Opinie o Factor Law Sp. Z.o.o w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Factor Law Sp. Z.o.o. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Factor Law Sp. Z.o.o o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Kancelarie prawne i doradcy prawni
Kancelarie prawne i doradcy prawni Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Factor Law Sp. Z.o.o w Wrocław

Olka

A jak wyglada sama rozmowa? Jest jakiś test z angielskiego? W jaki sposób sprawdzają poziom języka?

Nicki
@Olka

Rozmowa jest najpierw z działem HR, następnie z wrocławskim managerem, a następnie z managerem globalnym (nie z Polski) - nie wiem, czy w każdym zespole wygląda to dokładnie tak samo. Rozmowę z HR miałem w połowie po polsku i w połowie po angielsku (część po angielsku dotyczyła omówienia mojego doświadczenia i motywacji do pracy w firmie), rozmowa z managerem wrocławskim była po polsku, a rozmowa z managerem globalnym była po angielsku z uwagi na narodowość managera. Na rozmowach z HR padają standardowe pytania: opowiedz o doświadczeniu, czemu aplikowałeś, czemu odchodzisz z poprzedniej firmy, jakie są Twoje oczekiwania finansowe. Rozmowa z wrocławskim i globalnym managerem to więcej monologu, bo obaj opowiadają o specyfice pracy i zadają Ci pytania ogólne, na zasadzie: czy potrafiłbyś ogarnąć to czy tamto, czy miałeś doświadczenie z tym czy z tamtym, co zrobisz, jeżeli nie wiesz, jak wykonać jakieś zadanie, itp. Nic szczególnego. Tak, jest test z angielskiego, który rozwiązuje się online w domu. Odpalasz link z testem i masz (bodajże) 60 min na rozwiązanie. Wygląda to tak, że masz około 10 tekstów po angielsku (nie pamiętam dokładnej liczby) a pod spodem masz kilka pytań testowych do każdego z nich. Teksty z tego co pamiętam były z różnych dziedzin, raczej nie dotyczyły prawa, ale życia codziennego.

My
@Nicki

Pozdrawiamy gorąco dział HR ;-)

Nicki
@My

Haha, serio? :D To naprawdę wyglądało, jakby pisał ktoś z HR? :D Sorry, nie było to moim zamiarem ;) Opisałem swoje doświadczenia, ale wiem, że nie u każdego tak to wyglądało - ale ja za innych się wypowiadać nie będę. A co tam, ja też dział HR gorąco pozdrowię. Zwłaszcza, że pożegnałem to miejsce już dawno temu ;)

Kate
@Nicki

@Nicki Czy możesz przybliżyć mi jeszcze bardziej rozmowę z managerem? Czy też rozmawiasz po angielsku czy tylko po polsku na temat zadań i tego co jesteś w stanie robić.

Bluant
@Olka

W rozmowie i case study z kontraktu

Uuuuuuuu

Knowable zatrudnia ludzi po prawie z angielskim za najniższą krajową plus 3 stówy. Jesteśmy Bangladeszem Europy. Wstyd i (usunięte przez administratora) To powinno być karalne. Pensja jest taka sama jak na sprzątaniu.

Marge
@Uuuuuuuu

Pensja po 3 miesiącach to 4000 brutto plus dodatki. Ciekawa ta najniższa krajowa.

violet
@Uuuuuuuu

Ja usłyszałam na umowie rekrutacyjnej przy negocjowaniu wynagrodzenia, że ukończenie prawa wcale nie jest ważne, bo te studia nie mają znaczenia w tej pracy, choć w ogłoszeniu była mowa, że szukają na stanowisko nawet aplikanta XD Jak się okazuje pozwalanie na umniejszanie swoim osiągnięciom jest mile widziane w Knowable. Jak się potrafi więcej niż potrzeba, to lepiej się do tego nie przyznawać, bo zostanie to odebrane jako nadmierna roszczeniowość XD Sama zrezygnowałam ze starania się o tę pracę, gdy to usłyszałam. (usunięte przez administratora)

ciekawe
@violet

Niczego takiego na swojej rozmowie nie słyszałem,byłem pytany o dotychczasowe doświadczenie oraz dlaczego studiuje prawo. Dlaczego mam nieodmiennie wrażenie, że piszą tutaj frustraci, którzy albo nie dostali tej pracy, albo z niej wylecieli.

@violet

Zgadzam sie, niby szukają prawników a wiele osób jest po administracji, po filologiach, po naukach politycznych i logistykach. Jedynym wymaganiem jest znajomość języka obcego plus jako tako myślenie logiczne. Factor kreuje się na wielką kancelarie międzynarodową a tak naprawde to takie klepacze umów center. Skończenie prawa nie oznacza że będzie się więcej zarabiało niż Zośka po WSB.

Margot
@violet

Myślisz, że osiągnęłaś sukces, bo skończyłaś prawo? Takich magistrów jest na pęczki. Wyżej (usunięte przez administratora) niż tyłek masz. Powodzenia w szukaniu pracy. Chyba pierwszej, patrząc po tym co napisałaś.

Elle
@Margot

Czyli ty chyba jesteś ta zoska po wsb ? Niestety czuć ten booooool.

Margot
@Elle

Mylisz się. Jestem pracownikiem Knowable. Po prawie i po uniwersytecie. Już dobrych kilka pracuję, więc wiem jak jak wygląda rynek i ile warte są studia.

beka
@Marge

Skoro zasługujesz na większą kasę to szukaj pracy z większą kasa, nikt cię nie zmusza. Widocznie na nic więcej nie zasługujesz skoro pracujesz za stawkę jak w Bangladeszu, mało ofert na rynku?

edi
@beka

Pozdrawiam przyklaskiwaczy i przytakiwaczy XD Jesteście ważni. Bez was nie udałoby się firmom wyzyskiwać ludzi XD

beka
@edi

Mnie tam nikt nie wyzyskuje bo znam swoją wartość i za takie pieniądze pracuje, ja pozdrawiam tych co mają ból (usunięte przez administratora) że firmy ich wyzyskują a dalej w nich pracują, bo nikt inny nie chce ich zatrudnić, (usunięte przez administratora) mało ofert na rynku?

oj tak tak
@beka

Pozdrowienia dla przyklaskiwacza !!! XD

Beka
@oj tak tak

Pozdrowienia dla osób którym w życiu nie wyszło i muszą pracować za 3500 brutto, winiąc za to wszystkich tylko nie siebie xD

owocowo kolorowo
@Beka

To ja od siebie dołączę pozdrowienia dla winiących siebie XD

ZibZi
@Beka

Ciekawe za ile ty pracujesz skoro czytasz tu opinie. Pewnie nawet za 3.5 brutto cie nie przyjeli i wylewasz tu frustracje. Nawet ludzie którzy pracują w Knowable za 3.5 brutto wyśmiewają się z takich zarobków na grupach dla prawników. Złóżcie wypowiedzenie, drodzy koledzy i koleżanki.

Strata Czasu

Kandydowałem na stanowisko Senior Contract Analysta, odbyłem dwie rozmowy (pierwsza z dziewczyną z HRów i druga z Panią Manager). Już na pierwszej rozmowie z panią z HRu wprost powiedziałem jakiej minimalnej stawki oczekuję (nie, nie była to kwota z kosmosu, chciałem praktycznie takiej samej stawki jaką mam w obecnej pracy). Same rozmowy były bardzo miłe więc nie spodziewałem się przykrej niespodzianki na koniec. Po przebytych dwóch etapach dostałem telefon, że firma Factor Law owszem, chciałaby mnie zatrudnić, ale z pensją o kilkaset złotych niższą niż moje minimalne oczekiwania. Strata mojego czasu i Państwa czasu, takie rzeczy ustala się na początku rekrutacji, a nie składając już ofertę pracy. Mam nadzieję, że znajdą Państwo na to stanowisko jakiegoś studenta który będzie zachwycony.

Ciekawski
@Strata Czasu

A czy możesz powiedzieć, ile Ci zaproponowano?

Thomas
@Ciekawski

Podpinam sie pod to pytanie

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Factor Law Sp. Z.o.o?

Pytanie-odpowiedź

Moderatorze, niepotrzebnie usunąłeś komentarz o tym, że odpowiedź na zbliżone pytanie, dotyczące budowania atmosfery wśród pracowników już padło w zeszłym roku. Wystarczy przeszukać forum, nie ma potrzeby zadawania po raz drugi zbliżonego pytania.

Po przejściu pierwszego etapu rekrutacji (rozmowa HR), zrobieniu trwających 3h testów online zostałem poinformowany, że przechodzę do następnego etapu rekrutacji. Rekruterka zaproponowała kilka godzin, zgodziłem się na jakikolwiek termin, tego samego dnia miała oddzwonić z decyzją hiring managera, kiedy odbędzie się trzeci, ostatni etap rekrutacji. Cały dzień cisza. Następnego dnia po moim zapytaniu co dalej z rekrutacją informacja, że jednak nie mogą mnie zaprosić na rozmowę, bo hiring manager nie ma czasu i wybierze kandydata z już umówionych . XD profesjonalizm pełną parą.

test analityczny ( wypełnić formularz google podając różne cechy kontraktu) + test z języka

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
byłypracownikKNOWABLE

KNOWABLE nie mający (nie bez powodu) własnego konta pozwalającego na wystawianie opinii ciągle jeszcze na rynku podpina się pod renomę Axiomu, którego podobnie jak Factor jest spin-offem. Dlatego też może być cennym wpisem do CV jako trampolina do miejsc bardziej rozwojowych. Potencjalnie atrakcyjny dla absolwentów prawa i niedoszłych/ byłych aplikantów, porównujących proponowane stawki z niedorzecznie niskimi kancelaryjnymi. Zdecydowanie odradzam jadnak długofalowo. W rzeczywistości łączy w sobie wszystkie najgorsze cechy start-upu (mniejszy budżet, skala i wewnętrzna mobilność) i korporacji (bezlitosna bezosobowość, ocierające się o absurd ciśnienie na produktywność i jakość, brak realnego nadzoru amerykańskiej centrali nad lokalnym managementem). Firma ma talent do wyłapywania i przyciągania utalentowanych i charyzmatycznych ludzi, tylko po to, by notorycznie marnować ich potencjał zakopując w morzu powtarzalnych, frustrujących czynności i tłumić wszelkie przejawy inicjatywy. Brak jakiejkolwiek możliwości rozwoju kompetencji, programów, szkoleń. Istnieje tylko jedna ścieżka - od Analisty (klepanie klauzul do predefiniowanych pól, przy dużym szczęściu - klepanie maili do Klienta) do Managera (popędzanie Analistów, zbijanie kapitału na ich wynikach, zwalczanie pozostałych managerów). Nikomu nie przyszło do głowy umożliwienie pracownikom szkolenia się na SME a głosy to flagujące to są stanowczo i agresywnie tłumione.   Management - bardzo niska średnia wieku, przeważnie niewielkie doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, kruche ego, brak umiejętności interpersonalnych, zarządzanie przez konflikt. Autorytet budowany na zastraszaniu i zbieraniu tek z błędami do wykorzystania w przypadku krytyki. Z nielicznymi wyjątkami -  zatrważający brak znajomości procesów, za które odpowiadają, maskowany defensywnym zachowaniem i deflektowaniem. Zakłamywanie wyników poprzez nieustanne zmiany kryteriów, modelu danych i sposobu raportowania. Pracownicy przesuwani między streamami bez żadnej komunikacji i szacunku dla ich preferencji czy ustalonego w umowie o pracę/ opisie stanowiska zakresu obowiązków. Nieustanne gaszenie pożarów skutkuje brakiem jakiejkolwiek długofalowej wizji, zarówno dla całego Zespołu jak i pojedynczych pracowników.  Kompetencje i faktyczna wartość czyjejś wiedzy/ pracy ustępują miejsca osobistym sympatiom i antypatiom przełożonych. Każda odmienność opinii, nawet kulturalnie wyrażona, od razu trafia do feedbacków, albo HRów, skutkując automatycznie łatką osoby "trudnej". Najlepsze wyniki i opinie Klienta nie uchronią takiej osoby przed permanentnym brakiem gratyfikacji zawodowych, często popychając do odejścia (zapewnie świadomie). HR bez wyjątków staje po stronie Managementu, często samodzielnie eskalując sytuacje tego nie wymagające. Rotacja pracowników jest ogromna, mało kto wytrzymuje dłużej, niż 2 lata.  2 lata z rzędu brak bonusów świątecznych przez wyznaczenie zbyt wysokich celów. Odstęp między sesjami ocennymi a ogłoszeniem podwyżek/ awansów - listopad-marzec. Podwyżki, które do tej pory obowiązywały wstecz od stycznia - bez uprzedzenia w 2021 obowiązywały od momentu ogłoszenia - marca. Premia z tytułu dodatkowego języka oraz podwyżki liczone od podstawy na dane stanowisko, nie faktycznych zarobków. Mnóstwo podobnych incydentów złożyło się na zupełny wzajemny brak zaufania. Podsumowując - Knowable nie jest wystarczająco atrakcyjny ani finansowo, ani prestiżowo, żeby pozwolić sobie na funkcjonowanie w takim chaosie i toksycznej atmosferze.

Obecnypracownik
@byłypracownikKNOWABLE

Czytam to co napisałaś i nie wierzę, jad i frustracja przez ciebie przemawia. Firma jest od dwóch lat to jak długo ludzie mieliby tam pracować, wszyscy są tacy źli wiec chyba dobrze, że odeszłaś. Klimat w firmie tworzą ludzie i bez takich jak ty będzie fajniej, bo tak właśnie jest, spoko ludzie tu pracują. A to co napisałaś to dziwna historia sfrustrowanej osoby, nikt Cie nie trzymał na siłę a jednak pracowałaś, wiedziałaś co będziesz robić a i tak ci to nie pasowało, były podwyżki ale to też ci nie pasowało itd, powodzenia w nowej pracy!

Factorianin
@Obecnypracownik

Trochę nietrafiony zarzut: "Firma jest od dwóch lat to jak długo ludzie mieliby tam pracować" - struktury Knowable we Wrocławiu istnieją od 2016 r., najpierw jako Axiom, dopiero od jakiegoś czasu jako Knowable. Więc właśnie od 2016 r. ludzie mogli tam pracować :)

bylypracownikKNOWABLE
@Obecnypracownik

Nigdzie w mojej wypowiedzi ani nicku nie ma podanej mojej płci, po czym wnoszę, że został poczyniony wysiłek, żeby mnie wyśledzić i tym samym - że powyższa odpowiedź pochodzi z Działu Kadr/ Kierownictwa. Opinie z zasady są subiektywne, taka ich funkcja. Moje subiektywne doświadczenie było negatywne. Nikt mnie, jak słusznie napisano, nie trzymał, więc pracuję teraz gdzie indziej i przynosi mi to dużo większą satysfakcję. Zgadzam się, ludzie są jedną z nielicznych zalet tej firmy, z wieloma utrzymuje kontakt i moje ze wszystkimi współpracownikami stosunki były bardzo ciepłe. Więc serio, nic osobistego :)

Obecnypracownik
@bylypracownikKNOWABLE

Pudło nie trafiony strzał, prawda by Cie zaskoczyła :) jaka ulga ze już nie usłyszymy w kuchni twoich historyjek a tekst o ciepłych stosunkach to sobie odpuść już

DawnoTemu
@Obecnypracownik

@Obecnypracownik jestem szczerze zszokowany poziomem tej rozmowy / to ma być o firmie, a nie o waszych stosunkach. może przenieście ten spór to piaskownicy?!

@Malinka
@DawnoTemu

Mogę tylko potwierdzić, że @Były pracownik czy też subiektywna opinia byłego pracownika nie jest odosobniona i pokrywa się z moimi odczuciami. Pracownicy to był jeden z ważniejszych "benefitów" tej pracy, która była niestety mocno odtwórcza. Toteż @Obecny pracowniku wielu sukcesów i mam serdeczną nadzieję, że jesteś zadowolony/a ze swojego obecnego miejsca w którym się znajdujesz. To ważne stad może subtelna różnica w nicku były/ obecny:)

Aleksandra

Cześć, czy wszystko jest w porządku, Factor Law wciąż funkcjonuje? Pytam was od dlatego, ponieważ przeczytałam w starszej opinii jakieś niepokojące informacje o likwidacji niektórych zespołów. Wyjaśnijcie proszę, o co dokładnie chodzi i jaka jest obecna sytuacja tego przedsiębiorstwa. Z góry wam dziękuję za każdy komentarz, pozdrawiam serdecznie.

Criss

I jak? Te dwa zespoły juz polikwidowane? Co się stało z ludźmi? Firma znalazla cos dla nich czy sajonara?

Niuniusia
@Criss

No co z tym zapowiadanym armagedonem na wieloryba i kosmetyki? Swoją drogą myślałam, że jak wekrorowa-covidova będzie się sprzedawać, to rączki w zespołach będą klikać a nie będzie się je zwalniać. Ile zespołów ostatecznie zostaje? i czy taki zespół, kiedyś niegrzeczne dziecko i bękart Connect, wchłonie trochę ludu?

Criss
@Niuniusia

No właśnie nie wiem moze ktos da znać co z wielorybkiem i perfumka team?

ToNieJa

Czy jest info dot. zwolnień? To gorący temat ostatnio

Kosmetyczka

Dowiedziałam się że już nie tylko wieloryb nie przedłuża umowy z Factor ale podobno też pewien klient od kosmetyków... Wciąż szukam nowej pracy a teraz następne kilkadziesiąt osób będzie bez pracy?

Hmm
@Kosmetyczka

Hmmm masz na myśli zespół który też istniał od 4 lat?

Kosmetyczka
@Hmm

Możliwe.... :-)

FintessAcademy

Znakow juz dawno mozna sie bylo doszukiwac, kiedy “szefostwo” rozlozylo spolke, dzielac miód od dziegciu. Wystarczy powiedziec, ze majacy estyme Axiom zmienil nazwe robocza na Ardent (tymczasem nawet nie posidajac w Luxmedzie pakietu pokrywajacego dentystę), nastepnie rozkladajac sie na factor ( logo “zainspirowane” znana juz sieciowkowa silownia) i inne pomniejsze pierdy ( przepraszam Knowable, ale to prawda). Toksyczne środowisko Klienta nigdy nie wymagalo nadgodzin, jednak radosnie witalo każdy przejaw proaktywnego spedzania weekendow i poznych godzin w swoim środowisku. Jakosc dawno umarla na rzecz ilosci. Wiec to była niejako kwestia czasu, az Klienci zrezygnuja z uslug. Troszke tak jakbys podpisywal umowe z Harvey Specter’em a dowiedzial sie, ze prowadzi ja tylko jego asystent Mike Ross, ktory nie ma uprawnien ( zakladamy, ze bez swoich super mocy). Wyjalowione srodowisko z ciaglym poczuciem „wpierdolu” za najmniejsza obsowe czasowa. Eskalacja to slowo roku. Deadline goni dealine. Praca powtarzalna dla klepaczo-klikaczy, a wszystko na wczoraj. Na szczescie “urhenty” podgrzewaja atmosfere i jest dzieki temu na tyle stresująco, ze nie ma opcji na nude. Jedyne co jest zaleta to, ze Factor zawsze mial szczęście do fajnych ludzi, z roznym doswiadczeniem (szczodrze sie nim dzielacym). Konkludując to było ciekawe miejsce pracy, amerykańska firma z perspektywami, obecnie już tylko kapitalem ludzkim, bez dalszych kierunków rozwoju. Mnie zaskakuje jak firma, ktora negocjuje umowmy dla Klientow na codzien, ma tak słabą pozycje u Klienta, bo Factor to taki przydupas (sic).

Płaczącą

Ze szczęścia I jednak następny klient wycofuje się z factora raczkiem. Tym razem największy klient co zatrudniał 30 albo 40 osób we Wrocławiu. Ciekawa jestem co się stanie z tyloma pracownikami? Zwolnienie grupowe? Wcisną ich na siłę do innych klientów czy może zatrudnia w projektach? Factor nigdy nie dbał o pracowników i oni nie mają w ogóle planu na następny miesiąc. Wszystko jest łatane on the go przez 33 letnia dziewczynę z HR Plotki okazały się prawda.

WieloRybik
@Płaczącą

Wieloryb utonął? Zatrudnili w 2016 lidera bez doświadczenia, a potem liderkę, która o kontraktach nie miała pojęcia. A potem były spotkania pod tablicą (huddle), uśmieszki odzwierciedlające nastrój, gwiazdki, brawa za pozytywny feedback (zwykłe dziękuję). Przez zespół przetoczyli się fantastyczni ludzie, z kulturą brali udział w tym cyrku i z kulturą odchodzili. Adios Axiom!

Płacząca
@WieloRybik

Nie znam aż tak dobrze tego zespołu bo był w innym budynku, ale tam nie było pewnej Anny z. co całkowicie wszystko rozwaliła? Co dostawała kilkadziesiąt tysięcy pensji miesięcznie a sześć miesięcy była na chorobowym? No cóż, tylko życzyć szczęścia 40 nowym bezrobotnym bo kancelarie to nawet kijem nie dotknął osób po factor

Wielka szkoda dla Factor, że na tym forum ludzie go mylą z Knowable - z doświadczenia powiem, że to są dwa różne światy! Factor bardzo dobrze traktuje pracowników, zarówno pod kątem pensji jak i podejścia do człowieka. Dostajesz rynkowo konkurencyjną stawkę plus dodatki i premie. Nie pomiatają pracownikiem, a traktują z szacunkiem i pozwalają na rozwój.

Roza2
@pracownik

Pozdrawiamy HR!

Knowable zaproponowało mi przez agencję pensję 2 i pół kawałka na rękę, jak napisano w postach wcześniejszych, jest to prawda. Po wynajęciu mieszkania jadłbym chyba trawę i pił wodę ze śniegu. Amerykańce powinni sobie uaktualnić wiedzę o Polsce, bo u nas parę dolarów już dawno nie ma siły nabywczej jak za czasów PRL-u.

Miami

Czy opłaca się rekrutować do Factor LAw bądź Knowable zaraz po studiach ?

Kiczka
@Miami

Co masz na myśli "czy opłaca się zaraz po studiach"? W sensie, czy jako osoba zaraz po studiach prawa masz szansę na lepszą kasę, niż w innych miejscach? Jeżeli tak, to potwierdzam, jako osoba bez doświadczenia zaraz po studiach (a nawet w trakcie, wiele osób w Factorze dalej jeszcze studiuje) na pewno dostaniesz lepsze pieniądze, niż np. w wielu kancelariach. Ale oczywiście mowa o Factor, co do Knowable to się nie wypowiem. I oczywiście jeżeli jesteś w stanie "nadgonić" braki doświadczenia dobrym poziomem języka obcego.

Czarna

Niestety ale te wszystkie plotki okazały się prawdą. Dowiedziałam się że od nowego roku będą zwolnienia i jestem na tej liście. Factor będzie sukcesywnie zamykał stanowiska ze względu na słabe obroty w 2020. Jeszcze nie wiem ile osób jest na tej liście ale spokojnie kilkanaście... Trzymajcie się tam!

Poszukujący
@Czarna

Coś więcej wiadomo o zwolnieniach? Pytam, bo na pracuj pl jest sporo nowych ofert pracy (dodanych 4 stycznia)

Hena

Jezeli Factor Law za sprawą jakiegoś szachrajstwa występuje na rynku pracy jako Knowable, to mogę podzielić się opinią na temat pracy przy analizie kontraktów, przy który ch wymagana jest wiedza prawnicza i płynny angielski. Pensja to 2 i pół kawałka na rękę, czyli tak jak dla sprzątaczki. Śmiechu warte. Deprecjacja kompetencji pracowników.

@Hena

Axiom Global podzielił się na trzy odrębne firmy: Axiom, Factor Law (dawniej Axiom Managed Solutions) oraz Knowable, przy czym wrocławski oddział Axiomu podzielił się na dwie osobne spółki: Factor Law i Knowable. Rozumiem więc, że pracowałaś w Knowable dość krótko? Ja byłem pracownikiem Factor Law i czego by nie powiedzieć o tej firmie (a powiedzieć niestety można sporo, czego dowodem jest to forum), to w Factorze nie słyszałem o pensji rzędu 2,5 kafla na rękę. Jeżeli rzeczywiście tak wyglądają płace w Knowable, to co jak co, ale Factor płaci lepiej.

Jurij
@Modjo

Ile dokladnie kawałków płacą w Factor Law przy analizie kontraktów bądź podobnych stanowiskach ?

analyst
@Hena

Podobnie jak @Hena mogę się podzielić wątpliwie przyjemnym doświadczeniem współpracy z Knowable. W moim przypadku za pośrednictwem agencji, gdzie miał być zgodnie z ogłoszeniem miesiąc "próbny", po którym nastąpi przejście na stałe w "struktury klienta". Skończyło się na przedłużanych umowach agencyjnych co parę miesięcy. Informacja @Hena o wynagrodzeniu jest oczywiście prawdziwa. Treść ogłoszenia, ewentualnie to co obiecuje agencja ma się nijak w stosunku do rzeczywistości. Samą pracę odradzam rzecz jasna. Jako "tymczas" jeszcze przejdzie. Na stałe absolutnie nie. Jeżeli coś sobą reprezentujesz i posiadasz już jakąś wiedzę i wykształcenie to nie wyniesiesz z tego miejsca nic wartościowego, nie zdobywasz na pewno doświadczenia pozwalającego zaistnieć w innych, poważnych miejscach. Z autopsji: na rozmowach kwalifikacyjnych nie jest wpis w CV z nimi brany na poważnie. W najlepszym wypadku łaskawie pomijany.

@Jurij

Około 4 - 6 na rękę.

@analyst

Masakra, w czasach sprzed podziału na Knowable i Factor Law, czyli za czasów starego Axiom Global wyglądało to o wiele lepiej. Szczerze wam współczuję @Hena i @analyst. Równia pochyła, jak dobrze, że już mnie tu nie ma.

Gok

Rozmowa kwalifikacyjna... mieli oddzwonić bez względu na wynik.... i cisza. Ktos z odrzuconych (jak sądzę to mój case) dostal info zwrotne? Nieładnie bardzo nieładnie

Były
@Gok

Jestem byłym już pracownikiem, ja osobiście dostałem odpowiedź pozytywną po ok. tygodniu od zakończenia wszystkich etapów. Ale znajoma, której nie wzięli, dość długo czekała najpierw na pierwszy kontakt, potem na kolejne etapy, zaszła dość daleko i znowu czekanie. Odezwali się, że jej nie wezmą, ale czekała długo niestety.

Kaśka
@Gok

Też brałam udział w procesie rekrutacyjnym i pomimo, że nie przeszłam dalej dostałam informacje od HR, tylko drogą mailową, więc może przyszła informacja na maila? Wielokrotnie dostawałam wiadomości od firm w skrzynce SPAM.

Jak szefostwo w Factor Law Sp. Z.o.o? Spoko traktują ludzi?

Jojo

Odpowiedź zależy od Twoich oczekiwań. Jeżeli nie wyskakujesz przed szereg, robisz swoją robotę, nie zależy Ci na awansach tylko na spokojnym przepracowaniu dnia pracy, to nikt z szefostwa nie będzie Ci tego utrudniał. Ale jeżeli masz nieco więcej ambicji, chcesz czegoś więcej, masz pomysły do zaproponowania, chcesz wyegzekwować swoje prawa, nie kryjesz swoich opinii - tutaj niestety możesz zderzyć się z murem. Wygłaszanie opinii krytycznych (konstruktywnych, oczywiście), rzeczowe kwestionowanie źle działających procedur, proponowanie ulepszeń wymagających np. zainwestowania pieniędzy czy większego wkładu pracy - niestety nie jest do końca mile widziane. Ale to chyba w wielu korpo niestety tak jest. Wśród szefostwa brakuje trochę ludzi "z wizją". A jeżeli już tacy są, to niestety też odbijają się od tego samego muru, o którym napisałem wyżej.

Fsor

firma kierowana przez osoby świeżo po studiach? To chyba nie jest prawda...

Koń
@Fsor

Nie firma, a poszczególne zespoły, a to zasadnicza różnica. Poza tym mowa tu była o osobach, które objęły kierowanie zespołami kilka lat temu, a nie że na chwilę obecną te osoby są "świeżo po studiach".

M Z

niestety, ale firma jest niepoważna i kierowana jest przez niekompetencje osoby świeżo po studiach. Zgadzam się ze wszystkimi opiniami poniżej - jeśli macie okazję to szukajcie innego miejsca. Powodzenia !

Zostaw merytoryczną opinię o Factor Law Sp. Z.o.o - Wrocław

• Jak się pracuje w Factor Law Sp. Z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Factor Law Sp. Z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Factor Law Sp. Z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Factor Law Sp. Z.o.o?

Kandydaci do pracy w Factor Law Sp. Z.o.o napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Factor Law Sp. Z.o.o
2.1/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Kazimierza Wielkiego 3
    50-077 Wrocław