Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

W jakich regionach ostatnio sie zamykały sklepy?

Txm
@.

We wszystkich

dziewczyny nie wiecie czy za marcowe uz jest szansa w tym miesiącu zobaczyć przelew ?

Pracownica

Dziewczyny czy po złożeniu do firmy wniosku o urlop macierzyński i rodzicielski oni te papiery sami przekazują do Zusu ? Czy muszę iść coś zgłaszać sama ?

Lol

Myślicie że to jest kwestia tygodni czy może bardziej dni ?

Xxx
@Lol

Obstawiam miesiąc i będzie po txm ????

@Xxx

Jaki k**** miesiąc, debilko, w miesiąc zamkną prawie 200 sklepów??? Taki proces trwa kilkanaście miesięcy, niekiedy parę LAT

Wynajmujący
@Lol

Mi za czynsz nie płacą już kilka miesięcy, nie odbierają telefonów ,poczty ,zero kontaktu. Kombinują jak mogą żeby nie płacić wynagrodzeń i czynszów. Na koniec tej firmy próbują zagarnąć do swoich kieszeni co się da kosztem innych. Ja sprawę oddałem już do Sądu.

Bida
@1234

1.po co od razu nazywać kogoś,, debilka" 2. Ogłoszenie upadłości nie musi oznaczać zamknięcia dklepow ale wyprzedza asortymentu.prsez syndyka w lokalizacjach, które zmaksymalizuje sprzedaz- tak. I og.upadl.mize oznaczać zamkniecie wielu.lokalizacji bo jak będą działać beż towaru? Zadaniem syndyka jest.min.spieniezenie majątku firmy, sprzedaż tak by oddać jwkokolwiek.pozostala kasę, wierzycielom. 3.pracownicy są w jednej z pierwszych grup zaspokojenia przy upadłości tak.hak.zus, i skarb Panstwa( sjarbiwy). TXM ma spór z ZUS na kiele tysiecy, jest to.opisane w ich raportach. 4.ogloszenie upadłości kończy żywot txm jako takiego ale agonią, wyprzedaż majątku przez syndyka,spisywanie majątku w tym tozl8czenie zastawow- bo banki mają zastawy na np.transakcjavh kartowych iin.zastawy- może trwać. Ale kto będzie chciał tu.pracowac kto kogo zmusi? Nikt. 5.Zarzad uznał ze nie ma podstaw do.prowadzenia dalszej działalności bo cz.negatywne przeważają nad pozytywami. To jest przyznanie się do faktu że dalsza działalność to.straty. Straty dla wszystkich w tym wierzyciel. Txm niedawno przeszedł restrukturyzację. Tam utopiono że 120 mln straty!! Teraz przyznają się do.kolejnych 31mln straty. 6.w piątek będziesz mogla/ mógł obejrzeć sobie raport za cały 2021r. Zaloze się już teraz, że nie będzie żadnych zysków.. Nie wiem co na taki.stan akcjonariusze, Rada Nadzorcza, zadowoleni nie są.bo.straca (usunięte przez administratora) pieniędzy. Masakrycznie dużo pieniędzy!! Naprawdę nie widzę sensu obrazanie kogoś.i wyzywanie od (usunięte przez administratora) w tej sytuacji..

Wierzyciel 123
@Wynajmujący

Czy Państwo są wierzyciel układowym czy też nowa osoba której ta firma nie płaci po restrukturyzacji?

@1234

Przecież nie ma 200 sklepów a już o 50 mniej?

@1234

Nie ma tygodnia żeby nie zamykali sklepów więc cchyba te 200 sklepów to przeszłość…:)

Wynajmujący
@Wierzyciel 123

Po prostu nie płacą mi od kilku miesięcy za czynsz ,nie odbierają telefonów i listów .Co robić ?

Jakie 200 sklepów?już tylko 150

Wierzyciel123
@Wynajmujący

Sorry ale myślę, że jesteś na totalnie straconej pozycji... w restrukturyzację txm.upcgal długi takich jak Ty, na kwotę w sumie że 120 mln(!!!). To jest niewiarygodne że mając takie długi zaciągał nowe. Masakra. Jedli ogłoszą upadłość to syndyk będzie nadzorował wyprzedaż majątku i zaspokajanie takich ludzi jak Ty. Jeśli będzie co spieniezac.. Teraz nawet Sąd nie pomoże. Poniesiesz koszty pozwu a txm nie ma kasy s zanim.sprawa wogole stanie na wokandzie to może już być po wniosku o.upadlosc Sorry ale tak to wiedze. Chyba że przyjdzie vud i.ktos odkupi tego trupa biorąc sklep.int.i dobre lokalizację jak faktycznie składniki majątku tej firmy, które mają jakąś wartość.. Beznadziejnie to wygląda niestety.

Hino
@Wynajmujący

Zmieniaj zamki i zatrzymaj towar aż do splaty zadłużenia. Jeśli nie płacą Ci za lokal to wiąże się z tym ze sklep idzie do zamknięcia. Chyba że już jest zamknięty. W takim wypadku to kiepsko

Dno
@Wierzyciel123

Dokładnie utopiona kasa. Nic nie zrobi sąd za późno dla akcjonariuszy też

Gdyby..
@1234

Tak trwa latami ale wszystko będzie zamrożone i pod nadzorem syndyka a tu sprawa się skomplikuje i to bardzo bo jest dużo wierzycieli,akcjonariuszy,banki i każdy będzie chciał odzyskać co swoje.Firma się oddłuży ale kosztem wszystkich którzy wtopili tu kasę. Takie jest prawo.

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
Była pracownica

Hej. Dziewczyny czy ma któraś kontakt tel do kadr. Na ten nr co dzwonię to nikt nie odbiera. Cisza kompletna. Nikt nie wysłał do ZUSu z firmy moich papierów do macierzyńskiego gdzie dokumenty zaraz po narodzinach dziecka dostarczyła i wysłałam skamem do firmy i w dokumentach na koniec miesiaca. Jestem zła bo jak zwykle firma ma wszystko gdzieś.

Wynajem

Od kilku miesięcy nie otrzymałem pieniędzy za wynajem lokalu tej firmie ,czy ktoś ma jeszcze taki sam problem z tą firmą ?

...
@Wynajem

Jeśli nie płacą pieniędzy to zmieniasz zamki i zajmujesz towar aż do splaty, nie raz tak robili

Pura

Dziewczyny dajcie znać czy u Was tez kolejny przerzut drobnicy? Po gumkach ,ręcznikach i prześcieradłach przyszedł czas na kolejne? I co i może spakujemy w ten sposób połowę sklepu i nara? Nie wiem jak Wasza Pani RKS ale nasza nie wie jak się nazywa. Zero wsparcia. Ja dalej mam nadzieję,że będzie ok.....ale....

Xxx
@Pura

Nie będzie okej, ogłoszą upadlosc zobacz na bankierze, jasno napisali że nie będą dalej prowadzić działalności.

Pura
@Xxx

A może będą działać pod inną nazwą?Czy raczej marne szanse? Nie wiem co robić. Czekać aż mi wręcza wypowiedzenie czy wiać stąd.

Nika
@Xxx

No tak , ale czemu nam nie napisze zarząd żadnego listu , żebyśmy wiedziały że to koniec. Może doprowadza txm do upadłości ,a rzeczywiście zostawia pod inną nazwą sklepy

Mania
@Pura

Wiać i to szybko. Jak nie masz pracy innej to na L4. ZUS Cie przejmie to przynajmniej jakąś kase dostaniesz. Ogłoszą upadłość to kasy nawet za kwiecien nie dostaniesz.

Ilili
@Mania

A ja się zastanawiam czy będzie na raty czy w całości wypłata , a tu się zaraz okaże ze wogole jej nie będzie … trzeba spadać na l4 dziewczyny bo zostaniemy bez niczego

...
@Pura

Rzeczy oddają bo były wzięte w komis, więc nie mają z czego za nie zapłacić, a co daje? Niestety każdy spodziewa się najgorszego

Xyz

Dziewczyny jaki firma w sensie kadry posiadają adres ? Jestem na l4 ciazowym i będę chciala wysłać do nich wniosek o urlop macierzyński-rodzicielski i potrzebuje . Z góry dzięki

Pracownik na wypowiedzeniu

Jak to w końcu wygląda z odprawą? Zostaje wypłacana?

Justyna
@Pracownik na wypowiedzeniu

Odprawa będzie wypłacona tylko nie wiadomo kiedy, może za miesiąc a może za dwa

@Justyna

Ja czekam od lutego, wysłałam nawet wezwanie i tyle z mojej odprawy...

Ewelina

A ile max czasu dają na jej wypłacenie? Bo dwa to chyba nie w takim razie?

Justyna
@Ewelina

Odprawa powinna być wypłacona razem z ostatnim wynagrodzeniem, potem to już liczą się odsetki karne chyba że firma upadnie to już nic nie dostaniecie

Km

Ja dostałam po skardze do Pipu, bardzo spóźnioną. W skardze musiałam podać imię i nazwisko. I podałam.

@Pracownik na wypowiedzeniu

Ja dastalam po 3 miesiacach

Pracownik na wypowiedzeniu

Zgłaszałaś to gdzieś czy sami przelali?

Ola

Ile dni czekałyście na świadectwo pracy oraz na wypłacenie pieniędzy za urlop niewykorzystany?

Dzisiaj przyszła wypłata za nagodziny styczniowe

Ajent

Jest ktoś kto od 2018 roku został rozliczony z inwentaryzacji? Bo ja niestety nie....

Ajent

Czy otrzymał któryś z ajentow drugą część faktury? Czy klasycznie nie .....

Ajent yyy

Niestety nie

Czy ktoś dostał kasę za umowę zlecenie,która miała być wypłacona do 31.03 ??

Ja nie dostałam z grudnia dalej

Lila

Szok!

Ja nie dostałam jeszcze kasy za uz za styczeń...

Lili

Dziewczyny orientujecie się czyi 2 maja sklepy nasze będą otwarte?

Ola
@Lili

2 maja jest zwykłym dniem roboczym , chyba że weźmiesz urlop to będziesz mieć długi weekend D

@Lili

Tak jak wszystkie

CIERPLIWOSC

KTOS DOSTAL PIENIADZE ZA UZ Z LUTEGO? BO MI TO JUZ SIE CHCE SMIAC. 30MARCA MIELI WYPLACIC A JEST 15 KWIETNIA. TO CHYBA ZART?

@CIERPLIWOSC

Niestety nie ,czekam i czekam.Pisałam do RKS zapytac się czy jest jakiś nowy termin do dziś nie dostałam odpowiedzi

Jaką role pełnią rks skoro nigdy nic nie wiedzą i nie raczą pomóc? Zlikwidować w celu optymalizacji kosztów!

Gosia

Jestem tego samego zdania żeby RKS zwolnić, ile by zaoszczędzili pieniedzy z ich wypłat a o paliwie to nawet nie wspomnę bo za darmo nie jeżdżą

@Gosia

Długo już nie pojeżdżą , będzie kolejnych 14 sklepów do zamknięcia

???
@Ala

Pewna informacja?

@???

Pewna , co miesiąc będzie zamykanych kilkanaście sklepów

@Ala

I skończy się na zamknięciu wszystkich czy jakieś zostawią?

@.

Sklepy generują dochód i zarabiają na wypłaty dla wszystkich działów ,a przy takim zatowarowaniu ledwo zarabiają na siebie i to nie wszystkie .Nieopłacone czynsze i faktury biorą się z tego żeby było na wypłaty dla pracowników. To tylko kwestia czasu kiedy upadną bo tak zadłużonej firmie nikt nie da na kredyt towaru.

Gośka

Czy dostajecie nowy towar na markety ? Jak u Was teraz wygląda sytuacja ? Wpadają jakieś nowości czy pustki?

@Gośka

Aby rzeczy do gazetki a tak to same letnie rzeczy 2x w tygodniu.

Kasik
@Gośka

Czy ktoś dostał ekwiwalent za urlop wypoczynkowy odchudzać z pracy?

Barbara

Nie

Kasik
@Barbara

Więc jak inaczej odebrać urlop wypoczynkowy. Przecież muszą zapłacić za to jeżeli nie ma się już dni do odebrania.

Barbara
@Kasik

Jak odzyskać pieniądze to nie wiem

@Kasik

Ja dostałam tylko za 5 dni urlopu a miałam do odebrania 24 dni kadrowa tłumaczyła się że nie mogą mi więcej wypłacić ponieważ jeżeli zatrudnię się u następnego pracodawcy to urlop przysługiwał........

Bida

Bo urlop do wykorzystania w danym roku , u TXM liczy się proporcjonalnie do przepracowanego okresu. Tak.mowi.kodeks pracy.

Dalej brak przelewu......

Były Ajent
@Ajent

Ajenci zawsze byli traktowani po macoszemu , nie chroni nas kodeks pracy ... choć tych kodeksowych pracowników traktują podobnie

Szanowane panie regionalne, tak bardzo chcecie planu naprawczego to może same go wymyślicie? Albo spróbujcie stanąć za kasą i robić te wyniki gdy na sklepie świecą pustki!!!

XYZ

Dziewczyny, co zrobić w przypadku gdy właściciel zamknął sklep z powodu zadłużenia?

Ona

Albo dwa :)

Alleluja

Też się piszę na trzeciego z radości

Uwierzyć siebie
@XYZ

świat się nie kończy na txm w Polsce jest małe bezrobocie. To dziś pracodawca ma problem znaleźć pracownika nie odwrotnie

@Uwierzyć siebie

Jak dają takie ochłapy a nie pieniądze to nic dziwnego że pracodawca musi szukać :-)

Ajent

Czy ktoś jeszcze czeka na przelew?

Ajent yyy
@Ajent

Tak ja jeszcze czekam ....kpina jakas

@Ajent yyy

Dobrze ze nie jestem sama ... ale to jest jakiś żart nie którzy już 5go mieli a dziś 11 a my dalej czekamy . Powinnyśmy mieć już w piątek.

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso