Opinie o Rossmann w Pyskowice Lokalna 9

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Rossmann. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Rossmann o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rossmann w Pyskowice Lokalna 9

RossAmator

Praca w dużym stresie na każdym stanowisku.Nieustanna kontrola i poniżanie przez przełożonych.Brygadzisci z łapanki,pozostałe kierownictwo to zbiór osób zwolnionych za działania (usunięte przez administratora)w innych firmach i stosują te same praktyki w Rossmannie,ale spotyka to się z uznaniem dyrektora,który braku szacunku do ludzi nie ukrywa.Pogarde czuć w powietrzu.Nie polecam ????

Nowicjusz

Kierownicy w tej firmie to jakieś nieporozumienie, chamstwo żucie gumy odzywki jak w przedszkolu. Kandydat na początek ma jakieś pogawędki cuchnące propagandą jakim to rossmann jest super pracodawcą. Później wycieczka po magazynie z jakimś szarym PEDE. Nie ma palarni, trzepanie przez ochronę na wyjściu jakbyś w skarbcu NBP pracował. Kuchnia porażka na ale za friko więc coś za coś. Ukraińcy gonią żeby premia wpadła za nic mają przepisy BHP. Praca po 6 dni do soboty, nocki w niedzielę, dzień wolny w środku tygodnia! Atmosfera w pracy ciężka wszyscy cisną, wyścig szczurów. Są lżejsze obozy pracy, nie polecam.

Pacek
@Nowicjusz

Wszystko co tu jest napisane jest bardzo przekoloryzowane, bardzo naciągnięte na niekorzyść firmy. Nikt nikogo nie goni jak psa, normy są narzucone z góry i albo zrobisz albo nie - nie ma ciśnienia. Kuchnia jest super i jest smacznie. Tylko posiłki mogłyby być większe. Kierownictwo jest ok. Nie słyszałem żeby któryś z kierowników żuł gumę i się arogancko odnosił do pracownika. Same kłamstwa.

Plus i Minus

Na czym polega praca komisjonera w magazynie Rossmann? Jakie są plusy i minusy tej pracy? Praca komisjonera na magazynie Rossmann polega na zapełnianiu towarem metalowych klatek na kółkach tzw boksów. Pracownik jeździ wózkiem po hali magazynu z pięcioma klatkami . W słuchawkach słyszy co i w jakich ilościach ma zapakować do danego boksa. Wydawać by się mogło, że praca jest bardzo łatwa. Tak nie jest, bo urządzenia PBV (PBV to urządzenie wydające polecenia głosowe pracownikowi co ma zabrać z regału) bez przerwy się zacinają . Pracownik w ten sposób traci sporo czasu. Pracownik musi upychać towar w boksie, bo zamówienie jest zrobione w ten sposób, że cały boks jest wypełniony. Jest to trudne, bo niektóre artykuły mają delikatne opakowania, a boksy ze zgniecionymi opakowaniami są wracane . Pojedyncze opakowania szamponów, żeli pod prysznic, płynów do prania, dezodorantów trzeba pakować korkiem do góry, gdyż w czasie transportu taki artykuł może zalać pozostałe produkty w boksie. Jeśli towar będzie do boksa źle wkładany, to się nie zmieści. Nie ma opcji, żeby zapakować towar do innego boksa. Na koniec należy zamknąć boks, położyć na górę papier toaletowy lub ręczniki papierowe i zawieźć boksy do strefy wysyłki. Samo zamykanie boksów nie jest proste. Niektóre boksy nawet gdy są puste ciężko otworzyć. Jeśli boks jest załadowany, często pracownik musi na samo jego zamknięcie poświęcić dużo czasu i przy okazji użyć dużo siły fizycznej. Jeśli pracownik nie wyrabia normy , jest kierowany do innych prac np do zbierania pustych palet , do przepychania boksów itp. Przyjęty pracownik ma miesiąc na szkolenie BHP i szkolenie stanowiskowe. Po szkoleniach wymagana jest od pracownika norma. Co ciekawe ze względu na wymagane użycie sporej siły fizycznej przy zamykaniu boksów Rossmann nie zatrudnia kobiet na komisjonowanie. Co jeszcze ciekawsze, kobiety pracują na komisjonowaniu poprzez agencję pracy. Żeby wyrabiać normy trzeba ciężko pracować. Trzeba myśleć jak upchać towar w boksie. Nie ma czasu na nic. Jeśli źle będzie się pakowało boksy, to na koniec towar się nie zmieści. Można mieć też pecha, np wszystko mieć dobrze popakowane , jednak boks nie będzie można zamknąć i wtedy ze 20 minut trzeba poświęcić na przepakowanie do innego boksa. Wtedy oczywiście należy zapomnieć o wykonaniu normy w tym dniu. Są trzy premie na stanowisku komisjonera . Pierwszy próg jest trudny do osiągnięcia. Żeby osiągnąć trzeci próg trzeba biegać i to dosłownie...od czasu do czasu można spotkać biegających pracowników. Taki pracownik chce zdobyć najwyższą premie i żeby ją zdobyć musi w pracy biegać. Jakie są zalety tej pracy? Napewno zaletą jest, to że czas w pracy szybko leci.

izba kontroli
@Komisjonujący

skoro pracownik nie potrafi zmiescic, powinien przejsc ponownie szkolenie i jest to wina szkoleniowca nie pracownika!

Szampon Nowy wpis

Ta firma to kumoterstwo,nepotyzm i dziadostwo. Lepsze fuchy są przeznaczane dla znajomków, bo dla ogółu sam pot i ból. Nawet teraz, tuż przed świętami pokazują jacy chytrzy i skąpi. Wszystkie pozytywne wpisy są pisane przez (usunięte przez administratora) oraz zarząd kurczowo trzymający stołków. Na każdej zmianie mnóstwo pseudo koordynatorów, brygadzistów czy innych kontystów a (usunięte przez administratora) jak był tak jest. Nierzadko nad produktami wiszą nieaktualne zdjęcia lecz nikt tego nie koryguje i stąd pomyłki i rozczarowania przy wypłatach. Na zakładkach widać znudzonych gości ze wschodu jak dyskutują z nudów, blokując innym miejsce pracy i wprowadzając ferment. Widać też jak mimo zakazu niektóre panie na hali przy biurkach żrą marcheweczkę ( ach ta dieta!) Ty masz zasuwać - ona siedzi i żre! Człowiek był kiedyś pełen energii i motywacji ale w tej firmie lepiej się nie starać tylko patrzeć końca zmiany .. Wolę swój wózek system. Mam tam wyżej i widzę więcej :D

Wolfgang Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czy umowy o pracę w Rossmann w dalszym ciągu zawierane są na czas określony, na 33 miesiące?

Nowicjusz

Nowicjuszka
@Nowicjusz

Tak to właśnie wygląda w tej firmie i poleć kogoś żeby cię znienawidził

Bin sala dyn
@Nowicjusz

Praca w Rossmann komisjonowanie.Zacznecod tego jeśli ktoś wie jak powinno wyglądać komisjonowanie to dodam na pewno nie tak jak w tym magazynie.W magazynie Rossmann więcej trzeba sprzątać po sobie niż komisjonować następnie przeliczać towar na palecie wykładać przed palety bądź z palety na paletę.Normy do tego tak wysokie za na ostatni próg nigdy jej nie zrobisz no chyba żeby nie było sprzątania its .to jest szansa ale to i tak trzeba biegać.Cyrk brygadziści tam pracujący to same kozaki z groźnymi minami ludzie śmiech na sali unikajcie tego (usunięte przez administratora) ludzie bo tam nie zarobicie.A jeszcze jedno kierownik zmiany młody cwaniaczek Paweł pierwszy dzień cię widzi i nie stroni od niecenzuralnych słów taka ma być postawa kierownika?to nie mecz Piasta panie kierowniku.Duzo by tutaj pisać cyrk na kółkach.A i jest tam jeszcze nowy brygadzista wrócił z Holandii w Holandii też był na takim stanowisku ksywę miał tam "Szajba" tutaj jeszcze cicho siedzi ale tam niszczył ludzi tutaj pewnie będzie to samo niech się rozkręci co nie Krzysztof vel Szajba.

Pacek Nowy wpis
@Nowicjusz

Hejo taka mała przestroga jak na początku swojej kariery będziecie mieli do wyboru zmianę to nie zmiana C tragedia pod względem kierownictwa tylko pracownicy są OK.

Lol

Myślisz że inne zmiany są lepsze ? To chyba nie byłeś na zmianie B, kierownik też tam ma wszystkich pracowników gdzieś nie liczą się w ogóle ze zdaniem pracownika. Nie wspominając o brygadzistach po prostu porażka.

Jasio Nowy wpis
@Lol

Na każdej zmianie jest tak samo. Tutaj należy zmienić górę bo od samych rozmów pt "co byś zmienił" lepiej nie będzie. Słodkie czwartki kawowe wtorki (i to i to raz w miesiącu) oraz posiłek za 1 zł nie przyciągnie chętnych do tej pracy.

Magazynier

W trakcie rozmowy obecny któryś z kierowników magazynu oraz pracownik działu HR opowiadają o firmie warunkach panujących o możliwościach awansu (które są tylko teoretyczne)

* czym się interesuję * dlaczego wybrałem Rossmana * Czy ktoś z pracujących go polecił ( był program w którym polecający dostawał 500zł za każdego poleconego który przepracował min 3 miesiące) * jakie sa moje wymagania finansowe - jeśli powiecie więcej niż 1700 (czyli płaca minimalna + 10%) to nie liczcie na pracę...

logo firmy Wykładanie towaru w sklepie kosmetycznym Pyskowice
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Tajemniczy klient (zdalna)
QualitySite
logo firmy PRACOWNIK WYKŁADAJĄCY TOWAR
Netto Sp. z o.o.

Czy w Rossmann zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Firma Rossmann nie zatrudnia na śmieciowe umowy na zlecenie, a tylko i wyłącznie na umowę o pracę.

@Adam

Firma Rossmann zatrudnia na umowy śmieciowe. Jak dobrze wiesz z pracownikami zawierane są umowy na czas określony na 33 miesiące. Taka umowa jest prawie 3 letnią umową śmieciową, bo w tym czasie Pracownik może zostać wylany z pracy z dnia na dzień i to bez podania przyczyny zwolnienia, a raczej wyłania z pracy. Poza tym żaden bank nie da kredytu na umowę na czas określony.

Czy w Rossmann zatrudniani są obcokrajowcy?

International

Gdyby tak do pracy w magazynie przyszło połowa pracowników, to magazyn nie mógłby działać. To oznacza, że w całej Polsce południowej nie mógłby działać

RossAmator

Przez jaka agencje mozna sie zatrudnic w rossmannie?

@Ania

Pracownicy z UA przez Apolo, Fortuna i jeszcze kilka innych natomiast pracownicy z Polski bezpośrednio pod Rossmanna.

Wolfgang

We wrześniu 2022 w Sądzie Rejonowym w Gliwicach złożyłem pozew przeciwko Rossmann o odszkodowanie. Na dniach wniosę skargę na przewlekłość postępowania bo jeszcze kwoty odszkodowania nie mam. Tymczasem odradzam wszystkim pracę w Rossmann, bo w każdej chwili możecie być zwolnieni z pracy bez podania przyczyny zwolnienia. Rossmann zawiera umowy na czas określony na 33 miesiące, w tym okresie pracownik może być w każdej chwili wylany z pracy w Rossmann bez słowa uzasadnienia. Umowy na czas określony na prawie 3 lata są umowami o pracę typu śmieciowego. Niestety sędziowie w polskich sądach nie mają pojęcia o Kodeksie pracy i Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Monika Malik - sędzia referent w sądzie pierwszej instancji, Aleksandra Będkowska - sędzia referent w sądzie drugiej instancji

RideOrDie
@Wolfgang

Jeżeli ktoś nie nadaje się do pracy(nie spełnia podstawowych wymogów pracodawcy bądź działa na jego niekorzyść) to oczywiście pracodawca ma prawo taką osobę zwolnić. Chyba że mówimy tu o bez podstawnym zwolnieniu wtedy zostaje nam tylko odpuścić lub wejść na drogę sądową. Co do umowy, owszem zawierana jest na okres 33 miesięcy ale pamiętajmy że jest to umowa o pracę a nie zlecenie. Jeżeli pracownik w tym okresie sie wykaże to z pewnością umowa zostanie podpisana na czas nieokreślony.

@RideOrDie

Pracownik przez prawie 3 lata pracy może zostać zwolniony w każdej chwili i nawet nie usłyszy dlaczego został zwolniony. Mi rozchodzi się o jedno , chcę usłyszeć z jakiego powodu zostałem zwolniony z pracy. Umowa na czas określony to umowa śmieciowa, bo pracownik przez prawie 3 lata jest traktowany jak śmieć. Na dodatek w banku też kredytu nie dostanie.

Wolfgang

W magazynie Rossmann w Pyskowicach są dwa wyjścia z pracy. Jedno wyjście jest dla kierownictwa obiektu, drugie wyjście jest dla zwykłych pracowników. Kierowcy wychodzą z pracy bez rewizji osobistej, zwykli pracownicy są zmuszeni poddawać się codziennie rewizji osobistej. Zapraszam na Rossmann - łamanie podstawowych praw człowieka

Wolfgang

Z magazynu Rossmann w Pyskowicach są dwa wyjścia z pracy. Przez wyjście bez rewizji osobistej może wychodzić kierownictwo magazynu. Zwykli pracownicy są zmuszeni wychodzić wyjściem z rewizją osobistą. To dyskryminacja pracowników. Jeśli w Rossmann w Pyskowicach zatrudniona zostanie osoba o czarnym kolorze skóry, będziemy mieć do czynienia z rasizmem w Rossmann. No chyba, że osoba czarnoskóra zostanie od razu zatrudniona na stanowisku kierowniczym

Wolfgang

Wyjaśnij mi jedno. Dlaczego kadra kierownicza nie musi jak to ująłeś "okazywać się" . Być może jakiś kierownik wynosi rzeczy z magazynu bo wie, że nie będzie sprawdzany, a zwykli pracownicy muszą czekać w długiej kolejce, oklepywać się, podnosić koszulki przed ochroną chcąc wyjść z pracy ?

Komisjonujący
@Plus i Minus

Nie byłeś w stanie zmieścić się w boksie i wyrobić pierwszego progu? Nie dziwie się dlaczego jesteś byłym pracownikiem :) Żeby wyrabiać premie wystarczy myśleć.

Plus Minus
@Komisjonujący

Po dwóch miesiącach pracy dostałem podwyżkę, tak więc wyrabiałem normy . I co pewnie zaraz usuniesz swoją opinię?

Komisjonujący
@Plus Minus

Podwyżkę dostaje każdy co roku a nie ci co robią wydajności...

@Komisjonujący

Rossmann daje podwyżki pracownikom, którzy nie spełniają norm wydajnościowych. A to dopiero ciekawe . Przez chwilę myślałem, że jesteś z zarządu Rossmann, jednak po ostatniej wypowiedzi wynika, że pracujesz w magazynie Rossmann na komisjonowaniu

bro
@Plus i Minus

Podwyżki są z automatu, nawet osoby na wypowiedzeniu je dostają.

@bro

Dwóch kolegów co się z nimi przyjmowałem nie dostali podwyżek

izba kontroli

@starypracownik

Długo tam pracuje ale coraz częściej szukam czegoś innego. Dla kierowników najważniejsza jest Ukraina. Robią co chcą niszczą sprzęt, wózki. Zresztą kierownicy to starzy znajomi. Jeden drugiego wciągnął. Robota ciężka. Na starej hali jest tak gorąco że ledwo da się oddychać. Na nowej jest klima ale musisz być pupilkiem brygadzisty żeby dostać tam komisje. Praca ciężka i monotonna. Osobiście współczuję kobietą w komisji. Ja nie mam nie raz siły a je cisną o wyniki. Ja bym tam żony nie puścił do pracy. Chociaż ukrainki chodzą do lżejszej pracy. Nie długo podwyżki ciekawe co znowu wymyślą? I te ich hasło,, po pierwsze ludzie '' nijak się ma do tego co robią. Żenada na każdej zmianie trzech brygadzistów, kierownik, koordynator kontysci. Więcej biurowych jak tych na hali. Nigdy nikomu nie polecę tego zakładu. Zresztą to widać bo nie ma chętnych.

@@starypracownik

Rossmann ma znajomości w Sądzie Pracy w Gliwicach. I dlatego będzie tam coraz gorzej. Ja rok temu pozwałem Rossmann o odszkodowanie i nie mam jeszcze kwoty odszkodowania, chociaż adwokat Rossmanna Elżbieta Wolschendorf Łazowska dopuściła się popełnienia przestępstwa polegającego na składaniu fałszywych zeznań w sądzie.

Zośka

Przyjechałam niedawno z Niemiec, gdzie w Rossmann w Hamburgu żel pod prysznic Isana kosztował 0,55 euro. W Rossmann w Katowicach ten sam żel pod prysznic kosztuje prawie 5 zł. Czy zarobki w Rossmann Polska i Rossmann Deutschland są na tym samym poziomie , tak plus minus oczywiście

Czy jest możliwość pracy w Rossmann na część etatu?

Wolfgang

Odradzam podejmowania pracy w firmie Rossmann. W maju 2022 zacząłem pracę w magazynie Rossmann w Pyskowicach. W sierpniu 2022 zostałem zwolniony z pracy bez podania przyczyny. We wrześniu 2022 pozwałem Rossmann o odszkodowanie. W lutym 2023 miała być rozprawa, jednak sędzia poszła na L4 i termin został odwołany. W lutym 2023 zacząłem przed sklepami Rossmann w całej Polsce rozdawać ulotki o pracy w Rossmann oraz założyłem grupę Rossmann - łamanie podstawowych praw człowieka. W maju była w sądzie karnym sprawa, gdzie adwokat Rossmanna, niejaki Krzysztof Łazowski chce aby sąd ukarał mnie karą pozbawienia wolności za pisanie prawdy o pracy w Rossmann w internecie.

Real Men

Zarobki jak na Polskę dobre. Jednak praca na komisjonowaniu to kierat. 8 godzin kieratu z 0,5 h przerwy. Taką robotę można wykonywać max miesiąc, później jest to szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Pracowałem w wielu firmach w Polsce i zagranicą. Zawsze można było na 5 minut wyskoczyć na papierosa . W Rossmann zapomnij o chwili odpoczynku nawet w kiblu

Kandydat Zagraniczny

Dzień dobry jestem z Afryki. Chcę pracować w Rossmann w Pyskowicach. Ciężkiej pracy się nie boję. Czy w firmie są już zatrudnieni pracownicy z Afryki ?

Parkwechter
@Kandydat Zagraniczny

Dzień dobry. Jeśli znasz biegle co najmniej 2 języki obce, posiadasz wyższe wykształcenie, jesteś kulturalny i obyty, nieobce ci są techniki Kung - Fu oraz tajniki czeskich tańców ludowych - SEKCJA BEZPIECZEŃSTWA czeka na Ciebie. Przybysz z odległej Afryki poczuje się u nas jak w domu. Zapraszamy.

Kandydat Zagraniczny
@Parkwechter

Dziękuję, a czy w Rossmann w Pyskowicach zatrudnieni są już inni pracownicy z Afryki?

Pegazus

Podobnież na magazynie zamontowane są malutkie mikrofony i kierownicy wiedzą kto co mówi. Wcześniej robiłem na podobnym magazynie w Siemianowicach to tam we WC było pełno napisów. W Pyskowicach zero napisów, może kamery są malutkie zamontowane ?

Wolfgang

Uważajcie na nielegalne działania Sądu Rejonowego w Gliwicach. We wrześniu 2022 złożyłem pozew przeciwko Rossmann, bo zostałem zwolniony po 3 miesiącach pracy. W pozwie napisałem, że nie poinformowano mnie o powodzie zwolnienia. Po prawie roku oczekiwania w czerwcu 2023 usłyszałem, że mam do zapłaty kwotę dla adwokata Rossmann. Oczywiście apelację złożyłem i w sądzie drugiej instancji wygram. Jednak działania Sądu Rejonowego w Gliwicach są nielegalne. Kodeks pracy i Konstytucja RP, wyraźnie mówią, że nikogo nie można dyskryminować! A może między Rossmann SDP a Sądem Rejonowym w Gliwicach jest układ?

Nie zgadzaj się. Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy na wyjściu. W komisji w 8h wypracuj sobie wynik i spokojnie wracaj do domu.

Bajobongo
@Adam

Na czym polega praca na wyjściu?

Przełożeni nie są obiektywni, plotkują, wyśmiewają ,są arogancy ,utrudniają grafik pracy,nie odpowiadają na pytania.Cichy (usunięte przez administratora).Koordynator Mariusz i kierownik Darek stosują takie działania zrzucając na to winy i wymagania innych przełożonych.

Zostaw merytoryczną opinię o Rossmann - Pyskowice

• Jak się pracuje w Rossmann?

Zobacz opinie na temat firmy Rossmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 94.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rossmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 2 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rossmann?

Kandydaci do pracy w Rossmann napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rossmann