Opinie o CBS Butler w Pulheim

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie CBS Butler. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie CBS Butler o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CBS Butler w Pulheim

Anka

Jeśli ta wasza firma jest taka w porządku to jak można potraktować tak waszego pracownika że niby przyjechał na urlop a nikt do tej pory się do niego nie odezwał. Wszystkie próby kontaktu pozostają bez echa i nie wiadomo co dalej robić.Bardzo namawialiście a teraz kopa w tyłek!!! Nie rozumiem!!!!! Mąż bardzo to przeżywa!!

johny

dostałem propozycje pracy na operatora koparki , nie wiem czy mam jechać, z tego co przeczytałem to głos na głowie się jeży . mam pracować w okolicach berlina , może ktoś cos więcej napisac o tej pracy, czy naprawdę w mieszkaniu jest po tyle osób ? mam być zatrudniony bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy, czyli diety brak ? pozdrawiam

gery

jedno wielkie bagno i syf. Pracowalem tam jako tapicer, ale na szczescie znalazlem sobie ja sam cos innego i lepszego i lepiej platnego. Moj dawny pracodawca smial sie z tej firmy i nie jest zadowolony z tej wspolpracy ani z kontkatow z jakas ich szefowa, chyba z Koloni. Nikt tam nic nie wie, nie potrafi pomoc, tylko spychologia i niemily ton w glosie. O wszystko sie niby dopytaja, porozmawiaja z szefem i tak w kolo macieju. Przelewy i zaliczki z bledami i nie na czas. Nie chca nigdy podac nr do szefa, a wszyscy mieli juz dosc rozmow z ta baba z Koloni, ktora nigdy nie wie nic!!! Koledzy moi tez tylko narzekali i ze spotkan z szefami tej firmami i warunkami wspolpracy. Pracowalem u innych posrednikow w Nimeczech, Holandi, Szwecji, Danii i nigdy nie bylo zadnych problemow. A tutaj, same problemy, sciemy. Chyba cos kombinuja, nie ufajcie im, bo i was wpuszcza w niezle maliny. Szczerze niepolecam i odradzam

zawiedziona

Co do tej firmy- nie ma wątpliwości, że jest to zwykła Agencja Pracy, która poszukuje naiwnych osób do pracowania na rzecz ich zysku. Mój mąż wybrał sie do pracy w Niemczech wraz z pośrednictwem tej Agencji. Tak się złożyło, że już pierwszego dnia rzekomy "pracodawca" niemiecki odmówił współpracy tłumacząc, że mój mąż źle wykonuje itd. Gdy zadzwoniłam do przełożonego przełożony powiedział "Pani zna niemiecki?Proszę samemu sie kontaktować z osobą wynajmującą. Za przeproszeniem nic go nie obchodziło, że zalana łzami itd martwiłam się o męża itd. Szczerze odradzam jakąkolwiek pracę z tą firmą i ostrzegam ją przed innymi chętnymi!!! Bo to najzwyczajnie w świecie oszuści i [usunięte przez moderatora]!!!

CBSbutler - 2013-08-19 16:35:19 Firma CBSbutler ma sporo ponad 100 pracowników, którzy z jakichś powodów pracują i nie złożyli wypowiedzenia. Czy dopuszczacie Państwo w ogóle możliwość, że któryś z tych 150 pracowników może być zadowolony z pracy? Mam wrażenie, że Państwo tu są żeby krytykować wszystko i wszystkich a prawda jest taka, że o dobrego pracownika jest jeszcze ciężej niż o dobrego pracodawcę. Osoby które krytykują - jeśli macie lepszą pracę i dobrego pracodawcę może polećcie go po prostu osobom, które tutaj szukają Waszej rady jako tych bardziej "doświadczonych" zamiast odbierać im szansę samodzielnego przekonania się jak jest? Czy ktoś z Państwa dostał inną stawkę niż ta zaproponowana przed wyjazdem? Czy ktoś z Państwa zapłacił za mieszkanie za miesiąc więcej niż 300 euro? Czy komuś z Państwa nie zostały wypłacone jakieś przepracowane godziny? Pozdrawiam p.s. dziękujemy za dodanie pozytywnej opiniiTo gdzie są te wszystkie opinie pracowników??? to są FAKTY!!! prawda została usunięta!! Po coś służy w końcu ta strona aby można było się podzielić doświadczeniem w CBS Butler. To jest po prostu jedna wielka żenada! i robienie z ludzi głupków!

micho87
@CBSbutler

To ile tych pracownikow, 100 albo 150? bo to jednak wielka roznica, jestescie niewiarygodni w tym co piszecie i chyba tylko wlasna kase umiecie dobrze liczyc.

@micho87

Micho 87 - na ten moment mamy ok. 214 pracowników Ta liczba będzie się pewnie ciągle zwiększała. Zmiana liczby nie ma raczej związku z nasza wiarygodnością, tylko z faktem, że z tygodnia na tydzień pracuje coraz więcej ludzi, ponieważ duża cześć pracowników jest na tyle zadowolona z pracy żeby w niej zostać, a co tydzień startują nowe osoby; Tak jak już kiedyś pisałam, nikogo nie zmuszamy do pracy, każdy ma prawo do szukania lepszej pracy i do odejścia. Fakt, że zdarza się, że osoby, które odeszły wracają do nas po jakimś czasie dla mnie świadczy, że nie jesteśmy jednak tacy najgorsi. Więc może lepiej energię spożytkować na poszukanie idealnego dla siebie pracodawcy i nie palić za sobą mostów.

reskacz2

reskacz1 - 2013-08-15 21:44:12 Firma jest w porzo, robi swoje, pracowników traktuje poważnie...wpadki mieszkaniowe?...zdarzają się sporadycznie ale każdy ma wolna rękę i moze się starać sam znależć mieszkanie. Co, zaznaczam wcale nie jest takie proste. Niemiaszki sami sobie dobieraja chętnych oraz sami decydują ile osób na jakim metrażu mało tego sami pomoga Ci z wplaceniem kaucji..Ja osobiście pracuję z tej agencji w trzecim zakładzie i tylko moja praca wpływa na moje efekty przekute na kaskę. Butler tutaj nic nie ma do rzeczy. Oni tylko Ci daja robotę a dalej ?....no dorosłego faceta nikt nie będzie prowadził za rączkę ! Ja ich widżę pozytywnie. Nie piszę tego gołoslownie, bujam się już prawie 11-lat w De. Każdy wyjazd jest jakimś nowym krokiem w nieznane...pracowałem z polskich firm też nie było słodko tzn: na polskich warunkach.Jest większa kasa ale i większa ilość godzin. Na niemieckich warunkach masz mniej godzin i adekwatnie tyleż kasy COŚ ZA COŚ tyle mojego, polecam każdemu firmę ponieważ gwarantuje ciąglość do emerytury. ciekawa agentura, najwięcej ma do powiedzenia na temat Polskich agencji a robią dokładnie to samo. Czyli czyszczą internet z opinii pracowników a teraz zaczynają dodawanie pozytywnych opinii na temat firmy. I wydaje im się że są mądrzy i sprytni....

reskacz1

openjz

adam - 2013-07-09 10:24:48 Ja to mam takie pytanie odnośnie tych zarobków. Są te diety ale czy są też może jakieś premie lub coś takiego?Dzięki za wasze opinie,raczej nie skorzystam z ofert tej firmy za duże ryzyko.....pozdrawiam czytelników tej strony jest ok.

pracownicy

CBSbutler - 2013-05-07 09:02:54 anonim - 2013-05-03 18:36:24 Witam, dziękuję za szeroki opis firmy CBS. Firma ma dość niepochlebną opinię z czego zdają sobie sprawę zarówno ewentualni pracownicy samej firmy jak i osoby, które chcą za jej pośrednictwem wyjechać. Właściwie rzadko kto poleca te firmę jako pośrednika. Zakładam, że nie są to tylko osoby zwolnione z pracy za niekompetencje lub złe warunki[ gdyby tak było to rynek byłby pusty]. Jak można to wytłumaczyć Pani zadaniem Pani Saro? Czy Pani zdaniem opinia Pani Magdy odnośnie warunków pracy w firmie CBS jest błędna?odpowiem tak: niektóre agencję dbają o to, żeby zadowoleni pracownicy dodawali pozytywne opinie, niektóre starają się czyścić Internet, ale o o każdej agencji znajdzie Pan na Internecie niepochlebne opinie; Co do atmosfery w pracy nie mogę wypowiadać się za wszystkich, ale w moim zespole jest jak najbardziej w porządku. Co do Pani Magdy ciężko mi powiedzieć dlaczego stało się jak się stało, ale biuro nie było na tamten moment dobrze zarządzane. Nie chce wchodzić w szczegóły bo pewnie musiałby Pan siąść i wysłuchać obu, a właściwie to trzech stron. Dyrektora, Pani Manager, i Pani Magdy. Pani Magda, ma prawdopodobnie całkowicie odmienne zdanie na ten temat - ale zawsze tak jest, że nie wszyscy wiemy wszystko i znamy wszystkie fakty. Zarówno dyrektor jak i manager są pracownikami firmy i muszą raportować wyniki do właścicieli. Jeśli tych wyników nie ma, muszą podejmować pewne decyzje. Podsumowując - mamy niezadowolonych pracowników - kilku z nich może być efektem naszej pomyłki, niedopatrzenia czy złego wyboru klienta po stronie niemieckiej, który np. rezygnuje ze zlecenia po wyjeździe pracownika - takie rzeczy będą się zdarzać, mam nadzieję, ze jak najrzadziej. Tak jak napisałam już wcześniej, gdybyśmy nie mieli zadowolonych pracowników, nie istniałaby już nasza firma. Mamy ich coraz więcej i rośniemy. Pani Magda już trochę nie pracuje w firmie a podczas ostatniego roku zmieniły się procedury zatrudniania i prezentowania umów, zmienił się kierownik biura, przybyło pracowników, - więc na ten moment Pani Magda może co najwyżej pisać jak było. Dodatkowo, jeszcze raz wspomnę, że co innego jest przedstawiać fakty, a co innego jest przedstawiać swoje prywatne opinie. a świstak składa sreberka a pani S. P. razem z nim:)

CBSbutler

ad.1 Wynagrodzenie to stawka podstawowa, w Niemczech podawana brutto oraz dieta - do pewnej kwoty nieopodatkowana część wynagrodzenia ad.2. Jeśli chodzi o mieszkania, zwłaszcza w małych miejscowościach gdzie pracuje dużo ludzi -niestety działa prawo podaży i popytu - mieszkań jest mało, chętnych dużo więc ceny rosną; dodatkowo kiedy nadchodzi lato w miejscowościach turystycznych właściciele wolą wynajmować letnikom, krótkoterminowo ale drożej Stąd też kłopoty z mieszkaniami na niektórych kontraktach. Wynajmujemy mieszkania głównie przez portale Internetowa i zawsze to wynajmujący określa na ile osób jest mieszkanie oraz podaje cenę. Nasi pracownicy starają się wynajmować takie mieszkania, żeby cena z opłatami i rachunkami nie przekraczała 300 euro na osobę. Mamy dwie osoby na etacie, które zajmują się tylko szukaniem mieszkań dla pracowników i starają się jak mogą, żeby pracownicy byli zadowoleni. Nie zawsze jednak w każdej lokalizacji da się znaleźć piękne mieszkanie po niskiej cenie. Ważne jest to, że nasi pracownicy nie mają absolutnie żadnego obowiązku korzystania z mieszkań znalezionych przez nas, więc jeśli ktokolwiek uważa, że mieszkanie jest złe, da się znaleźć lepsze, większe, drożej czy taniej to zachęcam do samodzielnego wynajmu. Jeśli chodzi o firmę to nie ma problemu żeby na początek skorzystać z mieszkania oferowanego przez CBSbutler - jako, że ciężko jest przed wyjazdem znaleźć coś na miejscu - a potem złożyć wypowiedzenie mieszkania i przenieść się do samodzielnie wybranego lokum nadal wykonując tą samą pracę. Pozdrawiam

bez nicka

firma jest w pelni legalna , odprowadza wszelkie naleznosci i swiadczenia, płaci na czas- termin miedzy 10-15 kazdego nastepnego miesiaca, ale...mieszkania to porazka, kompromitacja, troje dorosłych osób na 15 metrach,mała szafa raptem na 2 osoby a trzecia manele w walizkach musi trzymac-niestety.Dotyczy to hotelu w Bopfingen.natomiast firma jest beznadziejna w szukaniu zakwaterowania jezeli pracodawca a dot.to montazystów mebli i magazynierow. musza sie przeprowadzic do Neu Ulm.Dostalismy oferte w miejscowosci oddalonej ok.20 km. od pracy, dla 10 osób na 50 metrach kwadratowych z jedna toaletą i kuchnią, bez tv i internetu na wygwizdowie.po 4 , 3 osoby w pokoju.żenada.I do tego dojazd do pracy na własny rachunek czyli ok.150 euro na osobę na m/c, poniewaz osoba decyzyjna jakos niemrawo i bez przekonania odpowiada o zwroty kosztów dojazdu.żenada.Osoby z Cbs stosują spychologie na zasadzie jakoś to bedzie, szukaja frajerów i przestraszonych.Zarobisz po odjęciu kosztów za łózka ( nie mylic -za mieszkanie)300e ok.1000 euro netto.A napiwki, no cóż raz sa raz nie ma".ce la vie"

CBSbutler

Co do agencji CBSbutler i pracy w niej to przedstawię jeszcze raz fakty. Agencja CBSbutler Deutschland jest zarejestrowana w Niemczech i podlega pod prawo niemieckie, które jest dość restrykcyjne. Firma posiada licencję AUG, która jest corocznie weryfikowana. Jeśli coś byłoby nie tak firma straciłaby licencję i prawo bytu na rynku niemieckim. Nie ma możliwości, żeby zatrudnienie było niezgodne z prawem niemieckim. Nie ma możliwości, żeby pracownicy pracowali bez ważnego ubezpieczenia. Nie ma możliwości, żeby pracownicy nie mieli opłaconych składek. I nie ma możliwości, żeby pracownicy nie dostali wynagrodzenia za wszystkie przepracowane godziny. Jeśli są jakieś pomyłki w wyliczeniach najczęściej wynikają z błędów systemowych - brak odbicia karty, nie podpisanie się na liście obecności, błąd w tabeli z godzinami przesłanej przez pracodawcę i te błędy są zawsze wyjaśniane. Nie ma również żadnego przymusu pracy dla nas. Stawki godzinowe podawane są przed podjęciem decyzji co do wyjazdu. A i po przyjeździe do Niemiec w każdej chwili można zrezygnować z pracy (oczywiście miło byłoby gdyby pracownik zachował np. dwutygodniowy okres wypowiedzenia i poinformował nas wcześniej o planowanym zjeździe żebyśmy mogli znaleźć osobę na jego miejsce). W przypadku rezygnacji wszystkie środki należne za przepracowane godziny zostają wypłacone, nawet jeśli osoba przebywa w Polsce. Zakwaterowanie organizowane przez nas kosztuje 300 euro miesięcznie - po naszej stronie jest wtedy wyszukanie mieszkania, podpisanie umowy z wynajmującym, opłacenie kaucji i czynszu oraz wszystkich rachunków. Osoba korzystająca z mieszkania ma tylko zostawić je w podobnym stanie w jakim je zastała. Nie ma obowiązku korzystania z naszej pomocy w kwestii zakwaterowania - jeśli ktoś wynajmie sobie mieszkanie sam, taniej czy drożej, opłaci kaucję i rachunki to jesteśmy z tego powodu tylko i wyłącznie zadowoleni. System stawka podstawowa + dieta pozwala zaoszczędzić pracownikom z Polski na podatku - ponieważ dieta do pewnej kwoty jest nieopodatkowana. Mamy również oferty zatrudnienia bezpośrednio przez pracodawcę jednak często okazuje się, że o ile stawka brutto pracownikom się podoba, to netto - czyli to co dostaną na rękę już niekoniecznie. Ale oczywiście wybór należy do pracowników i tu również nie zmuszamy nikogo do pracy przez agencję. Życzę Wszystkim Państwu znalezienia wymarzonej pracy a niezadowoleni mam nadzieję, że już zrezygnowali - po co się męczyć. p.s.1 fakt, że obecni pracownicy wracają do nas, wysyłają nam cv córki czy syna z prośbą o zatrudnienie czy polecają swoich znajomych do pracy dla mnie znaczy, że w pracy czują się w porządku p.s.2 Pani Magdo zawsze podpisuję się pod postami, albo używam nicka CBSbutler; S.P.

beata

Witam ! Prosze pisać w swoim imieniu a nie podszywać sie pode mnie bo jak mam coś do napisania i wyjaśnienia pisze bezpośrednio do tej osoby ,ktoś bezczelnie sie wpisuje w moim imieniu Beata

leni88

w nastepnym tygodniu mam wyjechac z firmy cbs butler do pracy na magazyn jako operator wózka widłowego okolice monachium potem ulm czy ktos tam pracowal albo jedzie do pracy i potrafi powiedziec mi cos wiecej o tej firmie??? moj adres leni2@onet.eu z gory dzieki!!!

beti67

anonim - 2013-06-11 19:10:48 beti67 a czy firma podpisuje umowę z nową osobą już pierwszego dnia? A za te pare dni to dostałaś pieniądzeJedne wielkie (usunięte przez administratora) w ktorym liczy sie kasa ale nie dla pracownika ..Wszystko co oferuja to jest sciema.Oni zyja z ludzi sciagnietych do pracy,ktorz mosza sami sie zameldowac i fszystko zalatwic,oferuja pomoc przy zalatwieni kindergelt i nic dalej .Pozdrawiam pania Eweline W.UWAGa [usunięte przez moderatora]

hehe

od marca tego roku ludzie w tej firmie obowiazuje juz jedna umowa pieniadze na czas zaliczki takze. lipa ze za chate trzeba placic

waldek

Pani Magdo, a jak nazywa sie ten kierownik przedsiebiorstwa, Dziekje

beti67

UWAGA na tą firmę biorą do pracy na kilka dni i nagle okazuje sie ze człowiek jest nie potrzebny bo łataja dziure pracodawcy niemieckiemu któremu w tym czasie brakuje człowieka .Jednym słowem szambo.

magda

skaferlatino - 2013-05-21 22:23:33 a ja pracuje dla cbs butler (nawet nie zasluguja zeby z wielkiej litery nazwe podac)jeden, ku...wa wielki syf!!!!!zawsze cos nie tak a to za malo kasy na koncie bo godziny jest strasznie ciezko dobrze policzyc,zadzwonisz z jakims poroblemem to musisz pozniej 3 razy sie przypominac bo taki maja nawal pracy ze nie pamietaja. Niestety jak zaczniesz prace to na dzien dobry zakosza ci 600e bo za hotel no i jakas zaliczka na poczatek, tak wiec przez ok 4 miesiace nie widzisz pelnej pensji wiec jak juz wpadniesz w (usunięte przez administratora) po uszy to conajmniej 4-5 miesiecy musisz w nim siedziec...no i stawka 8.19 brutto za spawacza... po prostu ogrom kasyPanie Skaferlatino, Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi! Pańska wypowiedź co dla niektórych jest wypowiedzią nie konstruktywną , tylko dlatego, że jest prawdziwa i rzeczowa. Ja tu nie dokonam teraz żadnego odkrycia bo Panowie sami mnie tego nauczyli:) Skoro pracuje Pan już któryś miesiąc to jest Pan doby jako spawacz i niech w końcu zacznie Pan dogadywać z odpowiednią osobą w pracy. Innej możliwości nie ma aby się wyrwać z …… wszędzie jest bardzo podobnie. Niech Pan tylko uważa na Polskich kapusi bo oni są wszędzie i za stówkę rzuconą pod stołem zaczynają jeść z ręki. Jak będzie miał Pan umowe to mieszkanie znajdzie Pan w jeden dzień pozdrawiam Magda

Zostaw merytoryczną opinię o CBS Butler - Pulheim

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CBS Butler?

Kandydaci do pracy w CBS Butler napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CBS Butler