Opinie o Pontoon w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Pontoon. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Pontoon o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pontoon w Kraków

Beti

Firma ok- wciąż na etapie rozwoju : + przyzwoity bonus roczny + atmosfera w zespole + elastyczne godziny pracy + pomocni lokalni liderzy i managerowie + lokalizacja do minusów zaliczyłabym - brak jasnej ścieżki kariery w przypadku niektórych stanowisk - nacisk na metodologie Lean - brak nowych globalnych klientów - brak systemu kafeteryjnego - mało wyjazdów zagranicznych i certyfikowanych szkoleń

Krakowiak

Praca dobra tylko na początek kariery, co widać po dużej rotacji- dla osób wykwalifikowanych nie ma tam możliwości rozwoju, a cześć pracowników pozostaje na swoich stanowiskach z wygody i lenistwa. Mam wrażenie ze najświeższe komentarze sluza jedynie poprawie wizerunku firmy przez osoby z wewnątrz, a to chyba o czymś świadczy. Zero konkretów. Niestety ale zgodzę się tez z negatywnymi opiniami na temat lokalnej kadry liderskiej:(

AtakiPadakiKonia
@Krakowiak

Mam pytanko - na jakim stanowisku pracowałeś w Pontoon?

Honi
@Krakowiak

Również jestem ciekaw twojej opinii. Ja pracując rok, wcale nie widzę aż tak dużej rotacji w moim zespole który jest chyba największym. Przechodząc do konkretów z mojej obserwacji duża część negatywnych komentarzy jest pisana przez byłych frustratów którzy liczyli że przeleżą cały dzień w kuchni albo liczyli na szeregowych stanowiskach na złote góry po kilku miesiacach powtarzalnej pracy. Pontoon jest firma jak wiele innych na rynku która z tego co zauważyłam daje możliwości albo ludziom którzy są długo na stanowiskach i się wykazali albo wskoczyli w dobrym momencie. Atmosfera pracy o ktorej jest wiele w tych wątkach jest na pewno na plus i fakt iż rzeczywiście managerowie nie patrzą aż tak na ręcę na codzien. Ludzie w różnych przedziałach wiekowych jak zaznaczyłeś od wygodnickich którzy zdają sobie sprawę że i tak więcej na rynku nie dostaną po masę Juniorow którzy patrzą bardzo nieprzychylnie gdy ktos inny z zespolu dostanie awans. Bonus roczny z tego co ostatnio usyszałam najlepszy dla Rekruterów najgorszy dla administracji. Lokalny management wporzadku w zależności od zespołu ale nie mam wiekszych zastrzezen jak to w kazdym korpo, problemem jest zagraniczny management przynajmniej w naszym zespole. Malo szkolen zewnetrznych co jest na minus i firma staje sie bardzo Leanowa ale ogolnie w zestawieniu z moim poprzednim pracodawca jest duzo lepsza.

Ericsson girl
@Krakowiak

Mówisz o dziale Rekrutacji ? , background checks, administracji ? , sourcingu ?. Sprecyzuj trochę bardziej bo ocenianie firmy z pryzmatu jednego konta/klienta nie odzwierciedla rzeczywistości. Osobiście pracowałam na koncie Ericssona rok ale dostałam lepsza ofertę finansowo po tym czasie ,co było głównym powodem zmiany firmy. Atmosferę oceniam bardzo wysoko oraz pomoc Loklnych managerów i leaderow. Szkoleń nie było za dużo pomijając social talent i jakieś wewnętrzne. Benefity takie jak wszędzie i bonus większy niż w mojej aktualnej firmie chociaż pensja trochę niższa / ogólnie polecam ze względu na ludzi i komfort życia plus elastyczne godziny pracy

permanent worker

Super firma! Pracuję w Pontoonie już dość długo i mogę powiedzieć, że jednak mają cudowną atmosferę, dobrą pensje oraz management na który ciężko narzekać. Pracowałam w innych firmach wcześniej i myślę że tu jest najlepiej. Chcę mi się przychodzić codziennie do pracy , ponieważ nie ma w Pontoonie żadnej presji za pracownika. Nie wiem, kto ma jakie opinie na ten temat, bo ja nie mogę powiedzieć nic złego, więc z chęcią zapraszam do nas. Lubię atmosferę w Pontoon za: ludzie

Pani

Polecam bardzo fajna firma dużym potencjałem, super atmosfera która jest na plus- śmieszą mnie niektóre negatywne komentarze dotyczące awansów i szkoleń skoro za każdym razem jak takowe są proponowane to lista chętnych jest skromnie niska bo nagle wszyscy w zespole zajęci swoimi zadaniami. Patrząc na negatywne komentarze nawet łatwo wywnioskować które osoby odchodzące je napisały

Basia
@Pani

Plusy : Bonus roczny Atmosfera Elastyczne godziny pracy Brak tworzenia sztucznych problemow przez loklanych Managerów Wynagrodzenie relatywnie konkurencyjne wzgledem innych firm Minusy: Chaos w wewnętrznym HR Duza Liczba Managerów onsite co komplikuje życie Mała liczba zewnetrznych szkolen

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
Daro

Jako były pracownik firmy coś mogę powiedzieć. Rotacja - owszem, jest i to spora. Co do kadry menadżerskiej - część z nich nie powinna w ogóle zajmować takiego stanowiska bo są bardzo słabo wykwalifikowani jak na to co robią. Muszę się zgodzić z poprzednim komentarzem - w niektórych zespołach jest tak, że jeśli nie kolegujesz się z szefem to działa to na twoją niekorzyść. Reszta zespołu jest spychana na margines. Stawia się na ilość nie na jakość pracy. Ciągle mało i ciągle jest źle. Miałem wrażenie że w niektórych przypadkach stosuje się mobbing żeby wyegzekwować coś od pracownika, stąd też spora rotacja, bo ci którzy pracowali od samego początku postanowili odejść. Bonus jest owszem, raz w roku ale z tym też jest trochę cyrk bo zależy od oceny rocznej przyznawanej przez przełożonego. A ci potrafią być stronniczy i jeśli nie pasujesz do ich obrazka to potrafią tę ocenę zaniżyć co będzie mieć przełożenie na bonus...Szkolenia? jakie? Bo nie pamiętam żadnego. Chyba tylko poza tym dla kadry zarządzającej gdzie uczono ich że mają pracowników trzymać na krótkiej smyczy żeby wyegzekwować efekty pracy. Ktoś tu wspomniał o wyjazdach zagranicznych - jakieś owszem są, ale to są wyjazdy które można policzyć na palcach jednej ręki i tylko w odsetkach przypadków. Co do wypłat - owszem były historie z pomyłkami w przelewach. Nie raz i nie dwa. Social - typowy jak w innych firmach, nie ma w tym nic specjalnego. Dopłata do okularów - 100zł. Praca zdalna jest, owszem dwa dni po przepracowaniu okresu próbnego, ale są i tacy którzy mogą pracować więcej niż dwa dni bo chyba mają przychylność przełożonego.

Kat
@Daro

Nie do końca się zgodzę z opinią powyżej: Rotacja - jak w każdej firmie (ktoś dostaje ciekawą ofertę to odchodzi) Kadra Managerska- (zależna od konta i podziału na lokalnych przełożonych i tych zza granicy- ci którzy są ulokowani w głównej siedzibie nie maja zielonego pojęcia o pracy w Krakowskim biurze gdzie osobiście nie mogę powiedzieć nic złego na temat lokalnych przełożonych ). Kumoterstwo- jak w każdej firmie są zawsze ulubieni i niewygodni Bonus - konkurencyjny względem firmy dla której aktualnie pracuje i pracowałam przed Pontoon/wynarodzenie podstawowe ciut niższe niz w wielkich Corpo Ludzie - w zależności od konta duża różnorodność od 20 kilku letnich millenialsów którzy w wieku 26 lat mają mniemanie o sobie jak o Managerze i "mistrzu od wszystkiego" + oczekiwania finansowe jak specjalista z 10 letnim doświadczenie chociaż to ich pierwsza praca, po 35 latnich emerytów którzy tam siedzą z wygody. Szkolenia- mało zewnętrznych, dostęp do wielu internetowych i dla chętnych zagraniczne jesli maja cos wniesc nowego do ich pracy i chca wziac nowe obowiazki pod swój rozwój. Efekty pracy- jak w kazdej korporacji firma ma oczekiwania wzgledem wynikow ale patrzac po czasie sprzedzanym w kuchni wiekszosc chyba nie jest az tak oblozona praca. Social- jak w kazdej firmie bez szalu ale nieodbiega od reszty Praca z domu- zalezna od managera/ ustawowo 2 w miesiacu ale u mnie nie robili problemow kiedy potrzebowalam wiecej (chyba mialam przywileje w takim razie jak i wiekszosc mojego zespolu). Atmosfera- Firma jest inna niż kilka lat temu - bardziej Corpo co zaczyna sie powoli czuc ale swoboda pracy gdzie nikt nie patrzy na rece i elastycznosc godzin pracy jest tam bardzo na plus. Polecam firme dla ludzi ktorzy chca sie czegos nauczyc lub szukaja stabilizacji na dluzszy okres , nie poleam ludziom ktorzy licza na bardzo szybka sciezke kariery i awanse co roku.

ABCD

Nie polecam. Pretensje, układy, brak możliwości awansu, a raczej dostępny tylko dla wybrańców. W niektórych zespołach nawet zachowania celowo demotywujące pracownika, duża rotacja. Sztywna korporacyjna atmosfera, jeśli ktoś się do niej nie dopasuje, to nie może liczyć na przychylność i kulturę ze strony reszty zespołu. Przede wszystkim w oczy kole niewykwalifikowana kadra liderska. Praca dobra jedynie na przejściowe zatrudnienie lub początek kariery.

Weronika

@Iza, mogłabyś dodać, czy można liczyć na bonusy w postaci premii lub pakietu socjalnego? Inne osoby wypowiadające się w tym wątku nic o ty nie napisały. Czy można liczyć na stabilne zatrudnienie i umowę długoterminową? Poleciłabyś tą firmę innym osobom poszukującym pracy?

@Weronika

Na tyle ile mi wiadomo każdy w zależności od stanowiska ma bonus roczny na różnym poziomie. Jeśli chodzi o pakiet socjalny to jest podobny jak w innych firmach (prywatna służba zdrowia, ubezpieczenie, owoce w kuchni, multisport). Elastyczne godziny pracy gdzie pracę rozpoczynam między 8 a 10 rano

Weronika

@Iza, dziękuję Ci za Twoją opinię i cieszę się, że jesteś zadowolona z pracy w firmie. Piszesz, że godziny pracy są elastyczne. Czy sama możesz decydować jak ułożyć swój grafik pracy? Jesteś zadowolona z atmosfery w pracy i relacji ze swoimi przełożonymi? @Carmel, praca na programach, o których piszesz, jest dość nerwowa z powodu osób, które źle go obsługują. Czy zdarza się, że sprzęt też jest zawodny? Możesz liczyć na premie za dobrze wykonana pracę lub pakiet socjalny? @Gonzo, Ty piszesz, że firma jest godna polecenia. To bardzo ważna informacja dla osób, które będą chciały starać się o zatrudnienie.

@Weronika

Pracę chyba w każdym zespole można rozpocząć między 8 a 10 rano ta aby przepracować 8 godzin w tym 30 min lunchu + są dwa home office w miesiącu (zdarzało się czasem więcej jeśli była taka potrzeba po wcześniejszym uzgodnieniu z przełożonym).

Weronika

@Iza, dziękuję za Twoja szczegółową opinię. A jak Ty czujesz się w firmie? Uważasz, że atmosfera i relacje ze współpracownikami są satysfakcjonujące? Poleciłabyś młodym ludziom, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę tego pracodawcę? @Caramel, Ty masz trochę inna opinię o firmie. Piszesz o pracy pod presją czasu i w stresie. Co jest tego przyczyną? Czy programy komputerowe, o których piszesz są tak zawodne, czy raczej chodzi o czynnik ludzki?

@Weronika

Atmosfera w moim lokalnym zespole bardzo przyjacielska, nie wiem jak w innych teamach. Dla ludzi bez doświadczenia firma bardzo dobra dla tych z dużym doświadczeniem trochę monotonna. Na pewno dużym plusem są elastyczne godziny pracy i brak tworzenia sztucznych problemów przez lokalnych Team Leaderów i Managerów.

Caramel
@Weronika

Jeśli chodzi o czynnik ludzki dużo zależy od zespołu i managera i tutaj akurat ja trafiłam pechowo więc w moim przypadku tak - i czynnik ludzki i programy. Praca na nich przypominała pracę na testach przy konkretnych deadlineach kiedy wszystko się wysypywalo powstawał potworny bałagan, pretensje, nerwy....

Gonzo
@Weronika

Firma godna polecenia, pracuję już jakiś czas i jestem zadowolony. Wynagrodzenie na dobrym poziomie, można też awansować jak się starasz. Nie mam nic do zarzucenia.

piknik

Nie ma szkolen, nie ma wyjazdow, nie ma podnoszenia kwalifikacji...awans....tak- czasem sie zdarza na papierze, nie idzie za tym gratyfikacja finansowa....w wiekszosci ludzie sami odchodza I nad tym sie firma powinna zastanowic

@piknik

Nie jest to do konca prawda, wyjazdy służbowe za granice głównie dla Rekruterów i Team Leaderów w zależnosci od potrzeb, imprezy integracyjne w zaleznosci od przyjazdu klientow/managerow . Zarobki na poziomie chyba średniej rynkowej w zaleznosci od stanowiska (duża dysproporcja między administracja a Rekruterami

Iza

Zarobki zależne od projektu, benefity podobne do innych firm (prywatna służba zdrowia, ubezpieczenie, ok system/multisport, bonus roczny zalezny od stanowiska (im wyzsze tym lepszy). Szkolenia wprowadzające zalezne od czasu pracowników z duzym naciskiem na wiele szkolen multimedialnych. Atmosfera zależna od klienta i co za tym idzie managementu w duzej czesci poza Polska co komplikuje zycie. Możliwosc rozwoju dla najlepszych i chcących robić coś extra. Duza liczba młodych osób oczekujacych co rok awansu i podwyzki za poczucie bycia najlepszym w swojej pracy. Ogolna zazdrosc i rywalizacja o kazde mozliwe nowe stanowisko co psuje atmosfere w zespole. Polecam dla ludzi szukajacych stabilnego zatrudnienia i elastycznosci w pracy bo duze Corpo to to napewno nie jest.

Caramel

Ja również mogę potwierdzić - praca w chaosie, dużo stresu, minimalne szkolenia i praktycznie brak jakiejkolwiek pomocy w przypadku trudniejszych / nowych sytuacji, główne programy / systemy na których opiera się codzienna praca praktycznie nigdy poprawnie nie działają, niedostatecznie wykwalifikowany management, marginalizowanie pracowników.

Malwina

Praca w rekrutacji w tej firmie to praca w stresie i chaosie- totalne minimum szkolenia na poczatek, bo nikt nie ma czasu, przypadkowosc zadan/stanowisk do obsadzenia, nastawienie tylko na wyciskanie wynikow z pracownika. Brak terminowosci i slownosci juz na etapie rekrutacji do firmy.

Słaby social, brak imprez firmowych, słabe możliwości rozwoju czy podniesienia kwalifikacji, bałagan z dokumentami - trzeba pilnować czy w przypadku urlopów czy L4 zostaje wypłacone należyte wynagrodzenie, brak stabilizacji, dużo stresu, średnia atmosfera w firmie. Duża rotacja to efekt zamykania stanowisk i zwalniania pracowników.

Weronika

@piknik, a wiesz może, dlaczego tak wiele osób odeszło z firmy? Z czego wynika rotacja? Mógłbyś powiedzieć, czy pracodawca organizuje jakieś szkolenia podnoszące kwalifikacje? Jaka jest szansa na awans? Czy Pontoon od czasu do czasu zapewnia wyjazdy integracyjne?

Za wiele nie wiemy na temat warunków zatrudnienia. Ktoś chce się wypowiedzieć na temat firmy Pontoon?

piknik

Umowy 3- pierwsza na 3 miesiace, druga na rok, a trzecia nieokreslony, enelmed, ok sport i tyle z benefitow- mozliwosc pracy 2 dni w miesiacu z domu....natomiast atmosfera ostatnio lezy na plecach, pozwalnialo sie mnostwo osob, ktore tworzyly atmosfere w firmie..to co zostalo, to typowe zimne korpo..az szkoda

Od ostatniej opinii związanej z Pontoon minęło już sporo czasu. Jak aktualnie wyglądają warunki pracy w tej firmie?

ptn

Coraz gorzej- podwyzki i bonus to kpina, ludzie uciekają....

@ptn

Z tego co sie orientuje wysokosc bonusu zalezy od stanowiska na którym sie pracuje, Rekruterzy , background checki czy Koordynatorzy maja kompletnie rozne bonusy roczne. Oczywiscie jesli chodzi o podwyzki mogloby byc duzo lepiej ale wszystko zalezy od tego czy ktos jest dobry w swojej robocie czy nie. Osobiscie mialam dobre doswiadczenia odnosnie bonusu rocznego niewiem i spodziewam sie takiego samego w tym roku

Kinga
@ptn

Rozumiem ze jako administrator/klepacz z 1-rocznym doswiadczeniem chcialabys zarabiac 7-10 tys ?.

Poszukuje informacji o Pontoon odnosnie klientow i wyplacalnosci. Pracuje dla ich klienta w Anglii. Kontakt jest utrudniony, faktury na ogromne kwoty nieuregulowane. Co tydzien problem. Sprawa ciagnie sie od miesicy. Szef odchodzi od zmyslow.

Onaaa
@anonymous

Jak Pontoon może mieć niezapłacone faktury wzgledem klienta ? to działa chyba w drugą strone skoro Adecco jest service providerem dla klientow ?

Iwo

Tak dobra prace macie i nie ma chętnych do pisania?

Firma ok, wielkosc pracy zalezy od projektow i workloadu w danym okresie, benefity dodatkowe przecietne jak na rynek korporacyjny, mozliwosci awansu nie dla wszystkich. Bonus roczny powyzej sredniej na rynku. Ogolnie polecam dla ludzi szukajacych stablilizacji gdyz firma podchodzi bardzo pozytywnie do utrzymania balansu praca/zycie prywatne.

Zostaw merytoryczną opinię o Pontoon - Kraków

• Jak się pracuje w Pontoon?

Zobacz opinie na temat firmy Pontoon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pontoon?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pontoon?

Kandydaci do pracy w Pontoon napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pontoon