Opinie o LS Airport Services S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie LS Airport Services S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w LS Airport Services S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LS Airport Services S.A. w Warszawa

Hehe

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla oddziału LS WAW PAX ślą byli pracownicy LS obecnie zatrudnieni w Welcome. PS: Zarabiamy więcej i nie traktują nas jak murzynów :)

Pezet
@Hehe

Moja dziewczyna pracuje w Welcome jako Agent Prm i bardzo sobie chwali atmosferę, traktowanie przez przełożonego. Wrócili tam też do premii. Szkoda, że u nas tak słabo :(

@Pezet

Bo mimo niekorzystnej sytuacji ekonomicznej WAS poważnie traktuje swoich pracowników. To świadomy pracodawca i wie, że poziom obsługi klienta wpływa na ilość tych klientów. A LS wychodzi z założenia, że jakoś to będzie i liczy, że się uda. To niestety się nie sprawdza. Źle wynagradzany pracownik-niski poziom obsługi-niezadowolenie klientów-brak klientów.

qwerty

Wynagrodzenia w LS albo w WAS są dobre ? No proszę was, nie rozśmieszajcie. Dobre wynagrodzenia, jeżeli mówimy stricte o branży obsługi naziemnej to ASP. WAS traktuje poważnie pracowników ? No chyba tych, co są w związkach zawodowych i / lub są dobrymi kolegami prezesa, albo któregoś dyrektora. Niestety.

@qwerty

To było o porównaniu tylko tych dwóch firm. Oczywiście w WAS daleko do ideału ale o niebo lepiej niż w LS. A jeśli chodzi o zarobki to już przed pandemią była bieda ale znośna. Teraz to nędza i wyzysk.

James
@qwerty

ASP w pandemii zmusiło pracowników do urlopów bezpłatnych. To typowy "prywaciarz" wyzysk i nierówne traktowanie. ASP kiedy rozpoczynał selfhandling to zachęcał pracowników do przejścia apanarzami. Cieszę się że zostałem w LS bo wiem jaki problem mieli moi koledzy. Co do WASu to rzeczywiście zarobki są tam trochę większe niż u nas dlatego mają miejszą rotacje kadry. Oby nowy zarząd zrozumiał że rotacja kosztuje i trzeba podwyższyć wynagrodzenia.

...brawo WY !! pozdro !! ((-;

Deri
@James

Apanaże pisze się przez ż to tak na marginesie . Przynajmniej na przykładzie ASP widzicie co mogło was spotkać wiec nie narzekajcie. Z tego co wiem to w WAS zarabiają tyle co w LsAs

@Deri

Zarabiają więcej w WAS. Mało wiesz.

rka
@Hehe

(usunięte przez administratora) aż głowa boli w Gdańsku ledwo 200 pln brutto wiecej szał??

qwerty
@James

Nawet zmuszając do urlopów zarobki w ASP są na tyle wysokie, że w 2 miesiące w WAS albo LS tego nie zarobisz co w miesiąc tam. Jak wróci normalne latanie po pandemii to wtedy wyjdzie

Ole
@rka

Od lutego mają cały etat mimo, że nie wyrabiają nawet 100h. Poza tym za L4 ucinają premię procentowo. Plus wyższe podstawy, nawet te twoje głupie 200zł to już daje w skali miesiąca dobre kilka stów więcej. A głowa musi boleć jak (usunięte przez administratora) Nie pozdrawiam

Neon

Co sie dzieje z dyrektorem oddzialu Kraków Gdansk ten człowiek nie umie zarządzać jego jako pierwszego powinnini usunąć. Pracowników ma za nic!!!

@Neon

Taka polityka firmy widocznie by pracowników mieć za nic. O tym, że coś jest nie tak, świadczy duża rotacja na wyższych stanowiskach podległych temu panu.

Deri
@Neon

Pracowników ma za nic - a może jakiś przykład ?

Batumi
@Deri

Pan M chce wiedziec? Zarząd powinien zareagować i mysle ze już niedlugo

@Neon

..moze to czlowiek ,,bolka,, lub ,,józefa bonka,, ??

Przestrzegam przed pracą w Dziale Technicznym, brak zasad, komunikacja z kierownikiem poprzez nieprecyzyjne maile, ciągłe niedomówienia i unikanie odpowiedzialności, czego efektem jest bardzo duża rotacja osób w zespole. Panuje sztuczna atmosfera i brak poszanowania pracownika.

Potwierdzam

MówięJakJest

Nie tylko w dziale technicznym, w innych sekcjach jest podobnie a nawet gorzej. Ryba psuje się od głowy.

To tak jak w całej firmie.

LowSalary

Dzięki wybitnym talencie i umiejętnościach negocjacyjnych największym dokonaniem byłego prezesostwa LS-u była strata wartościowego 5letniego kontraktu na obsługę LHG na lotnisku w Warszawie.

Seri
@LowSalary

Czy wy naprawdę jesteście tak ograniczeni, że komentujcie wydarzenia nie mając bladego pojęcia o powodach utraty LHG.

LowSalary
@Seri

Najważniejsze że straciliście, nie ważne w jaki sposób ale straciliście. Żadna szanująca się firma której celem jest zarabiać zwłaszcza w czasach pandemii nie przepuściłaby takiego kontraktu tylko walczyłaby do końca aby go wygrać.

Rekrutacja koszmar nie polecam nikomu, głupie docinki, niepotrzebne komentarze, panie z HR łącznie z panią O.N. na czele obgadywały kandydatki i kandydatów po zakończonym spotkaniu, pani ola jest bardzo arogancka jak się kogoś obsmarowywuje to należy wpierw sprawdzić czy drzwi są zamknięte i czy nikogo nie ma na korytarzu i uwagi co do wyglądu i ubioru zachować dla siebie. Powiedziały że oddzwonią z wynikiem rekrutacji jak najszybciej, dzwoniły kilka razy i raz sms ale nie odpowiedziałam, nie mam zamiaru pracować w firmie w której tak traktuje się kandydatów a co już dopiero pracowników.

zdawkowe, pytania na poziomie szkoły średniej po angielsku najbardziej interesowało ich to jak kandydaci reagują na pytania rekrutacja to masówka - nie ty to następny

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Xeo

Czy ktoś wie co sie w firmie dzieje?

Minister

Żałujcie za grzechy a zostaną wam odpuszczone jak będziecie szukać nowej pracy :D

Bardzo mało płacą. Za moich czasów w 2014 roku zwalniali osoby po odbytej zmianie tuż przed wyjściem do domu bez powodu. Po jednej osobie przez 2 3 4 dni. Tylko czekaliśmy kiedy telefon zadzwoni. Praca fajna, ale firma DO (usunięte przez administratora) !!!

A tak na marginesie...Za rozładunek i załadunek pokładu oraz siatkowanie,za magazyn UPS-a bon się NALEŻY!!!!(niech wydawka nie ściemnia,że nie wiedzą jak i czy w ogóle liczyć kalorie za te operacje),bo raczej faktem jest,że stracisz mnóstwo kalorii jeśli np.załadujesz 9 lub 12 ton do kontenerów UPS-a!!!!

leszcz

zwiazki zawodowe wchodza w posladki jak fred na maryske

@leszcz

Nic dobrego dla nas nie załatwiły póki co.

lolo

precz konfederacja na ulice

wieloletni pracownik

NEPOTYZM W BIURACH!! Szkoda, że nikt tego nie kontroluje. Nagle z Zarządu dwuosobowego zrobili Zarząd dwuosobowy + kilku pełnomocników! A wszystko w dobie kryzysu! Dyrektor Finansowy, który przyszedł do firmy na początku kryzysu został wiceprezesem. Kogoś to dziwi? Ta firma nigdy nie będzie normalnie funkcjonować i zarabiać - liczą się koneksje a nie wiedza.

@wieloletni pracownik

Wam - pracownikom zabrali to i nagle kasa dla kilku pełnomocników się znalazła normalność w tej firmie skończyła się za czasu LGSu oddali Wam chociaż premie? bony? dodatki? czy nadal goła pensyjka 2000zł netto? w tej firmie nie będzie już lepiej w LSie od dawna liczyły się koneksje, nie tylko na najwyższym szczeblu, większość shift leaderów brygadzistów i alokatorów zostało wybranych po znajomości a ich kultura osobista i komptetencje są tak niskie że znaleźliby pracy nawet w biedronce... wymalowane dziunie ledwo po maturze co wychodzą na terminal jedynie nogi zza biurka rozprostować

@MówięJakJest

Pracujemy na 0.8 etatu bez żadnych dodatków i premii. Chyba nie musze podkreślać, że wielu z nas zarabia poniżej 2000 zł na rękę? Oczywiście kierownictwa to nie dotyczy, mają ręce pełne roboty wymyślaniem coraz to nowych idiotyzmów. Atmosfera jest najgorsza od kiedy sięgam pamięcią. W tej firmie dobrze to już było... Przykre ale prawdziwe.

MówięJakJest

Współczuję pracować za takie nędzne grosze ale biorąc pod uwagę zapał nowej pani prezes i pana wiceprezesa "od kozaków" do cięcia kosztów to do normalnych zarobków wrócicie najwcześniej w 2023r. ale na nową stronę internetową lsu pieniądze się znalazły heh firma najwięcej kasy ładuje w PR a ludziom wypłaca nędzne grosze... nawet pomimo tego że ls dwoi się i troi w robieniu wrażenia dobrego i solidnego pracodawcy to i tak spośród ludzi ma słabe opinie i kiepską reputację - dowodem są wpisy opinie byłych i obecnych pracowników

@MówięJakJest

Dokładnie tak jest. Na zewnątrz wszystko ma wyglądać pięknie, obsługa na najwyższym poziomie a w środku zgnilizna i wyzysk pracowników. Ale pasażerowie nie są ślepi. Firma konkurencyjna ma dużo wyższy poziom obsługi bo bardziej dba o pracowników co się ostatecznie zwraca. Firma, która nie szanuje pracowników (bo niska płaca=kiepska praca) nie powinna mianować się najlepszym handlingiem w Polsce. Najlepsi pracownicy, nawet miłośnicy lotnictwa powoli się wykruszają. Niedługo firma obudzi się z ręką w nocniku ????

Ale nie ma co się denerwować bo w administracji cały czas nowe awanse i nowe obszary. Nowi dyrektorzy, podwyżki, kierownicy. Jest coraz lepiej, smieszniej

Tedi
@wieloletni pracownik

To chyba dobrze że zarząd jest nadal 2 osobowy, przynajmniej koszty nie wzrosły.

Nana
@wieloletni pracownik

Kolego a może byś napisał konkretnie kto z pośród pełnomocników oraz zarządu dostał prace dzięki koneksjom? Mi obiło się o uszy że był konkurs.

Może wróciły talony?

O

Nic nie wróciło i nie wróci. Bida z nędzą. Ludzi brak, kasy mało, lipa.

Stary wyga

Powróćmy jak za dawnych lat...

hmmm...

..a co ci teraz talony,jak ich wartosc jest nedzna,obiad na gorze to teraz 18 pln,a wiec 50% wiecej,musialyby talony wrocic ale o nominale 18pln. ,sila nabywcza dzisiejszej pensji to ok.70% ,gdy pandemia sie zaczynala..

Neonka KTW

Talony? (usunięte przez administratora) Tej firmie nic już nie pomoże... Nie polecam szukającym pracy nawet skladać tutaj papierów ! Aż się rzygać chce... nie rozumiem czemu państwo pomaga ludziom na samozatrudnieniach a LS nas trzyma na głodowaniu. Nasz miętowy lolek jest już coraz większy (dyrketor oddziału) wiec pewnie jemu nic nie zabrali. Sama za niedługo się zwalniam tylko znajdę coś sensownego :)

Bo
@Neonka KTW

Kadra kierownicza zarabia tak samo, im etatów nie obcięli, tylko szarakom za 0.8 etatu nędznej pensji każą robić. Poziom obsługi to teraz (usunięte przez administratora) i 10 m mułu. Nie wspominając, że więcej kasy dostaje się będąc na L4 aniżeli pracując. A zarząd nic z tym nie robi bo po co skoro jakoś się kręci ta błazenada.

Była pracownica

Wielki (usunięte przez administratora) w Gdansku tragedia wyzysk ludzi. Zarządzająca kadra to jakies nieporozumienie, nie ma pojęcia na temat pracy, brak slow i te marne pensje

@Była pracownica

..nie wazne czy ma pojecie o pracy itp. ,wazne kim jest i kto go ,,kryje,, w zarzadzie itp. inaczej nazwe,(czyim jest pociotkiem itp. )?

Bogdan
@hmmm...

Mam przez to rozumieć, że ewentualne awanse oraz lepsze zarobki w tej firmie są uzależnione są od tego, jak dobrze żyjemy z zarządem? Tak zrozumiałem Twój wpis i chcę ustalić, czy tak to właśnie wygląda. Możesz mi to napisać? Dzięki.

zainteresowany(a)
@Była pracownica

.. nie wiesz jak jest w zyciu??, ,,dajcie mi wladze a pokaze kim jestem,, ..takie madre przyslowie..,niektorym funkcja odp...a ,,,bogowie,, zdaje im sie ..

Alibaba

Sprawdzajcie messengera, dzień bez munduru nadchodzi, pasażerowie zobaczą, że nie da się żyć za 1800 zł

@Alibaba

O co chodzi?

Ee
@Alibaba

Dowiemy się czegoś więcej?

AON

A ja poruszę kwestię talonów...Bo niby z jakiej racji i na jakiej podstawie zostały nam zabrane? Niech Pan lub Pani z BHP chociaż raz lub dwa wejdzie do bagażnika,wykona załadunek lub rozładunek np.ENTERA,Londynu,Kijowa i innych ,,betonów'' i niech zobaczą,przekonają się czy nie ma wysiłku,czy nie tracimy energii.....to co zrobili to poprostu (usunięte przez administratora)

Uprzejmy donosiciel
@AON

Odpowiedź jest banalnie prosta, zrobią wszystko abyś się zwolnił. Szukanie haków, zabieranie dodatków, traktowanie jak zło konieczne, służy tylko i wyłącznie temu abyś się zwolnił, a firma nie poniesie żadnych kosztów.

@Uprzejmy donosiciel

Nawet przed pandemią były takie praktyki, przynajmniej w dziale w którym ja pracowałem potrafili się przyczepić o drobną drobnostkę np. niewyprasowana koszula albo brak marynarki podczas gdy inni np. wcale nie przychodzili do pracy i mieli wywalone na to Tak naprawdę nie liczyło się jak efektywnie pracujesz ani to że jesteś dyspozycyjny nonstop i na każde zawołanie stawiasz się tam gdzie cię potrzebują i to co robisz robisz dobrze, tylko to jak mocno wchodzisz w (_!_) przełożonym i czy chodzisz z nimi na fajke plotkować :)

@Uprzejmy donosiciel

To prawda. Chcą maxymalnie zniechęcić ludzi aby sami się zwalniali a oni unikną dodatkowych kosztów. Do czasu wejścia w życie nowej tarczy, która zwalnia pracodawcę z obowiązku utrzymania wszystkich miejsc pracy.

Olo

A niby obecnie jakakolwiek tarcza zobowiązuje firmy do utrzymania miejsc pracy? Jeżeli się o czymś pisze to wypadało by mieć choć minimum wiedzy na ten temat a wy pieprzycie na zasadzie jedna baba drugiej babie.

obserwer
@AON

..zabrane bezpodstawnie,moze ci co zabrali wpadna na sort na entera,pozniej na plyte i zaladuja na poklad na kolanch w cisnocie te ..raptem ok. 170 ,,walizeczek,, sredno ok. 15-20 kg ..,czyli liczac...3 tony w miesniach,stawach,sciegnach,kregoslupie..,ZENADA I KOPMPROMITACJA ZE STRONY WŁADCOW LS-U !!!!!!!!!!

James
@obserwer

Może czas zmienić a nie tylko się użalać..

zainteresowany(a)
@AON

...czy przypadkiem bonow nie wrzuca sie w koszty pracy,poniewaz sa to talony zywnosciowe,nie goły pieniadz ??

taśmowy

1. głodowe wynagrodzenie 2. żadnych dodatków 3. chory grafik 4. brak możliwości załatwienia czegokolwiek u kierownictwa 5. w szczególności dnia wolnego 6. sprzęt GSE w fatalnym stanie, często nienaprawiany pomimo zgłoszenia do serwisu (usunięte przez administratora) 8. pracownicy traktowani jak niewolnicy Oto cały LSAS.

@taśmowy

widocznie male zarobki bo cos moze ginie pasazerom..,takie moje przypuszczenia?

taśmowy
@taśmowy

admin usunął punkt siódmy, w którym napisałem o panach przeszukujących bagaże w poszukiwaniu cennych rzeczy, w szczególności gotówki. A także o tym, że o wszystkim wie kierownictwo, ale ma to gdzieś (albo udział).

Jak się pracuje z ludźmi z LS Airport Services S.A.?

hmmm...

..jak w kazdej pracy,sa ludzie fajni i taborety..,dziwne pytanie..

Zmęczony

Co się kryje pod pojęciem LS WORLD? Dużo planów, wymagań, jak najniższym kosztem. Jakości taką drogą nie da się uzyskać. Czy firma przynosi zyski, tego nikt nie wie. Z czego wynikają tak niskie pensje, a w czasie pandemii nazwijmy je poprostu głodowymi ?! Ze złego zarządzania? Ze złych umów handlowych? Czy z wyzysku?

@Zmęczony

Wystarczy przeanalizować ostatnie raporty finansowe spółki aby dowiedzieć się jak bardzo firma oszczędza na pracownikach i tym samym więcej pieniędzy zostaje w LS. LS w odróżnieniu od np. LOT naprawdę oszczędza, ale nie oszczędza aby przetrwać tylko oszczędza bo im to weszło w nawyk :) Bo przecież po co coś zmieniać skoro jest dobrze? :) LS wychodzi na prostą bo pieniądze z tarczy antykryzysowej wzieli, wynagrodzenia obniżyli, spora część załogi sama się zwolniła +/- jest finansowo tak samo a nic się nie zmieni. Nie zdziwiłbym się jak pracownicy LS premie to dopiero w 2023 zobaczą bo zarząd tak zdecyduje. Jakość? w tej firmie istnieje pojęcie taniość i nicość bo LS hasłem "first class handling" nigdy się nie nazywał Bo po co otwierać nową rekrutację skoro i tak pewnie będzie lockdown i zamknięcie i pracowników trzeba będzie wyrzucić, a pracownik opłacany za nic to tylko strata? Obecną sytuacją firma próbuje "zmusić" pracownika który ze względu na zmniejszony ruch lotniczy i tym samym zmniejszone wynagrodzenie będzie zmuszony odejść z pracy ale w tej sytuacji zyskują obie strony i pracodawca i pracownik po pracodawca będzie miał "jedną głowę mniej na pasku grafikowym" i pracownik który najprawdopodobniej za taką stawkę znajdzie sobie lepszą pracę. Polecam obejrzeć webinar InCredible Academy Sebastiana Kulczyka pt. "Jak utrzymać morale zespołu, tnąc pensje i zwalniając ludzi?" tam wszyscy uzyskają odpowiedzi nt. sytuacji w firmie, oraz prognozy na najbliższe lata.

@Zmęczony

Zgadzam się z opinią i czuję to samo. Jak długo firma będzie się tłumaczyć złą kondycją? Z każdym dniem dowiadujemy się, że kolejne osoby się zwalniają, kolejnym osobom firma nie przedłuża umów bez wcześniejszych zapowiedzi. Jest nas coraz mniej a tym samym pracy coraz więcej za żenująco niskie pieniądze (3000-3500zł brutto w zależności od stażu) za pracę 7 dni w tygodniu, noce, święta.

Zgodze się, a niektórzy mają nawet 2800 brutto bo nie załapali się na "podwyżkę".. Zero konkretów, co raz większe wymagania.. Dużo ludzi na L4 bądź nie przychodzą do pracy więc mimo małej ilości rejsów dla nas i tak dużo pracy..

Z tego co się mówi nieoficjalnie to straciliśmy kolejny kontrakt w WAW na obsługę lufthansa.. Pewnie znowu wszystko odbije się na Nas, brak podwyżek i coraz więcej wymagań. Ile to jeszcze będzie trwało? A co na to Zarząd? Jak my coś źle robimy zaraz jesteśmy karani luz zwalniani......

Owy
@Marcin

Nie ma sensu pracować w tej firmie.. Dobrze to już tutaj było i długo nie wróci.. Czas na zmiany jaki jest sens pracować za tak niska pensje dla "niesamowitego środowiska jakim jest lotnisko"? Nie sądzę

@Marcin

To odbije się na nas oczywiście. Bo przecież firma wykorzysta sytuację. O powrocie premii i dodatków możemy zapomnieć. Im na rękę jest, jeśli ludzie sami się pozwalniają.

lo,bo...
@Zmęczony

..zyski przynosza,jest po sezonie,ale spadki to jakies ok. 20-30%..,natomiast nadrabia i to porzadnie Cargo..,wzrost ok.300% ladunkow..,takze policzcie sobie..,dodatkowo jest mase pracownikow mniej..,i bilans wychodzi taki,ze wielka sciema ,ze jest makabrycznie.

lotne brygady
@Marcin

bracia z LSu, jako stary WASiak czytam Wasze opinie i widzę, że wszędzie jest równie źle... Tak, tracicie grupę lufy ale dopiero od kwietnia, a my za to lot i też wracamy na 0,8 i do tego masa zwolnień... Tu prędko normalności nie uświadczymy ..

Myśliciel
@lotne brygady

Myślę, że masz rację. Ani w LS ani w WAS dobrze nie jest. Jest coraz gorzej i nie ma co oczekiwać, że sytuacja prędko się zmieni. Cały przyszły rok bez zfśs, premii i dodatków to fakt. Może 2022r. coś zmieni, ale czy damy radę tyle wytrzymać na głodowych pensjach? Każdy musi sam sobie na to pytanie odpowiedzieć. Jeśli macie lepszą alternatywę, nie wachajcie się. Pozdrawiam

O
@lo,bo...

Bo w tej firmie to tylko nasr@ć na środku.

@Marcin

Zarząd myśli tylko o sobie,pracowników taktują jak śmieci....

mario b.
@MówięJakJest

..nie oszczedza..a kombinuje ,jak zajumac jak najwiecej dla siebie i swoich..,typowy feudalizm 21 wieku..,wyzysk,kierat itp.

@mario b.

No to teraz przy nowej prezes ds oszczędzania i wyzysku nic już nie dostaniemy. Zabrali wszystko co mogli a wy tyrajcie (usunięte przez administratora)

Firma wypowiadajac umowe o prace twierdzi ze pracownikowi zwalnianemu nie z jego winy nie nalezy sie odprawa. Prawda to czy kolejne (usunięte przez administratora) ze strony LS?

@Anna

Jeśli otrzymujesz wypowiedzenie bez powodu to należy ci się odprawa.

LieSucks
@Anna

Właśnie dożyliśmy czasów gdy firma zwalnia pracowników twierdząc że nie ma na to pieniędzy jednocześnie mając fundusze na usługę CENZURA PLUS tylko po to aby usunąć słowo "kłamstwo" z opinii... nie zamknięcie ust wszystkim, a firma ma taką renomę na jaką sobie zapracowała w LS to czy Ci się należy czy nie, zależy od tego kto Ci to powie i od tego czy będzie dla nich opłacalne nikt nie lubi niepotrzebnie wydawać pieniędzy, zwłaszcza LS jeżeli masz wątpliwości to właśnie dlatego powinnaś je zweryfikować a LS nie jest wiarygodnym źródłem informacji (ani pracodawcą) sugeruję zasięgnąć pomocy w punktach bezpłatnej pomocy prawnej, oni zdecydowanie wiedzą lepiej niż LS PS: Współczuję Ci że zostałaś tak potraktowana przez tą firmę, nie ty jedyna i nie ostatnia jeszcze wiele osób to czeka życzę powodzenia w życiu zawodowym, z pewnością znajdziesz lepiej płatną pracę i bez takiego stresu jak w LS

Teo
@Anna

Odprawa przysługuje przy zwolnieniach grupowych. A Ls nie zwalnia grupowo wiec nie ma odprawy

...!
@Anna

Jeżeli pracownik zatrudniony na umowę o pracę (etat lub niepełny wymiar etatu) sam się zwalnia, na odprawę nie ma co liczyć. Odprawa dla pracownika przysługuje bowiem tylko tym osobom, które tracą pracę z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Zazwyczaj tą przyczyną jest zła sytuacja materialna pracodawcy: firma znajduje się w finansowym dołku. Aby więc odbić się od dna i jednocześnie uratować przedsiębiorstwo przed rychłym zamknięciem, szefostwo musi podjąć drastyczny krok i dokonać zwolnień. Te z kolei wiążą się z likwidacją wybranych stanowisk pracy. Następne przyczyny zwolnień i co za tym idzie, nabycie prawa do otrzymania odprawy przez zwalnianego pracownika stanowią ogłoszenie upadłości albo likwidacji zakładu pracy. Kiedy przysługuje odprawa za zwolnienie Nie każda zwalniana osoba znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji i otrzymuje odprawę. W przedsiębiorstwach, gdzie pracuje mniej niż 20 osób, zwalniani pracownicy nie dostaną odprawy. Na odprawę dla pracownika mogą natomiast liczyć: pracownicy, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, zwalniani indywidualnie (nie grupowo), o ile zwolnienie to następuje z winy pracodawcy, natomiast oni sami na tę sytuację nie mieli wpływu, pracownicy etatowi, zwalniani grupowo, a przyczyna leży po stronie pracodawcy, zaś ci pracownicy nie mieli na to wpływu. Nie ma tutaj znaczenia, czy zwalniani pracownicy pracowali na umowę na czas określony, czy na czas nieokreślony.

Pani z Kadr
@Teo

Ludzie, nie wprowadzajcie w błąd. Odprawa przysługuje gdy wypowiedzenie jest z przyczyn niedotyczących pracownika i wysokość zależy od stażu pracy. Na żądanie wypłaty jest 3 lata, więc ochloncie, przeczytajcie wypowiedzenie i piszcie pismo do LS u.

@Teo

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Odprawa należy się w sytuacji, gdy pracodawca cię zwalnia bez podania przyczyny (nie znalazł na ciebie haków).

LSAS

Zaczynaja się masowe zwolnienia w administracji a potem w działach operacyjnych. Jeśli czytacie a lubicie ta prace to pomyślcie o sobie bo trwa polowanie.

In

Potwierdzone info?

@In

Są już nawet naoczne dowody, niestety. Dokumentu już w dużej części wydrukowane, cel ma być osiągnięty do końca roku. Większość dokumentów ma zostać wręczona do końca listopada aby pokazać i zrobić wrażenie skutecznej szybkiej restrukturyzacji przed konkursem na zarząd nowej kadencji.

@LSAS

To może i dobrze? Lepszą opcją jest chyba zwolnienie nadmiaru pracowników a dla całej reszty utrzymanie całego etatu bo 0.8% bez dodatków to jałmużna i tak nie da się za to utrzymać.

@LSAS

Dodatkowo, 0.8 etatu i brak opcji premii, podwyżek itp. spowoduje falę odejść tych najlepszych pracowników. Jeśli mają za dużo ludzi, powinni uruchomić grupowe zwolnienia z odprawą itp. tak po ludzku. Nie widzę sensu utrzymywania wszystkich za marne grosze, które obecnie płacą. Zwłaszcza, że daleka droga do odbudowy ruchu lotniczego.

LSAS

Nie potrafią po ludzku. Zreszta w adminie to pensje są dycha +. Tylko opsy maja pensje malutkie. Oczywiście bez alokatorow i innych ulubieńców.

@LSAS

A paxy to pensje 3000-3500 brutto. Te premie i dodatki sprawiały, że wypłata była znośna. Teraz, na 0.8 etatu pensja wygląda jak jałmużna. Przecież tak się nie da żyć.

Piter z lotniska

Smutna prawda jest taka ze z bardzo fajnej firmy zrobili ponownie bankruta (kto pamieta LGS to wie). Zarzad i dyrektorki sie bawili, wdawali kase na marketing, ksiazeczki, szkoly, reklamy, kongresy, firmy doradcze (nawet takie ostatnio bardzo slynne) a to nic innego jak sposob na wyciaganie kasy z firmy na zewnatrz. To wszystko nie przynosilo nawet jednej dodatkowej zlotowki do kasy firmy a skutecznie ja drenowalo. To bylo fajne jak pieniadze plynely do firmy szerokim strumieniem a teraz kryzys. To nie tylko COVID pod ktory wszystko chca podpiac ale przede wszystkim totalna amatorszczyzna i utrata przychodow z przewoznikow ktorych utracili. Cala lista przewoznikow odeszla i nastepni odchodza. Firme dobily tez wszelkiej masci kumoterstwa glownie w administracji, zatrudnianie znajomych i "z polecenia" windowanie wynagrodzen dla poplecznikow. Dlaczego ludzie w administracji bez szczegolnych unikalnych kwalifikacji zarabiaja po 15tys, czy naprawde tyle teraz placi sie w obecnej sytuacji szeroko dostepnym specjalistom administracyjnym. Czy ich praca poprawia sposob dzialania firmy az tak znaczaco? Natomiast pracownicy operacyjni, zaladunku a w szczegolnosci obslugi pasazera ktorzy czesto posiadaja zupelnie niespotykane specjalistyczne umiejetnosci potwierdzone specjalistycznymi kursami i egzaminami (poza malymi wyjatkami) nie maja szans zobaczyc 3-4tys na swojej umowie. Pewnie LOT a raczej PGL dolozy pieniedzy (jak obiecal w informacji do sprawozdania finansowego w ktorym zarzad napisal ze dalsze funkcjonowanie spolki stoi pod znakiem zapytania) jak dostanie dotacje z naszych podatkow ale czy ktos przypilnuje aby znowu nie zostalo to przejedzone? Szkoda ludzi i ich ciaglego oklamywania. Wszystko niestety idzie w kierunku ponownego postawienia firmy handlingowej (kopia LGS) w stan upadlosci aby mozna bylo wszystkich zatrudnic ponownie na nowych warunkach i byc moze jako dzial handlingu w LOT bo i tak obsluga innych przewoznikow przestaje niemal istniec. Szkoda ze to wszystko zmierza w takim kierunku. Szkoda ze ludzie ktorym zalezy na przyszlosci firmy sa blokowani ze wzgledu na sztywny i zamkniety zbior ludzi ktorzy w tej firmie widza prywatny interes.

@Piter z lotniska

Cały zarząd do wymiany za podejmowanie złych decyzji. Gdyby firmą zarządzali mądrzy ludzie, dziś sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

AON

...,,tak po ludzku''..(??????????),a co w tej firmie jest robione po ludzku???

@AON

Właśnie pracownicy oczekują, że firma zachowa się fair. Jeśli jest nas za dużo - zwolnienia grupowe, odprawy, kto ma możliwość urlop bezpłatny z opcją powrotu w sytuacji poprawy ruchu itp. Dla tych co pozostaną koniecznie cały etat bo to jest minimum przy tak żałosnych podstawach wynagrodzeń. Nie mam tu na myśli wyższych stanowiskiem kierowników itd. u których obcięcie etatu nie spowoduje aż takiej krzywdy jak pracownikowi, który tyra za 3000 brutto. Koszty życia idą w górę s LS będzie utrzymywał płace na żenująco niskim poziomie BO covid... Litości

Pracown

Ja nie wiem czy grupowego nie mogą przez tarcze właśnie i może teraz chcą zniechęcić żeby samemu zrezygnować

@Pracown

Nowa tarcza zezwala na zwolnienia także to kwestia czasu. Z nowym rokiem, nowym prezesem posypią się wypowiedzenia. Szykujcie się.

Olo

Akurat wybierają nowy zarząd masz możliwość kandydowania i pokazania jaki jesteś dobry.

@Olo

Czyżby? Mam możliwość? Chyba raczej nie. A może przeoczyłem mail z LS World o rekrutacji na prezesa? O_o

Olo

Informacja o rektutacji na prezesa oraz członków zarządu jest na stronie MAP i na stronie LS. Startować może każdy kto spełnia kryteria. Jak masz kwalifikacje i wyższe wykształcenie to mogłeś startować. Chyba nie liczysz na to, że LS World będzie cię informował o konkursie. A swoją drogą jak czytam brednie które tu wypisujecie to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jak się o czymś nie ma pojęcia to lepiej milczeć.

Olo

Żadna z tarcz nie ograniczała zwolnień pracowników. Czy wy w końcu przestaniecie tu wypisywać takie totalne bzdury?

@Olo

Zapomniałeś dodać o tym że trzeba też mieć znajomości ;) Jeśli myślisz że postępowanie konkursowe będzie prowadzone w sposób uczciwy to się mylisz, prezes już jest znany przynajmniej w tych kręgach którzy wiedzą kto ma nim zostać, a ogłoszenie konkursu wynika tylko z tego że wybór prezesa spółki musi być przeprowadzony w takiej a nie innej formie, czekam tylko na informację ile osób zgłosiło swoją kandydaturę na stołek prezesa, z jakim wykształceniem, z jakimi kwalifikacjami i z jakim doświadczeniem zawodowym - ale tego się nie dowiemy :) to nie jest procedura która cechuje się przejrzystością i nie gwarantuje uczciwego wyboru prezes już jest wybrany :)

@Olo

"Zwolnić pracownika" można nie tylko rzucając mu wypowiedzenie można np. nie przedłużyć mu umowy albo wytworzyć "sztuczne poczucie" niższej wartości pracownika poprzez budowanie przekonania że nie jest już potrzebny dzięki której pracownik sam się zwolni naprawdę jest multum sposobów :) Żadna z tarcz nie ograniczała zwolnień pracowników? były wymogi aby spełnić utrzymanie zatrudnienia na określonym poziomie a jak ten warunek spełnić? nie zwalniając pracowników ;) PS: ile ci płacą za takie wpisy? :)

@MówięJakJest

Skoro taki z ciebie geniusz prawny to podaj konkretne zapisy ustawy, które mówią o tym, iż nie wolno zwalniać pracowników? Ułatwię tobie owszem były takie regulacje ale dotyczyły okresu IV-VI 2020. Firmy dostawały wtedy dotacje na ratowanie miejsc pracy i jeżeli wzięły w IV 2020 to nie powinny zwolnić pracownika do końca VI 2020. Obecnie mamy koniec XI i można zwalniać kogo tylko się chce. A co do płacenia to nikt mi nie płaci, zwyczajnie wku....rewia mnie wasz bełkot, te bzdury które tu wypisujecie nie mając żadnego pojęcia o czym piszecie.

@Olo

skoro mnie pytasz a jednocześnie sam sobie odpowiadasz na zadane pytanie (przy okazji siebie dyskredytując) uwiarygodniając tym samym moją tezę to gratuluję dedukcji :) zwłaszcza że nie wiemy z jakiej formy pomocy LS skorzystał, ani czy w ogóle skorzystał bo takimi danymi poprostu się nie chwalą ja tylko mówię co widzę i kategorycznie sprzeciwiam się takiemu traktowaniu ludzi i pracowników bo pamiętam jakie braki kadrowe miał LS przed pandemią i z jakim zaangażowaniem szukał pracowników a tych notorycznie brakowało - a pandemia nie będzie trwała wiecznie pewnego pięknego dnia zarządcy LSu obudzą się z ręką w nocniku bo okaże się że nie ma już komu pracować Rozumiem twoje zdenerwowanie, ale pamiętaj że Ty również możesz być następny.

@MówięJakJest

Niestety ale nikomu z was nie chciało się nawet zajrzeć do odpowiednich ustaw. Żadna tarcza nie zmuszała pracowników do utrzymania zatrudnienia aż do listopada. Wiec nie opowiadajcie bzdur, że czekają aż będą mogli zwalniać bo mogą robić cały czas ale jednak nie zwalniają aż tak dużo pracowników. A to że, zwalniają w administracji to chyba raczej dobrze

@Olo

Nie zwalniają tylko z obawy, że jeśli wszystko ruszy to nie dadzą rady zrekrutować nowych pracowników za te śmieszne podstawy co są obecnie. Premie już nie wrócą w takim systemie jak były. Nie łudźcie się na powrót poprzednich pensji, mimo że szału nie było.

Olo

Naprawdę czasem warto pomyśleć za się coś napisze . Koedy to ruszy ?? Chyba w 2022. Myślisz ze będą trzymać ludzi cały rok ?nie bądź naiwniakiem

@Olo

W sezonie ruszy, nie martw się. Szczepionka wjedzie i będzie po pandemii. W 2022 to już wszyscy o tym zapomnimy bo będziemy zaszczepieni. Tylko o to chodzi.

@Olo

Będą trzymać dopóki kasa z tarczy leci, czego nie rozumiesz? Koszt utrzymania pracownika wychodzi na zero.

Olo

Człowieku naprawdę pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz. Jaka kasa z jakiej tarczy ? Kasa z tarczy była tylko przez pierwsze 3 mc i już dawno jej nie ma a nawet jak była to koszt pracownika nie wychodził na zero.(usunięte przez administratora)

Zarobyony

witam wszystkich. Mam pytanie do tych co bezpośrednio pracują, ew. widzieli i mają wiedzę. Jak mniej więcej wygląda robota na cargo? Lepsza czy gorsza od rampy i bagażówki? Ile mniej więcej przeładowuje się na wysyłce? Nie chodzi mi o tonaż, bo to w sumie mało wnosi, ale ile gotowych załadowanych ULD na zmianę trzeba przygotować? I mniej więcej w ilu ludzi. I czego więcej, kontenerów czy palet? Jeśli palety to jakie? Czy tylko PMC i PLA czy te wielkie PRA i PGA też? Do jakiej skrajni maksymalnie ładowane? Zdarzają się te wielkie Q7 do 3 metrów wysokości? Na jaką kasę może liczyć pracownik zajmujący się przygotowywaniem (budowaniem) palet? Na których zmianach więcej roboty? Wiem, że masa pytań, ale będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi przynajmniej na wybrane. z poważaniem

L
@Zarobyony

A rzucają z rampy na cargo?

Zarobyony
@L

W sumie nie mam pojęcia. Dlatego pytam o wszystko. Czyli jak mam to rozumieć? że ot tak z ulicy nie ma możliwości dostania się na cargo? Tylko wcześniejsze doświadczenie na ramie? Jeśli tak, to co trzeba zrobić, czym się wykazać?

Zostaw merytoryczną opinię o LS Airport Services S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w LS Airport Services S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy LS Airport Services S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 166.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LS Airport Services S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 108, z czego 10 to opinie pozytywne, 56 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LS Airport Services S.A.?

Kandydaci do pracy w LS Airport Services S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LS Airport Services S.A.