Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Mlody1

Czy to prawda że niedziela ma być do odbioru a nie płatna?

@Mlody1

Nic nikt nie mówił ale wszystko możliwe bo teraz spora podwyżka patrząc od strony zakładu to pewnie kombinują jak sobie odbić a premii do podstawy już nie ma za bardzo z czego przenieść żeby mniejsze podwyżki dawać jak poprzednio

Jaguar

Jakoś ja jestem z jaguara i to rozporządzenie też jest :D Ty samym macanem żyjesz że zapominasz że zakład ma inne projekty?

Ziom

Cześć. Jestem zainteresowany stanowiskiem młodszego konstruktora. Jaka jest pensja na dzień dobry?

Qwerty
@Ziom

6k brutto lub netto. Zależy kim jesteś i jaki układ.

Ziom
@Qwerty

Nie rozumiem. 6k na początek dla młodszego konstruktora?

@Ziom

Tak. Widełek nie ma bo nowy pracownik dostaje tyle co kilkuletni lub więcej.

Czy leci z nami pilot?

To może od początku żeby wszyscy łatwiej zrozumieli o co dokładnie chodzi. Tesla w poprzednim roku pracowała praktycznie cały grudzień z wyłączeniem ostatniego tygodnia, bo dużo zamówień i ciągłe awarie i taka była potrzeba. Ludzie zrozumieli. Teraz zaczynamy styczeń i jest lepiej czy gorzej? Wydaje się, że jest lepie ale czy na pewno? Jest dobrze, wolne 6 stycznia w Trzech Króli w innym wypadku byśmy pracowali. Dlaczego w takim razie chodzą słuchy, że nocka ma przyjść z 6 na 7 grudnia do pracy? Jeśli tak ma być to jest to niepoważne traktowanie ludzi, rozumiem oczywiście, że z początkiem roku nie można było zacząć nocki od niedzieli żeby zrobić ostatnią w środę ale tym bardziej ta ostatnia powinna być wolna żeby ludzie mieli normalny weekend skoro jest lepsza sytuacja. Coś mi się wydaje, że 14,21 i 28 czyli trzy soboty Tesla będzie pracować bo znowu nie będzie schodzić tyle i potrzeba. Oczywiście winne będzie temu wolne w Trzech Króli w który to dzień ludzie chętnie by przyszli by do pracy, byłby wilk syty i owca cała bo ludzie by zarobili i mieli by normalne wolne po rankach. Nic dziwnego, że jest jak jest skoro zdecydowana większość to są ludzie nowi którzy wcześniej na innych projektach nie pracowali i im to odpowiada taka praca. Jeszcze odpowiada?

Mmmm
@Czy leci z nami pilot?

Przychodząc na nockę z piątku na sobotę,przepracuje 4 dni w tygodniu,czyli tyle ile powinno być przepracowane odliczając święto. Wszystko zgodnie z przepisami.

tesla
@Czy leci z nami pilot?

Z tego co mi wiadomo to nocki na tesli przynajmniej na produkcji skończyły się w środę rano, i wcale nie zaczynali od niedzieli ... wiec pracowali tylko 2 nocki :) , ale za to z tego co wiem to dziś nocki zaczynają i ciekawe czy skończą w piątek rano czy w sobotę ....

Pracownik tesli
@tesla

Raczej że skończymy w sobotę

tesla
@Pracownik tesli

No właśnie a ktoś was po informował o tym , że macie pracować 6dni ...

Brr

No i się pomyliłeś 28.01 wolne. Nie siej fermentu

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Czy wiadomo już jaka podwyżka będzie ? Aby jakoś złagodzić skutki inflacji to musiałoby być 20-30% a jak będzie 10% to wiadomo będzie w jakim celu była część premii przeniesiona do podstawy

Ehe

Produkcja ma być 15 procent magazyn 10 procent

X152
@Ehe

No w końcu coś się kręci tym dziadą z magazynu za co 10% się należy za spanie po kątach i w (usunięte przez administratora) walenie jeszcze bym im odtrącił za tą ich ściemę co robię niech derektor wkoncu się nimi zainteresuje bo na takich nierobów produkcja musi (usunięte przez administratora)

Xyz@

Ponieważ każdy może zrobić uprawnienia UDT ,bez magazynierów produkcja stanie,chyba że o to chodzi,narzekanie jest takie polskie,zawsze można poszukać innej pracy

Pawełek
@Xyz@

Człowieku źle rozumujesz, najważniejsze jest produkcja, magazyn pracuje dla produkcji bez niej jest zbędny, bo po co, w wielu fabrykach dotowarowanie jest zmechanizowane robotami, pozbyli by się wtedy duzej cześć tych nierobów

Andreo
@Pawełek

Nie czyta ze zrozumieniem, potem problemy widzi w każdym i świat jest be :D

Xyz@
@Pawełek

Robotyzacja wkracza wszędzie,jak na razie magazyn i produkcja są że sobą połączone i tego nie zmienisz,a jeśli myślisz że produkcja nie zmierza w kierunku robotyzacji to będzie się to zmieniać i podzielisz los tak przez ciebie nielubianych magazynierów, można było iść na magazyn i problem sam nie znikł,magazyn jest zbędny?ok pokaż mi jak będzie działała produkcja bez tych "nierobów"

,x 152
@Xyz@

Napewno lepiej by działała na materiał się czeka bo książę z wielką łaska przyszedł do pracy i musi (usunięte przez administratora) a później my mamy nie wyróbkę. Magazyn to jedno wielkie gniazdo plociuchow babiarzy gorzej jak stare baby w kościele się zachowujecie powinni sie wziąść za was ale to pewnie kwestia czasu jak głowy będą leciały więc spokojnie....

Max1980

Witam wszystkich...temat podwyżek jest coraz bardziej gorący i im bliżej nowych aneksów tym więcej plotek. Mój znajomy od kilku dni jest zatrudniony w naszej firmie więc umowę a raczej wysokość wynagrodzenia powinna być na nowych warunkach które obowiązują w całym kraju...3320+ dodatkowe wynagrodzenie tak ma na umowie...Więc ja się pytam jak to się ma nowej minimalnej stawki która wynosi 3490...?No chyba że Drex nowo przyjętym daje na próbnym mniej,dlatego z niecierpliwością czekam na aneksy i reakcje pracowników z produkcji.

Loool
@Max1980

Ponoć próbna (6cio miesięczna) jest niższa. Stawka podstawy może być niższa, dopóki dodatki typu premia wyrównują tą różnicę. To jest zgodne z kodeksem. Pytanie tylko kto to wymyślił, bo premia (uznaniowa ponoć :-)) z automatu przez 6 miesiecy będzie musiała być przyznana.

Ktoś
@Loool

Konkretnie zacytuj który zapis w kodeksie o tym mówi, że premia uznaniowa jest wliczana do najniższego wynagrodzenia

Loool
@Ktoś

Przepis określa, że pracownik ma dostać minimalną i taką dostanie (po wliczeniu dodatkowego wynagrodzenia). Przepis nie wskazuje, że minimalna ma być stawka podstawowa, tylko że minimalne ma być wynagrodzenie i takie jest z innymi dodatkami. Podstawą prawną, na podstawie której ustalana jest minimalna wysokość wynagrodzenia na dany rok jest Ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Art. 6 ust. 4 ustawy z dnia 10.10.2002. O minimalnym wynagrodzeniu: "Do obliczenia wysokości wynagrodzenia pracownika przyjmuje się przysługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, zaliczone według zasad statystyki zatrudnienia i wynagrodzeń określonych przez Główny Urząd Statystyczny do wynagrodzeń osobowych (...). "

Iiiii

Mam pytenie , kto jest odpowiedzialny za odsniezanie w naszym zakladzie ? Bo to co zastałem w sobote i dzis na górnym parkingu to cyrk na kółķach W sobote był problem z wiazdem przez szlaban , bo jak sie zatrzymalem zeby sie odbic aby otworzyć szlaban to mialem problem z ruszeniem ( mimo tego ze mam zimówki ) a parking nawet nie ruszony ... a dziś odśnieżony od połowy do końca , do kogo się należy udać w teĵ sprawie , od środy zapowiadają znowu opady , wiec trzeba bedzię wozić łopate i sobie odnieżać żeby zaparkowac bo jak staniesz w w tym sniegu to zapomnij ze wyjedziesz. Wielkie gwizdy dla działu odpowiadzialnega za odniezanie .

Spocona Skarpeta

Niestety ale zdarzają się przypadki, że brygadzistami zostają osoby które nie powinny i to jest największy problem. Przede wszystkim brygadzista powinien być kompetentny i opanowany. Pierwszy lepszy przykład brygadzistka która nią została gdyż niebyło innych chętnych. Pracuje ze swoją psiapsiułeczką i traktuje ją lepiej od innych. Wielokrotnie w ciągu roku wolne bo coś z dzieckiem, latanie na L4 kilka razy w roku i co? No i nic. Niestety ale takie faworyzowanie źle wpływa na atmosferę w pracy i świadczy bardzo źle o osobie która sobie na to pozwala i o przełożonym tej osoby. Projekt się kończy i co? Pewnie zostanie przeniesiona na nowy gdyż takowy ma powstać, zabierze ze sobą psiapsiółeczkę i pewnie dołączy kolejna po powrocie z długoterminowego L4 i będzie TRIO w komplecie. Ludzie więcej odwagi, domagajcie się zmiany jeśli są takie i podobne sytuacje, a jak nie to domagajcie się zmiany projektu gdy panująca sytuacja jest zła. Pamiętajcie, że najważniejsza jest dobra atmosfera w pracy, bez dobrej atmosfery nawet najlepsza praca potrafi być katorgą.

Gruba Ryba

Kiedy wreszcie z tym zakładzie zostanie stworzony system udzielania urlopów i innych dni wolnych jak w innych zakładach ? Czyli dla każdego konto internetowe i możliwość wpisywania sobie powyższych dni wolnych do akceptacji żeby nie chodzić i nie żebrać o coś co nam się należy u przełożonych . O postojach powinno być wiadomo z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem a nie w ostatniej chwili ponieważ trzeba rezerwować kwatery czy bilety dużo wcześniej . Proszę podać dokładny termin postoju lipcowego na macanie po powrocie z przerwy świątecznej pilnie

Płotka
@Gruba Ryba

Ha, ha, ha. Nigdy? Wiesz jakby to wyglądało przy ewentualnej Kontroli NIK po donosie, że wszystkim odrzucone ich planowane coroczne urlopy? Przecież w każdym innym zakładzie jest, że połowa urlopu jest do twojej dyspozycji i chcesz sobie jechać w lipcu na dwa tygodnie Majorkę i dostajesz taki urlop bez gadania i zakład załatwia zastępstwo za ciebie bo taki ma obowiązek. Tylko tu jest, że projekty mają wolne wtedy gdy mają niemcy czy anglia i to wszyscy razem w terminie który mało komu pasuje i wiadomo raczej nie za szybko i jest problem z ogarnięciem urlopu. Jak wszyscy mają mieć wolne wtedy gdy zakładowi pasuje to powinni o tym już teraz w styczniu informować. (usunięte przez administratora)Dzięki za poruszenie ważnego tematu. Czekam na opinie innych.

Miko
@Płotka

Zdecydowanie masz rację .

Karp
@Gruba Ryba

Nadal zadziwia mnie jak bardzo nie rozumienie gdzie pracujecie. Postoje to coś co planuje klient, albo coś czego się nie da zaplanować wiec jak chcecie wiedzieć o tym kilka miesięcy wcześniej? System czy tam aplikacja powinna być tez dla pracownika produkcji i tu pełna zgoda. Wyslcie wniosek przez tem system do pomysłów i może cos ugracie, a nie narzekanie ciagle.

Wanda
@Karp

A te postoje to będzie z 50% urlopu? Czy jak to wychodzi? I to normalnie 100% płacone? A co z nowymi osobami co nie mają tyle urlopu?

Pracownik macana
@Karp

Nie wierzę że Niemcy nie planują sobie urlopów wcześniej a nasz zarząd dowiaduje się w ostatniej chwili kiedy mamy postoje. Jak ja mam zaplanować urlop z drugą połową która ma urlopy planowe i właśnie w sąsiednim zakładzie każdy ma konto internetowe na którym zaznacza sobie dni wolne do akceptacji . U nas też coś takiego powinno być do wszystkiego oprócz postojów które są nawet w dogodnych terminach z tym że postój letni powinien być w całości w lipcu . Na macanie to nawet na pogrzeby czy do lekarza wolnego odmawiają ale dla UKR to jest po tygodniu czy dwa. Wyślijcie wniosek do pomysłów

Landziu
@Pracownik macana

My wiemy kiedy mamy urlop.npytajcie przełożonych a nie na stronie.

Pracownik Macana
@Landziu

W tamtym roku pytałem i nie wiedzieli ale to projekt niemiecki a u was brytyjski to co innego a wyjazdy rezerwuje się nawet rok wcześniej a nawet bilety na pociąg nawet miesiąc,dwa wcześniej

Landziu
@Pracownik Macana

Moja siostra z macana już wie kiedy ma wystarczyło że zapytała. Już szuka sobie rezerwacji. Dla chcącego noc trudnego macie tak jak w tamtym roku ostatni tydzień lipca się zaczyna

Bkbkbk

Witam mama pytanie , szukam adresu pewnego magazyniera , Piotr Różanek, jest (usunięte przez administratora) i posiada coś co nie należy do niego. Ktoś coś wie ? Maluje oczy na czarno

@Bkbkbk

To załatwiaj to prywatnie (usunięte przez administratora) a nie na forum

Były Pracownik macan

No popatrz była brygadzistka ma nową prace dzisiaj nawet mnie woziła pracuje w MZK trochę jakby woziła worki ziemniaków hamować nie umie ale już nie będzie znęcała się na ludziach teraz mogą na niej się wyżywać bo teraz skargi polecą na nią nareszcie los się odwrócił a była niby taka niewinna

@@@
@Były Pracownik macan

Że co ? Że kto ? Tylko nie ona masakra teraz tam (usunięte przez administratora) będzie woziła co za babsko

Dws
@Były Pracownik macan

Tez słyszałem że ta zołza co rodziny rozbija będzie się wozić tylko patrzeć jak mężulka zabierze ze sobą żeby ktoś teraz nie rozbił jej związku nie patrzyła ze zostawił małe dziecko

Macan
@Dws

Jakby Cię interesowało to już złożył wypowiedzenie dawno ale to chyba strona o opiniach zakładu nie życiu prywatnym

....
@Były Pracownik macan

Boże, ale musisz mieć nudne życie, że interesujesz się życiem innych i wypisujesz takie (usunięte przez administratora)

::::
@....

Właśnie Ona miała życie nudne i postanowiła (usunięte przez administratora) drugie że dziecko bez ojca się wychowuje ale mężulek pójdzie za nią to pozna pasażerkę może będzie lepiej jezdzil jak ona bo narazie trochę hamować nie umie Do grona pasuje z tylu jak chłop (usunięte przez administratora)i do tego ten chód

Ty dzbanku
@Były Pracownik macan

Ty (usunięte przez administratora)niewinny gnębić to możesz sobie kogoś Twojego poziomu. Ja z nią miałem ok i nigdy nie miałem z nią nieprzyjemności i mnie nie gnębiła. Ty może zasługujesz na takie coś za Twoje (usunięte przez administratora) prostactwo i (usunięte przez administratora).byly pracownik się podpisujesz a może też wyleciałeś bo narobiłeś dymów? Patrz na siebie cepie niedomyty. Jakoś sobie radzi i wcale nie jeździ tak źle ale musisz pierdøły pogadać byle poplotkiwac. Szacun że daje radę z takim wielkim składem. Inni jeżdżą gorzej i to faceci. a Ty? Chyba nie radzisz sobie skoro się zapisz tu a już nie pracujesz. Nie masz swojego życia?(usunięte przez administratora)

Ty dzbanku
@::::

Nie wychowuje się bez ojca cepie ojciec tylko umie spłodzić a tata jest ten co wychowuje więc wara od nich zajmij się sobą (usunięte przez administratora)

@Ty dzbanku

Jak byś chciał wiedzieć sam się zwolniłem bo wyjechałem z Polski jeszcze jak pracowałem a miałem przyjemność z ta panią to widziałem wiecznie na palarni siedziała a nie paliła tylko (usunięte przez administratora) potrafiła drzeć ile ludzi się zwolniło przez nią jeździ bo poszła gdzie najwiecej chłopów klnie gorzej jak chłop wiec ciągnie swój do swojego a ty to jej (usunięte przez administratora)

Ktoś
@Ty dzbanku

Jak czytam komentarze takie np jak twój dzbanku to strach pomyśleć kim jesteś to nie są opinie o zakładzie pracy tylko ktoś opisuje kogoś życie prywatne a ktoś inny komuś ubliża to powinno wogole nie być dopuszczane na to forum Jeżeli ktoś kogoś nazywa np dzbankiem to sam jest mało inteligentny

Andreo
@Ktoś

Przeczytaj ze zrozumieniem Jego wypowiedź. Ty nie lepszy skoro się udzielasz

Seba

Jak już tu nie pracujesz to(usunięte przez administratora) i się nie wypowiadaj pewnie obibokiem byles i papieroski w palarni tylko paliłeś

Jak tam praca na Tesli? Podobno dobry (usunięte przez administratora) że strony brygadzistow i Kierowniczki

Hardcore

Dwie zmiany w sobotę bo maszyny nie wyrabiają. A jak nie chcesz przyjść to najlepiej nic nie powiedzieć i lepiej przyjść, bo kto wie co to potem będzie.

Obeznana
@Hardcore

Druga zmiana w sobotę jest niezgodna z prawem i musicie to zgłosić do PiP .sprawdzone . Ponadto osoby z grupą mają prawo do pracy bez godzin nadliczbowych ale czy jest ono przestrzegane?

Lili

Czy ktoś wie kiedy będzie wypłacona premia za 15 lecie?

Omg
@Lili

Jak zawsze, w lutym.

Autobusy

Jak już jedziesz tym autobusem pracowniczym to weź ten plecak obok siedzenia i daj innej osobie usiąść, pomyśl że większość ludzi daje obok plecak, a potem zmęczony po pracy musze jeszcze prosić o miejsce, za niedługo na cały autobus będę się darł, bo nikt nie zachowa się uprzejmie, mam takie same prawo usiąść na siedzeniu więc jeśli wolisz położyć tam plecak znajdź sobie własny transport.

@Autobusy

W miejskim 22 bywa że to samo się dzieje albo siadają na pierwszym siedzeniu i blokują dostęp do drugiego .Kompletny brak kultury

Ludwig

Tesla arbeitet in der zweiten Schicht. Ich mag diesen Zustand :)

Rudy

Czy ktoś wie czy będzie wypłacane tak zwane covidowe ? ( czy premia za nie chodzenie na l4 )

,,,
@Rudy

Przecież covida nie ma a premie masz co miesiąc

Ej
@Rudy

Covidowego już w tamtym roku nie było

Xxx

Jakieś podwyżki pensji będą ? Ktoś , coś wie ?

koko sza nel

Dlaczego przez błąd zakładu 1/3 pracowników ma być stratna o 1 dzień urlopu? Jeśli miała być nocka od niedzieli to w takiej sytuacji wypadało zachować się honorowo i wszystkim wypisać postojowe. Jak urlopy planowane w tym roku? Znowu jak zakład chce, wszyscy na raz i w nieodległym terminie, że będzie problem coś za fajną cenę ogarnąć? Z tego co mi wiadomo to już prawie w prawie wszystkich okolicznych zakładach ludzie planują sobie urlopy i to wtedy kiedy im się podoba, Czekamy!

Mlody1

Życzę Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2023Roku całemu DWS Draexlmaierowi

Mlody

Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2023r abyście się zmienili na lepsze

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier