Opinie o TMF Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Pomagamy firmom rozwijać się i inwestować w skali globalnej. Nasi specjaliści do spraw księgowości, administracji, kadr i płac zlokalizowani w biurach TMF na każdym kontynencie pomagają klientom prowadzić biznes w różnych lokalizacjach na całym świecie. Dostarczając usługi outsourcingowe w ponad 80 krajach, TMF Group jest globalnym specjalistą, który doskonale rozumie lokalne potrzeby.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TMF Poland Sp. z o.o. w Warszawa

HT

to zaskakujace.... ze ludzie tam pracujacy nie pisza jakie sa realia. ok tmf kupil dwie spolki....i na jednym z takim spotkan sporo mozna bylo sie dowiedziec. np ze nie pracuje sie 8h tylko ma sie przymusowa przerwe na lunch. ze nie ma elastycznego czasu pracy tylko zespol ma zapewnic obsluge klientowi np od 7:30 do 18. to znaczy ze ktos w tych godzinach musi pracowac. poza tym duzo ludzi z tych przejetych spolek sie zwalnia. ze strachu przed tmf. niskie place, brak wynagrodzenia za nadgodziny. mobbing.

DS
@HT

No i dlaczego kłamiesz w żywe oczy?! Nigdy w TMFie nie bylo obowiazku pracy do 18:00 i nie ma go rownież obecnie (wyjatek stanowi recepcja, ktora ma inny rozklad pracy, ale zakladam, ze Ciebie to nie dotyczy?). Obecnie jest elastyczny czas pracy i w godzinach 9:00-17:30 powinna byc zapewniona obsluga klienta niemniejjednak odstepstwa niewielkie sa mozliwe i zalezy od danego zespolu i rodzajow klientow jakich obsluguje -chyba uzasadnione tak? W praktyce wyglada to tak ze w zespole dużuruja osoby, ktore w razie potrzeby sa w stanie pomoc klientowi -elastyczny czas pracy dziala w dwie stony, i nie ma byc elastyczny tylko i wylacznie z perspektywy pracownika ;) Podobnie sprawa dotyczy przerwy lunchowej -ktora notabene jest we we wszystkich korporacjach np. Wielkiej Czworki; tez juz nie funkcjonuje. O ile sie nie myle gdzies w okolicach grudnia taka decyzja zostala przekazana pracownikom. Zatem ponawiam pytanie, dlaczego na forum ogolnodostepnym udzielasz nieprawdziwych informacji, wprowadzajac w blad potencjalnych pracownikow?

Pracownik z Katowic
@HT

Mobbing, co za bzdury.... Pracuje w tej firmie kilka lat i nigdy czegos takiego nie doświadczyłam. Ani ja, ani żaden z moich współpracowników. Proponuje nie pisać nieprawdziwych opinii, a jeżeli czujesz sie mobbingowany to od razu idź do sądu. Swoją drogą nawet nie wiem, czy pracujesz u nas czy tylko robisz czarny PR. Przerwa na lunch juz nie funkcjonuje. Elastyczny czas pracy oznacza, że obsługa ma być zapewniona w godz. od 9-17.30. W niektórych teamach obowiązują dyżury i np. raz w tygodniu dwie osoby pracują do 17.30. W pozostałe dni do 16.00. Nie może byc w TMF tak źle jak tu jest opisywane przez niektóre osoby, skoro jest sporo osób, których staż pracy to kilka lat. Nikt ich tu nie trzyma na siłe... ofert pracy w księgowości nie brakuje.

Zdzicho

Po co te bzdury ludzie piszą? TMF ma sie dobrze i dalej będzie pracować a ja z nimi. Czasem myślę, że ludzie którzy robią te wpisy są inspirowani przez kogoś?

AM

Najlepiej przyjść, przekonać się samemu i mieć własne zdanie :-).

Zaskoczony

Szukając pracy nie można wesprzeć się wpisami. Tak diametralnie różne opinie , że nie wiem co o tym mysleć.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w TMF Poland Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
zwykły pracownik TMF'u

Każdego coś uwiera w pracy, każdego coś innego ale w tej firmie nie musisz sie martwić o opiekę medyczną, sa dodatki do wynagrodzeń a samo wynagrodzenie jest zawsze na czas - takie na jakie się zgodziłeś/aś. Co więcej firma zatrudnia wiele kobiet w młodym wieku, wspiera zakładanie rodzin i jeśli idziesz na dluższy "urlop" to masz do czego wracać i nikt nie będzie krzywo patrzył. Dostajesz umowe o pracę na czas nieokreślony po okresie próbnym. Firma sie rozwija i na te chwilę można mieć pewność, że jak robisz co do Ciebie należy to masz pełną stabilizację. To sa wartości niemierzalne i bardzo ważne.

MT

Aktualnie szukają na stanowisko asystenta w dziale księgowosci, mam pytanie czy ktoś się orientune jaką stawkę wynagrodzenia mogą zaoferować na to stanowisko?

KM

PS. "Mógłby ktoś coś więcej napisać o pracy w dziale kadr i płac? Byłam na pierwszej rozmowie, ale niestety niewiele się dowiedziałam o samej pracy i rozłożeniu obowiązków. Jak to wygląda? Czy jest duże oblozenie pracą? I jaki poziom znajomości excela jest tak naprawdę potrzebny?" Sama praca zależy od zespołu do którego się trafi, projektów za które się jest odpowiedzialnym / lub się wspiera. Róznie to sie układa. A biorac pod uwage liczbe otwartych nowych wakatów cięzko od razu podac szczegóły. Bo decyzje co do tego, gdzie kto trafi sa podejmowane po drugim etapie. Zreszta po to sa rozmowy aby dopytac, a jesli odpowiedzi Cie nie satysfakcjonują to przykro mi. Na drugim etapie tez mozna dopytać. Na pewno o szczegółach nie bede pisał na tym forum. Natomiast nie zatrudniamy po to zeby krzywdzić / zajeżdżac, tylko zeby miec wsparcie. Więc tak czy siak nudy nie ma. Znajmosć excela / worda / outlooka? W skrócie - Bardzo ważne. Angielski również. Aczkolwiek w niektórych przypadkach możemy zrobic wyjatek

Draka
@KM

na jakim systemie kadrowo-płacowym pracujecie? i po ile procesów przypada na specjalistę?

MPOM
@KM

Jestem zainteresowana ofertą pracy na stanowisko Asystenta Działu Księgowości, aczkolwiek obawiam się testów z j. ang. Nie jestem wybitna w posługiwaniu się tym językiem. Rozumiem wypowiedzi oraz potrafię czytać w j. angielskim natomiast barierę stanowi rozmowa (bezpośrednia oraz telefoniczna). Czy wobec tego taki kandydat jak ja ma szansę dostać się do TMF Group? "Znajmosć excela / worda / outlooka? W skrócie - Bardzo ważne. Angielski również. Aczkolwiek w niektórych przypadkach możemy zrobic wyjatek" A dokładnie o jakie przypadki chodzi? :-) Pozdrawiam.

MPOM

kandydatka

Bardzo Wam dziękuję za opinię.

Byly pracownik

Skurka

kandydatka

@kandydatka

To ja odpisze ze swojej własnej perspektywy, tj. osoby, która m.in. zatrudnia do działu kadr i płac w Katowicach: "duża rotacja wśród pracowników. nie ma czasu na nic. brak premii. czasem trzeba zostać po godzinach, za które nie płacą." Co do rotacji - obecnie jest nas prawie 30 osób, będziemy dalej rośli, natomiast przez ostatnie 1,5 roku odeszła aż 1 osoba. Jeśli ktos to nazywa dużą rotacja, to ja nie wiem jaka jest mała. Tak, są okresy / dni w których trzeba zostać po godzinach ale te nadgodziny nie znikają. To jest urok tego zawodu i tej branży, uwierz mi w wielu firmach o tym profilu tak jest. Mamy konkretne terminy, których nie jestesmy w stanie przesunąć. Więc czasem trzeba się spiąc i popracować dłużej. Ale dążymy do tego, zeby mimo wszystko nie było to norma. "Pracy jest mnostwo, nadgodziny i to sporo,trzeba robic wszystko, brak premii, podwyzki marne.... Najważniejsze plusy to atmosfera i współpracownicy" Tak pracy jest mnóstwo, znów urok branży, choc do końca nie wiem, co kto rozumie przez pojecie "mnóstwo". Jesli szukacie pracy spokojnej, w której nic się nie dzieje, to poszukajcie np. w budżetówce (choc i tam to nie jest regułą). Z drugiej strony przy okazji tego mnóstwa pracy wszyscy mocno się uczą. Nie znam osoby, która pracowała u nas i nie stwierdziła, że w tym czasie bardzo wiele się nauczyła. Podwyżki marne - ciężko mi odpowiedzieć na tak enigmatyczne stwierdzenie. Raz sa lepsze lata, raz gorsze. raz podwyzki sa większe, raz mniejsze. Ale sa. Pracowałem w firmie (b. dużej), w której ludzie nie widzieli nawet marnych podwyzek przez kilka lat. U nas mimo wszystko sa zabiegi, zeby te wynagrodzenia były podwyzszane. A z jakim skutkiem, tj. "marnym" czy "niemarnym" (w percepcji danej osoby), to juz jest uzaleznione od wielu czynników. Wiem natomiast, że na wejściu oferujemy wynagrodzenie, które conajmniej miesci się w wartościach rynkowych a nie malutkich biur rachunkowych, w których ludzie pracuja na minimalnej. I powiem, że w większości przypadków oczekiwania kandydatów albo są poniżej tego co oferujemy, albo mieszczą sie w przedziałach na tych stanowiskach. Bardzo nieliczni maja oczekiwania powyżej tego co mozemy zaoferować i prawde powiedziawszy czesto te oczekiwania sa mocno na wyrost w stosunku do tego co sami oferuja. A ze wszystkim jest za mało? Hmmm... Tak chyba jest zawsze. Brak premii - dyskusyjne, ale nie moja rola jest analizowanie na ogólnym forum naszego systemu wynagrodzeń. Tym bardziej, ze obecnie wiele sie zmienia (łaczymy sie z 2 innymi Spółkami z branży) Ludzie i atmosfera - jak najbardziej się zgadza. I w sumie sami dązymy do tego aby zatrudniac ludzi, którzy tej atmosfery nie beda psuli. Jest wprawdzie jeden brodaty menago, który wprowadza sporo chaosu, chodzi z głowa w chmurach i w ogóle jest specyficzny. Ale da się z nim żyć. Przynajmniej moja Żona wytrzymuje ;) Więc, jesli: chcesz czegos się nauczyć (nawet jesli wydaje Ci się, ze jestes specjalistą) szukasz stabilnego zatrudnienia - czyli nie na smieciówkach, bo umowy zlecenia sa tylko dla studentów, co ma sens dla jednej i drugiej strony, reszta ma umowy o pracę, głównie próbny/nieokreślony, z sensownym wynagrodzeniem, jak na (podkreslam to jeszcze raz) rynkowe realia szukasz mozliwosci pracy przy różnych projektach i z klientami, którzy czasem naprawdę sa z górnej półki pracowac w korpo, ale bez wyścigu szczurów, z fajnymi ludźmi to aplikuj. Jeśli nie, to nie aplikuj. proste. I tyle jesli chodzi o marketingowy lukr z mojej strony. A ze nie wszystko jest w danym momencie idealne, perfekcyjne, wspaniałe? No cóż, nic nie trwa wiecznie. Dziękuję za uwagę. Brodaty menago.

Jungen
@KM

O czym ty mówisz? Ludzi więcej się zwalnia jak zatrudnia...... Porażka.

A.
@Jungen

Jungen, a ty w HR pracujesz ze wiesz to napewno? Może warto najpierw sprawdzić informacje zanim się je zacznie upubliczniac?

Kendra
@KM

Nadal tak uważasz ? Nadal jesteś w tej firmie?

@Kendra

Tak jestem. Tak, dalej uważam że jestem specyficzny. Cokolwiek bym więcej w tym momencie nie napisał i tak będzie negowane przez wszystkich przewijajacych się tu anonimowych adwersarzy, wiec szkoda moich kciuków. Ale spokojnie, przyjdzie czas i na dłuższe wypowiedzi.

student123

Ocena- TMF Warszawa Opinia: Dobry start dla studentów. Tu można zebrać dobre doświadczenie, nauczyć się bardzo dużo w krótkim czasie. To nic jeśli ktoś czuje się niepewnie i nie pracował nigdy w księgowości- wszystko jest tłumaczone, a następnie sprawdzane. Pieniądze są moim zdaniem OK (oceniam stanowisko studenckie)

Obecny

Ja potwierdzam, że TMF jest naprawdę bardzo dobra firmą.

TomTom
@Obecny

Świetnie jest, cudowna firma - nawet ręce same rwą się do pracy

AM

Praca w TMF to naprawdę świetna przygoda...można się sporo nauczyć a atmosfera w pracy jest super! Testy na rozmowie kwalifikacyjnej owszem są, ale to wcale nie oznacza ze musisz wszystko wiedzieć aby dostać pracę. Polecam!

Pewniak

Jeśli TMF ma nowe oferty pracy to super. Mam dobre opinie o tej firmie i myślę, że jak ktoś szuka swojego miejsca to warto spróbować!! Firma z perspektywami jest dla pracownika bezpiecznym miejscem!!!

Gerli

Ehhh... szkoda gadać :(

Realnie

czytam te wszystkie komentarze i jedno mnie wciaz zastanawia ... o co Wam wszystkich chodzi ? - skoro jest grupa poszukujacych pracy to moze warto aby ta grupa chociaz wyslala swoje CV w odpowiedzi na zamieszczane ogłoszenia.... Ważna wskazówka dla wszystkch maruderów i marzycieli - jesli macie watpliwosci i pytania zwiazane z charakterem waszej pracy oraz wysokoscia zarobków ----- WARTO O TO ZAPYTAC NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ. w ten sposob bedziecie miec bardziej rzetelna informacje i od razu u źródła:) a zatem ... DO ODWAZNYCH SWIAT NALEZY - dlatego nie tracie czasu na wylewanie zali, ze ktos, cos, kiedys, gdzies, za malo tylko DO DZIAŁANIA!!! zaktualizujcie swoje CV i sprawdzcie aktualne ogłoszenia a moze to bedzie WASZ ROK na realizacje planów i budowanie wymarzonej ścieżki kariery zawodowej ...? :)

xxx

Dramat

Swiezak

Widze intensywna rekrutację do Katowic.Firma przejęła jakąś inną podobno...chcą dużo rekrutowac może warto?

Wolny
@Swiezak

Super że są rekrutacje, na jakie stanowisko i ile można zarobić?

Lalka
@Wolny

Ja byłam na rozmowie na asystenta. Nie podają wynagrodzenia, pytają o oczekiwania. Jest test merytoryczny i językowy w trakcie rozmowy tez pytania marytoryczne.

OLKA123
@Lalka

i jak te testy? skoro na asystenta to nie powinni wymagać jak od specjalisty wiedzy....

@OLKA123

I tez nie oczekujemy takiej wiedzy. Jednak te testy pozwalają nam zobaczyc czy dana osoba ma w ogóle jakąs wiedzę. Czyli nie wie kompletnie nic / wie ze dzwoni ale nie do końca w jakim kosciele / czy też jest to juz osoba, której mozna z poczatku zaczac dawac troszke bardziej ambitne zadania. Tak czy siak, daje nam to jakiś obraz danej osoby i jesli nam sie podoba od razu daje nam wstepna odpowiedz do jakiego zespołu / zadań mozna ja przydzielic z poczatkiem zatrudnienia. Simple as that... PS Tak, tak, my tez czytamy posty na tym forum.

Było się w gorszych firmach

Dajcie spokój... co wy macie z tym działem marketingu? Jaki marketing? Tu nawet HR ledwo funkcjonuje, a wy piszecie bzdury o dziale marketingu. Fakty odnośnie biura w Katowicach: - umowy zlecenia tylko i wyłącznie dla studentów, po ukończeniu studiów umowa o pracę; - umowy o pracę na okres próbny 3 miesiące, później na czas nieokreślony (chyba, że do kogoś firma nie jest przekonana, co się bardzo rzadko zdarza, wtedy umowa na czas określony na 6 miesięcy, ale teksty o umowach śmieciowych można włożyć między bajki); - godziny pracy: standardowe 9-17:30, jest możliwość chodzenia 8-16:30 (wymiennie, ważne żeby zawsze ktoś był do 17:30); zawsze istnieje możliwość dogadania się teamach; - zdarza się dużo pracy, raz jest lepiej, raz jest gorzej i trzeba zostać, ale ostatnio się to w miarę unormowalo; nadgodziny tylko do odbioru; - wynagrodzenie: kwestia dyskusyjna, z tego co wiem u konkurencyjnych biur stawki porównywalne (to że oczekiwania niektórych osób są dużo przestrzelone to inna kwestia, zawsze ktoś będzie marudził); - super ludzie i ogólna atmosfera; - można się naprawdę wiele nauczyć, jeżeli komuś na tym zależy to polecam – asystenci po dwóch-trzech latach spokojnie mogą konkurować wiedzą ze specjalistami z innych firm;

Zostaw merytoryczną opinię o TMF Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w TMF Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TMF Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TMF Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 4 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TMF Poland Sp. z o.o.