Opinie o OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY o rozmowie kwalifikacyjnej.


Branże: Placówki wychowania przedszkolnego
Placówki wychowania przedszkolnego Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY w Poznań

Zmartwiona Mama
Inne
 Pytanie

Dzień dobry wszystkim! Zastanawia mnie czy ktokolwiek z Fundacji zagląda w to miejsce aby przejrzeć feedback? Chciałabym poruszyć kwestię jednej ze szkół przejętych przez Operatora. Jestem matką dziecka uczęszczającego do tej szkoły i zachęcona "cudownymi" opowieściami postanowiłam aby dziecko dalej tam chodziło. Szkoła sama w sobie jest ok natomiast kadra zachowuje się conajmniej dziwnie. Niektórzy widać że noszą wymuszony uśmiech a w środku aż się gotują. Nie wiem czym jest to spowodowane. Syn chodzi do innej szkoły i tego tam nie widać. Niektórzy zachowują się jakby należeli do jakiejś sekty. Są rzeczy o których mówić nie wolno. I jestem odsyłana do Pani Dyrektor która jest ciągle nieosiągalna. Kiedy jako rodzic pytam o rzeczy dla mnie istotne bo moje dziecko tam przebywa każdy unika konkretów i odpowiada wymijająco (chodziło o dyżury na świetlicy). Kiedy pytałam o zajęcia dodatkowe to się okazało że nikt nic nie wie. Natomiast gdy pojawia się Pani dyrektor to kadra rozbiega się jak szczury żeby tylko jej nie spotkać. Być może jest coś o czym nie wiem i źle to interpretuje ale atmosfera jest bardzo napięta i przenosi się to na dzieci. Córka mówi że na lekcjach nauczyciele są nerwowi i często spoglądają na drzwi jakby się czegoś bali. Więcej z niej nie udało mi się wyciągnąć. Chciałabym też dodać że córka skarży się na częste zastępstwa z nauczycielami którzy nie prowadzą żadnych zajęć. Przez to mają luki w materiale. Sama zauważyłam że jest tam całkiem spora rotacja kadry co świadczy o tym że coś niepokojącego się tam dzieje. Niestety jestem zmuszona zabrać dziecko z tej szkoły i tak też mówią inni rodzice - że się zastanawiają żeby przenieść dzieci do innych szkół. Przykra sprawa bo szkoła jest pięknie położona na Mazurach koło lasu z boiskiem i dalej od miasta. Ogólnie wielki potencjał zmarnowany. Pozdrawiam.

Kolejna zmartwiona
Inne
@Zmartwiona Mama

Podobna sytuacja w nowej placòwce Galileo w Lublinie (przedszole i szkoła podstawowa). Chaos, nieścisłości, obiecanki pokazuja brak profesjonalizmu dyrekcji, ktora jest rzadko osiagalna, slabo sobie radzi z zarzadzaniem i nie ma do tego drygu. Traca na tym uczniowie, rodzice, ale też kadra, bo w większości są to ludzie młodzi. Potrzebowaliby dobrych wzorców kultury pracy i współpracy, a błądzą jak dzieci we mgle. Szkoda.

CoTuSieWyprawia
Były pracownik
 Pytanie

Co do (usunięte przez administratora)w FFP czy jak kto woli Ogólnopolski Operator Oświaty (mam tu na myśli Poznań i to chcę opisać, o reszcie miast się nie wypowiadam). Pracowałam kilka lat temu i to na stanowisku pomocy jak i później na stanowisku nauczyciela, więc widziałam i słyszałam już wiele. Tak, jest tu (usunięte przez administratora), był kiedy pracowałam (teksty w stylu "zastanów się czy tu się nadajesz, nie każdy się nadaje, po co tu przychodzisz" to codzienność). Zarzuty pewnej dyrektorki ( nie miała czego się przyczepić to wymyśliła coś okropnego), oskarżyła mnie o znęcanie się nad pracownikami (nigdy żadnych skarg nie było na mnie, wręcz przeciwnie), o to, że zastraszam ludzi , że dlaczego jestem introwertyczka i powinnam dzielić się swoimi porblemami prywatnymi z nią...upokorzyła mnie w ten sposób przy innym pracowniku, który tego słuchał. Oczywiście żadnych dowodów jak bardzo się znęcam nad ludźmi nie otrzymałam do dnia dzisiejszego. Ale to co obecnie się dzieje, to przechodzi ludzkie pojęcie. Pozbywa się (inaczej się tego nie nazwie) nauczycieli tych starszych!!! (Byłam świadkiem jak pracownik administracyjny powiedział wprost o pozbyciu się najstarszego nauczyciela w Poznaniu, bo już go nie potrzebują).Teraz w brutalny sposób została oskarżona nauczycielka o przemoc wobec dziecka, oczywiście bez żadnych dowodów na to. To dyskryminacja...jak można tak niszczyć komuś życie? Nie polecam tej firmy...oni potrafią zniszczyć człowieka i to w bardzo podły sposób. Mam nadzieję, że dyrekcję, która to wszystko zaplanowała sobie, spotka to samo. Oby przeżyła to samo piekło, co wszyscy pracownicy, którzy zostali przez Was "usunięci"

Grzegorz
Inne
@Grzegorz

Chciałbym z tego miejsca przeprosić Dyrektor przedszkola Galileo oraz Fundację Familijny Poznań za wpis o orzeczeniu oraz skreśleniu syna z przedszkola. Działałem pod wpływem silnych emocji związanych z wydanym monitoringiem.Wyrażam skruchę i bardzo przepraszam. Nie powinno się dokonywać wpisów, których nie da się udowodnić czy jest to bardzo trudne. Jeszcze raz bardzo przepraszam.

szczesliwaM88

Familijny Gdańsk co chwilę szuka pracowników, bo co chwilę ktoś się zwalnia. Jeżeli jesteś zaangażowany, chcesz pracować, to oni z pewnością będą zachwyceni. Tak Cię omamią, że będziesz pracować rano, wieczór, we dnie i w nocy, a wypłata nie będzie Ci wystarczać na przyzwoite życie. Naobiecują Ci, że po okresie próbnym dostaniesz podwyżkę - jasne! Może nawet w to uwierzysz, bo będzie brzmieć obiecująco. Kiedy w końcu okres próbny minie (o ile dotrwasz), podstawią Ci pod nos nową umowę bez wzmianki o wyższym wynagrodzeniu, i tak ogłupią, że podpiszesz bez mrugnięcia okiem. A co później? Zniechęcisz się do pracy w zawodzie i zaczniesz zastanawiać czy czasem nie lepiej siedzieć za kasą w Biedronce lub innym markecie. Od rana do wieczora będziesz odbierać dziesiątki maili, smsów i telefonów. Z większości tych wiadomości nie zrozumiesz nic, bo Pani dyrektor prawdopodobnie nie wie, że istnieje interpunkcja. Będziesz wszystkiemu winny i za wszystko odpowiedzialny. Nie szkodzi, że nie masz uprawnień lub coś (wg umowy) nie należy do Twoich obowiązków. Będziesz robić to, co Ci każą. Nie będziesz - zostaniesz zmieszany z błotem, nawet w obecności rodziców. Gdy już postanowisz powiedzieć wszystkiemu "stop", oskarżą Cię o zuchwalstwo i bezczelność. Okaże się, że jesteś najsłabszym ogniwem i nie interesuje Cię nic poza własnym nosem. Jeżeli będziesz mieć odrobinę szczęścia, to trafisz do przedszkola/żłobka, w którym pracują normalni ludzie. Niestety, w jednym z przedszkoli, Pani Dyrektor ma swoich zwiadowców. To jej dwie dodatkowe ręce, które zrobią wszystko, żeby tylko o nich dobrze mówiono. Dosłownie wszystko. Są to oczywiście pozerzy, ale jeśli będziesz lepszy od nich - zrobią co w ich mocy, żebyś skończył tę pracę w trybie natychmiastowym. Poza tym wszystkim, trzeba uwierzyć mi na słowo - organizacja w tych placówkach nie istnieje. A co w zamian tej organizacji? Pieniądze. Nieważne czy dziecko kwalifikuje się do przyjęcia (tj. ma skończone tyle i tyle miesięcy/lat). Nieważne, że grupy są liczne i brakuje miejsc przy stolikach. Ile wlezie, tyle wejdzie. Firma cały czas się rozwija - powstają nowe przedszkola. Tylko po co? Tu znowu to samo: chodzi prawdopodobnie o pieniądze. Pani Dyrektor nie potrafi ogarnąć tych placówek, które ma, a mimo to - powierza się jej kolejne. Kobieta jest naprawdę bardzo inteligentna, ale brakuje jej empatii i podejścia do ludzi (skłócanie i obgadywanie ma we krwi). Jest niezwykle złośliwa i, niestety, nie szanuje swoich pracowników. Owszem, pięknie opisuje, że zawsze stoi po ich stronie, ale rzeczywistość jest inna. Pracownicy muszą być na każde zawołanie, nawet będąc na zwolnieniu lekarskim. Gdyby PiP dowiedziała się, co tam się czasem wyprawia - nie byłoby tak wesoło. Piszę to ze szczerego serca, bo przykre jest to, jak traktuje się tam nauczycieli i rodziców również. A co do dzieci - one akurat mają bardzo dobrze, bo żaden nauczyciel nie chce ich krzywdy.

Iga
@szczesliwaM88

Chciałoby się zaśpiewać: "Szczęśliwej drogi już czas....."

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Zainteresowana
Pracownik
 Pytanie

Jak wygląda sytuacja w lubelskim Galileo? Podobno dyrekcja się nie nadaje. Proszę o info, rozważamy wybór tej szkoły. Może do tego czasu ta dyrektorka się wykruszy, jeśli jest słaba.

Rodzic Nowy wpis
Inne
@Zainteresowana

Dyrektorka to niestety najsłabsze ogniwo Galileo. Kobieta nie rozumie na czym polega jej rola. Buja w obłokach, nie wywiązuje się z obietnic, dużo by opowiadać. Fałsz i granie pod publikę.

Bis Nowy wpis
Inne
@Zainteresowana

Nie polecam, potwierdzam Dyrekcja Galileo Lublin odpłynęła zupełnie. Tylko wydaje się jej, że dba o placówkę, a w każdym razie dba o swój wizerunek. Kto ją lepiej pozna, widzi obłudę. Opinia ta nie jest złośliwa, ale niestety prawdziwa...

Lidka
Inne

Jeśli to prawda ze robią sobie tutaj co chcą i nic nie podlega kontroli to czemu ludzie tego tak po prostu nie zgłoszą? Jest tu jakieś drugie dno o którym nie piszecie?

Układ Nowy wpis
Inne
@Lidka

Na układy nie ma rady. Są dobrze umocowani na górze i doją kasę z budżetu. Negatywne opinie o placówkach znikaja z internetu. Kuratoria nie reagują.

Agatka Nowy wpis
Inne

Mówiliście jakiś czas temu o tym, że nierównym traktowaniu pracowników oraz niekorzystnych relacjach z zarządzającymi. Chciałam złożyć CV na nauczycielkę w przedszkolu, ale teraz się zastanawiam. Jaka faktycznie panuje atmosfera?

Angelika
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.
Kandydat
 Pytanie

Hej, zastanawiam się nad aplikacją na stanowisko nauczyciela do jednej z gdańskich placówek. Na jakie wynagrodzenie może liczyć nauczyciel klas 1-3? Ktoś ze znajomych opowiadał, że są zarobki rzędu 7000 zł. Trochę nie chce mi się w to wierzyć.

Pracownik Biurowy
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Spotkanie z p. Szymczakiem było super, miłe, taktowne, pełne zrozumienia. Fajne pozory. Praktyka okazuje się inna.

Pytania

Tylko zawodowe, na temat i w granicach przyzwoitości.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę
logo firmy Badanie/audyt zdalny (tylko dla firm)
Jasło
QualitySite
(393 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Młodszy specjalista ds. realizacji projektów
Jaworzno
Łętowski Consulting Szkolenia Doradztwo Rozwój Mateusz Łętowski
(50 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Pracownik
Pracownik
 Pytanie

Jeśli szukasz miejsca, w którym jako ostatni dostaniesz wyrównanie dla nauczycieli i aneks do umowy to właśnie praca w placówkach Operatora. Nadal się zastanawiam, jak to możliwe, że wszystkie przedszkola publiczne w Poznaniu dostały wyrównanie na przełomie marca i kwietnia, a tutaj nadal tego nie ma i możliwe, że za 5 miesięcy? O socjalnym i 13 to zapomnij, bo z socjalnego organizują imprezę bożonarodzeniową i zakończenie roku nie pytając nawet o zdanie czy chcesz faktycznie te imprezy, czy może pieniądze. Nauczyciel potrafi pracować po 10 godzin dzień po dniu, ponieważ nie chcą zatrudniać osób typowo na zastępstwa. Może i są to publiczne placówki, ale z pewnością nie dla nauczycieli, ponieważ organy prowadzące robią co chcą i nikt tego nie kontroluje.

Hehe
Inne
@Pracownik

Wyrównanie jak wyrównanie ale nowe ogłoszenia są więcej płatne niż ta śmieszna podwyżka

anonim
Inne

Takie pytanie po tym jak zobaczyłam ogłoszenie. Pracownik ds. kadr i Płac poza wymienioną w ofercie „satysfakcja” ma jakieś namacalne premie czy cokolwiek? Chodzi mi po prostu o to, czy ta praca się opłaca. Może być też tak, że jest dobra podstawa, wy mi powiedzcie, czy warto wysyłać papiery.

anonim
Inne

(usunięte przez administratora)

anonim
Inne

Ale co potwierdzasz? Ja też chciałem się konkretów dowiedzieć, jakie zarobki i dodatki. Mam nadzieję, że dostanę bardziej rozbudowana odpowiedź . Benefity finansowe w ogóle dostaje się jakieś czy tylko podstawa?

szczesliwaM88

Familijny Gdańsk co chwilę szuka pracowników, bo co chwilę ktoś się zwalnia. Jeżeli jesteś zaangażowany, chcesz pracować, to oni z pewnością będą zachwyceni. Tak Cię omamią, że będziesz pracować rano, wieczór, we dnie i w nocy, a wypłata nie będzie Ci wystarczać na przyzwoite życie. Naobiecują Ci, że po okresie próbnym dostaniesz podwyżkę - jasne! Może nawet w to uwierzysz, bo będzie brzmieć obiecująco. Kiedy w końcu okres próbny minie (o ile dotrwasz), podstawią Ci pod nos nową umowę bez wzmianki o wyższym wynagrodzeniu, i tak ogłupią, że podpiszesz bez mrugnięcia okiem. A co później? Zniechęcisz się do pracy w zawodzie i zaczniesz zastanawiać czy czasem nie lepiej siedzieć za kasą w Biedronce lub innym markecie. Od rana do wieczora będziesz odbierać dziesiątki maili, smsów i telefonów. Z większości tych wiadomości nie zrozumiesz nic, bo Pani dyrektor prawdopodobnie nie wie, że istnieje interpunkcja. Będziesz wszystkiemu winny i za wszystko odpowiedzialny. Nie szkodzi, że nie masz uprawnień lub coś (wg umowy) nie należy do Twoich obowiązków. Będziesz robić to, co Ci każą. Nie będziesz - zostaniesz zmieszany z błotem, nawet w obecności rodziców. Gdy już postanowisz powiedzieć wszystkiemu "stop", oskarżą Cię o zuchwalstwo i bezczelność. Okaże się, że jesteś najsłabszym ogniwem i nie interesuje Cię nic poza własnym nosem. Jeżeli będziesz mieć odrobinę szczęścia, to trafisz do przedszkola/żłobka, w którym pracują normalni ludzie. Niestety, w jednym z przedszkoli, Pani Dyrektor ma swoich zwiadowców. To jej dwie dodatkowe ręce, które zrobią wszystko, żeby tylko o nich dobrze mówiono. Dosłownie wszystko. Są to oczywiście pozerzy, ale jeśli będziesz lepszy od nich - zrobią co w ich mocy, żebyś skończył tę pracę w trybie natychmiastowym. Poza tym wszystkim, trzeba uwierzyć mi na słowo - organizacja w tych placówkach nie istnieje. A co w zamian tej organizacji? Pieniądze. Nieważne czy dziecko kwalifikuje się do przyjęcia (tj. ma skończone tyle i tyle miesięcy/lat). Nieważne, że grupy są liczne i brakuje miejsc przy stolikach. Ile wlezie, tyle wejdzie. Firma cały czas się rozwija - powstają nowe przedszkola. Tylko po co? Tu znowu to samo: chodzi prawdopodobnie o pieniądze. Pani Dyrektor nie potrafi ogarnąć tych placówek, które ma, a mimo to - powierza się jej kolejne. Kobieta jest naprawdę bardzo inteligentna, ale brakuje jej empatii i podejścia do ludzi (skłócanie i obgadywanie ma we krwi). Jest niezwykle złośliwa i, niestety, nie szanuje swoich pracowników. Owszem, pięknie opisuje, że zawsze stoi po ich stronie, ale rzeczywistość jest inna. Pracownicy muszą być na każde zawołanie, nawet będąc na zwolnieniu lekarskim. Gdyby PiP dowiedziała się, co tam się czasem wyprawia - nie byłoby tak wesoło. Piszę to ze szczerego serca, bo przykre jest to, jak traktuje się tam nauczycieli i rodziców również. A co do dzieci - one akurat mają bardzo dobrze, bo żaden nauczyciel nie chce ich krzywdy.

rodzic 5-latki
@szczesliwaM88

Jakiś rozżalony pracownik? To straszne, że Pani Dyrektor wymaga od nauczycieli porządnej pracy - dla dobra dzieci! Okropne, że potrafi wysłuchać rodziców jeśli mają uwagi do kadry! Fatalnie, że rozmawia z pracownikami i że robi to konkretnie. Drugi rok jesteśmy w przedszkolu w Gdańsku i tym bardziej jesteśmy z tego zadowoleni, że nasze uwagi i propozycje zawsze były wysłuchane. A że Pani dyrektor jest inteligentna i potrafi mądrze odpowiedzieć... brak słów. Idź 'szczesliwaM88' uszczęśliwiać się gdzie indziej. Może faktycznie nie nadajesz się do zawodu - stąd te frustracje.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
kumpela
@szczesliwaM88

Przestań się wyżywać, tylko dlatego, że przez wiele miesięcy pleciona maska opadła, bo właśnie jak zauważyłaś pani dyrektor jest bardzo inteligentna i nie dała się zwieść Twoim uśmieszkom. Nie opowiadaj bzdur o ciągłej konieczności bycia w pracy, bo pracujemy prawie tyle godzin co w państwowym przedszkolu i jak mamy dobrą zmianę to o 12:35 stoimy na przystanku, więc można chyba odpisać na email, czy sms. Wiem, że brak biurka zza którego mogłabyś zerkać na dzieci Cię męczył. Ktoś na zwolnieniu ma być dostępny? Nie przypominam sobie. Dzwonimy, że nas gardło boli i idziemy do lekarza, i jest zastępstwo. Knułaś wiele miesięcy, skłócałaś wszystkich pracowników, wydało się kto był przyczyną, zdecydowałaś się odejść i na odległość dalej bijesz pianę? Nie każdy, kto nie siedzi na blogu w czasie godzin pracy, jest od razu „zwiadowcą” pani dyrektor. Z tego co pamiętam nie „skłócanie i obgadywanie ma we krwi”, to była konfrontacja, która Ciebie akurat bardzo zabolała, a i miała za co. Więc może realizuj się, jak pisałaś w markecie, bo tam na chwilowy uśmieszek przy kasie klienci dadzą się nabrać.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
szczesliwaM88
@kumpela

Nie wiem o kim piszesz, ale po poziomie Twojej wypowiedzi widać, że pracujesz w Familijnym. :) Są ludzie, którym się udaje w życiu. Inni muszą zasuwać za marne 1500-1800 i udawać, że im to odpowiada choć są po studiach. Widać należysz do tego grona, skoro tak bardzo bronisz FG. Skądinąd, trudno się dziwić - tam ludzie tylko po kątach mówią, co się dzieje złego. Fałsz bije z kilometra, bo nauczyciele boją się odezwać a między sobą knują i plotkują. Gdyby było dobrze, nie byłoby złych opinii. Rodzice nie zabieraliby dzieci. Pracownicy nie zwalnialiby się. Ale okej, przyjmijmy, że jest super cacy. Te wszystkie komentarze to tylko ściema, a afery i problemy placówki to wymysł pracowników, którzy przejrzeli na oczy i uciekli. Praca w markecie akurat w przypadku Familijnego to serio dużo lepsze i ciekawsze zajęcie. Za te same pieniądze a ile stresów mniej. „Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one", to pewnie dlatego w Familijnym tyle złośliwych osób. Te, co uciekły prawdopodobnie nie wytrzymały jazdy i nie umiały krakać. Pozdrawiam ciepło i informuję, że jestem byłym pracownikiem Familijnego - byłym tj. szczęśliwym człowiekiem pracującym obecnie w zawodzie, z fantastycznymi ludźmi wokół, za dwa razy wyższą pensję. Praca nie musi ograniczać się do osób ograniczonych, zżerających palce na myśl o tym, że komuś wiedzie się lepiej. Serio. Nie musi być też miejscem schadzek, w którym co druga nauczycielka nie umie się wysłowić lub wkręca rodzicowi, że posiada kwalifikacje, które tylko chciałaby mieć. Takie rzeczy tylko w Familijnym, ale nikt nie powie o tym wprost. Przecież to tajemnica. Szkoda tylko, że Familijny Poznań jako Fundacja ma wyrobione o sobie opinie wśród placówek na terenie całego kraju. Złe oczywiście. I to już nie jest sekret ani żart. Nikogo rozsądnego nie trzeba przekonywać o tym, że tam dzieje się źle.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma
@szczesliwaM88

Jeżeli jesteś byłym pracownikiem to wiesz, że każda z nas przyjmujących się do pracy musiała przedstawić dokumenty poświadczające kwalifikacje, więc proszę nie obrażaj ludzi tu pracujących i nie opowiadać takich rzeczy. A szczęśliwa raczej nie jesteś skoro po odejściu z firmy wchodzisz na jej stronę i sączysz jad. Powodzenia w nowej pracy i czas zacząć wchodzić na stronę nowej firmy z hymnami pochwalnymi.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
szczesliwaM88
@wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma

To nie chodzi o to, że nauczyciele nie posiadają kwalifikacji uprawniających do wykonywania tego zawodu konkretnie. Chodzi o to, że nauczyciel nie równa się psycholog, pediatra, logopeda, katecheta, itd.. A niestety, wielu nauczycieli Familijnego ma odmienne zdanie w tej kwestii i bez wahania opowiada o tym rodzicom. Cóż, ja nie chciałabym aby moje dziecko było uczone przez kogoś, kto dodaje sobie fałszywych kompetencji, choć nie ma na nie papierów. To jest przykre, bo rodzice, którzy pozabierali dzieci mówią o tym głośno, wystarczy ich posłuchać. O stopniu mojego szczęścia nie chcę i nie będę nikogo przekonywać. Napiszę tylko, że to absolutnie nie chodzi o sączenie jadu, tylko bycie pomocnym dla potencjalnych pracowników lub rodziców, którzy chcą pozostawić dzieci w placówkach tej Fundacji. Miejsca pracy, w których dobrze się dzieje, nie są tak bardzo negatywnie oceniane. Nie da się ukryć, że nie jestem pierwszą i zapewne ostatnią osobą, która ma takie zdanie. Pozdrawiam. :)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
pracujący
@szczesliwaM88

Jak mnie leczą te roszczeniowe nauczycielki! Tylko kasa, kasa i kasa i protesty o podwyżki i strajki związków zawodowych. Czy wy myślicie, że inni, też po studiach, mają lepiej? Innych, nie nauczycieli, traktujecie jak idiotów? Zobaczcie jak zarabiają inne grupy zawodowe - tam też są ludzie wykształceni! Jako jedyna grupa w budżetówce nauczyciele dostali podwyżki w ostatnich latach. W głowach się poprzewracało! Pracujecie nawet nie na pełnym etacie a tylko narzekanie, że za dużo obowiązków i za mało płacą. Zostawcie ten zawód jak nie pasuje.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
nie polecam
@pracujący

W państwowych placówkach płaca nauczyciela jest uzależniona od stopnia zawodowego. W Familijnym nic sobie z tego nie robią. To, że nauczyciele pracujący w budżetówce, otrzymali podwyżki, to jedno. W Familijnym nikt tego nawet nie poczuł. No chyba, że kółko wzajemnej adoracji. Pieniądze w placówkach publicznych są zupełnie inne i ja jako nauczyciel z kilkuletnim stażem też nie wiem jak można na nie narzekać. Familijny to inna bajka. Tam nauczycieli nie traktuje się nawet w połowie tak dobrze, jak tych z publicznych "stołków". Ba, tam się w ogóle nikogo nie traktuje dobrze.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Iga
@szczesliwaM88

Chciałoby się zaśpiewać: "Szczęśliwej drogi już czas....."

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
anonim
Inne

A nauczyciel wychowania przedszkolnego jak duże ma te grupy dzieci aktualnie? Ogłoszenie które wstawili dosyć dokładne jest ale tego właśnie mi brakuje w podanych informacjach bo lepiej sobie radzę w mniejszych i zależy mi aby wiedzieć takie rzeczy :) pozdrawiam

Pracownik
Inne
@anonim

Nie wiem jak w przedszkolu, ale w 1-3 klasy są większe niż standardowo ok. 26-29. Podejrzewam, że w przedszkolu jest podobnie. Placówka cieszy się dużą popularnością i walka o miejsce jest zacięta.

Pracownik
Pracownik
@anonim

W przedszkolach grupy do 25 dzieci, tak jak w przedszkolach publicznych.

Pytanie
 Pytanie

Jak często w OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 5 lutego na Lento.pl, obiecują bogaty rozwój.

Pytanie
 Pytanie

Co jaki czas w OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY można ubiegać się o podwyżkę?

anonim
Inne

Zwykle, czyli czasem coś można wynegocjować? W jakich sytuacjach np? O aneksy do umowy gdy przychodzi wyrównanie firma chociaż dba na bieżąco? U mnie w poprzedniej firmie niezłe kwiatki z umowami potrafiły wychodzić:) No ale ogólnie tak, do tej najniższej dochodzą jakieś premie? Bo socjalu z tego co czytam nie ma?

Pracownik
Inne
@anonim

Jeżeli nie jesteś ulubienicą Pani dyrektor, to nic nie wynegocjujesz. Stawka zależna jest od tabeli w panstwowkach plus widzi mi się Pani dyrektor. Ustalenia po podpisaniu umowy często zmieniają się. Traktowanie płacowe jest mocno niesprawiedliwe. Pracują tu też nauczyciele bez wykształcenia kierunkowego. Papier wszystko przyjmie o ile znasz się z Panią dyrektor. Z socjalu, to można wykupić sobie PZU zdrowie i medicover sport. To z plusów.

Pracownik
Inne
@anonim

Premia jest na Boże Narodzenie, ale nie dla każdego i kwoty różnią się między pracownikami. Trudno też powiedzieć dlaczego tak jest. W pierwszym roku pracy nie dostaje się w ogóle takiej premi.

Pracownik
Inne
@anonim

Jeżeli chodzi o umowy, to pierwszą dostaje się zwykle po tygodniu od momentu zatrudnienia, ale z faktyczną datą rozpoczęcia pracy. Z tym nie ma problemu.

Ela
Kandydat
 Pytanie

Zastanawiam sie czy tutaj nauczyciele tez dostana 30% rzadowej podwyzki? Jak to wyglada z dodatkami socjalnymi? Rozwazam prace w jednej z placowek operatora ale mam tez pewna posade w panstowce. Czy ktos moze sie wypowiedziec w tej sprawie?

Totakto
Były pracownik
@Ela

Nie ma świadczeń socjalnych. Lepiej trzymać się budżetówki. Nie ma też 13stki.

Były pracownik
Były pracownik
@Ela

Nie polecam, doświadczony i dobry nauczyciel za stawki w placówkach Operatora Oświaty nie popracuje dłużej niż próbnie. Poza tym nikt nie zechce pracować w chaosie, niedomówieniach i udawaniu. O podwyżce, nawet obiecanej, jakiejkolwiek, zapomnij. Na to pójdą przez jakiś czas wyłącznie głupie początkujące gąski ...

Pracownik
Pracownik
@Ela

Mamy dostać 30% podwyżki od tabeli płac dla nauczycieli zatrudnionych na kartę nauczyciela...Mimo, że obowiązuje nas kodeks pracy, a nie KN i mamy inne kwoty bazowe, to i tak podwyżka będzie się liczyć od kwot zawartych w tabeli ???? Czyli standardowo operator robi nas w bambuko.

Zmartwiona Mama
Inne
 Pytanie

Dzień dobry wszystkim! Zastanawia mnie czy ktokolwiek z Fundacji zagląda w to miejsce aby przejrzeć feedback? Chciałabym poruszyć kwestię jednej ze szkół przejętych przez Operatora. Jestem matką dziecka uczęszczającego do tej szkoły i zachęcona "cudownymi" opowieściami postanowiłam aby dziecko dalej tam chodziło. Szkoła sama w sobie jest ok natomiast kadra zachowuje się conajmniej dziwnie. Niektórzy widać że noszą wymuszony uśmiech a w środku aż się gotują. Nie wiem czym jest to spowodowane. Syn chodzi do innej szkoły i tego tam nie widać. Niektórzy zachowują się jakby należeli do jakiejś sekty. Są rzeczy o których mówić nie wolno. I jestem odsyłana do Pani Dyrektor która jest ciągle nieosiągalna. Kiedy jako rodzic pytam o rzeczy dla mnie istotne bo moje dziecko tam przebywa każdy unika konkretów i odpowiada wymijająco (chodziło o dyżury na świetlicy). Kiedy pytałam o zajęcia dodatkowe to się okazało że nikt nic nie wie. Natomiast gdy pojawia się Pani dyrektor to kadra rozbiega się jak szczury żeby tylko jej nie spotkać. Być może jest coś o czym nie wiem i źle to interpretuje ale atmosfera jest bardzo napięta i przenosi się to na dzieci. Córka mówi że na lekcjach nauczyciele są nerwowi i często spoglądają na drzwi jakby się czegoś bali. Więcej z niej nie udało mi się wyciągnąć. Chciałabym też dodać że córka skarży się na częste zastępstwa z nauczycielami którzy nie prowadzą żadnych zajęć. Przez to mają luki w materiale. Sama zauważyłam że jest tam całkiem spora rotacja kadry co świadczy o tym że coś niepokojącego się tam dzieje. Niestety jestem zmuszona zabrać dziecko z tej szkoły i tak też mówią inni rodzice - że się zastanawiają żeby przenieść dzieci do innych szkół. Przykra sprawa bo szkoła jest pięknie położona na Mazurach koło lasu z boiskiem i dalej od miasta. Ogólnie wielki potencjał zmarnowany. Pozdrawiam.

Fabianowo Poznań
Inne
@Zmartwiona Mama

Dokładnie to samo, co w SP52 Specto Fabianowo w Poznaniu. Rządzi szkołą pani dyrektor. Żaden nauczyciel nie podejmie żadnej decyzji bez akceptacji pani dyrektor. W szkole nie ma zebrań rodziców (oprócz jednego, na którym wybierana jest trójka klasowa). Dzieci w klasach 1-3 są traktowane w sposób instrumentalny, wbrew wszelkim sloganom gloszonym wywieszonym na ścianach. A jak szkoła sobie z jakimś dzieckiem nie radzi, to jest odsyłane do poradni z naciskiem, by zdiagnozować spektrum (wiadomo, że o kasę z subwencji chodzi, a nie o dziecko). Po oddaniu nowego budynku szkoły jest mnien zajęć dodatkoweych bezpłatnych, za to powstała oferta zajęć płatnych, czesto organizowanych przez różne firmy edukacyjne. Oczywiscie są akcje "pod publiczkę", czyli kiermasz albo bal dla rodziców i nauczycieli. Ale generalnie to w szkole kipi. Ryba się psuje od góry.

Wanda
Były pracownik
 Pytanie
@Fabianowo Poznań

Szkola bdb funkcjonowala za J.M.byly darmowe zajęcia dla dzieci i rodziców. każdy wiedzial co ma robić aby wszystko grało...A czego oczekuja Państwo od dyrektorki, która z wiekszoscia nauczycieli jest na ty? Jak się nie ma autorytetu wśród nauczycieli to trudno o dobre zarządzanie szkolą..Proponuję napisać do szefa fundacji i ja odwołać...

Wanda
Pracownik
 Pytanie

Zwracanie się do rodzica w formie,, Droga zmartwiona mamo" jest niezgodne z zasadami, formalnymi obowiązujacymi w szkołach. Rozumiem, ze forma Szanowna Pani przewyższa poziom kultury osobistej Drogiej Pani Dyrektor...Z nauczycielami jest się na Ty , do rodziców sie pisze Droga zmartwiona mamo....Czy SP52 na Fabianowie jest prywatnym folwarkiem Drogiej Pani Dyrektor.??? Czy pisząc do MEiN Dorotka pisze Drogi Panie Przemyslawie?No cóż brak kultury , brak szacunku....

1
MM
Były pracownik
@Zmartwiona Mama

Dzień dobry. Jako były pracownik mogę wiele powiedzieć o tej placówce ale wolę do tego nie wracać. Pracowałam tam niezbyt długo ale to co co zauważyłam jest bardzo niepokojące. Kadra jest w porządku mimo worów pod oczami ze zmęczenia co przekłada się na wydajność i realną pomoc dzieciom. Bardziej interesuje mnie to dlaczego @Pracodawca nie dba o opinie na swój temat bo oprócz negatywnej opinii na temat szkoły w środowisku nauczycielskim w okolicy Ełku to także chodzi o opinię operatora. Szkoła rzutuje na ogólną opinie całej Fundacji. Całość funkcjonowania jest zależna w całości od dyrektora a ten zrobil sobie prywatny (usunięte przez administratora) i maszynkę do robienia kasy na dzieciach z orzeczeniem kosztem pracowników oraz dzieci i rodziców. Dramat. Na Facebooku wygląda to pięknie, rodzicom także podawane są informacje cudowne na tacy ale wewnątrz to prawdziwe (usunięte przez administratora) Biorę udział w różnych szkoleniach i konferencjach na terenie całego kraju więc mam porównanie do innych placówek Operatora i da się zarządzać szkołą w sposób zadowalający wszystkich. Bez opresji i chaosu - kwestia lidera zespołu - dyrektora.

1
Kolejna zmartwiona
Inne
@Zmartwiona Mama

Podobna sytuacja w nowej placòwce Galileo w Lublinie (przedszole i szkoła podstawowa). Chaos, nieścisłości, obiecanki pokazuja brak profesjonalizmu dyrekcji, ktora jest rzadko osiagalna, slabo sobie radzi z zarzadzaniem i nie ma do tego drygu. Traca na tym uczniowie, rodzice, ale też kadra, bo w większości są to ludzie młodzi. Potrzebowaliby dobrych wzorców kultury pracy i współpracy, a błądzą jak dzieci we mgle. Szkoda.

anonim
Inne

Cześć, rozważam aplikowanie na specjaliste ds. pozyskiwania funduszy, pasuje mi ta elastycznosc, ktora oferuja w ogłoszeniu. czy ktos z Was probowal moze ustalać inne warunki niz umowa o prace, da sie dzialac bardziej projektowo? tak jak proponowali tam, tylko nie bylo dokladnych informacji. Ciekawa jestem, jak to wtedy wygląda. Ogólnie zarobki liczą od wykonanego projektu czy inaczej?

anonim
Inne

Na stronie firmy jest oferta, w której poszukiwany jest specjalista ds. pozyskiwania funduszy, jest też wzmianka, że praca może być zdalnie, mógłby ktoś doprecyzować czy jest możliwość pracy wyłącznie zdalnej czy jednak trzeba od czasu do czasu pojawić się w biurze? A może jest to jakoś łączone? Zapewniają sprzęt?

Porażka
Kandydat

Rozmowa kwalifikacyjna ok, chociaż zastanowiło mnie to, że usłyszałam, że w oświacie słabo się zarabia, sieć jak chcę to mogę mieć dużo dodatkowych godzin, żeby mi się opłacało pracować (mam swoją działalność, miałam pracować jako specjalista na część etatu). Do ostatniego dnia (miesiąc od informacji o podjęciu współpracy) cisza na temat umowy czy wynagrodzenia i 1.dnia pracy otrzymałam umowę z kwotą 1000 złotych brutto za 1/4 etatu, czyli godzin tygodniowo. W 2023 roku. Na umowę o pracę. Netto miesięczne w tej placówce to moja dniówka we własnym gabinecie. Pani Dyrektor zaskoczona, że nie podpiszę umowy. Miały być negocjacje i były, tylko w całej placówce brak było kartki i długopisu, żeby zapisać sobie nowe warunki. Na szczęście 10 lat w oświacie, więc człowiek ma przy sobie różne nieużytki kartkowe i długopis, skoro w szkole tego brakuje ;) Ostatecznie umowy nie podpisałam, bo okazało się, że ta umowa to nie jest jedyny problem a wierzchołek góry lodowej ;)

anonim
Inne
@Porażka

O kurczę, to rzeczywiście mało...a te 1000 złotych brutto piszesz, że za 1/4 etatu, to ile to godzin tygodniowo wychodziło? A orientujesz się ile można zarobić na pełen etat, czy raczej tam nie ma szans na takie zatrudnienie?

Bogusia
Inne

Zastanawia mnie nauczyciel edukacji zdalnej. Przeczytałam tutejsze opinie i zastanawiam się jak taka praca zdalna może wyglądać? Czy są spotkania z innymi uczycielami (zebrania) w gmachu szkoły ? Czy lekcje są w jakiś sposób obserwowane (czy są wizytacje online)? Szczerze bardziej odpowiada mi praca z domu dlatego pytam

anonim
Inne

Jest praca dla nauczyciela geografii w podstawówce. Z tego co napisali to cały etat a mnie zależałoby na części bo mam już zajęcia też w innej szkole. Jest możliwość dogadania się godzinowo? Ktoś już aplikował i czegoś się dowiedział?

anonim
Inne

Obawiam się, że oferta pracy specjalisty ds. pozyskiwania funduszy sprawia wrażenie oferty dla wolontariuszy. Osoby z doświadczeniem w skutecznym wnioskowaniu o dofinansowania także chcą zarabiać, żyć, mieć dach nad głową. Tu całkowicie pominięto punkt "oferujemy". Ktoś zechce to naprawić?

kik
Inne
 Pytanie
@anonim

czy chcesz startować na to stanowisko? Z tego co słyszałem to jest wynagrodzenie w okolicach 10 tys.

anonim
Inne
@kik

No to świetnie, a o jakichś dodatkach, benefitach coś doszło do Ciebie? Ja także czekam, że zabierze głos ktoś, kto po prostu już tam pracuje i potwierdzi newsy na 100 procent.

Jagna
Inne

Mnie interesuje praca jako koordynator projektów, na stronie mieli taką ofertę. W sumie mało tu widzę informacji o stanowiskach takich biurowych, może wiecie coś więcej? Wymagają prawa jazdy i zaznaczają, że może być sporo jeżdżenia. Każdy taki pracownik dostaje auto służbowe, a może trzeba najpierw odpowiedni staż w firmie mieć? Co składa się na pensję i ile można tak naprawdę zarobić na tym stanowisku? Wszelkie info będzie pomocne, bo ciągle się waham :)

Zostaw merytoryczną opinię o OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY?

  Zobacz opinie na temat firmy OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY?

  Kandydaci do pracy w OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY
2.4/5 Na podstawie 201 ocen.
gemius

Na podstawie badań Mediapanel prowadzonych przez Gemius w okresie od 1 marca do 31 marca 2024: wskaźniki "Real Users" platforma internet.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 634 470
 2. Pracuj.pl 3 137 130
 3. LinkedIn 3 035 232
 4. Olx.pl 2 564 298
OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY
Przejdź do nowych opinii