Opinie o CBS Butler w Pulheim

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie CBS Butler. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie CBS Butler o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CBS Butler w Pulheim

jak z pracą, są godziny? do kiedy jest praca, do końca stycznia czy dłużej, proszę o szybką odpowiedz

Dred

Pracowałem przez tego pośrednika i szczerze powiem nigdy nie widziałem gorszego zakłamania i syfu od czterech miesiecy czekam na wynagrodzenie i nadal go nie mam.Sprawę musiałem skierować do sądu.Nie sugerujcie się wpisami tych którzy liżą im dupska.Pseudo Koordynator(usunięte przez administratora). Córeczka szefa dzwoni z propozycją pracy i słodko(usunięte przez administratora),lecz na miejscu wszystko wygląda inaczej.Jesteś zdany na siebie. Tych ludzi i tą agencję powinni zamknąć

moja opinia

agencja jak wszystkie jest nastawiona na zysk i w jej intresie jest aby przyjechał pracownik.cbs niczym sie nie rozni od innych agencji z niemiec, holandii. itp warunki mieszkaniowe nie sa lepsze niz w holandii, italii, belgii, -po prostu sa jakie sa.mozesz to zaakceptowac-nie musisz.-mozesz wrocic- mozesz szukac własnego kąta, pod warunkiem ze wiesz ze bedziesz miał perspektywiczną stałą robotę, inaczej wynajecie mija sie z celem.Jezeli juz masz prace szuaksz kąta i znajdziesz(problem-nie za bardzo chcą nam wynajmowac prywatne osoby), a nie masz kasy, bank w ktorym masz konto pomoze ci i wystawi" za ciebie kaucje, prowizje-ale musisz o tym powiedziec w banku w czym rzecz.Kindergeld-najlepiej jak sam to zrobisz, nie ogladajac sie na cbs.sa kancelarie za nieduze pieniazki pomogą.Chcesz cos zrobic dobrze-zrob to sam.praca-zawsze mozesz zmienic , ale warto prpracowac troche , potem sie rozejrzec jak znajdziesz cos bardziej interesujacego -zmien, ale uwazaj, co niektorzy koledzy po zmienie nie byli za bardzo zadowoleni, warunki pracy i płacy,zamieszkania podobne jak w cbs-czyli bez rewelacji.nie licz na duzo jak dostaniesz 1000- 1200-po odciągnieciu za łozko(300) to wszystko, czyli tyg. to ok. 300 euro.firma czesto sie myli przy wypłatach wiec zapisuj i kontroluj swoje godziny, urlopy, całą resztę-dla mnie smieszne , majac stu kilkunastu pracownikow i robiąc przelewy raz na miesiac mozna sie permanentnie mylic? mozna!!!.juz sobie wyobrazam co byłoby z tygodniowkami.reasumując-to jest agencja ktora na tobie zarabia, jak i inne czytajac wpisy z innych panstw, agencji, znajdziesz podobne problemy z mieszkaniami, płatnosciami itp, itd a pracowałem w kilku w innych krajach wiec nie jest to dla mnie novum.Jaką mogę dac radę?sam decyduj jestes dorosły(tutaj srednia wieku to ok.50 lat), masz zobowiązania, rodzinę lub nie, zobacz , zawsze mozesz wrocic, ale popracuj troche zanim podejmiesz decyzję i zobaczysz czy to jest to-ja sam męczyłem sie miesiac zanim przekonałem sie do pracy, teraz jest ok,ja nie pracuje juz przez agencje , ale bezposrednio dla niemca, wiec chyba warto było, kasa nie rewelacyjna podobna jak w cbs ale spokojnie spię.

byly pracownik
@moja opinia

no i pojawił się LUPO (tym razem moja opinia) czyli pracownik CBS!!! Który, która jak zwykle napisał/a jedną wielką niedorzeczność byleby złapać pracownika, na którym zarabiają za każda przepracowaną godzinę. I tu jest ta wielka różnica pomiędzy Polską agencją a Niemiecką. W Niemieckich agencjach jest Jedna umowa o prace!!! w Niemczech. Kiendergeld przysługuje od razu! ( jakie kilka miesięcy???). Wypłaty w terminach.Jakoś można nauczyc się liczyć! Jak ma się prace to z mieszkaniem nie jest aż tak wielki problem. Jak jest się w porządku to idzie się dogadać z osobą prywatna co do kaucji( rozbijają na raty!) Jak nawet nie znajdzie się tak szybko odpowiedniego mieszkania to są hotele pracownicze. Wiadomo nie ma tam jak w domu, ale to jest wszystko po najniższych kosztach. Co do pracy bezpośrednio u Niemca to ktoś sobie wręcz zażartował jak twierdzi że wypłata podobna jak przez agencję. Minimum dwa razy więcej!!!Za PRAWDZIWEGO fachowca od 25 euro netto na godzinę. Takiego typu agencje wykorzystują tylko zdesperowanych ludzi, którzy potrzebują gotówki na już! Pracują za najniższa stawkę i wiecznie zmieniających się warunkach . Nieraz nie ma wyjścia aby pracować przez agencji,bo to oni nadają większość ogłoszenia. Najważniejsze aby się od nich nie uzależniać!!! a jeszcze lepiej pracować od razu bezpośrednio u Niemca. Jest internet i niemieckie firmy nadają ogłoszenia, ale trzeba szukać . Coś kosztem czegoś!! I tak jest moja opinia.

Konrad
@moja opinia

Owszem różni się zdecydowanie od agencji w Holandii... Nie wiesz co piszesz człowieku.

CBSbutler

Panie Karolu proszę o podanie maila to wyślę Panu plik pdf Antrag auf Kindergeld z tłumaczeniem na język polski co trzeba wpisać w każdym punkcie dokumentu; napisałam kilka miesięcy ponieważ żeby złożyć podanie trzeba dopełnić kilku formalności, np. meldunek w Niemczech a przetwarzanie dokumentów przez urząd może trwać do kilku miesięcy więc pierwsze Kindergeld średnio dostaje się właśnie po kilku miesiącach pracy (uwaga- wypłacają pieniądze wstecz); mój post to nie instrukcja jak uzyskać Kindergeld - jeśli chce Pan rzeczywiście informacji, a nie ponarzekać to proszę się zgłosić po dokument; Co do mieszkań - sprawa jest dużo bardziej skomplikowana ale postaram się w skrócie: Pan X przyjeżdża do pracy i od razu czeka na Pana X mieszkanie - znaczy to, że musieliśmy je wcześniej wynająć, musieliśmy także wpłacić depozyt/zapłacić z góry za pierwszy miesiąc lub dwa, podpisać zobowiązującą nas umowę najmu. Czynsz ściągany jest Panu z wypłaty, ale za mieszkanie CBSbutler płaci z góry, jeszcze nim Pan przyjedzie i na tą wypłatę zapracuje. Nasi Klienci też czasem spóźniają się z płatnościami i CBSbutler zakłada pieniędza na wypłaty dla pracowników, które są priorytetem i które zawsze muszą wyjść przed 15 danego miesiąca. Mieszkania czasem więc płacone są dopiero po wypłacie wynagrodzeń. Co do meldunku - napisałam powyżej - możemy pomóc - dać adres najbliższej izby meldunkowej, wyjaśnić coś Pani z okienka przez telefon, ale nie możemy zameldować się za Pana. Wiele osób, nawet bez języka sobie radzi.

niebawem przemówi pewnie lupo, tym razem z innej zmiany z opowieścią jaki to jest szczęśliwy pracując za pośrednictwem agencji cbs:)

Powyżej zabrakło nicka - podpisano: pracownik CBSbutler

?

1. Wypłaty w CBSbutler zgodnie z prawem niemieckim oraz zgodnie z umową zawieraną z pracownikami wypłacane są DO 15 dnia kalendarzowego następnego miesiąca. Jeśli mamy taką możliwość (np. dostaniemy od pracodawcy godziny i możemy zamknąć miesiąc) staramy się wypłacać pieniądze wcześniej. To, że czasem wypłacamy pieniądze wcześniej nie znaczy, że kiedy przychodzą w okolicach 15go wypłata nie jest na czas. Warto mieć tego świadomość. 2. Zaliczki - czy w pracy w Polsce przeciętny pracownik bierze zaliczki co miesiąc? Rozumiemy, że osoby, które przyjeżdżają do Niemiec w pierwszych miesiącach mają większe koszty i czekają na wypłatę dlatego dwie pierwsze zaliczki są wypłacane bez opłaty administracyjnej. Uwaga: wypłacenie zaliczki jest dobrą wolą pracodawcy i związana jest z dodatkowymi obowiązkami dla naszych pracowników oraz kosztami przelewów. Wypłata zaliczki nie jest obowiązkiem pracodawcy. Podczas rekrutacji oraz przy podpisywaniu umowy informujemy, że wynagrodzenie wypłacane jest CO MIESIĄC, nie co tydzień, czy dwa tygodnie. Pracownik się na to zgadza i powinien umiejętnie gospodarować swoimi pieniędzmi. 3. Kindergeld przysługuje pracownikom, którzy dopełnią formalności plus przepracują w Niemczech kilka miesięcy i mają dzieci. Zainteresowanym, którym przysługuje prawo do Kindergeld pomagamy z formalnościami. 4. Czynności meldunkowych trzeba dokonać samodzielnie - wystarczy stawić się z dowodem tożsamości w biurze meldunkowym. Nie jest to skomplikowany proces i zdecydowana większość pracowników nie miała z meldunkiem żadnego problemu. Jeśli jest problem wystarczy zadzwonić - ktoś z naszych pracowników pomoże - co nie znaczy, że dokona meldunku za pracownika. 5. Panie Tygrys - czemu Pan jeszcze nie zrezygnował z pracy? p.s. "bez nicka" - zdarza się, że pracownicy na produkcji pracują w systemie zmianowym - nie wiem czy Pan/i słyszał o czymś takim; czy tylko osoby niezadowolone mają prawo wypowiadać się na tym forum? zarzuca mu Pan "lupo", że jest pracownikiem agencji oraz każe mu pracować za agencyjną stawkę - tylko jeśli lupo rzeczywiście jest pracownikiem agencji tak jak Pan/i sugeruje to właśnie za agencyjną stawkę pracuje... jestem tylko pracownikiem i też pracuję za uzgodnioną z pracodawcą stawkę; ale życzę Wszystkim Państwu, żebyście któregoś dnia mieli swoje własne firmy, zarabiali wielkie pieniądze i zatrudniali samych szczęśliwych pracowników. Może tędy droga do zadowolenia i satysfakcji z pracy. Pozdrawiam

karol
@

Tlumaczenie: "Kindergeld" To dodatek rodzinny na dzieci!!! przysługuje pracownikom, którzy dopełnią formalności( jakie formalnosci?) plus przepracują w Niemczech kilka miesięcy? Przepraszam, ale jak na osobe zajmujaca sie tym tematem na codzien, to powinna Pani/Pan wiedziec ile miesiecy dokladnie trzeba przepracowac!! Calkowita ignorancja, swiadczy tylko o zlym podejciu do prawa i do pracownikow. Na waszej stronie piszecie" Nasi Klienci mają więc zapewnioną pomoc m.in. w zakresie akomodacji, ubezpieczenia, obsługi podatkowej oraz doradztwa prawnego". Co jest zapewnione? Jakie doradztwo prawne? Czy macie na mysli prawnika, ktorego musze sam oplacic? Albo powiezchowne informacje od waszych pracownikow? Przez telefon zostalo mi obiecane, ze wszystkie formalnosci zwiazane z mieszkaniem i zameldowaniem zostaja przez was zalatwiane, a na miejscu to juz nikt nie ma czasu. Czynsz sciagany jest od wyplaty, a wlasciciele mieszkan sie skarza, ze czynsz nie jest zaplacony? To gdzie wkladacie ta kase? No i radz sobie sam rodaku, bez znajomosci jezyka.

Konrad
@

(usunięte przez administratora)Ludzie nie dostają kasy do 15, to kłamstwo, jest 17, nieliczni otrzymali kasę, ciekwe dlaczego? Prosiłem o zaliczkę, powiedziano, że już została wysłana, 4 dni później jej nie ma, została wysłana pocztą na adres nieokreślony? Co do szczęśliwych ludzi i wypłacalnych rzetelnych agencji, otóż zaskoczę Panią są takie, choćby: Bakker, Ruigrok, Tempo-team... mogę ich wymieniać sporo, nietety znajdujecie się przy samym końcu, zarabiacie na ludziach, przepraszam, żerujecie. Zdecydowanie odradzam przyjazdu do tej śmiesznej agencji, która kompletnie nie dba o ludzi, których ściąga z Polski, a przecież z tego macie pieniądze, więc łaski nie robicie.

@Konrad

Panie Konradzie jeśli chodzi o wynagrodzenie, to staramy się jak najszybciej zrobić wyliczenia, im więcej pracowników, tym więcej dokumentów, i godzin do przeliczenia, a jesteśmy uzależnieni od klientów, którzy dosyłają nam do ostatniej chwili godziny. Zlecenia przelewów były wprowadzone przed weekendem, w piątek 13tego, a nie mamy wpływu na to jak banki księgują przelewy - niektórzy dostali szybciej, niektórzy później - za co bardzo przepraszamy, mam nadzieję, że do dziś już wszystkie pieniądze są na kontach. W pierwszej kolejności wychodzą wypłaty a dopiero potem zaliczki, Pana zaliczka na pewno dotrze do Pana.

bez nicka

lupo - 2013-09-25 09:10:44 Pracuje z ta firma od 3 miesiecy i nie moge na nic narzekac. Mieszkanie mam, prace mam wszystko jest normalnie placone. Niestety Polacy nadal zyja ta swiadomoscia ze w Niemczech mozna zarobic kokosy jakto bylo w latach 80- 90. To juz nie te czasy i pora sie obudzic. A jak ktos chce pracowac i dobrze pracuje to nie ma tu zadnego problemu. Czytam te opinie i sie zastanawiam, czemu wogule ktos chce wyjechac do pracy do Niemiec jakjuz od poczatku wszystko kwestjonuje, bo jakies nieroby daly swoja opinie na necie. POLSKA RZECZYWISTOSClupo, a Ty chyba jest pracownikiem roku CBS. Starsznie ciężko pracujesz! Godzina 9:10, pierwsze co przegląd wpisu na temat agencji. i jeszcze najwięcej masz do powiedzenia na temat Polskiej rzeczywistości , agencyjny lichwiarzu. Popracuj za tą stawkę i warunki co proponuje agencja to też może się obudzisz...pracusiu

adamus

Witam mam pytanie odnosnie warunków płacowych i socjalnych w firmie CBS Butler poniewaz dostałem propozycje wyjazdu do pracy do niemiec jako zbrojarz zastanawiam sie czy warto wyjechac poniewaz forum jest naprawde duze ale ile z tego prawdy .Moze ktos napisac????????????????????????????????????????????????????

Tygrys

Witam.jak to zwykle zaczyna się od telefonu,w rozmowie są bardzo mili i obiecują wszystko:Praca super,duża liczba godzin że załatwiają wszelkie formalności zameldowanie,kindergeld,ubrania robocze i niezbędne narzędzia do pracy.Więc myślisz sobie Jadę.Po przyjeździe bynajmniej ja tak miałem mieszkałem tylko 3 dni po czym kazali mi się przeprowadzić od innego gorszego.Po moim zdecydowanym sprzeciwie powiedzieli,że mam się wynieść z mieszkania i znaleźć sobie coś sam!!!!! W końcu zamieszkałem z kolegą który w przeciągu dwóch tygodni mieszkał na trzech kwaterach.SYFFF!!!!!!!!A za mieszkanie odtrącali nam po 300euro miesięcznie do tego stawka ledwo 8,19euro/godz BRUTTO-netto wychodzi jakieś 6euro,praca po 8 godz w piątki po 7,sobota,niedziela wolne brak nadgodzin.Żadnej ale to żadnej pomocy w załatwieniu meldunku czy kindergeld-u .Z podanych stawek sami możecie wyliczyć ile się zarobi.Kolega poprosił o zaliczkę to dostał po 10 dniach pierwsze dwie dostajesz bez kosztów do następnych doliczają 10% extra tzn bierzesz 50 oddajesz 60-LICHWA!!!!! Dobrze,że ja nialem to wspomogłem kolege.Ubrań roboczych nie dostałem.Jak by nie pisać jedno wielkie (usunięte przez administratora) praca dla głupich i naiwnych.Ludzie nie znajdziecie dobrej pracy z ogłoszenia bo tam są same odpady których nikt już nie chce,ale jak już pisałem są naiwni i głupi tak jak ja!!!!!!!!!

ciekawy

ja - 2013-09-25 15:26:14 A może czasami dobrze by było dowiedzieć się prawdę o pracownikach. Sam byłem świadkiem jak Pani z agencji skakała obok Pana a ten robił sobie totalną samowolke i myślał żę rozum d... zjadł. Więc warto się też zastanowić ile jest prawdy w tym co ktoś tu pisze. Bo wszyscz wielce poszkodowani, ale własnych błedów oczywiscie nie widzą.Ja, a Pan taki pracownik, że w godzinach pracy śledzi jaki najnowszy wpis jest na portalu. Mało tego jest świadkiem co się rozgrywa między panią z biura a pracownikiem. To jakie ma Pan stanowisko pracy ? biurowo-budowlany? a może szpec od dodawania pozytywnych wpisów i robienia zamieszania na portalu

ciekawy

kuba

Ja też czytam i sie zastanawiam, dlaczego tylko polskie agencje mają wiecznie złe opinie. Dlaczego w innych krajach tego nie ma!!! Coś jednak w tym jest.... że tam gdzie Polacy to zaczyna się krętactwo. Dlaczego agencja nie odpowie na pytania pracowników, tylko zawsze coś zakręci i napisze piękną przemowę na faktach. Zawsze znajdą jakich powód żeby się oczyścić.

Czytam i sie zastanawiam!!! Jak ktos na podstawie wpisów na internecie szuka pracodawcy, to już teraz mogę mu gwarantować bezrobocie do końca życia. Znajdzcie jednego pracodawce co ma same pozytywne komentarze. Milej zabawy

lupo

?

Jedno pytanie dlaczego wyplaty nie ma na czas a na zaliczkę to nawet ponad tydzień trzeba czekać i co dzień o nią pytać żeby wogóle dostać

CBSbutler

Tak jak napisaliśmy wyżej wszystko zależy od lokalizacji - są małe miejscowości gdzie po prostu nie ma wiele mieszkań do wynajęcia i rynek nieruchomości nie nadąża za rozwojem produkcji. Staramy się jak możemy o podkreślam po raz kolejny - nie ma absolutnie żadnego obowiązku korzystanie z mieszkania od nas - można znaleźć sobie lepsze lokum samodzielnie i nie narzekać.

?

tak, firma zatrudnia na pełnych niemieckich warunkach, od Pana wynagrodzenia odprowadzane są składki do niemieckiej kasy chorych i ma Pan pełne ubezpieczenie na terenie Niemiec oraz EU

Telecom
@

Dziwna firma testy , rozmowy , swiadectwa , niby profesjonalizm a pózniej cisza Pan był chory to pracodawca nie odpowiedział, wyslali ponaglenia cisza. Dziwnie a wystarczy powiedziec oferta nieaktualna , lub moje kwalifikacje złe Szanujmy sie.Niepolecam

misu87
@

Myslalem przez chwile o waszej ofercie, az do pierwszej rozmowy telefonicznej!! Jakas piskliwa panienka odebrala telefon i mowila jak automat!! Piszecie/mowicie tylko o kasie chorych i o pelnych ubezpieczeniach? co to jest pelne ubezpieczenie? Pelne niemieckie warunki to rowniez oplacanie bezrobotnego? emerytury?

misiu87
@misu87

to nie jest odpowiedz na moje pytane!? tak jak juz mowilam automaty!!

@Telecom

Nie mamy jak odpowiedzieć na każdą aplikację, ale jeśli ktoś od nas dzwonił do Pana i brał Pan czynny udział w procesie rekrutacyjnym, a nie dostał Pan od nas odpowiedzi zwrotnej, choćby negatywnej, to rzeczywiście jest to nasze niedopatrzenie, za co przepraszam. Staramy się odpowiadać kandydatom, z którymi przeprowadzamy rozmowy kwalifikacyjne. Pozdrawiamy CBSbutler

CBSbutler

Pani Anno Zakładam, że jest Pani żoną Pana Z.K. (bo pisała i dzwoniła Pani do nas). Pan Z. został zwolniony z pracy z zachowaniem tygodniowego okresu wypowiedzenia wedle obowiązującej umowy. Pani Gosia rozmawiała z nim tydzień przed końcem pracy i potem jeszcze kilkakrotnie - między innymi o tym, żeby proporcjonalnie zmniejszyć opłatę za mieszkanie. Zawsze staramy się znaleźć nowego pracodawcę dla wolnych kandydatów jednak nie zawsze się to udaje. Wiem, że utrata pracy nie jest łatwym doświadczeniem i przykro mi z tego powodu ale nie za bardzo rozumiem, czemu Pani pisze, że Pan Z. pojechał na urlop i nie odezwaliśmy się do niego - to nie są fakty. Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o CBS Butler - Pulheim

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CBS Butler?

Kandydaci do pracy w CBS Butler napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CBS Butler