Opinie o Atos Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Atos Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Atos Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos Sp. z o.o. w Łódź

Mariolka

Orient ty zawsze miałeś informacje z Widzewskiej, może coś więcej o Toyocie. Jest jedna i co ma robić? Atos w tym roku też ma ekspozycje w Kielcach i co ma zamiar zaprezentować?

Ochrona

Po co piszecie na tym forum o innych firmach. Powiem Wam że ZUS sądził i sądzi się z Ekotrade, City, Impelem itd. Moim zdaniem zajmijmy się tym żeby w Atos było dobrze i tyle. Widziałem że znowu pisał ten gość co siedzi i czyta forum nic nie wie o firmie i myśli że damy się podpiscic.

Orient expres

Widziałem Toyotke, robi wrażenie. Inne firmy daleko w tyle, tyle wam powiem.

Maja

@Pewniak, jesteś w dalszym ciągu pracownikiem zatrudnionym za pośrednictwem firmy Atos? Możesz wyjaśnić, czym spowodowane są te spory i sprawy sądowe, które są opisywanie w poprzednich komentarzach zamieszczonych przez użytkowników tego forum?

Pewniak
@Maja

Nie dotyczy to bezpośrednio Atosa, były pracownik popłynął z dobosem. Organy jak to organy złapali jak diabeł dobra duszę, teraz wysłali pisma do pracowników i szukają głupich kto chce zapłacić niby zaległy ZUS bo podobno byłoby fajnie oczywiscie dla ZUS . Mam nadzieję że paru glupich się znajdzie i będą urzędnicy mieli podwyżki i więcej na siłownię. Takie typowe akcje przemadrzalych ochroniarzy. Na mnie niech nie liczą, mam lepsze zajęcia i inne cele na wydanie kasy. Ha ha

ZOBACZY SIĘ
@Pewniak

Ja mam kilku kolegów którzy dostali takie wezwania i wysyłane są kolejne,akcja sadu na tak szeroka skale i zusu toczy się w jakims dziwnym celu.Myślę ze celowe zamieszanie jest tak duże bo ktoś chce za wszelką cene wydusić tą kasę

Dumny
@Maja

W 2016 roku było już po głupim donisie i tak się to ciągnie. Prawie wszystkie firmy ochrony miały taki kłopot Atos na razie z boku. Zobaczymy co dalej.

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Buc

Połowę ZUS płaci pracownik, połowę pracodawca. Takie mamy prawo i już, a jak nie wiedziałeś to po co się wymądrzasz?

@Buc

Oczywiście obowiązek prawny na opłacanie składek ZUS spoczywa na pracodawcy to on ma obowiązek przekazać składkę w całości za nas i siebie. Pytanie czemu firma tak tego nie robiła czy był to błąd czy może premedytacja. Pytanie czemu nas o tym że takie rzeczy robią nie informowano przy zatrudnianiu, podpisywaniu umowy i czemu dowiadujemy się o tym z ZUSu a nie od firmy. Ja byłem pewien, żyłem w świadomości że pracodawca wywiązuję się ze swoich obowiązków. Teraz jeśli SILESIA będzie od nas chciała zwrotu naszej część składki to chyba tylko przez sprawę cywilną.

Spokojny bo madry
@czas

Jak zwykle filozofia i filozofia już twoje pomysły się sprawdziły wiesz kiedy. Podpisałem umowę z Silesia ? Dostawales kasę. Ja na miejscu Silesi pozwalamy Cię do sądu bo oni wszystko zapłacili nie mo to. co Ty bredzisz pójdziesz do sądu to zobaczysz komu potraca pracodawca żeby odprowadzić. Nawet na adwokata nie będzie Cię stać. Niech Cie zlupia lepiej za pomówienia że nie płacili, niż nas za wymyślone składki. Chciałeś więcej do kieszeni to się wytrwales. Teraz jesteś mądry to niech Ci z kieszeni wyrwa.

@Spokojny bo madry

Dziś dzwoniłem do ZUSu w który wysyłał te pisma z pytaniem o co chodzi. Wyjaśnili że kontrolowali firmę i wyszły takie niejasności ze składkami. Powiedzieli że obowiązek płacenia składek spoczywa na firmie a nie na mnie, a jeżeli firma będzie chciała odzyskać moją część składek to tylko na drodze sądowej ( sprawa cywilna ). Przykre jest to że takie info przychodzi z ZUSu a nie bezpośrednio z firmy. Zadzwoń do ZUSu i się podpytaj - czy sugerujesz że oni oczerniają firmę. Mnie nie interesują pisma od nowego Prezesa , mnie interesuje to co piszą i mówią w ZUSie, to czy będę musiał oddawać składki czy nie. Czas pokaże czy jest, było wszystko ok. Powiedzieli że będziemy informowani kolejnymi pismami.

@czas

Ja nie jestem od tego by znać się na prawie pracy. W ZUSe powiedzieli konkretnie skoro dostawał Pan/Pani wynagrodzenie z X to z tej firmy powinny być płacone składki. Myśląc na prosty rozum dostaję przelew z firmy X to ta firma powinna płacić składki, to czemu według informacji z ZUS płaci firma Y. Ja nikogo nie oczerniam, obrażam, nawet nie mam zamiaru – nie pisze na ludzi „dziadostwo”, czy kłamstwa. Ja po prostu chce wiedzieć czy mam problem ze składkami czy nie . Nie chce być rozgrywką między ZUSem a firmą i myśleć czy za rok ktoś się nie odezwie i powie ma Pan/Pani do zapłaty xxxxxxx składek.

Zulwik
@czas

Tak właśnie Tak. Firmą ma prawo dochodzić pieniędzy na drodze sądowej jak nie dostanie ich dobrowolnie. Jeżeli Ty rozumiesz to inaczej to jesteś niezbyt bystry. Jaki wniosek - należy się zapłacić pracownikowi dobrowolnie lub w sądzie z kosztami postępowania i zastępstwa procesowego. Tak tak. Bardzo dobrze się dowiedziałeś. Sad sprawa, wyrok i komornik. Tak to wygląda zgodnie z prawem. Urzędnik mówił prawdę i pewnie się śmiał.

@Zulwik

Jeśli chodzi o zarobione pieniądze nie ważne czy się ze mnie śmieje. Ja nie muszę się znać. Czyli rozumiem że mogę się spodziewać wezwania do zapłaty tej różnicy składek ?

Spokojny bo madry
@czas

Najpierw zus musi ustalić ( o ile to zrobi ) wysokość tego co jego zdaniem mu się należy. Tam będzie wielkość składki po stronie pracownika i pracodawcy. To zus w innych firmach pisał ile ma zapłacić pracownik. Poszukaj w Internecie o babce z TVP ( no głupi a raczej nie był a ) jaka kasę musiała zapłacić do zus bo złożyła skargę że chce mieć większy zus. To zus napiszę ile chce żebyś wybulil i co myślisz że kto za Ciebie założy Adam czy kto? Jak nie płacisz czynszu za mieszkanie spółdzielnia sama musi zapłacić za ogrzewanie prąd na klatce i tak dalej, ale potem idzie do sądu i Ty masz kiepsko. Jak nie płacisz alimentów to żona musi płacić za wszystko dla dzieci ale podam idzie do sądu itd . Bo Ty masz swój wskazany kawałek do zapłaty i to się nie różni tutaj. Urzędnik z Twojego kawałka też dostanie trochę na salę gimnastyczną , na prywatne przychodnie i premie a ty będziesz Bukiel. Jak taka masz nadzieję. Ja się nie zgadzam firmą mnie zatrudniła i taka jaką miałem umowę tylko tyle należy się zus i wszyscy poza pazernym urzędnikiem będą szczęśliwi ( Państwo nie oszukuje to robią ludzie) . Ty w swojej głupiej zawiści która prezentujesz tu cały czas chcesz na złość komuś teraz nawet zapłacić na złość. Zenada

byłem i widziałem
@Buc

skoro firma unikała składek zusowskich to w jakim celu piszecie na forum o jej mistrzostwie w wypłacalności,dla mnie to jest smieszne jak byli pracownicy wrobieni w te sprawę muszą jezdzić po sądach jako świadkowie,ja jestem po stronie zusu,co do pism,do mnie przychodzą do dziś,jaki nowy prezes SILESI ,pana kojarzę wyłącznie z Atosa,to smutne bo pracowałem tam 8 lat,płacić składki bo ktoś cię nie informuje,tyle na temat pracodawcy

@Buc

Nie wiem kogo Pan kojarzy z Atosa, wiem że Atos nie unikał płacenia składek. Płacił zgodnie z przepisami. Nie wiem czy był Pan w jakimś Sądzie, bo Atos nie ma żadnych spraw. Pisanie nieprawdy jest bardzo nie w porządku. Potwierdzam jeszcze raz, że Atos nie ma żadnych spraw w sądzie. Pewnie inne firmy straszyły by Pana sądem za nieprawdę ja napisze że niech wszyscy ocenia jaki z Pana uczciwy człowiek. W wielu firmach był takie sprawy i proszę dopytać jak się skończyły dla pracodawców i pracowników.

aa

A Silesia wczoraj dostałem zawiadomienie z sądu o postępowaniu i coś mi się nie zgadza bo ten kto pracował w Atos w 2015 miał także umowę z tą firma,o co tu chodzi bo sprawa mnie niepokoi

Posel
@Buc

Zgłoś inicjatywę legislacyjna. Zmiana ustawy o powszechnym ubezpieczeniu społecznym . Że jeden taki co zrobił coś kolegom i mu glupio to nie podlega .

plusiak
@czas

zgadzam się,pracowałem w atosie i trochę mi tu sie cos nie zgadza ,znam realia tej firmy i kolegów którzy maja to samo,napisałbym jeszcze wiecej na temat pisma od nowego prezesa którego nazwisko jest mi dziwnie znane itp itd,poczekamy zobaczymy jak skończy się to wszystko,ale napewno nie dopuszczę do tego żeby płacić jakiekolwiek składki z własnej keszeni,od tego jest pracodawca i pracodawca informuje na jakich zasadach pracujesz bo skoro obowiązki ma pracownik to także to samo tyczy się 2 strony

Ręce opadają
@plusiak

Widzisz jaki z Ciebie pustak, gość został prezesem w listopadzie ubiegłego roku żeby pomóc. Rób głupoty i czekaj końca. Patrzymy na dokumenty i czyny.

Wacek

To jest strona Atosa i piszemy jak tu jest, a jest chyba ok. Z tym wypowiadanie jak jest to mogę wam powiedzieć bo pracowalem w Eko i trochę z was mnie zna. U nas było tak jak się wypowiedziała po stronie firmy wszystko zostaje bez zmian jak po stronie ZUS to znaczy że chcesz dopłacić około 2 tysięcy do skladek. Piszcie o Atos czy jak pracuje w PHO dadzą mi godziny na dorobke?

Pochytany

W sprawie tamtej firmy każdy z nas jest stroną. Wpis że stawiennictwo jest obowiązkowe do niczego nie zmusza. Sąd nie może ukarać strony za to że nie przyjdzie do Sądu. Jeżeli my pracownicy się nie wypowiemy muszą wysłuchać tamtej firmy. Naprawmy to co próbował wywołać szaleniec.

CIECIU
@Pochytany

No tak a ja np nie odpowiadałem na wezwania sądu a dostałem wezwanie jako świadek w miejscu zamieszkania,myślałem że jestem jedyny a tu dziś dowiedziałem się ze nie bo moich dwóch kolegów dostało wezwanie aby wypowiedziec się w ciagu 2 tyg po którejś ze stron,nie bardzo to kumam skoro nie mam ani kontaktu z firma już 2 lata ani nie wypytywałem się w zusie to co jest grane

Rumianek
@CIECIU

Wypowiedzieć w terminie 14 dni lub pominięcie, tak brzmi formuła. Zainteresowany tak naprawdę ma prawo przystąpić do procesu w każdej chwili, jak będzie chciał. Biuro firmy jest bez zmian, biuro rachunkowe też. Z tego co słyszałem wezwali tak dużo osób że Prezes jeździ tylko za tym. Jak jakiś mądry napisał że pracował tylko w Atosie to próbują to wykorzystać i nam dołożyć trochę do dopłaty . Wystarczy powiedzieć prawdę mialem umowe w Silesia dostawalem pieniadze czy przelewy z Silesii, wiem za ile godzin było z Atosa a za ile z Silesii. I sprawdźmy kto tak naklamal że teraz jest kłopot. Może dostał parę złoty od konkurencji i się (usunięte przez administratora) śmieje.

Rama
@Rumianek

Telefon komórkowy działa, właśnie sprawdzałem. Nie wiem czy tutaj można wpisywać numer do innej firmy niż Atos. Myślę że jak byś zadzwonił na sekretariat Atosa to muszą mieć do tamtej firmy przecież wspolpracowali

Buc

A ja kolejny miesiączek przepracowałem w Atosie i dzisiaj kolejne pieniążki na koncie wylądowały. Tak trzymać.

Wiele podobnych sytuacji zdarza się np. W sytuacjach rozwodowych, sporu wspólników, złośliwości sąsiada lub członka tej samej społeczności gdzie w imię zawiści wymyśla się doniesienia żeby zaszkodzić temu drugiemu. Potwierdzeniem zaslepionej zawiści jest nie zauważenie że szkody kłamstw dotchna także inspiratora. To głupota i płytkosc. Największe głupota czy swinstwem jest nie myślenie jak wielu kolegom i innym np. Dzieci przy rozwodzie, koledzy z pracy zawzietosc szkodzi.

Pewniak

Ja wrobić nic szaleńcom się nie dam. Wiem ile godzin pracowalem w Atos i ile za to dostałem, bo miałem taki przelew na konto. Z Silesia dostawalem odrębny przelew. Mogą mnie cmoknąć. Wszyscy ochroniarze pracują w kilku firmach i nie dają się wrobić. Nie mam zamiaru iść do żadnego Sądu i wiem że Prezes sobie poradzi żeby mu tylko nie przeszkadzać. Nie idę i mam prawo odmówić pójścia.

Maja

@Rybka, zdarzają się nadgodziny pracując w firmie Atos? Opisałeś, że pracodawca płaci swoje zobowiązania wobec pracowników na czas i nie ma z tym żadnych problemów, czy również ewentualne nadgodziny są wypłacane w terminie? Chyba, że pracodawca woli oddawać przepracowane nadgodziny w formie odbioru godzin? Zachęcam do przedstawienia, jak wygląda ta sytuacja.

Rybka
@Maja

Za wszystko dostaje się wynagrodzenie w następnym miesiącu w terminach wypłat wynagrodzeń. Nie występują odbiory nadgodzin i nie ma wydłużonego okresu rozliczeniowego. Uławia to kontrolowanie wysokości wynagrodzenia wypłacanego godzinowo i przyspiesza ewentualne wyjaśnienie reklamacji. i pieniądze oczywiście są szybciej. Dobrze się pływa nie ma mętnej wody

Stary

Ciekawe informacja na opiniach PHO o PHO. Wszyscy się pogubili tak to potrafi chronić, chyba to amatorszczyzna o siebie zadbać nie potrafi.

rowerek
@Stary

Ciekawa, ale to nie wszystko. Jeden z dyrektorów nowej części spółki prowadzi działalność konkurencyjną. Chronić umieją nie ma co.

Rybka

Ciekawe! CO jakiś tekst o konkurencji to próba oplucia Atosa :) Atos wszelkie swoje zobowiązania płaci w wysokości jak się umówił i zawsze w terminie. Wynagrodzenia za wszystkie przepracowane godziny w miesiącu następnym. Nie ma odbiorów itp.

Maja

W chwili obecnej firma Atos poszukuje pracowników na wolne etaty w swojej firmie. Ogłoszenia dostępne są na oficjalnej stronie internetowej pracodawcy http://www.atosochrona.com.pl Pracodawca, chętnie przyjmuje również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności z uwagi na to, iż firma posiada status zakładu pracy chronionej. Ktoś z Was rozważa aplikację na obecnie wolne stanowiska do pracy w tej firmie?

Buc

Droga Maju myślę, że tobie przyda się szkolenie, ale awansu nie obiecuje. W firmach działających na rynku nie prowadzi się eksterminacji pracowników żadnego szczebla! Awans zależy od wielu czynników w tym od wolnego stanowiska. Znam firmę ochrony (młodziutka) funkcjonuje na rynku ochrony od stycznia ubiegłego roku i musiała wszystkich dyrektorów itp. ( a jest ich dużo, pewnie nazbyt dużo) zatrudnić z ulicy. To rzeczywiście porażka. Ale wracamy do szkolenia - nawet jeżeli zwolni się kierownicze stanowisko liczą się predyspozycje. Dla władz spółki lepiej awansować sprawdzoną osobę niż sprawdzać przyjmowaną nie znaną zbyt wiele niewiadomych. Jak zauważyłaś nie traktuje podwyżki wynagrodzenia jako awansu. W szanujących się firmach struktura składowych wynagrodzenia zawiera element premiowy i nie premiuje się tego kto ma dłuższy staż. Premia to element motywujący zawierający wszelkie opisane przez ciebie kryteria zaangażowanie, lojalność itd. Pierwsza lekcja gratis. Nie robię tego za pieniądze, więc na przyszłość zamiast moich szkoleń polecam zasłuż samodzielnie na premie i pisz bardziej rozsądnie.

Maja

@Bury byk, możesz napisać coś na temat możliwości awansu w strukturach firmy Atos? Firma oferuje zatrudnionemu pracownikowi jasną i przejrzystą ścieżkę zawodową w firmie? Zaangażowanie, doświadczenie oraz sumienna praca połączona z odpowiednimi szkoleniami, mogą być podstawą wyższego stanowiska w tej firmie?

Lubierznik

Były czy jak ci tam, uczyłem cię jak się pisze po polsku! Wymądrzasz się znowu na forum, a nie wiesz że: Tak,jest źle, tak, jest dobrze. Powtórz sobie szkołę podstawową.

Limba

Wchodziliśmy na nowe obiekty w styczniu w Warszawie zebrano rozmiarówkę i ubrania były nam dostarczane więc nie wiem co kolega klepał. Z wymianą też nie było problemu. Wcześniej byłem na innym obiekcie Atosa i też mundury były. Najlepszy mundur to miał szef Mirek podkoszulkę czarną wyciągniętą jak wór, tylko jak przyjeżdżała Łódź to zakładał koszule, podobno za każdym razem pobierał sobie nową i potem chyba sprzedawał. Oby tak było z odzieżą we wszystkich firmach ochrony jak w Atos. Słyszałem o butach na PHO w Pionkach to była jazda.

Logo

Z mojej wiedzy Maju droga , Atos kilkakrotnie kończąc ochronę przekazywał , sprzedawał a nawet dawał pracownikom umundurowanie bo następcy nie mieli. Pobieraniem mundur w zeszłym tygodniu i widziałem co jest w jednym i drugim magazynie ciekawe która firma tyle ma? Ścigać gnoika który kłamie!

Bury byk

Atos to wynagrodzenie co miesiąc w terminie. Wysokość jak w umowie bez potrąceń. Wynagrodzenie za wszystkie przepracowane godziny w miesiącu następnym itd. W branży trudno spotkać tak dobrą firmę.

Proszę o kontakt z Atos osoba pisząca o braku odzieży i "aferze" . Zachowanie terminu kontaktu dziś wykluczy rozpoczęcie postępowania.

Zostaw merytoryczną opinię o Atos Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Atos Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atos Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Atos Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Atos Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Atos Sp. z o.o.