Opinie o LS Airport Services S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie LS Airport Services S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w LS Airport Services S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LS Airport Services S.A. w Warszawa

Artur

Przepracowałem w dziale PAX 2 lata.Najgorszemu wrogowi nie poleciłbym tej pracy.Dla zainteresowanych prośba.Weźcie moje słowa BARDZO na poważnie.

@Artur

A na tym dziale co się dzieje? Ja tak naprawdę to na inny i tak chce iść ale zaciekawiłeś mnie tym komentarzem. Zwłaszcza, że dwa lata robiłeś, z innymi działami jak współpraca wygląda? na innych można się spodziewać korzystniejszych warunków?

MówięJakJest

Znam osoby które też narzekają na LS a pracują po XX lat niedocenione, psychicznie wyniszczone, zastraszone z rodziną, często z kredytem i nie mogą sobie pozwolić na zmianę jednak w pandemii sporo dobrych osób z LSu odeszło i żadna z osób które znam podkreślam - żadna! nie żałuje swojej decyzji

Zainteresowany pracą

Jakie są Wasze opinie nt. pracy na stanowisku koordynator obsługi naziemnej na lotnisku Okęcie? Interesują mnie zarobki, możliwości awansu czy podwyżki, możliwość brania nadgodzin i jeśli tak, to czy płatnych? Z góry dziękuję za Wszystkie opinie.

Były operator GSE

Cóż można powiedzieć o tej " super " firmie ? Chyba tylko cytując klasyka " firma extra ale w opowieściach fajniej wyglądała "... A tak poważnie to jest to (usunięte przez administratora) do jakiego nikt kto ma dla siebie odrobinę szacunku nie powinien wchodzić. Podam tylko kilka przykładów a i tak fani i firmowi klakierzy kierownictwa będą twierdzić, że to nie prawda. Kolesiostwo level master- jeśli jesteś kolegą .. przyjacielem alokatorów z rampy, cargo.. tzw motoru czy transportu, spijacie sobie z dziobków, po pracy idziecie na wódkę albo w czasie wolnym robicie rodzinne imprezy, o wspólnych wakacjach nie wspomnę macie zawsze lżej- lepszy sprzęt, lżejsze rejsy... dłuższe przerwy. Jeśli nie chcecie być wazeliniarzami szykujcie się na ciężką harówkę. Sprzęt- w znaczącej większości to złom który powinien zostać wysłany do huty i tam przetopiony na żyletki .. jest taki pojazd , MULAG nr 914 w którym tak śmierdzi paliwem że kręci się w głowie a hałas jest taki że nie da się rozmawiać nie krzycząc. Pamieta ten sprzęt lata 70 ubiegłego wieku. W większości sprzętów tej firmy nie działa ogrzewanie ( nie myślcie nawet o klimatyzacji , tej nie ma nawet w autobusach i załogówkach bo się popsuła i od x msc nie można tego naprawić ) o śmieciach i petach w kabinach nawet nie mówię- można się przylepić do siedzenia jeśli nie jest podarte .. Na terenie lotniska jest zakaz palenia poza miejscami wyznaczonymi a w kabianch wszyscy jawnie palą. Socjalny- to jest dopiero cyrk :D to tak naprawdę szatnia ( sterty brudnych szmat , przepoconych butów toreb i plecaków na parapetach i " szafkach " śniadaniowych zmieści się w niej kubek, słoik z cukrem i może mała paczka kawy nic więcej nie wejdzie. Wszyscy siedzą w jednym pomieszczeniu. Rampa, " kryształ " - czyli sprzątanie pokładu, " neoni " - koordynatorzy rejsów.. na zmianie jest +/- 100- 120 osób , w czasie przerwy w lotach mają do dyspozycji JEDEN czajnik i SZEŚĆ mikrofalówek ( jeśli wszystkie działają ) a tych raczej nikt po sobie nie myje- jeden zagrzeje sobie rybę inny po chwili ma ciepłą kanapkę o zapachu dorsza :D A ... są jeszcze dwie lodówki w których nikt tez raczej resztek zapomnianych obiadów nie sprząta- nawet kiedyś była przyczepiona kartka LODÓWKA TO NIE CMENTARZ, NIC TU NIE MUSI ZOSTAĆ NA WIEKI ale ktoś ją szybko zerwał ... Szatnia- jest takowe miejsce - po za terenem lotniska w budynku PETROLOT w podziemiach ale trzeba przyjść min 30 min wcześniej żeby się przebrać i dojść do bramy żeby się wyrobić na autobus który was zawiezie pod wejście do pomieszczeń firmowych, gdzie w korytarzu odbijacie kartę zegarową najlepiej przed pełną ( 6.. 14.. 22 ) godziną bo inaczej macie spóźnienie i trzeba odpracować.. Wychodząc nastawcie się na kolejkę do zegara, przepychanki przed bramą i bieg do szatni żeby zdążyć na autobus i pociąg.. albo przebierajcie się w toalecie i trzymajcie ciuchy na parapecie. A jak was już zwolnią po wyssaniu z was całej energii nie liczcie na uścisk dłoni czy spojrzenie w oczy - wypowiedzenie dostaniecie bez słowa wyjaśnienia powodów, może nawet przyślą Wam je pocztą , takie praktyki też są stosowane. Może to długie co tu wymieniłem ale to i tak nie wszystko.. dużo by można jeszcze napisać ale to innym razem albo polecam inne opinie . Generalnie dobrze pomyślcie kilka razy zanim złożycie tam dokumenty i podanie o pracę .

Były operator GSE
@Były operator GSE

Jazda po płycie taśmociągami bez kabiny w deszczu czy śniegu to standard.. te lepsze bo z kabiną , nowsze dostają kolesie .. reszta niech moknie albo marznie, nikogo to nie interesuje... jak się przytrafi awaria - wyciek paliwa albo oleju piszecie wyjaśnienie i nie macie premii. w tzw ciągarkach nie ma ani ogrzewania ani wspomagania układu kierowniczego, o amortyzacji też zapomnijcie... siedzicie jak na koźle wozu drabiniastego.Zasłony na przyczepach bagażowych albo podarte albo brakuje zaczepów i walizki wylatują na drogę pod jadące za wami inne pojazdy, trzeba prosić boga , żeby się nie wysypały podczas przejazdu przez drogę kołowania bo tam się wam zatrzymać nie wolno pod żadnym pozorem. O ubraniach i butach nie będę się wypowiadał bo nie ma słów uważnych za parlamentarne żeby te cuda opisać .. nadają się tylko do kosza.

Były_Pracownik

Szczerze nie wiem skąd ten hejt na LS jako pracodawcę. Miałem niemalże roczną przygodę w ich firmie jako Agent Obsługi Pasażerskiej, którą wspominam stosunkowo dobrze. Zakończyłem współpracę tylko dlatego, że wpadła mi lepsza oferta (bo nie ma co ukrywać - jak za te warunki w postaci zmian 4:30-24:00 + okazyjnie nocki, dyspozycyjność 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku to warunki finansowe mogły być lepsze - ale o ich poziomie doskonale wiedziałem od momentu rozmowy rekrutacyjnej, więc "wiedziały gały co brały") Ludzie, którzy narzekają to najprawdopodobniej ta grupa ludzi, która chciałaby żeby im płacili za spanie (bo i takich w pracy poznałem). Na początek zaczynacie od działu PSR (czyli robicie quicki, zadania specjalne od team liderów itp - nic, co wymaga niewiadomo jakich umiejętności). Jak już ogarniacie podstawowe rzeczy to przenoszą Was do gate'ów albo check-inów - i tu się zaczyna prawdziwa, lotniskowa praca. Jeżeli chodzi o atmosferę w pracy to jak najbardziej jest OK. Raczej każdy ze sobą współpracuje, ja na początku swojej kariery zdecydowanie otrzymałem wsparcie od Team Lidera i współpracowników, nikt mnie nie traktował jako gorszego bo dopiero zaczynam. Podsumowując, praca w LSie na pewno jest w porządku jak Was to kręci. Różne zmiany, Wysoka dyspozycyjność sprawiają, że jak jesteście tu z przypadku to długo nie wytrzymacie. Ja swoją przygodę z firmą będę wspominał dobrze - na pewno nabyłem dużo ciekawych umiejętności, które pomogą mi w kolejnych etapach kariery zawodowej.

Rekrutacja koszmar nie polecam nikomu, głupie docinki, niepotrzebne komentarze, panie z HR łącznie z panią O.N. na czele obgadywały kandydatki i kandydatów po zakończonym spotkaniu, pani ola jest bardzo arogancka jak się kogoś obsmarowywuje to należy wpierw sprawdzić czy drzwi są zamknięte i czy nikogo nie ma na korytarzu i uwagi co do wyglądu i ubioru zachować dla siebie. Powiedziały że oddzwonią z wynikiem rekrutacji jak najszybciej, dzwoniły kilka razy i raz sms ale nie odpowiedziałam, nie mam zamiaru pracować w firmie w której tak traktuje się kandydatów a co już dopiero pracowników.

zdawkowe, pytania na poziomie szkoły średniej po angielsku najbardziej interesowało ich to jak kandydaci reagują na pytania rekrutacja to masówka - nie ty to następny

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Igor

Witajcie, mogę się wypowiedzieć na temat pracy na rampie ponieważ tam pracowałem. Jeżeli nie boisz się ciężkiej pracy szczególnie w sezonie to wpadaj. Logicznym jest że praca w lato na płycie lotniska jest ciężka z powodu temperatury i sezonu. Jest to ciężka praca w brudzie i (usunięte przez administratora) w ciężkich warunkach (60 stopni w lato + wiaterek na płycie). Przełożeni są spoko jak się z nimi dobrze żyje, a dobrze się z nimi żyje jak się bierze weekendy. Szczególnie w sezonie bo nikt nie chcę takowych brać. Można poznać fajnych ludzi. Fajna atmosfera rampiarze są miedzy sobą raczej przyjaźnie nastawieni pomagają sobie w ciężkich sytuacjach w pracy. Szczególnie młodzi bo stara gwardia pozostawia wiele do życzenia oni wychodzą z założenia że przepracowali już swoje i teraz czas na młodych i zapominają o tym że każdy powinien pracować tyle samo ponieważ mamy takie same obowiązki ; ). Nie mówię tutaj o wszystkich ponieważ są wyjątki. Generalnie nie ma miękkiej gry jeżeli ktoś nie ma głowy do trzymania ręki na pulsie dbania o swoje interesy i umiejętności rozwiązywania konfliktów to to raczej nie praca dla niego. Ponieważ takowe się zdarzają. Czy polecam? Fajne doświadczenie ale nie na dłuższą metę. Wpadnij i oceń sam. Pozdrawiam Wszystkich z LS = )

Ostrzegam

Tu się nic nie zmieni dopóki będzie w firmie panował nepotyzm.Do tego tak jak juz wspomniałem wcześniej niektore z tych osób potrzebują pomocy psychiatrycznej.Powinno się ich odizolowac od kontaktu z normalnymi ludźmi. Jeżeli chodzi o ludzi na tych samych stanowiskach, w większości jest ok. Ale tak jak napisałem , wyżej jest psychopatia, alkoholizm, (usunięte przez administratora) i kolesiostwo

Brak profesjonalizmu

Brałam udział w rekrutacji i niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego… pan Krzysztof który ja prowadził, najpierw bombardował o kontakt , żeby tak owe spotkanie umówić a na koniec nie był w stanie napisać choć krótkiego maila z podziękowaniami , że jednak wybrali kogoś innego… Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, że firmy tak robia, gdyby nie informacja że informacja zwrotna będzie na pewno bo firma nie uskutecznia “ ghostingu” . Po telefonie do owego Pana uslyszalam ze musze poczekac jeszcze 2 h bo musi z kolezanka coa ustalic po czym zero kontaktu. Czy naprawde tak ciężko powiedzieć że wybrało się kogoś innego? Brak klasy Panie Krzysztofie

toledo

Wysłałem aplikacje do LS na nocne sprzątanie (czy też doczyszczanie) samolotów. Pytanie czy warto, czym się będę konkretnie zajmować? Stawka 33 brutto/h mnie jako singla bez zobowiązań zadowala. Dzięki za merytoryczne odpowiedzi

gogo
@toledo

...znajdz tu na forum wpisy dotyczace tego stanowiska ,poczytaj opini,o ludziach itp.

Kaja
@gogo

Z tym, że z opiniami to lepiej być na bieżąco, czy tam zespól właśnie dość często się nie zmienia? może warunki pracy podobnie? A te nocki to można robić na część etatu? Są na tyle elastyczni?

kowal

Hej Czy mógłby ktoś opisać finanse w chwili obecnej? zlecenie i etaty? zastanawiam się nad przyjściem do pracy raczej dział pasażerski mnie interesuje, ale zanim cokolwiek zrobię chciałbym wiedzieć czego się spodziewać (finansowo)

Etat
@kowal

Kasa marna i na podwyżki się nie zanosi. Jeśli jesteś przed 26rokiem życia i jesteś na zleceniu to nie jest najgorzej bo podatku nie płacisz.

LS XD
@kowal

Obecnie LS unika umowy-zlecenia jak ognia biorąc pod uwagę pracowników na stałe. Pracuję w PAX, jestem studentem poniżej 26 roku życia, więc z wiadomych przyczyn UZ jest dla mnie bardziej korzystne. Dogadałem się z nimi na okres próbny na podstawie UZ, potem niestety umowa o pracę.

Rysiu
@Etat

A jakiś system premiowy? Ktoś na forum wspominał coś o kartach przedpłaconych.

@Rysiu

..poczytaj opinie pracownikow...,szanujesz zdrowie fizyczne i psychiczne ???...to daruj sobie..,na calym cywilizowanym swiecie wszystkie operacje sa tak samo platne..,ludzie tam zarabiaja grube tysiace po przeliczeniu na PLN,pracuja w ludzkich warunkach itp. ,u nas np. na Okeciu(usunięte przez administratora) kasa ,musisz tyrac w znoju na nadgodzinach przerzucajac kilka ton bagazy i tak czesto po 5 dni non stop,a gora LS i PPL,LOT itp. przyznaja sobie mega premie za Twoj bol,pot,niszczenie zdrowia,kontuzje itp. Ty idziesz na zwolnienie ,wydajesz setki pln na leki i (usunięte przez administratora) Ci premie,wtedy dostaniesz 800 ojro ,,pensjii,, (jałmuzny)

Prośba o rzetelne info

Jestem zainteresowany podjęciem pracy na lotnisku. Ogłoszenia są z dwóch firmy LS i Welcame. Słyszałem od znajomego stewarda że praca jest nerwowa ponieważ cały czas brakuje personelu. Czy to prawda? Czy w perspektywie roku jest możliwość awansu? Jeszcze pytanie czy płatne są nadgodziny. Z góry dziękuje za merytoryczną odpowiedź.

@Prośba o rzetelne info

Zawsze brakowało ludzi i będzie brakować, teraz jest środek sezonu dlatego praca jest szczególnie nerwowa i napięta ale nie tylko dlatego ta praca jest stresująca tu zachodzi wiele czynników które wzajemnie na siebie oddziaływują m.in. nieadekwatne wymagania pracodawcy względem pracownika, wynagrodzenie niewspółmierne do ilości pracy, drakońskie zmiany grafikowe, ogólnie zależy w której firmie przełożeni też nie są do kina w porządku Jeśli chodzi o WAW to tak: LS - jest słabo zarządzany kadra „pseudokierownicza” jest z łapanki awansują kogo popadnie po znajomosci, kierownik pax jest mega spoko WAS- tutaj liderzy przełożeni są bardziej doświadczeni, w welcome tez niewiele więcej zarobisz na zleceniu niż ls, kierowniczka pax odrealniona tak jakby żyła w innym wymiarze dla niej tylko tabelki musza się zgadzać i już Obie firmy początkowo proponują umowe zlecenia w LSie bardziej preferują zlecenie, w Welcome dają też umowe o pracę pierwszą na rok od razu teraz Kwestia nadgodzin? Jak jesteś na zleceniu to każdą godzinę masz naliczaną, umowa o pracę? tutaj zrobią wszystko abyś nie dostał rozliczenia nadgodzin np. w welcome pracujesz na drugą umowę (umowa o prace + umowa zlecenie z firmą krzak) wykonujesz te same czynności i to się opłaca najgorzej jak nie masz tej umowy to zmieniają sposób rozliczenia na 3miesięczny, potem 6miesięczny i wszystkie inne kombinacje alpejskie :D czy po roku jest możliwość awansu? zdziwię Cię bo w obu firmach jakość pracy nie jest głównym wyznacznikiem do awansu… to zależy czy masz sumienie donosić na każdą pierdołę na kolegów z pracy… :) Te ogłoszenia wiszą po kilkanaście miesięcy… rotacje są ogromne ogólnie handling to słaba branża… skoro masz kolegę CC nie myślałeś o aby zostać cabin crew?

Bagazowy_03
@Prośba o rzetelne info

W LS'ie to brakuje ludzi oraz sprzętu. Praca jest nerwowa ze względu na podejście. Przede wszystkim krzyki podczas sezonu na ludzi to norma gdyż jest dużo roboty i wszyscy się denerwują. Jeden drugiego opiernicza nawet za najmniejszy błąd. Możliwości awansu to nie ma. Wiele osób próbowało tam awansować tyle że stale mieli problemy i to ze strony swoich przełożonych. Generalnie jak zatrudnisz się w LS'ie to nie licz na żaden awans, tak samo nie licz na to że będzie ciebie ktoś szanował.

Prośba o rzetelne info
@MówięJakJest

Dziękuje za info. Nie mogę iść pracować jako CC ponieważ boje się latać ale coś mnie ciągnie do lotnisko. Mnie interesuje umowa o pracę bo mam już 28 lat. Mam trochę obaw związanych z tą nerwową atmosferą. Czy doradziłbyś żeby spróbować w obsłudze pasażerskiej? Zastanawia mnie stanowisko ds koordynacji operacji? Czy warto spróbować?

@Bagazowy_03

To jest mechanizm rzeczy połączonych jest nerwowo BO jedna brygada musi ogarnąć jeden samolot a potem szybko przerzucić się na następny a i tak pracują w okrojonych składach BO jest mało ludzi i tyle a jest mało ludzi BO pracodawca płaci mało a wymaga dużo a tak jest BO handling zawsze był traktowany po macoszemu a tak jest BO umowy handlingowe są tak skonstruowane a umowy są tak skonstruowane BO to linie lotnicze dyktują warunki i tyle przełożeni są mało doświadczeni i często z łapanki BO i tak jest niedobór pracowników w całej branży - można tak bez końca…

@Prośba o rzetelne info

Jak umowa o prace to tylko welcome, tak naprawdę jeśli bardzo chcesz i czujesz że to praca dla Ciebie moim zdaniem warto spróbować… koordynacja operacji? To pytasz chyba o Welcome a nie LS, jeśli tak to WSK czyli wydział koordynacji operacji to coś zupełnie innego niż wydział pasażerski właś. WPP czyli sekcja obsługi pasażerskiej Hmm… obawiasz się o nerwową atmosferę ale stanowisko wybrałeś sobie przednie… koordynacja operacji czyli zarządzasz całym procesem od A do Ż samolotu na płycie, to mega stresujące stanowisko na start… wcale nie sugeruję że temu nie podołasz tylko to naprawdę trudne stanowisko na start, trzeba mieć oczy wokół głowy i wszystkim zarządzać kontakt z gate, sortownia, prmy cleaning dużo tego kiedyś przyjmowano tylko tych którzy mieli jakieś doświadczenie np. przy rejsach a teraz biorą bez bo braki a co sądzisz np. o asyście PRM ? Ekipa dobra jest w WAW a i fajne napiwki czasem można zdobyć, albo np. agent obsługi pasażerskiej?

@Prośba o rzetelne info

Nie słuchaj tych frustratów. Mówię jak jest podobno nie pracuje w Ls od lat ale „ jest najlepiej poinformowany i wszystko wie „ a do tego najwiecej udziela się na tym forum. Owszem praca na rampie czy w sortowni do lekkich nie należy ale jaka praca fizyczna jest lekka ? Co do umowy firma daje wybór chcesz umowę o prace dostaniesz umowę o prace wolisz zlecenie będzie zlecenie to twój wybór. Wszystkie nadgodziny są płatne a do tego spora premia około 1000 zł. Dodatek na tzw grusze około 1000. Za czerwiec pracownikom przyznano dodatkowo 20% premi. W Ls zarabia się zdecydowanie więcej niż w was. Niesłuchaj tych nieudaczników tylko przyjdź i spróbuj a potem sam ocenisz i napiszesz.

@Deri

Kolega jasno i konkretnie się określił gdzie szuka pracy a Ty mu z rampą i sortownią wyjeżdzasz Firma daje wybór ale po okresie próbnym, jak się sprawdzisz to dostajesz umowe o prace jeśli nie to zostajesz na zleceniu lub dziękują za współpracę „wszystkie nadgodziny są płatne”? to ciekawe bo z mojej relacji wynika zupełnie inaczej LS strasznie lubi nadgodziny zwłaszcza te bezpłatne niejako w LSie nadgodziny są nieuniknione właśnie ze względu na niedobór pracowników „spora premia około 1000zl” DO 1000 brutto uzależnione od subiektywnej oceny przełożonego „Dodatek na tzw grusze około 1000” grusza jest gwarantowana odgórnie przez ZFŚS więc to żaden benefit i to tez w określonych przypadkach możesz to dostać nie każdemu to przysługuje „Za czerwiec pracownikom przyznano dodatkowo 20% premi” wszystkim? :) i 20% czego? Pewnie przeczytałeś to w gazetce LSWORLD… Deriemu znowu walizka z enterka na głowę spadła :D

@MówięJakJest

Nie pracujesz od lat w Ls bo cię wywalili ale wiesz lepiej niż ja :) . Otóż dostajesz umowę o prace od razu jeżeli tylko chcesz. Nikt nikogo nie zmusza do zlecenia. Przestań opowiadać głupoty - z twojej relacji a niby jakie ty możesz mieć relacje :) wszystkie nadgodziny są płatne zgodnie z kodeksem pracy. Premie owszem są uzależnione od oceny przełożonego a niby od czego maja być uzależnine to twojej oceny ? 90% załogi dostaje premie wystarczy dobrze pracować. Naucz się czyść ze zrozumieniem -za czerwiec dodatkowa premie w wysokości 20% premii która już została wypłacona za VI , tak wszyskim z rampy i sortowni korzy dostali premie za VI dostaną jeszcze dodatkowo 20% .Dodatek pod grusza owszem należy się z zfss ale nie koniecznie w takiej kwocie obecna kwota jest wyższa niż kiedykolwiek bo zarząd przeznaczył na ten cel dodatkową kasę. Wiec przestań narzekać i zabierz się za swoją robotę ( o ile gdziekolwiek pracujesz ) bo cię znowu wywalą.

@Deri

Nie wywalili mnie tylko sam odszedłem :D wersja prawda Deri obroni się sama haha :D jesteś kwintesencją całego LS tak jak traktują ludzi w LSie tak traktujesz innych, zamiast zachęcać to zniechęcisz operujesz na wyimaginowanych statystykach podawanych przez prezesa które są bez pokrycia w rzeczywistości, ale żyj nadal w tym swoim świecie i gnij :) ciężka była ta walizka która Ci na głowę spadła? Bo sądząc po Twoich ostatnich wypocinach chyba bardzo :D PS: właśnie jestem w pracy i z niej to pisze, pozdrowienia zza wygodnego fotela niczym krewetka przed kompem xoxo :*

@MówięJakJest

Masz racje prawda obroni się sama. Po zmianie systemu premiowania średnia premia na sortowni w czerwcu 1200 a nie do 1000 byli i tacy ci dostali ponad 2 tys premi. Ale skąd ty to możesz wiedzieć ty jedynie możesz gdybać. To raczej tobie musiało naspadać sporo walizek skoro od lat udzielasz sie na forum Ls i was pomimo ze dawno tu nie pracujesz. Nikt kto jest zdrowy na umyśle nie iinteresuje sie tak obsesyjnie swoim pracodawcą z przed lat. Mało tego opowiadasz bzdury bo nie masz żadnej wiedzy co obecnie dzieje sie w Ls a dzieje sie coraz lepiej.

Prośba o info
@Deri

Wysłałem CV do LS ale jak na razie cisza. Dowiedziałem się że Welcome przechodzi zmiany i nie jest tam dobrze. Zostawiam sobie jak z LS do mnie nie zadzwonią. Myślałem że skoro w LS brakuje pracowników to kontakt ze strony HR będzie szybszy. Panowie dziękuje za odpowiedzi i komentarze. Szkoda tylko że nikt z części pasażerskiej się nie wypowiedział.

@Deri

hihi zaraz będzie ponad 4 tysie tych premii, gdyby premie w LSie rosły równie szybko co stan zatrudnienia skończyłyby się problemy kadrowe które LS ma ogromne serio ktoś po za Tobą wierzy w Twoje wyliczenia? są wyimaginowane i wzięte z kosmosu nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości

Bagazowy_03
@MówięJakJest

Trudno się nie zgodzić przy czym pracownika to raczej nie interesuje.

@MówięJakJest

W Ls problemy kadrowe już powoli się kończą a wkrótce skończą się całkowicie. Kolejne podwyżki pensji spowodują, że w Ls nie będzie brakowało pracowników. Moje informacje są wyimaginowane a to ciekawe a twoje skoro nie pracuje od lat w Ls są prawidziwe to może oświeć mnie i podaj prawdzie kwoty.

@Deri

Kiedy to kolejne podwyżki będą bo nic mi nie wiadomo na ten temat. Pracy od groma a stan zatrudnienia marny. Firma bardzo dużo oszczędza na tym, że człowiek musi pracować za dwóch czy trzech.Powinni kwartalne premie przywrócić oraz dodatki za niedziele.

@Deri

Skończą się problemy kadrowe jak skończy się sezon, wtedy kiedy będzie mniej operacji nie będzie potrzebnych tyle ludzi i wróci covid :D @Deri Ty jesteś jak taki LSowy nadworny błazen który niesie dobrą nowinę… niekoniecznie prawdziwą, aczkolwiek przez wszystkich pożądaną bo kto by nie chciał zarabiać więcej?

zainteresowany(a)
@Deri

..deri..,pisz netto ,a 20% premii dostali wybrancy..,nie wprowadzaj w blad..,za sprowadzenie nowego pracownika otrzymuje sie kase jednorazowo..,tylko ze nikt nie wprowadza kolegow itp. bo nie chce ich stracic pozniej..(-;

zainteresowany(a)
@Deri

.poki co to ta smiechowa ,,podwyzka,,nie pokryla nawet inflacji !!!!!!!!!

@zainteresowany(a)

Niby jacy wybrańcy i za jakie sprowadzenie ?? Każdy kto dostał premie za czerwiec czyli około 90% załogi sortowni i rampy dostanie dodatkowo 20%.

@MówięJakJest

Może wroc to tematu. Kwestionowałeś kwoty premi wiec słucham ?? Ile wg ciebie wynosi premia za czerwiec na rapie i sortowni ?

@Deri

ile wynosi według mnie i według innych pracowników? Niedostatecznie mało. I tyle w temacie :)

Ole
@MówięJakJest

W WAW może dostali 1000zł premii i dodatkowe 20% a w innych oddziałach jak zwykle bieda. Co z tego, że mniej operacji mamy jeśli mamy jeszcze mniej ludzi? Wszystko obstawione na minimum, jedna osoba zgłosi UŻ lub L4 i zmiana niezabezpieczona bo nie ma nikogo na jej miejsce! Czy ktoś to w ogóle kontroluje,? Wstyd żeby takie sytuacje miały miejsce.

..wiem,ze ...
@Prośba o rzetelne info

..przygotuj sie na tyranie i harówę na rozne zmiany i nocki..,masz zdrowie i wytrzymalosc nerwowa ,to dawaj...,nie licz na kase tylko na ochlapy z panskiego stołu...

@Ole

No dokładnie jest tak jak mówisz, Ci co zostali harują za tych których nie ma

@Deri

....skoncza sie bo sezon sie skonczy a za rok do Radomia beda przeniesione niektore loty...,obudz sie !!

@MówięJakJest

a zarzad kase z tych premi zatrzymuje dla ................

@Deri

(usunięte przez administratora) prawda,pracownicy niektorzy znaja swoje paski wyplaty bo czesto drukuja..,nie klam..,pisemko jest ze dostana jak nie bedzie opoznien..,a to jest niemozliwe do zrealizowania..,NIE KLAM ZE LUDZIE WSZYSCY DOSTALI 20% WIECEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Deri

deri..,to ze ludzie robia fizolską robote,to nie znaczy ze sa (usunięte przez administratora) bez wyksztalcenia itp. ,wez to pod uwage wypowiadajac sie tu.

@hmmm...

Było pisemko ze będą premie ja nie będzie opóźnień a drugie pisemko było ze pomimo tego ze opóźnienia były to premie i tak będą

taaa
@Deri

a trzecie ze uja dostaniecie ;D

@Deri

...jaaasne,nie wszyscy dostali ,to raz,a drugie to baaardzo tanio cenicie pracownika..,20% premii-200 pln brutto..,czyli ok. 130 netto...,policz dnie pracujace-21-22 i ile ci wyjdzie za dzien tyrania w upale,halasie,w nocy itp. ...oblicz sobie ....

@Deri

..chlopaku..,LS jest jak za czasow komuny...,maxymalny wyzysk robotnika,przy minimalnym nakladzie...,tego nie da sie niezauwazyc...,dlatego kiedys strajkowali robotnicy bo klepali biede za ciezka harówę!!! polecam film (usunięte przez administratora) zwierzecy,, Orwella ,jak na dloni pokaz komuny,socjalizmu i miejsce w tym wszystkim zwyklego robotnika,pracownika itp.

MówięJakJest

@Deri nic Ci nie odpisze, ciężko jest dyskutować z faktami... 2400€ to on pewnie po 6 miesiącach pracy na sortowni w LSie zobaczy hehe :D

XD
@Deri

Gdzie niby pracownicy dostali 20% premii? Bo nie słyszeliśmy o takowej.

XD
@Olek

oraz dodatek za godziny nocne KRK/KTW (usunięte przez administratora) cała noc.

@XD

Poczytaj sobie kodes pracy. Każdemu pracownikowi przysługuje dodatek za prace w nocy : 20% godzinowej stawki wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za prace. I Ls płaci tyle ile przewiduje kodeks pracy wiec w czym problem ?

@Deri

Pochwal się jak płacili przed pandemią, jakie premie były przed pandemią to jest wstyd osobom pracującym na lotnisku czy to na sortowni czy obsłudze przy ciężkiej fizycznej pracy płacić ustawowe premie i nic więcej

@MówięJakJest

A kogo obchodzi jak płacili przed pandemią? Ważne jak płaca teraz i jak będą płacić od nowego roku. Po poprzednim zarządzie, który odpowiada ze taki a nie inny stan rzeczy pozostał jedynie smród. Obecny prezes ma zupełnie inne podejście niż poprzedni i widać już pierwsze efekty. Obiecał podwyżki i były, obiecał zwiększenie premii i premie wzrosły. Kolejne podwyżki od nowego roku.

@Deri

Kogo to obchodzi? Sporo osób które pamiętają jak ten system premiowy działał jak funkcjonował i wiedzą że wtedy dostawali więcej kasy niż teraz, obecny jest skonstruowany w ten sposób aby pracownik dostał mniej i bardziej wchodził w D przełożonym. No tak obecny prezes najlepszy, jeszcze więcej bezsensownych stanowisk niech powtórzy napewno więcej kasy będzie dla szeregowych pracowników, od nowego roku jest podwyżka płacy minimalnej, i to podwójna w 2023r.

@MówięJakJest

Co ty pierdzielisz. Przed pandemia premia wynosiła 500 zł brutto jak ktoś brał 1 dzień L4 to tracił premie teraz premia wynosi od 800 do 1200 ( zależne od stanowiska ) i nie traci się jej za 1 dzień L4

jakie??!!! deri!!!!
@Deri

podwyzki...,nawet inflacji nie pokrywaja..,a juz nie mowiac o realnie wyzszym wynagrodzeniu i odczuwaniu tego po 10-ym !!!!!!!!!!!!!!!!

@Olek

cykliczne zachowanie firmy..,przeslizgac sie przez sezon..,a pozniej .....,i tak co rok.

czacha
@Prośba o rzetelne info

W gdańsku przyjmują, i tak płatne są nadgodziny

..wiem,ze ...
@Bagazowy_03

...nazwij rzeczy po imieniu..,w sorcie,na rampie jest (usunięte przez administratora) psychologiczno-fizyczny !!

Agent
@czacha

W Gdańsku nie przyjmują i przyjmować nie będą, obecnie za dużo wiary jest, sezon się kończy i ludzi za dużo się zrobiło jak co roku.

@Prośba o rzetelne info

Nie słuchaj tego (usunięte przez administratora)bo to jakiś stary zwolniony pracownik który nie robi nic innego tylko siedzi tu i pisze bzdury. W Ls dostanie jeżeli chcesz to dostaniesz umowę o prace a jak wolisz umowę zlecę to będziesz miał zlecenie a nie ze najpierw dają zlecenie. Na umówie o prace wszystkie nadgodziny są płacone zgodnie z kodeksem pracy a do tego premie. Co do awansu roku to zależy na jakim staniwksu jesteś i co potrafisz ale bądźmy szczerzy pracowników jest ponad 2 tys a stanowisk na awans kilka. Praca bywa ciężka ale nie aż tak jak w prywatnie firmie gdzie nie ma czasu nawet się wyścickac. Tu jak masz pick to pracujesz a potem siedzisz w socjalu i czekasz na kolejny pick.

@Deri

...deri,dodaj,ze w ciagu 1 godziny musisz zaladowac kilka ton tobołow(toronto np.) sort Chopina. zwanych walizami..,i tak co dzien przez kilka dni,pozniej wolne i dogorywasz po wrzuceniu wielu ton. Cialo sie poddaje,pracownicy sz przciazeni na maxa bo niby brakuje ludzi,

@Deri

Dostaniesz umowę o pracę ale po okresie próbnym na zleceniu i jak się sprawdzisz Awans? Większe prawdopodobieństwo że go dostaniesz żyjąc dobrze z kierownikami oraz donosząc na kolegów niż za efektywną pracę Pracowników 2 tys? Podejrzewam że we wszystkich oddziałach nie ma tylu pracowników, podkreślam pracowników bo jeśli w tą liczbę wliczyłeś zleceniobiorców to może „Praca bywa ciężka ale nie aż tak” biadolenie kogoś kto siedzi za biurkiem i na prace np. na płycie czy rampie patrzy przez pryzmat tabelek w excelu o „wiścickiwaniu się” nie komentuje xd

ble ble..
@MówięJakJest

...dostaniesz buty na 2 lata,na lato upalne,kiedy to nogi sa przepocone,wilgotne(bo material (usunięte przez administratora) odciski,zaczynaja smierdziec doslownie,bo tego nie pierzesz itp. ,a zima te same tylko ze chlodniej w stopy.Ubranie zaś z plastiku,pot sie z ciebie leje latem,przykleja sie do ciala,w upaly w ogole cialo nie oddycha, jak pod folią sie czujesz,spodnie sie przyklejaja do nog,robisz krok i czujesz opór ,przechodzac przez barierki aby kontenery ladowac i mozesz sie wyłożyć i połamac........

Wąski

Mam pytanie czy dostaliście już te karty przed płacowe zamiast sodexo czy problemy techniczne występują ?

Nn
@Wąski

Ja jeszcze nie dostałam ale za to dostałam już dwa SMSy że karta została do mnie wysłana z tym że w oby SMSach końcówka numeru karty inna ,dziwne

były....

Darujcie sobie tą firmę.. jak możesz (usunięte przez administratora) przychodzić " z wolnego "... wcześniej na zmianę albo zostawać dłużej jesteś super... jak coś się stanie i pójdziesz na zwolnienie - pies z kulawą nogą się prędzej Wami zainteresuje niż ktoś z tej firmy... nie liczcie na żadną pomoc ze strony " przełożonych " albo "kolegów "... po prostu mają was gdzieś ...

To co się dzieje na PAX w Gdańsku ze strony niektórych shift leaderów , supervisora oraz niektórych dziewczyn pracujących jako agentki obsługi naziemnej to M (usunięte przez administratora)w czystej postaci , są to osoby które ewidentnie mają duży problem z kompleksami , firmą powinien zająć się PIP

Kandydat - kierowca D

Cześć wszystki, Zastanawiam się nad przejściem z komunikacji miejskiej do LS jako kierowca autobusu. Czy jest na tym forum aktualnie pracujący w LS kierowca? Chciałbym przeczytać opinie o warunkach pracy jako kierowca, o zarobkach itd. Z góry dziękuję z odpowiedzi.

NORMALNA

Witajcie Wróciłem po dłuższej nieobecności do pracy na lotnisku, pracuję obecnie w informacji lotniskowej w nowej firmie Transcom. Jest bardzo duża różnica w pracy pomiędzy państwowym molochem jakim jest LS, a prywatna firmą. Pozdrawiam wszystkich kolegów z LS-u.

Warszawskasyrena

A z jakiego powodu mogą nie przedłużyć umowy po próbnym okresie

@Warszawskasyrena

Nie wyrabiasz dostatecznie dużo zmian, nie pracujesz po 300h miesięcznie tak jak „wszyscy”, nie donosisz na kolegów tak jak „wszyscy”, nie spodobałeś się kierownictwu, itp.

Plyta

Welcome w Gdansku naśmiewa sie z nas ze sprzętu nie mamy wszystko od nich bierzemy a dyrektor nic z tym nie robi co to za firma żeby sie błaźnić u konkurencji a oni maja pośmiewisko z LS-u

@Plyta

Na waszym miejscu zmienił bym pracodawcę, w Welcome już drugi raz w tym roku dali podwyżki pracownikom i to niemałe. A wy dalej biedujcie i zasuwajcie za trzech bo oszczędzają na was.

..hmm..
@Olek

..podaj kwoty pensji,podwyzek itp. ,wtedy porownamy..,a to ze 1/3 pracownikow dogonilismy rok rekordowy 2019 w obludze pasazerow to masz racje,ze nas (usunięte przez administratora) za 1 za trzech. I tym sposobem nasz prezes za skubanie nas i rekordowymi zyskami poszedl do zarzadu LOT-u ,ciekawe czyj pupil (usunięte przez administratora) ??

Olek

Mowa o stawkach w oddziale Gdańsk. Nie wiem jak stawki w Warszawie ale w Gdańsku w Welcome dużo więcej zarabiają

(usunięte przez administratora)na bardzo wysokim poziomie , firmą powinien zająć się PIP ale jest to państwowa firma więc raczej nic takiego się nie wydarzy , ludzie pracujący w tej firmie to (usunięte przez administratora)

ale..

...troszke sie mylisz co do ludzi,pracowalem w roznych firmach i wydawaloby sie ze wszyscy sa do ,,rany przyloz,, nic bardziej mylnego,w kazdej firmie sa ludzie rozni ,a jak sie zachowuja,to juz zalezy w duzej mierze od firmy.,niestety ludzie daja sie sklocac,sprzedaja sie za kase,sa konfidenci,ale tez fajni ,normalni zyczliwi ,To pracodawca stara sie o to aby ludzie nie byli wspolnota ,bo tacy sa niewygodni i moga sie w danej chwili zjednoczyc w jakims tam celu,tak wiec pracownicy sa wobec siebie nieufni,zamknieci,czasem nieprzyjemni. Tak w skrocie !

@Szerekowy

Cześć, Możecie mi zdradzić klika słów o pracy biurowej w LS.S. Godzimy pracy, system premii, szefostwo itp.

Witam :) Aplikuję na stanowisko Agenta ds. Obsługi Pasażerskiej. Nie ukrywam, że po rozmowie online jestem bardzo zainteresowana, jednak martwią mnie opinie, które tutaj przeczytałam na temat (usunięte przez administratora) i pomiatania pracownikami, czy faktycznie tak jest? :(

Nie polecam
@Kandydat

Ciezko prosic, zebys uwierzyl mi (czy komukolwiek tutaj) na slowo, ale to prawda, LS to bardzo slaby pracodawca. Rozmowy sa mydleniem oczu, praca rozwiewa zludzenia. NIE POLECAM.

wiem..
@Kandydat

..ls to (usunięte przez administratora),nedzna kasa za utrate zdrowia,(usunięte przez administratora) finansowy czyli polowanie-komu (usunięte przez administratora)premie za byle (usunięte przez administratora),to sklocanie i napuszczanie ludzi na siebie,tak aby tym (usunięte przez administratora) na stolkach kasa sie zgadzala na ich kontach,ls to lamanie bhp,uklady z PIP-em (poklepali sie po pleckach ) a syf jak byl tak jest,ludzie przepracowani fizycznie a od jakiegos czasu psychicznie..,ciemno na sorcie na miedzynarodowym lotnisku w Wawie.,stare brudne ,swiecace na zolto juz .ub wcale jarzeniowki,(usunięte przez administratora),brud ,smrod i dziadostwo..,a wszystko to przez to,ze nikt z zewnatrz nie ma tu wstepu,socjal uragajacy wszelkim standardom czlowieczenstwa......,wiele by pisac..czlowiek tu,to rob sredniowieczny,wiele by pisac...............

Nie polecam
@wiem..

Zgadza sie! Sam od jakiegos czasu podejrzewalem uklady z PIP. Lamanie BHP - tak!! W tej firmie wszystko jest do zmiany, lacznie z A.P. Koszmarna firma.

Krystyna
@Nie polecam

nie wiem jak ostatecznie z tym wychodzi ale kobiety jakie ostatecznie warunki pracy mogą mieć? co konkretnie pada na takiej rozmowie. jak są one omawiane? jaki zakres postanowień się nie sprawdza, w jakich okolicznościach i z jakich powodów?

Rav
@Kandydat

I jak wygląd praca, dostała się Pani? Bo ja będę miał rozmowę kwalifikacyjna niebawem. Pozdrawiam

MówięJakJest

Ta praca jest idealna dla osób które nie mają życia prywatnego, dzieci, nie uczą się, mieszkają z rodzicami, lubią samoloty i dla osób których szacunek w pracy to pojęcie względne.

Zostaw merytoryczną opinię o LS Airport Services S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w LS Airport Services S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy LS Airport Services S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 160.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LS Airport Services S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 105, z czego 10 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LS Airport Services S.A.?

Kandydaci do pracy w LS Airport Services S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LS Airport Services S.A.