz na oddelegowanie na przysłowiowe 3 mc :) ale zarezerwuj sobie kilka lat w swoim życiorysie. Nie ma co się oszukiwać praca jest poza Wrocławiem, oczywiście na rozmowie jest nawijany makaron na uszy, że to tylko chwilowe ale nie ma co się oszukiwać to jest obozik taniej siły roboczej do prac fizycznych i typowej łopaty czyli klepania na okrągło tabel i rysunków. Social podobny do standardowego w korporacjach oczywiście jakaś otoczka typu sprzęt AGD, samochody, komputery ale ceny wyższe od rynkowych:). Możliwości do rozwoju zawodowego i awansu minimalne, jedynie osoby z otoczenia szefostwa, które w sprawach technicznych jest uzależnione swoich znajomych, którzy będą decydować także w twoich sprawach. Poza tym i tak będziesz za granicą i będą Ci nawijać makaron na uszy, a od niemiaszków dowiesz się że zostajesz jeszcze 2 lata, o czym nawet nikt z polski ci nic nie raczy powiedzieć jedynie pismo ci przyślą żebyś podpisał. Jak nie musisz to odradzam, jedyne co to można przytulić kasę kosztem prywatnego życia. Szczególnie w drugim dziale gdzie miejsca pracy są bardziej egzotyczne.
IN_OUT 2012-09-04 12:03:57
Firma dla ludzi bez ambicji, praca na krótki okres, nie ma co liczyć na rozwój. Duże komatacje między osobami na wyższych pozycjach. Dobra praca na start ale dla kogoś z większym doświadczeniem to uwstecznienie i duże koszty osobiste praca w większości za granicą gdzie jesteś śmieciem. Nie polecam
GGH 2012-09-26 21:41:11
Potwierdzam poprzednie wpisy. Dotyczy to jednak działu EEC EFIE. Siemens to ogromny potencjał i w innych działach na pewno jest inaczej. \"Projektowanie\" systemów w elektrowniach polega na bezmyślnym wklepywaniu danych z excela do śmiesznego programu na bazie Visio i Accessa którego nikt oprócz Siemensa nie stosuje. Narzędzie toporne i ciągle się zawieszające. Generalnie pracując przy hardware niczego sie nie nauczysz tylko zgłupiejesz. Jesli przydziela cie do software to jest troche lepiej ale zapomnij o PCS7 lub innych znanych aplikacjach. Atmosfera w dziale pozornie miła i sympatyczna jednak w rzeczywistości uskuteczniane są gierki i wyścig szczurów. JEśli jestes dobry to nie masz tam co szukać. Karty w tym dziale są z góry rozdane.
mONndry 2015-03-21 12:06:07
"declared intention to live and work abroad for a long period (min. 5 years)" - i wszystko jasne. Oczywiście polska umowa o pracę, ubezpieczenie, składki rentowe i zdrowotne wszystko w Polsce. TYLKO dla hardcorowców, którym się znudziła żona lub partenrka... :)
elek 2015-12-05 23:29:45
Widziałem ogłoszenie na Electrical construction section site engineer praca ma być na wyjazdach zagranicznych z oddziału we Wrocławiu.
Czy ktoś wie jak to wygląda w praktyce?
Jakiego rzędu wynagrodzenia można się spodziewać?
Może już ktoś pracuje na takim stanowisku?

z góry dziękuję :) za każde info.
dec 2015-12-12 16:55:13
OK ale poco ktoś z BARDZO DOBRYM angielskim ma pracować przez polską firmę, która przytnie swoją dolę dla siebie.. Nie lepiej w jakiejś zagranicznej z wyższą kulturą pracy z zagraniczną emeryturą ubezpieczeniem itp.. jeżeli to i tak cały czas wyjazdy? (bez polskich klimatów w stylu wujek dyrektor, ciocia prezes, managerowie itp. debile którzy nie mają pojęcia o niczym nic nie chcą robić bo i po co jak ciocia jest dyrektorem)
Nie mam doświadczenia z tego typu wyjazdami więc stąd takie wątpliwości.
lolo 2015-12-22 16:06:54
Czy ktoś się orietuje mniej więcej ile na umowie dostaje inżynier budowy z Siemensa?
Bandit 2016-03-04 07:38:30
Witam
Jestem po rozmowie we Wrocławiu na stanowisko Site Section Enginner.
Proponowane dla mnie obecne lokalizacje to : Nigeria, Malezja, Egipt.
Stawki dla Egiptu to 8000PLN Brutto podstawy + dodatki za każdy dzień
Cost of living – 54$ Quality of living – 65 zł Hardship allowance – 33$
Czyli robi się gdzieś w granicach 14 000 PLN.
Do tego służbowe mieszkanie + samochód.
Co daje na rynku pracy pokaźną kwotę.
Rozmowa w miłym tonie, konkretna.
Prowadzona przez Menagera Z Siemens AG Niemcy + Kierownik Niemiec + HR Polska.
Całość rozmowy po angielsku.
Firma realizuje duże projekty elektrowni na całym świecie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany branżą to polecam.
Firma Siemens AG to jeden z większych pracodawców w Niemczech.
Stać ich na wszystko.
Bandit 2016-03-04 13:32:53
Kwestia decyzji czy chcesz wyjechać na 5 lat ?
Na pewno jest to spore doświadczenie inżynierskie.
Ja już przywiązałem się do Polski, mimo tego, że ma wiele wad.
Rak 2016-05-14 10:48:58
No stawki są spore to prawda, bardzo Ci polecam to
Zostaw swoją opinię o Siemens Sp. zo.o. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Siemens Sp. zo.o.