Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Tuti Fruti

Co powiecie o brygadzistach z tego projektu? Szczególnie montaż bo wiadomo, że na końcu najciężej. Panie są ok? Jeśli nic nie napiszecie to wychodzi na to, że to jednak ściema musi być z tym narzekaniem.

Obserwator

Na macanie toppadach pozabierali doświadczonych ludzi na V.V a Ci co zostali nie nadążają z produkcja więc zmuszają ich do pracy w soboty w czasie prywatnym a to już kpiny z ludzi. Ludzie na macanie wymagają wolnych sobót. Ciekawe co sądzą brygadziści o tym że na montażu non stop ktoś robi sobie wolne ? Czy to nie przesada?

Do obserwatora
@Obserwator

Żeby coś napisać musisz coś wiedzieć lub tu być, póki co wygląda na to, że absolutnie nie posiadasz żadnej wiedzy na ten temat. Totpad to mój dział, osoby, które zabrano na VW to raptem 2 ? Reszta tylko L4 i zaraz mają wracać. No jeden nie wróci kilka miesięcy bo po wypadku poważnym więc potrzebuje czasu. Jakoś ta sobota była wolna. Poprzednia owszem pracująca ale od bardzo dawna. Czemu nie wspomnisz, że dużo wolnego było i długich weekendów? Narzekasz pierwszy a pewnie jesteś leniem

Rafal

Kiedys płacą urlopowke ? Czerwiec czy lipiec ?

Tak jak i odpowiedz powala idę w sierpniu to tez dostaje w lipcu teraz wypłacają dwa razy do roku Lipiec i grudzień W lipcu od 24 do 28 a nie jak piszesz 15

U nas po 15 pisze. Więc czy to będzie 20 czy 25 a nawet 30 to nadal odpowiedź pasuje nie czytasz ze zrozumieniem a skaczesz

Do Pana dyrektora Kwiatkowskiego i tego Waldusia może państwo by się zajęło swojimi nie robami bo to co tam się odwala to ludzkie pojęcie przechodzi w różnych kątach śpią szwendaja się grupkami tam zróbcie po prostu porządek a nie udajecie że nic nie widzicie .....nocnna zmianę C proszę zobaczyć jak fantastycznie nie roby pracują wystarczy wejść na kamery i wszystko podane jak na tacy No weźcie coś ogarnijcie..

Zorro

Pewne osoby na magazynie są nie do ruszenia,tak samo jak inne pewne osoby nie potrafią ogarnąć ludzi .Każdy czuje się panem ,a prawda taka że to tylko grupka (usunięte przez administratora).Jest kilka osób które coś sobą reprezentują,ale nikt ich nie zauważa ,bo nie wchodzą w tzw.tyłek .Tam na magazynie nic się nie zmieni ,bo jest kolesiostwo.

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Czerwona łapka na dole

Na macanie pozabierali ludzi na inny projekt a teraz na 12 zapraszają chętnych bo to sposób na oszczędności . Wiadomo za te 4 godziny premii niema która i tak jest warta o połowę mniej niż była na początku bo np. 5 lat temu chleb kosztował 3,50 a teraz 7 zł a premia ani drgnie. W upały dwunastki ,na halach duchota i nadal nikt nic z tym nie robi a w grudniu sezon urlopowy urządzili

Obserwator
@Czerwona łapka na dole

Macan spadł na (usunięte przez administratora). A taki był fajny projekt. Odeszlo parę osób które trzymały rękę na wszystkim i się posypało. Brawo dla kierownictwa za odpuszczanie pracownika. Trzeba było robić wszystko żeby ich zatrzymać. A teraz to i tak już po jabłkach

Byly pracownik

Kiedyś przy minimalnej 1400netto zarabiało sie w drexie 2000zl netto, teraz minimalna 2 razy większa wiec drex powinien płacić 4000netto. Jeśli nie płaci to znaczy, że coraz bardziej pracowników kroi.

Ela
@Byly pracownik

A ile jest takich ,,pracowników '' pseudo na których trzeba pracować chodza tylko od jednej hali do drugiej że swoim zeszycikami i świruja że niby wykonują jakoms pracę porobili dziwne stanowiska i myślą że ludzie idiotami są i tego nie widzą.....czytać szybko bo zaraz mój post będzie usunięty

Owi pracownicy chodza po halach i się nabijaja z,ludzi z produkcji przeciez to widać I słychać tylko w Polsce takie dziadostwo jest w dreksie w Niemczech jest kulturka a u nas jak zwykle dziadostwo nie ma jak to Polaczek dorwie się do władzy i stanowiska musi pokazać ,że jest ważny słabe to jest zero szacunku dla ludzi naprawdę ciężko pracujących w biurze konstrukcyjnych to nawet czasem z nudów pasjanse się układa jeden koleś się kiedyś chwalił ale byl pijany jak świnka także tego trochę pokory szacunku dla innych , bo nie mielibyście pracy, gdyby nie było fizycznych

@Ewa

Zrozum, że to działa w dwie strony. Gdyby nie ci w biurze, to nie miałabyś gdzie pracować. Tak jest w każdej fabryce. Jedni nadają się do projektowania, inni do planowania, jeszcze inni do organizacji pracy, kontroli i rozwiązywania bieżących problemów. Są też tacy, którzy nadają się jedynie do mniej wymagających zadań i oni (przynajmniej w przeważającej większości) właśnie tak ciężko "harują" na produkcji, będąc np. gotowym do wyjścia pół godziny przed końcem zmiany. Większość tych wcześniej wymienionych widzi te i podobne "smaczki", więc racz nie marudzić o jakimś braku szacunku tylko zastanów się najpierw, zanim postanowisz kogoś usiłować "pojechać". Usiłować, bo jęki na poziomie niskiej żenady są cechą (uwaga, będzie trudne słowo) charakteryzującą "Polaczków", o których starasz się cokolwiek wypocić.

@Byly pracownik

Kiedyś Dräx płacił za energię rachunek w wysokości klikuset tysięcy, a w ostatnim czasie było to ponad trzy miliony. Coś świta?

@xla

To nie jest zasługa pracowników produkcji a np. cena ogrzewania pracownikom wzrosła z 55 zł na 135 za Giga J

xla

Zły trop, bo nie pracuję w biurze konstrukcyjnym. Pracuję w firmie dwa lata i rzeczywiście zauważam czasem dziwne "akcje", jednak jestem pewna, że to się zdarza wszędzie. Ostatnio np. zatrudnili Koordynatora Transportu Pracowniczego. Stanowisko wygrała bardzo fajna, wygadana i uśmiechnięta babka. Być może była najlepsza ze wszystkich, ale to jednak żona Dyrektora Produkcji, więc znalazło się kilka osób, które mają mieszane uczucia. Podsumowując, trzeba sobie radzić z tym, co się ma, albo rozwiązać problem inaczej, tak jak to zrobiłaś i tak jak ja to zamierzam zrobić. ^⁠_⁠^

Nicola

Banda w tym zakładzie jest i tyle ciekawe czy Niemcy wiedzą co sie tutaj dzieje może czas najwyższy coś z tym zrobić

Maciek

Siema to jak z urlopowkami coś podwyższyli w porównaniu do zeszłego roku? Plotkują że więcej ale narazie nie było nic na meilach że coś zaktualizowano

@Maciek

Nie wiem ale pora na podwyżkę urlopowki inflacja wzrosła a urlopowka jak w tamtym roku

Pracujący

Ile wynosi? Wiesz ja w poprzednim roku nie wiem, ile było, bo dopiero się rozglądam za ewentualnym zatrudnieniem tu. Wnioski o podwyżkę tu w ogóle są rozpatrywane?

Stary 12345

Siemanko. Czy w piątek dzień po bożym Ciałem będzie wolny w drexie? Ktoś coś wie??

@Stary 12345

To zależy od projektu bo na macanie to teraz jakieś cuda się dzieją .Ranna zmiana ma wolne dzisiaj a pozostałe pracują ale po co komu zbyteczny urlop który przyda się na inne okazje . To są kpiny z ludzi bo za tydzień długi weekend więc teraz powinni wszyscy pracować a za tydzień wolne. Poza tym jeden brygadzista jest chyba uprzywilejowany jakoś

Kiedy będą dostępne szatnie,to już trwa miesiąc czasu,jak nas wyprowadzili z szatni.Przebieramy się w toaletach gdzie bądż .Szatnie są już gotowe od dłuższego czasu tylko ktoś to blokuje.Kto to wymyślił to gratuluję mu samych sukcesów,jak i ten rząd który teraz rządzi krajem totalna (usunięte przez administratora)

Marleną wykrawanie
@pracownik

Szatnia już od dawna jest udostępniona ale tam mają pracownicy tylko wykrawania i nikt więcej już tam nie będzie

Mickey

Hej kiedy wypłacają urlopowki i jak w tym roku kasa dobra czy słabo ??

Georg
@Mickey

A co już wypłaty nie masz? Że o urlopówke się pytasz ?

700 z hakiem bodajze

Zuzanna
@Mickey

Ja taks jak to mówią "niekumata" i zadam dziwne pytanie. Co to są te urlopówki ? Czy to coś w stylu "wczasy pod gruszą"? Jaki socjal macie w tym roku?

Co tak rzucacie zmianami że po dwa tygodnie nocek z nocek nagle na pierwsze

melodyjna

To jak to w końcu z tymi urlopami na Tesli? Postoju ma ponoć nie być ale urlopy muszą być, czyli co dwunastki? Przecież jak przywali upał przy tych normach to będzie horror, no ale produkcja musi być być bo Berlin...

@melodyjna

Z temperaturą i wentylacją jest problem w całym zakładzie i nikt nic z tym nie robi ale robić dwunastki z powodu urlopów to już przesada

Amica

Impreza droższa niż jakby tak dorzucili sto czy dwieście do urlopowki a to i tak było by mniej niż w okolicznych zakładach no prosimy

komar

@Patryk Sam wiesz że w Qs-e są same nieroby,pieniądze biorą większe a robią tyle co kot napłakał a tacy ważni i jeszcze drygują co kto ma robić.

melodyjna

Jeśli tak to pogratulować i życzyć szczęścia w innej pracy. Ile można samemu robić i jeszcze na dwunastkach jak będą. Ja to obstawiam, że na koniec roku będzie czterobrygadówka chociaż wszyscy się zarzekają, że nie. Na wszystkich projektach gdzie była to wcześniej absolutnie wykluczone, przecież nikt straszyć nie będzie. Według mnie zaprzeczanie w tak fundamentalnych kwestiach jeśli coś takiego może się wydarzyć jest niedopuszczalne i nie powinno mieć miejsca.

Obcy

Witam , zamierzam się przyjąć na projekt tesla , chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tej tesli ? Faktycznie już jest 4 brygadowka czy tylko pomówienia? Jak atmosfera, kierownictwo ?

Lulu

Nie ma żadnej 4 brygadowki i ani słowa o niej

Tesla
@Obcy

Tesla to najgorszy projekt teraz. Przemiał większy niż kiedyś na wtryskarni. Zatrudnią 10 to może z 2/3 zostaje, reszta l4 albo się zwalnia. Normy wywindowane do granic absurdu. Co chwilę zmiany czasu pracy. Przymusowe soboty. Ciągła nagonka. A do tego cuchnie na całej hali. Jednym słowem - makabra.

@Tesla

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że "Jak coś nie pasuje to się zwolnij" nabiera coraz bardziej na znaczeniu. Jeśli tak to wygląda to ewidentnie coś z organizacją i brygadzistami musi być nie tak skoro tyle osób odchodzi.

Porazka
@melodyjna

Góra ciśnie brygadzistow o wyniki a brygadziści cisną ludzi... Stres, (usunięte przez administratora)i fatalna atmosfera na większości projektów to norma. Wojna się skończy. Połowa ukraincow wyjedzie "odbudowywać wolna Ukrainę" i wróci normalność na rynku pracy, a pracodawcy będą życzliwiej patrzeć na doświadczonych pracowników.

@Obcy

Obojętnie gdzie byś się nie przyjął to za dużo nie pokazuj. Najlepiej naucz się tylko na jednym stanowisku bo ci mają najlepiej . Są takie sytuacje że np.; jedna część stoi i kilka osób idzie na wolne a jedna na inne stanowisko bo umie a tamci nie bo oni nie umieją a pensja ta sama . Albo jak umiesz na kilku to latasz jak (usunięte przez administratora) po stanowiskach a jest masa takich co cały czas na jednym bo na innych nie umie. Na takim macanie powinni panie na komisjonowaniu trochę po przerzucać oprócz miko

@Porazka

To że cisną to prawda i normy wyśrubowane ale przede wszystkim musi być dobra organizacja pracy bo jak się robi za szybko to efektem są reklamacje i niby z jakiej racji ludzie mają robić szybciej. (usunięte przez administratora) to należy zgłosić do PIP

Pracownik 55

A ktoś interesuje się sprawa 12 które mają trwać 7 tygodni na landku ? I z tego co z słyszałem za darmo . Dziś dyrektor robił zebranie oczywiście w dziwnym miejscu chyba żeby nikt nie słyszał co się wyrabia . I tłumaczenie dyrektora że tak jest po co chwila latamy na fajki ze szybko kończymy przed czasem nie wiem on 24h siedzi na kamerach ???

@Pracownik 55

Mało ważne gdzie zebrania są robione, dyktafony dobrej jakości kosztują grosze. To samo oczywiście tyczy się Tesli, chociaż tam ludzie są bardziej chętni do współpracy bo większość tych co im nie pasowało już się ewakuowała z tamtą. Ogólnie to robią co chcą odkąd jest wojna i pełno rąk do pracy, gdyby nie to inaczej by patrzyli na pracownika.

@Pracownik 55

Nie mogą być 12 za darmo ponieważ w Polsce nie wolno pracować za darmo a po drugie i tak za te 4 godziny płaca śmieszne pieniądze za które nawet się nie opłaca zdrowia tracić . Powinna być 100 zł netto za dodatkowe 4 godziny . Po 3 chyba nie jesteście jakimiś robotami żeby tyle tygodni pracować po 12 godzin i macie rodziny . Człowiek powinien sam o sobie decydować a nie ktoś za niego i nie pozwalajcie na to

@Czerwona łapka Zabierają część premii i dodatkowo tz. stażowe które przyznane jest za lata pracy ,a nie za produkcję.Urlopu na żądanie nie radzę brać,bo zabiorą całą premię.

Czerwona łapka

Zabierają 1/20 obu premii za każdy dzień zwykłego urlopu więc i tu pewnie będzie tak samo a jak na żądanie to uznaniowo , słyszałem że jednej osobie 300 zabrali

Czerwona łapka

Czy już ktoś brał nowy urlop w nagłyxh wypadkach za 50% albo na opiekę ? Jakie są, zasady udzielania jego? Premi n bezczelnie nie zabierają?

@Czerwona łapka

Nie powinni, tylko premia jest uznaniowa więc jak ktoś nie jest pupilkiem to pewnie będą zabierać przynajmniej część. W tym zakładzie każdy dzień wolnego, a na takiej Tesli nawet godzina jak potrzebujesz to u niektórych brygadzistów koniec świata.

Gang Świeżaków

Witam. Proszę o wyrażenie swojego zdania, opinii na temat czy zakład powinien płacić szkodliwe. Filia w Siedlęcinie ma płacone szkodliwe. Wiem co zaraz będą pisać co niektórzy to się przenieś do Siedlęcina, flokowanie jest szkodliwe..... Klej też jest szkodliwy mało osób dostało wysypki od kleju. Później ludzie chodzą po lekarzach. Proszę pisać co na ten temat myślicie. Chętnie poznam wasze zdanie i opinie.

Roksi
@Gang Świeżaków

Oczywiście że szkodliwy klej. Tylko jak Ty chcesz to udowodnić? Zakład regularnie bada sytuację i zawsze "wszystko w porządku", nie mamy szkodliwych substancji i czynników. To że nie możesz oddychać na hali to nikogo nie interesuje. Na papierze wszystko wygląda jak najlepiej.

Daro
@Gang Świeżaków

Mam takie same zdanie,strasznie szkodliwe warunki pracy ,smród kleju zmieszany z przypaloną skórą aż w gardle piecze,na niektórych stanowiskach ciągły chałas aż głowy bolą.

@Gang Świeżaków

Jeśli płacą szkodliwe w Siedlęcinie to i w Jeleniej Powinni płacić zwłaszcza na klejeniu i piankowaniu . To że jednym płacą drugim nie płacą to są kpiny choćby ze względu na temperatury na halach których nikt uparcie nie chce obniżyć

Alfred
@Gang Świeżaków

Tak samo powinni płacić szkodliwe dla klejarza bo wszystkie kleje dwuskładnikowe są szkodliwe co pieniądz nie robi żeby nie były szkodliwe Prawda?????

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier