Opinie o Bowa Polska Sp. z o.o. w Złotkowo

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bowa Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Bowa Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bowa Polska Sp. z o.o. w Złotkowo

Hej ile ma na początek pracownik na produkcji i czy jest zatrudniony przez pośrednika czy przez firmę.Sa działy których lepiej unikać? Jestem zainteresowana pracą.Czy jest jakiś dodatek za dojazdy z poza miejsca zakładu pracy? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Niki

Nie ma dodatków za dojazdy. Nowy pracownik dostaje na tą chwilę 14,50 brutto na godzinę.. Ma być ponoć więcej teraz Plus premia oczywiście. Na każdym dziale jest inna praca więc ciężko stwierdzić. Zależy od ludzi

@Niki

Nowy pracownik dostaje 16zł brutto

16 plus premia?
@Syrena

16 plus premia?Jakieś dodatki?

Wueska

Nie polecam pracy na dziale pakowania. Nie można słowem się odezwać, a jak zadajesz za dużo pytań to Pani W. ma pretensje. Panie tam pracujące są super ale brygadzistka to kompletna porażka. Nic nie wolno, a już w ogóle podważać jej kompetencji, których zbytnio nie posiada. Nikt cię tam nie doceni, ale co się dziwić jak rządzą tam typowe " Grażyny ", DZIAŁ PAKOWANIA OMIJAĆ ,NIE POLECAM !!!!!!!!!!!

@Wueska

Uwierz że to co masz na pakowaniu to nic w porównaniu z narzedziownia podległą pod jednego idiote któremu coś się wydaje a poza firma własnej (usunięte przez administratora) z chaty nie wynuzy.Cham,prostak ale przede wszystkim pospolity frajer.Cwelu przyjdzie na ciebie czas bądź tego pewien!

Wueska
@Odp

Jak to możliwe, że tacy ludzie zajmują takie stanowiska? Skąd oni ich biorą? Na pakowaniu jest tyle młodych i ambitnych dziewczyn, które świetnie sobie radzą i są mega zdolne. Pani W. szkoli je jak psy, nawet do toalety w biegu. Żałosne ????

bolo
@Odp

Witam wszystkich serdecznie. Powiem wprost, trzeba być zwykłą parówą aby tak o kimś pisać, a już grozić komuś. Jeśli tacy ludzie tam pracują to widać, że atmosfera nie jest tworzona przez przełożonych tylko przez takich jak ty, lepiej się nad tym zastanów człowieku co wypisujesz bo przez to psujesz opinię sobie i swoim kolegom. Nieudaczniku i wsiołku jeden. Pozdrawiam, ale tylko tych normalnych.

@bolo

Jezel ktoś w miejscu pracy zachowuje się jak skończona (usunięte przez administratora) naduzywajac w wyjatkowo frajerski sposób stanowiska traktujac ludzi jak śmieć to musi być świadomy że prędzej czy później zostanie mu to podziekowane.A co do groźby,to nie groźba tylko OBIETNICA! A kto jest parową to niedługo zobaczysz.

@bolo

Przelozonych?Ten kondon niby przelozonym?Frajerskie teksty do załogi,nabijanie się,za każdym razem robienie głupiego z każdego a ty jeszcze takiego cwela bronisz?No chyba że jesteś nim.Za wszystko przyjdzie zapłacić i to w wyjątkowo bezwzgledny sposób a wiesz co jest najlepsze że sam sobie parowo jesteś winien!

a
@Odp

ja już w końcu nie wiem o kogo chodzi

@Wueska

Nie wiem co masz na myśli tacy ludzie, większość brygadzistek w tej firmie pracowało na produkcji albo na kontroli i mają przepracowane po naście lat albo i więcej i też były młode zdolne i ambitne. Czyli teraz bo są stare to wyrzucić za burtę,a atmosferę w firmie tworzą wszyscy pracownicy a nie dyrektor,księgowa czy brygadzista . Jeżeli młoda dorwie się do władzy za jakiś czas będzie taka sama a może gorsza od obecnych brygadzistek czy brygadzistów

Bartosz
@syrena

Wiecie może, czy rozpoczynając pracę w firmie Bowa Polska od stanowisk szeregowych są realne szanse na to, aby w przyszłości awansować na wyższe stanowiska? Chciałbym poruszyć ten temat i dowiedzieć się, jak pracodawca podchodzi do ewentualnego nagradzania pracowników właśnie poprzez awans. Możecie przedstawić, jak to wygląda?

Robert
@Odp

O kogo chodzi? Chociaż inicjały?

@Robert

Wie sława

Kiedys
@Bartosz

Masz szansę. O ile masz wyższe wykształcenie. Jakoś firma nie do końca patrzy na doświadczenie. Mają gdzieś ludzi z doświadczeniem. Musisz być albo wykształcona albo świetnym dupowłazem, żeby coś tam osiągnąć.

JW

Witam, jak wyglądają zarobki w dziale księgowości? Jaka rotacja kadry i atmosfera w dziale?

beatrice
@JW

jest ok, dobrze się pracuje. atmosfera na plus.

Edward
@beatrice

O, dzięki za podzielenie się zdaniem, ale byłoby warto je trochę rozwinąć. Napisałeś/aś o atmosferze, ale nic o zarobkach, co o nich sądzisz? Można liczyć na wyższą stawkę niż minimalne wynagrodzenie?

Mela

Witam. Są osoby które dojeżdżają z Wągrowca? Czy jeździ autobus? Pozdrawiam

Emilia
@Mela

Rozumiem, że pytasz o autobus pracowniczy, z firmy Bowa, tak? Ciekawi mnie Twoje pytanie, bo przez nie zakładam, że firma leży w dość trudno dostępnym komunikacyjnie miejscu - czy tak? Fajnie byłoby, gdyby ktoś napisał kilka słów więcej na ten temat.

Dojazdy
@Emilia

Firma znajduje się przy głównej drodze do Poznania w bardzo Bliskim sąsiedztwie tego miasta lecz zarobkowo wygląda na tyle słabo że bardzo mało osób produkcyjnych z Poznania tam pracuje.Wiekszosc to Oborniki-okolice.Widze że niektórzy pytają o dojazdy z Wągrowca czy dopłaty do dojazdów.Drodzy Państwo firma patrzy by jak najmniej Wam zapłacić.Bez bardzo dużej liczby nadgodzin nawet nie myślcie nawet o średniej a co dopiero o finansowaniu dojazdów w zakresie inwidualnym.Oczywiscie są takie firmy co zwracają 80 procent za dojazd na paliwo ale nie ta firma.Dojazd z Wągrowca jest autobusem jadącym chyba z 2 godziny.Pytanie czy firma będzie wysyłać busy do Piły,Buku,Komornik a może do Częstochowy?Nie lepiej dać godne wynagrodzenie ludzia z okolic którzy nie musieli by specjalnie dojeżdżać wiele kilometrów.Osobiscie jeżdżę z Obornik samochodem z dwiema lub trzema koleżankami i zostajemy na wszystkich możliwych nadgodzinach niestety tylko wtedy się to w miarę kalkuluje.Malo jest osób dojeżdżających inwidualnie.Niestety koszty.Gdyby zarobki były lepsze to i wydajność lepszą bo taki pracownik co wie że dobrze zarabia to bardziej się przykłada do pracy i jest potencjalnie stałym pracownikiem.Ale co ja się będę rozpisywać.Starzy pracownicy wiedzą o co chodzi a nowi mają to ...A i tak znajdzie się zaraz fala hejtu że trzeba było się uczyć itd.Swoj wpis opieram na tym jak jest.Pozdrawiam

Automatyk

Śmieszna firma. Rozmowa miała charakter przesłuchania przez złego i dobrego glinę. Trwała może z 15min. Po mojej odpowiedzi o oczekiwane zarobki pytanie czy to brutto i dość szybkie urwanie tematu. Podałem kwotę identyczną jak w formularzu aplikacyjnym (medianę rynkowa). Szczęścia życzę w szukaniu pracowników w taki sposób. A i chciałbym przeprosić panią z HR, że miałem wogóle czelność zadać jakieś pytanie podczas tej rozmowy. Dwóch pozostałych już nie zdążyłem. Firma dała sobie miesiąc na odp. pozytywną. Nie zamierzam czekać na ten "akt łaski".

Co się dotychczas robiło, coś o sobie. Kilka pytań z robotyki. Co w sytuacji gdy...

Słabe

Pomimo mojej antypati do Łukasza pisanie na tematy prywatne jakie by one nie były czy prawdziwe czy nie to raz że wtrącanie w nie swoje życie a dwa że to forum o firmie a nie niespełnionej czy zawiedzione miłości.No cóż poradzić może nie spelnilas oczekiwań.

???

A od kogo przekazać te pozdrowienia?

Lolabel

@Z76

2800-3400

Hej
@Gugus

Tyle to nawet nie zarabia zwykły ślusarz do przyuczenia tylko około 3500-4000 netto a nie operator cnc.Skoro tyle ma operator cnc to chyba jakiś żart.

Stara

Musicie wszyscy trafić na dział DAIMLER.... HIHI DAIMLER to nie Bowa... Daimler to styl życia... Polecam

Nowa
@Stara

Zapomnialas dodać na zmianę Katarinki tam to szkoła przetrwania.No ale wszystko zaczyna się od góry.W końcu ta przyjaźń nie bierze się z niczego: -)

@Nowa

Rozum nie brwi niema nie narysujesz jeśli masz problem lub czujesz się pokrzywdzony bądź pokrzywdzona idź i powiedz prosto w oczy... Najlepiej (usunięte przez administratora) obrobić za plecami pozdrawiam serdecznie

Natalia
@Kasia

Troszkę odbiegacie od ważnych tu tematów. Wiele osób - w tym ja - szuka tu konkretnych informacji o aktualnych warunkach pracy w Bowa. Mnie najbardziej - na chwilę obecną - interesuje kwestia umowy, którą oferują tam nowym pracownikom. Możecie mi coś o tym powiedzieć?

@Natalia

Ale to jest o warunkach a raczej chorej atmosferze w tej firmie.Niestety do puki właściciel nie zmieni góry oraz kilku pracowników zarządzających to w dalszym ciągu będzie jak jest.Najlepsze że są związki zawodowe a nie potrafimy z nich korzystać.Dlaczego w dalszym ciągu pracują tam ludzie którzy przez lata mobingowali pozostałych pracowników? Tak trudno zgłaszać ich zwiazka i wysyłać informacje do właściciela? Uwierzcie że żaden z tych pseudo przełożonych nigdy nie będzie miał żadnych skrupułów nad nami.I nie wierzcie że co kolwiek zalatwicie przez HR czy nie daj Boże przez dyrektora bo to ten sam układ co moberzy przełożeni.Innaczej Ci ostatni już dawno by nie pracowali.Tak droga Kasiu,Wiesiu,kierowniku narzedziowni.To o was głównie to negatywne forum i to wy psujecie wizerunek firmy oraz atmosfere.Ale jak widać spadochron ochronny gwarantuję wam własną głową dyrektor z układu.Drodzy nowi pracownicy czy na pewno chcecie pracować pod takimi ludźmi? Tym bardziej że kasa pupy nie urywa.

@Nowa

Moja opinia nie jest negatywna wręcz odwrotnie lubię swoją pracę i swój dział i obie brygadzistki.. Jeśli komuś nie podoba się pracą w firmie Bowa zawsze można szukać innej... Takiej gdzie wam zapłacą za nic nie robienie

@Stara

Tak, tak Daimler styl życia dziękuję za taki styl ha, ha po 12 godz. no okrągło nawet kasy nie mam kiedy wydać

Obserwator

O jakiej to trudnej sytuacji Stara mówisz przecież zatrudniają nowych pracowników z tego co wiem

Stara

Pracuje w Bowa 5 lat. Nie rozumiem skąd tyle jadu w ludziach i negatywnych ocen. Idealnie nie jest Ale nie jest też źle. Wynagrodzenie zawsze na czas. Stabilizacja zatrudnienia. Firma dopłaca do posiłków, mamy 3 darmowe ciepłe napoje, świeże owoce. Czego Wy ludzie chcecie ? Żeby Was po stopach całowali że raczycie do pracy przyjść? Jak Wam tak źle to czemu nie zmienicie pracy ? Najlepiej tylko narzekać. Pracuje na dziale ze wspaniała brygadzistka - mam fajna załogę- wiadomo spięcia zdarzają się Ale to jak wszędzie - różni ludzie różne charaktery. W tej chwili firma jest w trudnej sytuacji- Ale robi wszystko byśmy nie stracili zatrudnienia. Przeczekują ten trudny dla gospodarki czas bez redukcji etatów. A Wam ciągle źle- to zmieńcie sobie na lepsze- Bowa bez Was przetrwa. Czasem mi wstyd że Wy kobiety tak płytko myślicie. Tylko stale więcej I więcej zawsze niedosyt. A czasem dobre słowo motywuje by chciano dać właśnie to więcej- Ale jak zawsze jest źle to aż się odechciewa. Więcej optymizmu drogie koleżanki i obiektywizmu.

@Stara

Buahaha zaraz padne!W takim razie za tego banana i ciepłe napoje zapłać kredyt za mieszkanie i wyzyw dzieci (usunięte przez administratora)!Co za chora opinia,że dobre słowo motywuje?W tej firmie są niektore działy prowadzone przez wybitnych mogerow którzy gnoja i traktuja ludzi gorzej jak niewolników! Atmosfera tragiczna,TRAGICZNA! A o kasie to ciągle mało? (usunięte przez administratora) podlicz koszty życia a dopiero później pisz czy faktycznie jest tak dobrze jak piszesz bo chyba ledwo co podstawowke skończyłaś skoro twierdzisz że jest kasa ok?Za te grosze sama się nie utrzymasz nawet na wynajmowanym a co dopiero z dzieckiem i kredytem.Jakby tego mało to przychodzisz do pracy i jesteś goniona jak pies!Co do negatywnego forum to nie bierze się z nikad tym bardziej że negatywne opinie podziela tu wiele ludzi.Optymizm będzie jak właściciel w końcu przejrzy na oczy i zwolni kilka osób tak krytykowanych i na które skarży się tak wieleu pracowników i da w końcu podwyżki na miarę tak dobrej niemieckiej firmy.Bo narazie to tylko wstyd.Przykre

Xxxx
@Stara 2

Widać mobing nie jest ci obcy - sądząc po ilości wyzwisk w jednej wiadomości. Jeśli płaca ci za mało zmień proszę prace i idź tam gdzie dadza ci więcej a szefostwo będzie cie nosić na rękach za to ze jesteś! Chyba nie wiesz co to znaczy być gnojonym jak pies- spróbuj w innych firmach a dopiero się zacznij wypowiadać. Zła atmosferę tworzą takie Przypadki jak ty, którym wiecznie się nic nie podoba i obojętnie co by się nie stało są na NIE. Nie chcemy tu takich „ koleżanek” , wiec próbuj szczęścia gdzie indziej

Dokładnie tak!

Neutralna
@Xxxx

Prawda taka że te negatywne wpisy was bolą i czujecie że się wam na górze pupy palą.Szkoda że nie potrafiliscie nigdy wyciągnąć wniosków z tego jak negatywnie jesteście jako przełożeni postrzegani.

@Stara 2

Droga koleżanko. Muszę Cię rozczarować Ale mam wyższe wykształcenie - życie tak się potoczyło że narazie pracuje na produkcji. Aczkolwiek Twoje wykształcenie chyba nawet podstawowe nie jest skoro jedyne co przykuwa uwagę to ilość wyzwisk w Twojej wypowiedzi. Nie jest idiotką - jak mnie nazwała - raczej racjonalistką która potrafi docenić to co ma. Mam pracę stabilna wynagrodzenie na czas i mogę zapłacić hipotekę w terminie. A skoro Tobie nie wystarcza to zmień pracę- powodzenia ! Motywatory dzielimy na płacowe i poza płacowe. Banany o których piszesz należą do tych drugich - nie mówią że decyduje to o tym że tu pracuję a jedynie o tym że firma Stara się dać nam coś ponadto ile musi. Fajnie jak ktoś potrafi to docenić... pozdrawiam I życzę lepszej pracy !

Uyy
@Neutralna

Jak narazie widać ze tylko ciebie coś boli i to bardzo. Powodzenia w szukaniu lepszej pracy. Nie pozdrawiam

@Uyy

Dokładnie . Widać koleżanka ma problem I zamiast sobie pracę zmienić to się w necie żali. Nikt nikogo za siłę nie trzyma.

@Stara

W takim razie skoro zapłacisz hipoteke oraz dojazd do pracy to ciekawe z czego się utrzymujesz bo z prostego rachunku na życie nie powinno Ci nic zostać!Chyba że żyjesz dzieki bananom

@Stara 2

@Stara2 po Twojej odpowiedzi wnioskuje że sama ledwo podstawówka skończyłaś. Bo jeśli posiadasz wyższe wykształcenie to mało prawdopodobne żebyś pracowała na produkcji. Co do zarobków to każdemu zawsze będzie mało. Ludzie myślą że pracują na produkcji będą zarabiać kokosy. A najlepiej nie nie robić a przelew na kilkantusiecy miesięcznie sam będzie przychodził. Żyjemy w takich czasach jakich żyjemy. I niestety zeby zarabiać na godne życie to trzeba było się uczyć i mieć odpowiednie wykszatkecie A co za tym idzie pracę ma odpowiednim poziomie. A nie narzekać na zarobki kiedy pracuje się na produkcji i wielkich kwalifikacji nie potrzeba.

Ehh

I się forum rozkrecilo,czyżby negatywne wpisy tak poruszył którąś brygadzistke?Boimy się o stołek?Fajnie że znów coś zaczyna się dziać bo nudno już było.Ciagle tylko jechanie po tej biednej firmie i wspaniałych brygadzistkach.A teraz przynajmniej będzie wesoło i przy okazji wyjdą jakieś brudy a tych nie brak.Ps Pani z wyższym wykształceniem chyba nie z przedmiotów ścisłych bo coś ciężko mi sobie wyobrazić jak Ty kobieto za te marne pieniążki płacisz hipotekę,życie,dojazdy,ubranie,leki itd.Nie licząc potomstwa.No chyba że jesteś utrzymanka to wtedy fakt że pensja starcza na hipotekę i nic więcej.

@Ehh

Widzę że same prymitywy tu się wypowiadają. Aż wstyd że z takimi osobami się pracuje. Po takich tekstach nie dziwię się że zarząd firmy ma Nas za bandę bezmozgich kobiet które same nie wiedzą czego chcą. Nie nie jestem niczyja utrzymania. Zarabiam ja I zarabia moj mąż. Uważam po prostu że chcecie zarabiać jak prezesi mając zawodowe wykształcenie. Odrobinę rozsądku drogie Panie.

Bzdura
@Stara

Po prostu bolą was negatywne wpisy bo są prawdziwe! Gowniana kasa i moberzy za przełożonych tolerowani przez właściciela!

Sławomir
@Bzdura

Mocne słowa umieściłeś na forum. Widzę, że negatywnie oceniasz poziom zarobków oraz panującą tam atmosferę. Czy jesteś w stanie podać konkretne przykłady, które potwierdzą Twój wpis o rzekomym mobberach w firmie Bowa Polska?

@Stara

Wstyd to za dyrektora że niby ma wyższe wykształcenie ale nie ma nawet podstawowego wychowania nie mówiąc o reszcie zarzadzajacych tzw brygadzistow.Zresztą o czym tu pisać.Ocena firmy jest jedno znaczna prymitywy.Wstyd że tak traktujecie ludzi!

Byly pracownik kołchozu

Powiem tak :drodzy -prezesi,dyrektorzy,kierownicy ,brygadziści i drodzy ,,podrzędni"pracownicy .. zapraszam do firmy Amazon Poz1 jak powinno się szanować i pracować z ludźmi !!!zapraszam !!jest tam ciężko ale chcę się pracować a nie z takimi burakami jak Wy!!

Laleczka " Czaki"

Polecam prace na innych działach, ale dzial pakowania to umieralnia i sanatorium hahahah. Pani Wiesia o nieświeżym oddechu, traktuje tam pracujace Panie jak niewolnice. Przez takich psedo brygdzistów atmosfera na tym dziale była i jest nie do wytrzymania. (usunięte przez administratora) idzie się na czas. Plotki to dla niej i niektórych Pan chleb powszedni. Dziewczyny są traktowane jak niedołężne i niedorozwinięte. Wydrukowanie etykiet to wyższa szkoła hahahahah, tylko brygadzistka to potrafi. Wiecha wyluzuj i zacznij doceniać ludzi którzy ciężko tam pracują, a nie kablują. Z pozdrowieniami dla dziewczyn z pakowania byla pracownica M.

Kitka
@Laleczka " Czaki"

W końcu ktoś to rzeczowo opisał. Brawo brawo brawo. Ja pracuje na innym dziale i nigdy nie chciałabym trafić na pakowanie.

@Laleczka " Czaki"

Hmm,fajnie jest oczerniać ludzi anonimowo! Zastanawiam się dlaczego nie powiedziałaś jej tego wprost tego co myślisz, a jeszcze obraziłaś dziewczyny z pakowania że pracują w umieralni. To ja pytam kto by ten cały towar spakował ludzie którzy przebywają w umieralni czy sanatorium? TY Laleczko,,Czaki'' jesteś anonimowa to ja też .....

@Laleczka " Czaki"

Tak mnie zastanawia jedno dlaczego Ci co tak oczerniaja innych nie mają odwagi podpisać się z imienia i nazwiska... A tak w sumie to cieszy fakt że już była pracownica M bo takich pustych ludzi to nam w Bowie nie potrzeba

Nikodeolion
@Kasia

Została wyrażona opinia na temat działu pakowania, i tyle. Co tu więcej pisać? A ze umieralnia, no cóż pewnie nie bez powodu.

@Nikodeolion

Opinie o pakowaniu wyraziła dziewczyna które pracowała u nas 3 miesiące .To ile ona wie o naszej pracy i o nas? Nie osiagnela tego co chciała i teraz się msci. Uważasz że to w porządku że nazwała nas umieralnia.?Dlaczego??????

@Laleczka " Czaki"

Pakowanie to my , dziewczyny pracujące tu po kilka i kilkanaście lat ,więc nas obrażasz nazywając umieralnia i sanatorium . Jednocześnie nas pozdrawiasz ? To ty wyluzuj ,odpuść sobie . Wylecz się z tej nienawiści i zajmij swoim życiem.

Nikodeolion
@Sp

Nie wnikam w to, ile kto pracował. Nie znam sytuacji, wyraziła opinie, co nie jest zabronione. Dajcie spokój wszyscy

Daga$$/^#*@
@Sp

Dział pakowania nigdy nie miał dobrych opinii w tej firmie. Byłam tam gościnnie, do pomocy i za żadne pieniądze nie chcialabym tam pracować. Ta kobieta pracowała tam 3 miesiące, jestem w szoku bo ja nie wytrzymalabym nawet miesiąca. Wyraziła zdanie bo może to zrobić, ma do tego prawo. Wydaje mi się ze atmosferę tam panującą można porównać do sanatorium.

@Nikodeolion

Ktoś umarł na pakowaniu????????????????????????

pracownik xxx

Co do firmy: pieniądze zawsze na czas, a nawet przed, gwarancja zapłaty za każdą przepracowaną nadgodzinę, bogaty pakiet socjalny, szkolenia, badania, środki ochrony, w porównaniu z innymi rodzimymi firmami w okolicy, które dają 2250 brutto i nic poza tym, to niemiecka BOWA wypada całkiem dobrze. Co do brygadzistów: - to faktycznie problem jest duży, chyba większy niż niektórym się zdaje, a firma nie do końca potrafi sobie z nim poradzić. Chociaż są w Bowie brygadziści, którzy potrafią stworzyć na swoim dziale dobrą atmosferę, zachowując przy tym należyty ład i porządek, to nie wszyscy potrafią trzymać taki poziom. Może w niedługim czasie to się zmieni. Chodzą słuchy, że w tym roku rusza pierwszy proces przeciwko jednej z brygadzistek, która przez długi czas mobbingowała swoich podwładnych oraz w wulgarny i obrazliwy sposób wypowiadała się na temat szefostwa firmy (Niemcach). Zobaczymy co z tego wyniknie. Aby przez skrajną głupotę i nieodpowiedzialność jednej osoby nie dostali po d...e wszyscy. Chociaż z drugiej strony, może to i dobrze, będzie to sygnał dla innych, że z patologią można, a nawet trzeba walczyć!!! Takie sprawy przedawniają się po kilku latach, jest więc czas na przygotowanie się i pozbieranie dowodów. Swiadomość ludzi w tym zakresie jest coraz większa, są też organizacje, które nieodpłatnie pomagają ofiarą przemocy w dochodzeniu swoich roszczeń. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek byliśmy ofiarami lub świadkami mobbingu, czy poniżenia, nie bójmy się o tym głośno mówić i koniecznie poinformujmy o tym odpowiednie instytucje. Najgorsze co możemy zrobić, to schować głowę w piasek i udawać, że nic się nie stało. Mobber na to właśnie liczy. Jedno jest pewne - żadne procedury i wewnątrz zakładowe polityki nie zmienią człowieka, zwłaszcza takiego, który był kiedyś zwykłym robolem, a pózniej dostał trochę władzy do ręki. Takiemu to ludzie nawet zaczynają śmierdzieć - dosłownie. Tymczasem kluczem efektywności pracy i zadowolenia pracowników jest budowanie pozytywnego, przyjaznego i koleżeńskiego klimatu wśród załogi, codzienne doskonalenie relacji z zespołem, umiejętność łagodzenia i gaszenia konfliktów, a nie ich podsysanie oraz dobra komunikacja bez knucia, intryg, plotek, szykanowania, obgadywania, wyśmiewania, nierównego traktowania itp. Mobberzy - przyszli i obecni, pamiętajcie, nie jesteście bezkarni, sprawiedliwość prędzej czy pózniej was dopadnie, a krzywda ludzka nie ma ceny.

Agnes
@pracownik xxx

kolezanko odłóż na bok slownik i pisz po polsku bo czesc osob nie zrozumie co piszesz na tym forum haaahaaa

@Agnes

Za pózno....teraz będę pisać po niemiecku, a o ludzi się nie martw, rozumieją więcej niż myślisz haaahaaa

Cudownie
@pracownik xxx

Pieniądze za pracę to coś niezwykłego? Bogaty pakiet socjalny hahaha dobre!Naprawdę 13-stka jest godziwa heh.Bogaty pakiet socjalny to jest w WV a nie u nas!Coś tam jest ale nie że odrazu bogaty!Co do osób które stworzyły bardzo zła atmosfere i nadal nie poniosły zadnych konsekwencji to zasługa R.Gdyby R.był uczciwy i przede wszystkim ludzki na pewno nie było by tak.No ale widać właścicielowi odpowiada taki osobnik.Dobry strażnik obozowy.Gut!gut!Pilnuje gut na polu ziemniaczanym!Order z ziemniaka się R.należy.

Wenus
@pracownik xxx

(usunięte przez administratora).No ale wyższe wykształcenie nie zawsze idzie w parze z choć podstawowym wychowaniem.Widać braki w domu z strony rodziców.Udziela się to także niektórym kierownikom oraz brygadzistą.Przykład idzie jednak z góry.Odradzam pracę w tej firmie z względu na atmosferę,gdyby kilka osób z góry zwolniono można było by polecić a tak atmosfera niszczy plusy pracy.

Wenus
@Wenus

Praca jak praca.Gdyby nie(usunięte przez administratora).oraz mala grupa (usunięte przez administratora)to było by ok no ale wyszkoleni w prostactwie i arogancji przedstawiciele szefa juz dawno zniszczyli atmosferę!No ale wyższe wykształcenie nie zawsze idzie w parze z choć podstawowym wychowaniem.Widać braki w domu z strony rodziców.Udziela się to także niektórym kierownikom oraz brygadzistą.Przykład idzie jednak z góry.Odradzam pracę w tej firmie z względu na atmosferę,gdyby kilka osób z góry zwolniono można było by polecić a tak atmosfera niszczy plusy pracy.

@Wenus

A jaki związek ma R. z atmosferą w pracy? To brygadziści odpowiadają za atmosferę na swoich działach. Dyrektor jak dyrektor, robi co niego należy, a że nie daje sobie wejść na głowę co niektórym to chyba dobrze. Ogólnie cała administracja jest ok. raczej starają się pomóc człowiekowi niż zaszkodzić, a już na pewno nie można im zarzucić braku kultury i wychowania. Z największym rodzajem chamstwa, prostactwa i arogancji jakim się spotkałam w życiu to od mojej przełożonej - brygadzistki. Taka prawda, smutna prawda, dlatego sama nie polecam nikomu tej pracy.

Coraz gorzej
@pracownik xxx

W tej firmie po odcieciu setek i płatnych sobót jeszcze się opłaca pracować? Dziewczyny tylko sie bijcie za te grosze.Do czego w tej firmie dochodzi by zrobić na podstawowe życie!

@Coraz gorzej

Zła informacja setki nadal są i płatne soboty również

@Syrena

To dobrze, że można w ten sposób dorobić do pensji. Nikt nie wspomniał o innych benefitach. Z tego co udało mi się dowiedzieć pracodawca oferuje dofinansowane posiłki, szkolenia oraz możliwość nauki języka angielskiego lub niemieckiego. Jak to wygląda w rzeczywistości i czy na szkolenia mogą liczyć tylko wyróżniający się pracownicy?

@Piotr

Z tym angielskim czy niemieckim to raczej ściema

Już nie pracuje !

Jak tam dajecie radę w tych upałach w tym (usunięte przez administratora)?

była pracownica
@Już nie pracuje !

I koleżanka jest 500 setną osobą na tym forum w większości negatywnych opinii. Też już tam nie pracuje pomimo wielu lat w tej firmie.Dziwny zbieg okoliczności że po zmianie góry w tej firmie jest coraz gorzej. Nowi niech zapytaja starych pracowników o ile jeszcze tacy zostali jaka była atmosfera kiedyś ponad 10 lat temu.Wtedy jeszcze był inny dyrektor inny kierownik produkcji,inni przełożeni i atmosfera inna zdecydowanie lepsza.I tak nagle góra się zmieniła,kierownikom i brygadzista zaczęło odbijać atmosfere szlak trafił firma zaczęła mieć bardzo zła opinie,ludzie masowo zaczeli się zwalniac,nawet Ci z dużym stażem czy wykwalifikowani.No Radku nie popisales się.Jedyny plus dla Artura który jako jedyny wyciągnął wnioski z tej chorej atmosfery.Pozdrawiam starych nielicznych pracowników którzy jeszcze się tam męczą.

hejka

Nie rozumiem samych złych opinii. Pracuję w tej firmie i mogę powiedzieć PLUSY i MINUSY. Pracuję w dziale dla kobiet i jestem zatrudniona przez Randstad. Firma jest porządna, robią sześciogodzinne szkolenie bhp, ppoż, instruktażowe, stanowiskowe, badania lekarskie oraz podpisywanie umowy. Są różne brygady. Jedni produkują klocki hamulcowe dla ciężarówek (np. Daff, Volskswagen), inni dla osobówek (np. Mercedes, BMW), a inni są na dziale dla medycyny. Praca ogólnie to kabelki. Montaż ręczny lub siedzenie na maszynie. Nie jest to skomplikowane, ale monotonne. Nawet trochę nudne. Ale za to łatwe. Ci z Randstad dostają obecnie 13,50 zł BRUTTO za godzinę, więc nie muszą robić jakoś specjalnie na akord. Ale ci zatrudniani przez Bowę to robią na akord, bo wypłacają im kasę za sztuki i PODOBNO ZARABIAJĄ NA TYM DUŻO DUŻO WIĘCEJ NIŻ CI Z RANDSTAD. Jako, że jestem z Randstad to nie będę wypowiadać się za tych zatrudnianych bezpośrednio przez Bowę. W Randstad oferują: - 13, 50 zł BRUTTO za godzinę - dofinansowane posiłki (np. sałatki za 1 zł lub jogurt z musli za 1,5 zł) - dwie bluzki robocze - polar roboczy - spodnie robocze - pełne szkolenie Panie z którymi współpracuję są bardzo miłe, ale jednak warto uważać na to, co się mówi . Najlepszy temat to taki, który nie jest osobisty. Bo wiadomo, plotki. Co jeszcze mogę dodać... No tak. NIE MA TU ŻADNEGO MDLENIA! Przy stanowiskach pracy są wiatraki, można je sobie włączyć. Otwierane są też okna. Z jednej hali jest nawet piękny widok na łąkę z końmi. A MINUSY? -> praca monotonna, po ośmiu godzinach plecy bolą ale z czasem człowiek się przyzwyczaja. A CO DO CZERWONYCH KARTEK - uważam, że są genialne. W mojej brygadzie jest tak, że są dwie czerwone kartki wywieszone na tablicy i każdy kto ma potrzebę do toalety, na papierosa, chwilę odpocząć to może ją wziąć jedną czerwoną kartkę. Także na przerwę maksymalnie mogą wyjść dwie osoby równocześnie. Zauważyłam, że niektóre panie wychodzą na czerwoną kartkę 2/3 razy dziennie na 10 minut i nikt je nie opiernicza za to. W innej brygadzie natomiast jest tak, że to brygadzistka chodzi i każdemu proponuje wzięcie czerwonej kartki, aby ludzie odpoczywali też. CO DO PRZERWY -> jest jedna 20 minutowa przerwa (jest przedłużana do 30 minut jeśli panuje upał lub jest jakaś uroczystość, np ktoś odchodzi na emeryturę) ORAZ te czerwone kartki. hmm... z mojej strony to chyba wszystko. A te różne opinie zależą głównie od tego, gdzie kto pracuje i jak podchodzi do pracy. Wiem, że na dziale medycyny kobiety narzekają na to, że muszą nosić czepek, fartuchy, nie mogą mieć makijażu, nie mogą wnosić swoich rzeczy, a przed wejściem na halę muszą przejść dezynfekcję. NO ALE PRZEPRASZAM - jeśli macie wymagania, że u lekarza strzykawki muszą być sterylne i chcecie aby sprzęt na stole operacyjnym był dobrej jakości, abyście się przypadkiem czymś nie zarazili lub żeby operacja się powiodła, no to sorki, ale trzeba przestrzegać regulaminu. Rozpisałam się, ale mam nadzieję, że pomogłam i otworzyłam niektórym oczy.

Kyis
@hejka

I już widzę kilka kłamstw ...ja mdlalam kilka razy i mam na to dowód poprzez kartę z przyjazdu pogotowia..po drugie jest bardzo gorąco ..na hali 32C a opalarka przy której pracujesz 360 C mogę tak wymieniać.Wiatraki w (usunięte przez administratora) można sobie wsadzić

pl
@hejka

Z Twojej wypowiedzi jasno wynika, że pracujesz na nowej hali Zapraszam na starą halę pod mistrzówkę -na stanowiska stojące na maszyny - 4 razy w tygodniu( 1 dzień siedzisz )w 30 stopniowym upale.

Hh
@pl

Człowieku podaje przykład!jestem na różnych działach..na starej hali wiem doskonale jak jest.

ppppppppppppppppppppppplllllllllllllllllllllllllll
@pl

brygadziści tego nie widzą a jak się coś powie to na złosć zapisuje ze mususz stac po cztery nawet cały tydzień a pupilki tylko filomaty praca siedząca

Pracownica medycyny
@hejka

Wypowiedź na temat medycyny całkiem mijająca się z prawdą. Nie narzekamy na to, że musimy nosić czepki i odzież oraz dezynfekcję. Kompletnie nie rozumiesz problemu, a wypowiadasz się jak super znawca zagadnienia. Nikt nam nie musi uświadamiać jak ważna jest higiena i zachowanie sterylnych warunków, a tym bardziej w ironicznym tonie na forum. Co do czepków to nie fakt ich noszenia tylko jakość czepków. Zmiana czepków miała przyczynić się do podwyższenia sterylności i oczekiwanych efektów nie przyniosła. Miało to udaremnić wychodzenie włosów i zrezygnowano z czepków z daszkiem, który nie tylko był ładniejszy ale i osłaniał oczy od nadmiaru światła. Większość skarży się na swędzenie spowodowane gumką, są widoczne odduszenia na powierzchni czoła, jedna z dziewczyn ma problem ze światłem bijącym z górnych lamp, bo jej przeszkadza w pracy powyżej lini oczu. Nikt nie narzeka na czepki, bo wiedzą, że jest to konieczność. Jeśli nie musisz nosić uniformów i siedzieć 12h w czepkach to proszę nie wymyślaj chociaż swoich teorii i nie krytykuj, bo zwyczajnie nie rozumiesz zagadnienia. Pozdrawiam .

stara
@pl

tak pupilki brygadzistów maja prace laicikowe nawet mają czas wyjść trzy razy przed śniadaniem i czy razy po śniadaniu na papierosa i brygadzista tego nie widzi jeszcze dostaną na koniec miesiąca prenie dodatkową 30% za to ze co drugi dzię siedzi na selekcji złączki lub na złączce

Stop prowokacjom
@hejka

Ładnie napisane. Przemyslany uklad całej wypowiedzi. Ciekawe kto to pisał? Cos mi się wydaje że ktoś z biura na tzw. zlecenie "góry' a nie żadna Pani z Ranstad :)

@hejka

Chyba sama nie wiesz co piszesz lizus,który umowe chce od bowy...

Co za brednie
@hejka

Minusy?ta firma nie ma minusów. W szczególności atmosfera i góra. Będziesz traktowana i goniona jak pies.

Będzie wesoło

Jak tam poziomka z pizdzichowa pod Ob (usunięte przez administratora) pierd... jeszcze żyje? Czy jeszcze się mu wydaje że jest panem w narzedziowni? Kutasi ryj mapet jeden.Jeszcze trochę,już niewiele

Za wszelką cenę
@Będzie wesoło

Jeszcze parowa kondonie.Ty następny. Za wszelką cenę!!!

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Bardziej przyjrzeć się osobą ,które zarządzają poszczególnymi działami.Poprostu atmosfera i niektóre osoby ,nabijające się z innych tylko śmiech i obmawianie przez 8 albo 12 h pracy.Masakra!!!

@pracownik

Każdy NORMALNY pracodawca na zbity pysk by wypierniczyl takich delikwentow widząc jaka jest rotacja i nie zadowolenie!Nie wiedzieć czemu tutaj się trzyma takie osoby.

Bleee
@pracownik

Czy wy zastanawiacie się nad tym co piszecie ? Pracodawca ma chodzić po hali i patrzeć która pani obgaduje inne panie ? No błagam... Od tego jest HR manager, jak coś takiego się dzieje to trzeba zgłosić bo może to podchodzić pod mobing. Na serio ale macie wymagania..

o Masakra owszem !!! ale tylko ze glupoty wypisujesz

@Zmęczona

Rotacja wynika z rynku.pracownik moze przebierac w ofertach jak i pracodawca w pracownikch

@pracownik 1

Tylko ta rotacja z czegoś wynika.Jezeli zarobki i atmosfera jest dobre to bardzo dobrze świadczy o pracodawcy. Jeżeli jest na odwrót jak widać o ocenach-jedna gwiazdka,oraz opiniach to też świadczy. Zresztą najlepszą opinią jest zdanie co krąży po okolicy czy to Suchego Lasu czy Obornik.Bardzo negatywne. Kiedyś pomimo niższych zarobków opinia była lepsza.Ale i atmosfera inna oraz przełożeni.

@Zmęczona

wlasnie osoby takie jak Ty maja wplyw na atmosfere w pracy.wieczne nie zadowolenie co by nie bylo i tak źle.jest rada poszukaj pracy gdzie atmosfera jest super i kase za lezenie placa.dziwi mnie tylko to ze niby w Bowie tak zle a tyle osob wkreca swoja rodzine, znajomych.

@pracownik 1

Atmosfera jest zła przez niektórych przełożonych! Nie wszystkich ale przez kilka osób jest źle! Więc nie pisz głupot!

@Zmęczona

Niektorych przelozonych ? to myslisz ze za co im płacą? za to ze ma byc przestrzegane bhp i aby pracowac zgodnie z instrukcjami bo to jest warunek aby produkowac dla rynku europejskiego.inaczej firmy by nie bylo bo skad brac odbiorcow.ale ze wiekszosc osob jest niereformowalnych i po prostu glupich to tego nie rozumieją.ja za zadne pieniadze bym nie chciala sie szarpac na stanowisku brygadzistki.szkoda zdrowia

Odpowiedź
@Bleee

Poprzednia Panią HR wyrzucono za co?Ponieważ dopuściła do powstania związków? I co jak jest coś nie tak to mamy iść do nowej Pani HR?Chyba żartujesz! W tej firmie jest grupa z góry nie do ruszenia z dyrektorem na czele. Rozwiązanie jedno.Legalny strajk i problem z głowy.

Rika
@pracownik 1

A co płacą im za (usunięte przez administratora)ludzi?Widzę że stalas/stales się tu takim obrońcą przełożonych więc domyślam się że jesteś jednym/jedną z nich.To fajnie bo przynajmniej rozkreci się to forum i wyplyna wszystkie g.... zwiazane z firma tak by wszyscy wiedzieli.

@Rika

nie poprostu jestem swiadoma osoba ktora jest zadowolona ze swojej pracy i jak czytam glupoty ktore wypisujecie to zygac sie chce.po jakie licho siedzisz w tak zle kierowanej wg.Ciebie firmie ??? szukaj szczescia gdzie indziej w Obornikach przeciez jest tyle ciekawych ofert pracy

Rika
@pracownik 1

Jesteś zadowolona niby z czego?Z tego żeby zarobić 2500 zł musisz robić nadgodziny!!! Z tego że kierownik czy brygadzista przy pełnej aprobacie dyrektora patrzą jak Ci tu uwalic premie!Z tego że nigdy nie będzie Cię samodzielnie stać nawet na podstawy życia!Bo na co nas stać przy tych zarobkach?Nawet bank Cię odrzuci przy hipotece!I nie pisz że trzeba było się uczyć bo prawda jest taka że to czysty wyzyzs!Niestety sami się na ten wyzysk zgodzilysmy ale czasy się zmieniają. Dzięki dyrektorowi nie tak dawno zobaczyliśmy że z tą firmą nie warto rozmawiać.Malo tego wyszło kim jest na prawdę.Ale tacy ludzie jak ty którzy kręcą w firmie i mają ukladziki z dyrektorem na pewno nie będą narzekać a nawet bronić.Ale to miło przynajmniej się rozkręca forum i ludzie staną się bardziej świadomi bo już było przez jakiś czas nudno.

Nie ma tragedii!
@Rika

Osobiście nie mam żadnych „układzików” z Panem Dyrektorem ani nikim z zarządu, jestem pracownikiem najniższego szczebla... i mówiąc szczerze mam odmienne zdanie. Nie pracuję tutaj 15 lat ale jakieś pojęcie mam... w nie cały rok ta firma jest nie do poznania(wiadomo co jest tego przyczyną, nie trzeba KOLEJNY raz tego przypominać) ale postępy są ogromne, tu na forum jest pisane tylko to co złe i najgorsze, a tego co dobre to już nikt nie widzi???!!! Ile wy ludzie chcecie zarabiać 5tys.? Stawka 2200 bez nadgodzin to wcale nie jest tragedia! No chyba, że ktoś żyje ponad stan to rozumiem, że nie wystarcza. Zamiast się cieszyć, że nadgodziny są płatne, i że można sobie dorobić to wiecznie źle!!! Inne firmy nie płacą za nadgodziny inie ma stękania!!! Ogarnijcie się!

@Nie ma tragedii!

Ponad stan?Czyli co 2200 zł to według Ciebie uczciwe i dobre wynagrodzenie?To niewolnicza racja na przezycie!I tylko modlić się o zdrowie by nic nie poszło źle bo ci ta firma na pewno nie pomoże! Na co wystarcza nam za tą jałmużnę? -opłacenie wynajmu bo na swoje mnie nie stać, czynsz,dojazd do pracy i co?Koniec tej twojej super pensji!Ty piszesz o życiu ponad stan?Ludzie ogarnijcie się!Zapiepszamy za grosze i jak by tego mało to tylko patrzą gdzie cię uwalic z premią która dziś jest a jutro? Jak zachorujesz to co już jeść nie musisz? Mało tego koszty leczenia. No ale zaraz się ktoś odezwie że niektórzy by to wykorzystywali.A co teraz jest innaczej? Chyba widać kogo nie ma co dwa tygodnie. Sami sobie jesteśmy winni bo godzimy się na takie traktowanie oraz warunki.Może czas wyjść wszyscy przed bramę to właściciel w koncu zrozumie.I nie pisz że przeniesie firmę do chin bo za dużo kasy tu wpompowal i kontrakty.Zresztą te grosze nie zbawia.

Punkt widzenia
@Nie ma tragedii!

Przez ostatni rok coś się zmieniło tylko jakim kosztem a niestety pewne osoby jak dalej zarzadzaja tak zarządzają.Nie broniąc ani zwolnionych pań ani brygadzisty stali się ofiarami złego systemu nastawionego na ich samych.Szkoda każdego.Kazdy jest członkiem. Co do finansów owszem delikatny progres ale z tym 2200 ponad stan to przesadzilas.Tu akurat rację niestety ma druga pani z dyskusji.Niestety nasze zarobki nie powalaja i niestety jeżeli jak ktoś tu na forum napisał nie masz wsparcia w rodzinie czy mężu to sama się nie utrzymasz jak chcesz żyć samodzielnie lub nie masz wyjścia z takich czy innych powodow - szczerze wspolczuje.Niestety tak jest i sama nawet sobie nie wyobrażam gdybym miała sama z dzieckiem się utrzymać a nadgodziny nie wchodza w grę z wzgledu na dziecko.Tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ktoś kto ma wsparcie nie zawsze zrozumie tego kto jest zdany sam na siebie. Tylko pytanie dlaczego by jakoś żyć musimy być zależni.

pis
@Nie ma tragedii!

ile by nie bylo zawsze bedzie MAŁO MAŁO MAŁO jestesmy w Polsce helloooo.szkoda czasu na czytanie tego forum gdzie 1 czy 2 osoby non stop wypisuja swoje żale.

zycie
@Rika

co do premii i jej zabierania jestem za.dlaczego ktos ma miec taka premie jak ja skoro przepuszcza braki ? za to ma placone i to nalezy do jego obowiazkow.jak ktos ma prace w nosie i zachowuje sie na maszynach jakby przed chwila z Gniezna wrocil to nie za swoje bledy traci.proste jak drut.

Zainteresowana
@Odp

Dzień dobry. Mam pytanie czy kwota 2200 jest netto oraz czy dodatkowo do tej kwoty jest wspomniana na forum premia?Jeżeli tak ile ona wynosi?Czy jest jakiś transport z Obornik?Pozdrawiam

pro
@Odp

na serio jak tak ci źle to znajdz inna firme - taka gdzie beda placic ci 4000 na reke i atmosfera bedzie super. Sory ale atmosfere robia ludzie, a tacy jak ty - co widza tylko i wylacznie minusy - sprawiaja ze jest zla atmosfera. Premie zabieraja nie za zadne glupoty tylko za braki, a jak ktos ma w tylku i je przepuszcza to jestem jak najbardziej za zabieraniem premii za to. Haha wyjscie przed brame? wyjdz! chce to zobaczyc ile osob z toba pojdzie! Ludzie tacy jak ty co ciagle narzekaja i chodza tylko ze skwaszona mina niech poszukaja innej pracy.. ciekawe gdzie bedzie im lepiej

Żenada
@pro

Atmosfere (usunięte przez administratora) dyrektor z kilkoma osobami zarzadzajacymi już dawno.I widzę że jesteś jedną z tych osób które właśnie jedną z nich są.Nikt normalny nie prezyl by się tak za te grosze i atmosfere na produkcji. Jesteście smieszni i zalosni.Ale ludzie już to wiedzą dlatego tak was bolą te wpisy bo zmacie realia zwyklej kowalskiej!Idź i zapi... za te grosze.

stara pracownica
@Żenada

ogarnij sie dziewczyno albo zapraszam na wizyte do specjalisty.same sobie stworzyłyscie taka atmosfere na PL-ce a pretensje do wszystkich swietych masz. taka madra jestes to podpisz sie nazwiskiem pod tymi wszystkimi obelgami

Grazka
@Żenada

Tobie tylko lekarz pomoże! Co ci niby dyrektor z zarządem robi ? Znajdź inna firmę w której będzie ci lepiej - tak będzie lepiej dla wszystkich

Żenada
@stara pracownica

Co konkretnie jest nie prawdą? Że słabe zarobki nie pozwalajace na choć minimalne SAMODZIELNE jak tu ktoś napisal od nikogo nie uzaleznione życie?-nawet po tych 2 zł to prawda!Samodzielnie nie odlozysz na wlasne M ani nie utrzymasz nawet 10 letniego złomu auta na dojazdy do pracy nie mówiąc już o życiu czy utrzymaniu dziecka!WIĘC TO PRAWDA! To jak trzech brygadzistow z czego jeden już nie pracuje traktowalo i nadal to robi to co nie prawda?PRAWDA!Tak daimler też. Kazdy kumaty wie.PRAWDA.To że dyrektor doprowadzil do powstania związków zawodowych bo miał gdzieś ludzi i rozmowy z nimi a nie tylko zastraszanie i zwalnianie to co nie prawda? PRAWDA!To że dwoch kierownikow mobingowalo ludzi to nie prawda?PRAWDA!Chcecie dowodów?Dostaniecie i zostaną upublicznione bo widzę że na tym forum grupa z góry nie może znieść krytyki i nie koniecznie jednej osoby bo ocen w gwiazdkach firma ma jedną a oceniać można raz żeby nie było.Chcesz podpisu to zrób to pierwsza.

Grudzień
@Żenada

Czytam Twoja wypowiedz i nie wierze.znajoma po studiach i 10 letnim starzem w gminie nie ma 3tys.a Ty robaczku ile chcialabys zarabiac.ze tak sie powiem "ale żol" widze przemawia przez Ciebie zlosc i poczucie krzywdy.pracujesz jeszcze wogile w Bowie czy rozdrapujesz stare sprawy. skup sie na rynku pracy w kolo siebie w rejonie 20km.gdzie wiecej zarobisz robaczku na 8h pracy.chyba na DK11

Żenada to ty
@Żenada

Jestem kolejna osoba która to napisze: poszukaj innej pracy ! Skoro uważasz ze w tej firmie jest aż tak źle i nie widzisz żadnych pozytywów to powiedz gdzie będzie lepiej! I dlaczego w takim razie ciagle tu pracujesz! Takich sfrustrowanych osób jak ty nie chcemy na produkcj! A jeśli faktycznie masz jakieś dowody - w co wątpię/ to wreszcie je pokaz bo wypisywanie tu tych bzdur nic nie da, nie chce się już tu wchodzić bo jak widać tylko jedna osoba jest tak sfrustrowana by ciagle wypisywać te same rzeczy. Desperatka

DK 11
@Grudzień

A co tata twoją mamę tam poznał

dka
@DK 11

Stała od razu obok twojej !

@pis

To po co czytasz?Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.A zresztą sam nick mówi za siebie...

Ciekawa

Witam. Czy firma zapewnia dojazd z Wągrowca?

@Ciekawa

Oj kochana! Ta firma potrafi zapewnić pracownikowi nie tylko dojazd ale i wyjazd...za bramę. Nawet sobie nie wyobrażasz jakie atrakcje na Ciebie czekają, jeżeli trafisz do pewnej brygadzistki, życzę powodzenia, przyda się.

Neutralna

Forum stworzone przez grupkę niezadowolonych pracowników oraz za wszelką cenę broniąca grupkę osób z góry czy to brygadzistke/brygadziste czy kierownika lub kogoś z biura.Pracuje już ponad 10 lat.Zwykła pracownica.Naprawdę widzialam jak zarówno pracownicy fizyczni nawalali jak i pracownicy wyższego szczebla traktowali tych wczesniejszych.Koło zamkniete jak komunizm.Dopoki nie zmieni się ustrój dalej będzie jak jest.Widzę że jeden z kierowników wyciągnął wnioski i teraz całe niebo wolę iść do A.niz pozostałych. Praca jak praca trzeba zrobić swoje za kasę na jaką się zgodzilismy dobrowolnie a widzę że się zmienia na lepsze.Co do atmosfery trochę się zmienia lecz u wielu osób niesmak pozostał tego co było i patrzac neutralnie nie dziwię się.Nie tak powiem wygladac ten rok.Szkoda że zarzad nie widzial potrzeb ludzi ani tego co robią niektore osoby kierujące.Niestety niektórych rzeczy nadal nie widzi.Na zmiany trzeba jednak czasem poczekać.

Aneta
@Neutralna

Fakt faktem, że każdy ma prawo wypowiedzieć się na forum i mieć swoją własną opinię na temat pracy w danym miejscu. Fajnie, że również Ty zechciałaś napisać co nieco! Trochę już czasu pracujesz w Bowa Polska. Wspominasz o wynagrodzeniu, ale nie podajesz żadnych konkretów - może mogłabyś podać jakieś widełki płacowe?

mała

nie polecam,ludzie sami na siebie szczują,kablarzy nie brak a kierownicy czy biurowi tylko czekają,a swiadczy to też i o nich samych.Atmosfera toksyczna co widać i po tym forum

JAKA ONA Sucha ah
@mała

A jacy ludzie mają być skoro przykład idzie z góry.Dyr.zgnity,pozbawiony skrupułów.Tylko on nie zna dnia ani godziny ...

Zostaw merytoryczną opinię o Bowa Polska Sp. z o.o. - Złotkowo

• Jak się pracuje w Bowa Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bowa Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bowa Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bowa Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Bowa Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bowa Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 274 ocen.

Bowa Polska Sp. z o.o.