Opinie o GroupM w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy GroupM. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie GroupM o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż powierzchni reklamowej w mediach internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GroupM w Warszawa

Zabawne

GroupM na onboardingu nauczy Cię "how we behave" ale nie wytłumaczy czemu nadgodziny nie są płatne w zgodzie z polskim prawem i czemu zatrudnia na śmieciowe umowy.

Antoni
@Zabawne

co masz na myśli przez śmieciowe umowy? nie zatrudniają na umowie o pracę?

Stanisław
@Zabawne

Dość długo pracowałem w GroupM mogę się zgodzić, że jest (usunięte przez administratora) który jest nie do ogarnięcia. Ale wystarczyło w emplo zgłaszać nadgodziny i je odbierać jeśli nie można było odebrać wtedy dostawało się kasę. No chyba że się przez cały dzień opierdzielało to wtedy kasa się nie należy.

zavawne
@Stanisław

Groupm zaczal placic za nadgodziny dopiero w pandemii. Wczesniej łamał prawo w tym, zakresie. Nadal łamie prawo zatrudniając ludzi na UZ i wymagając pracy jak na UoP. Januszex. To jest zwyczajny Januszex.

@zavawne

czyli aż takie zapotrzebowanie na nie wtedy było, że zdecydowali się na taką zmianę? to tak porównywalnie ile średnio wtedy ich było a ile wychodzi teraz? objaśnisz konkrety odnośnie tego potencjalnego łamania prawa na UZ? umowa, to umowa, więc w jakim zakresie to występuje niby?

Joanna
@Stanisław

Czyli rozliczenie z nadgodzin funkcjonuje bez zarzutu? A na jaki rodzaj umowy zatrudniają? Czy są to rzeczywiście umowy śmieciowe, jak wyczytałam tu w niektórych opiniach?

Elżbieta

Domyślam się i widzę, że to raczej miejsce debat pracowników merytorycznych, ale czy ktoś np. z HR może określić mi stawki recepcjonistki? Akurat praca w Koneserze byłaby dla mnie wymarzona, bo bez dojazdów ;) A wymagania spełniam, naturalnie :)

Dno

Brak perspektyw rozwoju. Brak awansów, brak podwyżek. Promowanie awansów tzw poziomych, czyli przejścia na inne stanowiska ale BEZ zmiany wynagrodzenia. Firma dla ludzi którzy maja inne źródło dochodu, bogatą rodzine, którzy lubią po prostu pracować dla atmosfery. To główna waluta która oferuje GroupM a i z tym jest słabo. Zdecydowanie nie dobre miejsce pracy w obecnych czasach.

Dno
@Dno

Dodam jeden plus - ludzie. To wszystko ale to jak życie w wspólnej niedoli.

@Dno

mam pytanie co do tych stanowisk, na każdym zarabia się tu tyle samo czy to różnie bywa? bo ciekawa jestem czy faktycznie przeszedł ktoś poziomo i płacili mu mniej niż koledze ze stanowiska? ludzie na głos mówią o stawkach w firmie?

adsds

Czy w groupM mile są widziane osoby reprezentujące wszelkiego typu mniejszości?

hanuta
@adsds

Tak :) Mieliśmy nawet niedawno webinar poświęcony tolerancji :)

@hanuta

a te webinary to często macie? jakie jeszcze? generalnie stawiają u was na te umiejętności miękkie z tego co widzę? są jeszcze jakieś szkolenia coachingowe?

Proces rekrutacyjny przeciętny. Brak obiecanej informacji zwrotnej = brak szacunku dla czasu kandydata. Nie polecam kandydowania do tej firmy.

-ogólne

logo firmy Recruitment and Employer Branding Specialist
Jankowo Gdańskie
NRF Poland Sp. z o.o.
Dramat

Brak ścieżki rozwoju. Ente warianty portali do oceny pracownika z których NIC nie wynika, upadają średnio po roku. Istnieją tylko po to by dział Talent sprawiał wrażenie że coś robi i nie okazało się ze są zbędni a są kompletnie nie potrzebni, co wie każdy. Brak podwyżek, uprawianie się po wielu latach pracy o awans to norma a i tak usłyszysz tylko wymówki i odległe terminy. Jednocześnie na stanowiskach Seniorskich są ludzie totalnie niekompetentni, że człowiek się zaczyna zastanawiać jakim cudem samodzielnie potrafią oddychać i rozmawiać jednocześnie - kompletnie to demotywuje ludzi ogarniętych ale niżej w hierarchii. Zarząd wiecznie pływający w swoim samozachwycie, wierzący w wyjątkowość Firmy i pracowników, nie dostrzegający ich potrzeb. Podwyżka inflacyjna? Inni tak nie robią to My też nie a poza tym brak funduszy, ale jesteśmy tak zajebisci ze macie tu dwóch nowych, dużych klientów i zapieprzajcie.

Nicka

Świetna atmosfera: rzucanie kłód pod nogi, jeśli za dobrze Ci idzie, to tylko kilka z występujących tam cech wśród innych współpracowników. Jeśli chcesz tam pracować nie ufaj nikomu. Psiapsiółki w pracy – jedna proteguje druga, bo ma wyższe stanowisko albo proteguje Ukrainkę, bo może jej mniej zapłacić, a ta chętna jest do takiej pracy, bo pewnie tak szybko nie znajdzie kolejnej pracy. Wzajemne spijanie sobie z dziobków – co to ma wspólnego z biznesem, etyka, robieniem pieniędzy, owszem, ale na poziomie…?

Jaki dress code obowiązuje w GroupM?

jaki dress code?

żaden. Chcesz - przychodzisz w gajerze i marynarce. Czujesz się sobą w dresie? Przychodzisz w dresie. Kwestia ubioru to kwestia drugorzędna.

Witcher

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku senior SEM?

ByłyPracownik

Nigdy nie spotkałam się z takim brakiem szacunku i szczerości, jak w GroupM. Firma prowadzi po 50 rekrutacji w miesiącu, dostaje dotacje na pracowników, którzy są zatrudnieni po 3-6 miesięcy, po czym są zwalniani bez słowa wyjaśnienia.

@ByłyPracownik

Dzień dobry, GroupM nie dostaje żadnej dotacji za zatrudnianie Pracowników. To prawda, mamy bardzo wiele rekrutacji ponieważ nasza struktura sie bardzo dynamicznie rozwija. W kontekscie naszego programu stażowego - First Job in Digital, o którym Pani pisze, w ramach juz przeprowadzonych 2 edycji programu, zatrudniliśmy 54 osoby, z tego 51 osób nadal pracuje w strukturach GroupM. Każda osoba, która jest zaangażowana, dobrze współpracuje w zespole i rozwija swoje umiejętności digitalowe ma możliwość pracy z nami na długie lata.

Zuzanna
@ByłyPracownik

To nie ma szans w ogóle, że przedłuża umowę wtedy? I na jaką się pracuje przez te 3-6 miesięcy?

Mimi

Potwierdzam

Aplikując do GroupM, byłam pozytywnie nastawiona. Menadżerka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, szybko poczułam do niej szacunek i uznałam, że fajnie będzie rozwijać się pod skrzydłami kogoś takiego. To miała być moja pierwsza poważna praca i wiązałam z nią plany na długie lata, bo szukałam stabilizacji. Na początku wytłumaczono mi podstawy + ogólne szkolenie z kilku zagadnień (bardzo pomocne). Niestety szybko zostałam rzucona na głęboką wodę, a każde moje pytanie (nigdy nie pytałam dwa razy o to samo) było odbierane negatywnie. Widać było, że dla współpracowników najważniejsze było jak najszybsze pozbycie się części obowiązków. Nieważne z jakim skutkiem. Byle nie mieć tego na głowie. Po miesiącu wiedziałam już trochę, ale dalej czułam się niepewnie. Niestety nie dostałam należytego wsparcia. Kiedy coś robiłam źle, to nie wiedziałam, dlaczego to zrobiłam źle, bo ciężko było się od kogoś czegoś dowiedzieć. Kiedy prosiłam o sprawdzenie swojej pracy (nie chciałam czegoś popsuć) to spotykałam się z irytacją osób, które miały służyć wsparciem. Po dwóch miesiącach w dalszym ciągu nie miałam wystarczającej wiedzy, aby być w pełni samodzielna, co mnie bardzo dołowało, bo jestem osobą ambitną i nigdy z niczym nie miałam problemu. Oczywiście pracy było baaardzo dużo i całkowicie rozumiałam, że ciężko jest dodatkowo poświęcać czas juniorom. Ale po prostu się rozczarowałam, bo nie tak mi tę pracę opisywano. Były dwie osoby, które naprawdę angażowały się w pomoc nowym osobom. Niestety nie wpadłam pod ich skrzydła. Ciężko jest "wyhodować" dobrych pracowników, jeśli nie poświęci się im wystarczająco uwagi. Fakt, że zbliżając się do końca umowy, dalej nie czułam się pewnie w zadaniach oraz popełniłam kilka błędów (czego ciężko uniknąć, gdy 4 na 5 pytań jest zbywanych, a pracę trzeba wykonywać bardzo szybko, bo jest jej bardzo dużo) sprawił, że moje poczucie własnej wartości sięgnęło dna. Gwoździem do trumny było to, że do końca umowy nikt nie poruszył tematu nowej. Ciężko było mi zdecydować czy zostać i dalej próbować się wyszkolić, czy odejść. Mimo wszystko trochę pomagałam zespołowi i wiedziałam, że jak odejdę, to jeszcze im dowalę. Nie chciałam tego. Ostatecznie uznałam, że skoro nikt się nie interesuje moją umową, nikt mi nie powiedział czy spełniam oczekiwania, czy nie, nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat to najwyraźniej im bez różnicy czy będę, czy nie. Po prostu poczułam się nieszanowana. Stwierdziłam, że lepiej będzie odejść. Obawiałam się, że to ze mną jest coś nie tak, jakaś niekumata jestem czy coś, ale okazało się, że nie. Szybko znalazłam kolejną pracę, gdzie się realizuję i gdzie mnie szanują i służą wsparciem. A w sumie to służyli, bo po miesiącu byłam już w pełni samodzielna. Mimo wszystko uważam, że GroupM to dobre miejsce pracy, ale zdecydowanie nie dla juniorów. + Benefity, + owoce w biurze, + fajne biuro. - Nadgodziny to norma (praca nawet po pracy, w domu, bo materiały przyjdą za późno itp.), - słabe godziny pracy, ale to kwestia dyskusyjna, jak kto woli (8:30, 10 - 17, 18:30), - bardzo stresująca praca. Chaos + multitaski = to się źle kończy, - skrajnie korporacyjna atmosfera, czyli np. wszyscy udajemy że się lubimy, ale jak jedna osoba wyjdzie to ją obrażamy. (-+) Zarobki, ciężko stwierdzić, bo mi na start wystarczało, ale inni narzekali. Kwestia oczekiwań, dla mnie liczył się głównie rozwój.

gyt
@9999999

zgadzam siięę w 100%

Czy GroupM oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

N

Raczej to drugie.

@N

Słabizna.... nie macie nawet umów o pracę? Każdy robi na śmieciówkach? Ciężko w to uwierzyć.

JUR

Ktoś musi, nie każdy ma uop w PL

dziwne

Ja mam umowę o pracę.

G

Prawie każdy ma UOP, nie wiem skąd ludzie mają info, że jest inaczej :)

@G

O to super. Bo właśnie na takie umowie mi zależy. Na czas określony czy już masz na stałe?

G
@Zbigniew

Na czas nieokreślony, jak wszyscy :)

Miałam przyjemność uczestniczyć w rozmowie do działu marketingu w tej firmie. Sama rozmowa była bardzo merytoryczna, trwała godzinę, rozmowa przebiegła bardzo miło. Niestety mimo zapewnień, że dostanę informację zwrotną nie otrzymałam jej. Bardzo nieprofesjonalnie.

dz

Do jakiego konkretnie działu ?, bo z tego co wiem w GroupM nie ma działu marketingu.

The same

Potwierdzam. Pomimo zapewnien i dodaniu ;"na tym polega polityka naszej firmy ze dajemy odpowiedz bez wzgledu na wynik rekrutacji". Po fakcie , zapomiano o profesjonalnej polityce firmy ????

@The same

Dzień dobry, każdej osobie, która bierze udział w procesie rekrutacji, do naszej firmy, przekazujemy naszą decyzje. Odbywa się to głównie w formie kontaktu mailowego i dodatkowo telefonicznego. Wszystkie kontakty z kandydatami są wykonywane po skończeniu danego procesu ( decyzja o zatrudnieniu danej osoby- akceptacja oferty). Chcemy unikac sytuacji, gdy na początku mówimy danej osobie, ze jej kandydatura jest odrzucona, a następnie udzielać jej odwrotnej informacji, w sytuacji gdy inna osoba nie przyjeła finalnie naszej oferty.

The same
@HR

Czyli rozumiem ze proces rekrutacyjny trwa juz dziewiaty miesiac .... ????

@The same

Na pewno tyle nie trwa. Wysyłamy co miesiąc maila do wszystkich kandydatów, którym sie nie udało w danym procesie otrzymac z naszej strony propozycji pracy. Głównie z takiego powodu, że wybralismy bardziej doświadczona osobę na dane stanowisko. Proszę sprawdzić czy naszej wiadomości nie ma w SPAM'ie. Jesli takiej wiadomosci tam nie ma, to prosiłbym o maila na adres: krzysztof.bernatowicz@groupm.com - sprawdzę jaki jest tego status i poinformuje indywidualnie jaka jest sytuacja Państwa aplikacji.

Hej Jak wygląda kwestia nadgodzin w dziale/dzialach finansowych w firmie? Są bezpłatne, ale do odbioru? A jak wygląda kwestia płacy za pracę w dni świąteczne?

Matta

Czy firma organizuje wyjazdy integracyjne bądź szkoleniowe? oraz czy pracownicy są chętni aby się bliżej poznać, integrować, typu jakieś spotkania po pracy, wyjazdy itd. ?

@Matta

Hej, jak uspokoi sie sytuacja pandemiczna, to powrócimy do organizacji tego typu wydarzeń, a na pewno do wyjazdu integracyjnego, bo wiele osób z naszej firmy bardzo chętnie poprzebywałoby ze sobą bezpośrednio, a nie tylko poprzez Teamsy.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w GroupM?

HR

Komputer i telefon dla osób, które kontaktują sie z Klientami + na stanowisku pracy dodatkowe duże monitory, zeby m.in. łatwiej było analizować dane.

@HR

Jak dają komputer i telefon to można teraz pracować zdalnie? Czy jednak wskazana jest praca w biurze? Napisz, czy pracownicy mają wybór?

M
@Zbigniew

W tej chwili pracujemy tylko zdalnie ale jeżeli ktoś woli pracę z biura oczywiście może przyjść. Trzeba jednak nosić maseczki w przestrzeniach wspólnych.

Kamila

Praca rozwojowa i ciekawa. Jest się od kogo uczyć. Dla mnie ok.

@Kamila

Zgadzam się. Zwłaszcza na starcie można zdobyć sporo wiedzy. Doświadczenie przydaje się w tej branży.

Maciej
@Mon

Czyli są jakieś szkolenia, tak? Czego dokładnie dotyczą? Możesz coś opowiedzieć? :)

@Maciej

Chodziło mi o wdrażanie i możliwość nauki od bardzo doświadczonych w tej branży osób ale z tego, co słyszę szkolenia też były. Nie wiem tylko co jaki czas są organizowane.

@Mon

Uczenie się od innych też jest dobre szczególnie jak masz taką możliwość. Mnie jeszcze interesuje czy wypłaty są mniej więcej na taki poziomie jak w konkurencyjnych firmach z tej samej branży. Czy raczej mniej płacą?

@Zbigniew

Ciężko mi porównać. Może osoby z większym doświadczeniem się wypowiedzią w tej kwestii? Dla mnie najważniejsza jest teraz praca przy ciekawych kampaniach dla prestiżowych klientów, by zdobyć konkretne doświadczenie.

@Mon

To fajnie, że masz tak szerokie możliwości kształcenia się poprzez prace. Pytam, bo też myślę o takiej rozwojowej pracy tylko warto żeby kasa też była na poziomie. Za dobre wyniki można dostać premie?

sun

Tak.

Elżbieta
@sun

@Mike dopiero co pisał, że wynagrodzenie by mogło być wyższe. To jak u Was w końcu jest?

Kuba
@Zbigniew

Poziom taki sam. Ni warto szukać szczęścia u konkurencji

@Kuba

To dobrze, że wypłaty na podobnym poziomie.To ile mniej więcej weźmie się na rękę? Ze 3 tysiące na spokojnie?

@Kamila

Rozwojowa to znaczy, że można z czasem awansować wewnętrznie? Bo fajnie by było mieć taką opcje po kilku latach pracy.

praccc

Tak tyle zarobisz.

zoom
@Zbigniew

Niektóry się to udaje, ale nielicznym.

Mike

Fajna praca. Zespół też spoko. Wynagrodzenie mogłoby być wyższe ale ogólnie nie narzekam.

@Mike

Wiadomo, że jak się nie zarabiało to wynagrodzenie mogłoby być wyższe, nie? Skoro nie narzekasz to może napiszesz ile mniej więcej masz na rękę? Nie chodzi mi o konkretną kwotę tylko widełki.

Osoba rekrutowana

Nie pracowałam w tej firmie, ale uczestniczyłam w rozmowie kwalifikacyjnej. Niestety na przedostatnim etapie rekruterka zaprezentowała brak profesjonalizmu - nie dała informacji zwrotnej na temat tego czy moja kandydatura przechodzi dalej, czy nie. Jeśli na początkowym etapie tak traktuje się ludzi, to cieszę się, że udało mi się trafić w inne miejsce, ale są to praktyki, które powinny być niedopuszczalne, a firma powinna zastanowić się jaką opinie sobie wystawia traktując tak inne osobę.

@Osoba rekrutowana

Dzień dobry, każdej osobie, która bierze udział w rekrutacji ( ma spotkanie z osobą z działu Talent & Cuture albo Managerem danego zespołu) dajemy informację zwrotną. Gdy jest pozytywna - dzwonimy bezpośrednio. Gdy jest negatywna - piszemy maila z informacją i podziękowaniami. Zazwyczaj takie decyzje i informacje są komunikowane pod koniec danego miesiąca, gdy dany proces sie zamyka. Czasami są też takie sytuacje, że gdy mamy 2 bardzo dobrych kandydatów, to jeden z nich otrzymuje oferte w ramach stanowiska, na które aplikował, a w kontekscie drugiego proponujemy w pierwszej kolejności inne / nowe / podobne stanowisko. Ta druga osoba czeka ciut dłużej, ale ma za to możliwość od razu przyjecia innej oferty z naszej strony. Oczywiscie może zdarzyć się błąd po naszej stronie ( mamy bardzo dużo osób, w ramach naszych wszystkich procesów rekrutacyjnych), wtedy z góry bardzo serdeczenie Was i Ciebie przepraszamy. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego z osobą, którą do Was dzwoniła. U nas w GroupM, póki co tylko mężczyzna był & jest rekruterem, dopiero od tego miesiąca wdraża się nowa rekruterka, ale ona jeszcze nie miała szansy sie z nikim kontaktować. Pozdrawiamy i zapraszamy do aplikowania do GroupM. Dział Talent & Culture

Jestem_tylko_statystyką

Plusy: - pensja na czas - re-we-la-cyj-ny dział HR - bardzo fajni ludzie, to są przyjaźnie na całe życie - sodexo* - szkolenia - umowa o pracę** Minusy: - NADGODZINY które są bezpłatne. Co z tego, że rewelacyjny dział HR staje na głowie, robisz po godzinach jak trzeba. 2020 to była jedna wielka nadgodzina. Super że budżet się spiął, ale w opór osób odeszło bo miało dość tego, że zamiast o godzinie 20:00 siedzieć w pubie/kolacji ze znajomymi/przed netflixem dłubali w excelach i presskach - usłyszałem kiedyś (usunięte przez administratora) mnie to obchodzi" po siedzeniu do 20:00 - awanse i podwyżki to totalne widzimisię zarządzających - nadgodziny, nadgodziny, nadgodziny. Za friko. - atmosfera ciągłego uklepywania człowieka w tym, że g* umie i g* może - perełka na koniec - wynagrodzenie, które jest ułamkiem tego ile waży odpowiednik danego stanowiska na rynku. Sumując: grupem z fajnego miejsca stał się pracą dla studenta. * sodexo to taka kasa w grudniu i zwraca Ci się trochę za nadgodziny. Ale tylko trochę. Straconego czasu wieczorami nikt nie odda. ** umowy o pracę dawno się skończyły, ludzie robią tam po kilka lat na zleceniu. Ciekawe kiedy inspekcja pracy zapuka.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie GroupM? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

mediowiec

Nie są ani płatne, ani do odbioru, nie jest także mile widziane upominanie się o nie. Teoretycznie czas pracy jest podzielony na 7,5h od poniedziałku do czwartku, tak aby w piątek odebrać uzbierane 2 godziny i skończyć o 15. Tyle teoria a w praktyce i tak siedzisz tak jak zwykle. Nadgodziny są zatem częścią polityki firmy. Nie mówiąc już o kwartale czwartym który jest jedną wielką nadgodziną.

Zgadnij sam

Nadgodziny są do odbioru, nie ma z tym problemu.

Maria
@Zgadnij sam

Też byłam właśnie ciekawa, jak to naprawdę jest z nadgodzinami w firmie GroupM. Teraz już mogę przejść do rzeczy: znalazłam w sieci ofertę pracy od nich - chętnie teraz zatrudnią Social Media Paid Specialist. Orientujesz się, co konkretnie wchodzi w zakres obowiązków osoby na tym stanowisku?

Fakty
@mediowiec

Firma wprowadziła system rozliczania nadgodzin wiec to sie zmienilo mega na plus bo za dodatkowa robote wpadaja albo dni wolne albo extra kasa do stalej pensji.

JS

Zaczęły być płatne dopiero w tym roku. Wcześniej np w 2020 który był jedną wielką nadgodzina literalnie zero złotych za pracę np do 20 wieczorem

Zostaw merytoryczną opinię o GroupM - Warszawa

• Jak się pracuje w GroupM?

Zobacz opinie na temat firmy GroupM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GroupM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GroupM?

Kandydaci do pracy w GroupM napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GroupM
3.5/5 Na podstawie 20 ocen.
  • żaryna 2 B
    02-593 Warszawa