LS Airport Services S.A.
counter
3 847 962 5 1
Kandydatka GDAŃSK Nowy wpis
Kandydat

Witajcie, nie polecam firmy w Gdańsku. Przed epidemią byłam na rozmowie na stanowisko administracyjne. Po jakimś czasie otrzymałam informację, iż jestem przyjęta do pracy, ale niestety zatrudnienie chwilowo nie jest możliwe z wiadomego powodu. Tydzień temu otrzymałam telefon od dyrektora Gdańsk-Kraków, który chciał się ze mną spotkać, aby przedstawić mi warunki zatrudnienia. Wszystko było ok, ale w momencie gdy powiedziałam, że posiadam grupę niepełnosprawności to miałam wrażenie, że zmienił się charakter rozmowy. Miałam dać znać po weekendzie jaka jest moja decyzja. W poniedziałek wysłałam smsa do tego Pana, że proszę o info kiedy mogę do niego zadzwonić - nie chciałam przeszkadzać stąd taki kontakt. Nie otrzymałam żadnej informacji od niego, na drugi dzień dzwoniłam cały dzień, nie odbierał telefonu. Kolejnego dnia dodzwoniłam się, ale powiedział mi z uśmiechem, że oferta już nie jest aktualna, bo się nie odezwałam w poniedziałek:) A dodam, iż w poniedziałek po 8 otrzymałam powiadomienie, ze pojawiło się nowe ogłoszenie. No cóż... Miałam dzwonić o 7 rano czy kiedy? W każdym razie niepoważne zachowanie tego Pana, który przedstawia siebie jako konkretnego i zaangażowanego. Nie polecam: pensja to 3 tysiące brutto, bez benefitów, bez premii, za parking (70 zł) trzeba samemu zapłacić. Ogłoszenie jakie jest w internecie jest kłamliwe - wszystko co wymieniłam, a czego nie ma w ogłoszeniu jest. Sprytnie się wybronił Pan K., choć nie zapytał, czy mogę pracować 8 godzin (przy orzeczeniu jest 7), a mogę, całe życie tak pracuję.

O Nowy wpis
@Kandydatka GDAŃSK

Oj, ciesz się dziewczyno, że nie wzięłaś tej oferty bo po miesiącu uciekałabyś wyciśnięta z chęci i energii jak ścierka do podłogi. 3000 brutto bez niczego (dodatki w ogłoszeniu to fikcja) za taką pracę to nieśmieszny żart.

Krzysiek Nowy wpis
@Kandydatka GDAŃSK

Ciesz się że cię nie przyjęli, to co ostatnio dzieje się w spółce przechodzi ludzkie pojęcie... Szkoda czasu i nerwów na prace w tej firmie...

Pracownik . Nowy wpis

Pierwsze wnioski o zapomogi dla pracowników zostały wypisane pozostało tylko czekać na pozytywne rozpatrzenie przez komisję i dokonanie przelewów na kąta pracowników

RAMPOWY KTW

U nas w oddziale KTW bardzo źle się dzieje. Samolotów ciut mniej a wypłaty ledwo ponad 4000. Premię jednak nadal mamy 400 oraz dodatek szkodliwy przez COVID na slasku. Za punktualne odbijanie też nam płącą 200 jako motywacja. Normalnie w sezonie rampowy dostaje ponad 6000 a bagazowy 4000 także ledwo idzie wyżyć. Na szczescie dostajemy dzieki LSowi 3tony wyngla (jak ktos nie wie to 800zł za tone) a na szczescie mieszkam w mieszkaniu takze od razu opylam wyngiel i jakos mozna wyzyć.

Tak2Nie6
Obserwator
@RAMPOWY KTW

To w KTW macie "SUPER"! W WAW 1900 z małymi groszami z tego odliczyć dojazd do pracy (tu różnie każdemu wychodzi inaczej) i jak tu żyć ???

@Obserwator

W Warszawie 2600 (brutto) to mniej boli niż 1900 a i zupełnie inaczej wygląda hihi

TakNie1
O
@Pracownik

Powiedzieć komuś, że się tyle zarabia to wstyd. A i wierzyć ludzie nie chcą, że taka firma ma aż tak żenujące stawki. Zarządowi nie wstyd, że takie pensje są?

@O

Zarząd robi co może by żyło się lepiej nawet podnieśli wynagrodzenia do 100% ADMINISTRACJI Tak kiedyś mówił jeden z premierów że Rzad się sam wyżywi Tak chyba pozostało do dnia dzisiejszego .

MówięJakJest
@RAMPOWY KTW

@RampowyKTW Chyba ktoś podstawiony pisał tą opinie :) Wyngiel z LSu? Dobre sobie xD Ponad 6000? Chyba ponad 6000 kilo bagażu do załadunku xD

@MówięJakJest

Jak tak dobrze w KTW to może zatrudniają tam Niemców i płace są zupełnie inne hehehe.

@MówięJakJest

Kiedyś zatrudnili hindusów to rozeszli się po płycie jak imigranci po Europie każdy podobny poznawali ich po id.

EPWA

Po powrocie z przestoju jest jeszcze gorzej... kolesie z alokatorni traktują wszystkich jak zło konieczne, nic innego nie jest ważne. Premie zabrane, wszystkie dodatki też... woda tylko jakiś (usunięte przez administratora) źródlany. Maseczki to albo Uwaga- PRZECIWPYŁOWE FFFP-1 albo szyte na cargo szmatki z gumką i LOGO firmy ( to logo jest ważniejsze od filtrów) chcesz rękawiczki - warsztatowe " wampirki "... Część ludzi ma zabrane talony na posiłek regeneracyjny- podobno nie pracują fizycznie - kierowcy autobusów i busów lotniskowych ( siedzą 8h w samochodach, jedzą w nich... dobrze, że mogą wyjść do łazienki albo zrobić sobie herbatę w pokoju socjalnym ). Prośby grafikowe są ignorowane, potrzebujesz wolne jakiegoś dnia ? bądź pewny, że będziesz pracować... chcesz to kombinuj i się zamieniaj z kolegami... Ale zarząd, administracja i kumple kierowników nie narzekają .. ich nikt nie skrzywdzi...

@Pracownik

w różnej maści związki zawodowe, to jak przestałem wierzyć lata temu... a zwłaszcza w to,że coś bezinteresownie robią dla pracowników... Po tym jak żaden związek " broniący " pracowników, wcześniej pobierający ochoczo od tych pracowników składki nie staną w ich obronie... od tamtej pory ani solidarność, opzz, związki wolnych pracowników mnie nie przekonają, żeby w ich zapewnienia uwierzć...

@@Pracownik

Nie ma idealnych związków i nie wszystko da się od razu załatwić to pewne tylko jak pracownicy będą Tak podchodzić do sprawy to po co te biadolenie że jest źle! Zobaczcie jak tylko coś się dzieje w locie personel szybko reaguje i mnóstwo spraw pracowniczych sobie załatwili a może pracownicy ls są z innej gliny ulepieni nie po prostu brak organizacji i przepływu wiadomości mamy nowe związki i proszę ich nie porównywać do poprzednich . Ale nic na siłę dajcie im szansę nie stawiajcie ich od razu na straconej pozycji.

@Pracownik

Oby nowe związki zawalczyły w przyszłości o zwiększenie podstaw, bo jak pokazała pandemia, wszystkie dodatki można zabrać w jeden dzień i pracownikom zostają głodowe pensje. Skandalem jest, że wypracowana premia za pierwszy kwartał została odebrana.

@Pracownik

Związki będę walczyć o każdego pracownika i o to by żyło się lepiej nikt z nas nie przychodzi do pracy bo to jest jego hobby Ani dla idei tylko po to by otrzymać godne wynagrodzenie za dobrze wykonaną prace .tylko każdy musi sobie zdać sprawę z tego że wszyscy co nie należą do związków będzie reprezentował prezes ls.a z małą liczbą związkowców to możemy tylko sobie ponarzekać

Tak6Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Waw

Ludzie zastanawiają się nad zmiana pracy, za tyle obowiązków, byciu odpowiedzialnym, pracy w różnych porannych h, szkoleń i samej ciężkiej pracy tyle ile teraz się zarabia to kpina ( Wszystko rozumiem ze różne pory godzin itp - ale pensja adekwatna do tego jakie są wymagania a nie..) Rejsów jest coraz więcej Nie jest to poprzedni sezon ale wciąż się wymaga sporo w stosunku do czynności Pomijam fakt już ze jak na same lotnisko to są psie pieniądze mimo z przed pandemii I nie ma co się zasłaniać premiami ( obecnie zabranymi wszystkimi!)i warunkach by w ogóle je uzyskać o których nie było mowy na rozmowie rekrutacyjnej - mowa była o 3msc a tak nie jest) ponieważ jak widać czego nie ma na umowie „brutto” to można stracić i zostać z mała pensja. Ludzie jeszcze są, ale się rozglądają Administracja ma 100% ale to obsługa robi robotę Nikomu się nie pali by było lepiej, jak na razie same złe emocje związane z firma

Tak18Nie1
@Waw

Potwierdzam, kogo nie pytam, to szuka innej pracy. Pensje bez tych wszystkich dodatków to żenada. Przecież wszyscy doskonale wiedzą, że nawet z dodatkami nie było szału (nie mówie o nadgodzinach) a co mówić teraz. Pracować na lotnisku 5 lat i zarabiać obecnie niewiele ponad 2000zł to śmiech na sali. Ale dobrze, że jesteś... Frajerem niestety

Tak11Nie1
T
@Waw

W ogóle po sezonie gdzie był podobny ruch (Może ciut mniejszy) co teraz i było płacone „normalnie”. Teraz się to śmiesznie usprawiedliwia mniejsza ilością operacji i szukaniem oszczędności. Okres postoju można było przeboleć bo sytuacja do zrozumienia. Teraz jeszcze gorzej się wychodzi niż na postojowym, bo odchodzi na paliwo lub komunikacje Zawsze można zmienić prace, o czym już większość myśli, to tylko kwestia czasu.

Tak9Nie1
ls gorą !!!!!!!!!
@Pracownik

..Warszawa..,najwieksze lotnisko,,,drimki,, ,caly swiat w zasiegu ..a glupiej wody nie ma..,zwykla zrodlana woda w baniakach jak dla bydla..,moze koryto nam dadza i naleja jak bydłu..,upaly..,przypomne ,ze woda zrodlana jest woda w pewnym sensie szkodliwa,gdyz pozbawiona jest mikroelementow ,mineralow itp. ,a dodatkowo wyplukuje razem z potem np. magnez,potas,sod..,mineraly odpowiadajace za zdrowie,kondycjie itp. ,oby ja najtaniej,niech plebs sie cieszy,ze pracuje przy samolotach..,brak ludzi na rampie,samoloty -bagaze czekaja na rozladunek,a nie ma kim..,pasazerowie wk..ni na maxa....,ale ..,,boso ale w ostrogach,, !

@ls gorą !!!!!!!!!

Potwierdzam, a jak ostatnio poszłam na Wydawke to Pan powiedział że nie ma temperatury i wody nie da, dodam że było prawie 23°C na termometrze w samochodzie, a przecież płyta się nagrzewa więc było jeszcze cieplej..

..wiem,ze ...
@Pracownik

..stolica,najwieksze lotnisko ,superlatywy same..,rynek wawski =wysoka pensja..,..i cale 1950 pln na reke...!!!! ,nawet gdy sie mowi znajomym itp.,o zarobkach,to i tak nie wierza w taka gaże ...,za jak by nie bylo,fizolska robote.

...!
@Pracownik

Lidl, 4300 pln.na wejscie.

Tak5Nie1
@...!

Ale nie każdy może pracować w Lidlu. Poza tym jestem pewien że są tacy (pracownicy) którzy by pracowali nawet za 1500.

Tak1Nie3
...!
@Pracownik

..chcieć a móc,to dwie rozne sprawy...,raczej kazdy zdrowy moze pracwac ..

Tak1Nie1
@...!

Jak masz lat 20 czy 30 to możesz pracować oczywiście jak Cię przyjmą zupełnie inaczej wygląda sprawa jak masz 55 plus wówczas zaczynają się schody .taka wygląda rzeczywistość.

@...!

Mówi się że może to kobieta w każdym wieku a mężczyzna zawsze by chciał lecz nie zawsze może. Oczywiście pracować żeby nikt nie myślał o czymś innym .

Tak5Nie1
Pracownik .

Zarząd podjął decyzję w dniu dzisiejszym będzie wypłacone zamiast gruszy (zapomoga) w kwocie 700 zlotych brutto i 400 zlotych brutto dla tych kto zarabia powyżej 3 tyś zlotych

Marek z

Witam jak wygląda praca na magazynie eksportu czy ktoś się zwolnił czy dużo pracy czy są zwolnienie po przestojowym

TakNie1
Przemek

Czy macie wrażenie, że pracy przybywa a wypłaty są coraz mniejsze z miesiąca na miesiąc. Może ktoś wie jak długo firma będzie dziękować za to, że jesteśmy?.. Frajerami jesteśmy niestety

Tak27Nie3
@Przemek

To prawda, pracy wcale nie jest mniej a wypłaty o połowę niższe niż w sezonie zeszłego roku. Mam wrażenie, że firma będzie wykorzystywać tą sytuację maksymalnie długo. Tylko ile wytrzymają pracownicy?

Mars
@Pracownik

Pracownicy już mają dość, ludzie szukają pracy i mają dość wykorzystywania

@Pracownik

W ubiegłym roku w lipcu było około 180 rejsów teraz jest około 90 (przyloty) więc nie mówcie ze pracy jest więcej owszem przybyło kilka rejsów ale ilości są znacząco mniejsze. Poza tym ile dni w miesiącu mamy wolnych to fakt i ważną decyzja było by podjęcie decyzji przez zarząd o przywróceniu pełnego etatu .to znacząco wpłynęło by na nasze zarobki a co za tym idzie premii

Tak4Nie4
@Pracownik

Zależy o jakich oddziałach mówimy. Wiadomo, że w Waw macie dużo mniej operacji niż rok temu. Przywrócenie całego etatu na tej gołej pensji to powinno być minimum w tej chwili. U nas ludzie teraz po 1700zł zarabiają a pracują tyle samo co wcześniej. Żenada

Tak3Nie1

Firma wykorzystała sytuację po prostu. W ogóle na przyszłość związki zawodowe powinny wywalczyć wyższe podstawy, bo jak widać wszelkie dodatki i premie firma może odebrać w dowolnej chwili a my zostajemy z marnym groszem. O to trzeba walczyć. Nie można dać się omamić dodatkami, które nie dają bezpieczeństwa finansowego.

@Pracownik

...zwiazki wlasnie powstaly,dzis na ul.Kopernika jest jakies spotkanie..,moze cos z tego bedzie,poniewaz rozmawiaja z ,,góra,, .,oczywiscie pracownicy powinni sie zapisywac i w ogole sie interesowac,zglaszac tematy,poruszac sprawy istotnie,nurtujace nas itp.

@hmmm...

Oby coś te rozmowy wniosły coś pozytywnego. Wszyscy rozumią, że w czasie przestoju sytuacja finansowa była kiepska i te kilka miesięcy mogliśmy przebiedować ale teraz, kiedy ruch wraca do normy, pracownicy oczekują płac sprzed pandemii i firma nie może dłużej zasłaniać się kryzysem.

Ja
@Pracownik

Tu sie nie zgadzam pracy jest dużo bo brakuje ludzi. A dni wolnych cargowcy mają malutko. Codziennie muszą się stawić. Owszem inni mają ich dużo ale grupy cargowe nie. Cały okres od połowy marca do dziś cargowcy pracowali praktycznie jako jedyni codziennie(z rampy na zmianie bywało do 6 osób ) bez bonów za 1800 z hakiem . Nawet kawy nie było. Wychodziło że zarabiają mniej niż postojówka bo należy odliczyć dojazdy w moim przypadku ok340zł/msc. Powstaje zasadnicze pytanie dlaczego????? A Teraz przywraca się 100%dla administracji?????Administracja na umowach ma 2xwiększe stawki brutto niż my więc na pewno nie zarobi mniej niż 2800zł na rękę. Jak to się ma do 1800zł .W mojej ocenie to nieuczciwe i wymaga przemyślenia przez Zarząd .

@Ja

Oczywiście że administracja powinna dostać na końcu 100% bo tam pracuja dziwni ludzie którzy pitu nawet nie umie rozliczyć 3 razy robili mi korektę a ponadto wciąż błędy w systemie płac system zawiódł. Dramat obecnie zarobki nie są zadowalające ale kondycja finansowa firmy ma ograniczony budżet 28 będzie zebranie z zarządem będę rozmowy na ten temat

@Ja

...administracja ma sie dobrze..,pracuja ciezko na nasze zarobki..,przeciez to oni nas utrzymuja..,tych nedznych roboli na cargo i sortowni..((((-;

Stary wyga
@hmmm...

Góra ma nas gdzieś głęboko na dnie, mają nas za mniej niż zero, ale lepiej być zerem niż niczym ...

Tak3Nie1

Dlaczego wszędzie od 1 sierpnia ludzie wracają na 100% etetu a w Warszawie nie? Uważam że to nie sprawiedliwe zwłaszcza że w Krakowie czy w Gdańsku nie ma tyle rejsów co w Warszawie i tam nie siadają takie samoloty jak Air China, Aegan, Lufthansa ani nie ma tam rejsów gdzie siadają Dremki.. ????

Tak5Nie4
@Warszawa

Wydaje mi się że jak wrócą loty takie jak Doha ,Turek i parę innych to i w Warszawie wrócimy na 100%etatu.Zarzad podjął słuszną decyzję i ja dziękuję im za to oraz czekam wraz z innymi pracownikami na 1/1etatu.

TakNie9
@Pracownik

Poczekajmy do 28 lipca zarząd ma spotkanie związki zawodowe będę prowadziły rozmowy w tej kwestii 90% etatu i czym to jest uwarunkowane podjęciem takiej decyzji przez zarząd

Tak1Nie1
Lipa
@Warszawa

Zapamiętaj sobie jedno, że zawsze jest lepiej tam gdzie nas nie ma.

@Warszawa

Tylko że w oddziałach poza Waw nie ma tylu ludzi zatrudnionych. W Waw sporo rejsów odpadło i stąd nie ma tyle pracy dla wszystkich. A taki oddział Gdn np. to tam garstka ludzi pracuje a rejsów tyle co rok temu. Krzyczycie głośno o cały etat w Waw a jak premie i nagrody mieliście największe ze wszystkich odziałów to było ok?

@Pracownik

W Warszawie chcieli by dużo zarabiać ale najlepiej nic nie robić nikogo nie obchodzi Gdańsk czy Kraków a tak serio to cześć tych ludzi nie powinna pracować na lotnisku był taki okres kiedy LS zatrudniał sztukę nie pracownika byli też tacy którzy mówili że wszędzie lepiej niż na lotnisku odchodzili i wracali z podkulonym ogonem hihi

Tak3Nie6
@Pracownik

Czy ktoś się orientuje jak jest w innych firmach na lotnisku?

aaaa
@Pytanie

tak samo,albo lepiej nie mówić. nawet nie mysl o lotnisku,jak chcesz godnie zarabiać.

@aaaa

Czy będą przyjęcia jeszcze w tym roku? Gdzie jeszcze na lotnisku można składać podania żeby pracować przy samolocie? Mogą być bagaże.

TakNie4
adas
@Pytanie

mam nadzieje,ze wiesz co napisałeś,zanim to opublikowałeś?

Pracownik .

Jak mało płacą w LS to zapraszam do BYŚ są przyjęcia do pracy tylko jeden szczegół praca po 12 godzin dziennie. Za 4000.tyś brutto. Co daje nam 2800 do portfela .pozdrawiam

Ja
@Pracownik .

2800 to nie 1850????????

15 dni wolnego to nie 240 godzin ciężkiej pracy

TakNie

Witam. Czy ktoś się orientuje czy premię już wypłacaja chodzi o magazyn jak wygląda praca po 8 godz czy po 12

TakNie8
Krzysiek
@Pracownik

Nie wypłacają nikomu i na razie nie będą, 4/5 etatu a w październiku wraca etat. Kiedy wrócą premie, nie wiadomo

@Krzysiek

Krzysiek, skąd wiadomo, że cały etat wraca dopiero od października? To oficjalne? A co z premiami? Wrócą w tym roku czy nie?

@Pracownik

(usunięte przez administratora) Zniechęcenie do pracy i brak motywacji zabija. Kogo nie pytam to szuka nowej pracy.

Krzysiek
@Pracownik

Zapisane jest w ustawie o tarczy antykryzysowej że pracownicy mają wrócić na pełen etat najpóźniej w październiku, a widząc kroki podejmowane przez zarząd wątpię żeby przywrócili nas wcześniej do pracy, ba podejrzewam że zarząd po cichu liczy na drugą fale epidemi by przeciągać to w nieskończoność. Mieliśmy briefing z menagrem, co prawda nie ma żadnych potwierdzonych info ale dał nam do zrozumienia ze premie na pewno nie wrócą w tym roku, o ile w ogóle wrócą kiedyś.

Wieloletni pracownik

Dzień dobry, pragnę podzielić się z Państwem moją opinią na temat pracy w tej firmie. Po pierwsze zacznijmy od tego, że Managerem działu operacyjnego w Warszawie jest człowiek, który nie ma bladego pojęcia czym zajmują się jego podwładni, tzw. Manager w tabelkach w Excelu. Jego głównym zadaniem jest ślepo przyjmowanie przepisów wymyślonych przez osoby z działu administracyjnego firmy. Nie wsłuchuje się w uwagi ludzi stricte pracujących z tymi procedurami. 2. Dyrektor Handlingu w Warszawie został wybrany bez rozpisanego konkursu na to stanowisko. 3. Firma zapomina, że to działy operacyjne powinny być wynagradzane, a nie działy administracyjne. W końcu to dzięki nim firma istnieje. 4. We wszystkich działach tworzone są dublowane stanowiska dla znajomych. Mnoży się od "kierowników", wszyscy do rządzenia a nikomu do robienia! 5. Stale błędnie naliczane wypłaty. 6. Zarząd, który w mojej opinii nie ma pojęcia co się dzieje w jego firmie. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do zadawania pytań, chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Tak15Nie
@Wieloletni pracownik

Jak wygląda praca na eksporcie i imporcie jak pracuje po 12 godz czy wypłacaja już premie

TakNie2
S

Ciężka praca na płycie lotniska ale jak ktoś lubi samoloty to ok,

@S

..ciezka..,malo powiedziane..,zwlaszcza,ze wykonuje sie ja w kazdych warunkach atmosferycznych..,KAŻDYCH ..-20 st. ,plus 50 ,plyta nagrzana jak piec,deszcz,wiatr...,kazde warunki atmosferyczne..,wiec lubienie samolotow to dobry doping aby pracowac tu ((-;

Wypowiedzenie z pracy

LS Airport Services to strasznie niesprawiedliwy pracodawca.l jeśli chodzi o obsługę pasażerska. Premie (miesięczna i kwartalna) zabierają nawet za 1 dzień L4. Zarobki są bardzo niskie, jak na pracę z dużą odpowiedzialnością, wymaganym angielskim i różnymi godzinami pracy (UWAGA zmiany zaczynają się nawet od 4 rano!!!). I ta niesprawiedliwosc ujednoliconych płac...chłopaki z PRMów robią po 3/4 asysty dziennie na głowę, spokojnie zyja, a mają tyle samo, co ja na check-in/hate, gdzie ja odprawiam dziennie 100/150 paxow, znajomosc systemu i non stop nienaganna postawa. Śmiech konia.

Tak54Nie4
Ewq
@Wypowiedzenie z pracy

Tylko 100-150?...To jeden rejs chyba, góra dwa:)

Paxx
@Ewq

A 2800 brutto płacą i wszyscy zadowoleni. Mówi sie że w Polsce dzietność spada, itd. To niech ktoś z LS napiszę mi jak przeżyć za 2800 brutto? Bądźmy szczerzy, ale dziś 3000 netto nie gwarantuje stabilizacji finansowej. Praca na lotnisku nie jest łatwa i dla kazdego, a płaca kształtuje się na poziomie dna zawodowego. Najwidoczniej dla pracodawcy LS jesteśmy takim dnem.

Tak35Nie
Monek
@Ewq

150 pax osób jeden rejs? To co Ty sam/sama w 2h 787 odprawiaszy? Ludzie trochę powagi...

@Wypowiedzenie z pracy

Szanowny Panie / Pani, dziękujemy za opinię. Pozwolimy się odnieść do poruszonych w niej uwag. 1. Premia miesięczna jest określona regulaminem, który jasno mówi za co przyznawane są premie. Patrząc na nie statystycznie - w styczniu premie otrzymało 88%, w lutym 87%. Jak widać zdecydowana większość pracowników premie dostaje. Wśród osób nie dostających premii są Panie na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich, stanowią 2-3% ogółu pracowników, tym samym tylko 10% pracowników nie otrzymuje premii z powodu nieoczekiwanych zwolnień, błędów bądź spóźnień. Przyzna Pani / Pan, że nie jest to dużo. 2. Godziny pracy i dyspozycyjność kandydat deklaruje na rozmowie rekrutacyjnej, gdzie jest informowany, że godziny rozpoczęcia pracy mogą się zaczynać nawet o 4:00 - jako firma zajmujemy się obsługą samolotów i ich pasażerów, więc nasze godziny pracy ściśle związane są z godzinami przylotów i wylotów samolotów - w związku z tym wchodzą w grę również godziny wczesne i późne. Jest to pierwsza informacja i pytanie do pracownika w procesie rekrutacji - czy da radę przyjeżdżać na takie właśnie godziny, bo lotnisko pracuje 24/7. 3. Co do różnic pomiędzy stanowiskami pracy, to zgadza się, każde stanowisko jest inne, wymaga czego innego od pracownika i ma swoją specyfikę. Warto jednak dostrzec nie tylko minusy, ale plusy - będąc agentem otwierają się dla pracownika kolejne etapy zatrudnienia, np. samodzielny agent, gdzie pensja wzrasta o kilkaset złotych, by po roku znowu wzrosnąć i jeszcze po 33 miesiącach od zatrudnienia. Wszystko to kwestia chęci i przyłożenia się do swojego rozwoju. Stanowisko jest w zasięgu ręki każdego agenta. Ze stanowiska pracownika PRM taka ścieżka rozwoju nie jest od razu dostępna - warto zatem patrzeć szerzej, również na możliwości swojego rozwoju. Pozdrawiamy!

Tak10Nie27

@Paxx

Szanowna Pani / Panie - jeśli pracuje Pani albo Pan u nas, to wie Pani/Pan doskonale, że przy obowiązującym u nas systemie pracy każdy pracownik ma możliwość zarobienia miesięcznie tyle zł netto ile na umowie na brutto - wszystko dzięki premiom miesięcznym, nagrodom kwartalnym oraz dodatkom za pracę np. w niedziele, święta, pracę w nocy czy nadgodziny. System pracy sam w sobie powoduje, że zdecydowana większość pracowników zarabia ponad 3000 zł, a średnie wynagrodzenie pracowników LS na podstawowych stanowiskach (nie uwzględniające np. stanowisk wyższych) wynosi ponad 3500 zł netto. Jeśli dla kogoś jest to mało, to zachęcamy do korzystania z rekrutacji wewnętrznych i rozwoju - firma daje wiele możliwości dla osób, które chcą się rozwijać, nabywać nowe uprawnienia i awansować.

Tak9Nie15
Wypowiedznie
@LS Airport Services S.A.

1. Polacy są w grupie Europejczykow , którzy biorą najmnij zwolnień lekarskich z całej UE. A powodem jest utrata 1/5 pensji i tych Waszych nagród. To dyktatura zawodowa w czystej postaci, bo wszyscy jesteśmy ludźmi,, a karać za chorę to nieludzkie!Danemizna znaleźć na Monety.pl 2.Co to za bzdura i argument? Że na początku mówicie na którą są zmiany...mowa tu o ZAROBKACH. Wstajesz na 4 rano, za 2800brutto. Nie wiem, czy Państwo znają realia życia, bo czuję w wypowiedzi Państwa chorą dumę z tego, że Polak tyra za 2200 netto. 3. I kolejny wręcz dziecinny argument - możliwość awansu. To za możliwość awansu trzeba tyrać więcej niż na PRM-ach? Skupmy się na faktach. Agent Obsługi Pasazerakiej robi dużo cięższa (w porównaniu do PRM)prace i nie ważne czy jest on starszym, czy młodszym agentem. A co jeśli, ktoś nie chce awansować? Lub nie ma więcej miejsc na wyższych stanowiskach? To co? Sytuacja się powtarza? Dalej ma tyrać więcej od innych stanowisk za te sama place? Mam doświadczenie w Obsłudze Pasażerskiej z 3 krajów. Macie najbardziej niesprawiedliwe i warunki zatrudnienia, a i same place są zaniżone. Czuje, że Pan/Pani która mi odpisuje to kolejna zębatka tej maszyny pracy, ktora zamiast sprawiać ludziom przyjemność i ZAROBEK, to generuje jedynie problemy finansowe...byle by do 10tego, byle by nie zachorować...i tak non stop.

Tak17Nie3

@Wypowiedznie

Szanowna Pani / Panie, 1. Wspominamy tutaj o premiach - czyli czymś, co jest od początku do końca narzędziem motywującym i wynagradzającym pracowników, którzy są zaangażowani w swoją pracę. Z założenia zatem nie jest to element, który po prostu się należy - trzeba się o niego postarać - a wymiernym parametrem jest absencja w pracy oraz realizowanie jej zgodnie z obowiązującymi standardami. Dzięki temu jest to sprawiedliwe. 2. Proszę nam wierzyć, że są osoby, które chcą tylko pracować od wczesnych godzin porannych - podobnie jak osoby, którym odpowiada praca nocna. Specyfika (o której pisaliśmy poprzednio) wymusza od nas pracę w takich a nie innych godzinach i pracownik decydując się na pracę u nas słyszy to na samym początku - informujemy o tym uczciwie. Decydując się zatem na pracę podejmuje się również pewną decyzję. 3. Co do tego "tyrania" to przykro nam, że bagatelizuje Pani / Pan obowiązki, jakie wykonują Pani / Pana koledzy i koleżanki. Skoro ocenia Pani / Pan pracę PRM jako tak "wygodną", to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić wykonywaną pracę. Plusem naszej firmy jest to, że posiadamy dużą liczbę różnorodnych stanowisk pracy i pracownik może dokonywać wyboru. Praca Agenta różni się od pracy pracownika PRM - może warto więcej dowiedzieć się na temat tej pracy, a dopiero później pisać, że jest ona lekka, łatwa i przyjemna? Bo nie jest. A możliwość awansu to wielka wartość i zaleta stanowiska agenta ds. obsługi pasażerskiej, ponieważ wraz z awansem zmienia się wynagrodzenie o którym Pani / Pan się wypowiadał. 4. Osoba, która udziela odpowiedzi na Pani / Pana wpisy stara się przede wszystkim merytorycznie na nie odpowiadać traktując Pani / Pana, nie oceniając i nie obrażając. Pani / Pan za to z lekkością jak widać krytykuje wszystkich i wszystko dookoła... Pozdrawiamy!

Tak7Nie18
Wypowiedzenue
@LS Airport Services S.A.

Nie przeglądam widzę. Potok beznadziejnych argumentów i tylko tyle macie do zaoferowania. Swoją drogą, jeśli już tak chwalicie pracę na lotnisku, to dajcie rowniez instrukcje jak przeżyć za 2400 netto. I nie wyjeżdżajcie mi z premiami itp, bo to są uznaniowe, a ja skupiam się wyłącznie na tym ile mam brutto na umowie. Kartę multi-sport, itp też sobie darujcie jako argument, ponieważ ja mam życia, a życie kosztuje i trzeba za nie płacić pieniędzmi,a nie wejściówkami na siłownię.

Tak20Nie
Pracownik Rampy
@LS Airport Services S.A.

Brak premii w przypadku nieoczekiwanych zwolnień, błędów czy spóznień... a czy regulamin określa, iż premie są nie przyznawane również tym, którzy nie mają uprawnień na ciągarkę + taśmę? Do jakich błędów to zaliczamy? Zwłaszcza, że przy rekrutacji mowa jest, iż po 3 miesiącach dochodzą premie. Szkoda, że jasno nie określane jest iż warunkiem jest uzyskanie uprawnień na cały sprzęt. Jednym słowem pracujesz solidnie, nie chorujesz, nie spózniasz się ale premii i tak nie dostaniesz. Piękna motywacja. Pozdrawiam

Tak17Nie
Rampa rampampam
@LS Airport Services S.A.

Przepraszam ale żeby zarabiać 3500 zł netto to ja mam przepracować dodatkowo 40 godzin lub więcej? no chyba nie na tym rzecz polega, szanujmy się trochę bo fajnie na rozmowach rekrutacyjnych opowiadacie a w rzeczywistości to tak nie jest, może Panie z rekrutacji nie wiedzą jak wygląda praca na płycie (bo zapewne tak jest, płaca jest za to co obiecują a jak się nie podoba to wypad ), dlatego jest taki przemiał ludzi co chwile.

Tak21Nie1
były
@LS Airport Services S.A.

Czy komentujący "Pracodawca" również otrzymuje 2800 brutto i podlega tym samym zasadom co reszta pracowników? "Słupki" w excelu to nie wszystko :( ... i nie informujecie o zasadach zabierania premii podczas podpisywania umowy.

Tak13Nie1
Ewq
@Monek

...myślałam o gate :)

@były

Szanowny "Były" - wszyscy pracownicy LS Airport Services (w tym również ja) podlegają tym samym zasadom - umowie o pracę oraz przepisom prawa. O zasadach przyznawania premii informowany jest każdy pracownik rozpoczynający u nas pracę, ponieważ jest to ważny element wynagrodzenia. Obowiązują w tym zakresie dodatkowe, ustalone dla firmy zasady, które są transparentne i łatwo mierzalne. Jeśli ktokolwiek ma w tym zakresie wątpliwości, bo np. w trakcie rekrutacji był zestresowany lub otrzymał zbyt dużo informacji - co wiadomo, zdarza się przy podejmowaniu nowej pracy - nie wszystko jesteśmy w stanie zapamiętać, nie wszystko sobie zanotowaliśmy i mamy jakiekolwiek pytania - warto rozmawiać ze swoim przełożonym. Dodatkowo do dyspozycji każdego pracownika jest email wewnętrzny: lsworldmail@lsas.aero pod którym przyjmujemy wszelkie pytania i udzielamy wyczerpujących wiadomości.

Tak1Nie4
Bobik Rampa
@Pracownik Rampy

Premie kwartalna traci sie też jak bierzesz urlop na żądanie .

@LS Airport Services S.A.

"Premia miesięczna jest określona regulaminem, który jasno mówi za co przyznawane są premie." Kto ustanawia ten regulamin, z kim i kiedy??? Uważam, że zasady wynagrodzeń w spółce takiej jak LS powinny być przejrzyste dla wszystkich pracowników. Skoro mamy "dobrą zmianę" to proszę zarząd firmy o jasny raport online na stronie LS dotyczący wynagrodzeń pracowników i współpracowników Zarządu oraz pracowników każdego niższego szczebla zatrudnionych pracowników... P.s. Po co drzeć "koty" odnośnie wynagrodzeń skoro to wszystko wyjaśni :)

Szymon
@Paxx

A mi z kolei przesympatyczna Pani zapewniła ze przy ok 230h pracy w miesiącu to 5100 zł brutto... to jak w końcu jest? :)

Tak1Nie2
@LS Airport Services S.A.

To jest chore . Zamiast podwyżkę dać ludziom to premie dają (dostaniesz nie dostaniesz to jest pytanie) Podstawe wynagrodzenia powinna być 3000 złoty netto plus premię. DLATEGO JEST TAKI DUŻA ROTACJA PRACOWNIKÓW...

nowy
@Bobik Rampa

boli Ciebie ząb, dziecko chore, żona rodzi, 500-! Klasa firma! :(

Tak14Nie1
@Monika

Jeszcze jedno niech pracodawca się obudzi bo nie długo będę tam pracować osoby zbyt... nie napiszę . Więcej pieniędzy . MOJA PROPOZYCJA DAĆ DODATEK ZA DYSPOZYCYJNOŚĆ. PRZECIEŻ SĄ RÓŻNE ZMIANY.

@Monika

Szanowna Pani, premia określona jest w bardzo transparentny i konkretny sposób i również tak jest wypłacana. Każdy pracownik jest powiadamiany o zasadach jej przyznawania. Jeśli coś w tej materii wymagałoby wyjaśnienia, prosimy Panią o kontakt z przełożonym, który z pewnością wyjaśni Pani wszelkie wątpliwości. Jeśli jednak miałaby Pani jeszcze jakieś pytania służymy pomocą poprzez mejla lsworldmail@lsas.aero

TakNie3
były
@LS Airport Services S.A.

Proszę więcej tych bzdur nie pisać... Pracodawco. Sam Pan nie wierzy w to co pisze!... żart

Tak8Nie1
@LS Airport Services S.A.

Już nie pracuję w tej firmie na szczęście. Jestem zadowolona z tej pracy która wykonuj od pół roku. Wiem że jak będzie Tak dalej to połowa ludzi odejdzie z pracy. Jestem ciekawa CZY ZARZĄD O TYM WIE CO SIE NA NAJNIŻSZYM SZCZEBLU DZIEJE. POZDRAWIAM.

Chyba z nadgodzinami...

belzebyk
@LS Airport Services S.A.

Nikt nie neguje zasadności premii uznaniowej. Sęk w tym że za tak odpowiedzialną pracę płacicie pieniądze których wstydziłby się wręczyć pracownikowi przysłowiowy "Pan Henio" z firmy krzak. Obecnie sytuacja wygląda tak że bez premii, którą zabieracie za jeden dzień absencji wypłata jest żałosna. Czy to jest etyczne ? I nie piszcie że przecież można awansować albo zmienić prace, a jeżeli już piszecie, to nie aspirujcie do miana dobrego pracodawcy.

Stary wyga
@LS Airport Services S.A.

Pracuję tam i wiem jak jest , więc niech nikt nie pisze że na rozmowach informuje się że pracę rozpoczyna się o 4 rano,jednocześnie różnica jest między stażem pracownika i umiejętnościami a wynagrodzeniem, wszyscy mają tyle samo bo 200 zł.to nie różnica. JEŚLI obecnie średnia pensja wynosi 6500 to my w dumnie brzmiące firmie mamy połowę średniej, więc za chwilę będziemy na granicy ubóstwa,Co się tyczy umów to niech każdy wie że pozbywają się ludzi i nie przedłużają im na czas nieokreślony więc gdzie jest prawo i sprawiedliwość ,chyba tylko w sloganach wyborczych, i chodzi mi tu o kodeks pracy który nasza firma ma w(usunięte przez administratora). Więc nie martwcie się koledzy bo taką pensję jak oferuje l.s.to w marketach dostaniecie od ręki .Rząd zapowiedział pomoc dla firm więc zobaczymy ile znaczy ten zwykły pracownik dla kierownictwa mając na uwadze że zbliża się sezon .pozdro.

Tak8Nie1
edek
@Stary wyga

mi mówiono,na rozmowie w sprawie pracy,ze się pracuje od wczesnych godzin porannych,oraz niedziele i święta. tutaj PIS nie ma nic do gadania. a jak ci nie pasuje to weź kredyt i zmień prace,bo tak doradzał twój guru od bulu . zresztą sam się nazywasz stary i wiesz mi,ze jako jednym z pierwszych po korona wirusie dostaniesz wypowiedzenie i prędkie oddanie przepustki. trzeba nam młodych,a nie starych roszczeniowych dziadów.

Tak1Nie4
Belzebyk
@edek

Twoja. Wypowiedź aż kipi szacunkiem do człowieka. Ale jeszcze się przekonasz jak bardzo szybko czas leci.... Pozdrawiam

Stefano
@LS Airport Services S.A.

Byłem może na stu szkoleniach, na których głównie chwaliliscie się tym jak dotarliscie na szczyt tej drabiny społecznej, podziwiając waszego szefa. Szkolenia bezwartosciowe.

Nie rób scen
@Paxx

Całkiem niedawno zarabiałem w najlepszej firmie we wszechświecie czyli LS brakuje jeszcze D, całe 1890pln brutto i było "super". LS to firma, która na wszelkie krytyczne uwagi reaguje cynicznym śmieszkiem. (usunięte przez administratora)

Marek J
@LS Airport Services S.A.

Witam co z pracą na magazynie cargo zostały zmienione godziny pracy na 12 godz to bardzo fajny system zostanie na stałe czy będą zmiany wiadomo kiedy będzie przywracania premia. Bo To chyba nie na stałe. Tak to praca na magazynie nie jest zła tylko czasami ciezko

kkk
@LS Airport Services S.A.

no i wypowiedź szlak trafił... przyszła pandemia i pozamiatała wszystkiego dodatki haha

Marek J.

Witam. Czy wiadomo jak wygląda praca na magazynie importu i eksportu czy są wypłacane może już premię i dodatki

ja uciekam i ODRADZAM LS
@Marek J.

jakie premie,jakie dodatki. kolego pała po krzyżu dostaniesz i non stop opi//ol od przełożonych. za te prace w ciągłym napięciu i stresie to 5000zł brutto powinni płacić. te zarobki co płaca to są dla pracowników trzeciego świata i tych z ukrainy.

Tak7Nie1
Pracownik .

Dobrze że mamy w Polsce dobry rząd który myśli o miejscach pracy dla pracowników. Jestem przekonany że gdyby rządziła inna opcja dostali byśmy skierowania do urzędu pracy .

Tak12Nie6
@Pracownik .

..za poprzedniego ,,rządu,, u niemca bys dostal kopniaka jako poddany polaczek..,i tyle w temacie. Pozdro elesowcy!!! ((-;

Tak10Nie1

To może niech firma zdecyduje coś i np powie ze 50 osób z każdego działu zostaje a reszcie niestety musimy podziękować.

wer
@Pracownik

Ponieważ sytuacja jest dynamiczna-nic nie jest pewne i każdy dzień przynosi nowe informacje. Dlatego prawdopodobnie firma nie jest w stanie jeszcze się określić...nie wiadomo też czy firma w ogóle to przetrwa? Bądźmy cierpliwi i wyrozumiali...nic innego nam nie pozostało.Nie tylko nas to dotyczy.Wszędzie jest zamęt i niepewność. Serdeczności wysyłam.

Zbyszek
@Pracownik

Ja tam sam spierdzielam z LS. Za tak trudna prace,za te nerwy,te atmosferę i zarobki to ja dziękuje. Na moje maile do dyrekcji nikt nie odpisuje,czyli wszystko jasne. A ten prestiż pracować na lotnisku to jest dobre dla 18 latka a nie dla ojca dzieci mającego rodzinę.

Tak16Nie1
Bez
@Pracownik

No to zostanie 50 osób z zarządu, 50 dyrektorów, 50 kierowników, 50 pracowników rampy... itd

Tak1Nie

słuchajcie tak na świeżo czy ktoś już dostał jałmużnę za miesiąc maj???

Tak3Nie7
Zder

No i fajnie:)

Pracownik .

Pensja jak za gotowość do pracy to nie jest źle. Zasiłek dla bezrobotnych jest jeszcze mniejszy .ciężko ludziom dogodzić a poza tym zawsze można zmienić pracę .pozdrawiam

Tak7Nie1

Czy ktoś z Was wie, przez jaki czas mamy pracować na 4/5 etatu? Czy premie wrócą w tym roku? Z tego nie da się wyżyć.

Tak2Nie1
juz były z LS, dzieki bogu.
@Pracownik

Nic już nie wróci,chyba,ze stara bieda,na pewno nie premie. (usunięte przez administratora)szukaj normalnej pracy ,godziwej wypłaty. Premie to będą ale dla tych magistrów w lakierach,tych kierowników,dyrektora i prezesa

Tak3Nie4

Zostaw merytoryczną opinię o LS Airport Services S.A. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

LS Airport Services S.A.