MediaExpert

Opinie o MediaExpert

Ludzie ogarnijcie się jak nie chce wam się pracować albo nie czujecie się w handlu to możecie pracować w biurze fabryce tartoku i gdzie wam się podoba. Nikt Was na siłę nie będzie trzymał. Nikt nie brał ślubu z Tą firmą. A praca jest super i kasa też ok.

amadeo11
@Tomek

Może tak ostro bym tego nie ujął ale fakt faktem nie ma tragedii

amadeo11
@Tomek

mimo wszystko, nie każdy nadaje sie do handlu to nie taka latwa i lekka branża jak mysla niektorzy

Jeśli jesteś ambitny, zależy Ci na pracy, starasz się, masz aspiracje to NIGDY W ŻYCIU NIE DECYDUJ SIĘ NA PRACĘ w Media Expert. Najpierw naobiecują Ci gruszek na wierzbie, a przy najbliższej możliwej okazji pozbędą się Ciebie jak psa. Nie ważne KIM jesteś, nie ważne co robisz, nie ważne jak bardzo się poświęcasz- Jesteś tylko i wyłącznie kolejnym numerkiem w excelu. Nie możesz wypowiedzieć swojej opinii, masz robić TO co szanowna "góra" Ci powie, jesteś pionkiem nic nie znaczącym dla firmy.

Skatowany telefon w serwisie

Wysiadł mikrofon w telefonie Huawei - reklamacja i naprawa zajęła MIESIĄC co do dnia, telefon wrócił porysowany, ze zniszczonym ekranem. Sklep przepychał się MIESIĄC co do dnia z serwisem, potem sprawa trafiła do Centrali, która po 14 DNIACH za zniszczony telefon dała 50 pln zniżki. ŻENADA !!! Uważajcie na serwis reklamacyjny i róbcie dobre zdjęcia przed oddaniem do naprawy, inaczej skatują Wasz sprzęt i dadzą ochłapy na otarcie łez.... 2,5 miesiąca + zakup nowego telefonu + opłata za przeniesienie danych + 3 wizyty w sklepie + 10 maili wysłanych...

kabom:)
@Skatowany telefon w serwisie

Kto psuje, ten potem żałuje ;) Telefon to droga zabawka

Niko

Witam pytanie odnośnie zatrudnienia staram się o pracę w tej firmie dostalem do wypełnienia kwestionariusza na którym muszę podpisać ze mam komornika albo nie ma czy jeżeli mam egzekucję komornicza mogę nie zostać zatrudniony?

Gruby Benek
@Niko

Nie było problemów z tego co pamiętam, bo była taka sytuacja gdzieś w sieci. Chodzi raczej o to żeby w kadrach wiedzieli że mogą wystąpić ew. Potrącenia z wypłat na rzecz komornika.

Doradca Klienta

Po przywitaniu się i przedstawieniu zakresu obowiązków i mojej przeszłości, przeszliśmy do tzw scenki sprzedażowej, w której musiałem przedstawić propozycje jak największej ilości produktów dla klienta, uzasadnić dlaczego ma kupić droższy produkt oraz powiedzieć coś o nowym laptopie. Dodatkowo później przekonać go do zakupu na raty i zachęcić do skorzystania z promocji. Ogólnie rozmowa trwała ponad godzinę, czułem się swobodnie a kierownik sklepu doceniał moje doświadczenie oraz wiedzę.

1. Jak przekonać klienta do wyboru laptopa za 6 tysięcy, gdy on chce tego za 4 tysiące? 2. Co w przypadku agresywnego klienta, któremu nie działa sprzęt i chce go reklamować? 3. Jak namówić klienta na wybór ubezpieczenia za 1,5 tysiąca? 4. Jakie dodatkowe produkty można zaproponować do laptopa?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Benek

Od długiego czasu pani rekruterka z Leżajska szuka doradcy klienta byłem na rozmowie przez cały tydzień ogłoszenie było na portalach z ogłoszeniem szukam pracownika dziwna osoba nikt z selekcji się nie nadaje ????. No nic powodzenia życzę pani Rekruterce w_życiu

Leszek

Praca była i jest, bywa...różnie, czasem tak czasem siak zależy od klientów, od humoru, od wielu rzeczy. Wypłata zawsze na czas, fajna atmosfera

rezon
@Leszek

Podbijam!

eloelo

Witam. Czy mógłby ktoś powiedzieć ile mniej/więcej zarabia się na stanowisku Doradca klienta?

Wolf
@eloelo

Tyle ile wypracujesz a podstawa to podstawa krajowa

Mazi
@eloelo

Podobno niektórzy wciągają nawet 10 tys. PLN, ale pewności nie mam

dave
@Mazi

bo to zalezy od tego jak pracujesz czy dobrze itp

ok

Konsul

Hej, powie ktoś coś jak to wygląda ze zniżkami na zakup sprzętu w ME? Chwalą się tym w ogłoszeniu i jestem ciekaw

Maruder
@Konsul

Zniżki są różne - czasem są śmiesznie niskie, a czasem całkiem spore. Nie ma na to reguły, na każdy sprzęt jest inna.

Baloo
@Maruder

Niedawno skorzystałem pierwszy raz ze zniżki i przy zakupie trzech sprzętów AGD zyskałem ponad 8 stówek. Sam oceń czy to dużo, czy mało

Maruder
@Baloo

@Balo która część mojej wypowiedzi sugerowała coś innego? ????

Monika D.

Odradzam jakiekolwiek zakupy w tej sieci. Dla nich klient przestaje istnieć w momencie kliknięcia przycisku "zamów". W razie jakichkolwiek problemów z zakupionych sprzętem lub złożoną reklamacją nie liczcie na jakiekolwiek zainteresowanie czy pomoc z ich strony. I najważniejsze: trzeba się liczyć z tym, że kupując nowy sprzęt dostaniecie używany i wadliwy. Lepiej skorzystać z ofert konkurencji.

No no

Jak praca jako doradca klienta? Jak grafik i pensja? Gdzie są szkolenia?Pomożecie? Bo nie wiem czy wysyłać cv.

Kuba

Praca jest ciężka, niestety jak to w handlu nacisk na sprzedaż, nierealne cele, "góra" ma gdzieś pracownika. (usunięte przez administratora) Pracownik jest od wszystkiego, dostawy, sprzedaż, kasa, sprzątanie, mycie kibla, dosłownie wszystko, co chwilę jakieś durne zmiany z zarządu. W tej firmie wszystko na priorytet na już, wszystko ma by na już a ludzi brak. Kierownik rano każe posprzątać magazyn, przyjąć dostawę a potem się czepia że się siedziało w magazynie i nic się nie sprzedało(usunięte przez administratora) zero stabilność i zero życia prywatnego bo cały czas nadgodziny, pracodawca bardzo słaby. Jak ktoś ma nerwy to może się zatrudnić żeby dorobić, ale nie przejmować się biadoleniem o wyniki bo to się nigdy nie skończy choćby człowiek wyprzedzał cały sklep...

Arczi
@Kuba

Bo w pracy się pracuje, a nie bumeluje. Pamiętaj, żę wszędzie dobrze gdzie ans nie ma

@Arczi

Problem w tym ,że w papierach masz np specjalista ds sprzedaży i usług, a nie magazynier, sprzątacz, ochraniarz itd

Ksawek

Pracowałem w ME prawie 5 lat. Rok temu przeszedłem "na swoje". Kolorowo nie było, w pracy trzeba było pracować, były lepsze dni i gorsze dni - czyli dokładnie tak samo jak u mnie teraz i jak we wcześniejszych pracach. Wielu moich znajomych nadal pracuje w MEx i powiem tyle: co tu ludzie wypisują, głowa mała. Przemyślcie sobie o czym piszecie, bo to nawet zabawne nie jest i każdy kto pracuje i pracował wie, że jakieś bzdury to są. A tym, którzy nie wiedzieli, że w pracy trzeba pracować to do powiedzenia nic nie mam bo już jestem ponad to.

@Ksawek

komentarz tego Pana jest sponsorowany, prosta zasada by zasypać negatywne komentarze krótkimi pozytywnymi lub odkopać długi wątek z przed miesięcy by wszystko co złe znalazło się na drugiej stronie. ME to firma nastawiona na wyzysk pracownika oraz klienta który przy chodzi coś kupić. Niejasne warunki pracy, brak stabilizacji.... wszystko to już zresztą jest opisane na tym forum, oczywiście zakopane przez komentarze pisane z centrali. Cztery miesiące temu sam widziałem jak mój przełożony odpisywał na tym forum by wybielić siebie i swój salon przed centralą. Nie polecam, odradzam, a dla wahających się dodam tutaj nic nie jest związane z elektroniką, czym mniej o niej wiesz tym lepiej, praca dla osób mało ambitnych którzy nie będą zadawali pytań o wypłatę kodeks pracy i standardy pracy, i najlepiej by klienta dobrze robili w jajo.

J.
@nie polecam

ale ekspert z pana doprawdy wszystko pan wie w internecie, ja pracowalam w media expercie i powiem tyle narzekac kazdy potrafi ale pracowac to juz nieliczni a niestety nikt za siedzenie na tylku nie placi albo sie to zrozumie albo sie w kazdej pracy bedzie mialo problem tyle

@J.

To dlaczego Pan już tam nie pracujesz ? Ja zrezygnowałem z wyżej opisanych powodów. A co do innych ludzi i pana stwierdzenia o siedzeniu na czterech literach: bo ludzie nie chcą nic za darmo, ludzie chcą ciężko, uczciwie, rzetelnie pracować, ale za tę pracę chcą godnie żyć, i tego im nie zapewniacie.

J.
@nie polecam

A plany rodzinne i zyciowe coś człowieku to ci mowi? zmieniają się ja i całe zycie, tak ludzie nie chca nic za darmo ale za prace jest wynagrodzenie, w takim czsie jak jest teraz kryzys moze sie komus oczy otworza ze lepiej miec stala prce z wyplata niz zostac z niczym

@J.

Jaki kryzys? Branża AGD RTV nie odczuła tego tak jak gastronomia. Sprzedaż była i to duża. Zwłaszcza, że sami przedstawiciele mówią, że wzrosły zamówienia na sprzęt AGD RTV. Pracuję już kilka lat w ME. Kasa ciągle ta sama za to wymagania coraz większe. W końcu kiedyś skończy się wyciskanie cytryny. A poza tym ludzie nie są głupi tak jak myśli centrala, nie dają się nabrać na pseudo promocje

Promo nie
@pracownik

Idąc twoim tokiem rozumowania, to trzeba by przejść na handel wymienny, bo sprzedaż zawsze niesie ze sobą a to promocje, a to zniżki, raty, prowizje itd. cały świat prowizją i rabatem stoi

Zaczął się kryzys, bardzo się cieszę, że niektórzy zrozumieli, że zamiast narzekać i biadolić warto się było wziąc do roboty i docniać pracę póki się ją miało. Tyle ode mnie

doRczeczy
@1111

Gratuluję. Wg twojego mniemania każda wypowiedź która jest negatywna to wylewanie żali bo nie chciało się pracować. Mam nadzieję że w najbliższym czasie w końcu ludzie powiedzą co naprawdę myślą o tej firmie. (usunięte przez administratora) Szczera prawda.

Betka
@1111

Bonarka kilka osób już pa pa. Wkurzająca inwentaryzacja i odpowiedzialność finansowa.

Kris
@doRczeczy

Co myślą.. Ja myślę, że w końcu ruszamy, bo rząd poluzował restrykcje. Cała naprzód:)

doRczeczy
@Kris

Pasy zapnij bo mogą występować turbulencje. Popytaj kolegów i koleżanki, tylko tak rzetelnie, najlepiej z kilku sklepów.

Czaq

Pracuje i jest spoko, firma dba o pracowników, nie ma lipy pozdro

@Czaq

zychu

Rekrutacja ok, są fair na rozmowie żadnych sztuczek. Co na papierze to faktycznie w robocie. ok

@zychu

Maciej

Bardzo dziękuje całemu Media Expert za to że w tym trudnym czasie jestescie otwarci i można zamawiać z bezdotykową dostawą, dzwonilem, pytalem sprzet bedzie niedlugo, obsługa klienta dziala jak zawsze na najwyzszym poziomie, polecam!

@Maciej

@Ewa

Z zarządu

@Maciej

normalny i szczęśliwy

przyznam że jest co robić, jak masz lenia to daj sobie spokój bo trzeba się nabiegać. mi to akurat pasuję. co sklep inaczej bo zależy kim jest kierownik ..czy człowiekiem .... wiem że sporo kadry zarządzającej jest ok. sporo zaczynało od samego dołu i to cieszy. zarobki ..... zdecydowanie najlepsza strona tej firmy, jak naginasz i dobrze gadasz, jak czujesz bluesa w handlu to będziesz szejkiem. zarobki sięgają nawet 10k na rękę. ja tyle jeszcze nie mam ale mój kolega z działu niemal co miecha ...zna się na rzeczy i ma dar. ale go gonię i dogonię. generalnie szukałem pracy aby dobrze zarabiać i ją tu znalazłem. nie będę teraz szukać dziury w całym bo trzeba było dłużej zostać czy kierownik miał zły dzień. trudne sytuacje są wszędzie ...nie wszędzie pracując na "zwykłym" stanowisku możesz sprawić sobie godna furę i żyć dobrze. ja mówię kierownictwu - nie zmieniajcie zasad, jeszcze trzy lata temu marzyłem aby zarabiać 4k .... dziś nie chcę już tak mało zarabiać. pozdro dla leserów co myślą że friko coś dostaną.

xxDomE
@normalny i szczęśliwy

no cóż jak ludzie przychodzą do PRACY i mysla ze nic nie musza robic bo im wszystko spadnie z nieba to potem sie pojawia takie opinie ze hurr durr trza pracowac w pracy a na wejsciu mi milionów nie dali jak to mozliwe, sam pracowałem w media expert po studiach i to był ajfaniejszy etap, fajni energiczni ludzie, dużo śmiechu, dużo nauki, duzo latania bardzo miło wspominam

Krzysiek
@normalny i szczęśliwy

Nie w każdym markecie tak sie zarabia. Podstawa to minimalna, u nas realne zarobki to max 4k i to trzeba sie na to napracować. To krzywdzące, tym bardziej, ze teraz jeszcze ucina sie nam kasę nawet w sklepach które działają i ciągną to wszystko

Radek

Dziwne opinie pojawiły się i tutaj i w zakładce rozmowy kwalifikacyjne oraz pod innymi sklepami terga, te same ksywy, podobne brzmienie. Fajnie sie próbuje firma wybielić po masowych zwolnieniach.

Trevor

Prace w Media Expert wspominam chyba najlepiej ze wszystkich sklepów z elektroniką (a sporo ich było w czasach studenckich). Bardzo fajna ekipa, dobre warunki pracy, było śmiesznie, było trochę roboty, ale w zespole zawsze raźniej. Z paroma osobami do dziś mam kontakt, niektórzy nadal pracują tam chociaż już na wyższych stanowiskach wiadomo. Sentyment jest, do tej pory najczęściej kupuje też w ME.

Noah
@Trevor

Bo ja mój panie jestem "starszom doradcom" i specjalistom...

Dogy
@Noah

Widać, że komuś żal d ściska...:)

prawdziwy pracownik

Jak ktoś nie ma ambicji, to nawet taki zwrot jest dla niego niezrozumiały, prawda? Pocieszę cie jednak - podrośniesz, dojrzejesz, a może wtedy zrozumiesz. Bajo:)

@prawdziwy pracownik

Jeżeli szczytem marzeń jest awans na st. specjalistę to gratuluje

prawdziwy pracownik
@pracownik

Awans zawsze motywuje, a w ME zajść można naprawdę wysoko. Zobacz na ich fejsa, tama pracownicy chwalą się tym, co osiągnęli. Włóż trochę wysiłku

Zostaw merytoryczną opinię o MediaExpert - Warszawa

• Jak się pracuje w MediaExpert?

Zobacz opinie na temat firmy MediaExpert tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 226.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MediaExpert?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 118, z czego 19 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 54 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MediaExpert?

Kandydaci do pracy w MediaExpert napisali 22 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MediaExpert