2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 106 70 5 1

Opinie o ALTEN Polska

@Alicja

Nie specjalnie mam na to czas jednak niedawno kolega zapytał mnie jak mi się tu pracowało, bo opinie na gowork są słabe. Wiec się zapoznałem co się tu wypisuje, zerknąłem także na opinie o 2 innych firmach w których pracowałem... i byłem w szoku. Jakbym pracował w zupełnie innych miejscach. Warto mieć na uwadze, kto pisze, po co, dlaczego się rozstał z firmą.

Tak3Nie2
@Alicja

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bo pracowałem w biurze klienta. Na pewno zmienili biuro na ładniejsze ;) Poza tym poprawił się kontakt, było więcej okazji do spotkań.

TakNie1
Mark

Wszystko jest. http://www.altenpolska.pl/kariera/

TakNie2
Krystyna

Sprawdzałem ich opinie i wiem, że mają dobrą opinię jako pracodawca. Może to nie jest idealna firma ale czy takie w ogóle są? Dla mnie ważna jest dobra praca oraz w miarę godziwe zarobki. Wiadomo, że wiele spraw trzeba pilnować.

Tak4Nie7

Nick Nowy wpis

Gdzieś tu przeczytała. Komentarz, że szukają ludzi z dużym doświadczeniem i dobra znajomością angielskiego za 3500 zl na rękę, hahaha. To jest żenada, że szukają ludzi z dużym doświadczeniem i płacą takie marne grosze. Ktoś w tej firmie ma chyba problem z logicznym myśleniem

Nowy wpis

Pracodawca

@Nick

Dziękujemy za podzielenie się opinią o czymś, czego Pani nie zna. To bardzo wiarygodne. Rekrutujemy na wiele róznych stanowisk, mamy różne wymagania oraz różne widełki zarobków. Zachęcamy do spróbowania swoich własnych sił :) Miłego dnia!

Ania Nowy wpis
Kandydat

Mimo przeprowadzonej rozmowy rekrutacyjnej ( o czasie ) nie dostałem żadnej odpowiedzi a cekam juz 3 miesiace. Sama rozmowa wydala mi sie interesujaca i odnioslam wrazenie ze obie strony sa zaintetesowane wzpolpraca. Nawet po napisaniu maila do Pani o imieniu pochodznia wloskiego. Nie otrzymalem odpowiedzi o wyniku rekrutacji. Uwazm ze zachowanie godne pozalowania i kompletny brak profesjonalizmu. Szanowna Pani czas ktory poswiecilam jeat czasem zmarnowanym. Na szczescie sa powazne firmy na rynku i prace mam:)

Tak6Nie
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 92 dni.

Wiecie może czy w ALTEN Polska szukają chętnych na staż?

sgg

Konsultantki piszą co jakiś czas. Zadaję im pytania, zwykle nie dostaję odpowiedzi. Dzisiaj dostałem wiadomość, że podczas pandemii mają dużo chętnych i nie będą tracić czasu na takich, co wybrzydzają :D Brawo junior rekruterki!

Tak8Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 193 dni.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w ALTEN Polska?

Tak2Nie1
P.

Mimo rozmowy kwalifikacyjnej umówionej na konkretny dzień oraz godzinę, nie otrzymałem obiecanego telefonu. Szablonowy przykład braku szacunku dla kandydata oraz jego cennego czasu. Niestety nie polecam skoro firma wykazuje się całkowitym brakiem profesjonalizmu jeszcze przed podjęciem zatrudnienia.

Tak6Nie

Pracodawca

@P.

Dzień dobry. Dziękujemy za pozostawienie opinii. Czy byłby Pan uprzejmy napisać, z którym z oddziałów był Pan umówiony na rozmowę, na jakie stanowisko i kiedy dokładnie miała się odbyć? Chcielibyśmy poznać przyczynę naszego błędu i wyjaśnić co się wydarzyło. Wykazanie się "całkowitym brakiem profesjonalizmu" to ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy przeczytać na swój temat :/ Dziękujemy!

Tak4Nie
J.

Byłam na rozmowie na przełomie września /października. Zmarnowałam swój czas jedynie. Kochani rekruterzy omijajcie miejsca gdzie oferują najniższą średnią krajową lub delikatnie ponad to. Nie gódźcie się na takie warunki współpracy za kartę multisport:) Przykre, że są takie miejsca jak to i trzeba ludzi rekrutować na ogromną skalę bez żadnej wizji rozwoju.Usłyszałam na rozmowie, że każdy zajmuję się czymś innym ,,każdy jest od innej śrubki'' zamiast mieć kontrolę nad całym procesem rekrutacyjnym. Rozmowa rekrutacyjna miała miejsce w Krakowie.

Tak9Nie

Co jaki okres czasu w ALTEN Polska można ubiegać się o podwyżkę?

Mare
@Pytanie

Niby co pol roku, ale prawda jest taka ze zrobia wszystko zebys grosza nie dostal. W rekrutacji i sprzedazy sa takie normy do wyrobienia ze ich nigdy nie osiagniesz wiec mowy nie ma o podwyzce. Kontraktora z kolei beda trzymac na tej samej stawce poki nie rzucisz papierem, a maja minimum 30 proc marzy. Jedna z gorszych kontraktowni, BARDZO ODRADZAM.

Tak12Nie
@Mare

A czy programiści SAS też łapią się na jakieś premie? Czy jest tylko jedynie ta podstawa 15 000–17 000 złotych na umowie? Liczę na odp, bo w przyszłym tygodniu pewnie pójdą do ALTEN moje papiery.

Mare
@Alicja

Premie? Programisci w Alten? Gola podstawa i najubozszy pakiet benefitow jaki widzialem.

Tak12Nie
Jerzy

Jaka atmosfera jest w firmie? Czy można liczyć na wsparcie kolegów, mam trochę małe doświadczenie?

Tak4Nie

Czy rozmowa rekrutacyjna w ITEKNA Polska odbywa się również w języku angielskim?

memphis
@Pytanie

Itekna nie istnieje od przynajmniej 2-3 lat. A jeśli chodzi o rozmowę, zależy od projektu. Na pewno są pytania po angielsku na rozmowie. W IT to raczej normalna sprawa, tym bardziej jeśli po stronie klienta albo w teamie są obcokrajowcy.

Alicja

@Janusz, jesteś pracownikiem ITEKNA Polska? Powiesz nam jaka atmosfera panuje w tym miejscu pracy? @CiekawyJoe, planujesz podjąć zatrudnienie w firmie? A może obecnie jesteś jej pracownikiem? Jeśli tak, podziel się z nami informacjami na temat zatrudnienia w tym miejscu. Możesz dzięki temu pomóc osobom, które czytają to forum by dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, które mogą im choć w niewielkim stopniu zapoznać się z warunkami pracy w ITEKNA Polska.

@Alicja

Tak, pracowałem u nich ponad półtora roku a wcześniej też w innych kontraktowniach. Nie zauważyłem specjalnych różnic. Na początku współpracy miałem nieprzyjemną sytuacje z klientem dla którego pracowałem. Z pomocą managera z Alten udało mi się sprawę naprostowac. Po zakończeniu projektu dostałem propozycję kolejnego ale skorzystałem z opcji projektu zagranicznego przez inną firmę. I to w sumie była ta różnica na plus bo wcześniejszy pracodawca zwodził mnie 3 miesiące a na koniec przesłał propozycję na znacznie niższe stanowisko za śmieszną stawkę. Poza tym było ok, ludzie z którymi miałem kontakt byli spoko, co jakiś czas jakieś integracje czy wyjścia na bro.

@Janusz

Dziękuje za podzielnie się informacjami dotyczącymi Twojej kariery zawodowej. Czy możesz powiedzieć nam coś na temat zmian, jakie zaszły w firmie podczas Twojego półtorarocznego stażu pracy? O ile rzeczywiście miały miejsce jakieś zmiany. Będziemy wdzięczni za Twoją opinię.

TakNie1
@Janusz

W każdym razie - dobrze, że poświęcasz swój czas, aktywnie uczestnicząc w dyskusji na temat ITEKNA Polska jako pracodawcy. Każda taka opinia stanowi tu nieocenioną pomoc dla tych, którzy zastanawiają się nad spróbowaniem swoich sił w tejże firmie. Nie pracujesz już tam, ale może orientujesz się, czy prowadzą aktualnie rekrutację? Będziemy Ci wdzięczni za przekazanie nam tej informacji.

Tak3Nie2
Rajs

Widac, jak Alten oszukuje i usuwa posty ktore sa dla nich niewygodne. Przykladem sa ostatnie gdzie odpowiedzi do moich postow nie zostaly usuniete a juz sam post owszem. Zle to swiadczy o firmie, ale to juz inna bajka

Tak18Nie

@Rajs

Oskarżenie oszustwa to poważny zarzut, szczególnie, jeśli piszesz o tym na forum publicznym. Zapoznaj się proszę z zasadami działania forum http://GoWork.pl Linki dodaje poniżej. Wówczas upewnisz się, że pracodawca nie ma możliwości usuwania opinii a same opinie mogą być usunięte wyłącznie wtedy gdy łamią polskie prawo lub regulamin forum http://GoWork.plhttps://www.gowork.pl/regulaminhttps://www.gowork.pl/faq_pracodawcy

TakNie4

Zly

Wczoraj napisalem odpowiedz na Twoj komentarz. Dzis go nie ma. Cuda...

Tak13Nie
Sylwia

Szkoda, że ALTEN nie informuje podczas podpisywania umów B2B, że w każdej chwili ich klienci mogą zawiesić usługę i konsultant zostaje bez pieniędzy. W innych firmach, gdy coś takiego się dzieje to firma kontraktorska zapewnia konsultantowi tzw. ławkę i wynagrodzenie zgodne z podpisaną umową. Alten w najlepszym razie proponuje podzielenie się odpowiedzialnością 50/50 pomimo tego, że w podpisanych umowach nie ma słowa o czasowym zawieszeniu wykonywania usługi, które nie byłoby na życzenie konsultanta. Radzę uważać i bardzo dokładnie pytać o to podczas negocjowania umowy! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przestańcie robić sobie jaja z ludzi

Tak24Nie
@Sylwia

Dziękuje, że podzieliłaś się swoją opinia. Na pewno większa liczba kandydatów zwróci uwagę na te kwestie. Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałam, ale wspomniałaś, że w umowie jest brak zapisu odnoszącego się do danej sytuacji? Zatem kandydat na to stanowisko nie jest świadomy, że do takiej sytuacji może w ogóle dojść? A może taki zapis istnieje, tylko jest inaczej sformułowany?

TakNie3

Karol

30%? czyli standardowo

Tak2Nie2

Mark

z tego co wiem to 50%

Tak8Nie
@Mark

Marża 50% jest nierealna w Polsce, zwłaszcza w IT i branzach "technicznych". Każda firma bierze ok 20-30%, może poza gigantami robiącymi dla publica (Ci biora mniej).

TakNie10
Alicja

@Rajs, co masz na myśli mówiąc o wykorzystywaniu? Różnica wynagrodzeń jest powszechnym zjawiskiem w wielu firmach. Jak rozumiem frustrującym dla Ciebie jest fakt, że osoba na innym stanowisku zarabia więcej? Na rozmowie rekrutacyjnej przedstawiono Ci Twoje warunki płacy i omówiono z Tobą kwestię benefitów na danym stanowisku jakie zamierzasz podjąć? Doprecyzuj, proszę, swoją wypowiedź.

Tak2Nie1

Alicja

@15949, dziękujemy za Twoją opinie na temat warunków pracy tym miejscu. Czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? A może Twoja współpraca z firmą już się zakończyła? Podzielisz się z nami informacjami na temat benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są dostępne dla pracowników? Jak wygląda ten aspekt w ITEKNA Polska?

TakNie

chcę napisać o sytuacji rekruterów w tej firmie. po pierwsze, uczciwie byłoby nazwać ten dział działem sourcingu a nie rekrutacji. jeśli masz doświadczenie, jako rekruter zastanów się cztery razy zanim przyjmiesz ofertę pracy w Alten, bo najzwyczajniej w świecie możesz poczuć się oszukany i rozczarowany. po drugie, KPI. niezależnie od tego, ile masz projektów - 3 czy 10 - obowiązują cię te same wymagania. jest to niezwykle frustrujące, szczególnie kiedy projektów jest mało, starasz się ale i tak wiesz że ich nie osiągniesz. czy “góra” odpowiada jakoś na prośby o zmianę systemu np. żeby KPI został dostosowany do liczby projektów lub żeby rozliczać “rekrutera” z zatrudnień? nie, jest na to głucha. na dodatek w takiej sytuacji możesz liczyć na ciśnięcie, czemu masz mało kandydatów. może nawet będą chcieli cię zwolnić? “góry” nie zastanawia nawet spora rotacja pracowników. po trzecie, beznadziejny system nagradzania za zatrudnienia - musisz osiągnąć pewien pułap zatrudnień, aby dostać dodatkową nagrodę. w większości firm outsourcingowych nagradzane jest każde zatrudnienie i działa to motywująco. bo jak wytłumaczysz, że pierwsze 5,6,7 czy 8 zatrudnionych kandydatów robisz dla firmy za darmo a za kolejne dostajesz gratyfikację? poza tym dla większości “rekruterów” bonus z takim progiem i tak jest nieosiągalny. więc wprowadzenie go w takiej formie nie ma sensu. wszystko to kładzie cień na sytuację “rekruterów” w Alten i jest powodem, że osoby odchodzą ale przynajmniej z wiedzą, jak pracować nie chcą.

Tak17Nie
Alicja

@Mark, czy jesteś pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś na temat warunków pracy w tym miejscu? Jak wygląda kwestia benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są dostępne dla pracowników? Jeśli tak to w jakiej formie? @Zainteresowany, czy jesteś pracownikiem firmy? A może planujesz aplikować do ITEKNA Polska?

Zainteresowany

Czy jest jakiś powód, że przestaliście pisać?

Niky john

what questions should i expect with the first interview with manger ? points that discussed

Zostaw merytoryczną opinię o ALTEN Polska - Warszawa