ALTEN Polska

2.2 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o ALTEN Polska

@Alicja

Nie specjalnie mam na to czas jednak niedawno kolega zapytał mnie jak mi się tu pracowało, bo opinie na gowork są słabe. Wiec się zapoznałem co się tu wypisuje, zerknąłem także na opinie o 2 innych firmach w których pracowałem... i byłem w szoku. Jakbym pracował w zupełnie innych miejscach. Warto mieć na uwadze, kto pisze, po co, dlaczego się rozstał z firmą.

@Alicja

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bo pracowałem w biurze klienta. Na pewno zmienili biuro na ładniejsze ;) Poza tym poprawił się kontakt, było więcej okazji do spotkań.

Mark

Wszystko jest. http://www.altenpolska.pl/kariera/

Krystyna

Sprawdzałem ich opinie i wiem, że mają dobrą opinię jako pracodawca. Może to nie jest idealna firma ale czy takie w ogóle są? Dla mnie ważna jest dobra praca oraz w miarę godziwe zarobki. Wiadomo, że wiele spraw trzeba pilnować.

Luka
@Krystyna

Sprawdzales? czy sprawdzalas? i gdzie jesli mozna wiedziec skoro wszedzie sa jakie sa

SQ Nowy wpis
Inne

Cześć, ja tez chce poznać stawki, chociażby tak na + / -. Myślę o ofercie dla konsultanta od SAPa. Wymagania wiem, że spełniam, ciekawe jak pójdzie na rozmowie? był ktoś może i zdradzi jak u niego było? jest przeprowadzana standardowo?

Sobb Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Witajcie, Czy ktoś jest w stanie przybliżyć +- na jaką stawkę można liczyć na stanowisku „Solutions Administrator”?

Czy w ALTEN Polska występują paczki/bony świąteczne?

Wielki mistrz Nowy wpis
@Pytanie

Ja nie dostałem - za to klient podarował jakieś czekoladki.

Natalia Nowy wpis
@Wielki mistrz

Tylko ty nie dostałeś czy ogólnie pracownicy nie dostali? Nawet żadnego dodatku do pensji nie było? Wiadomo czy w innych latach jakieś paczki czy bony pracownicy dostawali na święta?

PF
Inne

czy pracował ktoś jako programista hurtowni danych? Oferta która została dziś dodana mnie zainteresowała, jak idąc szukają kogoś od zaraz i do tygodnia jest czas by się zgłosić. Czemu tak nagle? Podkreślają rekrutacje zdalna, czy brał ktoś w niej udział i mógłby opisać? i czy warto w ogóle aplikować?

Kontraktor
@PF

Alten to tylko kontraktornia. Widocznie klient poszukuje pracownika na wczoraj i są przyparci do muru. Niestety raczej nikt nawet pracujący nie powie Ci jak się pracuje, proponuję zaaplikować i dowiedzieć się, kto jest klientem końcowym i dopiero wtedy pytać o opinię na temat klienta. Alten sam w sobie dla mnie super firma, ale jak będzie z klientem tego nie wie nikt, bo nie wiadomo co to za klient

Inżynier Elektryk
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rekrutacja na podane stanowisko od momentu zaznaczenia, że moja aplikacja jest rozpatrywana, trwała ponad 2 miesiące. W międzyczasie wszystko "rozgrywało się" za pomocą rozmów telefonicznych, w trakcie których zaznaczałem wyraźnie, że jako osoba świeżo po studiach posiadam co najwyżej doświadczenia z praktyk i staży, co konsultantka agencji zrozumiała i zapewniła, że nie musi być to wcale źle odebrane przez docelowego klienta (firmie, w której byłaby docelowo ta praca). Dopiero po ok. półtora miesiąca odbyło się spotkanie video-online, podczas którego niewiele kwestii zostało sprawdzonych, a część wzięta "na wiarę". O odzew ze strony agencji trzeba niestety było się dopominać, mimo zapewnienia o niezwłocznym komunikacie, gdy firma-klient przyśle odpowiedź, no i w odpowiedzi i tak znalazło się hasło "zbyt małe doświadczenie". Uważam, że nie jest fair ze strony pośrednictwa, gdy przekazują dla zysku i wrażenia "działania" firmom-klientom aplikację osób takich jak ja wiedząc, że skazują ich i tak na przysłowiowe pożarcie. Jestem tym zawiedziony i czuje osobiste upokorzenie.

Pytania

Pytanie o jedno doświadczenie, które wydało się klientowi najbardziej zbieżne z profilem działania jego firmy, pytania o znajomość schematów elektrycznych

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Myru
Kandydat

Czy warto wstąpić do zespołu jako analityk , czy praca jest stresująca oraz zespół wspiera lub jest toksyczny ? Jacy są leaderzy ? Cz umowy o współpracy są wydłużane ?

Wielki mistrz

U mnie temat od pierwszej rozmowy do umowy trwał niecały tydzień. Dostałem czytelną umowę bez żadnych kruczków. Pewnie ktoś inny mógł czekać dłużej albo też być potraktowany mniej profesjonalnie - ale ja nie mogę narzekać.

LE
@Wielki mistrz

A cóż to za stanowisko i jak rozmowa wyglądała? Myślicie, że to od tego tez może zależeć jej dalszy przebieg? Zastanawiam się także ile osób w praktyce jest odpowiedzialnych za procesy rekrutacyjne? Ja wcześniej brałam pod uwagę API PO, ale jak na razie nie mogę przystąpić do rekrutacji. wiecie może czy od kolejnego roku tez może być wystawiona taka oferta?

MrAdi1910

czytam tu wiele zgorzkniałych komentarzy na temat rekrutacji, jak to źle jak długo itd. Może tak jest, bo po prostu na to stanowisko jest kilku kandydatów? Jeśli jednak nie ma nawet negatywnego feedbacku to słabo, firmy bronić nie będę. Moja historia jest taka, iż zostałem zaczepiony na linkedIn 17-ego lipca, 19-ego rozmowa z managerem z Alten, 21-ego rozmowa techniczna z klientem docelowym (tak, cały czas ten sam miesiąc, cały czas ten sam tydzień! ) 24-ego rzucałem papier wiedząc, że mnie chcą. Jestem programistą w niszowej technologii i znaleźć Polaka to zakrawa o cud, może dlatego? pewnie tak, ale nie wszystkie rekrutacje są przeciągane. Na razie, zacząłem od 16-ego sierpnia, jest ok, jeszcze czekam na przelew za pierwszą fakturę ale dopiero 5-y także na razie wszystko idealnie.

YO
@MrAdi1910

A możesz powiedzieć, jak mniej więcej wyglądał każdy z tych etapów? Jakie kwestie były poruszane z managerem? O co pytano? Na czym polegała rozmowa techniczna z klientem docelowym? Może masz jakieś wskazówki, jak się na nią przygotować? :) Zamierzam aplikować i chcę po prostu dobrze wypaść :D

@Kandydat
Kandydat

Dzień Dobry, chciałbym aplikować na stanowisko asystenta projektanta konstrukcji i miałbym parę pytań :) Czy praca w Alten jest stabilna? czy można liczyć na długoterminową współpracę? Jaki jest teamwork, czy można łatwo dostać pomoc od bardziej doświadczonych kolegów? Z góry dziękuję za odpowiedź

Victoor
@@Kandydat

Alten nic cinnie zapewni. To firma zajmujaca sie w 100% body leasingu. Oni nie mają pracy, projektów. Oni rozsylaja twoje (podkoloryzowane ) cv, po firmach zwanych dalej "klientami". Jak kogoś zainteresujesz,to cie tam beda probowali wepchnac. Mozesz byc u klinta dluzej,na okreslony czas albo w kazdej chwili wyleciec, jak np. klient stwierdzi,ze musi ciąć koszty. Po to jest body leasing. Wtedy stajesz sie koszt dla Altena i ewentulalnie stara sie wepchac szybko gdzie indziej, jak sie mie uda to zwolnienie. Alten jest jedną z najgorszych tego typu firm. czytaj komenarze i nie osmieszaj sie pytaniami czy Altenheim proponuje stabilne zatrudnienie.

Czy w ALTEN Polska pracuje się na open space?

Mat

Pierwszą ofertę miałem w tamtym roku, niestety nie wyszło. Dostałem w tym roku ofertę jednak ponownie się nie udało ale dostałem feedback co mogę poprawić więc bardzo na plus. Do trzech razy sztuka i kolejna oferta stała się moją nową pracą. Dostawałem cały czas info na temat każdego etapu rekrutacji na bieżąco. Na plus na pewno umowa, bo nie ma żadnych dziwnych i podejrzanych zapisów, jest stosunkowo krótka i napisana prostym językiem. Kasa po wystawieniu faktury to max 10 dni, co w przypadku kontraktorni czasami może trwać nawet 3-4x dłużej. Mam też regularne spotkanie z opiekunem z HR, który sprawdza czy wszystko jest ok.

Kandydat

Brak feedbacku. Damy znać. Damy znać. Jesteś w procesie ... Koniec. Bardzo nieprofesjonalna rekrutacja. Nie polecam, brak poszanowania dla kandydatów.

Kolejny kandydat
@Kandydat

U mnie dwie sytuacje: - Brak jakiejkolwiek informacji o złożonej aplikacji na stronie - jak powiedziałem telefonicznie podczas rozmowy na stanowisko, że jestem również zainteresowany tą i inną ofertą to na nie również nie dostałem odpowiedzi

@Kolejny kandydat

W jaki sposób mogłeś nie otrzymać odpowiedzi w trakcie rozmowy na żywo? Zagadałeś wprost, że na tym drugim chętnie się zatrudnisz i odpowiedź jaka z tego wyszła? Ogólnie to z jakich przyczyn do takich sytuacji mogło dochodzić? jakie jeszcze mogą być cechy u kandydata wychodzące poza zakres podstawowych warunków, który jest dla firmy istotny? Ktoś się w tym orientuje?

Inne

co do języka może wstępnie uznali, że to co deklarujesz w cv jest w porządku i zaufali na słowo? ciekawe jaka ostateczna przyczyna była odnośnie tego braku kontaktu, o którym piszesz. a tak ogólnie to już tam na wstępie były jakkolwiek omawiane warunki pracy? odnosiłeś się do tego co było w ogłoszeniu?

abc
@Aleksandra

Pewnie już kogoś znaleźli albo zmieniły się plany. Normalnie masz dwie rozmowy wstępne. Jedna z hr nie przypisanym do konkretnego projektu, drugą z menadżerem przypisanym do konkretnego projektu. A następnie rozmowę techniczną z klientem z zewnątrz albo z osobą techniczną z Alten. Język angielski sprawdzają na jednej z wstępnych rozmów. Odpowiedź u mnie była w przeciągu dwóch tygodni

Kandydat

jak tak czytam te negatywne opinie odnośnie hr to się w sumie zastanawiam jakie warunki oni tu w firmie tak właściwie mają. jaki zakres wszystkich obowiązków i stawka?

@Aleksandra

To jest firma podnajmująca ludzi do projektów w innych firmach. Więc zakres obowiązków i stawka zależą od konkretnej oferty.

@Tomek

Hej. :) Tak wiem, mnie chodziło o dział hr, oni jak tu w firmie ostatecznie mają i ilu ich pracuje obecnie?

Piotr
@Tomek

Pisza w ogloszeniu, ze wymagaja jezyka niemiackiego na poziomie min. C1. Jak wazne jest to?

@Piotr

No... Jeśli jest w wymaganiach a nie w jakimś odnośniku "mile widziane" to chyba temat jasny? W sumie jeśli faktycznie jest na C1 to rozmowa przebiega po niemiecku? Albo chociaż jakaś jej część?

Zainteresowany
Kandydat

Może mi ktoś potwierdzić gdzie dokładnie znajduje sie biuro alten w krakowie?

Anonim

Pracowałem w tej firmie i wiem jak jest. Pracownicy są mocno obłożeni, ale zawsze mają jak najlepsze zamiary. Praca z klientem jest wymagająca i często stawia konkretną osobę w złym świetle - a szkoda. Jednostka tu ma najmniej do powiedzenia. Wszyscy jednak robią co mogą, aby wypełniać dobrze obowiązki i wykazują się możliwie najlepszym profesjonalizmem.

ktos
@Anonim

czy pracowałeś może dla francuskiego klienta? wiesz coś o współpracy z nimi?

Czy ALTEN Polska ma ściśle ustalone godziny pracy?

Magda
@Pytanie

zazwyczaj między 8 a 10 się rozpoczyna pracę, czasem 7.30

@Niesmak_pozostał
Kandydat

Rekruter firmy Alten odwiedził mój profil na Linkedin i zaprosił do krótkiej wstępnej rozmowy, potem do kolejnej z managerem projektu i kolejnej z przedstawicielami klienta firmy (która była też poniekąd rozmową techniczną). Po każdej rozmowie otrzymałem pozytywny feedback i na sam koniec otrzymałem decyzje o zatrudnieniu mnie na stanowisko (IT Support Specialist). Po ostatniej rozmowie, pozytywnym feedbacku od menagera i po ogłoszeniu mi decyzji zostałem poinformowany że w kolejnym tygodniu ktoś się do mnie odezwie (było to na przełomie Listopada i Grudnia). Po braku kontaktu przez dłuższy czas zadzwoniłem bezpośrednio do managera z zapytaniem co dalej, a ten poinformował mnie że występują delikatne opóźnienia (tłumacząc to generalnym chaosem jaki panować miał w dziale w Indiach który był decyzyjny). Miałem czekać dalej. Po kolejnym tygodniu również brak informacji, znowu postanowiłem zadzwonić do managera i dowiedziałem się że w Grudniu na pracę już nie powinienem się nastawiać. Oczywiście dalej kontaktu nie było, zadzwoniłem po raz 3 (już w sumie z ciekawości) ale Pani manager już telefonu nie odebrała. Sam rekruter i manager byli bardzo mili, aczkolwiek podawali informacje których nie byli pewni, później już było tylko zgadywanie z ich strony - pełny brak profesjonalizmu + moja strata czasu i trochę nerwów :) Moja opinia opisuje sam proces rekrutacyjny i podejście do kandydata, którego chyba nie można ocenić inaczej niż 1/10 - rekrutacja jest to jeden z pierwszych etapów poznawania swojego nowego pracodawcy a tutaj wypadł on tragicznie. Nie twierdzę że sama praca w sobie jest zła ponieważ nie miałem okazji żeby sprawdzić :D Po czasie jestem zadowolony że nie podpisaliśmy umowy a w Krakowie jest dużo korporacji które zachowują trochę więcej profesjonalizmu (tutaj po prostu był jego brak :D).

Mirosław
@@Niesmak_pozostał

Trzy etapy rekrutacji na IT Support Specialis - ile w sumie czasu to mogło trwać? I czy podczas któregoś z tych etapów podano warunki zatrudnienia, typu umowa i pensja?

@niesmak_pozostal
@Mirosław

Trwało to ponad 3 tygodnie, na wstępie przy pierwszym kontakcie na LinkedIn dostałem informację o potencjalnych zarobkach, później na 2 i 3 rozmowie dowiedziałem się więcej o firmie i zakresie obowiązków (bez szczegółów).

el farto de quarto
Kandydat

Pani piszę do mnie z ofertą. Kiedy odpisuję, że jestem zainteresowany to mówi że już brałem udział w tym procesie rekrutacji i że firma nie przyjmuje takich zgłoszeń. Nawet nie przeprosiła za zawracanie czasu/wprowadzanie w błąd.

Inne

@Janusz, jesteś pracownikiem ITEKNA Polska? Powiesz nam jaka atmosfera panuje w tym miejscu pracy? @CiekawyJoe, planujesz podjąć zatrudnienie w firmie? A może obecnie jesteś jej pracownikiem? Jeśli tak, podziel się z nami informacjami na temat zatrudnienia w tym miejscu. Możesz dzięki temu pomóc osobom, które czytają to forum by dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, które mogą im choć w niewielkim stopniu zapoznać się z warunkami pracy w ITEKNA Polska.

@Alicja

Tak, pracowałem u nich ponad półtora roku a wcześniej też w innych kontraktowniach. Nie zauważyłem specjalnych różnic. Na początku współpracy miałem nieprzyjemną sytuacje z klientem dla którego pracowałem. Z pomocą managera z Alten udało mi się sprawę naprostowac. Po zakończeniu projektu dostałem propozycję kolejnego ale skorzystałem z opcji projektu zagranicznego przez inną firmę. I to w sumie była ta różnica na plus bo wcześniejszy pracodawca zwodził mnie 3 miesiące a na koniec przesłał propozycję na znacznie niższe stanowisko za śmieszną stawkę. Poza tym było ok, ludzie z którymi miałem kontakt byli spoko, co jakiś czas jakieś integracje czy wyjścia na bro.

@Janusz

Dziękuje za podzielnie się informacjami dotyczącymi Twojej kariery zawodowej. Czy możesz powiedzieć nam coś na temat zmian, jakie zaszły w firmie podczas Twojego półtorarocznego stażu pracy? O ile rzeczywiście miały miejsce jakieś zmiany. Będziemy wdzięczni za Twoją opinię.

@Janusz

W każdym razie - dobrze, że poświęcasz swój czas, aktywnie uczestnicząc w dyskusji na temat ITEKNA Polska jako pracodawcy. Każda taka opinia stanowi tu nieocenioną pomoc dla tych, którzy zastanawiają się nad spróbowaniem swoich sił w tejże firmie. Nie pracujesz już tam, ale może orientujesz się, czy prowadzą aktualnie rekrutację? Będziemy Ci wdzięczni za przekazanie nam tej informacji.

@Janusz

Dokładnie! Sam jestem pracownikiem od dwóch lat, żadnych problemów, jak do tej pory corocznie ok. 10% podwyżki. No ale jak ktoś jest leszczem bez umiejętności, a chciałby zarabiać jak senior, to nie dziwię się tej żółci tutaj...

@Tomek

czyli słabsze ogniwa w firmie się zdarzają? a w jakiej ilości i jak często? nie można wtedy liczyć na jakąś pomoc, wsparcie lub przyuczenie po prostu?

Alice
Kandydat

Klasyk, zero odzewu po kolejnym z etapów rekrutacji, mimo gwarancji, że nawet o odmowie będziemy informowani. Szkoda czasu niestety, podejście niepoważne.

@Alice

Widocznie wypadłaś wyjątkowo kiepsko ;) Ja nie miałem z nimi żadnego problemu, pracuję w projekcie dla jednej z dużych korporacji właśnie poprzez Alten już od 2 lat, nie mam im NIC do zarzucenia w kwestii transparentności, kontaktu i tak dalej.

Zostaw merytoryczną opinię o ALTEN Polska - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ALTEN Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ALTEN Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALTEN Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALTEN Polska?

Kandydaci do pracy w ALTEN Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALTEN Polska
Przejdź do nowych opinii