Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Łucja

Mam pytanie do stażystów, lub osób, które taki staz w firmie odbyły. Szukają kogoś właśnie na staż do działu controllingu. Jak wasze wrażenia? Dało się wynieść z firmy konkretną wiedzę/umiejętności? Niestety ja jak i moi znajomi mamy różne doświadczenia ze stażami/praktykami. Proponują połowę etatu, ale nie widzę przez jaki okres? Przeważnie są to trzy miesiące, jak to wygląda w firmie? Nigdzie też nie piszą o zarobkach, dobrze wnioskuję, że to staż bezpłatny? ;p

Stary pracownik

Zawsze wysyłają wypłaty dzień wcześniej jakbyś nie wiedział.10 masz mieć kasę na koncie.to obowiązek zakładu

Mloda

A ty miałeś z nim do czynienia czy dalej masz? A może chcesz go zastąpić?

Czerwona łapka

Na niektórych projektach stawiają pracowników w niezręcznej sytuacji wiedząc że ludzie chcą mieć majówkę wolną . Taka akcja że dwie części pracują a pozostałych kilka ma wolne postawiła na jednym z projektów właśnie w bardzo niezręcznej sytuacji niektórych pracowników , a takie coś działa również nieodpowiednio na psychikę. Wychodzi na to że ci co umieją na kilku stanowiskach powinni zarabiać z 1000 zł netto więcej niż ci co od lat tkwią na tym samym stanowisku i nie muszą się stresować

Dato
@Czerwona łapka

Niesprawiedliwość w tym zakładzie jest na pożądku dziennym

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Andreo

Daro

W tym zakładzie jest mnóstwo plotkarzy i osób które łatwo oceniają innych,a najlepsze jest to że te osoby same są największymi donosicielami i leserami

Co z palaczami? Czy kierownictwo dalej będzie tolerować takie przerwy w pracy?

Ela

Byli są i będą palacze A czemu chodzą stadami?na ploteczki najwięcej w tym miejscu zawsze się można było dowiedzieć ciekawych rzeczy.

Ha ha
@Ela

No bo w tej firmie dowiesz się tylko czegokolwiek na palarni xd

Lula

Nie rozumiem to ludzie którzy pala normy nie robią?

Maryna ze młyna

Ludzie narzekacie ale pracować się wam nie chce. Mam propozycję, może zacznijcie pracować i oceńcie różnice i czy warto narzekać? I wnioski

Firma duża, wielu pracowników różnych narodowości. Pensje wypłacane w gotówce oraz w bonach. Brygadziści stosują (usunięte przez administratora)wobec Swoich pracowników, grożąc im np. zmianą stanowiska na gorsze, zastraszaniem zwolnieniem z pracy w odpowiedzi na konstruktywną krytykę ze strony pracownika. Brak szacunku ze strony kierowników, które gdy pracownik szuka rozwiązania problemu mówią, że nie mają czasu na tak nieistotne sprawy, odzywają się w sposób pogardliwy i chamski bez odrobiny szacunku. W firmie stosowane są praktyki nie zgodne z Polskim prawem. Wypisywanie urlopów za dni ustawowo wolne od pracy, zmuszanie pracowników pod groźbą zwolnienia do pracy w soboty i niedziele. Na każdym kroku grożą, ze zabiorą premię, gdy normy są niewyrabiane (nieludzko zawyżane normy na stanowiskach) Nazwałbym to patologią, ale nie wiem czy to nie za delikatne określenie. Bardzo cieszę się, że nie pracuję już w tej firmie. Metody zastraszania, ignorowania, poniżania i lekceważenia przez tą firmę na szczęście już Mnie nie dotykają.

Szymon

Nie ma przelewów na konto? Co to za dziwna praktyka płacić w gotówce albo w bonach. Co to w ogóle za bony? Można je spieniężyć czy tylko zrobić zakupy?

Stary pracownik

Co za bzdury wypisujesz z tymi wypłatami w gotówce i jeszcze te bony .ale wymyśliłeś.!! Oczywiście, że wypłaty idą na konto i są terminowe

@Stary pracownik

Małe sprostowanie: Pensje wypłacane w gotówce przelewem na konto oraz w bonach. Jeżeli pracujesz przez agencje pracy to owszem bonów na mybenefit.pl nie dostaniesz. Pozdrawiam!

Co to za wysyłanie ludzi na wolne jak opakowań nie ma i jeszcze młodz idąi na wolne a starsi z problemami zdrowotnymy do pracy na nieodpowiednie stanowiska w toksycznej atmosferze

Celina

Nie za dużo juz tych Ukr. U nas gdzue sue człowiek nie obróci tam Ukr. Jeszxze chodza na skargę do dyrektorów na nas na Polaków święta na Ukr. A po pieniążki do Polski

Praca

Ktoś wie jak wygląda praca na WV 310 ? Spoko Ludzie

Ktoś
@Praca

Brygadziści jak najbardziej w porządku, co do ludzi wszyscy okej :) chociaż pewnie znajda sie jakies dziwne postacie jak i wszędzie

zainteresowany

Za bardzo nie wiem o co chodzi , ale podobno w tym tyg były dwa , możne kto coś więcej wie ? ??

Pracowita
@zainteresowany

Czyli tak jak podejrzewałam. Zmowa milczenia ale między sobą to jedno drugie obgaduje. Ciśnie was tam mocno Monia i reszta na montażu? Trzeba być przede wszystkim uważnym i dokładnym to nie bar tempo jak mawiała moja babcia.

Młody

Kto miał wypadek i gdzie?

Gosc

Z tego co wiem co niektórzy panowie brygadziści lubią sobie pojeździć po niektórych pracownikach np nie dając im urlopu bo np nie ma a w rzeczywistości go ma albo na ostatnią chwilę kaze przyjść w sobotę do pracy nie wspomnę już o wysmiewaniu poniżaniu itd itp

Myszka
@Gosc

Z jakiego projektu?

Pracownik Macana
@Gosc

Każdy ma co miesiąc na fiszce na bieżąco ile ma urlopu więc jak brygadzista może komuś wmówić że nie masz urlopu jak go masz a po drugie brygadzista najpierw powinien być człowiekiem a potem brygadzista . A takimi panami jak powyższy to się nie pracuje

@Pracownik Macana

Otóż to. A słyszałeś jak on się zwraca bez szacunku do ludzi? Nawet Kobiet. A do Ukra powie Panie ( imię ) te jego urzędowe rozmowy. Ze swoimi ludźmi trzeba żyć jak człowiek z człowiekiem. A nie kłamac prosto w oczy i zganiac że to kierowniczka :D

@Pracownik Macana

Mało tego słyszałem jego rozmowę z jakimś pracownikiem któremu coś wpierał mimo że pracownik o wiele nie prosił go i z powodu o którym pracownik mówił wnioskuje, że taki powód ważny związany z pracą to jakby zgłosił by to to prawo po stronie pracownika i kara dla firmy za utrudnienie tego to kilkudziesięciu tysięcy złotych sięga więc on odważny jest jak na to chcę narazić firmę jakby się dyro dowiedział wyleciałby dyscy. Potencjał na Dorotę to on ma :D

@Myszka

Nie będę pisał z jakiego bo dopiero mi spokoju nie dadzą.. a co się robi jak ktoś jest niewygodny to pisać nie muszę ale atmosfera jest (usunięte przez administratora) inny zawini a i tak jest ze to ja

Ona

Byłam tam jak mieliśmy postój... Miałam z nim do rur kontakt, do pogadania ale robotny to on nie był. Czas na inne rzeczy oczywiście chętnie miał... Nie mam już z nim kontaktu i cieszę się.

Ona
@Ona

Dobry kontakt *

ona z tesli ,

Zależy gdzie cię przydzielą , z tego co mówią ze najlepiej jest u Darka . A jak atmosfera hmmm jak będziesz chciała pracować a nie się obijać to będzie ok , nie licz na to że tam wyjdziesz co chwile na fajkę czy na kawę .

Pracowita
@ona z tesli ,

U Grześka też ok. U Łysego można mieć wątpliwości, w tym zakładzie nie masz jednego miejsca na stałe i możesz trafić na montaż, a tam już z lekka ciężej jest. Jego kobieta tam dowodzi i ciśnie produkcję i z tego co ludzie opowiadają to niema zbyt dobrej opinii. No i magazynierzy straszne plotkary, takich dwóch tylko by dziewczyny zagadywali.

XD

czy jest możliwość elastycznych godzin pracy-brak auta ,zależność od pks

@XD

Elastyczne godziny na trzech zmianach? Nie patrz na pks jak drex daje autobus na każdą zmianę. Dowiedz się trochę złóż CV i nie musisz mieć elastycznych :D tu połowa nie jeździ autem mając auta bo to wygoda finansowa

Kusy

@Kuba,Szwęda się i niucha nie po to żeby usprawnić produkcję,tylko komu by tu zabrać premię za najmiejsze uchybienie,śledczym był czy kominiarzem?

Macan

A mi go szkoda bo chce się starać chłopak ale nie wie jak więc ludzi tak traktuje może jak się z nimi zzyje to będzie bardziej szanował trzeba dać mu szansę ja wiem że może się wywyższa może i rozmawia ze swoim człowiekiem jakby był intruzem nie jego pracownikiem ale może w głębi się boi dlatego tak urzędowo dyskutuje zamiast jeszcze być człowiekiem pożyjemy zobaczymy jest powiedzenie traktuj kogoś tak jak sam chciałbyś być traktowany. Musi też zrozumiec że każdy bdygadier ma swoje sposoby i nawyki i ludzie jeszcze mogą takie posiadać więc też musi być cierpliwy jak ludzie po latach innych stosunkow mu zaufaja poczekajmy może chłopak zrozumie

Andreo

Umywa rączki, bo był w QS a tam lenie patentowane. Gdzie nie spojrzysz nic nie robią i siedzą i narzekają

ada
@Andreo

Bo to prawda ,a ważne jak dyrektor.

@Andreo

Niech się za naukę weźmie. Bo powinien umieć każde stanowisko a on nawet nie chce się przyjrzeć danej pracy maszyny tylko lazi z pamietniczkiem swoim

Antywyzysk
@Macan

Próbuje robić pranie mózgu swoim ludziom i każe nastawiać się na soboty pracujące bo chyba jeszcze nie wie że na macanie ludzie oczekują sobót wolnych i nie lubią jak ktoś za nich decyduje o dyspozycyjności ich zdrowia . Ponadto niektórzy mają uprawnienia do pracy bez godzin nadliczbowych . Na fiszce za marzec mamy 184h przepracowane czyli co najmniej 16 nadliczbowych tylko zapłaty brak i tak się kiwa pracownika za pomocą tygodniowego systemu pracy

Kuba

On nie chce się uczyć czy Ty umiesz czytać? Udaje że nie słyszy. On się tylko mądrzy i wywyższa. Erwin mu nie pomoże robieniem A niego wszystkiego i oagarnianiem jego ludzi i roboty.

Obserwator
@Kuba

To może poprostu zgłosicie to wyżej... Brygadzista ma pomagać a nie tylko siedzieć przy biurku... Za coś im płacą. I to nie małe pieniądze. A tak po mimo wszystko zwracam się z prośbą o powrót p. Marcina na stanowisko dyrektora produkcji!!!

@Obserwator

No tam słyszałem coś że będzie ktoś coś wrzucał do puszki anty do kierowniczki tyle że nikt nie chciał się podpisać nazwiskami a wszyscy byli za oprócz jednej osoby oczywiście pójdzie taka anonimowo ale czy się odważy ta osoba co to mówiła nie wiem ktoś wiem go nagrał na dyktafon jak się odnosi

ada

@Obserwator Masz rację.Bez p. Marcina macan schodzi na (usunięte przez administratora).Nowy dyro nowe rządy,nowy brygadzista nowe rządy.Pierwszy już zaprzestał monitoringu powróciły stare zwyczaje,drugi dostanie po (usunięte przez administratora) i siądzie na niej,a karawana idzie dalej psy szczekają.

Pracownicy nowego biurowca

Czy podana wam się praca w nowym budynku? Mnie osobiście przeraża hałas i to że cały czas przechadza się w tę i z powrotem, to do kibla albo do kuchni. Co chwilę jest wrzask i harmider aż uszy bolą i ciężko jest się skupić na robocie a co za tym idzie nie sprzyja to rozmowie przez telefon jeśli zaraz obok ktoś się drze! Nie wiem kto wpadł na pomysł open space dla 40 osób w jednym pomieszczeniu ale nie było to przemyślane. Winda nie działa już 4 tydzień a przecież jest ona nowa. Ciekawe co na to PIP. Budynek prawdopodobnie by zamknęli bo żeby dostać się na 4 kondygnację MUSI być winda - przepis nie jest od dzisiaj. No i teraz doszło do tego, że nie ma wody w bańkach. Jak dla mnie ten pseudo biurowiec to nie wypał i z miejsca bym się przeniósł na stare miejsce. Macie też takie odczucia?

@Pracownicy nowego biurowca

I tak chodzisz 6 godzin w kolo dreksa i udajesz że pracujesz ....po co te żale spacerniak w kolo zakładu

Biedni pracownicy centrum rozwoju takie nieszczęście ich spotkało jak tu żyć panie premierze jak tu żyć

Miro
@Pracownicy nowego biurowca

Winda nie dziala... tragedia, moze jeszcze transport powinien byc z portierni do biurowca mo to kawal drogi

Johnny
@Miro

Winda jak winda, brak zasięgu gsm w budynku, rolety za grube tysiące euro jeżdżące same góra/dół... Inżynier, który odbierał tą budowę jak widać wszystko należycie posprawdzał.

vespa crabro
@Tomek

Piecze tam z tyłu poniżej? Konstrutorzy chodzą na spacery wokół firmy i jest to jakieś 20 min. Bardzo korzystnie ów spacer wpływa na kondycję umysłową i fizyczną. Polecam wszystkim.

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier