stary pracownik

Kochane Panie Dyrektor , Pani Prezes i Panie RKS Pracuje w tej firmie już bardzo długo i nie jedno przeżyłam, niejedną zmianę , kilku prezesów, rksów , dyrektorów. Nikt przed Wami nie traktował tak ŻLE tych ludzi którzy pracują na dole. I nie chodzi tu o to, że chce sobie ponarzekać- chcę abyście otworzyły oczy i chociaż na chwile zechciały postawić się na naszym miejscu- na miejscu sprzedawców. Jak można w dobie pandemii , kiedy nawet sklepy LPP itp odchodzą od obsługi klienta kłaść nacisk na tą obsługę , której nigdy w tym stopniu nie było wprowadzać i wymagać. Jak my mamy obsługiwać klientów zachowując odstęp i zasady bezpieczeństwa podczas pandemii? Już pomijając aspekt pandemii to jak my mamy obsługiwać klientów mając tak obkrojone zespoły? Proszę abyście rozpisały sobie na kartce plan dnia zwykły przykładowy np wtorek: -dostawa 3 torby -obsługa klienta -dyżur przy przymierzalniach i dezynfekcja po każdym kliencie -ściągniecie starej promocji -odnalezienie nowej promocji -wdrożenie instrukcji vm do gazetki hot spot, manekiny, działy Macie do dyspozycji 1 sprzedawce na 12 godzin i jednego na 8 ( bo to wtorek w inne dni juz tyle nie macie) i ruch w granicach 4000 netto To tylko przykład my z taką ilością pracy zmagamy się codziennie. Jesteśmy zmęczone, jesteśmy zestresowane sytuacją która panuje -pandemią i ciągłym nacisku z góry. My nie jesteśmy w stanie się roztroić. Wejdźcie w nasze buty i spróbujcie to udźwignąć chociaż 1 raz. Zminimalizowane zostały etaty a obowiązki wzrosły razy dwa. Gazetka co tydzień, katalog, ulotki, kolportaż, dostawy (przerzuty robi się 3 razy dłużej), zwroty na ww , kuweta, gazetka itd Ciągle coś źle , coś nie zrobione a ma byc na juz (doby brakuje). Nie dziwcie się że nie wszystko pamiętamy w tym biegu się nie da.

Ajent 6

tam jestem ajentem z 6 letnim stażem i chciałbym podzielić się swoją opinią na temat pisma z sądu oraz dalszej działalności TXM. Przed nami decyzja o głosowaniu za planem lub przeciw. W mojej ocenie jedyną słuszną drogą to głosowanie za planem restrukturyzacjnym z jednego głównego powodu. Przyjęcie planu daje nam namiastkę szansy na to że firma podniesie się z długów a na pewno daje nam szansę utrzymania jak narazie pracy( dla nas i naszych pracowników)? Z tego co wiem firma rozlicza się na bieżąco z ajentami a dalsze rozliczenia są konieczne aby sklepy funkcjonowały, gdyż bez tego żaden plan sie nie powiedzie. Brak wypłat dla ajentow nie jest możliwy bo bez tego firma nie istnieje więc o wyplaty się nie martwcie. Restrukturyzacja trwa już od pewnego czasu, więc jeżeli tu jesteście nadal chcecie pracować. Głosowanie przeciwko jest jednoznaczne z tym że chcecie sobie odebrać pracę i innym pracownikom co dla niektórych oznacza tragedię. Firma ostatnio naprawde wprowadza wiele pozytywnych zmian: remonty na sklepach, odświeżenie marketów, dostosowanie powierzchni handlowej do sprzedaży, nowy lepszy towar, szczególnie kolekcja limitowana( towar naprawde z górnej półki) nowe działania marketingowe, nawet muzyka sie zmieniła co po 6 latach pracy może zaskoczyć ;) Ja głosuję za planem. Wierzę że się uda i razem podniesiemy firmę!!!

Porażka

Czy słyszałyście co Pani Barbara Sz. Powiedziała na telekonferencji?? Mają być premie dla kierowników, ale mają nic nie mówić zastępca. Zastępca robi to samo co kierownik, a nawet więcej i jaka to sprawiedliwość??? Jak wy nas traktujecie!!! Dla nas na podwyżki nie ma, ale na premie kasa jest dla kierowników?? Pracujemy jako kasjer, zastępca, sprzątaczka, krawcowa! Dziewczyny nie zgadzajcie się na to! Tak jak kierownik dostaje premie to zastępca też powinien!

Aj

Premia jest dla kierowników i Agentów a nie dla Was i macie się podporządkować. To od kierownika zależy czy dostaniecie premie i jak ja podzieli jeśli w ogóle ma taki zamiar. Wszyscy tylko,, gdzie premia" Zostaniesz kierownikiem to będziesz dawał premie jak w ogóle zostaniesz jedna z drugą bo boją się odpowiedzialności ale pisać potrafią.

Żenada Nowy wpis

Dziewczyny, jak wy się wyrabiacie z tym wszystkim. Dziś byłam cały dzień sama. Zasowalam od samego rana. A to plakaty, a to kasa dla konwoju, 8 stron zmian cen, pełno klientów.... No do toalety nie miałam jak iść. Do tego 3vtirby towaru a rks jeszcze ma problem bo parametry nie takie.. A to że jestem bez jedzenia od rana to już ja nie interesuje, dla niej liczy się konwersja, a jak mi się nie podoba to 10 osób czeka na moje miejsce...

Pomocy

Dziewczyny potrzebuje pomocy. Mianowicie chodzi mi o adres e-mailowy do centrali. Konkretnie, chcę napisać skargę na RKSa i na to co tu się dzieje.

@Pomocy

Jeżeli chcesz złożyć skargę na rksa to napisz dyrektor regionalnej podlegającej pod swój region.

Judyta

Masz zapewne e mail do zarządu, bo nie raz nam wysyłali. Napis, do nich meila do prezesa

ciekawska@ Nowy wpis

a jakiego masz rks

Ok Nowy wpis
@Pomocy

Chociaż jedna odwazna, bo wszyscy potrafią pisać dużo tutaj, a w rzeczywistości nic nie zrobią. Brawoooooo

Nina Nowy wpis
@Pomocy

A co takiego się wydarzyło, że chcesz skargę pisać??

Pracownik robol

Dziewczyny czy wy się godzicie pracować w pojedynkę? To jest zwykle wykorzystywanie. Może strajk ? Niech wielce centrala przyjedzie i popracuje samej A na dodatek niech ma miesiaczks czy zwyczajnie sraczke ciekawe jak długo by wytrzymała. Na podwyżki też wielce nie mają może czas najwyższy Coś z tym ztobic jak 200 sklepów się nie otworzy wszystkim nie zwolnią bożka takie pensje nikt tu nie przyjdzie

ja
@Pracownik robol

to , że dziewczyny pracują w pojedynkę jest zasługą własnie ich , pokazały , że potrafią , że dają radę same to firma to zaakceptowała i wg niej to jest normalne , takie rzeczy jak potrzeby fizjologiczne to nie jest żaden argument dla naszej firmy . dla nich ważne dane , tabelki , wykresy jednym słowem liczby , człowiek jest na szarym końcu

@Pracownik robol

Jestem za! Czas pokazać im jak nas traktują! Śmiech na sali... Samej nic nie można zrobić, jeszcze wymyślają łażenie z ulatkami, chorzy ludzie. Nawet tego nie roznoszę bo wstyd, kim ja jestem w końcu??? Dziewczyny zbierzmy się i zastrajkujmy

@ja

Ale kogo zasługa bo nie moja? Na nic takiego się nie godziłam to jest zwykłe oszczędzanie kosztów pracodawcy którego nie stać na większe zatrudnianie.

@Pracownik robol

A skąd na podwyżki jak z miesiąca na miesiąc żyją.Co do warunków pracy to racja trzeba zacząć zbierać dowody i zgłosić do inspekcji pracy.

ja
@Alicja

mówię ogólnie , my tez sie nie godzimy ale znam parę marketów gdzie do 12-13 jest tylko jedna na sklepie !!! niestety sam Rks przyznał , że dziewczyny pokazały , że można ...

Pati
@ja

Sam RKS to robi co nie którym harmonogram i jest w pełni świadomy że na zmianie jest 1 osoba

Niki
@Km

To może niech docenia tych co pracują nawet w pojedynkę i wszystko ogarniaja.Utargi podskoczyly czas na podwyzki

Olcia
@Niki

No racja czas na podwyżki.jak stracą kilku dobrych pracowników to może się obudzą.Rks będzie stała za kasa to zobaczy jak jest.

Rita
@Olcia

Nigdy nie zrozumieją. Tego jestem pewna.

Km

Mam pytanie odnośnie quizu dla km,ile punktów trzeba było mieć, żeby zaliczyć.

@Km

Kierownik marketu powinien mieć 10/12 punktów. W innym przypadku będziecie miały zabrane premie czerwcowe. Życzę wam powodzenia

@Ala

A skąd taka inf. Nic mi nie wiadomo. Jeżeli km nie zaliczy testu będzie miał kolejne szkolenie.

@Ala

Ale jakie premie mają dostać km i za co?

Kiedy będzie wypłacana?

@Ala

Za wypracowany procent, tylko kazali nie mówić zastępca i sprzedawca. Wszystko w ukryciu

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Oooo

Czy to prawda o inwestycjach powtórkowych ? Słyszałam ,że niby na sklepach źle wyszły i każą płacicie . A tak na prawdę ze źródła dobrego wiem że firma robi wiadomo co . Aby wyjść na swoje . A braków nie ma tylko firma dopisuje sobie sztuki w system . A jednak mają prawo się podpiąć pod nasze systemy . Robią z nas durni

Nnn
@Oooo

Z tego co mi wiadomo to prawda a u nas na sklepie cyrki się dzieją ......... bałagan w systemie, ktoś to musi posprzątać i odpowiedzieć nie . Dramat dziewczyny uciekać

@Oooo

Było już bardzo dużo przypadków , że wyszło na jaw że dopisywali ajenta do systemu . Nie powiem gdzie ale była afera że do każdego prepacka była dopisana jedna szt. Ajenta miała kupę szmalu do płacenia . Wkradają się w systemy i taka jest prawda . Ajenci nie dajcie się bo robią z akcentami co chcą. Wytrwałośvi

@Nnn

U każdego kombinują.Księgowość powinien za to karnie odpowiedzieć.

@Judyta

Było też tak że inni grosza nie zapłacili za ich błędy co im udowodnili.

XXX

Dziewczyny co sądzicie o nowej Rks Szczeciński

@XXX

Nic specjalnego

Lucy
@XXX

Służbistka! Będzie nas ganiać bo jest nowa i musi się wykazać.

Kk

I co z tego że jesteś kierownikiem? Kierownik czy zastępca czy sprzedawca robi to samo! Nie cierpię osób która mówi bo ja jestem kierownikiem i co i masz 200 zł więcej ???? a robisz jak zwykły sprzedawca.

@Kk

Właśnie to jest poniżające dla km,ze tak malo zarabia a tyle się od niego wymaga. Pomiatają nami jak chcą.

Annnn

Ja jestem kierownikiem i moim zdaniem jest to trochę nie sprawiedliwe. Jest nas dwie na sklepie i nie wyobrażam sobie żebym ja dostała więcej, a moja koleżanka z pracy nic, co robi to wszystko co ja. Ja odrazu powiedziałam, że jeżeli dostanę ta premie to dzielimy się na pół i tak będzie sprawiedliwie! Dziewczyny nie zabijajcie się o te parę złoty. Bądźcie wyrozumiałe dla innych. A czas chyba żeby każda z nas pisała o podwyżki bo to jakie mamy wynagrodzenia to jest śmieszne, chodź ja mam 2200 a moja koleżanka inna kierownik ma 3200 i to jest dopiero sprawiedliwość.

@Annnn

Jest to żenujące jak sprzedawcy mają pretensje o jakąś premie. Taka jest rzeczywistości, bo tak jest w każdej firmie. Rks na też się dzielić swoją premia za wyniki swoich sklepów, które wypracowują pracownicy tych sklepów. Żenada!!!! Weź jedna z drugą znajdźcie sobie pracę na stanowisku kierowniczym i też będziecie otrzymywać premie za wyniki. Wstyd. Kierownik nie powinien dzielić się żadna premia.!!!!!!

Wera
@Judyta

@Judyta hahaha ale pocisnełas ... Aż mi ciebie żal i zapewne nie tylko mi ... ja na szczęście już za parę dni mówię żegnaj txm . .... Koniec wykorzystywania ..... I to wcale nie jest tak jak piszesz, z tego co wiem to w wielu sklepach zwykle sprzedawczynie robią więcej niż ich kierownicy ..... To raczej nie jest normalne że kierownik sobie dzwoni do koleżanek , wychodzi co godzinę na fajkę , kawusie pije z 5 razy ... Rodzinka przychodzi na pogaduchy przerwę ma 30 min .... Gdyby RKS słuchały tego co mówią zwykle sprzedawczynie na kierowników to było by w porządku , ale lepiej postraszyć zwolnieniem z firmy niż coś z tym zrobić ..... Albo powiedzieć jak co nie pasuje to się zwolnij.....

@Wera

Napewno tego nie na u mnie w sklepie. Śmiech na sali co piszesz. Znam sklepy, na których sprzedawcy są jak dzieci, które bez kierownika nie potrafią nic zrobić. U mnie na sklepie kierownik pracuje nie dość jak zwykły sprzedawca, szkoli swoich pracowników i wykonuje swoje dodatkowe obowiązki. Żal Wam wszystkim (usunięte przez administratora) Pe ściska.

Porażka

Zastępca
@Porażka

To już robi się śmieszne ta firma spada na dno... Zero sprawiedliwości my tak samo (usunięte przez administratora)jak kierownik. Widać jak szanują nas w tej firmie

Yx
@Porażka

Śmiech na sali.... Żenada...

@Porażka

Porównując moją pracę do tego, co robi nasza 'kierowniczka' to zawsze czułam się poszkodowana... Zwalała większość obowiązków na mnie. Jak miałyśmy zmianę we dwie to siedziała na zapleczu w telefonie i jeszcze wielce zmęczona. W dodatku już wtedy wiem, że dostawa sporo więcej ode mnie ;) I jaka tu sprawiedliwość?

@Porażka

My mamy (usunięte przez administratora)po to aby to kierownik został doceniony? Cos tu nie halo . Jeszcze jakieś śmieszne tajemnice ... A nawet często jest tak że targer jest wyrobiony gdzie kierownika nie ma na zmianie, więc za co ta premia dla niego ?

@Porażka

Normalny kierownik poinformuje swojego zastępcę o rzekomej premii . Jeśli współpraca jest dobra to tak powinno być. Inny weźmie kasę tylko sobie i będzie siedział cicho.

@Zkm

Dokładnie , u mnie jest to samo .... Wielka kierowniczka , a (usunięte przez administratora)robii. Wszystkie obowiązki ja wypełniam ...

Kora
@Xxx

No właśnie u nas zdaża się bardzo często że mam wyrobiony target jak jestem sama. I co ? Niby kierownik ma za moje starania dostać premie ? Bez szału już nie zamierzam tego robić ...Niech firma zobaczy i te dyrektorki jak kierownik obsługuje na zmianie , jak wykorzystuje swoje dziewczyny ... Kierownik nic nie robi tylko dyryguje zrób to , to , to to i jeszcze to ... A sama siedzi

Wiki
@Zastępca

To jest nienormalne .... Dlaczego nikt nie widzi co się dzieje na tych sklepach ... Wiele kierowników nic nie robi , tylko teczki posegreguje na koniec miesiąca i to cała robota ... Reszta obowiązków my zwykle sprzedawczynie kobiety dające się wykorzystywać... Na kamerach wszystko widać kto co i jak robi ... Kawka 3x dziennie , telefon sms-ki, fajeczka , udawanie że coś robi na zapleczu itd .. Koniec tego wypowiedzenie pójdzie na dniach .. nie dajcie się dziewczyny!!!!

@Wiki

Dziewczyny nie wiem na jakie kierowniczki trafiłyście, ale u mnie na markecie takich sytuacji jakie opisujecie nie ma i nigdy nie było. Nie ma podziału ze ktos jest sprzedawca, zastępcą kierownika czy kierownikiem. Moja kierowniczka pracuje równo z nami czyli dostawy towaru, zmiany cen, sciany, promocje, przerzuty, sprzątanie i nawet odkurza market. Nie wiem kiedy wasze znajduja czas na picie kawek i palenie papierosów bo jesli tak jest to zazdroszczę wam aha a dokumenty na koniec miesiąca robi w 10 min. Pakuje i wysyła cala w tym filozofia. Jesli trzeba sie wytłumaczyć z czegoś zawsze robi to ona i nie da zlego słowa na nas powiedzieć. Także moge wam aby współczuć. Pozdrawiam

anka
@Zkm

sporo więcej??? zejdź na ziemię dziewczyno, jakie sporo więcej nic nie wiesz a piszesz bzdury

@anka

Ty piszesz bzdury... Doskonale widziałam kilka razy na rozliczeniu ile dostała. Widać, że Ty niewiele wiesz, pewnie sama jesteś kierowniczką i bronisz swój leniwy tyłek. ;)

@Zkm

Co za bzdury piszesz!. Ja jestem kierownikiem i pracuje tak samo jak sprzedawca. Do tego zarabiam prawie jak sprzedawca. Kierownik jest głową w sklepie, jest za wszystko odpowiedzialny. Za wyniki sprzedażowe, A wyrobienie planu, za porządek w sklepie. Więc jeśli mają być premie dla kierowników to bardzo bym się z tego cieszyła. Bo na chwilę obecną to moje zarobki są małe do zajmowanego stanowiska.

Luli
@Porażka

Jestem tylko ciekawa ile kierowniczek było fair wobec pracowników i przekazało informacje od Pani B ... Premia należy się w takim razie każdemu kto pracuje na sklepie , bo każdy pracownik przyczynia się do targetu, pracuje na sklepie z ludźmi więc nie tylko kierownik:) wiadomo kierownik ma więcej obowiązków, ale za to za co ma być premia to każdy powinien dostać.

Kaja
@Km

Zawiść ludzka nie zna granic. Jestem kierownikiem i mam tylko 2 os na pół etatu co oznacza, że każdego dnia jestem połowę czasu sama, dziewczynom robię zmiany razem, bo nie ogarniają, by było im łatwiej a w miesiącu jestem przynajmniej 2 dni sama bez żadnej pomocy. Gdybym, tak jak któraś bajkopisarka napisała, nic nie robiła tho bym już dawno dyscyplinarkę dostała. W sklepie jest czysto, bo co drugi dzień sama odkurzam, dziewczyny tego nie robią, ewentualnie zamiatają, obsługa odkurzacza chyba zbyt skomplikowana, witryny o matko, też moja działka, my mamy spory ruch od miesiąca a etatyzacja zostanie, ja nie mam kiedy do toalety pójść bo ruch i musiałabym ludzi wypraszac, czekam do 14 aż ktoś przyjdzie, nie dojadam, a wy brednie piszecie, że ktoś siedzi i nic nie robi, to ciekawe jak 1 osoba codziennie sklep ogarnia, no chyba, że macie kilka etatów, o 1 za dużo, dajcie znać, chętnie przygarnę 1 etat bo już sił nie mam a u was obowiązkow będzie tak dużo, że nikt nawet po nosie nie będzie miał czasu sie podrapać.

....
@Kaja

Wystarczy zwrócić się z tym do kogoś wyżej A nie się tu żalic, jaką firma jest każdy wie . Najnizsza krajowa, gdzie trzeba być sprzedawcą, sprzątaczką, krawcowa itp... do tego smieszna etatyzacja. Nikt nikogo na siłę nie trzyma w pracy ale dlaczego premie ma dostać tylko kierownik gdzie na innych sklepach każdy na to pracuje. U Ciebie może jest inaczej , ale nie siedzisz na każdym markecie i nie wiesz co się tam dzieje więc sory , nie możesz stwierdzić tego czy to zawiść czy czysta prawda. Życzę Ci miłego dnia

@Kaja

Podziwiam kierowników siedzących na zapleczu, że mają na to czas. Chętnie oddam swoje stanowisko i wynagrodzenie "kierownika" bo nawet wynagrodzenia odpowiedniego za to nie ma. Jeszcze musisz świecić oczami bo czynsz nie zapłacony,albo śmieci nie opłacone. O premi również powiedziałam zastępcy pracujemy na sklepie we dwie, więc co tu ukrywać,jak i tak target nie realny do wypracowania i o premi można zapomnieć. Na szczęście nie długo kończę tu pracę, już nie mogę się doczekać ostatniego dnia...

@Km

Ja napisałam o swojej kierowniczce. Nie twierdzę, że wszystkie takie jesteście. Uwierz mi, że ta dziewczyna nic nie robi. Jedynie pakuje dokumenty na koniec miesiąca, które również ja segreguje. Jeżeli jest sama to oczywiście nie ma wyjścia i musi zrobić towar np. czy zamieść podłogę. Ale to głównie ja się wszystkim przejmuję, dbam o czystość i wszystkie bieżące sprawy. Za wyniki zastępca odpowiada tak samo. Nie mów mi, że piszę bajki, bo chciałabym nigdy nie przeżyć tych wszystkich sytuacji, tego stresu, poczucia niesprawiedliwości. Na szczęście już się nie męczę w tej firmie.

@Zkm

To skoro już nie pracujesz w tej firmie to po co się tak przejmujesz i piszesz. To trzeba było to sytuację zgłosić do rks. W każdej firmie są wynagrodzenia adekwatne do zajmowanych stanowisk i premie. Więc nie rozumiem o co Wam chodzi. My kierownicy i tak jesteśmy poszkodowani, bo podwyżki żeśmy nie dostali, a sprzedawcy owszem.jesli wszyscy mają mieć wynagrodzenia i premie takie same to po co jest kierownik. Niech każdy rządzi po swojemu jak chce, a wynikiem takiego rządzenia sklep do zamknięcia.

@Km

Podwyżki dla pracowników? Ciekawe kiedy i jakie , chyba tylko na początku roku ze względu na podwyżkę najniższej krajowej. Śmiech na sali co tu piszecie niektórzy...

@Km

Zgłosić do RKS? Dobre żarty :) Zgłaszałam nie raz i tylko obracało się to przeciw mnie... W życiu nie przeszłam takiej gehenny, jak w tej firmie.

@..

No właśnie o tą podwyżce pisze. Teraz sprzedawca ma najnizsza krajowa 2800zl brutto. A kierownik ma o 200zl więcej. To jaka to jest sprawiedliwość. Skoro podnieśli najnizsza krajowa to km też powinni mieć podwyżkę a nie dostali. Więc nie pisz mi głupot tylko weź za pracę.

Wiki
@Zkm

No właśnie , u nas taka sama sytuacja ... Powiesz prawdę to jeszcze Ci grozi że wylecisz za to co mówisz ...... Nic nie wolno powiedzieć na kierownika marketu bo od razu straszą i wychodzi to przeciwko nam zwykłym sprzedawczyni ...

Rrrr
@Wiki

Ja jestem kierownikiem i dostaje wypłaty 2200 zł, gdzie dostaje nie wiadomo ile więcej od osoby na pełnym etacie która dostaje 2000… No faktycznie 200 zł to taka różnica, a pracuje tyle samo a czasem i więcej niż moi pracownicy, którzy olewaja sprawę. Nie mówię ze na każdym markecie tak jest, a i wiem ze na niektórych marketach kierownicy dostają o tysiąc więcej ode mnie

@Rrrr

Ciekawe od czego zależy ta różnica w wynagrodzeniu. To jest śmiech na sali żeby km zarabiał 200zl więcej ood sprzedawcy. Aka odpowiedzialność i więcej obowiązków. I też km stoi na kasie, sprząta. Szok.

Fokaa123
@Rrrr

Ja też mam ok tyle co Ty, jako kierownik, nie wiem czy zapomnieli tam o podwyżce!

tiga
@Porażka

Kiedy i o której godzinie była telekonferencja?

Zoz
@tiga

Telekonferencja z A. K bedzie w poniedziałek o 9.

Rrrr
@Zoz

Jestem ciekawa czy zostaną poruszone tematy podwyżek ślą KM bo to już jest słabe

@Ala

U mnie na markecie też jest super kierowniczka, robi wszystko co my nawet więcej bo gazetkę, rozmawia z centralą i nigdy na nas złego słowa nie powiedziała. Wiadomo kasa by się przydała ale zasługuje na nią. Nie raz zostawała po godzinach żeby dopilnować wszystkiego...

@Luli

No ja prdl.. Jak chcesz być kierownikiem to bądź. Ktoś zabrania? A gdyby inwentaryzacja wyszła na minusie to też byś płaciła? Ja pierdziele czy Wam naprawdę aż żal tych 300 złotych na rok? Jak nie pasuje to wyjazd.

@..

No chociaż na początku roku... A my co??? Dalej 2150???serio na prawdę aż żal wam tej jednorazowej zapomogi w kwocie około 300 zł.. Aż żal patrzeć

@Kierownik

No chyba żal. Ale wyzej ktoś napisał, że ich kierownik zasługuje na premie,bo wszystkiego dopilnuje. Kierownik jest właśnie od nadzorowania nad wszystkim i dlatego zasługuje na premie, szczególnie przy tak marnej wypłacie.

Smile
@Km

Nie rozumiem o co to wielkie halo??Bo w końcu kierownik moze zostać doceniony?! W każdej firmie czy sklepach sieciowych kierownik jest wynagradzany premia uznaniowa a tu wielki żal bo ktos chce docenić kierowników?Nie przesadzajcie więcej uśmiechu i mniej spiny życzę ????

Niki

Albo rzuci zastępcy 100 lub 200 zł i powie że to połowa premii ha ha

Lusi
@Km

Co nadzoruje? Czy podłoga dobrze umyta chyba, ja wszystko robię to co kierownik.... Najsprawiedliwiej y było jakby każdemu dali podwyżki, a nie kierownikom tylko! Każdy robi taka sama robotę! Każdy jest już zmęczony tym syfem.

Kk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Dziewczyny , czy któraś wie jak są rozliczane nadgodziny?

Ewelina

Dziewczyny czy macie wypłatę?

...

Nie

Nie

@...

To jest kpina po prostu. Może w takim razie jutro nie powinnyśmy iść do pracy, skoro nie mamy zapłacone. Co za firma, wstydzić się powinni. Pieprzą farmazony o premiach, a nie stać ich nawet na zwykle wypłaty. Ciekawe czy góra sobie wypłaciła.

O
@Ewelina

Rozważam czy jutro iść do pracy, nie ma wypłaty nie ma mnie w pracy. Oni mogą nie wywiązywać się z umowy? My tez

@O

Dokładnie. Zastanawiam się czy nie zgłosić tego inspekcji pracy.

...
@Ewelina

Dziwne jest to że tylko PKO nie ma ...

Nick.

Temka

Ja mam w Millennium i dostałam wypłatę 9.06 wieczorem

Jest kasa

Milka

Dziewczyny w pko bp macie wypłaty? Zaczynam się niepokoić. Zawsze o takiej godzinie już były na koncie, a teraz cisza...

Nie ma

Nie ma

@Milka

Mam tak samo coś jest na rzeczy

Dzwonił ktoś do kadr?

@Km

przelewy poszły ale kiedy będą na koncie nie dostałam odpowiedzi konkretnej

@go

Ciekawe gdzie poszły. :/ Żeby człowiek non stop się musiał o swoją kasę bać, masakra

@Milka

Wydaje mi się że coś jest nie tak , skoro inni mieli już wczoraj wypłaty i to w innych bankach . Zawsze PKO mieli pierwsi A teraz taki cyrk

@Xxx

Poczekajmy po 15~Tej jest kolejne księgowanie..

Xxxxx
@Lol

I co dziewczyny macie wypłatę??

@Xxxxx

Nie, jestem już (usunięte przez administratora).

Dalej nie ma...

@Pko

Xzownilam do banku bank mówi że żadnego przelewu nie ma i że z tego samego banku nie potrzebne jest księgowanie i odrazu przechodzi macie nr do kadr?

Xxxxx
@Pko

Kto teraz jest od płac bo już zgłupiałam... Rudek? Kapusta??? Trzeba dzwonić bo to jakieś jaja

Rudek nie odbiera

@Pko

Nie odbiera po przelewy robi

Agata
@go

Oni mają podobno też konto pko bp, to byśmy odrazu miały kasę na koncie.

Xx
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Komuś się udało dodzwonić do kadr ?

Lol

Pewnie siedzą i wysyłają przelewy. Nigdy tak nie było żeby wypłaty na czas nie wysłały. Dramat...

Justyna

Cześć dziewczyny. Wiadomo kiedy będzie wypłata? Może któraś już ma?

Xxxxxxxx

@Bb

PKO brak wypłaty...

Nickk
@Nick

U mnie taka sama sytuacja :( wypłaty brak

@Nickk

Dziwnie robią te przelewy skoro PKO powinien być pierwszy bo ten sam bank . Poczekajcie dziewczyny do pierwszego księgowania 11/12 , jeśli nie będzie to warto wtedy dowiedzieć się

@Xxx

Dokładnie bo aż dziwne, chyba ze bank przytrzymuje wypłaty bo tez tak robią...

Nick

Wypłat jeszcze nie ma. Ostatnio były późno po 18 wiec możliwe ze dzisiaj tak samo mogą przyjść...

Ja mam kase

Jshxudb
@Nick

Przed chwilą dostałam przelew

W jakim banku ?

@Monika

ja mam w Pko i jeszcze nie mam..dziwne

Xxxxxxxx

Ja Paribas i jest

Sprzedawca

Ja również mam już

Wypłaty będą jutro.

Czemu tak twierdzisz ?

Ja mam kase

Xxxxxxx

Czesc.dostal ktoś wypłatę ?

Gosia
@Xxxxxxx

Jak narazie nie mam na koncie

Ooo

Ja już mam wypłatę

W
@Ooo

W jakim masz banku?

@Xxxxxxx

Wypłaty będą na koncie 10 tego... Nie zachowujcie się jak dzieci.

W
@Zkm

Człowiek się grzecznie zapytał. I nikt się nie zachowuje jak dziecko.

@W

Nie ma JesCze wypłat, napewno nikt nie dostał w dniu wczorajszym...

@W

Miesiąc w miesiąc te same pytania. Jak byście nie wiedziały na kiedy macie wypłatę. Rozumiem zasadność tych pytań gdyby np. był już 10ty. A niektóre dopytują o wypłatę już od 1 czerwca...

@Zkm

Boli cię to ? Nieodpowiadaj. Wyplaty są różnie w tej firmie. Zależy jak księgowe rozliczą.

Odp
@Zkm

Ale co za problem odpowiedź każdy ma obawy to zrozumiałe w obecnej sytuacji firmy.

@Odp

Dzięki, chociaż jedna odpowie normalnie

Ola
@Zkm

Ale jaki masz problem? Nie odpowiadaj i tyle... Każdy chce wiedzieć kiedy będzie nie raz dają 8 nie raz 9 to chyba normalne że ktoś się pyta

Kornelcia

Dziewczyny a któraś z Was miała styczność z RKS Gosia S? Jakie wrażenia ?

TXM.
@Kornelcia

Osoba która zupełnie nie nadaje się na te stanowisko. Zero wiedzy i pomocy z jej strony. Nie ogarnia tematów. Wielka Pani RKS która zapomniała o tym że kilka tygodni temu stała po drugiej stronie. Jej teksty jakie pisze e-mail porażka. Najgorsza RKS z jaką miałam przyjemność pracować. Lizus D.I.

Xxxx
@TXM.

Wyniosła baba która myśli że zjadła wszystkie rozumy. Palcem pokazać co zrobić to każdy głupi potrafi. Ale obgadywanie innych marketów i pracownic przy innych pracownikach to słabe z jej strony. Mam wrażenie że nic jej się nigdy nie podoba. Sztuka nie taka, konwersja,target . Ciągle jej mało . Jej teksty żeby zostać nawet dłużej w pracy żeby target zrobić....jasne. pewnie zapłaci z własnej kieszeni za to. A ja wolontariuszem nie jestem

TXM.
@Xxxx

Niech spojrzy sama na siebie jak wygląda, nie ma lustra w domu niech w sklepie zerknie i obiektywnie się oceni, dopiero wyrażaj zdanie o innych w oczy nie potrafisz powiedzieć? Co to za RKS który za grosz nie ma szacunku dla innych. Słoma z butów wystaje pani M.S.

Cm
@Xxxx

A wyglądała na godna zaufania ????

Pati
@TXM.

Ciekawe kto ją szkolił może B.Sz

Ona.
@Cm

RKS M.S oczywiście że nie. Jej wizyty to żenada, brak merytorycznej rozmowy , pokazać palcem i wymagać każdy potrafi. Znaczenie słowa wsparcie jest dla niej nie znane. Będzie jeszcze gorzej z tego co widzę to się dopiero paniusia rozkręca.

tiga
@Kornelcia

A ta pani (m.s) z jakiego regionu jest?

Sprzedawca
@Kornelcia

Tragedia kobieta która powinna nas zrozumieć sama była kiedyś na naszym miejscu. Niestety nie potrafi pomóc a jedynie wymaga...ale cóż niestety jak widać jak ludziom odbija gdy od razu awansują .. Szkoda

@Sprzedawca

Jestem w szoku na te opinie... Do tej pory uważałam Gośkę za jedyną pomocną i fajną osobę w tej firmie. Co prawda nie miałam z nią styczności odkąd jest RKSem... Aż przykro jeśli faktycznie się tak zmieniła :(

@Pracownik

Też tak uważam mimo tych złych opini, A poznałam ją już jak została rks. Widząc co się dzieje na niektórych marketach i braku jakiegokolwiek logicznego myślenia niektórych dziewczyn nie dziwię sie że tak piszą, bo starają się wybielić. Od tego jest, żeby zwracać uwagę jak coś nie jest odpowiednio wykonane. Raczej jest to konstruktywna krytyka.

Lala
@Kierownik

Nie zgodzę się bo nas jest za mało i nie ma komu a jeżeli wymaga się żeby cuda były to do kościoła zapraszam niech się pomodli.

Xxxx
@Kierownik

Konstruktywna krytyka oczywiście ale wybacz trzeba potrafić wiedzieć jak się zachować ,bo obgadywanie przez tel innych dziewczyn ze sklepu przy innych pracownikach to słabo trochę. Nie twierdzę że u mnie na sklepie jest idealnie ale sorry jak większość dni jest się samemu na sklepie ,dziesiątki rzeczy jest do zrobienia to choćbym stawała na rzęsach to tego nie zrobię . Zdzieranie naklejek,obcinanie spodni etc nie należy do moich obowiązków . Inna umowę podpisałam . I uważam że ww. Pani RKS jest stronnicza . Uważam że nie wie jak się zachować. Ma wieczne pretensje . Będzie na moim sklepie błyszczeć jak będę miała więcej rąk do pracy a prawda jest taka że ich brak a człowiek sam wszystkiego nie zrobi. Są lepsze i bardziej ludzkie RKS . Można powiedzieć zapomniał wół jak cielęciem był. Moja poprzednia RKS wymagała ale jak trzeba było sama brała się do pracy . Nie stała nie pokazywała paluszkiem o to to to zle. Można było porozmawiać ,dogadać się,można było na nią liczyć nie zależnie od dnia. Także pozdrawiam moja ulubiona RKS T Z

Xx
@Xxxx

Zgadzam się ta baba potrafi tylko rozkazywać i wymagać nawet nie można liczyć na pomoc od niej. Ale widać niektórzy lubią włazić w tyłki by się podlizac. Obgadywanie innych pracowników to już przesada nie mam pojęcia jak ona została RKS chyba po znajomości bo wiedzy niestety brak i to totalnie

@Xx

Dziewczyna zapytała co o niej myślimy, więc każdy ma prawo wydać swoją subiektywną ocenę, A nie negować inne opinie bo różnią się od naszych. I co to za kultura wypowiedzi. To czysty hejt z Waszej strony. Mozna o kimś wypowiedzieć się negatywnie w kulturalny sposób. Ja poznałam już 5 rksów w swojej karierze A Gosia przy niektórych wcale tak źle nie wypada i to jest moje zdanie i tyle w temacie.

Zaca
@Kierownik

Niektórym się wydaje że nie rozpoznamy RKSa udającego KM.

@Zaca

Oczywiście trafiłaś w samo sedno. Bo przecież jak ktoś że zwykłych pracowników może mieć inne zdanie od Twojego. Jesteśmy po prostu ulepione z innej gliny, ja mówię ludziom wprost jak coś mi nie pasuje, tchórze obrażają ludzi pod ukrytym nickiem w Internecie. Tyle w temacie. Ja kończę tą denną dyskusję.

Anna Pe
@Kierownik

Nie widzę hejtu. Dziewczyny poprostu jej nie lubią i zapewne mają swoje powody Nikt tu nie obraża Pani M.S . Kultura wypowiedzi ? Kultura to się przyda tej Pani RKS i taka jest prawda. Każdy masz rację wyraża swoją opinię a jeśli x z nich jest negatywna to coś w tym jest. Miałam ta nieprzyjemnosc poznać ta Pania RKS osobiście i wcale nie budzi zaufania. Krytykuje przy klientach,obgaduje inne markety na sklepie i nie patrzy czy ktoś w sklepie jest czy nie . A jeśli chodzi o kulturę o której mówisz to owa pani powinna obgadywac jak wyjdzie z marketu bądź skrytykować w 4 oczy a nie robi z siebie wielką księżniczce co to nie ona. Nic się jej nie podoba . I uwierz mi są lepsze i bardziej ludzkie RKS . Wymagające ale ludzkie i nie włażą w tyłek dla I.D . To kobieta horagiewka . Ma dobry humor to jest pięknie ładnie . Mam zły dzień to każdemu się dostaje. Te jej maile , konferencje żenada . Szkoda że zapomniała że nie tak dawno była po tej 2 stronie . RKS oczywiście musi wymagać no wymagają też od niej ale ludzie trzeba okazać odrobinę człowieczeństwa. Wymagania z kosmosu są w txm . Brak rąk do pracy ale najlepiej usiąść po drugiej stronie ,cisnąć ,ochrzaniac ,wymagać ale dać coś od siebie np motywację do pracy ,dobre słowo to już nie. Więc może niech ulubienica pani I.D porozmawia z nią na temat zaległych czynszów za lokale bo niedługo nie będą miały kim rządzić

Kandydat
@Anna Pe

Nic dodać nic ująć w tej wypowiedzi. Taka jest prawda każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. O niej nie można napisać nic dobrego. Te pozytywne komentarze pisze sama lub jej koleżanki z byłego regionu olsztyńskiego . Jedna osoba na sklepie a ona telekonferencję robi. Kto Ciebie słucha kiedy trzeba za klientem ganiać bo tak każesz. Zdecyduj się. Najgorsze jest to że nie mam żadnej pomocy od Ciebie jako RKS, bo nie wchodzą tobie w du.... Podczas swoich wizyt potrafisz tylko palcem machać przy tym przekazując swoje nakazy niezrozumiale. Gubisz się w tym co przekazujesz. Pracuje w tej firmie już kilka lat na tych stronach wypowiadam się pierwszy raz ta osobą na tym stanowisku to jedna wielka pomyłka. Oby jak najkrócej tu została.

Anna Pe
@Kierownik

Dla mnie to dziwna i niezdecydowana osoba. Na wizytacji daje 2 tyg załóżmy na wprowadzenie zmian po czym po 2 dniach drze się żeby już potwierdzać że się zrobiło... Ale większość dziewczyn sama daje sobie wejść na głowę . Te ich zdjęcia z dopiskiem ,,Gosiu to moja inspiracja,,. Dużo dziewczyn strasznie wchodzi jej w tyłek a ona i tak ma to gdzieś i jest jak jest. Ma swoje ulubione pracownice i tyle . Ja nie mówię że ma przyjechać do mnie na market i mi sprzątać czy przeciągać meble ale na Boga trzeba wiedzieć jak się zachować . Jak to było w instrukcjach ? Czekajcie ... Czy tam nie pisało żeby traktować pracowników tak jakbyśmy chcieli być sami traktowani? To może niektórzy do tych słów się dostosują . I ja wiem że jestem w pracy a nie na wczasach ale domagam się też szacunku i minimalnego zrozumienia bo jsk firma nie daje etatów i jest się samemu na sklepie ,jest 15 wielopakow, kuwety,promocje,przerzuty,po 3 torby towaru to takie jest dziwne że ktoś czegoś nie zrobi? Najlepiej usiąść po drugiej stronie (usunięte przez administratora) telekomunikacje,ochrzaniac bo komentarz jakiś nie dodany. To proszę niech ten kto to wszystko wymyśla a przede wszystkim pani I.D niech przyjdą do pracy na tydzień do obojętnie którego txm i wtedy porozmawiamy .

@Anna Pe

Masz rację w 200% ja chyba nie będę robić gazetki, przerzutów i tych cudownych przemian na ścianach bo po prostu nie mam czasu. Jesteśmy w 2,5.czasem sama na zmianie a utargi coraz większe. Niech mnie nie straszą naganami i I. D bo nic sobie z tego już nie robię.

Toja
@Kornelcia

Jak dla mnie najgorsza Rks, jaka może być, nie rozumiem jej podejścia do nas. A jeszcze niedawno stała za kasa i już zapomniała jak to jest..

Laleczka
@Anna Pe

Wszystko przez to że presja jest z góry to wariują kasy nie ma takiej jaka być powinna to nie nowość ale potrzebna bo potrzeb i spłat ogrom do nadrobienia.

Zaca
@Laleczka

Kasy nie ma i nie będzie. Klienci nie oceniają naszych produktów dobrze, nie chcą ich kupować a centrala nie chce tego zrozumieć.

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.