Opinie o Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A. w Kraków

Astym

Podobno zwalniaja na prostownicy ktoś coś wie?

Po raz kolejny jesteśmy informowani 2 dni przed wyplata że firma ma ujemny bilans finansowy i premia która została przez nas wypracowana zgodnie z planem walcowania idzie w las.Dlaczego nikt nie informuje o tym wczesniej?Rozumiem że przez cały miesiąc firma ma dodatni bilans finansowy jednak zaraz przed wypalatą okazuje się że jednak bilans finansowy jest ujemny.Po co w takim układzie w tej firmie jest miesięczny plan walcowania,skoro to nie ma nic do rzeczy,równie dobrze możemy wykonać 60% planu i zarobimy te same pieniądze które otrzymujemy robiąc 105% bez słuchania tych rzygowin kierowników że trzeba jechać bo premia,bo dyrektor,bo uzysk.Nie ma pieniędzy na premię ale na firmę conperio jak najbardziej są.Nikt nie jest głupi,na rynku jest pełno pracy,za pieniądze jakie tu zarabiamy można znaleźć pracę od poniedziałku do piątku na jedną zmianę.Rób pan tak dalej panie dyrektorze,to za niedługo sam pan będziesz z młotkiem latał na klatach,oczywiście bez postojów i przerwy na siusiu.

Darek

Ale wy jesteście głupi zamiast spędzić Święta jak przystało z rodziną, sylwestra jak ludzie (usunięte przez administratora) jako jedyni po kombinacie na 4 zmiany w brudzie i zimnie o 24 w Wigilię czy Sylwestra waląc młotem. Przecież Ci wasi biurowi mają was za nic i się śmieją że jesteście tak głupi.

Jaco 70

Z tego co wiem to została wypłacona premia za miesiąc lipiec ale do wypłaty wrześniowej w wielkości 36% bo był zrobiony plan i nadwyżka produkcyjna. W sierpniu nie było ani zrealizowanego planu walcowania (-582Mg), ani uzysku - więc zero premii - czyli do wypłaty październikowej zero premii. W miesiącu wrześniu była poważna awaria pieca i postój 2 tygodniowy, zero wyrobienia, brak odpowiedniego uzysku i jeszcze na dodatek marna sprzedaż- czyli zero premii. Każdy wie jakie są zasady płacowe i nikt nikogo tu nie (usunięte przez administratora) Zasady są jawne, proste, uczciwe oraz każdy kierownik danej służby jest informowany o wyniku finansowym jak i premii dużo wcześniej. Każdy dobrze wie że premia jest wypłacana z miesięcznym opóźnieniem ponieważ wtedy wiadomo jaki jest wynik finansowy - czy dodatni czy minusowy, na podstawie tego zostają wypłacane pieniądze.

Wiecie czy Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Napewno. Zależy tylko w jakim dziale

Szaramara

Hahaha o czym Ty mówisz ale się uśmiałem. Tam papieru nie daja do toalet, żarówki wykręcają dla oszczędności. Gdzie ty chcesz na tym laptopie robić kontownik przerzucając rękami? Czy młotem waląc na klatkach przy lecącym paśmie. Niezłe masz fazy gościu :D

@Szaramara

Myślałem, że umrę ze śmiechu ????. Ja oczywiście napisałem prawdę, że w niektórych działach można pracować zdalnie- zwłaszcza będąc dyrektorem ????. Ale kątownika zdalnie się nie da zrobić. No chyba że żebro.... złamać zdalnie ????????

Zamiast pytajników było ;D

Wiedzacy co mówi

Na koszach dają i ppdobno na prostownicy też

Tak ;D ;D ;D

Stary gość

Z tego co mi wiadomo to tak

Czy ktoś ma informacje jaka firma prowadziła badanie wydatku energetycznego?Jakis krzak na jakiegoś lumpa z zawiercia czy ktoś z rodzinki zarządu otworzył firmę na jeden dzień i ogłosił upadłość?Nie wyobrazam sobie że ktokolwiek normalny byłby w stanie się pod czymś takim podpisać.Jeszcze większy wał niż straty związane z koroną za które wiecznie biedny Cognor żebrze pieniądze od państwa,a ludziom wypłaca nadgodziny,za dzień "wolny" od pracy :D

Nickpick

Dokładnie, z tymi posiłkami to wał jakich mało tak samo te nadgodziny, ale pracownicy zaślepieni na pieniądze zamiast olać ten dodatkowy dzień i nie przychodzić tak samo w czwarta niedzielę nie przyjść i szukać ludzi na dodatkowe. Może wtedy jakby góra dostała po kieszeni to inaczej by zaczęli traktować pracownika a nie jak niewolnika i posiłki też by nam wtedy wróciły ale na to potrzeba solidarności a nie pazerności.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Zatrudnimy od zaraz?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
młody

ja bym mógł się przyjąć za tokarza tylko że nie umiem nic toczyć,chciałbym popracować chociaż przez miesiąc w Profil SA ale dopiero tak we wrześniu albo w pażdzierniku żeby było chłodniej za gorąco jest teraz :-) umiem jeżdzić suwnicami i mam uprawnienia UDT wyślę do was CV po wakacjach może jakieś miejsce się zwolni do tego czasu.

@młody

Zwolni sie. Na pewno ktos bedzie mial wypadek.

edfr

@Wps a patrzyles moze cos na ich stronie intertowej moze w jakis spososb to bedzie tam u nich wyjasnione

@edfr

Tak jednemu kierowcy to ladnie wyjasnili osobiscie "nie pasuje ?nie przyjeżdżaj !!!"

Zniesmaczony

od momentu zameldowania się auta na zaladunek do wyjazdu po zaladunku - 17 h - zero dodatku do frachtu- cos jest nie tak- czy to jest jakas nowa- niewolnicza odmiana just in time? sorry ale to chyba nie o to w tej metodzie chodzi...........

@Zniesmaczony

Jak udalo ci sie tak szybko zaladowac? W lape dałeś ?

ciekawy

z ciekawości - Marian G i Krzysztof Ł to tam jeszcze pracują i łopatują?

olo
@ciekawy

niestety tak..

ciekawy
@olo

@olo Maniek potrafi już ustawić maszynę na trzeźwo czy dalej musi sobie ćwiortkę przed zmianą zrobić?

@ciekawy

Przodownicy Pracy

Xu

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: #szacunek do pracownika #pensja godna hutnika

@Xu

Co móglby zrobic pracodawca ? Powiesic sie na suchej galęzi !!!

Takiej sytuacji jak jest teraz w tym zakładzie nie było bardzo dawno.Grzeją na potęgę,bez wyjątku na każdej zmianie i każdym stanowisku.Kierownicy nic z tym nie zrobią bo w przypadku kontroli wyleci z 80% zmiany i będzie po walcowaniu,spuszczają głowę i udają że nic się nie dzieje.Po 8h libacji wsiadają za kółko i jadą grzecznie do domu.

@Adam

Noc dziwnego ze grzeja skoro na odcinku koncowym bardzo dobrze prosperuje hurtownia napojów odurzających

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

sebek

możesz robić ile chcesz, kasę za to dostaniesz jako premia motywacyjna

@sebek

A spróbuj odmówić. Nie radze !!!! Pan dyrektor czeka.

Niepokorny

Pracowałem w tej firmie od początku, tzn. przeszedłem z kombinatu jeszcze w czasie gdy spółka powstawała na tzw. oddelegowanie. Posiadając akcje tej firmy po 6 miesiącach oddelegowania postanowiłem zostać na stałe. Popracowałem kilka lat za bardzo godne jak na tamte czasy pieniądze. Pracując obserwowałem jak z biegiem czasu coraz gorzej traktuje się załogę, jak postępuje się z ludźmi zatrudnionymi później. Widziałem jak zmieniają się układy w firmie jak odchodzą (umierają, zwalniają się ) koledzy cieszący się sympatią i szacunkiem innych pracowników. Po jakimś czasie po wzajemnym szacunku, lojalności i współpracy nie pozostało już nic, a że pieniądze także robiły się coraz gorsze to trzeba było sobie powiedzieć do widzenia To była dobra decyzja, obecnie pracuje za solidne pieniądze które pozwalają mi na spokojne życie bez codziennego liczenia każdej złotówki. Odchodząc bałem się że bez "kombinatu" sobie nie poradzę. Wszak całe moje życie było z hutą, czy potem ze spółką związane. Niepotrzebnie, świat za bramą okazał się dla mnie dużo ciekawszy i łaskawszy niz ten który zostawiłem za sobą. Teraz, gdy słyszę od kolegów z którymi pracowałem przed laty jak wyglądają stosunki międzyludzkie i płace w tej firmie to sam nie wiem czy mam się śmiać z radości że to już dla mnie tylko prehistoria, czy płakać jako osoba która brała udział w powstaniu ZW"PROFIL"SA Dziwię się że ktoś chce w takich warunkach i za takie pieniądze pracować.

Achilles
@Niepokorny

Jak czytam to co tu piszą to rzygać mi się chce. Najlepsze jest to, jak pisze jakiś "niepokorny" który nie pracuje od x czasu i i wiele ma do powiedzenia Powiem krótko i na temat - zmieniło się bardzo dużo od tego co było wcześniej. Nie jesteśmy już Profil tylko Cognor i widzę że coś się tu zaczyna dziać jak weszła ta firma i to mnie cieszy. Z tego co wiem to ludzie w końcu zarabiają lepiej tylko nie wszyscy o tym mówią, w zakładzie zawsze dzieje się coś nowego, nie mam teraz problemu ze szkoleniami i dorobieniem dodatkowej kasy jak mam tylko chęci i wolny czas.. Nie ma problemów tak jak dawniej z podstawowymi narzędziami do pracy, w końcu mam narzędzia takie jakie chciałem. Jak ktoś chce pracować to zarabia i to nie mało/ tylko te cwaniaki i nieroby szargają nam opinię. Miejmy nadzieję że się to nie zmieni i nie będzie gorzej. Nigdy nie jest idealnie tak jak by człowiek chciał ale póki co, to nie mam zamiaru zmieniać pracy bo widzę że coś się zmienia na lepsze. Pozdrawiam wiecznie niezadowolonych.

Wiedzacy co mowi
@Achilles

Ha ha ha i to by wystarczylo ale powiem wiecej. Za Profilu przed przejeciem spólki produkcja wynosila 2-4 tys ton miesiecznie wyplata bardzo czesto byla wyplacana 2-3 dnia miesiaca +premia, stolówka byla jesli czegos brakowalo to pracownik szedl do kierownika lub prezesa i dostawal papier na zakup nowej spawarki lub wybudowania(remontu) pomieszczenia dla pracowników. Dostawal zakupione materialy farby itp. zarówki swiecily sie wszedzie gdzie bylo to potrzebne tak tak na schodach też. Przy przejmowaniu firmy pierwa decyzja byl montaz monitoringu( zeby czasem ktos nie zapali papierosa) a jak zapalil to po premi i sie zaczelo walcowanie 20-25 tys ton na miesiac usiasc nie nada bo kamery i kara. Wyplata dokladnie 10 tego i to wieczorem(zeby nie za szybo) 9tego dowadujesz sie ze nie masz premi bo przy 25 tys ton firma nie jest ma bilansie dodatnim( przy 3 tys byla) zarówek niema bo za drogie. Stołówka zabrana bo za drogo (za profilu nie bylo za drogo) firm sprzatajacych na hali nie ma (bo za drogo) za profilu byla i nie bylo za drogo) dodatkowe dniowki za profilu byly kto chcial i kiedy chcial bo pracy bylo i zapotrzebowanie tez. Teraz dodatkowe robisz tylko dlatego ze nikt w tym sgliszczu nie chce sie przyjac a ktos tyrac musi. Sam kiedys odmowilem dodatkowej to uslyszalem ze kij ma dwa konce(tak w cognorze) za profilu BHPowiec chodzil po hali zrobil albo nie zrobil ale byl i cos zawsze powiedzial. W cognorze ani razu go nie ma bo sie boi ze jak cos znajdzie to go zwolnia. Taka jast prawda i przestac siac propagande ze jest lepie chyba w biurze

Pick
@Achilles

Bzdura napisana zapewne przez kogoś z biura żeby zachęcić ludzi spoza do pracy.. bo już nawet Ukraińcy zaczynają się zwalniać

obserwujacy

Zabrali posiłki i premie, pracowników traktują jak (usunięte przez administratora) dziwie się teraz koszowym a zwłaszcza nam na prostownicy ze pozwalamy sobie na to prostujac ponad normę!! żeby zadowolić wiadomo kogo a i tak na końcu nic z tego nie mamy jeszcze posiłki zabierze za tyle ton ręcznie przerzucanych. Ludzie omijajcie ten (usunięte przez administratora) a wam śmieszni dyrektorzy sz. itp nawet Ukraińcy za niedługo nie pomogą bo też godność swoją maja.

Iza

@szczesliwy a reszta ekipy?

Szczesliwy

Dyrektor super gosc zadzwoni gdy jesteś na l4 zapyta co ci jest pozniej pogrozi zwolnieniem czlowiek orkiestra

Karol

@pracownik to bardzo słabo, czyli często się zdarza , że premia nie jest wypłacana ?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Hutnik

Istniej możliwość uwstecznienia... to tak dla tych którzy są zainteresowani.

Bobik

Zapierdaliśmy w święta sylwestra i nowy rok. Wypracowanie 30 procent prremii !!! Do wypłaty 0 to jest (nie cenzuralne)

czarawa

"Będziecie miec pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.Była szansa walki o premię w wysokości 30-35%,teraz jest szansa uzyskania premii w przedziale 25-30%".Po co te farmazony piszesz,skoro to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością?Pokazałeś że jesteś GOŚĆ nie ma co,bardzo cie muszą szanowac.Przyjeżdża zarząd,cep w łeb i po premii,0%.Czym teraz będziesz straszył ludzi jak kogoś zlapiesz na papierosie?Paste BHP im weźmiesz?Czy ubranie z magazynu?Może bloczki na posiłki?Zakręcisz wode pod prysznicem?Zgasisz światło w szatni?Nie zamówisz wody do picia?

osyukanz
@czarawa

się spozniłem , ale wpiszę Jesteście ciule i (usunięte przez administratora) , 35 % ucieklo ale "rękawy zakasane "były i 30% zrobione (te dodatkowe 2 tysiace juz daruje). GOSCIU lustro w domu masz ? A upaly ida i woda sie konczy. Znowu nie bedzie 2 tygodnie bo asfalt rostopilo na drodze. Jeszcze jednio , nawet w obozie mieli czas na kromke chleba, o muzrznach pryz bawelnie nie wspomne.

@osyukanz

Nie piszesz byt dobrze o pracodawcy. Co spowodowało, że masz taką opinię. Krytyka jeśli jest napisana konstruktywnie może wnieść sporo informacji na forum, więc zachęcam Cię do obiektywniej wypowiedzi.

Xu
@Paweł

Drogi, nieokreślony pracowniku biurowca (czyt. Spokrewniony/ spowinowacony z zarządem). Same wpisy zażarcie broniące pracodawcy nie świadczą dobrze o nim samym. Konstruktywną krytykę można napisać o zakładzie, nie (usunięte przez administratora). Jeżeli pracownik z wielo letnim stażem otrzymuje wypłatę 200zl większą niż „nowy” w perspektywie długofalowej firma nie ma prawa istnieć. Nic nie zastąpi doświadczenia starego pracownika przy 40 i więcej letnich urządzeniach. Co do „konstruktywnej krytyki (usunięte przez administratora)”: -„kupiony” BHP-owiec - faworyzowanie „rodzinki” - nie sprawne systemy ochrony pracownika - brud, pył i hałas - brak dbałości o urządzenia (jeżeli dekiel sprzęgła jest pospawany prętem żebrowanym to wiedz, że coś się dzieje) -zaniedbana infrastruktura ( woda płynąca tunelami kablowymi to codzienność) - ILOŚĆ a nie JAKOŚĆ Odniósł bym się do każdego z w/w punktów, boję się jednak kary za używanie telefonu.

PopieramXu
@Xu

Co do punktu "ochrony osobistej" to firma sie postarala i beda montowac nowoczesny system odstraszania golębi i ptactwa latającego. Mienowicie beda montowac pod dachem kukiełki imitujace jastrzebie . Oczywiscie male czarne cos przykrecone pod dachem. Tak wiec firma dba zeby ci ptaszek na kask nie nasrał. Zawsze.to cos.

PopieramXu
@PopieramXu

Czekamy z niecierpliwoscia na niezapowiedziana wizyte PIP . Mam nadzeje ze zapytaja o wywiazane sie firmy z obowiazków nałożonych przez PIP podczas poprzedniej kontroli kilka lat temu. Nakazujac firmie kilka natychmiastowych remontów i zmian na chali. Czy ktorys z anonimowych pracowników biura oczywisci wtajemniczonych w te sprawy odniesie sie "konstruktywnie" do tej sprawy ?

Agronom

Ta firma to nic innego jak prorodzinna inicjatywa społeczna ,,Rodzina Na Swoim" i to mówiłem Ja Agronom

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 2 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.
2.1/5 Na podstawie 72 ocen.
  • Ujastek 1
    31-752 Kraków

Zakład Walcowniczy "PROFIL" S.A.