Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Tak mniej więcej przeczytałem wasze ostatnie opinie, no i chyba jako kierowcy nie macie w firmie lekko, co? :/ Czy na pozostałych stanowiskach jest podobnie? Szukają Automatyka i tak się zastanawiam, czy jest sens złożyć cv? Widełek nie podali, przybliżycie mi zarobki? Czy znajomość języków jakoś wpływa na wynagrodzenie? Bo niby piszą, że to atut. Chwalą się wyjątkowo bogaty pakiet benefitów i szerokimi możliwościami rozwoju. Zgadza się to wszystko?:D

Gruba Ryba

Podobno jak chcesz robić karierę wyżej to musisz znać niemiecki no ale być na najwyższym stanowisku to nie wszystko bo jeszcze trzeba być człowiekiem

Super praca. Dodatki premie itp. Już kupiłem mieszkanie, a wszystko dzięki super premii. Dają umowę na stałe już po 6 miesiącach pracy.

Czasami trzeba wziąć kredyt na 20-30lat na budowę domu. Albo na 30lat na mieszkanie gdy nasze ambicje kończą się na produkcji na 3 zmianach i umiemy tylko gadać jak nam źle, jak to nas (usunięte przez administratora) i wykorzystują. A naszym mottem jest: ja nie umiem, jak mam to robić, niech mi ktoś pokaże, mi za to nie płacą itp. Zero chęci rozwoju, zero samodzielności, a podjęcie decyzji nas przerasta. Wtedy pozostaje nam tylko użalać się nad sobą.

Antonio

To chyba jesteś tym 1 z 10 z samej góry co najlepiej zarabiają jak spłacasz taką ratę bo pracownik produkcyjny to nie wiem czy 4 tyś netto od nowego roku wyciągnie a powinien

Pawel

Po pierwsze też pracowałem na produkcji, bo od tego zaczynałem. Tak jestem cwaniak, bo w przeciwieństwie do was nikt mnie nie musi prowadzić za rękę. Potrafię być samodzielny i się rozwijać. A nie tylko narzekać jak jest źle na produkcji i tam siedzieć. Nie podoba mi się, to się rozwijam i aplikuje na inne stanowiska. A czy Ty próbowałaś kiedyś przejść na inne stanowisko? Czy Ci dobrze i lubisz marudzić jak Ci źle? Zarabiam lepiej, ale to tylko moja zasługa nikt mi tego nie dał. Sam na to zapracowałem wiele razy próbowałem dostać się na inne stanowiska, aż się udało. I jest sporo pracowników co zarabiają więcej ode mnie i mają wyższe stanowiska. Więc z pretensjami tylko do siebie. Życzę samych sukcesów zawodowych.

Monia
@Nowy

Tak super praca ale tylko dla magazynow którzy tak cieszko pracują że w nocy spis pracy

Zaczep

Jeżeli komuś nie pasuje DWS to polecam Matherson (dawny Dr. Schneider) i projekt Tiguan gdzie każdy się odnajdzie na Kaszerowaniu i Unbungu a robiony jest tylko FS, Szpalta i BFS. Praca w miłej i życzliwej atmosferze gdzie tylko kierownictwo umie płynie mówić po polsku i ciągle straszyć (poszukiwaniem innej pracy) bo 95% załogi projektu to Ukraina która szkoli tylko swoich ziomków a Polacy są marginalizowani a nawet bardzo szybko wydalani z pracy przez brak odpowiedniego wyszkolenia w odpowiednim czasie.

Cały czas się gorzej robi(usunięte przez administratora) chyba w główce się po przewracało zaczyna robić się tako (usunięte przez administratora) tylko straszą kamery zakaz palenia zaraz do kibla nie będzie można wyjść i wydajność kim robić jak ludzi po zabierał trzeba będzie to wszystko zgłaszać bo za nie długo nie będzie komu pracować człowiek zestresowany przychodzi do tego (usunięte przez administratora) który zrobił jeden człowiek...

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Ale jakie są te premie, bo tu się na kredytach skupiliście, a człowiek nie może się dowiedzieć, najważniejszego. Podstawa już widzę, że mnie jak 4 tysia na rękę. To już napiszcie do końca, ile czego? Podwyżki od lutego mają być?

=

Ktoś kto nie pracuje ten nie wie to zrozumiałe. Jak chcesz się przyjąć to powiedzą o tym jakie wynagrodzenie dostaniesz. Informują każdego o tym ile będziesz zarabiać. Chyba że jesteś osobą którą musi się upewnić czy aby nie zarabia mniej w dr. schnaider.

U nas dali podwyżki 800 brutto plus 200 przenieśli z premii do podstawy.

Prawcownik

800 było w QS-ie Brygadziści to nie wiem ile dostali.

Pracownik okołoprodukcyjny

Mamy 4600zl brutto podstawy plus premia 900zl i 400zl stażowe, które trzeba wypracować :). Do tego dochodzi dostatek nocny więc od biedy starcza jak się nie choruje. Troche więcej odpowiedzialności niż na produkcji. Mam trochę obowiązków z których jestem rozliczany. Trochę przy kompie trochę w terenie. Nudy nie ma i nawet mi się podoba, bo linka mnie nudzi w koło to samo.

PIP

Pracodawca nie może wykorzystywać kamer w firmie do monitoringu swojego pracownika. Przede wszystkim firmy poprzez monitoring nie mogą kontrolować zachowania pracowników, weryfikować efektywności lub sprawdzać czasu pracy. To co się obecnie dzieje w tym zakładzie przechodzi ludzkie pojęcie ,na szczęście są na to paragrafy kadro zarządzająca .

@PIP

To ogromny zbyteczny wydatek a firma oszczędza jak się tylko da i niepotrzebne pogorszenie warunków pracy

Tata

Na jakich trasach jest dojazd do zakładu?

Dojazd
@Tata

Jest koło 10 tras.

Antoni
@Tata

TRASA 1 LUBAŃ-GRYFÓW-LUBOMIERZ-WOJCIECHÓW-DRAEXLMAIER; TRASA 2 BORÓWNO-BOGUSZÓW-WITKÓW-MARCISZÓW-KACZORÓW- DRAEXLMAIER TRASA 3 BUKOWIEC– JANOWICE WIELKIE – TRZCIŃSKO – DĄBROWICA-DRAEXLMAIER TRASA 4 ŚWIERZAWA-STARA KRAŚNICA-WOJCIESZÓW-DRAEXLMAIER TRASA 5 LUBAWKA-MISZKOWICE-KOWARY-MYSŁAKOWICE-DRAEXLMAIER TRASA 6 KAMIENNA GÓRA-DOMANÓW-BOLKÓW-KACZORÓW-DRAEXLMAIER TRASA 7 GIEBUŁTÓW-MIRSK-RĘBISZÓW-STARA KAMIENICA-DRAEXLMAIER TRASA 8 LWÓWEK ŚLĄSKI-WLEŃ-PILCHOWICE-SIEDLĘCIN-DRAEXLMAIER TRASA 9 SZKLARSKA PORĘBA-PIECHOWICE-WOJCIESZYCE-DRAEXLMAIER TRASA 10 KARPACZ-ŚCIEGNY-MIŁKÓW-MYSŁAKOWICE-ŁOMNICA-DRAEXLMAIER

@pracownik

Czy ktoś się orientuję kiedy będą wypłacane jubileusz 10lecia pracy w zakładzie?

Jubileusz
@@pracownik

Wypłacane jest KW4 22-26 stycznia.

Gruba Ryba

Tegoroczna podwyżka to znowu przekręt bo przenieśli część premii do podstawy żeby mniej dać

@Gruba Ryba

Czyli ile PLN podstawy, a ile premii, bo już się pogubiłem? I od czego przyznawanie premii zależy? To uznaniówka, że może "odpaść"?

@Gruba Ryba

Ta podwyżka w tym roku to jakaś kpina, 500 zł z czego 200 z premi zabierają do podstawy. Czyli jakieś 250 zł na rękę wyjdzie.

Gruba Ryba

Nie dostają wszyscy po równo tyko ci z dłuższym stażem dostają więcej ale z tych premii to teraz będą grosze

Gruba Ryba

Podwyżki wychodzi 500 zł brutto a gdyby nie przeniesienie z premii to było by więcej czyli pogorszenie bytu pracownika

Daro
@Gruba Ryba

Premia ,a dodatek stażowy to dwie różne sprawy,premia jest dla wszystkich taka sama

Dojazdy pracownicze

Czy ktoś może potwierdzić wiarygodność informacji. Doszła do nas informacja, że firma realizująca transport miała w umowie zapis, że mają nas dowozić busami/autobusami nie starszymi niż 10lat. A na lini nr 1 jeździmy busem z 2008 roku. Jak widać pozostałe linie również mogą nie spełniać tego warunku. Moim zdaniem firma dostaje pieniądze i powinna się stosować do umowy jeżeli taki zapis był.

Pasażer
@Dojazdy pracownicze

Fajnie jakbyśmy wreszcie mieli sprawne busy. Na poszczególnych liniach. Raz się psują i trzeba czekać na innego, albo kapie na głowę i są mokre siedzenia, albo ogrzewanie nie działa, innym razem nie działa klimatyzacja, i nie każdy bus jest wygodny, bo wysocy mają problem.

My o chlebie, a Ty o niebie. Przewoźnik bierze pieniądze od drexa i powinien się wywiązać z umowy. A nie robić jaj. A co do dojazdów, dojazdy ponad 30km też kosztują. Wiec nie jest to takie opłacalne. A w końcu autobus i tak jedzie. Więc nie trujemy środowiska dodatkowo i bezpieczniej po nockach jechać autobusem niż przysypiać za kierownicą.

Antonio

Na pewno jak zawsze czyli początek lutego

;

Ktoś co wie, czy od lutego cała tesla będzie pracować na 4 brygadowce czy to jakieś plotki????

Tutaj nie widzę ofert, ale jak wchodzę na ich stronę to jest jedna, która mnie interesuje, na pracownika produkcji. Był ktoś na rozmowie, wiadomo od kiedy jest ta praca? Długo ogólnie cały proces przyjęć trwa? Zależy mi na pracy na wczoraj tak naprawdę, niestety tak wyszło.

Tak szybko to u nas się nie zatrudnisz. Najpierw trzeba złożyć aplikacje przez stronę kariera i czekać aż zaproszą na testy. Jak zaliczysz test to dopiero szkolenie BHP, badania i umowa. Teraz jednak mamy postoje świąteczno- noworoczne niektórzy do 10.01 i raczej testów i przyjęć nie ma

Doinformowany

BHP masz w pierwszym dniu pracy wiec to jest dzien platny. Kwestia testów i badan przed.

TESLLLLA

tak tesla pracuje w sobotę ale tylko foliarki .... tam jest 4brygad...

Od 23.12 do 2 lub 6 stycznia wolne dla wszystkich a nie typowania jakieś! To nie totolotek

Antonio

Czyli między świętami a nowym rokiem wolne?

Sekator

Kiedy Tesla rusza jutro czy 29 ?

sammy

Powie ktoś czy praca na magazynie jest ok ? Interesują mnie wózki wysokiego składowania :-)

Loko

Witam Ktoś wie czy tesla pracuje między świętami?

Koniu

Jak nikt nie przyjdzie to odwołają, jak z winy pracowników to premie całej zmianie pewnie zabiorą.

Dzień dobry, @Pracodawca jak wygląda system 3 zmianowy? zmiana systemu pracy następuje po miesiącu? tygodniu? dniu?

@Zainteresowany

Pracujesz od poniedziałku do piątku i co tydzień zmiana w systemie; 1,3,2 zmiana

Chodzi ci o produkcje? Ciekawe czy jak cztery brygady to płacą więcej za taki system. Ty będziesz aplikował czy odstrasza cię praca na tyle zmian?

Antonio

Podobno po nowym roku maja zacząć na 4 brygady a teraz pracują do 23.12 może w piątek odwołają noc i jeszcze inne projekty w to wciągają. Jeszcze Ukraińcy się wymigują a naszych za nich wysyłają

Ktos

Nocki nie ma z piątku na sobotę bo się ludzie postawili ;)

Vito
@Ktos

No i w prezencie każdy bez premii ale to dopiero w styczniu :)

Antonio

Może ktoś się wypowie ?Ukrainie dają wolne a nasi pracują! Tak nie powinno być

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier