Opinie o NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o. w Poznań

Abc

Cudowne miejsce, jeśli lubi się feudalne stosunki pracy. Zero szacunku dla wysiłku pracowników, menadżment chętnie zbierający perki za cudzą ciężką pracę, ale jednocześnie nie znoszący krytyki. Gratis dyrektor HR, która ich chroni za wszelką cenę. On top of that - prezes, który nic nie wie i przed którym dyrekcja ukrywa swoje fuckupy traktując go jako obcego z zewnątrz. Atmosfera obłudy, braku zaufania. HR promuje hasełka związane z adżajlem, nie wiedząc co to w ogóle kurczę jest. Otwartość? Szacunek? Skupienie na wartości dostarczanej w produkcie? Już chyba Poczta Polska jest bliżej tych ideałów. 2/10, nie polecam.

Abra

Niska jakosc pozal sie boze menedzerow. Pytania z(usunięte przez administratora) wziete. Serio! Jak mozna zrobic kierownikiem takiego (usunięte przez administratora). Rekruterka niedotleniona bo wyslala chyba nie do tego dzialu. Tragedia. Az dziwne ze ktos wykupuje tu uslugi

Pracuś

Zależy jak zdefiniować "kluczowe stanowisko", ale dostrzegalnie sporo jeśli by spojrzeć na stół podczas management meetingu i zdecydowanie więcej jeśliby wziąć po uwagę kto w firmie może się pochwalić osobistym gabinetem. Są obsadzone i były latami zanim poprzednia opinia była wystawiona. I nie, nie ma to znaczenia czy kobiet/mężczyzn jest więcej/mniej niż połowa, życie to nie Netflix czy film Disneya. Czynnik płci wśród kierownictwa też raczej nie będzie miał wpływu na Twoje warunki pracy czy kandydowanie na stanowiska. Może faktycznie ktoś miał na myśli jakiś konkretny obszar, to i owszem, w działach mocno technicznych jest przewaga mężczyzn, a w zespołach odpowiedzialnych za HR, marketing, finanse, zarządzanie projektami czy relacje z klientem przewaga kobiet, co jest, jak przeważnie, rezultatem swobodnych wyborów edukacji i ścieżek kariery, a nie efektem jakiejś żarłocznej dyskryminacji czy inżynierii społecznej.

Roma Nowy wpis

Czy zarządzał tu już ktoś obiektem Data Center? Do Tarnowa jest teraz taka oferta dla specjalisty od tego, która mnie zaciekawiła. Jak w tym przypadku może być przeprowadzana rozmowa? Jej wynik oparty jest o wcześniejsze doświadczenie wskazane w życiorysie? Interesuje mnie jeszcze przy tym bieżący zakres szkoleń, jaki program występuje?

Pracownik Nowy wpis
@Roma

Data Center nie jest już własnością NTT. Sprzedali to w zeszłym roku żeby outsourcowac swóje usługi. Trochę pokręcona logika zwłaszcza że Data Center zawsze była najbardziej dochodowa z pośród pozostałych obszarów działalności. firmy. Tutaj dzieje się coś dziwnego...

Mańka Nowy wpis

Czym konkretnie może to skutkować już tak na dłuższą metę? Przyznam, że nie jestem aż tak w temacie z miesiąc temu tu zerkałam, bo była wtedy wystawiona oferta dla asystenta biura ale ostatecznie nie aplikowałam. Dużo straciłam czy nie?

Abra

kobieta.
@Abra

to dlatego że w firmie jest za malo kobiet na kierowniczych stanowiskach. Firma powinna dawać wiecej szans pracującym w firmie kobietom na awans na kierownicze stanowiska bo od tego nadmiaru testosteronu będziecie juz niedługo przekształcac oddziały firmy w seminaria.

Frania
@kobieta.

Cześć, ile was — kobiet, pracuje w takim razie w firmie? :) Są aż tak duże dysproporcje? Co do dawania szans, to o co konkretnie chodzi? Mężczyźni dostają więcej zadań, lepsze taski/projekty?

I jaki to przynosi efekt? 90% to raczej przeważająca większość, czyli jaką to buduje z reguły atmosferę? i czy te pozycje zostały raczej objęte droga awansu czy poprzez rekrutacje zewnętrzne? Ciekawi mnie ich przebieg

Pracuś
@kobieta.

Z tego co ostatnio (np wczoraj) sprawdzałem wynika, że większość zarządu firmy i sporo kluczowych mocnych stanowisk kierowniczych jest obsadzona przez kobiety, wiec proszę weryfikuj fakty zanim zaczniesz nam wciskać swoją toksyczną zgorzkniałą agendę

@Pracuś

Sporo kluczowych stanowisk kierowniczych? A jest to w zasadzie połowa, więcej czy mniej? Są stale obsadzone od momentu gdy poprzednia opinia była wystawiona? Ciekawi mnie także to czy może ktoś nie miał na myśli nieco innego obszaru czy cos? i w ogóle to cos zmienia w warunkach pracy? jako kandydat mam w ogóle brać to pod uwagę?

Pracuś Nowy wpis

sponton

czy NTT w tym roku planuje jakis wyjazd integracyjny ? :p

Na jakie zarobki można liczyć w firmie NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o. na stanowisku IT Manager? Czy pracownicy dostają premie?

Jacek S

Jeśli chodzi o zarobki to ROCZNIE na tym stanowisku można zarobić , z uwzględnieniem premii od 32400 do nawet 36000 zł.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko SAP BI/BO Support Consultant w firmie NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
kandydat

Ile czekać na odpowiedź od HR? Od końca maja milczą a miałem dostać feedback nawet jeśli będzie negatywny :( @Pracodawca

Abc

Agata

Na jakim poziomie są przeciętnie zarobki konsultantów? Zdaje się, że UE niedługo wymusi podawanie stawek, ale zanim PL to zaimplementuje, może ktoś uprzejmie napisałby? Po lekturze wpisów widzę, że atmosfera bynajmniej nie jest miła, ale kwoty - jak sądzę - trzeba oceniać indywidualnie.

Ex-pracownik

Niestety. Najgorsza firma, w jakiej kiedykolwiek przyszło mi pracować. Stracisz tutaj wszystko: czas, nerwy, możliwości na rozwój, energię… i wiarę w ludzi. Tradycyjny dzień jest pełen (usunięte przez administratora)o nic, o rzeczy za które nie ponosisz odpowiedzialności, management nie ma pojęcia ani o prowadzeniu zespołu, ani jakiegokolwiek pojęcia o psychologii biznesu. Wyścig szczurów, to mało. Każdy tutaj mieni się Bogiem i nie ma nic w sobie do zmiany. Dni są przykre, ciężkie i z miejsca chciałoby się wrócić do domu. Okres wypowiedzenia jest oczywiście pełen pretensji, wytykania palcami, niedopowiedzeń, podkładania nóg… i głuchej ciszy, w której słychać dosłownie każde westchnięcie, każde krzywe spojrzenie i negatywne opinie kolegów, koniecznie za plecami, lub nawet wprost, bo masz odwagę opuścić tę totalnie toxic strefę. Nie polecam nikomu, dla kogo samopoczucie i atmosfera w pracy jest cenniejsza niż pieniądze… choć w tej firmie akurat o to nie trudno. Pieniądze w stosunku do odpowiedzialności są raczej śmieszne…

qwerty

Po zmianie z itelligence na NTT Data, praca w tej firmie to tragedia, teraz jest tam jeden wielki chaos co w połączniu z dość niskimi wynagrodzeniami na tle wynagrodzeń w branży skutkowało w ostatnim czasie odejściem wielu doświadczonych pracowników, wielu jest także w okresie wypowiedzenia. NTT Data to teraz dobra firma na początek kariery, 2-3 lata na nabranie doświadczenia, później jak wasz skill rośnie to i tak kokosów tutaj nie zarobicie, cały czas ta sama historia, że budżet ograniczony i nic nie mogą zrobić.. generalnie nie polecam To co wynegocjujecie na początku, będzie waszą pensją bazową na lata, później jakieś guziki tylko będą wam dorzucać.

zzz

Nie polecam. Dział monitoringu (teraz infra monitoring) nie ma żadnych realnych perspektyw na większy rozwój pracownika niż minimalny, tak aby przeklikiwać tickety. Szkolenia wykraczające poza (usunięte przez administratora)są nie do osiągnięcia, mimo chęci ze strony pracownika oraz zobowiązania się do lojalki. Przejście do innego działu jest bardzo utrudniane ze strony kierownika monitoringu. Atmosfera w dziale jest bardzo ciężka, faworyzowanie/uprzywilejowanie pracowników, na okresie wypowiedzenia, nie ma co liczyć na "przyjaźne" traktowanie(kierownik nie akceptuje odejścia, obgadywanie za plecami,zrzucanie odpowiedzialności to norma). Kierownik nie akceptuje nowych narzędzi/rozwiązań, brak innowacji z rozwojem działu monitoringu. Kierownik nie posiada więdzy z podstawowego narzędzia działu(Zabbix) co powoduje choas w projektach (zmienia zdanie co 5minut, przez co, nie ma żadnego standardu z konfiguracją agentów/serwerów)

Leszek
@zzz

Ostatnimi czasy rozwój w firmie jest delikatnie mówiąc ograniczony przez częstotliwość dyżurów. Brak jednego narzędzia rzeczywiście usprawniającego pracę. Na oncallach po kilka telefonów na noc, większość przy sprawdzeniu okazują się już nie występować. Stawki zbliżają się do rynkowych dopiero od poziomu seniora.

@zzz

Jako osoba która ma/miała styczność z działem monitoringu mogę śmiało stwierdzić, że nie jest to dobry wybór dla ludzi z większymi perspektywami na przyszłość w zawodzie IT. Nie kojarzę sytuacji w której pracownik może polegać na swoim przełożonym w inny sposób niż wskazanie palcem osoby z innego działu do pomocy. Niestety wiedza techniczna i chęć wsparcia w rozwiązywaniu problemów jest znikoma. Jeśli ktoś lubi sobie wymyślać zajęcie i udowadniać, że wykonana praca ma sens to może się w tym odnajdzie. Atmosfera w dziale z roku na rok pogarsza się i często faktycznie można usłyszeć obgadywanie za plecami niejednego pracownika.

@Farquaad

Powiem Ci, że aż mi się to skojarzyło z takim typowym informatykiem z lat 90, gdzie w firmie jak się gościa wzywało do problemu z kompem to coś klikał mówił "no dziwne, a u mnie działa" i wychodził. Właściwie odebrała tę mentalność? To dużo tam świeżaków trafia czy raczej starszyzna tam siedzi w tym dziale?

@Natalia

Wiesz co, ciężko to przyrównać bo tam właściwie kierownik nic nie klikał ani nie naprawiał no ale powiedzmy, że pomoc w podobnym zakresie ;) Jeśli chodzi o ludzi to do tego konkretnego działu lecą głównie świeżaki po szkołach chociaż czasem trafiały się i osoby które już kilka lat przepracowały i nie mówię tu koniecznie o pracy związanej z IT.

@Farquaad

No właśnie miałam jeszcze pytać, to co konkretnie się robi na tym stanowisku, bo jak tak wywnioskowałam to się raczej jako tako nie programuje niczego?

@Natalia

Do tworzenia tam czegokolwiek od siebie to jest raczej długa droga. Większość czasu poświęca się na przeklikiwanie tych samych zadań dzień w dzień, które można by było zautomatyzować no ale za coś czas wpisać trzeba.

@Farquaad

I tyle? Chyba żartujesz, przecież mózg może wyparować przy czymś takim. Oni nadzorują tutaj te kompy jakoś czy jakbyś apkę obkodował d przeklikania na lewo to ktoś by się zorientował? Ile osób na takich stanowiskach tutaj pracuje?

Zdenerwowany

Nie polecam, Jako były pracownik działu monitoringu mogę stwierdzić, że nie było tam perspektyw na rozwój. Cały rozwój polegał jedynie na wykonywaniu podstawowych kilku transakcji na SAP, zakładania ticketów i dodawania systemów do monitoringu. Własne pomysły i gotowe propozycje/rozwiązania na automatyzacje podstawowych tasków kończyły się odrzuceniem bez podania argumentów. Na rozmowach rocznych, rozmowy o prośbie przeniesienia się do innych działów w celu rozwoju i ukierunkowania się, kończyły się informacją, że na ten moment sobie nie poradzę i potrzebuje jeszcze sporo przygotowań. Można było poczuć mocne blokowanie rozwoju w dziale. Atmosfera w samym dziale była średnia bo niby każdy wydawał się taki miły a jednak było słychać sporo za plecami nawet przez samego kierownika.

Wojtek

Czy NTT DBS kontynuuje współpracę z Rosją, czy się wycofała z tego rynku?

programista

Nie polecam. Pracowałem w kilku firmach konsultingowych z obszaru SAP, NTT DATA BS zwane wcześniej pod nazwą ITELLIGENCE to najgorsze co mnie spotkało w karierze: - 0 rozwój, "no to poczekamy może kilka lat na awans" etc .... - styl pracy - firma jest nastawiona na małe projekty i klientów. Kiedy w poprzedniej firmie miałem max 2,3 klientów rocznie, w tej firemce zdarzało się mieć projekty kilkudniowe. Przez 2 lata obskoczyłem ponad 30 klientów i projektów. Zupełne szaleństwo, nie ma możliwości zapoznać się z klientem, wejść na projekt i coś poznać w procesach, zrozumieć. Wchodzisz, walczysz o dostępy, robisz robotę i wyp**** - brak podwyżek, jak było (usunięte przez administratora) to tłumaczyli ze boją się o (usunięte przez administratora) potem że się firma transformuje.... - wynagrodzenie poniżej rynku., brak opcji b2b Gdyby nie to, że wybuchła epidemia, opuściłbym ten cyrk wcześniej.

@programista

Z tego co czytam to wydajesz się facetem który ma spore doświadczenie... a w tej firmie na pewno nie byłeś doceniany! Dobrze że opuściłeś szeregi, a proszę napisz czy robią problemy przy zwolnieniach? Długo trwało Twoje wypowiedzenie?

kandydat

Niestety negatywne opinie na stronie są prawdziwe :( Po zapytaniu się czy otrzymam odpowiedz nawet jeśli wynik rekrutacji będzie negatywny zapewniono mnie, że owszem, nawet wówczas dostanę informację telefonicznie. Jak można się domyślić minęło kilka miesięcy i nikt do mnie zadzwonił, ani nie wysłał maila :( Wcześniej jakoś pani z HR dzwoniła kilka razy, żeby umówić się na rozmowę telefoniczna :/ Brak szacunku dla kandydatów :/

Elżbieta
@kandydat

Oczywiście - jeśli osoba przeprowadzająca z Tobą rozmowę zapewniła Cię, że dostaniesz odpowiedź o wyniku rekrutacji, to powinna dotrzymać słowa. Ten fakt nie ulega chyba wątpliwości. Może nie stało się tak z powodu jakiegoś zamieszania w firmie Itelligence. A powiedz - czy w trakcie rozmowy dowiedziałeś się czegoś odnośnie warunków, jakie mieliby Ci ewentualnie zaproponować?

@Elżbieta

Tak, wszystkie informacje odnośnie wynagrodzenia itp. zostały mi dostarczone.

@kandydat

@kandydat, a czy próbowałeś kontaktować się z nimi osobiście? Wiele firm pomimo zapewnień o odpowiedzi (pozytywnej lub negatywnej), kontynuuje proces jedynie z kandydatami, którzy przeszli do kolejnego etapu. Sama zastanawiam się nad aplikowaniem. Mógłbyś opowiedzieć coś więcej o samej rozmowie rekrutacyjnej?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Itelligence Sp. z o.o.?

UoP

Weronika

Chciałabym się dowiedzieć, czy kontrakt B2B wchodzi w grę? Jesteś może w dalszym ciągu związany zawodowo z firmą Intelligence? Jak zmieniła się sytuacja w firmie w czasach pandemii?

Wełna

Ludzie po wielu latach rzetelnej pracy zostają "poproszeni" o rozstanie się z firmą bez możliwości rozmowy o zaistniałych problemach. Kierownictwo wegetuje w brodziku intelektualnym. Priorytety to mamona i służbowa fura, człowiek się nie liczy. Światowa nazwa, polskie wykonanie.

@Wełna

@Wełna, możesz wytłumaczyć o co chodzi z tym zwalnianiem po wielu latach? Napisałeś to w liczbie mnogiej, czyli jest dużo takich przypadków? Mógłbyś się odnieść do kwestii wynagrodzenia? Czy można tam liczyć na dobre zarobki?

Weronika

Cześć! Poszukuję aktualnych informacji o sytuacji w firmie Inteligence, a konkretnie o atmosferze, możliwościach rozwojowych, rodzaju umowy - cokolwiek, każde info na wagę złota :)

Inżynier sieciowy

Witam, Czy w itelligence kwota 9000 zł brutto jest możliwa? Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia w obecnej firmie, czy to nie bywa przeszkodą?

@Inżynier sieciowy

Wszystko zależy od doświadczenia i poziomu, na który się startuje...

@Inżynier sieciowy

3 miesięczny okres wypowiedzenia nie stanowi przeszkody...

Inżynier sieciowy

Ale czy ta kwota jest w ogóle realna? Słyszałem różne opinie na temat płacy w itelligence. Może się ktoś podzielić widełkami?

Inżynier sieciowy

Chodzi mi o stanowisko "inżynier sieciowy", które pojawia się w ofertach pracy.

@Inżynier sieciowy

Umów się, przyjdź, porozmawiaj w najgorszym wypadku stracisz trochę czasu, w lepszym wyjdziesz zadowolony. Firma nie jest zła, ma dużo pozytywów (negatywy oczywiście się też znajdą jak wszędzie) :)

Wanda

Właśnie chciałabym się dowiedzieć konkretów o tym, jak się pracuje w Itelligence. Napisałeś, że firma ma dużo pozytywów. Możesz powiedzieć, jakie są Twoim zdaniem jej największe zalety?

@Wanda

Największa zaletą z pewnością są ludzie, którzy siedzą obok przy biurku - dotyczy to całej firmy, każdego działu. Ciągle rozbudowywany program benefitów, jasna ścieżka kariery, regularne rozmowy nt rozwoju zawodowego i finansowego, imprezy integracyjne i jeszcze raz podkreślę ludzie!!!

Wanda

No muszę zatem powiedzieć, że brzmi to świetnie! Dobra atmosfera to dla wielu osób jeden z najważniejszych czynników w pracy, więc dobrze wiedzieć, że w Itelligence można na taką właśnie atmosferę liczyć. Właśnie tam rekrutują: https://itelligencegroup.com/pl/praca/jobs/all-jobs/ Wiesz, jak duże należy mieć doświadczenie na danym stanowisku, żeby dostać tam pracę?

@Wanda

Wszystko zależy od stanowiska i jak wszędzie aktualnego zapotrzebowania. Są różne poziomy zaawansowania, zawsze warto porozmawiać z osobą rekrutującą, w najgorszym wypadku stracisz chwilę na wysłanie aplikacji i ewentualnie chwilę na rozmowę telefoniczną.

nestle

Chciałabym zostać konsultantem Sap. Mam doświadczenie w jednym z modułów, ale tylko jeśli chodzi o obsługę. Czy firma przucza junior ? Jak to wyglada

ABAP/EDI

Cześć Pytanie do pracowników Itelligence, jak firma podchodzi do pracy zdalnej programistów spoza Poznania? Ile dni w tygodniu trzeba pojawić się w siedzibie firmy? (zakładając, że w danym tygodniu nie ma potrzeby spotkań itp.).

Zostaw merytoryczną opinię o NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o.?

NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Owocowa 21B
    62-080 Poznań

NTT DATA BUSINESS SOLUTIONS Sp. z o.o.