F.P.H. Moraj

Rybnik

Opinie o F.P.H. Moraj

xcx

Monia jak było tak super to dlaczego już nie pracujesz? Z tego co ja pamiętam, szef bos był ok, gorzej z szefami pomniejszymi - czas pracy nie istniał, coś na wzór poddaństwa, bhp zresztą też, o bluzganiu pracowników nie wspomnę, pieniądze najniższa krajowa, czasem coś do ręki.... Ekipa pracownicza się zmieniła. Cóż prywatna firma, prywatny folwark albo chciałeś mieć pracę albo wypad...

aa123

A jak ze stanowiskiem technologa? Może ktoś z pracowników może mi podpowiedzieć czy warto składać CV. Jakie zarobki mniej więcej i jaki czas pracy miały osoby które to stanowisko do tej pory zajmowały? Czy wiązało się to tez z jakimiś wyjazdami zagranicznymi?

Była

Teoretycznie 8 godzin, ale jak trzeba to harujesz i po 12 i nikt nie pyta czy mozesz zostac. Powodzenia

szukająca pracy

monia
@szukająca pracy 22.02.2016, 16:46
Hej a jak wygląda praca godzinowo?? jak wygląda praca na stanowisku SPredawca-Fakturzystka?? Pytam o hurtownię w Katowicach....

godzinowo normalnie 8 godzin owszem jak trzeba to się pytaja czy możesz zostać przynajmniej tak u mnie było

monia

Wiecie nie wiem jak jest teraz ale pracowałam w Rybniku i całych szefów mieliśmy zaraz za ścianą. Owszem szef jak szef wszędzie wymaga od pracownika. Nie było lekko czasem przy dużej dostawie!! A o dobrych stronach nie pamiętacie np. o majówkach darmowych których szef fundował!! Tak w dni otwarte było ciężko i przed bo trzeba było zatwarowaci cały sklep dokładnie zostawanie po godzinach również ale nigdy nie żałowałam ze tam pracowałam i to najlepsza praca jaka miałam i jak bym mogła wrócić to bym to zrobiła

ktos

jak ktos mysli o pracy w tej smiesznej firmie to stanowczo odradzam, zarobki jak w biedronce, praca do 20:00, własciciel mysli ze jest panem i władca, a pracowników traktuje jak swoich niewolników. Powodzenia.

Marcin

Tam jest jedna wielka ściema , praca dla tyranów , oni cały czas coś kombinują , tam coś śmierdzi.

ex robol

Oczywiście, że wygrasz. Sąd prawie zawsze staje po stronie wykorzystywanego pracownika. Ja dostałam prawie 2 k za nadgodziny.

Leninek

Czy ktoś wygrał w Sądzie z tą firmą, mam dużo do wypłacenia za nadgodziny i chcę skierować sprawę , proszę o pomoc.

B-B

BRAWO POPRAWILIŚCIE!! SZKODA TYLKO ŻE PRZEZ 6 MIESIĘCY NIKT SIĘ NIE ZORIENTOWAŁ

ONA

MORAJ TAKA FIRMA A SAME BŁĘDY NA STRONIE INTERNETOWEJ>>> >>> Poszerzamy asortyment subtelnej i ekskluzywnej bielizny z kolekcji "Mysterieuse by Moraj" - zobacz >>> króki TUTAJ WSTAWCIE SOBIE LITERE T !!! film

Tedi

A można dać pozew do sądu o nadgodziny i łamanie praw pracowniczych ? Czy ktoś już to robił?

Lenka

A za nadgodziny jak nie płacą to jest na to sposób , jeden telefon do PIP, wypłacą wszystkie z odsetkami za ostatnie 3 lata, warto, ja jak ich nastraszylam dostałam wszystko.

@Lenka 26.08.2014, 09:23

Właśnie tak dobra firma z tak dużym doświadczeniem niestety coraz gorzej traktuje pracowników i co raz gorzej płaci nawet tym co się nie obijaja. . Dni promocyjne praca od rana do nocy przed w trakcie i po . Bez wytchnienia .ciągły brak personelu bo tak wygląda rozmowa ze jakoś nie potrafią trafić na kogoś konkretnego .po bardzo długiej współpracy Wiem co mówię. Ze starać się też nie warto bo będziesz zbyt dużym zagrożeniem dla co nie których stołek wyzej

ex robol

Jak w "Misiu" Barei. To sami szefowie to piszą, czy komuś każą ?

doniu

Witam pracowałem prze około 1 rok w Moraj- przedstawiciel handlowy :) Do dziś wspominam bardzo dobrze Marko, Robercika, firma Moraj nawet na początku mojej współpracy dawała wiele swobody i miłą atmosferę poza małym epizodem z kierownikiem Michałem który i tak już nie pracuje. Jednym słowem było całkiem fajnie i dziś gdzie prowadzę swoją firmę usługową i handlową jest dla mnie niejako wzór do naśladowania. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do współpracy z Moraj // Doniu

Marcin

Ale ściemniasz, o jakiej konkurencji mówisz , takich stawek nie ma na rynku, każdy powinien zarabiać w stosunku do swojego zaangażowania , ja pracuje bardzo ciężko a dostaje grosze ... na tym nie polega uczciwość pracodawcy

Piter
użytkownik zarejestrowany

Najgorsze jest to, że wielkich perspektyw na polepszenie warunków pracy raczej nie widzę, bo z tego co mi wiadomo konkurencja wcale lepiej nie ma - powiem więcej, chyba nawet stwarza gorsze warunki niż Moraj.

anonim4

Popieram również bardzo długo pracowałam w firmie Moraj .człowiek poświęcał swój czas i zdrowie bo praca ciężka i czasem od świtu do nocy . pracuje się jako magazynier sprzątacz i fakturzysta zero szacunku kierownictwa ogólnego . A teraz podobno jest jeszcze gorzej dziewczyny zwalniają się bo nie wytrzymują psychicznie . I płace bardzo zmalały .szefostwo w miarę ok ale za bardzo pod wpływem jednej młodej kierowniczki .Mało wie a... powodzenia kandydatom

krk

Witam, niestety dołączę do grona źle wypowiadających się byłych pracowników. Pracowałam najpierw bez umowy, potem dostałam wymarzony etat... oczywiście najniższa krajowa + ewentualnie cos do ręki za nadgodziny... Robota od świtu do nocy, czas pracy nie istniał... Byłam magazynierem, kasjerką, sprzataczką, wózkiem widłowym... I znosiłam (wraz z reszta załogi) opryskliwe teksty z ust szefostwa. Jak w jednym oddziale ktoś zawalił, to byliśmy bezmózgowcami... Szkoda gadać, brak szacunku, ale cóż FIRMA ROZWINIETA...

Nemezis

Pracowałam bardzo krótko,ze względu na uczulenie jakiego się nabawiłam; w hurtowni w Katowicach. Praca nie jest lekka, ale miła atmosfera rekompensuje trudy. Nie ma określonych przerw, ale mogłam zjeść i zapalić kiedy chciałam.Żałuję, że nie mogłam zostać, bo praca mi się podobała. Polecam osobom, które lubią być w ciągłym ruchu. Przyjazne i pełne szacunku stosunki pomiędzy pracownikami. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że firma jest rzetelna. Za szkoleniowe dni dostałam od razu pieniążki, co było miłe.

Jakub P. z Krakowa

Witajcie. Ja pracowałem w tej firmie ładnych 8 lat temuna stanowisku przedstawiciel handlowy. Wtedy to była praca gdzie traktowano mnie w porządku, nie było zbędnego rygoru, duża swoboda (tzn. nie było problemów z wyjściem na papierosa itp) ale bardzo wysokie wymagania i dla osób chcących się poobijać nie było tam miejsca. Bardzo duża presja na wynik, duża samodzielność w podejmowaniu decyzji,duża odpowiedzialność.Do tego samochód do dyspozycji i telefon. Jak na tamte czasy zarobki były bardzo dobre. Wahały się od 2-coś tam do 4-coś tam. W zależności od zaangażowania, sezonu i niestety zaopatrzenia hurtowni.Praca absolutnie nie była łatwa i nie dla każdego. Kompetentne kierownictwo w osobie [usunięte przez administratora]dużo mnie nauczyło. Firma MORAJ nigdy nie oszukała mnie ani na złotówkę i zawsze mogłem obliczyć sobie ile już zarobiłem w tym miesiącu. Oczywiście często się narzekało na to czy na tamto, często mając rację ale,,, proponuję każdemu kto jest zły na tą firmę wypowiedzieć się tu po paru latach jak zobaczą jak jest gdzie indziej. Reasumując z perspektywy czasu bardzo pozytywnie wspominam pracę w tej firmie. Polecałbym każdemu kto ma możliwość pracować w tej firmie bo to szkoła życia dla przedstawicieli. Wiele osób którzy tam nie pracują pozostało w zawodzie i nadal są przedstawicielami. No chyba że ta praca teraz wygląda zupełnie inaczej ale na ten temat wiedzy już nie posiadam... Pozdrawiam

?

Ja jestem z Rybnika. Właśnie znalazłam ofertę. Warto składać cv?

A teraz szukają nowego pracownika na stanowisko fakturzysty w Katowicach? Jak myślicie warto się ubiegać..??

BFF

a jak sie pracuje PH w warszawie?

pracownica

Witam. Większość co piszecie to po części prawda.Mamy czas na śniadanie, na papieroska itp -jeśli o to chodzi to nie jest źle -o śniadaniu i przerwie możemy jedynie pomarzyć na dniach otwartych ale wtedy to i szefostwo pracuje na pełnych obrotach.Dni otwarte nie oznaczają że każdy może sobie wejść po prostu mamy zniżki dla klientów hurtowych a nie detalicznych. Jeśli chodzi o zarobki to mogło być więcej ale kto by nie chciał więcej. Jednak muszę przyznać że wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanej pracy wszystko zależy jakie masz układy z górą.T[usunięte przez administratora] Teraz trochę o pracy: -ciężka dla kobiet- ciężkie i duże kartony -mało mężczyzn na hurtowniach żeby mogli pomóc -często praca po 10h a nawet 12h -nadgodziny wypłacane z wspólnej premii -zbyt duży zakres obowiązków jak na 1 osobę -brak szacunku dla pracownika i jego pracy -praca na magazynie ciężka i pod nadzorem kapusia T.K Ogólnie praca ciężka ale jest praca. Jeszcze gdy było to F.P.H a nie spółka to był większy szacun dla pracownika szef[usunięte przez administratora] był THE BEST i nic tego nie zmieni.Teraz to jest spółka która jest dla kasy i najgorsze jest to że takie osoby jak [usunięte przez administratora] okradają tą firme i to jest smutne:(

xyz

to co z ciebie za przedstawiciel jak potrafisz sprzedać tylko za 1000 zł akurat to świadczy tylko o tobie i twoim zaangażowaniu w swoje obowiązki

*****

Postanowiłam napisać parę słów, ponieważ to co wypisujecie na temat Firmy Moraj to stek bzdur . Jestem zatrudniona w Firmie Moraj od kliku lat i nie chcę zmienić miejsca zatrudnienia . Firma jest solidna , dba o dobro pracowników (jak najbardziej są przerwy śniadaniowe, kto twierdzi inaczej jest kłamcą) zarobki na odpowiednim poziomie , adekwatne do zajmowanego stanowiska oraz zakresu obowiązków .Szefowie oczywiście są wymagający , ale to przecież praca , a nie przedszkole . Jeśli ktoś chce zabierać głoś na temat Firmy Moraj to proszę niech najpierw założy własną firmę i niech ją tak rozwinie, wtedy ma prawo głosu .

ssss

a Ty zmieniłeś firmę i teraz profesjonalne szkolenia, świetne zarobki i cudowna atmosfera??? no to gratulacje - tylko czemu tak długo czekałeś???

pppppp

czy ktoś w tej firmie słyszał o szkoleniach (usunięte przez administratora), motywowaniu i dofinansowywaniu np. studiów dla pracowników? niestety nie... jakakolwiek strategia firmy, poprawianie jakości, audyty, certyfikaty, marketing? może kilka niezbyt udanych prób... naprawdę szkoda

pppppp

problem tej firmy polega na tym że nie posiada wykwalifikowanych pracowników na "wysokich' szczeblach- (usunięte przez administratora) który wyraża się "poszłem"- to mówi samo za siebie. Praca nad marką wymaga czegoś więcej niz zaocznych studiów (usunięte przez administratora), który oprócz naśladowania (usunięte przez administratora), zabawy gadżetami i nieszanowania ludzi nie robi za wiele. Z przykrością stwierdzam że firma która naprawdę ma potencjał nie osiągnie nic więcej poza poziom na którym jest obecnie bo do tego potrzebna jest przede wszystkim konsekwencja, współpraca, dobry podział obowiązków no i odpowiednie podejście oraz wynagradzanie pracowników i szacunek do nich.

AAAA

MORAJ CZYLI ORAJ DO BÓLU OD ŚWITU DO NOCY ZA ŚMIESZNĄ KASĘ. NIE POLECAM TEJ FIRMY NIKOMU....

mamba

Najgorsza firma jaką w z życiu spotkałem. Warunki w jakich sie pracuje to katastrofa.(usunięte przez administratora)

8 zl brutto to duzo..?to psie pieniadze!!a robic trzeba od rana do wieczora!!

sdsa

ok 1000zł za przedstawiciela ??? to jest duzo ??

fiona

moraj dobrze płaci -te bzdury wypisują zazdrośnicy

zgadzam sie

KR3

Ta firma to jakaś katastrofa. Pracowałem dla nich jako przedstawiciel handlowy przez trzy lata. (usunięte przez administratora) im kasę do kieszeni od świtu do nocy. Za co? Za marną jałmużnę!! Przedstawiciel w tej firmie to: magazynier, dostawca, windykator i handlowiec w jednaj osobie. (usunięte przez administratora) na 4 etaty a kasę bierzesz jak za 1/2. Zadarzały się pensje lekko powyżej tysiąca:-(. Za prywatne kilosy odbijają z 30% amortyzacją. Jeżeli chcesz być (usunięte przez administratora) kontrolowanym przez GPS wyślij C.V. teraz!!! Pozdrawiam byłych współpracowników z oddziału Kraków.

xxx

a ja tej śmiesznej firmie w ogóle nie zazdroszczę tylko współczuję

hahah

Smieszne !!

lola

Anonimka - 2010-06-08 23:14:29 Po pierwsze jak sama nazwa wskazuje jest to hurtownia, wiec nie kazdy może wejść sobie na a pytałas czy narzekaja?? pytalas czy maja sniadania?? pytalas ile dostali?? niee ?? to nie pisze TY bzdur !!!

anonimka

(usunięte przez administratora)Szukają ludzi do pracy za psie pieniądze(usunięte przez administratora)

Anonimka

Po pierwsze jak sama nazwa wskazuje jest to hurtownia, wiec nie kazdy może wejść sobie na "małe" zakupy :) dziwnym trafem byłam w piątek 16 i pomimo ogromnego ruchu, zostałam obsluzona... Po 2 blagam, nie wypisujcie bzdur, ze nie ma przerw sniadaniowych... Po 3 ile chcielibyscie zarabiać na okresie probnym? Tysiące pewnie hmmm?? Jakoś żadna pracująca na hurtowni nie narzeka na zbyt niski zarobki i warunki pracy :) a bieliznę maja rewelacyjna :) pozdrawiam wszystkich zazdrosnikow ;)

tak tak ja noszę bieliznę i sobie chwalę skarpety też ok i po co te nerwy jak wszędzie są produkty z moraja

Dalton

Niech sie zdecydują dla kogo robią dni otwarte!!!!!!!!!! Byłem kupiłem znajomi byli kupili a w piątek tj. 16.04.2010 ni z gruszki ni z piertruszki znajomych którzy tam pojechali (zaznaczam ze dni otwarte były od pon do piątku) beszczelnie wyrzucono ze sklepu !!!!!! To albo robicie dni otwarte albo robicie kpine i pośmiewisko z siebie??

Zostaw opinię o F.P.H. Moraj - Rybnik

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie F.P.H. Moraj