Opinie o Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. w Ożarów Mazowiecki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. w Ożarów Mazowiecki

baner wywiady
Karpenter

Zatrudniłem się na drążarkach na okresie próbnym za stawkę przyktycznie minimalną z nadzieją na przekwalifikowanie...zdobycie nowegozawodu. Na drążarkach na zmianę dawany jest przydział korpusów do szlifowania...wszyscy mi mówili żeby broń boże nie robić więcej niż norma bo nikt tego nie doceni, a przywalą mi większą normę. Ja pracowałem z nastawieniem że szczególnie na początku trzeba się pokazać z dobrej strony- robiłem tych korpusów ciut więcej niż norma by koledzy z nocki mieli łatwiej. Nie było żadnego oficjalnego szkolenia do pracy- wszystkiego uczą współpracownicy....a że nie mają za szkolenie płacone, i że ktoś może ich wygryźć, to ciężko z przekazywaniem wiedzy. Praca można by rzec nudna- zapuszczasz drążarkę, czekasz 6-7 minut, wyjmujesz gotowe korpusy które wkładasz do innej maszyny szlifującej, potem do oleju..... Monotonia pracy; ale przynajmniej wiesz co robić- jest git....byłyby...bo gdy skończyła mi się umowa to nagle kierownik gada że nie przedłuży bo śpię na stanowisku pracy (nie ważne dla niego że robię więcej niż norma);; Może chodzi o to by zwolnić trochę stanowisk dla "przyjaciół ze wschodu" - których to ostatnio kilkadziesiąt zatrudniono co ani be ani me po polsku. Ogólnie to starta czasu ta firma!

Octavia RS
@Karpenter

Więcej było spać... na pewno byłbyś doceniony. A tak poważnie, praca nie polega tylko na wkładaniu, wyciąganiu sztuk i naciskaniu guzika. Po godzinach szkolenia nie potrafiłeś korzystać z przyrządów pomiarowych. Produkcja to nie skręcanie długopisów, nie chodzi o to żebyś bezmyślnie jak robot wkładał i wyjmował detale. Albo dbasz o jakość i przykładasz się do swojej pracy, albo nie ma tu dla Ciebie miejsca. Jeśli boisz się że kobiety z Ukrainy bez znajomości języka zabiorą Ci pracę to współczuje. W takim przypadku proponuje też przemyśleć swoje życie i zastanowić się w którym momencie coś poszło nie tak, może da się coś jeszcze naprawić. Pozdrawiam, Były pracownik

Szara Myszka

Cóż pracowałam w tej firmie 15 lat, ludzie przewspaniali, pełen szacunek dla nich że dane mi było z Nimi pracować, ale to sie skończyło od momentu gdy rządy przejęła Pani Prezes ze swoją kliką a wtedy nie ważne co potrafisz tylko ważne kogo znasz, to prawda że atmosfera była super, no właśnie była, szczerze nie polecam pracy w tej firmie, dodam że nie wyraziłam zgody na podjęcie pracy w nowym miejscu, co innego się mówiło a co innego robiło :)

@Szara Myszka

Dawno w jednym zdaniu nie widziałem tyle błędów. Nie wiem, co Pani umie, ale interpunkcja, składnia i logika budowy zdania są jeszcze do poprawienia. Co do zmiany, to rzeczywiście Zarząd wymaga, żeby się znać na tym co się robi i wymaga odpowiedniego poziomu zaangażowania w pracę. Szczerze życzę powodzenia u nowego pracodawcy. Czasem zmiana jest potrzebna i jest korzystna i dla pracownika i dla pracodawcy.

Jak szefostwo w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. traktuje ludzi?

@Pytanie

Mi się wydaje, że nie potrafią zarządzać tak dużą firmą. Bardzo dużo niezrozumiałych dla pracowników decyzji. Przez ostatni rok wiele ludzi uciekło z tej firmy i nie mówię tu o pracownikach produkcyjnych - Ci zawsze będą przychodzić i zaraz uciekać.

Monika

Ciekawa byłabym aktualnych warunków. Z powodu których z nich obecnie nie polecasz?

@Monika

z tego forum trudno czegokolwiek się dowiedzieć

@hala

Dlaczego? Zadaj konkretne pytanie. Reszta to opinie klientów, pracowników i szefostwa.

Kazimierz
@Bajager

A ty odpowiesz na to konkretne pytanie? Wiem ze pracuje się tu na dwie zmiany. Godziny są narzucone odgórnie czy można z grafikiem elastynie namieszać i wybrać tylko popołudnia?

@Kazimierz

Można, nie ma problemu.

@Bajager

Nie? a to nie trzeba mieć kogoś na podmiankę czy coś? czy im nie przeszkadza jak ludzi nie ma po równo na zmianie?

wikit
@Monika

Nie trzeba mieć nikogo na podmiankę bo od stycznia będzie praca 6 dni w tygodniu. I to załatwi sprawę. Po prostu kochana (usunięte przez administratora) wraca i pracujące soboty. Kamery, czujniki, soboty robocze. Obowiązkowe spędy ze śpiewaniem na cześć dyrekcji, z powodu urodzin. Tak, partyjne akademie powracają z całą mocą.

@wikit

O co chodzi z tymi akademiami?

@Monika

Niedawno były urodziny tam kogoś i wszyscy pracownicy musieli śpiewać i składać życzenia. Jakiś obłęd , fortepian i jakiś pianista. A to wszystko w godzinach pracy???? jaja. To co będzie jak będą urodziny jakiegoś dziecka albo komunia.

Kasztan
@Bajager

Na zabawę przyjdzie czas, zatańczymy Ty i Ja, jeden przykuc, szybki siad, zaśpiewajmy dziś sto lat!

Mikołaj
@Kasztan

Kim ty w ogóle jesteś Kasztanie?

@Monika

Dzisiaj Prezes ogłosiła, że dostaniemy 3koła premii świątecznej płatne do 10 grudnia. Normalnie straszne, nie? Monika - jesśi chcesz się czegoś dowiedzieć o firmie, to się zatrudnij, bo z tego paskudnego forum nic sensownego się nie dowiesz. Jedyne co na tym forum, to obelgi i wybujałe ego frustratów. Szkoda na to czasu.

@Bajager

Urodziny Prezeski były, a grał Dyrektor Produkcji na prywatnym pianinie. Wszystko trwało może ze 30 minut, a Prezeska się wzruszyła z niespodzianki pracowników. Straszne prawda? Straszne, że ludzie chcą razem świętować i się szanują.

@hala

I ogłosiła też że od stycznia wprowadza 6ściodniowy tydzień pracy. Fajnie! Wreszcie odpoczniemy! Wreszcie będziemy z rodzinami!

@Kasztan

No widzisz. Bawicie się a za oknem widmo recesji. Kult jednostki. Soboty pracujące. Wszystkich za mordę i niech nie szczekają bo jak bedą szczekać to się ich pozamyka!

Nickuś
@Bajager

Gadasz jak potłuczony . NIKT NIE MUSIAŁ , mogłeś zostać przy maszynie lub tam gdzie miałeś robote . NIE BYŁO ŻADNEGO PRZYMUSZANIA

Nickuś
@Bajager

Przecież i tak pewna grupa ludzi pracuje obecnie w soboty jako nadgodziny , więc w czym problem ? To że zarząd chce skasować nadgodziny , szybko powróca do tego , juz nie raz podejmowali błędne decyzje i sie z nich wycofywali

@Nickuś

Błędne decyzje w państwowej firmie? To jest działanie na szkodę Skarbu Państwa.

@Hala

Ludzie pytają, jak się u nas pracuje. Ty wypisujesz jakieś polityczne pierdoły? Źle, że płacą? Źle, że świętują? To forum, ten portal to dno, dwa metry mułu i wodorosty.

@Bajager

Ochłoń kolego. Podwyżki pensji są złe? Premia świąteczna też? Widziałeś nowe grafiki? Mówisz, że będzie ciężej? Pracowałeś gdzieś, czy całe życie po prostu narzekasz?

@hmmm

Nie mieszaj tutaj polityką. Świętowanie czego? Urodzin czy imienin prezesa? Płacą ale nie współmiernie do wysiłku. Pracując po 12 godzin w takim hałasie i zanieczyszczeniu nie każdy jest zadowolony. No inaczej jak Ty. Siedzisz za monitorkiem, w szufladzie biurka bagieta, na biurku winogronka. Odpalony filmik na telefoniku. Jakoś do 16tej zleci.

@hmmm

Podwyżka pensji 7% od stycznia podczas gdy płaca minimalna ma wzrosnąć o 3,80zł. Premia świateczna to zamiast podwyżek od września. Było to obiecane w zeszłym roku. I nie będzie premii za IVkw. więc cieszyć się czy narzekać? Bo rok do roku strata 14%. Ale opowiedz o sobie, jak Ci w tym jest? Co robisz na codzień?

@hala

Jesteś pewny, wiesz ilu Prezesów się zmieniło, Wiceprezesów, ile czasu tam pracujesz ? Obelgi i wybujałe ego, widocznie jesteś młodym pracownikiem wuzetem :)

@Hala

Jesteś zbyt pewny siebie, to dziwne.

@Hala

Płaca zasadnicza o 3,8 zł, chyba bujasz w kosmosie. Co Ty wygadujesz, nie wiem co bierzesz ale zmień dostawce albo idź Pozdrawiam i nie odpuszczę jak czytam Twoje gupoty xD

@Hala

Jesteś zbyt pewny siebie, to dziwne, pracowałam w tej firmie 15 lat i nie spotkałam się z czymś takim jak Ty. Walisz same pochwały a pytałeś się innych ? Zrób to, zapytaj Tych którzy pracują tam od 20 lat.

@hmmm

A to szczęście było w prywatnych godzinach ? A Pan Dyrektor Produkcji wniósł sam to prywatne pianino ?

Sprawdzę Cię (usunięte przez administratora) xD i Twoje teorie

@Nickuś

Nie widzisz nic w tym? Bo ślepy jesteś. 40 minut razy ok. 130 osób ile to roboczogodzin?

Julia
@hala

I co, wpłynęły pieniądze za premie? 3000zl na głowę każdy dostał? Czy było to jakoś dzielone?

Sceptyk
@Julia

Oczywiście, że nie każdy dostał.

PomysłowyDobromir Nowy wpis
@Julia

Mniej dostali tacy, którzy pracowali mniej niż rok. Pozostali równo.

Kazimierz Nowy wpis
@PomysłowyDobromir

Jak ktoś krócej pracował to dzielili to jakoś przez miesiące? Co roku taka premia świąteczna czy to bardziej nagroda roczna?

Klient

W życiu nie kupię niczego z Waszego asortymentu. Ten ferment który tutaj czytam nie jest wynikiem zawiści lub zazdrości tylko braku szacunku oraz wynagrodzenia dla pracowników. Ale z tego co się ostatnio dowiadujemy, w waszej firmie liczącej 250 pracowników jest aż 7 dyrektorów o masie kierowników i przeróżnych starszych specjalistach nie wspominając! Po prostu biznesowa fabryka :)

@Klient

I dla pracowników podwyżek nie ma. Bo trzeba utrzymać tych czerwoniaków

@Klient

zgadzam się z Tobą całkowicie, mamy się szanować.

@Klient

Szanowny Kliencie, w tej firmie nie szanuje się pracowników produkcji, od których wszystko zależy, pracowałam w tej firmie 15 lat i nie ukrywam że, że Zarząd widzi tylko swój czubek nosa, nie ludzi którzy tam pracują.

@Klient

Ot właśnie, mają szanować ludzi, a nie tylko dbać o swój czubek nosa, ale to chyba raczej nie realne, nie ważne co potrafisz ważne kogo znasz :)

Kurmi
@Klient

A biznesowo to jest źle czy dobrze?

Ogr Nowy wpis
@Szara Myszka

Szara Myszko, a powiedz czy są premie kwartalne i na święta 3000?

Nikodem Nowy wpis
Kandydat

Czy warto to nie wiem jeszcze .... Czekam na wynik rozmowy. Z przebiegu trudno coś wywnioskować, lecieli klasykiem doświadczenia, oczekiwania etc. Wiesz jeśli szukasz pracy to działaj. Powodzenia!

Były Pracownik

W latach 1977 do 1980 byłem pracownikiem WZM-PZL w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 89-93. Staram się o emeryturę i nie mogę otrzymać od tej instytucji zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu ERP - 7. Na moja prośbę otrzymałem w odpowiedzi pismo, w którym poinformowano mnie, że firma nie dysponuje dokumentami płacowymi pozwalającymi na przygotowanie takiego zaświadczenia podpisane przez panią Prezes Zarządu "PZL-WZM" w Warszawie S.A. Tego rodzaju dokumenty, zgodnie z prawem, muszą być przechowywane przez 50 lat więc ktoś chce mnie oszukać. Dodam też, że nie poinformowano mnie gdzie są przechowywane dokumenty za ten okres. Podano mi numer telefonu do Działu Spraw Pracowniczych, który nie działa. Gdy dzwonie na numer telefonu podany w piśmie, pani z centralki proponuje mi przełączenie rozmowy do tegoż działu i rozmowa się rozłącza.

logo firmy Psychoterapeuta dzieci
logo firmy Mechanik / Elektromechanik maszyn produkcyjnych
Bittner Packaging
(46 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds. Rozwoju Rynku (rynek tradycyjny i nowoczesny)
I.D.C POLONIA S.A. KRAKÓW
(60 opinii)
Aplikuj na wiele ofert

@hmmm

Szanowny Pracowniku, domyślam się że jest Pan, Pani pracownikiem tej firmy, z odpowiedzi wnioskuję że pracujesz jako pracownik biurowy, skoro interpunkcja ma dla Ciebie takie znaczenie, a u nowego pracodawcy pracuje od dawna, ale dziękuje za troskę.

@hmmm

Czy teraz moja interpunkcja Cię zadowala ?

@hmmm

Dialog z Tobą sprawia mi ogromną satysfakcję, tylko weź pod uwagę że cała firma z Prezesami, Dyrektorami, Mistrzami, Brygadzistami zależy od pracowników produkcji, bez nich nic nie znaczycie kropka, żebyś znowu nie stwierdził że budowa, logika zdania jest do poprawy. Ich szanujcie, bez nich Was nie ma.

Krystyna
@hmmm

Nie rozumiem tych najazdów interpunkcyjnych, tym bardziej, że sam w ostatnim zdaniu przedawkowałeś spójniki. Po takich wpisach widać, że solidarności międzyludzkiej to w tej firmie raczej nie należy szukać.

Szara Myszka

Nie za bardzo rozumiem Twojej odpowiedzi na panujące zasady w firmie.

Szara Myszka

Możesz mnie uświadomić, będę wdzięczna.

@Krystyna

Ludzie w tej firmie są wspaniali, tylko zarządzający tą Spółką to (usunięte przez administratora) Góra do końca kadencji tu posiedzą i będzie zmiana.

@Szara Myszka

Tak, w tej firmie są zasady :) JAKIE?

Szara Myszka

Taki że Góra myśli tylko o sobie, skończy się kadencja, pójdą gdzie indziej znowu za grubą kasę, to normalne. Duży gościu nie udzielałam odpowiedzi Krystynie tylko osobie która usunęła swój wpis.

@Szara Myszka

Nie wiem dlaczego mój dialog z pracownikiem Firmy został usunięty ? Ktoś może wytłumaczyć ? Będę wdzięczna.

@Szara Myszka

Przepraszam nadal jest, moja wina. Szanowny Prezesie, to kobieta więc Szanowna Pani Prezes, widziałam ze dużo zmian było na wysokich szczeblach, zacznij myśleć o tych od których zależy dobro tej firmy i pamiętaj potrzebujecie się na wzajem. Zwykły pracownik produkcji i Ty. To takie proste.

@Szara Myszka

No chyba że Ty jesteś tu tylko na chwile i masz w nosie wszystko. :)

Czy w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. występują paczki/bony świąteczne?

@Pytanie

Tak jak wszędzie gdzie jest FS.

@Bajager

A możesz podać szczegóły, bo w sumie nie dla każdego to takie jasne? czyli bon czy paczka? jaka wysokość w razie czego?

@Monika

tak, karta ma być jakaś za 700zł.

@hmmm

na łapkę już? to ładnie raczej i co roku tak macie? a Wielkanoc też obchodzicie? i czy jest jeszcze jakiś miesiąc w roku, w którym wpada coś extra?

@Monika

Biorę wszystko co dają :) Na gwiazdkę było jeszcze po 3 tyś.

@hmmm

netto dla każdej osoby? to była forma premii świątecznej czy co? To ile osób teraz tu pracuje? zastanawiam się ile w sumie na święta tu wydali

anno nim
@Monika

a mnie ciekawi do czego potrzebna jest taka wiedza osobie postronnej ,

Nie polecam pracy w tej z powodu negatywnej atmosfery.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Piast Kołodziej
@Pytanie

Podejście jest szybkie , podobnie jak odejście gdy nie dasz sie zbić z pantałyka , jak w każdej obecnej firmie

@Piast Kołodziej

Tłumaczyć się nie będę po co stoję a inni siedzą!!! Wiec wrotki i (usunięte przez administratora)

Krystyna
@…

A po ludzku to o co chodzi? Mąż szuka pracy, a tutaj się tak bawicie, że nic o produkcji nie da się dowiedzieć. Nie żal Wam czasu?

Dlaczego?

Chenszel
Klient

WUZETEM jest rozpoznawalną polską marką na motoryzacyjnym rynku części zamiennych (Automotive Aftermarket). Znajduje się w Jawczycach pod Warszawa w hali Pan Antoni. Stałem kiedyś pod tym budynkiem i paliłem papierosa. Czekałem na autobus. Wtedy przyszedł ten człowiek. Szedł chyba od strony market budowlanego, albo raczej od salonu meblowego. Chyba na pewno nie przyszedł z fast fooda, który znajduje się obok market spożywczego. Ten facet przyszedł i stanął obok mnie. Postał chwilę po czym podszedł sprawdzić rozkład jazdy. Potem wrócił. Postał chwilę i podszedł do biletomatu. Nie wiem jaki bilet kupił ale płacił bilonem. Nie wszystkie monety były przyjmowane przez bezduszny automat. Co druga lub trzecia moneta spadały do zasobnika zwrotów z charakterystycznym metalicznym uderzeniem. To były najprawdopodobniej monety o nominale 2 złote, one często sprawiają problem w automatach. Ten facet wrzucił dużo monet, więc chyba kupował miesięczny bilet... chociaż z drugiej strony mógł starać się kupić bilet jednoprzejazdowy, albo czasowy, bo raczej nie grupowy - był sam. Chociaż z drugiej strony mógł kupować na przyszłość. Na zaś. Jeżeli automat nie przyjmował monety 2 złote (chociaż to mogło być też 1 złoty), a on próbował kilka razy, to sprawiło to wrażenie, że kupuje okresowy, że niby wrzuca dużo monet, a to mogła być jedna i ta sama, tylko w kółko wypadała. Ciężka sprawa. Teraz tego już nie rozgryzę. Staliśmy razem na przystanku kiedy przyjechał autobus. Solaris albo Mercedes, bo innych chyba już nie ma na tej trasie. Czasem są Volvo. Dawniej były Scanie. Co się stało ze Scaniami? Ten człowiek wsiadł do autobusu. Pomyślałem, że teraz albo nigdy. Jeżeli nie wejdę za nim do autobusu to już nigdy nie dowiem się dokąd zmierzał. No i wsiadłem. Starałem się nie budzić jego podejrzeń więc usiadłem kilka rzędów za nim. Usiadłem na kole w przyczepie przegubowca. Bardzo szybko zrobiło mi się niedobrze. Nie mam choroby lokomocyjnej, ale takie podrzucanie i zapach spalin to mieszanka wybuchowa, szczególnie jeżeli nie jadło się śniadania. Nie miałem czasu. Podobno śniadanie to najważniejszy posiłek. Skoro tak, to czemu nigdy nie mam apetytu rano? To pewnie przez kawę. Jechaliśmy tak przez dłużą chwilę. To był jednak Solaris. Chociaż z drugiej strony nie jestem w stanie przysiąc bo nie zwróciłem uwagi na logo. Za oknem padał deszcz. Z drugiej strony, gdzie indziej mógłby niby padać. Śmieszne stwierdzenie. To trochę tak jakby zapytać się kogoś jaka jest pogoda na zewnątrz. W zasadzie czym jest pogoda? Czy jeżeli mamy ładną pogodę do czy ona jest ładna tylko poza domem czy również w budynku? Czy w budynku może być pogoda? Czy może być inna niż na zewnątrz? W budynku możemy mieć inna wilgotność, temperaturę, ciśnienie. W budynku może padać deszcz, na przykład z prysznica, albo właściwie z deszczownicy. Deszczownica to taki duży prysznic na stałe zamontowany w kabinie prysznicowej, chociaż niektórzy mają prysznic połączony z wanną i wtedy nie ma kabiny. Mnie się to nie podoba, bo wtedy bardzo dużo wody leje się na podłogę w łazience. Czy w takim razie w łazience może być jakaś pogoda? Chyba nie. Czyli jest taka jak na zewnątrz. Ale skoro na zewnątrz jest na przykład zima i mróz to czy można wejść pod prysznic (lub pod deszczownicę) zdjąwszy z siebie uprzednio ubranie? Nie godzi się w zimie chodzić bez ubrań. Ale podobno na półkuli południowej w zimie jest lato. Trochę śmiesznie obchodzić święta w lecie.

Peszel
@Chenszel

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem

@Peszel

O co chodzi z tymi pastami tutaj? :D

Karpenter

Octavia RS

@Karpenter

Do pracy przychodzi się żeby pracować a nie pokazywać "szczególnie na początku", z dobrej strony! Drążarki jak i inne maszyny i urządzenia w wuzetemie są przeznaczone do bardzo dokładnych prac. Tam nie ma mowy o przyśpieszaniu procesów technologicznych. Rozumiem że we wcześniejszej pracy kopałeś dołki, i kopałeś je szybciej od innych ale penie coś nie pykło, a może dołki zaczęły się obsypywać, i pożegnali fachowca! A jeśli obawiasz się konkurencji zawodowej, szczególnie kobiet, to wystawiasz sobie sam ocenę.

Nikuś
@Karpenter

Karpenter , co ty za bzdury piszesz ? zdecyduj sie w końcu na czym pracowałeś , na drążarkach czy na szlifierkach . Nie dziwie sie że kierownik cie zwolnił skoro nie rozpoznajesz typu maszyny . Poza tym, wsród tych 10 osób z Ukrainy ( a nie kilkudziesięciu ) pracujących na szlifierkach i docieraczkach , są ludziki rozmawiający po polsku

Perez
@Nikuś

@Nikuś a Sonplas to co jak nie szlifierka?

@Octavia RS

A stawki są adekwatne żeby tak się przykładać do tej roboty? Może za wiele wymagają..

@Bajager

Ej, się pracowało jak Nowy Zarząd przybył, no i ?i miał swój plan, został Prezesem innej firmy no i?, No i zostawił Wuzetem, poszedł na chwile i został wywalony, mówisz ze to jest ? I nadal twierdzisz że miał dobro firmy na uwadze ?

@Szara Myszka

Co konkretnie zrobił, że został wywalony? Bo chyba nie za dobrze zrozumiałam

@Monika

Pani Prezes dostała inne stanowisko, ale po krótkim czasie została tego stanowiska pozbawiona, teraz rozumiesz ?

@Bajager

Piszesz, że do pracy przychodzi się żeby pracować, a Prezesów też to dotyczy?

@Bajager

Czekaj chwile bo chyba nie za bardzo rozumiesz o co chodzi, każdy gospodarz dba o swoją zagrodę, tak ?

@Szara Myszka

czekam na Twoją odpowiedź, i nie odpuszczę,

@Szara Myszka

Tak, dziękuję. Ale widzę też, że temat prezesów jednak już nie zostanie dokończony, skoro on Ci nie odpisał na tamto?

Aneta
@Karpenter

A na rozmowie rozmawiałeś z firmą o tym przekwalifikowaniu? Zagwarantowali ci że z czasem da się to ogarnąć?

@Pytanie

W 2021 dostaliśmy premie za 2 kwartały i podwyżkę 10%. Poprzednie premie były tutaj w 2018 roku. Więc finansowo jest lepiej. Na górze były zmiany, ale to nic nowego. Tak było i tak jest.

@MurarzTynkarzAkrobata

bo to prawda

@hala

Trudno żeby nie było premii za coś co zostało wypracowane. Obecnie z tego co wiem premia za IIi kw. 2021 nie została do tej pory wypłacona mimo czterokrotnej obietnicy zarządu. I pewnikiem nigdy jej nie zobaczycie. Jest to kolejny raz (usunięte przez administratora)polityka która właśnie dlatego skłoniła nas do złożenia wypowiedzenia i odejścia. Pieniądze które nie wypłacają pracownikom są inaczej wydawane. Robiono przy pomocy zewnętrznych firm audyty, montowano czujniki na maszynach w celu ustalenia ile pracownicy wykonują elementów. Urządzenia są wyżyłowane do granic możliwości, awarie to codzienność. Montuje się dodatkowe osłony na maszynach sprzed 50 lat które w większości są rozmontowane i nieczynne od kilku lat. Każda taka usługa realizowana jest przez zewnętrzne firmy i nie kosztuje mało. Pracowałem w niejednej firmie ale takiej nie spotkałem nigdzie, po dwóch latach podziękowałem. 90 pracowników produkcji, praca po 12 godzin, zmianowa, Ogólem zatrudnionych jest 250osób. Czujecie to? Te 90 musi utrzymać siebie, olbrzymią halę i resztę pracowników. Dwoje prezesów, 7 dyrektorów, 16 kierowników, 6 liderów. Nie ma to prawa przetrwać.

@Duży gość

I te audyty firm zewnetrznych (usunięte przez administratora) dały ????

@MurarzTynkarzAkrobata

Tak, dały. Zarobić :)

PomysłowyDobromir
@Duży gość

Duży Gość Nie możecie się skrzyknąć - Ty i te 89 osób i swojego biznesu rozkręcić bez tych pozostałych osób?

@PomysłowyDobromir

Właśnie się skrzyknęliśmy :) Panie Dyrektorze :)))

Jak Wam idzie?

@hala

Już pracujemy, 8 godzin 2 zmiany. Spokój, gwarancja płacy, premii.

@Duży gość

super, podziel się gdzie ten raj na ziemi?

@Duży gość

na jakich maszynach pracujecie?

@hala

Szlifierka i frezarki. Do tego czasami ślusarska obróbka ręczna.

Świergot
@Pytanie

Szefostwo? Jak najlepiej! Szefuńciu drogi! Im trzeba by nagrodę za nagrodą tak dbają o siebie że zapominają że na produkcji pracują LUDZIE nie zwierzęta i trzeba im dać świeżego powietrza i wody do picia!!!! Hala jest zamknięta, obieg powietrza tylko przez filtry. Brak jest ŚWIEŻEGO powietrza ale co tam! Szefuńciu, grunt że jak do kierownika czy do biurowca się pójdzie to klima, świeże powietrze, luzik!

кандидата
Kandydat

Привіт. Як вони ставляться до народу України? Робота важка?

(L)

Co ja widze, co ja widze?! Widze widzew w trzeciej lidze!

Legła
@(L)

wkrótce też ;) 16 miejsce w lidze :D

Niko

Nie polecam. Kamery, czujniki na maszynach. Nie można odejść od maszyny tylko pracować.w systemie 12 h nue polecam, a w nocy to masakra. Jak komuś w końcu coś się stanie to dopiero będzie. Tylko jak zwykle będzie wina pracownika, bo zemdleje przy maszynie z wysiłku bo oczywiście nie może odejść bo czujniki. Ja proponuję żeby kierownik, albo dyrektor czy Pani Prezes przyszła parę razy pod rząd na noc do pracy i pokarze jak się pracuje na maszynie przez 12 h tylko z jedną przerwą pół godziny chciałbym to zobaczyć. (usunięte przez administratora) i nic więcej.

Rosberg
@Niko

@Niko na jakich maszynach macie zamontowane kamery? Powiedz o tym coś więcej.

Seler Pałeł

Stare betony tylko tam narzekają, podejście jak z czasu PRL-u. Myślą że się należy nawet jak się leży. Kamery? chyba że chodzi o te na parkingu i w korytarzach, to owszem są. Zarząd próbuje się dogadać z ludźmi, ale wszelkie usprawnienia spotykają się z negatywnym odbiorem. Problemem są starzy pracownicy, którzy demotywują innych i wprowadzają nerwową atmosferę.

@Niko

Ostatnio koledzy chodzili z kamerkami i musieli wszystko nagrywać. Ciekawe czy do ubikacji chodzą z taką kamerką. Ja bym poszedł, niech oglądają jak sram. Masakra. Nico

@Rosberg

Doskonale wiecie

@Niko

Takie dyskusje niczego dobrego nie wnoszą. W firmie każde stanowisko jest ważne tak długo, jak długo jest potrzebne. To normalne, że firma ma Prezesa, Dyrektora, Mistrza, Brygadzistę i Pracownika. Jeden bez drugiego nie jest w stanie funkcjonować. Jaki sens ma zapraszanie Prezesa do pracy przy maszynie? Prezes nie jest od tego. O tym co zmieniło się na lepsze w ostatnim roku mało się tutaj pisze, a przecież takie sprawy jak bhp, organizacja pracy i szacunek do pracowników nie zmieniły się same. W interesie nas wszystkich jest to, żebyśmy dobrze realizowali swoje obowiązki, a nie przekrzykiwali się kto jest najważniejszy.

@donVito

Co się zmieniło przez ostatni rok? 2 prezesów, 7 dyrektorów, 13 kierowników. Ilość pracowników spadła do poziomu 230 osób z tego jest okolo 110 osób na produkcji łącznie z całym zapleczem technicznym i jakościowym. I to nie jest normalne, zapewniam Panią! Szacunek? Widział ktoś w ostatnim roku szacunek? Proszę wskazać to miejsce.

Oli
@donVito

Dzięki pracownikom ta firma jeszcze istnieje, a nie dzięki Pani Prezes, czy kierownictwu i to pracowników trzeba doceniać. A gdzie są podwyżki? Oczywiście nie ma, bo pracuje 10 dyrektorów, kierowników. To jest docenianie pracownika. Tylko że y nie ten pracownik to by kierownik, dyrektor i cała reszta świty nie miała wypłaty. I to właśnie pracownicy te (bydło) jak je nazywacie na górze jest najważniejsze

@Dsl

Dsl. Taki mały test z logiki. Wymieniłeś stanowiska, które się zmieniły. Podsumowałeś, że nie poprawiło to sytuacji w firmie na lepszą. Wniosek? Skoro zmiana Prezesów, Dyrektorów i Kierowników nie poprawiła sytuacji, tzn. że problem stanowią pracownicy? Coś mi się Twoja argumentacja wydaje chybiona :)

@donVito

A jaki był lub jest obecnie z tą firmą problem? Odpowiem: Od jakiegoś czasu próbuje się wprowadzić system pracy na produkcji tzw. czterobrygadowy. Pracownicy nie zgadzają się na pracę w niedzielę. Cud tej firmy jest taki że zarządza nią dwuosobowy zarząd, mając 7 dyrektorów, 15 kierowników i 16 st. specjalistów. Firma obecnie zatrudnia ok.230 osób, z tego na samej produkcji ok 90! Jak ta firma funkcjonowała w latach poprzednich? Pamiętam pracując tam jeszcze w 2012 roku był JEDEN prezes, dyrektor ds. technicznych i finansowych, 8 - 10 kierowników. Zatrudniali wtedy ok. 700 pracowników i produkowali szeroki asortyment. Także na potrzeby obronności i na eksport. Nie było komputerów, komórek. A dzisiaj wg. Ciebie problem to pracownicy..... jest taka bajka o mrówce! Polecam poczytać. Wniosek? Może znajomość produkcji wiader plastikowych lub okien jest dla niektórych wyżyną wiedzy ale tutaj potrzebna jest wiedza fachowa, materiałowa, znajomość detali. Wniosek? Może to nie odpowiedni ludzie? Może do poznania tego co ich otacza potrzeba lat? T

Ciekawy
Klient

Czy to prawda że jak chcesz skorzystać z palarni to musisz pobrać numerek? Czy to prawda że jeśli chcesz zaczerpnąć świeżego powietrza na zewnątrz hali to też musisz skorzystać z tej opcji, czyli pobrać numerek? Czy prawdą jest że numerki oprócz cyfr są kolorowe np. żółte i czerwone? Czy jest prawda że tylko produkcja musi przechodzić taką procedurę?

@Ciekawy

odp1 : tak ,odp2: tak , odp3 : tak , Co do ostatniego pytania to biurowi nie korzystają z palarni dla pracowników hali ( pracownicy hali to nie tylko typowo produkcyjni, są to też pracownicy działów pomocniczych )

Ciekawy
@Niuniek

Dlaczego wg Was wychodzenie na zewnątrz hali produkcyjnej uwarunkowania pobraniem kartki z kolorem oraz numerem, czy to Wam przeszkadza lub w jaki sposób uwłacza? Czy macie jakieś premie, czy tylko pensje? Bo z wcześniejszych wpisów i rozmów wnioskowałem że premie są ale ich nie ma. Za co je otrzymujecie? Co do warunków pracy - jaki jest sposób odprowadzania toksycznych dla organizmu oparów (i czxy w ogóle jest) z maszyn u urządzeń? Jak wyglądają kontrole firm i instytucji które są zobligowane do nadzoru nad Waszą firmą? Czy w ostatnim roku były składane skargi, organizowane protesty?

Manager
@Ciekawy

Wy się weśta za robote a nie za palenie papierosków bo was wszystkich (usunięte przez administratora)!! Na wasze miejsce jest dziesięciu chętnych co z pocałowaniem w du.psko będą (usunięte przez administratora) jak małe traktorki i to bez wychodzenia na papieroska!!! Zrozumiano?!

@Manager

weź , przestań sobie jaja robić ,z tymi tekstami , nic nie wiesz o tej firmie . Jedyne co, to jak zwykły (usunięte przez administratora) piszesz takie bzdety , że nawet w kabaretach tego nie chcą . Masz chętnych do pracy ? to dawaj ich , albo sam sie zatrudnij , załóż berecik z antenką na czerep i pracuj, tylko równomiernia ruszaj łapkami by antenka w rezonans nie wpadła

@Ciekawy

Zadajesz ciekawe pytania , ale krótko ; mnie te śmieszne kartki nie przeszkadzają , a jeśli ktoś ma inne zdanie niech sie wypowie , Co do premii ; te sprawy reguluje regulamin premiowania a co on zawiera ? , jak zgłosisz sie na rozmowę to przyjmujący na pewno o nim opowie . Co do warunków pracy ; to nie są czasy wczesnego kapitalizmu gdzie nie dbano o środowisko i zdrowie pracowników . Jak sie przyjmiesz na czas próbny , przekonasz sie o tym

@Niuniek

Tak, a ty wiesz o tej firmie. Orzeł jesteś wśród ptaków. Co 3 lata zmieniasz firmę taki specjals. Zadaj sobie tylko pytanie dlaczego bliżej domu nie pracujesz tylko coraz dalej? Bo cię nawet sąsiedzi znają. Takie firmy jak ta biorą do zarzadzania ludzi z odległych powiatów żeby wprowadzili zamordyzm i terror a potem to już tylko sobie podsypują. Takie tłuste koty! Zyski wypracowane były a premii nie było bo zatrudnienie jest 1: 2.. Co do środowiska mogę wypowiedzieć się tylko tak. Jeszcze miesiąc temu na hali stały myjki z TRI. A opary z maszyn lecą sobie w powietrze, następnie jest zasysane w nawiewy i znów wyrzucane na halę. Taka wentylacja????.

@Bajager

O !!! aleś mnie rozszyfrował , no cóż widać, że nie wiele wiesz o obecnym rynku pracy , zmieniając firmy rozwijasz sie intelektualnie i technicznie , a nie siedzisz na (usunięte przez administratora) w jednej firmie przez co stoisz w miejscu( pod wspomnianymi wzgledami) obsługując przestarzały park maszynowy , obrabiarki sterowane numerycznie są dla nowych wykształconych po studiach . Co do wspomnianych W LICZBIE MNOGIEJ myjek z medium myjącym trójchloroetylenu . Nie wprowadzaj ludzi w błąd , była JEDNA myjka , a z opisu jej funkcjonowania widać ze nigdy jej nie obsługiwałeś . Budowa jej była taka, że opary TRI, NIE wydostawały gdyż pozostawały w jej cześci zwanej Odzyskiem . Piszesz o wentylacji , i znów widać amatorszczyzne , przestudiuj teorie o wentylacji a wtedy bedziesz wiedział że to co jest zasysane przechodzi przez filtry wyrzucane jest na zewnątrz . w przeciwnym wypadku żadna kotrola środowiskowa nie dałaby zgody na dalszą działalnosc produkcyjną

@Ciekawy

Pracownicy mają 30 minutową przerwę, która mogą wykorzystać na posiłek lub inny cel. Jak ktoś pali, to może wyjść na papierosa. Przełożony decyduje kiedy możesz wyjść.

DonAlfonso
@Ciekawy

Nie, to nie przełożony decyduje kiedy możesz wyjść

Julia

Cześć. Wyczytałam w komentarzach, ze firma od maja tego roku wprowadziła pracujące niedziele i soboty. Czy ktoś moze to potwierdzić? Wiecie, czy te dni są dodatkowo wynagradzane, lepiej płatne? Zastanawiam sie tez, czy można odmówić pracy w weekend, czy pracownicy sami się zgłaszają. Jak ten problem jest rozwiązany?

Alicja
@Julia

Tak, to prawda pracujemy nawet w święta. Przynajmniej nie widze tego chlejusa mojego męża, to taki pijak. A tak serio to nie wiem bo tam nie pracuje.

@Julia

Miały być wprowadzone ale pracownicy odmówili. Dzień święty świeć!

@Julia

Julia. Lektura opinii na tym forum to strata czasu. W jednym miejscu piszą, że coś tam coś tam, a w innym, że wprost przeciwnie. To typowe internetowe trollowanie i hejt. Najlepszym sposobem na poznanie tego co oferuje firma jest poznanie tego od środka, a nie śledzenie opinii pisanych przez nie wiadomo kogo na niekontrolowanym forum, gdzie jedyne, co jest moderowane, to wulgaryzmy.

Dudrzej Andud
Kandydat

Naucz się pisać po polsku i dopiero zabieraj głos. Tak będzie lepiej dla Ciebie i społeczeństwa

Dawid

Macie kartę na siłownie ?

Paker
@Dawid

Tylko pamiętaj, najpierw masa potem rzeżba

tak

Don Alfonso

Nie

cyklop
@Dawid

ja mam 3, a kolega 4. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć 5. Zycie jest za krótkie żeby się ograniczać. Czasem moja żona mówi mi kup twaróg, a ja kupuje ser żółty bo twarogu nie lubię. Ale nie chodzę do biedronki tylko do Lidla bo pracuje w Wuzetemie i zarabiam dobrą kasę. Możecie się śmiać, albo się nie śmiać jak chcecie, co mnie to ku.. obchodzi co wyrobicie ze swoim życiem.

Ile jest zmian w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

To zależy na jakim stanowisku , są jednozmianowe 7-15 i dwuzmianowe 7-19 , 19-7

Świergot
@Niuniek

Od maja praca także w soboty i niedziele.

Bert
@Świergot

Na szczęście tylko dla frajerów, którzy sami się zgodzili na ochotnika.

@Niuniek

Bardzo dziękuję za merytoryczną informację.

@Świergot

to są plany , a z planami jak z pogodą . Podobnie jest z pracą w systemie czterobrygadowym jaki ma zostać wprowadzony . Niestety obecne kierownictwo znowu nie zdaje sobie sprawy z tego, że ( jeszcze) pracujący starzy pracownicy ( zatrudnieni na Czerniakowskiej) mają choroby towarzyszące wykluczające pracę na nocnej zmianie . A niestety bez tej ekipy , z całym szacunkiem do młodzieży nowo zatrudnionej , zakład szybko legnie

Don Alfonso

I ja.

PDN

Jako że niedawno pojawiło się nowe ogłoszenie o pracę na stanowisko technologa czuje sie w obowiązku poinformowania nowych kandydatów o sytuacji tej firmy. Plusem tej firmy jest na pewno atmosfera, ludzie bardzo w porządku przyjaźnie nastawieni i raczej chętnie pomagają. Maszyny w większości stare, ale na hali panuje porządek i czystość. I to byłoby na tyle jesli chodzi o plusy... Nie poleciłbym nikomu ambitnemu pracy tam. Ludzie stamtąd sami sie zwalniają. Na rozmowie o pracę kierownicy zachęcają licznymi benefitami, premiami i podwyżkami jednak od kilku lat nie było tam żadnych podwyżek ani premi, pensje są niskie, masz tyle ile wywalczysz sobie na start. Firma nie ma pieniędzy, jest zadłużona. Dział handlowy i dyrektorzy zmieniani kilka razy w ciągu ostatniego roku. Magazyny zapełnione bezuzytecznym złomem. Firma zarządzana przez dwie kobiety które kompletnie nie wiedzą jak zarządzać taką firmą, bez żadnej wiedzy technicznej i uporczywie trzymający się stołków. Dyrektor techniczny mimo że to człowiek o dużej wiedzy to niestety traktuje ludzi z góry i jedynie cenzura powstrzymuje mnie żeby nie napisać tu dosłownie kim jest ten Pan. Praca głównie w autocad oraz na dokumentacji z archiwum z lat 60tych, Na prace w programie 3d nie masz co liczyć. Firma zakorzeniona jeszcze mentalnie w PRL. Zero możliwości rozwoju czy awansu... Podsumowując omijałbym tą firmę szerokim łukiem. Były technolog

@PDN

Dzięki za rzetelną opinię, szukam właśnie informacji na temat pracy w Pzl-Wzm w Warszawie. Napisałeś, że pracowałeś tam na stanowisku technologa. A jak wyglądało Twoje rozstanie z firmą? Mam głównie na myśli to, czy przeprowadzili z Tobą jakąś rozmowę, pytali dlaczego się zwalniasz itp.

@Katarzyna

Pomijając szczegóły to po niecałym roku pracy na stanowisku technologa podziękowano mi za uczciwą, dobrą pracę w sposób który nie życzę nikomu. Najkrócej mówiąc zrobili miejsce dla innego pracownika uzasadniając to tym że nie sprawdziłem się na stanowisku... co jest totalną bzdurą ponieważ nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń co do mojej pracy. Teraz mają problem bo w krótkim czasie zwolniło sie dwóch konstruktorów i technologów i szukają kogoś na zastępstwo. Nie zwracaj sobie głowy pracą tam bo to strata czasu.

@PDN

Dzięki za przestrogę. Cieszę się, że poświęcasz czas na pokazanie tej drugiej strony medalu, ale mimo to dopytam o jeszcze jedną kwestię. Pisałeś, że nie ma w Pzl-Wzm podwyżek ani premii, a co z benefitami?

@Katarzyna

Jeśli chodzi o benefity to nie jest najgorzej. Karta multisport oraz opieka zdrowotna w luxmed. Dodatkowo na święta karta podarunkowa i to by było na tyle. Czyli raczej taki standard.

Her Bata
@PDN

Panie Damianie! Cóż to za liczne kłamstwa i niedopowiedzenia z Pana strony. W całej tej swojej wypowiedzi zapomniał Pan wspomnieć że Pana błędy na stanowisku technologa obrosły już w firmie legendą - nawet prosta zmiana przewodnika produkcyjnego była czasami ponad Pana siły. Zapomniał Pan także wspomnieć że pomimo że wciąż się Pan uczył, firma zaproponowała inne stanowisko aby mógł się Pan rozwinąć - tutaj także beż pozytywnego skutku. Rozumiem że frustracja kazała Panu szukać winnych Pana niepowodzenia ale żeby obarczać aż Zarząd spółki o niegospodarność - no to lekka przesada. I skąd zna Pan wyniki Spółki skoro był Pan tam technologiem? Co do podwyżek - kolejne kłamstwo... działy produkcyjne co roku dostają podwyżkę płacy, dzieje się to także z najlepszymi pracownikami w biurze. Niestety Pan Damian nie zaliczył się do nich dlatego ta frustracja w wypowiedzi powyżej. Więcej samokrytyki Panie Damianie bo jako inżynier musi się Pan jeszcze wiele nauczyć. Powodzenia w nowej pracy !

@Her Bata

Bardzo ciekawe bajki Pani opowiada, zabrakło tylko opowieści o smokach. Proszę mi napisać co jest z mojej strony nieprawdą? Napisałem swoją opinię najbardziej obiektywnie jak mogłem podkreślając zarówno zalety jak i wady pracy w Państwa firmie. Co do przewodników to została Pani źle poinformowana, ja pracowałem jako technolog i tworzyłem technologię, przewodnikami zajmował się dział planowania produkcji więc proszę się doinformować. Dodatkowo stanowisko konstruktora zaproponowano mi ponieważ zwolniło się dwóch na dwóch pracujących konstruktorów w przeciągu miesiąca i nie było osoby chętnej przejąć dodatkowe obowiązki. Kierownik przyszedł do mnie z podkulonym ogonem i poprosił mnie o zostanie konstruktorem ponieważ narobiły się zaległości na kilka miesięcy pracy. Dodam że nikt nie zgłaszał do mnie jakichkolwiek zastrzeżeń co do mojej pracy zarówno na stanowisku technologa jak i konstruktora. Przejąłem obowiązki dwóch osób gdzie dodatkowo nikt mnie w te obowiązki nie wdrażał... Temat powodzeń i niepowodzeń firmy był poruszany na cotygodniowym spotkaniu technologicznym więc ciężko byłoby o tym nie wiedzieć, było to również widać po drastycznie malejącej produkcji z miesiąca na miesiąc. Moja wypowiedź odnośnie podwyżek dotyczy głównie działu technologicznego, może zaprzeczy Pani że nie było tam żadnych podwyżek od dwóch lat? Przykre jest to że próbujecie bronić się w tak okropny sposób i kłamliwie wmawiając mi niepopełnione błędy. Niech to będzie przestrogą dla przyszłych inżynierów planujących pracę u Państwa. Mam nadzieję że do tej rozmowy dołączą się również inne osoby i potwierdzą moje stanowisko.

KK
@Her Bata

Muszę przyznać, ze to co najmniej mało kulturalny wpis i uderza dość mocno personalnie. Myślę że każdy pracownik ma prawo do wyrażenia swojej opinii, która nie zawsze musi być wygodna dla pracowdawcy... A frustracji nie widzę w tej opinii, nie zabrakło przecież pochwał w stronę pracowników. Także proponuję @Her Bata więcej pokory oraz wziąć te uwagi do siebie, w przyszłości na pewno pomoże w prowadzeniu firmy. Pozdrawiam.

@PDN

Dzięki za odpowiedź. Czyli można liczyć na kartę Medicover, opiekę lekarską w Luxmed i prezenty świąteczne. A czy praca w Pzl-Wzm jest też w święta i weekendy?

Koffee
@PDN

Panie Damianie ale to wszystko prawda. Nie pracuje pan tu może od roku ale szkody które wyrzadził nam Pan pomyłkami obrosły na kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych... do tej pory opowiadamy sobie anegdoty o niezgułowatym Damianie. Apeluję o pokorę Panie Damianie, jeśli komuś już przyszło Panu zwracać uwagę, to proszę zacząć od siebie.

Nick
@PDN

Panie Damianie Pan to jest zwykły życiowy nieudacznik i jakaś pomyłka.

PDN2
@Nick

Pan Damian po tych komentarzach popełnił samobójstwo z poczucia winy. Wstydź się WZM za to co zrobiliście biednemu człowiekowi!

@Koffee

Zrobiliście mi dzień tymi komentarzami, przykro mi że dalej wam sie nie wiedzie :) Widzę że dalej nie macie co robić w tym WZMie, ciekawe że piszecie te komentarze w godzinach pracy, weźcie się w końcu za robotę w tym wzmie to moze poprawcie swoją sytuację. @koffee @nick Jeśli macie Panstwo nieco odwagi i honoru to proszę o przestawienie sie, szybko zweryfikujemy prawdziwość waszych komentarzy. Ciekawia mnie szczegolnie te pomyłki ktore przechodzily zawsze skrupulatnie sprawdzone i podpisywane przez kierownictwo. I pytanie kogo tak bardzo zabolal moj komentarz że pofatygował sie pisac do mnie prywatne wiadomości na facebooku z jakiegos fake konta po takim czasie? Nie pozdrawiam, Były technolog

kier mag
@PDN

Panie Damianie, faktycznie nie wszystko słowa jakie padły pod Pana adresem powinny w ogóle paść, lecz prawda jest taka, że podjęliśmy decyzję o końcu współpracy z Panem, ponieważ dość szybko odkryliśmy Pana toksyczny charakter w pracy - wszczynanie awantur z pracownikami, obwinianie innych za swoje porażki, nieumiejętność przyznania się do błędu oraz to wszystko, co niesłusznie Pan o nas pisze tylko utwierdza nas w przekonaniu, że postąpiliśmy słusznie. Nie chcemy ciągnąć tej farsy z Pana udziałem, dlatego apeluję aby przestał się już Pan pogrążać - świat jest mały i biorąc pod uwagę, jak często musi Pan zmieniać swoje miejsce pracy na pewno spotka Pan kogoś z naszej firmy na swojej ścieżce zawodowej. A złe wrażenie trudno jest już zatrzeć, więc nie ma co go pogłębiać. Pozdrawiam i życzę powodzenia w życiu i więcej spokoju.

@kier mag

Widze że dalej nikt nie ma odwagi sie podpisac pod swoimi słowami więc nie ma sensu kontynuować tej konwersacji, egzystujecie w zbyt płytkim brodziku intelektualnym, a wasza elekwencja nie jest adekwatna do mojej erudycji. Nie miałem i nie mam ochoty tu wiecej wchodzic i odpisywać, bo mnie nie interesuje wasza sytuacja i kłamstwa ktore rozpuszcza zarzad firmy szukajac zemsty za komentarz. wszedłem tu tylko dlatego że ktoś z fake konta wysyla do mnie obraźliwe treści i jest to wasz pracownik co rowniez świadczy tym jak bardzo sobie nie radzicie. Apeluję, żebyście to wy przestali sie juz pogrążac i pisać te bzdury pod moim adresem, każdy kto ze mna pracował wie ze mam bardzo łagodny i ugodowy charakter. Moj komentarz podkreśla zarówno wady i zalety pracy u was i jest jak najbardziej obiektywna opinia. Porzadna firma nie przejęłaby sie jednym komentarzem, potrafi sama sie obronić, tego wam jeszcze brakuje ale życzę powodzenia w dalszym rozwoju.

Obiektywny
@PDN

@Koffee, @Nick, @ kier mag - aż nie wiem jak Wasze wpisy skomentować... Po pierwsze nawet jeśli macie takie a nie inne opinie o Panu Damianie, to kultura osobista i wychowanie nie powinny Wam pozwolić chociażby pomyśleć o prezentowaniu ich na forum... To jest zdecydowanie poniżej jakiegokolwiek poziomu i absolutnie nieprofesjonalne. Ciekawe, czy gdybyście Wy dowiedzieli się jakie inni mają opinie na Wasz temat i jednak nie są tak pozytywne jak w Waszym wygórowanym mniemaniu o sobie, to nie poczulibyście się źle. O prywatnych wiadomościach na FB już nie muszę chyba wspominać, bo takie zagrywki to już szczyt bezczelności i prawdopodobnie podpada pod paragrafy z KP lub KC. Jeśli ktoś na spokojnie i uważnie przeczyta wpis P. Damiana i Wasze odpowiedzi, to sam wyciągnie wnioski, czy warto rozpoczynać współpracę z Wuzetem, obawiam się, że jednak będzie szukał innego pracodawcy. Jako były pracownik, który miał styczność z Panem Damianem i dość dużo z nim współpracował, muszę potwierdzić, że jest on osobą, z którą wspólna praca jest jak najbardziej możliwa i przynosi wymierne efekty. Oczywiście zdarzały się (jak każdemu) gorsze dni i pomyłki, ale na pewno nie były one tak spektakularne i kosztowne, jak prezentuje się je w komentarzach.

Nick
@PDN

weź się lecz cżłowieku bo przychodzisz tu tylko awanture robić i zmyślasz że ktoś do ciebie z firmy pisał, chyba tylko problemów szukasz

@Her Bata

Na produkcji podwyżek od 2013 nie było.obecnie pracownicy produkcyjni w zarządzaniu są przy pomocy bata, nagan, zwolnień dyscyplinarnych.

@Dsl

większych bzdur, dawno nie czytałem . Jesteś pracownikiem ? To co Ty tam jeszcze robisz ? skoro łamane jest tam prawo za pomocą kar cielesnych ( bata ) , czy też regulaminowych ( których jako pracownik jakoś niedoświadczyłem) Zwolnienia dyscyplinarne za różne pseudo przewinienia porządkowe były za poprzedniego dyrektora technicznego , nie majacego pojecia o tym co produkujemy

pyntak
@PDN

trzeba mieć nieźle wybujałe ego by pisać o swojej domniemanej erudycji i jednocześnie walić błąd za błędem i się ośmieszać tak bardzo :D

Gumiace
@pyntak

No nie wiem, czy ego jest 'wybujałe' Człowiek pisze kulturalnie, poprawnie, bez emocji, a widzę, że atakuje go swora cieniasów umysłowych, ktora nie opisała żadnych konkretów oprócz 'chodzą słuchy' i coś 'obrosło' Przecież widać gołym okiem, że człowiek was zjada intelektualnie.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. - Ożarów Mazowiecki

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Kandydaci do pracy w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

3. olx.pl - praca 3 255 228
Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.
Przejdź do nowych opinii