Opinie o Play P4 Sp. z o.o. Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie P4 Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie P4 Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o P4 Sp. z o.o. w Warszawa

Docent

Oddałem modem ( bo wziąłem nowszy ). Naliczono mi wartość oddanego modemu ( do zapłaty ). Podobno było po terminie. Obawiam się, że ma to znamiona przestępstwa wyłudzenia nienależnych świadczeń. W każdym razie przestrzegam przed tą Firmą, bo możecie doświadczyć niemiłej niespodzianki.

Magda

Jakość obsługi klienta przez konsultantów oceniam na duży plus, merytoryczne podejście, potrafią rozmawiać w sposób naturalny i relacyjny z klientem.

Maria
@Magda

To bardzo fajnie, zastanawiam się jedynie czy mówisz o rozmowie telefonicznej czy takiej na żywo? :)

Na jakie wynagrodzenie moze liczyc nowy pracownik a na jakie kierownik??

Kamila
@Ewa

Pewnie wszystko zależy od umiejętności. Jakie masz doświadczenie?

jnjnj

JEEEEZUUUUUU JAK WY KRADNIECIE INTERNET, OSTRZEGAM, ODRADZAM, NAJGORSZA FIRMA, PO PÓŁ MINUCIE UŻYTKOWANIA Z TRANSFERU DANYCH, ZNIKNĘŁO PONAD 20 ZŁ!!!!!! MASAKRA

jnjnj
@jnjnj

Chciałam dopowiedzieć, że kradną zarówno pianiądze, internet i zaufanie klienta, który jest u nich od lat! ale to koniec! zmieniam sieć, do widzenia!!!

@jnjnj

Rozbawiłem sie.

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
nnnn

Jak wygląda praca na stanowisku Pracownik Logistyki - Magazynier e-commerce i jakie są zarobki?

Gdyby nie problemy emocjonalne przełożonych (RKS) nie byłoby sytuacji gdzie sukcesywnie cała ekipa z salonu sie zwolniła.. Romanse, nieuzasadnione awanse i podwyżki, wysługiwanie się pracownikami niższego szczebla, zero wiedzy i kompetencji. Tylko trzepotanie sztucznymi rzęsami, picie kawy i przesyłanie maili dalej żeby nikt sie nie doczepił, ze nic z tym nie robią. Dziwie się, ze ta osoba nadal pracuje jako RKS w Play. A co do samej firmy to możliwość podwyżki uzasadnione rocznymi wynikami, benefity pozapłacowe super, wczasy pod gruszą, prywatna opieka medyczna, mozliwa zapomoga.. ogólnie warunki bardzo w porządku. Praca w sprzedaży ma to do siebie, ze cele są ambitne ale zazwyczaj możliwe do zrealizowania. Ogólnie polecam dla ludzi o mocnych nerwach.

A do jakiego miasta masz uwagi? Bo pewnie warto to napisać aby ktoś mógł zareagować.

PlayNotForMe

Jeżeli ktoś jest niewygodny dla RKS, nie robi planów lub po prostu ma swoje zdanie zdanie i walczy o swoje zostaje przeniesiony do punktu gdzie prędzej czy później sam się zwolni. (usunięte przez administratora). Kierownicze stanowiska obsadzane po znajomości, wgl nie uwarunkowane realizacja planów i kompetencjami. Może akurat mój RKS nic nie wie, nie zna oferty, tylko deleguje swoje zadani pracownikom z salonu np robienie prezentacji na spotkanie regionu, odsłuchiwanie rozmów, uzupełnianie tabel w excelu a on/ ona w tym czasie pije kawę lub lata po sklepach. Średnio to wyglada ale warunki zatrudnienia w porządku.

Maria
@PlayNotForMe

Kiepsko :/ Nie ma tam w ogóle nikogo, kto zadbałby o pracowników i liczył się z ich zdaniem? A za te robienie prezentacji to ile macie płacone? :D

@PlayNotForMe

A z którego miasta jesteś bo ja nie mam uwagi do kompetencji swojego RKS. Ciut mi to wygląda jak hejt pod ukryciem internetu. Jak masz uwagi to przecież mozesz wyslac, nawet anonim jak się obawiasz czegoś.

A o kim piszesz?

Maria2
@Maria

A czemu piszesz z tego samego IP i masz różne imiona?

Zaniepokojone

Mam pytanko, ponieważ cześć wpisów jest tu atakiem personalnym a nie opinią o pracodawcy to naszła mnie taka myśl - skąd wiecie, jaką konstrukcje psychiczną mają ludzie, o których piszecie? Zastanawiam się co byście zrobili gdyby przykładowo taka osoba zrobiła sobie krzywdę i pozostawiła po sobie liścik, liścik, w którym była by informacja, że powodem były wpisy w sieci, fałszywe, bez możliwości obrony i wyjaśnienia bo gowork kasuje takie wyjaśniające (usunięte przez administratora) co byście zrobili wy, komentujący to życie w firmie i wy z gowork, którzy sterujecie ta farsa poprzez usuwanie komentarzy wyjaśniających ? I jeśli ten wpis zniknie, to będziecie goworku tłumaczyć to w mediach.

Pablo
@Zaniepokojone

1. GoWork daje możliwość odpowiedzi przez Pracodawcę z czego ten akurat nie korzysta, co więcej ignoruje takie sygnały. A komentarzy jest sporo i nie są hejtem tylko opinią o Pracodawcy oraz ludziach tam Pracujących. 2. Czy ktoś w firmie się zastanawia na temat tego ile osób mogła skrzywdzić Przełożony np. mobbingując lub źle traktując ich? Tego już nie bierzesz pod uwagę. 3. Szczytem, szczytów byłoby nękanie Pracowników, a później udawanie ofiary i zostawianie liścików. Chociaż skoro taka osoba ma na sumieniu wiele osób, to faktycznie ja osobiście w takiej sytuacji bym nie wytrzymał sam ze sobą i nie mógłbym patrzeć sobie w twarz mając na sumieniu tyle osób !!! 4. Brak ludzkich odruchów i pomyślunku, bezmyślne realizowanie poleceń - maszynowe, korporacyjne myślenie może powodować problemy psychiczne, ponieważ taka osoba, czy to Kierownik, czy inny przełożony żyje w ciągłym konflikcie i pod presją, co firma wykorzystuje. 5. Osoba, która żyje w ciągłym stresie traci możliwość krytycznego myślenia i broni oprawcy oraz sama dopuszcza się naduzyć. 6. "Zaniepokojone", czy jesteście z centrali firmy? Ponieważ jeżeli mamy merytorycznie rozmawiać, to Wasz wpis nic nie wnosi w wątek jakim Pracodawcą jest Play. Może ruszcie te tyłki coś zacznijcie robić. 7. Firma nic z tym nie robi jak widać, nawet nie kiwnie palcem, żeby sytuację zmienić. 8. Współczuję ofiarom oraz ich oprawcom, ponieważ znaleźli się w firmie, która wyciągnie z nich co najlepsze, a później wypluje wyeksploatowanych. 9. Nie pracuję już w tej firmie, kończ mi się umowa i Nie do zobaczenie Play. Never! I odradzam każdemu, kto sprawdza forum przed rekrutacjom. 10. Plej najgorszy Pracodawca roku w mojej opinii - brak odpowiedniego wsparcia podczas kryzysu, kiedy firma ciągle zarabia. Było tłumaczenie, że premie są ucinane, bo budujecie maszty - to teraz można powiedzieć: jest kryzys to zadbaj o swoich Pracowników Plej, a nie chowasz głowę w piasek!!!

po co to wszystko?
@Pablo

No to Pablo niewiele rozumiesz z otaczającego cię forumowego świata 1. Wszyscy którzy myślą jakie to wspaniałe forum i jak non profit działa dla innych są w dużym błędzie. Ten serwis nastawiony jest na gigantyczny zysk, który przychodzi z tego że pracodawca może sobie u nich wykupić usługę dzięki której może moderować forum, kasować opinie i tak dalej - tak więc to niezła maszynka do wyciągania kasy od firm 2. To że aktywności Playa w tym rynsztoku brak, to znaczy tyle, że nie dają się (usunięte przez administratora) na takie "abonamenty" 3. Ja akurat pracuję w sklepie własnym bliżej morza niż gór i jestem wdzięczna, że w czasach kryzysu mam takiego dobrego pracodawcę, który dwoi się i troi by zapewnić mi byt - moje koleżanki pracujące w innych branżach, albo już dostały wypowiedzenia, albo obniżki wynagrodzeń. 4. Mam pełną ochronę - rękawiczki, żele, osłonę na biurko z przezroczystego plastiku i extra kasę za przyjście do pracy w tych czasach. Życzę każdemu pracodawcy, który tak dba 5. Wiesz jak zmieniło się podejście wielu osób - na początku pluli i mówili kto to słyszał aby salony otwierać, a teraz same dopytują się kiedy można przyjść do pracy bo bieda zajrzała w oczy 6. Moja RKSka jest wymagająca, rozlicza nas z wyników i każdego parametru, ale jest w pełni profesjonalna, a wiedzę ma taką, że można tylko pozazdrościć. I mogę zawsze liczyć na wsparcie czy HR BP, czy RKS, czy koleżanek i kolegów 7. Czego oczekiwać po anonimowym forum gdzie każdy bohater w necie i d...a w świecie może wejść i wywalić swoje żale - tu raczej nie wchodzą ludzie którzy lubią swoją pracę, a skoro sklepów jest kilkaset a w każdym po kilka osób, to raczej nikt na siłę 2 czy 3 tysięcy pracowników nie trzyma. Czemu o tym piszę - bo weszłam tu po tym jak koleżanka powiedziała do mnie "boże w jakiej ty firmie robisz" - przeczytałam trochę i zwyczajnie widzę że jest to totalna bzdura, a ja pracując już ponad 5 lat jestem bardzo zadowolona i polecam każdemu. I pokażcie mi jakiś profil pracodawcy na tym forum (niemoderowany za pieniądze) gdzie ktoś chwali pracodawcę - wszędzie frustracja i żale. Ludzie co z Wami?

Malwa
@po co to wszystko?

O czym ty piszesz ... Są tutaj jak widać i pozytywne i negatywne opinie. Nikt tutaj nie usuwa opinii. Każdy ma prawo do swojej opinii. I bardzo dobrze, że jest takie miejsce. Może warto respektować zdanie Pracownika, czasy TYRANA pracodawcy nie mają racji bytu. Warto to w końcu zrozumieć! Po co to wszystko, właśnie pytam się po co?! Skąd wiesz jak działa gowork? Jesteś z działu HR, czy z centrali firmy skoro tak czujesz się w obowiązku bronić "firemki"?

po co to wszystko?
@Malwa

Skąd wiem? ...najpierw poszukaj sobie jak zarabiają jako forum 3 miliony rocznie na hejcie i jak to działa. Widzę, że niewiele wiesz. I dla mnie Play to nie jest "firemka", a moje miejsce pracy które lubię i szanuję, ale widzę że reprezentujemy inny poziom podejścia do ludzi i obowiązków. Jeżeli ktokolwiek by mnie skrzywdził, to szukałabym sprawiedliwości w sądzie (a to jest proste bo mam doświadczenie z poprzednim pracodawcą i wygraną sprawę o łamanie moich praw) a nie na forach jak gdzie każdy może napisać dowolne kłamstwo. Ja mam porównanie z miejscem gdzie był brak szacunku - a tu mam wszystkie sprawy pracownicze dopięte na ostatni guzik, dobre pieniądze jak na handel, szkolenia jakie chcę, szacunek przełożonych, fajnych znajomych, jasne zasady premii, systemu podwyżek, medicovery, i wiele innych rzeczy. Wygrałam też sporo konkursów, byłam w ciekawych miejscach na które pewnie nigdy bym sobie nie pozwoliła finansowo i mnie pasuje wszystko. To że trzeba pracować, że ktoś mnie ciśnie o wynik, robi scenki sprzedażowe, wymaga moich pomysłów, działania i trzymania standardu - ja nie mam uwag, bo to jest praca. Jest sprawiedliwie i albo ktoś się nadaje do takiej pracy i lubi ją, albo powinien szukać sobie czegoś innego. Albo ktoś ma porównanie i sprawiedliwy osąd, albo nie. A jak ktoś został skrzywdzony - sądy dbają o pracowników.

M.M
@po co to wszystko?

1. Gowork większości zarabia na reklamach, które wyświetlają się na stronie. Jak nie wiesz to sama sobie poczytaj, bo tutaj dostrzegam braki. Widzę, że nie dysponujesz kompletną wiedzą. Każdy portal, który dodaje oferty pracy, zarabia również na ofertach. 2. "Firemka" - małostkowe podejście osób tam pracujących. Pewnie sama wiesz. Te czasy, kiedy Play dbał o Pracownika dawno się skończyły. Skoro pracujesz tak długo w takim miejscu, to wygląda na to, że masz bardzo małe perspektywy przed sobą. A Play poszukuje takich zdesperowanych osób., wiec jesteś idealnym kandydatem. 3. Wycieczki? hmmmm Na te wycieczki przeważnie jeżdżą RKS-i i kilku Konsultantów. Sposób przydzielania jest wątpliwy i sama doskonale o tym wiesz. Każdy punkt ma inny potencjał, a konkurs bierze wszystkich do jednego wora. I takie konkursy wygrywają osoby, którym Konsultanci oddają swoje umowy, albo są w wielkich punktach. RKSi mają stały składzik jeżdżących. Serio nie stać Cię, żeby choć raz w roku odłożyć sobie na wakacje? Przecież piszesz, że bardzo dobrze zarabiasz. Czy jest to sprawiedliwe nagradzanie? Ja tak nie uważam :) Skoro bywasz na takich wycieczkach wiesz jak jest ;) I RKS-i mają stały skład, który wspierają i zabierają ze sobą:) 4. Bycie lizusem i próbowanie zabłysnąć w oczach RKS bardzo popłaca - firma docenia takich desperatów. 5. Dobra kasa? Dawno się skończyła! Teraz jest dopychanie planów na siłę. Wpychanie Klientowi dodatkowych kart, których nie che, żeby sieć miała ilościowo aktywne karty SIM. Wciskanie a siłę usług dodatkowych i jest nakaz włączania usług dodatkowych automatycznie, gdzie Klient przykładowo nie płaci przez pierwszy miesiąc, ale od kolejnego już płci. Tłumaczenie jest takie, bo RKS wymaga i są wskaźniki i tabele, które musi zrealizować. Są to nieuczciwe praktyki stosowane w tej firmie. I wiedzę, że się do tego dostosowałaś - po tylu latach to chyba nawet robisz to pewnie automatycznie. 6. Szkolenia? Jest kilka w ścieżce i nie są to jakie chcesz. Umówmy się jakość tych szkoleń pozostawia wiele do życzenia. Dla ludzi z małych miejscowości większą atrakcją jest wyjazd do Warszawy, niż merytoryczny przekaz i wartość szkolenia. 7. Sama wiesz jak wygląda ścieżka kariery - po 10 latach nie masz żadnych możliwości rozwoju. Konsultanci nazywają ją ścieżką niedorozwoju i uwstecznienia. Większość punktów jest zależna od decyzji RKS. I tutaj uwaga nie liczą się Twoje faktyczne osiągnięcia, tylko to jak żyjesz z RKS-em, czy podlizujesz się, czy robisz mu wyniki na usługi dodatkowe, które są sprzedawane w NIEETYCZNY sposób!!! 8. Mówienie, że jest to praca nie dla każdego ... Ach, tak zawsze te osoby, które trzymają się swojego stołka uważają się za wyjątkowych - guzio prawda. (usunięte przez administratora) arogancja, cwaniarstwo,. (usunięte przez administratora) nie czyni Cę kimś wyjątkowym. A RKS i OKS ma do Ciebie pogardę, że se tak dajesz i to wykorzystuje. 9. Te opinie są tutaj bardzo istotne dla osób, które dopiero myślą o pracy w tej firmie, ponieważ mogą uniknąć przykrych rozczarowań lub niepotrzebnego stresu z obcowaniem z tymi żałosnymi ludźmi. RKS to uważa się za najważniejszego w tej firmie, a prawda jest taka, że jak się skończą wyniki lub noga się powinie to powiedzą mu: DZIĘKUJĘ w mniej kulturalny sposób. 10. PREMIE - maleją za każdym razem, ludzie odchodzą z Play, bo nie ma ich czym zatrzymać. Firma wykorzystywała potencjał ludzi, teraz nawet to nie wystarczy. 11. Play staje się karykaturą swojej legendy, ponieważ upada na (usunięte przez administratora) a Ci są od lat będą się trzymać, bo stali się ofiarami tego, że poza ta praca nie widzą nic innego dla siebie i pójdą ma wszystkie ustępstwa. 12. Dopóki kadra managerska nie zostanie odświeżona to będzie tylko gorzej. 13. Skostniała polityka komunikacyjna prowadzona jak w czasach dyktatury. 14. Beznadziejny dział HR, który nic nie może ... Nigdy nie staje po stronie Pracownika. Wszystko jest zależne od RKS-ów, OKS-ów i "panów dyrektorów" 15. Stosowanie technik mobbingu jest standardem w tak zwanym " ciśnieniu" na sprzedaż. Nazywajmy rzeczy po imieniu i jak się na to godzisz to serdecznie Ci współczuję. Byłaś ofiarą w poprzedniej firmie i w tej też jesteś :( 16. Wszechobecna pogarda, koleżeńskie układziki, protekcjonalne podejście to charakterystyka tej firmy. 17. Brak jasnych zasad naliczania premii, jedna wielka niewidoma - tak naprawdę nie jesteś w stanie wyliczyć premii, bo skąd możesz wiedzieć czy Klient zapłaci na czas???? Potrącenia, wątpliwe rozliczenia pakietów dodatkowych, ekstra premie od RKS-a TYLKO dla WYBRANYCH. 18. I na deser użeranie się z głupotą ludzką w Sklepie i w firmie. ODRADZAM!!!

Mike,
@Pablo

Kolego a masz jakieś konkretne zarzuty? Bo to jak sie ta firma zachowuje w stosunku do pracowników zasługuje na medal. Pracuje w salonie Play, i jedyne co mogę napisac to dziękuje . Dla mnie to co piszesz to hejt, lub nawet zniesławanie i oba elementy podlegają karze. I jest to bardzo łatwe aby zgłosić to do prokuratory jako postepowanie w sprawie. I to opis dla Ciebie: Jeżeli użytkownik za pośrednictwem Internetu pomówił inną osobę, grupę, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności to czyn ten jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Internet zalicza się bowiem do środków masowego komunikowania, przy użyciu którego sprawcy zniesławienia grozi surowsza odpowiedzialność karna niż przy typie podstawowym tego przestępstwa. Analogiczną odpowiedzialność ponosi sprawca zniewagi w sieci, który obraził lub ośmieszył pokrzywdzonego za pomocą zwrotów powszechnie uznawanych za pogardliwe i naruszające godność pokrzywdzonego.

@M.M

Bardzo mi przykro że zostałeś zwolniony. Ale aż tyle żółci w jednym mailu? Ale to wszystko co piszesz jest jednym wielkim kłamstwem. Każdy jest zły każdy nie zły, nie profesjonalny - RKS, HR, Szkolenia, kadra managerska itd...Jedynym idealnym jesteś Ty, ale oprócz tego że opluwasz pracodawce i Nas wszystkich zatrudnionych w Play ale też opluwasz też klientów ( podpunkt 18). I jak przeczytałem że watpliwe sa zasady do konkursów i wyjazdów itd... byłem wiele razy i to co piszesz to bzdura. I o jakich reklamach piszesz za które można zarobić te miliony. Proszę przejrzyj to forum i znajdź jedną dobrą opinie o innym pracodawcy. można kupić abonament i te wpisy korygować.

@Mike,

PLAY odrobina prawdy strasznie boli, oj jak rzucasz paragrafami! Ta samo osoba w trzech wpisach. To jest moja opinia, do której mam prawo. Opinia poparta dowodami ;) A firmą PLAY prokuratura już dawno powinna się zając za fałszywe przenosiny numerów z innej sieci oraz za znęcani się nad Pracownikami. PS. Nigdy nie byliśmy kolegami i raczej nimi nigdy nie będziemy, więc proszę trochę szacunku ;)

@Krzysztof

Opinie jak widać są różne i takie pozytywne i te negatywne. Moja jest szczerą prawdą. Zachęcam wszystkie osoby, które dysponują dowodami na działania firmy o kierowanie spraw do sądów oraz prokuratury. (usunięte przez administratora)

@Pablo

Fajnie ze już z Nami nie pracujesz. A ja uważam ze Play w fazie kryzysu pokazał jak solidnym pracodawca jest.

@MM

Zrobiłem zrzut z ekranu i przekierowałem Twój wpis do postępowania z urzędu do prokuratury. Z hejtem w sieci trzeba walczyć. Internet nie jest anonimowy i nie wszystkich można opluć.

@Piotr

Też tak uważam, była to wasza najlepsza decyzja ;) nie muszę mieć nic wspólnego z takimi osobnikami jak Ty :) A z tymi paragrafami sam wiesz co możesz sobie z nimi zrobić. Wyszło, że jakiś gbur z centrali się tutaj udziela. Taka firma, nic nie mogę poradzić na to... A wpis "Zaniepokojonych" to pewnie dziewczynki z HR takie zaniepokojone, że ludzie prawdę o Was piszą... Oby więcej wpisów z waszymi praktykami! Wszystkich gorąco zachęcam do reakcji na działania tego pracodawcy.

@Krzysztof

Pozdrawiam, nikogo nikt tutaj nie opluwa ;) Raczej Pana postawa jest waleczna i atakująca. Dla Pana każda negatywna opinia jest hejtem. proszę poczytać o tym czym jest hejt. W tym momencie to Pan hejtuje :D

@Krzysztof

Bardzo szybkie to przekierowanie do prokuratury :D w sobotę wieczorem. Oj chyba jakiś Pan Dyrektor Sprzedaży tutaj się odzywa, a podszywał się Pan za Pracownika Salonu. Oj nie ładnie tak :D

@MM

Jestem nawet Prezesem. Byłem tez dyrektorem. W wczesniej byłem już Premierem a jeszcze wcześniej pracowałem w punkcie Play. I tak bardzo proste to jest.print screen - opis, mail i zgłoszenie o postepowanie w sprawie. Nie znasz mnie a kogo ty już nie obraziłeś. Zwolnili Cię? Czy ta frustracja z czegos innego wynika? A ponieważ walczę z stalkingiem, i obserwuje takie wpisy skorzystałem z przyznanych mi praw i obowiązków jako sygnalisty. Miłego soboty w takim razie. Ale przecież nie musisz sie obawiać bo jesteś ponad prawem a internet anonimowy.

@Krzysztof

Oj, oj oj rozbawiłeś mnie :D :D :D to chyb się leczy... Sam pokazujesz jacy ludzie tutaj Pracują, a obserwujący sami sobie wyrobią opinię, nie musisz już nic wiele robić ;) Może ktoś mnie zwolnił, a może nie przedłużył umowy - tak bywa, a w Play często.

Alka
@M.M

Lepiej tego nie mogłeś opisać! ,w każdym regionie wychodzi to samo! Jakbym słyszała to co dzieje się u mnie .... Jeszcze trochę popracuje, ale to co się teraz wyczynia to przechodzi ludzkie granice. I niech będzie burza w firmie i już jest od jakiegoś czasu, może na lepsze coś się zmieni.

@Alka

Niestety kilka rzeczy się zgadza , mega nacisk RKS na wskaźniki i dorzucanie dodatkowych numerów klientowi przy aneksie , do tego powłączane wszystkie dodatkowe opcje , mam już tego dość gdzie normalna rzetelna sprzedaż , ludzie odchodzą z play a my musimy wyrywać aktywacje , walczyć o umowy . A co do RKS to są z tzw starej gwardii , jeśli robi się głośno o którymś ( byłam tego świadkiem ) to przerzucają na inny region . W swojej karierze przerobiłam 6 RKS i żaden powtarzam żaden nie miał wiedzy sprzedażowej aby w czymś pomoc , ale na tym nie polega ich robota . Odchodzę bo powoli nie mogę na siebie patrzeć , mogę uczciwie podejść do sprzedaży i nie zrobić planu , albo oszukiwać dorzucać klientowi umowy których nie potrzebuje . Za duzo widziałam i wiem jak to wszystko działa i po prostu jest to nie fair względem pracownika bo zmusza się go czegoś z czym się wewnętrznie nie zgadza i względem klienta. Skostniałam I byłam zadowolona z realizacji planów , kasy i poklepywania RKS.

@Alka

A co sie dzieje u Ciebie? Tak konkretnie. @MM opluwa wszystkich i wszystko, a może MM i Alka to ta sama osoba? Ja pracuje i uważam iż Play to dobry pracodawca. Tylko nie wiem czy w obecnej sytuacji gdziekowiek będa przyjmować. Oby nie sprawdziły sie przewidywania o 30 % bezrobociu w kraju.

@9 lat w Play

Czytam i mam wrażenie że opisy negatywne robi ta sama osoba. Ale może to tylko wrażenie. Nie mam uwag do Ciebie bo sie pewnie nie znamy. Pracuje ponad dwa lata, mam cąły czas tego samego regionalnego. Obecnie firma zachowuje sie bardzo fair w stosunku do mnie. Pracuje w Warszawie i napawdę nic złego na firmę nie moge powiedziec. Nie wiem z jakiego regionu jesteś ale naprawdę jestem zdziwiona. Pewnie wcześnej czy później też zmienie prace, ale chyba nie ma sensu aby a koniec wydawać negatywne ocen. Szczególnie że jakoś 9 lat to spory okres czasu i rekomendację pewnie ważne. Uważam iz po zmianie Operacyjnego Szefa u Nas w regionie obecne funkcjonowanie jest bez zarzutu. Tylko do niego miałam zawsze zastrzeżenia. Nawet kultury było mu brak. Regionalny jest bardzo merytoryczny i cięzko mu odmówić wiedzy o tym jak i co robimy. Nigdy nie zachoywałam sie nie fair w stosunku do klienta i pewnie to tylko kwestia w jaki sposób traktujemy tych klientów a nie że ktoś nam każe oszukiwac. To według mnie już propoganda aby kogoś negatywnie opisać.

@Magda

Moja opinia jest negatywna i mam do niej prawo. Wskaż proszę, w którym miejscu "opluwam" kogokolwiek? Merytorycznie odniosłem się do tego jak wygląda ta praca. Dodam jeszcze: 19. Ciągle sprawdzanie: MS - to jest standard, ale szał jaki jest podczas tego w głowie się nie mieści. Kierownicy szaleją na swoich grupach, robią zdjęcia ludziom z podejrzeniem MS-a i podsyłają co chwilę do Salonów. MS video, mogą Cię nagrywać w for ie wideo i całą Twoja rozmowę - t już jest kontrolowanie wątpliwe ETYCZNIE. I najlepsze audyty "krzyżowe" - Regionalni dogadują się między sobą i testują Konsultantów w innym punkcie, często odgrywają trudnych Klientów, ale nic nie kupują ( teoretycznie gdybyś miał mistrzowskie umiejętności sprzedażny i tak nic nie sprzedasz) . Przyjedzie Ci jakiś Regionalny i podbuduje swoje ego, że zrobił Ci trudną scenkę sprzedażową. I najlepsze jest to, że nigdy się dowiesz kto Ciebie odwiedził z Regionalnych. ponieważ nikt Ci o tym nie powie. Chyba, że Kierownik punktu puści parę z ust, ale nie ma żadnego omówienia tej rozmowy. Zero merytorycznego podejścia, więc te idiotyczne badania niczemu nie służą. A nie przepraszam służą temu, żeby Konsultant w sklepie był Ciągle ZESTRESOWANY! Natomiast uważam, że wygłaszanie słów: propaganda, kłamstwa, grożenie prokuratorem to jest po prostu BRAK ARGUMENTÓW, a kiedy brakuje centrali argumentów to faktycznie jest problem. Większość wpisów tutaj, tych którzy próbują na siłę bronić PLAY jest po prostu ŻENUJĄCA!

@MM

Przykro mi ze Cię zwolnili. Niestety nie umiem się z Tobą zgodzic. Ja mam inny obraz pracy w Play. A za co Cię zwolnili?U Nas jak ktoś jest zwalniany to ma sporo na sumieniu. A MS wszędzie tak samo to wyglada i naprawdę nie mam stresu z tym. Nie zdarzyło się mieć słabej oceny. Przykro mi ze teraz Cie to spotkało bo pewnie będzie ci nie łatwo. I ja chyba pisałam do koleżanki a nie do Ciebie. Pozdrawiam i zachęcam do pracy w Play, ale pracuje w P4 a nie wiem jakieś u dealera.

Prokura
@M.M

Nie pracuje w Play, ale dla mnie to forum to pewien eksperyment psychologiczny. W Play macie pewnie z 600 sklepów. Czyli tak na szybko z 2000 osób? A tu pod postami widac reakcje 40-5 max. W każdej populecji będą tacy co są zadowoleni i tacy co nie zadowoleni. 1 % z 2000 to około 20 osób. Na tym forum nie znalazłem jednej pozytywnej opini o pracodawcy i ciężko aby to forum było wiarygodne. Prowadzone sa za to dyskusję tych nie zadowolonych z tymi zadowolonymi. W całości dyskutuje 50 osób, czyli 2 %. Zastanawiajace są też wpisy ludzi którzy przez 9 lat gdzieś pracują, a jak kończą prace - co naturalne to piszą tylko negatywne opinie. To czemu nie zmienili pracy? Nie umiem odpowiedziec. Jest też taka cześć która publikuje Swoje żale w podpunktach i celowo je wkleja kilka razy. Dla podkreślenia wagi. Widze też że jak za dużo jest pozytywnych opini to moderatorzy je zsuwają na sam koniec aby pojawiły się te negatywne. Czyli chodzi o klikalność, bo dobre wpisy nie są dobre dla forum. Nie bede oceniał wpisów merytorycznych, bo to czy kogoś obrazimy czy nie to tylko kwestia wychowania i kultury osobistej. Oczywiście kazdy ma prawo do Swojej opini i dobrze że tak jest. Czytam też o uwagach o mobingu. Tego nie trzeba nigdzie zgłaszać, to są tematy do sądu. Fakt że w sądzie to już nie da sie hejtować anonimowo tylko trzeba sie zmierzyć z argumentami i udowodnić Swoją prawdę. Panie/ Pani MM - stracił Pan pracę. Tak jest w zyciu. Warto znaleźc nową i zacząc nową drogę. Ten wpis obwinia wszystkich za Pana/ Pani porażkę. To nie ma sensu. Pozdrawiam wszystkich w kwarantannie i Pana. Z tego co wiem o Play, o raportach inwestorskich, Play Sobie doskonale radzi i oczywiście pracownicy jak w kazdej firmie są tylko częścią takiej układakni. Nam się wydaje że jesteśmy najważniejsz, a tak nie jest. Play to klienci, i ja klientem jestem i dziekuje Pani z salonu w Ostorwcu za to że mnie przekonała do skorzystania z Waszych usług. Powodzenia dla wszystkich i tych co pozytywnie pisza i tych co negatywnie pisza.

MaMa
@Prokura

Skoro nie pracujesz w Play to się nie wypowiadaj na temat jakim jest Pracodawcą... I tak zupełnie przypadkiem tutaj pojawił się Klient - Psycholog robiący eksperymenty psychologiczne na gowork w nd - a wcześniej prezes, konsultant, premier, prokura itp. Ktoś w tej cantali ma nieźle nagrzane. :D Uważam, że decyzja Play o naszym rozstaniu była najlepsza jaka mogła się przytrafić. Czuję się wolnym człowiekiem i z dala od perfidnych ludzi. Osobiście trzymała mnie kasa i już dawno chciałem się podzielić moją opinią, ale przez to, że nie jestem anonimowy w sieci nie chciałem sobie robić problemów. Mam dowody, więc jeżeli chcecie mieć proces to zapraszam. Tylko, że kochani PRZEGRACIE!!! Firma nie AKCEPTUJE krytyki. Sam widzisz jak reagują na opinie nieprzychylne - Pan Krzysztof to chyba oczopląsu dostał od wrzucania formułek o zniesławieniu itp. ZACHĘCAM WSZYSTKICH, ŻEBY DZIELI SIĘ OPINIAMI NA TEMAT PRAKTYK W PLAY. Pozdrawiam.

Prokura
@MaMa

Czytania z rozumieniem tekstu to pewna umiejętność. Powinieneś dać radę nawet ty. Ja robię eksperymenty psycologiczne? Poprawiłeś mi nastrój.

@MaMa

Proszę Cię odejdz z dumą. Znam Cię i doskonale wiesz czemu już nie pracujesz i nie jest to powód do dumy.

@Magda

Weszłam tutaj bo przenoszę się do innej firmy nie związanej z telekomem i chciałam sprawdzić opinie , wpisałam sobie z ciekawości jakie opinie ma P4 i możesz pisać wiele rzeczy , ale sama przed sobą przyznaj czytając te wszystkie wpisy maja w sobie wiele prawdy. 2 lata to dopiero początek , chciałabym Cię spotkać za 10 :) Niestety w tej firmie ręka rękę myje i RKS - ani stają się osoby które nie mają zielonego pojęcia , fakt jest taki że pracowały zazwyczaj w salonie , ale właśnie na tych nie mogłam liczyć , natomiast tacy co nie pracowali w telekomie i przychodzili z zewnątrz byli mega wsparciem i niestety szybko odchodzili z Play. Życzę Ci powodzenia kochana bo jesteś na samym początku tej drogi i możesz dużo się nauczyć i przeżyć , ja doszłam do ściany przez którą już nie przejdę , osiągnęłam wszystko i mając to wszystko stwierdziłam że na nic mi już to się nie przyda.

@9 lat w Play

I dlatego po 9 latach teraz tak negatywnie piszesz? Każdy z Nas kiedyś się wypala. A świat jest bardzo maly i jeszcze nie wiesz co cię czeka. Nie wolno palić mostów za Sobą.

@Ania

Jest takie mądre powiedzenie „ nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki „ i mam zamiar się tego trzymać . Życzę wszystkim powodzenia :)

Jurko
@Krzysztof

Nasz dzielny(usunięte przez administratora), zawsze na posterunku zwarty i gotowy bronić Play. Podziwiam Twój upór i zawziętość w obronie swojego pracodawcy. W nagrodę wyślą Cię na szkolenie;)

Dolnyślask
@M.M

Już taki długi okres płaczesz i wszystkich obrzucasz blotem ,a sam wiesz dlaczego wyleciałeś z roboty. Chyba nagane jednak za coś konkretnego dostałeś? Zawsze miales gdzieś klientów. Daj już Nam spokój i zacznij żyć Swoim zyciem. Piszesz po to aby obrzucic innych błotem a jeszcze masz klakierów. Ludzie znajcie umiar, jest kwarantanna, ludzie walczą o zycie, to nie czas na hejt.

Najlepszy koment
@Jurko

@Najlepszy koment

Juz Ci kiedys mowilam, warto skorzystac z pomocy lekarza. Wyleciales wiesz za co.

JT

Pani chyba myli fakty ;) Pani wpis jest obraźliwy i to jest hejt. Ciekawe za co miała rzekomo wylecieć wspomniana osoba... Za mówienie prawdy co się dzieje w tej firmie? Gorąco zachęcam każdego, żeby napisał jakie praktyki są stosowane w tej firmie, bo na Sales Power nie może otwarcie podzielić się taką opinią . Pracodawca, który nie wywiązuje się z podstawowych obowiązków musi liczyć się z krytyką ze strony pracowników. Suche formułki wrzucane w komentarz z próbą zastraszania nie pomogą i są śmieszne ;) ponieważ Pracodawca nie potrafi odnieść się do zarzutów, tylko wysyła swoich klakierów xD Uważajcie na tą firmę.

@Zaniepokojone

Opinie negatywne sa generowane przez osoby z mojego salonu we Wroclawiu. Poniewaz nie nadawaly sie do pracy z klientem a jak firma im podziekowala to zaczeli robic krucjate przeciwko Nam wszystkim. Dlatego wydaje mi sie ze odpowiedzi z centrali nigdy w tym temacie nie bedzie.

@JT

Chyba nie, jezeli Ty wylecisles to wiesz za co. Nie wiem o jakich praktykach jest mowa, moze odslonisz choc czesc prawdy o co Ci chodzi? Nie wiem czym Cie zastraszylam? Tym ze mam Swoje zdanie.? I mnie nikt nie wysyla i ciezko mnie nazwac klakierem. Mam Swoje zdanie o ludziach ktorzy wszystko co robia to atakuja firme w ktorej pracowali. Czasami warto sie zastanowic czy tak sie powinno konczyc prace.

Szok!
@Zaniepokojone

Szanowni Państwo, kiedy osoba mobbingującą robi z siebie ofiarę to jest faktycznie duży problem. Każdy odpowiada za swoje czyny i ich konsekwencje. Jak ktoś źle traktuje Pracowników to konsekwencją mogą być negatywne komentarze w sieci - powinniście się z tym liczyć. Jeżeli nie potraficie Państwo rozwiązać problemu mobbingu w pracy wewnątrz struktur to będziecie mierzyć się z komentarzami w sieci. Apel do osób, które mierzą się z mobbingiem w tym miejscu pracy - Koniecznie poszukujcie pomocy prawnej. Jedynie prawnik może Wam pomóc. Zaniepokojona sytuacją życzę dużo siły. Kiedyś byłam Klientką - ale nigdy już nie będę - nie mam zamiaru wspierać firmy, która ma tak tragiczne podejście do ludzi tam pracujących. Byłam świadkiem wizyty Pani RKS jednym z punktów - tym powinna zainteresować się Prokuratura.

Xyz
@Zaniepokojone

Jest mi z tego powodu... wszystko jedno xD

Odeszłam

Pracowałam w Salonach we Wrocławiu. Widzę, że sporo osób zaczyna pisać prawdę o firmie. Zawsze lubiłam moją pracę, natomiast Pani Regionalna szuka sobie ofiary. Chodzi o wcześniej wspomnianą Panią J. - we Wrocławiu są dwie Regionalne, z tą druga nie współpracowałam. Pani J. nie ma hamulców w osiąganiu celów, (usunięte przez administratora). Ślepo, z klapami na oczach realizuje dane cele. (usunięte przez administratora) liczy się wynik. Najgorsze jest to, że ona chyba nie ma świadomości tego jak ją odbierają Pracownicy, po zgłoszeniu sprawy była zaszokowana, że ktoś może czuć się mobbowany przez nią. Ważne, żeby tabelki się zgadzały. Kiedy odchodziłam, nawet nie zrobiono ze mną końcowego wywiadu. A co więcej HR ma zgłoszenia innych Pracownikow z lat poprzednich, wiem że była też dziewczyna, która długo walczyła, ale firma się wszystkiego wyparła. Moją przyczyną odejścia był właśnie mobbing. Jak zgłaszasz sprawę mobbingu do HR, musisz się liczyć z tym, że Twoja umowa nie będzie przedłużona. (usunięte przez administratora) Pani z HR na Wrocław, też potrafi być chamska w stosunku do Konsultantów. Odradzam tą firmę, ja na szczęście odeszłam już i mam nową pracę, więc mogę otwarcie napisać jak było. Odradzam pracę w Salonach Play we Wrocławiu w regionie Pani J. ! Widzę, że nie jestem jedyną osobą, która miała podobne problemy w tej firmie, przykre to jak traktuje nie ludzi w Play.

@Odeszłam

Mocne słowa, ale niestety prawdziwe. Też pracowałem w tym Regionie, najlepsza decyzja, że nie przedłużyłem umowy.

martula
@Odeszłam

Mnie mobbing nie dotyczył, ale byłam świadkiem zachowań w tym regionie, to prawda. Brak szacunku dla Pracownika...

monia
@martula

Byłaś świadkiem mobbingi i nic z tym nie zrobiłaś?! No tak skoro Tobie nie działa się krzywda to wszystko jest ok. Straszna znieczulica, ponoć Play reaguje na mobbing. Moglaś to zgłosić...

zabranomigłos
@monia

Nic bardziej mylnego, ja oficjalnie zgłosiłem mobbing i dyskryminację. Play wszystkiego się wypiera. HR podejmowało szereg działań, żeby sprawę uciszyć. A Kierownik i RKS wpadli na genialny pomysł, żeby mnie oczernić w oczach firmy i bezpodstawnie oskarżyć o działanie na szkodę firmy. Kierownik i RKS są kryci, firma staje po stronie mobbera. Moja sprawa niestety znajdzie finał w sądzie pracy.

Mobbowana
@monia

Reaguje? Chyba chciałaś napisać ze neguje to że w firmie coś takiego ma miejsce :)

Malwa
@Mobbowana

Dokładnie!

dramat
@Odeszłam

Praca w tej firmie - to dramat. Jesteś sprzątaczką - brak serwisu sprzątającego, Konsultantką, ochroniarzem bo salony nie są chronione, ani monitorowane !, magazynierem etc. A na dodatek jeszcze Cię jakiś Pan czy Pani RKS nonstop gnoją. Najgorsze miejsce ever!

karol
@dramat

Nic tylko uciekać, że tak powiem. Play - jak praca w obozie, tylko w ładnych barwach i wyprasowanych koszuleczkach. Nara!

Derek
@karol

Dramat!

Koleżanka

Każdy ma prawo do swojej opinii i jak widać sporo tutaj negatywów się zebrało, niestety. Co firma z tym robi? Tak samo jak zbywa Klientów, ignoruje również Pracowników. Cieszę się, że dobrze Ci się pracuje ;) Pozdrawiam

Klient

Oo. W końcu prawdę mówią.

Pablo
@Odeszłam

Dlaczego Plejek nic nie pisze? Nie wiedzę, żadnej odpowiedzi Pracodawcy, a Gowork daje taką możliwość. Firma olewa ludzi z góry na dół !!!! gdzie jest taki rozbudowany dział HR?!

pablo
@Odeszłam

Ach, w końcu ludzie mają odwagę i jaja, żeby napisać prawdę o tym jak działa ten pracodawca, który stawia na gnębienie ludzi. A jak są zgłoszenia to przestraszona HR BP jeździ i robi wywiady przestraszona jakby jej ktoś miał zrobić krzywdę. HR nigdy nie miał nic do powiedzenia. Regionalny może wszystko, a HR to tylko ściema w tej firmie .... Brawa Play! Gratulacje - oby tak dalej, to już nikt nie będzie chciał u was pracować, choćby nie wiem jaka fajna była kasa. Pozdrowienia dla pewnego Regionalnego skurrr... z L-cy.

Karim
@Odeszłam

Czy firma PLAY robi statystki ile osób pracujących w punktach Play ma problemy psychiczne lub myśli samobójcze przez mobbing w pracy przez RKS lub OKS? Oczywiście, że nie! A może warto byłoby się temu przyjrzeć, może byłoby mniejsze (usunięte przez administratora) na goworku? Odchodzą Klienci - odchodzą Konsultanci. BRAWO WY! konkurencja może śmiać się w twarz :D

Usuwane opinie ...
@Odeszłam

Ta Pani od lat tak działa. Mobbing jest codziennością. Ludzie nawet nie rozróżniają, kiedy są mobbingowani. I firma nic z tym nie robi, bo jest robiony wynik w regionie tej pani ;) Każdy wie o czym pisze kto pracował w tej firmie. Zachęcam do zgłoszeń w tej kwestii. Pozdrowienia dla Ju sty siiiii.

@Mobbowana

Skoro oskarzasz to pewnie masz jakies dowody. Wypada to zglosic dalej. A jak nie masz to jestes taka ktora uwaza ze mozna anonimowo kazdego opluc. Tu jest pewna trudnosc bo tego typu oskarzenia trzeba umiec obronic.

Maniek
@zabranomigłos

Tak jak piszesz też zgłosiłem mobbing i zamiecione pod dywan

Xyz
@Odeszłam

Między innymi pracowałem w jednym z Wrocławskich salonów, jednakże u tej drugiej Pani RKS o której nie mogę powiedzieć złego słowa i jest to według mnie jedyny RKS z poznanych mi, który jest odpowiednią osobą na tym miejscu. P.S. To co napisałem powyżej nie jest żadnym hejtem, tylko moją prywatną opinią i odczuciem po 6 latach pracy, a nie osób które które pracują kilka miesięcy i jeszcze nie miały okazji zdobyć pewnych doświadczeń, a zaczęły sie wypowiadać tutaj na forum. I dla sprostowania tak jak pisałem wcześnie, wszystko jest bardzo mocno uzależnione od tego do jakiego salonu trafisz. Bo pierwsze 2-3 lata była to dla mnie najlepsza praca pod słońcem, którą wręcz uwielbiałem i się nawet specjalnie kształciłem w tym kierunku! Niestety uwielbiałem do czasu...

@Xyz

Pytanie który mądrzejszy ??? Walic mi się chce zwal i ty

Karim2
@Karim

A o Tobie wiedza? Co za chory post.

@dramat

Bzdury. Nasz salon ma 25 metrow no i ciezko aby się serwis sprzątający zmieścił, jest podłączony pod system alarmowy a produkty są w kasach pancernych. Magazyn jest mały bo i produkty są małe. Jak się zatrudniałam to dokładnie wiedziałam na co się decyduje. I jak czytam tego typu komentarze to mi rece opadają.

@monia

Mikowska wszystko zamiata pod dywan taki HR

Laura
@Odeszłam

Cześć Arku. Jest spoko... ale firma nie lubi kosztów benefitowych. W temacie organizacji dofinansowanych obiadów pracowniczych to doradzam firmę Geberit z Warszawy. Pracownicy (wiem to od przyjaciółki, która jest tam zatrudniona) mają tam aplikację, dzięki której zamawiają obiady z dofinansowaniem pracodawcy. Posiłki są dość smaczne a ich cena na każdą kieszeń. Życzę powodzenia w nowym miejscu pracy. Laura.

Greenhead

Długo nosiłem się z zamiarem napisania tu czegoś od siebie i finalnie się na to zdecydowałem ponieważ moja opinia może komuś pomóc podjąć odpowiednia decyzję. Jestem już (na szczęście) byłym pracownikiem P4, kto przepracował dla tej firmy sporą cześć swojego życia. Niestety z perspektywy czasu nie mogę ocenić P4 pozytywnie, nawet gdybym chciał. Otóż jest to pracodawca, który jawnie każe pracownikom oszukiwać ludzi byle plan i wskaźniki były zrobione. Jeśli ktoś w to nie wierzy, proponuję zapoznać się z ofertą i pójść do salonu porównać ją z tym co przedstawi konsultant. Praktyka „ukrywania” dodatkowych usług w prezentowanej ofercie to chleb powszedni dla większości sprzedawców, a co najlepsze jest to robione za nieformalnym przyzwoleniem przełożonych, mało tego, bardzo często to są ich inicjatywy. Jest to niestety konieczne, jeśli chcemy coś zarobić, w przeciwnym razie realizacja wziętych z kosmosu planów jest wręcz niemożliwa. Do tego dochodzą notoryczne cięcia w prowizjach, które z roku na rok są co raz to większym żartem i kpiną z pracowników. Kiedyś zostało to wytłumaczone faktem, że pracownicy mają dostęp do systemu konkursowego, w którym zdobywają punkty, które następnie mogą wymieniać na nagrody lub bony. Tam mili państwo, system konkursowy, który jest dobrowolny, po części ma zastąpić wasze wynagrodzenie. Jeśli chodzi natomiast o jakiekolwiek wsparcie, to możecie o nim zapomnieć. Jeśli zdarzy wam się jakaś trudniejsza sytuacja to pamiętajcie, że każdy będzie miał was gdzieś. Dział HR jest tylko po to żeby wysłuchać i powiedzieć „rozumiemy twoje rozgoryczenie, ale nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić”, wsparcie techniczne potrafi na postawiony request odpowiadać po kilka miesięcy jeśli nie dłużej. Możesz pisać maile do wszystkich świętych i bywa, że nie dostaniesz na nie nawet odpowiedzi. Takiego olewactwa nie doświadczysz w żadnej innej szanującej się firmie. Tu liczy się tylko wynik, który później wpływa na te wszystkie piękne raporty kwartalne, wg których jest tak pięknie w play. Pytanie tylko dla kogo pięknie? Bo chyba nie dla konsultantów. Oczywiście są osoby, które tu zaraz odpowiedzą, że da się godnie zarobić. Jedne, ale to zależy tez od lokalizacji punktu oraz tego czy twoja moralność o skrupuły pozwolą ci na ciągłe oszukiwanie ludzi. Często trzeba stanąć przed wyborem: albo będę uczciwy, albo chcę zarabiać pieniądze, szczególnie teraz w czasach pandemii jest to wzmożone. Szczerze nie polecam tego syfu.

@Greenhead

Nie wiem ile lat pracowales ale nie ladnie napisales. Ja pracuje i nikogo nie oszukuje. Proponuje sprzedaz i na tym polega moja praca. I tyle. Nie oceniam pracodawcy w tym poscie bo wiem ze trawa zawsze zielona tam gdzie Nas nie ma. Uwazam jednak ze mozna ladnie zakonczyc prace i pojsc dalej. Tu chyba tego zabraklo.

@Greenhead

Chyba nie rozumiesz czym jest z praca z klientem i praca w sprzedazy. Ale skoro zmieniles pracodawce to moze warto juz zyc nowym zyciem zawodowym. Ja i setki ludzi ktore tu pracuja moga miec inne zdanie. Nigdy tez nikogo nie oszukiwalam pracujac. Nikt tez mnie do oszukiwania nie namawial. To chyba juz czasy. Obecnie nawet w warzywniaku Pani probuje dosprzedawac rozne produkty.

@Greenhead

Oczywiście, że takie sytuacje mają ciągle miejsce - Kierownik dostaje polecania od RKS i super pomysły jak dać rabacik Klientowi i dorzucić jeszcze kilka usług gratis, żeby się nie zorientował. To są niesteyczne praktyki od lat, a jak zrobisz zgłoszenie w tej sprawie to przecież Ty odpowiadasz co dajesz Klientowi. Ok, ale jak za Twoimi plecami stoi Kierownik i RKS i zmusza ci do takiej sprzedaży to chyba już odpowiedzialność ponosi firma, skoro dopuszcza do takich sytuacji i daje przyzowonie na to. P4 za każdym razem będzie się wypierać w żywe oczy wszystkiego. W mojej opinii to po pierwsze brak szacunku dla ludzi tak pracujących, a dwa również dla klientów, bo później setki reklamacji. Klient zgłasza, a później odpowiedź: no przecież widział Pan co było podpisowane. Tak, ale nie ma na to czasu, żeby taką umowę w pełni przeczytać i Klient zaufał pracownikowi. Etyka dla tych ludzi to abstrakcja.

@Greenhead

Dziękuję za Twój wpis jest bardzo ważny! Myślę, że wiele osób myśli podonie tylko boi się przyznać z różnych przyczyn- głównie dla tego, że nikt tego w Play nie potrakuje poważnie. A jak zrobisz zgłoszone to jesteś traktowany jak ktoś niewygodny. Play nie lubie niewygodnych ludzi, którzy mówią prawdę jak jest.

Kierownik
@TakTylkoPlay

A czemu Twoje wpisy sa z jednego ip a masz inne imiona?

@TakTylkoPlay

Skoro Ci zaufal klient to chyba ich nie (usunięte przez administratora)? Cos nie rozumiem. Ty jako konsultant sprzedajesz, ale nie etyczne to? Poprostu dbaj o klienta i bedziesz ty i on zadowolony.

ByłyPracownik
@Jas

Przepraszam Cię, ale nie będę schodzić do takiego poziomu rozmowy. Osobiście potwierdzam stosowanie takich praktyk w Play. Chyba nie zrozumiałeś Panie Kierowniku wpisu, więc zachęcam do ponownego przeczytania. A jeżeli poziom IQ nie pozwala na zrozumienie to proszę pokaż ją osobie, która potrafi czytać ze zrozumieniem może pomoże wytłumaczyć co autor mógł mieć na myśli. Chyba negatywne opinie nie biorą się znikąd. A tak btw czy Play śledzi wpisy swoich Pracowników? To już chyba przekraczanie kompetencji Operatora sieci komórkowej?

@ByłyPracownik

Chyba Twoja wypowiedz bardziej swiadczy o Tobie. Ja nie jestem hejterem i Ciebie rowniez zachecam do innego podejscia. Wypisujesz negatywne wpisy pod roznymi nickami. To nie merytoryczne wypowoedzi a celowe dzialania przeciwko Play. Pewnie tylko ty wiesz o co Ci chodzi.

magda
@Greenhead

Oj chyba nie długo bo to kolejny Twój wpis..

@magda

Nigdy wcześniej nie korzystałem z tej strony i nie oceniałem żadnego pracodawcy.

@Ania

W przeciwieństwie do Ciebie, ja nie maluję trawy na zielono. Moja opinia jest wypadkową sytuacji, które wydarzyły się przez bardzo wiele lat przepracowanych w Play. Dodam, że to nie były sytuacje które tylko mnie dotyczyły. Po to jest takie forum, aby na nim się dzielić swoimi opiniami i spostrzeżeniami, nawet jeśli Ci się to nie podoba. Nikogo nie obraziłem, napisałem tylko jak wygląda sytuacja i jakie praktyki są stosowane, nie ma to nic wspólnego z pojęciem o tym jak wyglada praca w handlu. Tyle.

@Greenhead

Jaki cel maja Twoje liczne atakujace wpisy? Ja rowniez opisalam moja perspektywe. Pracuje w Play i nikogo nie (usunięte przez administratora) i nikt mnie do niczego nie zmusza. A Ty skoro tak robiles to Twoja decyzja i tyle. Nie ma tu kogo obwiniac tylko warto samemu Siebie ocenic.

@Ania

Nikt tutaj nikogo nie atakuje. Ania nikt nie będzie wchodzić z Tobą w dyskusję. Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja również potwierdzam, że wymienione praktyki są stosowane- i nie odpowiada tutaj Konsultant, tylko Kierownik i RKS skoro zmusza swoich Pracowników do takich praktyk- sprawdźcie sami jak nie wierzycie. Takie dopychanie dodatkowych kart/usług jest na każdym kroku i nawet na Salon przychodziły patenty od Kierownika i RKS jak "ukryć" karty razem z kodem VIP. RKS rejestrowała startówki, żeby robić MNP etc. I mnóstwo innych.

Jezeli ktos ma 3 numery to chyba jednak (usunięte przez administratora)go sprzedawca... I ciezko tu winic pracodawce.

@NOcom

Jezeli ktos Ci kaze wykonywac nielagalne dzialania. Mnie to nie spotkalo podkreslam. To nalezy powiadomic nawet anonimowo centrale. Nigdy sie z tym nie spotkalam. Ale jak cos sie dzieje zlego to nie wszyscy w Play tak robia. Dla mnie wypowiedzi kolegi maja celowo w kogos uderzyc a w ten sposob mozna opluc kazdego. Zero konkretow i jest fajnie. Troche odpowiedzialnosci cywilnej i za swoje czyny warto miec.

@Ania

Serio uważasz, że centrala o tym nie wie? Wstatczy sprawdzić umowy z VIP-ami. Jak zrobisz zgłoszenie do centrali to RKS, czy Kierownik dalej będą kryci. Dyrektor pogłaszcze po głowie RKS i Kierownika za wynik, a odpowiedzialność zrzucą na Konsultantów. Tak to wygląda, takie realia w tej firmie. Temat juz był wielokrotnie poruszany.

@Ania

To nie atak wymierzony w kogoś konkretnego, tylko informacja nią nowych, potencjalnych pracowników. Podkreślam, nikogo nie obrażam i nie mam takiego zamiaru. Jeśli Ci się nie podobają moje komentarze, prosta sprawa, nie odpowiadaj na nie. Powtórzę to jeszcze raz, jest to portal do wyrażania swojej opinii, bądź co bądź subiektywnej, ale każdy ma do niej prawo nawet jeśli ta prawda Cię w oczy kole. I tak na marginesie, na nikogo nie pluję, ale jak ktoś na mnie pluje to nie udaję, że pada deszcz.

@Ania

Jeszcze jedno, nie wiem skąd stwierdzenie „liczne opinie” skoro dodałem tylko jedną.

@NOcom

Nie mam zupelnie pojecia o czym piszesz. Temat z vipami? Pracuje uczciwie, swiadomie i nie (usunięte przez administratora) klientow. I ciebie do tego zachecam. Nie wiem czy pracujesz w Play czy tak poprostu lubisz zle o nas pracujacych pisac. Nie wiem kogo kto pochwali. Nie wiem co bylo poruszane. Naprawde nie trzeba wszedzie siac jadem.

@Greenhead

I ja rowniez wyrazam swoja opinie. I z przykroscia ale nie zgadzam sie z twoja. Rozumiem frustracje, rozczarowanie ale czy rzeczywiscie po wielu latach pracy zostaje tylko pluc na pracodawce?. Mam wrazenie ze warto miec klase.

@Greenhead

Jezeli juz nie pracujesz to co Ci szkodzi napisac z ktorego salonu jestes i konkretnie jaki masz zarzut. I pewnie tez do kogo? W przeciwnym przypadku to bedzie kolejny anonim osob ktore uwazaja ze w internecie mozna opluc kazdego. I pewnie nic sie nie zadzieje. Bo rozumiem ze po to zaczales pisac o Nas pracujacych w Play. Ciezko mi sie zgodzic ale zachecam do otwartosci.

@Marta

Wydaje mi się, że raczej nikt nie ma ochoty z Tobą dyskutować. Jakieś dziwne zabawy w detektywa xD Raz Ania, później Marta. Ale widać, że prawda kole w oczy, oj kole. Tak, wszyscy plują i źli - skończ już z tymi tekstami. Mam nadzieję, że UOKiK w końcu zajmie się tym tematem.

@Marta

Przecież Play akceptuje zgłaszanie anonimów. W czym problem?

@NOcom

Dzwon do prezesa i tak nici :)

NOcom

No to już chyba masz odpowiedź, skąd tyle osób niezadowolonych z pracy w Play, jak jest takie podejście do ludzi...

plejers
@Greenhead

Brawo za odwagę w wyrażeniu opinii, jak widać niewygodnej prawdy. Takie same doświadczenia :/ A rozmowy z kimkolwiek z firmy, to jak gadka z głuchym, oni chcą słyszeć tylko czego oczekują. Takie kadzenie jest mile widziane, a prawda kompletnie nie.

Dawid
@plejers

Niestety tak jest. Zawsze mnie bawili Ci wszyscy, którzy pisali o tym, że w tej pracy nie stosują nieetycznych praktyk. Plany były i są tak wyśrubowane, że bez tego nie dało się ich zrobić. Każdy pisze, że tylko słabi sprzedawcy się tym wspierają, a tak naprawdę potem widziało się kontrakty z innych salonów, gdzie klientom aktywowano 2-3 karty internetowe albo gratisowe numery "za 0 zł", bo klient akceptował cenę końcową. Praca w telekomach (nie tylko PLAY) jest dla osób bez kręgosłupa moralnego, a kto temu zaprzecza, to pracuje na innym stanowisku niż konsultant w salonie.

Lukasz
@Ania

Poczytaj o metodzie wypranego mózgu polecam Tobie.

@Dawid

Pracuje w sklepie i mam zupelnie inne zdanie. To ze ktos (usunięte przez administratora) klienta to tylko i wylacznie decyzja tej osoby. Nigdy nie dopisalam do konta wiecej kart niz ktos kupil. Jak pracowalam w banku mialam dostep do ogromnych kwot... Czy to oznacza ze mialam tez to robic. Kregoslup moralny musi miec czlowiek a nie firma..

Wroclove
@Ania

Hmmm... to jest korpo gadka, która do mnie nie trafia, sorry. Chyba za to co dzieje się w firmie to odpowiedzialność ponosi P4 - nie ładnie tak się wybierać prawdy. Na Umowie Usługodawcą jest chyba P4, a nie szary Konsultant z salonu, który jest nakłaniany na każdym kroku do nieuczciwych praktyk. To Play odpowiada za sytuacje w Salonach, nikt inny. Jeżeli dopuszczacie do takich sytuacji pokazujecie również, że nie liczycie się z interesem i bezpieczeństwem Klientów.

@Wroclove

Idąc Twoim rozumowaniem. Jak pracuje w banku i kradnę klientom kasę to nie ja a bank...Ciut nie rozumiem Twojej logiki.Ty jako przedstawiciel operatora masz autoryzacje do reprezentacji. To ty za to co robisz odpowiadasz mimo ze w imieniu kogoś reprezentujesz. I ciężko to nazwać to korpo gadka , jak dla mnie to logika.

@Lukasz

A Ty zapoznaj się czym jest Kultura Osobista.

@Wroclove

Jeżeli jako pracownik rzeczywiście tak uważasz, to ja się boje.

plejersy
@Jas

Człowieku zastanów się co piszesz. Jeżeli kasa wpada do kieszeni Operatora - to chyba powinien mocniej weryfikować tą kasę. W tej firmie liczy się tylko zysk i ilość aktywnych kart sim, na resztę jest przymykane oko. W mojej opinii nikogo nie interesuje bezpieczeństwo Klientów i uczciwość, tak gdybyś miał wątpliwości.

@plejersy

Jezeli osoba ktora jest autoryzowana, oznacza ze jest osoba zaufana. To ze ona zaczyna szukac drogi na skroty, oszukiwac klienta chyba jednak jest tylko decyzja tej osoby. Tak pracuja uslugi, i ktos w imieniu kogos wypelnia usluge. Przyznam sie ze nie kupuje Twojej logiki.

@plejersy

Twoj punkt widzenia nie pokrywa sie z moim. To co Ty starasz sie przekazac jakos nie istnieje u mnie i moich klientow w salonie.

NickyRicky
@Marian

Osoba autoryzowana - osoba zufana - co Ty za głupoty piszesz. RKS Kierownik i cała reszta wymusza takie działania i daje gotowe patenty wypracowane w Regionie. Licxą się tylko aktywne karty SIM. Sprawdźcie dokładnie umowy i potwierdźcie u Klienta, czy faktycznie chiał tyle usług jak na umowie. No to wtedy twój punkt widzenia zostanie szybko zweryfikowany. Wprowadzacie w błąd na każdym kroku! Zawsze punkt widzenia Play jest inny w każdej kwestii, nawet nielegalnego stawiania odbiorników. W mojej opinii nie sznujcie pracowników i klientów- trzeba zacząć mówić o tym głośno. Ludzie w tej firmie mają wyprany, korporacyjny mózg. Dosyć tego!

@NickyRicky

A czym jest autoryzacja nadawana pracownikowi Twoim zdaniem? Pełnomocnictwem do reprezentowania. Tez z tym się nie zgadzasz. .?Czy jak ktoś Ci daje pełnomocnictwo robi to w dobrej czy złej wierze? Czy to twój podpis jest na umówię w imieniu P4? Ogarnij się proszę. Każdy kto klika Ci like chyba nie powinien pracować z klientem.

@NickyRicky

Jeżeli wiesz ze ktoś ma przypisane karty na których świadomie nie chciał, powinieneś zgłosić popełnienie przestępstwa. Jeżeli nie masz takiej wiedzy to nie powinieneś tak pisać bo również to podlega pod paragraf. Nielegalnego stawiania odbiorników czego.? Dla mnie ta wiadomość to poprostu hejt.

@NOcom

Zdecydowanie się zgadzam. Łapka łapkę kryje.

Szkoda Gadac2
@ByłyPracownik

Lubisz obrażać ludzi. A znajdź jeden profil firmy tutaj z pozytywnymi wpisami.? Karmisz się hejtem i atakujesz bo mam inne zdanie niż Ty. Powodzenia.

Fan

Czy ktoś z Was jest pod RKS Śmetaną ??? Sfatygowana już życiem i lekko podstarzała blondynka. Pracuje jeszcze ?

LGBT+

1. Czy firma Play przeciwdziała dyskryminacji w miejscu pracy? 2. Czy osoby LGBT+ pracujące w Play mogą liczyć na realne wsparcie Pracodawcy, kiedy dochodzi do sytuacji dyskryminujących? 3. Pracownicy dodający opinie na forum alarmują, że zgłaszane sprawy są lekceważone przez spółkę. Czy jest to standardowe podejście firmy do zgłoszeń? 4. Również na tym forum dochodzi do komentarzy dyskryminujących, obraźliwych między Pracownikami. Dlaczego Play w żaden sposób nie reaguje? Jeżeli firma nie reaguje pomocowo na zgłaszane sprawy, musicie się Państwo liczyć z falą krytyki na forach zewnętrznych i mediach.

BrakWsparcia
@LGBT+

Niestety nie mogę napisać nic pozytywnego w tej kwestii. Jeżeli doświadczasz dyskryminacji pod jakimkolwiek względem, czy mobbingu nie możesz liczyć na wsparcie. Tak jak było tutaj już opisywane - HR i Kadry zrobią wszystko, żeby sprawę uciszyć, zamieść pod dywan. Jedyne sensowne wyjście to konsultacja w Kancelarii prawnej i adekwatne kroki prawne. Zgłaszanie, reagowanie nic nie pomoże. Play to klika ludzi, którzy siedzą w tym miejscu od samego początku, a Państwo w centrali nie przejmują się problemami Pracowników. Panie z HR tworzą kółeczka wzajemnej adoracji nic poza tym. A badanie nNPS to jakiś żart - w większości zmanipulowane przez RKS i Kierowników punktów.

LGBT 2
@LGBT+

Jestem osoba pracujaca w Play i LGBT, nie moge zrozumiec po co mieszasz orientacje seksualna z praca. Nie podoba mi sie i uwazam ze ta wypowiedz jest poprostu dyskryminujaca. Ja do pracy przychodze pracowac.

Mati
@BrakWsparcia

Kazdy Twoj wpis jest atakujacy i bardzo podobny. Jaki cel Sobie przyjales, pod roznymi wpisami negatywnie opisujesz P4?

@LGBT 2

Żadne zgłoszenie nie jest traktowane poważnie przez firmę. HR może chciałoby pomóc, ale finalnie nic nie może, bo takie są zasady - klika na każdym poziomie. Tak, przychodzisz do pracy, żeby pracować. I wyobraź sobie, że jesteś ciągle dyskryminowany, obrażany etc. Spędzasz w pracy średnio 40 h tygodniowo, to bardzo dużo. Jedyna sensowna droga rozmowy z tym podmiotem to rozmowy przez prawnika. Ciągle wybielanie sytuacji i nawijanie makaronu na uszy- w tym są mistrzami. Żeby rozwiązać Twoją sprawę- zapomnij, zrobią wszystko, żeby została zamieciona pod dywan. Powtórzę co już było pisane tutaj: jak masz problem z mobbingiem SZUKAJ POMOCY PRAWNEJ! Firma zribi wszystko, żeby Ciebie zdyskredyować po zgłoszeniu. Dodam jeszcze, ale ktoś tutaj na siłę broni Play i jeżeli uważasz, że to tylko jedna osoba komentuje na forum, to jesteś w błędzie- to opinie setek ludzi którzy mieli niestety styczność z pracą w Play.

LGBT2
@TakTylkoPlay

Ja nie wybielam sytuacji ale uwazam ze praca to nie miejsce na walke o uznanie LGBT. Nikt nigdy nie dal mi poczucia iz to z kim sypiam ma znaczenie w pracy. Nie do koncac tez wiem czego oczekujesz. Praca to praca a to co po niej chyba jest zupelnie czym innym. Opinie setek ludzi jak napisales. A moze wpisy kilku ktorzy uwazaja ze mozna kazdego opluc bo internet wszystjo przyjmie.

@LGBT2

Mimo kompletnie różnych zdań w tym temacie myślę, że znajdziemy płaszczyznę porozumienia. Oczywiście nikt w pracy nie ma prawa wywlekać naszego życia prywatnego, oceniać go publicznie, ośmieszać, komentować, obrażać. Życie prywatne to nasza sprawa. Jeżeli dochodzi do sytuacji w pracy, kiedy nasze prywatne sprawy zaczynają być głównym tematem rozmów to wtedy ważna jest reakcja firmy. Brak reakcji - to przyzwolenie na zachowania dyskryminujące. Jeżeli mangerowanie nie potrafią reagować- tak to już odpowiedzialność firmy, która ich zatrudniła na to stanowisko. I nie chodzi tutaj o walkę o uznanie, tylko szacunek. Co robi Play? Zamiast reagować jest notoryczne nabieranie wody w usta i za to już odpowiedzialność ponosi Play, jako Pracodawca.

Wroclaw

Prosze daj juz spokoj.

WPlay
@TakTylkoPlay

Tak to wygląda w Play. I za wszelką cenę będą się bronić, wypierać i kłamać w żywe oczy. Człowiek nie liczy się w tej firmie tylko Excel i tabelki, wskaźniki. Jak Salon robi wynik to kto tam będzie się przejmował mobbingiem, dyskryminacją, skoro cele są realizowane. Jak ktoś myśli inaczej, to jest po prostu naiwny. Ta firma jest umęczona w wiele zatuszowanych spraw. Uważajcie na nich ;)

@WPlay

Uwazam ze wazna jest wlasciwa rekrutacja do pracy z klientem. Nie kazdy sie nadaje do tego.

LGBT+3
@LGBT+

A o jakim realnym wsparciu dla osob LGBT myslisz?. Ja jego nie potrzebuje ale ciekawia mnie takie wypowiedzi. Nigdy nie ukrywalam Swojej orientacji ale zatrudnialam sie poprostu do pracy.

Amnesty
@LGBT+3

Przyglądam się temu forum od dawna, ponieważ na co dzień zajmuję się edukowaniem w dziedzinie mobbingu i dyskryminacji. Najbardziej zatrważający jest brak elementarnej wiedzy w tym temacie. Zachęcam Państwa do większego edukowania w tej dziedzinie, bo bardzo wiele jest do zrobienia. To, że Pani nie doświadczyła dyskryminacji, nie zwalnia Pracodawcy z obowiązku przeciwdziałania w innych sytuacjach o podłożu dyskryminacyjnym. Mam nadzieję, że nie reprezentuje Pani kady managerskiej lub HR, ponieważ świadczyłoby to braku wiedzy w tak ważnym temacie.

@Amnesty

Uwazam ze ta wypowiedz ma znamiona dyskryminujace osoba ktora zadala pytanie.

Amnesty
@Klient

Współczuję lekceważącego podejścia w tak ważnym temacie oraz zachęcam do edukowania się - na to nigdy nie jest za późno.

@Amnesty

Myli sie Pan/Pani napisalem to powaznie. Uwazam ze Pani wpis jest dyskryminujcy bo kazdy ma prawo wypowiedziec Swoja opinie w tym miejscu. Uwazam tez ze ocenianie dzialan kogokolwiek bez takiej wiedzy wlasnie pokazuje merytoryczna strone tej wypowiedzi. Zgadzam sie ze na edukacje nigdy za pozno i rowniez do tego Pania/Pana zachecam.

WorkHrad
@Klient

Na początek proszę zapoznać się z definicją dyskryminacji, ponieważ post jest żenujący. Brak merytoryki. Pewnie ktoś z Play;)

@WorkHrad

Ciekawy komentarz i nie dyskryminujacy...I bardzo merytoryczny. Brawo.

PanElegant
@LGBT+

Jestem osobą LGBT i pracowałem w tej firmie. Doświadczałem dyskryminacji w miejscu pracy. Po zgłoszeniach HRBP i RKS zrobili wszystko, żeby sprawę uciszyć. Doświadczyłem prób zastraszania oraz manipulacji. Otrzymywałem obszerne odpowiedzi w korporacyjnym tonie, z których nic nie wynikało. Doszło nawet do takiej paradoksalnej sytuacji, że zaczęto mnie obwiniać za zaistniałe zdarzenia. A osoby, które dopuszczały się nadużyć zostały wybielone oraz firma tłumaczyła ich zachowania, gdzie na dyskryminacje nie ma żadnego wytłumaczenia. Kierowanie się uprzedzeniami nie zasługuje na próby tłumaczenia takich sytuacji, a na odpowiednie działania. Rozmawiam z wieloma osobami, które mają negatywne doświadczenia - i zawsze były postawione pod murem. Same sobie, ponieważ PLAY chroni tylko swojego interesu. Pamiętaj nie jesteś sam, nie bój się mówić na głos jak jesteś źle traktowany. Poszukuj wsparcia PRAWNEGO, ponieważ musisz liczyć się z tym, że zgłoszenia dotyczące mobbingu nie są mile widziane. Pamiętaj również, że nikt nie ma prawa Cię zastraszać. Zgłaszajcie niewłaściwe działania, jeżeli takie mają miejsce. Trzymaj cie się ciepło. Mam nadzieję, że czujecie się bezpiecznie w pracy.

@PanElegant

Ja tez jestem osoba LGBT i pracuje z dziewczyna. Nigdy ze strony pracodawcy nie doswiadczylam zlego traktowania. Jezeli sa komentarze to ze strony klientow. Ale takie mamy spoleczenstwo. I uwazam ze poprzez prace a nie orientacje seksualna warto aby mnie w pracy oceniali. Czuje sie bezpiecznie. A Ty chyba juz nie pierwszy o tym piszesz. Pozdrawiam Pana i Wroclaw.

PracaWre
@LGBT+

W walce o cel nie liczy się człowiek, brak jakichkolwiek wartości. Celem jest natychmiastowe uciszanie zgłoszeń i próby ustawiania ewentualnych świadków. Nic mnie nie zdziwi w tej firmie, przykład idzie z góry, a tam dopiero można zobaczyć "jakie wartości" reprezentuje ta firma lub jej brak. Absolutnie odradzam to miejsce pracy. Widać ile osób już odeszło, kolejna dołącza.

@LGBT+

Zadecydowanie zgłoszenia są lekceważone a wg mojej opinii są wręcz zamiatane pod dywan. Nigdy więcej pLAY

LudziePlay

Cześć, dlaczego ludzie tak masowo zwalniają się z Play? Z tego co widzę, to nie nadążają z rekrutacjami. Chwalą się ilością zrekrutowanych osób, pytanie ile odeszło? Czytając to forum mogę domyślać się jaka będzie odpowiedź. Liczę na Wasze szczere komentarze dotyczące traktowania Pracowników w tej firmie.

Players
@LudziePlay

Taka refleksja się nasuwa:szkoda że nie doceniają swoich pracowników. Jasne że jak się komuś nie podoba to droga otwarta. Ale.... ciężko znaleźć dobrego pracownika i to graniczy z cudem. Warto zadbać

PlayPlay
@Players

Zero szacunku do człowieka i pracownika, wyzysk i bardzo bardzo niski poziom kultury HR. Przemiał ludzi, olbrzymia rotacja. Średnie zarobki, spora część kadry pracuje od początków co wprowadza patologiczne sytuacje, bo nikt tego nie kontroluje jakie podłe chwyty są stosowane.

@PlayPlay

Mi sie bardzo dobrze pracuje w Play.

@LudziePlay

Mi sie dobrze pracuje. Nie mamy rotacji u nas w miescie.

@Ania

Poniewaz tez pracowalam i nie mam nic do zarzucenia.

Aneek778

Bo tak jest

@Players

Zgadzam sie ze warto zadbac ale stwierdzenie jest z teza

Ma racje

@Aneek778

Jak jest. Uważam że to kolejny który pluje we własne gniazdo

@PlayPlay

Czyżby zrezygnowali z Ciebie?

@PlayPlay

Jesteś zatrudniony bezpośrednio w PLAY, czy u podwykonawcy? To ma duże znaczenie, ponieważ problem należy adresować gdzie indziej?

@Players

Największym majątkiem firm są ludzie - pracowici, oddani i emocjonalnie związani z firmą. Twój wpis świadczy o tym, że można Ciebie do takich zaliczyć. W czym objawia się to niedocenianie pracowników? Podnosiłeś ten problem w swoim oddziale, regionie, firmie? Być może ludzie odpowiedzialni za te sprawy nie są świadome tych odczuć i nie wiedzą o rosnącym problemie? Pozdrawiam!

Tuszowane_sprawy
@Obiektywny

Wszystkie sprawy są tuszowane. Centrala doskonale wie w czym jest problem, ale wszystko zamiata pod dywan. Tak w kwestii wyjaśnienia. Liczę na to, że temat traktowania pracowników u fioletowych wyjdzie szerzej i ujrzy światło dzienne. Osobiście nie polecam pracy w tym miejscu. Odradzam! Im dalej od tej firmy, tym lepiej.

@Tuszowane_sprawy

Moze napisz o co chodzi. Bo taki wpis nic nie wnosi. Uważam że negatywne wpisy powinny być wyjaśniane. Inaczej w ten sposób można opisać każdego.

@LudziePlay

Nie zauważyłam aby się ktoś zwalniał? Skad taki wniosek?

@Jas

Bo internet to nie miejsce na opluwanie ludzi

Ocalony
@LudziePlay

W moim odczuciu jest wysyp odejść 7+ latków z centrali, czyli ludzi którzy mieli okazji doświadczyć bardzo fajnego pleja w latach 2006 - 2016, w którym pracowało się cudownie, w fantastycznej atmosferze z super warunkami. Ci sami ludzie w tym ja, byliśmy świadkami powolnego staczania się kultury firmy, a co za tym idzie, wszystkich aspektów tworzących atmosferę tego miejsca. Ostatnie lata, nawet przed covidem i zupełną praca zdalną były tragiczne jeśli chodzi o atmosferę. Atmosfera braku zaufania i podejrzliwości idąca z samej góry. Szefostwo HR obsadzone "maszynami" do robienia własnej kariery. Prezes któremu piękne prezentacje zaślepiają oczy jaka jest prawda jeśli chodzi o pracowników. To nie ma prawa się odbudowac.

Nie Ocalony
@Ocalony

Pracuje długo, i nie odszedłem. Dalej uważam że Play to bardzo fajne miejsce do pracy i rozwoju. Zgadzam się że firma się zmieniła z startapu do firmy z sporym stażem. Taka zmiana nie jest łatwa bo pojawiają się procesy, procedury, prezentację i takie tam. Nastąpiła zmiana po przejęciu właścicieli, ale moim zdaniem budujemy zaufanie do tego jak funkcjonujemy. Ludzie są dalej fajni. Zmiana dotknęła część zespołu ale takie juz prawo właścicieli aby kształtować firmę według Swoich oczekiwać. Szanuje Twoje zdanie ale mam ciut inne i ja będę każdemu rekomendował pracę dla Play. Trzymaj się i powodzenia na nowej drodze zawodowej.

@Nie Ocalony

Też mam takie zdanie.

Mojezdanie
@Nie Ocalony

Też odszedłem z Play ze względu na "nowa" atmosferę ale mimo to uważam, że dalej może to być fajne miejsce pracy. Sęk w tym, że cała firma się nie zepsuła - to oczywiste. Zepsuli się niektórzy menedżerowie/niektóre działy. Jeżeli ktoś trafi do zepsutego działu podzieli opinię niezadowolonych ale trafić wcale nie musi. Mam znajomego w Play, który dalej ma super dział ze świetnym szefem. Rozchodzi się o to, że zmieniła się proporcja działów z fajną i niefajną atmosferą, a pechowiec może trafić niestety do tego drugiego. Kiedyś dołączając do firmy czy nawet migrując w ramach rekrutacji wewnętrznej nie przyszło by do głowy, że w jakimś dziale może być kulawo. Skoro celem czytelników tego forum jest pozyskanie opinii o tym jak się pracuje w firmie to moim zdaniem ważne jest, aby byli świadomi zmiany tych proporcji. To oczywiste że zdania będą zawsze podzielone ale w mojej ocenie ryzyko trafienia na niefajną atmosferę jest wyższe niż w przeszłości. Jeżeli piszesz o fazach rozwoju firmy to kandydaci powinni być świadomi że nie trafią już do wyluzowanej fajnej kultury startupowej, tylko do dużo dojrzalszej firmy co nie dla wszystkich musi oznaczać że fajniejszej. Jak dla mnie to proces zmiany która mi się nie spodobała rozpoczął się w okolicach odejścia JBJ, a najnowsze przejęcie tylko pogłębiło ten stan

Kasia z biura
@Mojezdanie

Świetna wypowiedź, zgadzam się. Realnie praca w startapach zawsze jest inna niż w organizacjach które stają się korporacjami. Tylko co czyni organizacje korpo. Czynią to ludzie. To jak się pracuje wewnątrz działów w znaczący sposób zależy od ludzi tam pracujacych. Ta firma była zbudowana na freakach którzy zaryzykowali Swoje kariery dla Play. I dalej są tacy ludzie. Obecnie ludzie chyba też inaczej podchodzą do pracy. Każdy cykl życia organizacji będzie inny. Aby wszystkich zadowolić trzeba by było zaczac z całym nowym zespolem, ludźmi mającymi te same oczekiwania i wartości. Ja dalej uwazam ze to jest dobry pracodawca. I pewnie gdzieś moze byc lepiej a gdzies gorzej. Polecam.

Mati
@Kasia z biura

Zgadzam sie

MNP-out
@LudziePlay

Ponad 133 tys. numerów na minusie w bilansie MNP. Play dobra robota! Dalej tak traktujcie pracowników, to będzie tylko więcej, ale na minusie.

@MNP-out

Zalecam umiejętność czytania. Skoro tak jak ja jesteś pracownikiem, to nie rozumiesz po co się zatrudniałeś. A jak Nas traktuja? Jakis (usunięte przez administratora)

@MNP-out

Jeżeli umiesz czytać raporty to może warto poświęcić ciut więcej czasu na niego i zrozumiec. Jeżeli jesteś pracownikiem. To jak firma musi zadbać o Ciebie lub ile Ci zapłacić aby klienci nie odchodzili? Czyli to wina pracownika ze jest ruch wejsc i wyjść od operatora? Ze nie ma już ownerow lub są promocje na MNP u konkurencji?

TM

To nie prawda.

#StopDyskrymiancji
@LudziePlay

Takiego draństwa jak w tej firmie jeszcze nie spotkałem! Korporacyjny rezim!

PlejWiej
@Marek

Tak, tak plejowa propaganda…

Stop Hejtowi
@PlejWiej

Stop hejtowi w internecie.

#StopDyskryminacji1
@#StopDyskrymiancji

Hejterom ukrywającym się w internecie mówię Stop. Stop Hejtowi.

A.B.
@LudziePlay

Praca w tym miejscu grozi dużymi problemami zdrowotnymi. Kultura organizacyjna dająca przyzwolenie na mobbowanie. Wiele tematów zaśmieconych pod dywan. Rączka rączkę myje w Centrali i wśród RKS. W mojej opinii patologiczne środowisko pracy, które jest machiną w „wyk” ludzi. RKS pozwał sobie na wiele, bardzo wiele i doskonale wie o tym, że może bezkarnie nadużywać swojego stanowiska i zawsze będzie wszystko zamiecione pod dywan. Play dajecie przyzwolenie na złe traktowanie pracowników! Tak to wyglada w P4. NIE PoLECAM firmy. Warto omijać to miejsc szerokim łukiem i ludzi tam pracujących.

@A.B.

Już niedługo będziecie mieli w firmie związki zawodowe. Play kupił UPC, a u nich związki zawodowe działają, wiec czas mobberów jest już raczej krótki.

@Obiektywny

Zdecydowanie odradzam pracę lub jakąkolwiek współpracę z agentem Play i4-mobile z Białegostoku !!! Dla mnie to największe g... jakie widziałem.

qow

Cześć, interesuje mnie praca w dziale NOC. Czy jest tutaj ktoś kto pracował/pracuje i podzieli się opinią? :)

Zygmunt

Cześć, prośba o opinie o pracy w lokalizacji Wynalazek 1 (Mokotów) Konkretnie interesuje mnie stanowisko Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży ? Jakie obowiązki i jak z zarobkami ?

@Zygmunt

Warunki ok, praca wymagająca. Warto spróbować.

@Tomek

Czyli to wszystko jest warte zachodu, nawet mimo tych negatywnych komentarzy? Ja chyba nie będę ryzykować swoich nerwów.

Podpowiadam
@Zygmunt

Zarobki zwłaszcza na start nie są duże jak na dzisiejsze czasy (nie wiem jaka jest teraz stawka). To jest bardzo fajna praca na start. Można poznać firmę i generalnie funkcjonowanie w takich korpo. Duuuuzo się można nauczyć, ale trzeba też mieć dużo cierpliwości. Ogólnie polecam jeśli ktoś chce zacząć i ma jakieś plany na siebie. Faktycznie nie jest to już ta sama firma co kiedyś, ale tu jeszcze jest powiew normalności.

GreenGoblin

Jakie są benefity?

Robert
@GreenGoblin

Multisport, Medicover, dofinansowania, szkolenia itd. Zależy pewnie od stanowiska.

@Robert

Czemu od stanowiska? To w firmie nie panuje żadna równość?

Robert
@Łucja

To chyba normalne ze kazdy pracownik indywidualnie negocjuje Swoj pakiet i warunki. Znasz firmę w której wszyscy mają to samo i tak samo są wynagradzani? Benefit chyba są elementem wynagrodzenia.

@Robert

To coś normalnego ze różne benefity maja różne stanowiska. Pewnie bardziej chodzi o zawartość pakietów. Multisport, Medicover itd taka sama wersja dla każdego. Nie każdy ma pewnie auto itd

...

Brak komunikacji z HR podczas rekrutacji, nieprecyzyjne informowanie, brak merytorycznej odpowiedzi od strony HR podczas rekrutacji. oraz końcowe wrażenie całkowite ignorowanie osoby zainteresowanej , pozbycia się problemu oraz traktowanie jak powietrze.

@...

no to po co była ta rekrutacja? :D może tak dla zabawy zaprosili Cię na rozmowę? podaj jakieś plusy, bo nie wierze że było aż tak beznadziejnie.

Play Play

Ogólnie odradzam. Pracuję kilka lat i chyba czas na zmiany. Fatalna atmosfera w pracy. Nie liczy się człowiek, nie liczy się nic - tylko cel. Na pomoc i wsparcie przełożonych nie możesz liczyć - są niekompetentni, a mikromenadżerka to norma. Zarobki przeciętne, benefity całkiem OK, w zasadzie brak możliwości rozwoju. Tak jak ktoś już pisał - szukają desperatów, którzy muszą gdzieś pracować, ale tylko w Play ich chcieli, zatem po trupach do celu.

@Play Play

Zupełnie mam inna perspektywe niż Ty. Pracuje 8 lat. Praca z klientem nie łatwa i nigdy nie była łatwa, robie premie. Mam dobre benefit, karte Medicover, Multisport. Kilka razy awansowałem, biore udział w szkoleniach. Z racji miejsca zamieszkania nie zamierzam pracowac w centrali bo oznaczałoby dla mnie przeprowadzkę. Czyli fakt sufit jest. Ale wiedzialem od początku ze tak będę. I szczerze, jesteś nie zadowolony zmień bo po co sie frustrować.

@Play Play

Nie zgadzam się z tą opinia. A wszyscy dający like czemu nie zmienia?

Zenua
@Jas

Przecież nie musisz się zgadzać z każdą opinią. W czym masz problem? Nie musisz tutaj nikogo bronić na siłę. Zajmij się pracą i tyle.

GOvorker
@Play Play

Moment w którym klient będzie chciał dokonać zakupu bo to ty będziesz decydował o tym całym doświadczeniu - zrozumiesz czym jest sprzedaz.Zaczna się też zarobki i perspektywy. Nie ma innej drogi. Możesz wymagać ale zawsze zaczac od Siebie. Nie od innych. Życzę powodzenia w zrozumieniu i zaakceptowaniu tych słów.

@Play Play

Zastanawiam się nad oczekiwaniami. Chcesz więcej, chcesz inaczej, chcesz się rozwijać, narzekasz na współpracowników, na klientow, na mikro zarządzanie. To czego tak naprawdę oczekujesz? Bo wypadkowa tego co dajemy jest to co dostajemy.

@GOvorker

Tak

Moim zdaniem nie prawda

Katarzyna

Napisze cos nie popularnego, ale nie obawiam się negatywnych opinii. Pracuje w Play. Nie jest to moja pierwsza praca. I jestem zadowolona z tego jak mi się pracuje. Mam porównanie. W każdej pracy są lepsze i gorsze momenty. Lepsze i gorsze warunki. Pracuje z klientami i nie jest to łatwe. Plany Sprzedażowe robie i zawsze będę powtarzać ze wymagają pracy. Współpracowników mam super fajnych i dobrze się z Sobą czujemy również po pracy. Oczywiście też potrafię być zmęczona, ale to w każdej pracy występuje. Czytam na tym forum duzo negatywnych komentarzy. Ale to nie jest opis firmy w której ja pracuje. Nie będę obrzucać błotem RKS, HR i wszystkich na okolo. Nie jestem zfrustrowana praca z ludźmi. Uważam że jeżeli wpisy maja byc merytoryczne to musza być konkretne. Tak mam uwagi bo i moja nagroda długo juz do mnie podróżuje. Ale czy obwiniam osobe która się tym zajmuje? Nie rozumiem że w obecnej sytuacji nie wszystko zależy od Nas. Nikt mi nigdy nie kazal robic czegoś wbrew klientow. Kochani szukajmy pozytywów a nie tylko negatywów. Pracując z klientem powinniśmy być pozytywni. Zmieniamy pracę to naturalne ale czy warto wylewać swój ból na takim forum? Patrzmy pozytywnie. Szkoda czasu na hejt.

Tak

@Katarzyna

Katarzyno nic konkretnego nie wynika z Twojej wypowiedzi. Jedyna co można wywnioskować to na siłę zachęcasz ludzi do bycia pozytywnym, gdzie jak sama piszesz ktoś Ciebie lekceważy. Nie jest to rozwiązanie problemu uśmiechać się jak ktoś na Ciebie pluje. Podstawa to szacunek i jasne zasady, jak tego brakuje to nie ma o czym mówić. Ja mam negatywne doświadczenie i nie uważam, że uśmiechanie się na siłę, malowanie trwały na zielona lub inne zabiegi pomogą. I tak na koniec tylko zapytam Katarzyno czy reprezentujesz dzila HR w Play? Bo te wszystkie na siłę „pozytywne” wpisy wyglądają jak desperacka próba wybielania wszystkich złych rzeczy jakie spotkały ludzi w tym miejscu pracy. Obrzydliwe praktyki są stosowane w tej firmie. OBRZYDLIWE! I tyle w temacie.

Katarzyna

Nie dam się wciagnac w taka wymiane. Nie jest tak jak piszesz, nie jestem z HR. Pozdrawiam Cie i mi jest przykro ze tak to czytasz tą pracę. Każdy ma prawo do Swojej opinii. Moja przedstawiłem.

PracaWre
@Katarzyna

Nie powinno być Ci przykro, bo nic się nie wydarzyło. Myślę, że na tym formie ludzie przedstawili prawdziwe dramaty jakie ich spotkały. Katarzyno jak to jest możliwe, że posługujesz się formą męskoosobową, czy ktoś tutaj podszywa się pod Kasię. Chyba tak to wygląda. Cały PLEJ. :D Farsa.

@Katarzyna

Bo mam te same odczucia co Kasia

@PracaWre

A może poprostu popełniłam literówkę? Farsa piszesz? Bo mam inne zdanie niż Ty. Nie napisałam tego aby debatować i zniżać się do Twojego poziomu.

@PracaWre

Ten blog stał się miejscem gdzie nie można mieć Swojego zdania. I kazdy wpis który jest pozytywny jest automatycznie atakowany przez tych którzy karmią się negatywnymi wpisami. Każdy z Nas wybiera pracę. Praca raz łatwiejsza a raz trudniejsza. I kazdy ma prawo wyboru i zmiany. Można też właśnie poprzez negatywne wpisy wszystko i wszystkich atakowac. Ale wtedy rozumiem że jest się hejterem który uwaza ze mozna kazdego bezkarnie obrazić i opluc.

Angelika

Pracowałam kiedyś w PLAY jako pracownik biurowy jeszcze jak byli na Taśmowej. Bardzo dobrze wspominam tamten czas :)

@Angelika

Dobrze wspominasz tamte czasy... co więc stało się, że odeszłaś?

@Obiektywny

też jestem ciekawa, może bym spróbowała takiej pracy :)

Tom
@Obiektywny

Też pracowalem i byłem zadowolony. Uprzedzając pytanie. Zmieniłem miejsce zamieszkania. Złego słowa na pracę i firmę nie powiem.

Odradzam
@Obiektywny

Odradzam raczej, nie będziesz zadowolona.

@Tom

Czemu ma mi się nie podobać ten wpis?

@Odradzam

A czemu tak piszesz?

Zostaw merytoryczną opinię o P4 Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w P4 Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy P4 Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 181.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P4 Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 140, z czego 17 to opinie pozytywne, 81 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy P4 Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w P4 Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

P4 Sp. z o.o.

P4 Sp. z o.o.