Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Ja w poniedziałek wracam z chorobowego. Co będzie się działo wracam do pracy. Nie interesują mnie wasze strajki. W razie czego stanę w ramie w ramię z kierownikami w obronie firmy.

Xx

Może w poniedziałek staniesz ramię w ramię, obiecają ci złote góry, ale po strajku, twoja twarz znowu wruci do poziomu jego doopy

@Xx

Nawet jakby na mnie szczali to i tak zamierzam pracować. Nie liczę na podwyżki bo to jest nierealne. Dobrze, że firma wogule regularnie płaci na czas.

Ursa
@Xx

Mi jakby kierownictwo pluło w ryj i biło po gębie to i tak nie zastrajkuje. Pracę należy szanować

@Ursa

Hihi. I za to cię szanuję Ursa, jutro poczęstuje cie serniczkiem , moja żona upiekła

Puerto

Dobrze gada! Jak rasowy robol z rodowodem robola.

bubu

"wróci" - poziom strajkującego

Jeszcze strajkujecie ja wracam z L4 i biorę narzędzia nie patrząc na resztę i do roboty. Wam wszystkim to radzę bo jak firma przez was padnie to wszyscy dostaną po (usunięte przez administratora)

super

tak trzymać

@super

Wróciłem popracowałem godnie dzień przeżyłem i zarobiłem.

Mały

Mogę całować buty szefowi

Kierownik
@Mały

Coraz więcej osób idzie po rozum do głowy i wraca do pracy. Na pohybel strajkowi

Zły

Panowie kończyć to i brać ofertę zarządu. Za dwa tygodnie na wypłacie symboliczne 0 zł i będziecie to odrabiać przez dwa lata, nauczcie się liczyć i do pracy

Biurowy 3D

Na wstępie napiszę , że po prawie 6 latach pracy złożyłem wypowiedzenie. "The last straw that broke the camel's back" był właśnie strajk , a raczej to co po nim nastąpiło... Po obu barykadach są dyletanci... Współczuję najbardziej parom i małżeństwom , które pracują razem w firmie... perspektywa bez premii przez najbliższe pól roku oznacza , że moje dzieci nie pojadą na wakacje , a takiego świństwa im nie zrobię. Cześć ! Rozumu wszystkim życzę i spełnienia marzeń :)

Gryby
@Biurowy 3D

Przestań pierniczyć! Pińcet plus masz i na wakacje dzieci nie zabierzesz?? Masakra. To na co ty ten 1000 (bo napisałeś dzieci więc masz chyba więcej niż jedno) a kto wie może nawet 1500. Nie gadaj że tylko na szlugi dla Ciebie I parówki z biedronki dla dzieci to idzie.. masakra..

Jeśli jest tak żle panu albertowi i panu wojtusiowi nikt was tu nie trzyma proszę zatrudnić się gdzie indziej i tam spełniać swoje chore ambicje

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Systemów Wizyjnych
Tarnów
ELPLC S.A.
Swinte Jasiny

Panie Albercie z solidarności o 17:30 zabierz swoich zwolenników również czas skończyć karierę pana WJ i chronić miejsca pracy razem nas pracujących i was z solidarności jest wiecej niż zwolenników WJ

Swinte Jasiny

Moze spotkamy sie w piątek na razie wszyscy z popłudnówki o 17:30 na hali odbiorów wszyscy pracujący załużmy swoj związek pracujących uciwie i razem stanmy przeciw panu WJ z argumentami ratujmy miejsca pracy razem damy rade

Swinte Jasiny

Dlaczego nikt nie pyta tych co pracują o zdanie... Panie Wojciechu Frajerzy maja swoje powody zeby pracować dlaczego PAN jak jest takim zbawca nie posłuchaj tych pracujących nie podejdzie PAN tylko szczujesz na tych ludzi? Miej PAN odwagę pokaż PAN dochody z OPZZ czy bierzesz godziny związkowe ile wszystkie szobki kosztowała i ile ludzią dasz? Wejść ujawnij pogadaj merytorycznie z pracującymi a po tem obrazaj prezesów i firmę bo "złodziejem"to twoje słowo i "kłamcą "jesteś tylko ty i ci co tobie klaszcza

Janusz

W takim układzie sił do strajku w ogóle nie powinno dojść. Nie ma pół strajku, albo mini protestu, albo wszyscy albo nikt. Ci co się wyłamali, zrobili ze strajkujących (usunięte przez administratora) mięso armatnie, kosztem strajkujących liczą na podwyżki. Ciekawe czy będą potrafić spojrzeć w oczy koledze który strajkował i wywalczył dla nich podwyżki

Ryszard
@Janusz

Podpisałeś aneks w styczniu? Podpisałeś, czyli się zgadzasz na warunki umowy. Nie rozumiem jak ludzie strajkują po podpisaniu aneksów, tak samo ktoś sie zatrudnia i po miesiącu dołącza do strajku, czyli zgodził się na propononowane wynagrodzenie , a po miesiącu jednak mu nie pasuje, śmiech na sali. Z jednym się zgadzam, do strajku nie powinno dojść.

@Ryszard

Weź człowieku poszerz horyzonty myślowe... To że podpisałeś umowę z daną stawką, czyli zgodziłeś się na warunki, nie oznacza że teraz do końca życia masz na nich pracować. Może ktoś podpisywał umowę gdzie miesiąc temu wszystko było tańsze? Pewnie autobusy też podrożały, szkoda że nie razem z wynagrodzeniem za ich wytwarzane. Nie ważne, czy zatrudnił się ktoś wczoraj, czy 10 lat temu, jeśli ktoś przystąpił do związków to po to by solidarnie walczyć dla wszystkich ze wszystkimi. Dziwią mnie pozery którzy są w ZZ, a nie strajkują... Po co w nich są?

Hipokryta
@Janusz

Kolego kochany, podpisales świadomie podwyżkę i do kogo masz pretensję? Walcz jak chcesz nikt nie neguje strajku, ale bądź uczciwy. Powtórzę jeśli nie pasowala podwyżka mogłeś odmówić podpisania aneksu, ale nie wziąłeś kasę a teraz łosimset. Wstyd dorosły czlowieku.

@Janusz

Wydaje mi sie, że musi pan sam poszerzyć horyzonty. Umowa to umowa. Jedna strona zgadza się na wykonywanie pracy za wskazane pieniądze przy określonych warunkach. Oczywiście umowy bezterminowe przewidują aneksy, które mogą zmieniać warunki. Co do wyższych cen autobusów to myli się pan. Obecnie wykonujemy autobusy, na które umowy były podpisywane nawet rok temu. I tu kolejny kamyczek do ogródka "umów". W myśl retoryki ZZ, Solaris powinien teraz zastrajkowac I wymagać wyzszych cen za swoje produkty. Jestem ciekawy jakby zareagował klient.

Ryszard
@Janusz

„Może ktoś podpisywał umowę gdzie miesiąc temu wszystko było tańsze” - No oczywiście, ze tak, w dobie szalejącej inflacji czego się spodziewać?! Na prawdę uważasz ze to ok, zatrudniasz w sie w firmie i po miesiącu idziesz strajkować ze za mało zarabiasz?

Josin
@Janusz

Ten strajk to pomyłka i kompromitacja

Pindol
@Hipokryta

Kolego ale na tym polega zachodnia demokracja, podpisałem? I co z tego? Nas jest więcej i to my dyktujemy warunki - okrutne ale prawdziwe , w dzisiejszych czasach liczy się tylko kasa i umową możesz sobie żupu wytrzeć albo płaci albo nie ma pracy krótka piłka

@Pindol

Nie płaci, nie ma pracy, czas na zmianę pracodawcy. Idziesz do takiego co Ci zapłaci tyle co chcesz.

@Nemo

Cena autobusu jest tez zależna od wyplat pracownikow jak i ceny części tych czynikow jest więcej. Pracownik tani to większy zysk dla firmy Firma utrzymuje się z pieniędzy publicznych gdzie są zamawiane przez przetargi miejskie. Miasto kupuje ,zeby ludzie mieli prace i mogli się utrzymać samodzielnie a wyglada to tak ze firma dzieli na lepszych i gorszych. Zasłania się (usunięte przez administratora) i woli płacić za strajk niz sie dogadać bo takie rzeczy to zarząd powinien załatwić w 2 godziny a nie chować głowy w piasek. Pytanie dlaczego zarzad woli się chować i ośmieszać się w mediach?

Nemo

No i tu jest przyklad braku elementarnej wiedzy. Firma wie jakie ma koszty własne wytworzenia pojazdu. Jakie są koszty gwarancyjne.Wie mniej więcej ile może wołać konkurencja. Określając ile może uzyskać marży określę cenę końcową. Co do pieniędzy publicznych to byłbym ostrożny. Firma nie utrzymuje się z nich. Firma nikogo nie dzieli. Każdy podpisał swoją umowę o pracę. Bez przymusu.Zarząd się nie ośmiesza. To raczej ZZ tworzą obraz Zarządu jako grupy złych ludzi.

Murarz w SBC

No bo oni mają płacone za to żeby firma miała jak największe zyski kosztem roboli.Tak było od lat i tak będzie.

DM

Tak

@Nemo

To jest dobry przykład im tańszy pracownik tym większe upusty dla klienta z pieniędzy publicznych. A z tego sa sztuczne stanowiska na produkcji i biurach trzęsą sie posady przez strajk. Firma nie dzieli przestań gadac glupoty rozdzieliła podwyzszki wedlug swoich pupilków a nie prwcownikow którzy odwalają brudna robote ! JA PODPISALEM JEDNA POLOWE PRZED STRAJKIEM A DRUGA PODPiSUJE PO STRAJKU! ZARZAD się ośmieszył ze dopuścił do strajku.Pokaz mi taka firme co by sobie pozwoliła na strajk. Wstyd na cala Polske !

Nemo

Ale tu można się odnieść. Oczywiście, że koszty wytworzenia czegokolwiek zawierają w sobie pensję pracowników. To zupełnie normalne. Dlaczego tyle firm tworzy swoje fabryki w w tej części Europy? Dlaczego zamykane są fabryki z Europie zachodniej? Tworzenie sztucznych stanowisk okoloprodukcyjnych to faktycznie dziwne. Mam wrażenie, że ten rozrost w pewnym momencie nie był kontrolowany. Firma rozdzieliła podwyżki po 5% każdemu plus dołożyła grupom, których jest mniej na rynku. Nie mam pojęcia czy firma ma swoich pupilków... Co do dodatkowych pieniędzy na drugim aneksie, to może poszukać ich na swoim miejscu pracy? Zaproponować zwiększenie wydajności aby zwiększyć ilość pojazdów na dzień? Ograniczyć liczbę uszkodzeń i zaginięć części? Poprawić jakość, aby zmniejszyć liczbę czynności po produkcji czy wyjazdy do klienta?

PLN
@Nemo

Niestety nie da się tego zrobić z obecną załogą. Jedyne wyjście to zatrudnienie kompetentnych i zgranych monterów. Wprowadzić standardy których nie ma, poprawić komunikację między szczeblami produkcji.

@PLN

No to wymień ich na UKRAINE.Wagony już z nim tu jadą.Masz teraz przykład ile aut robią dziennie bez Polaków.A wszystko wyjdzie po czasie jak poskładali te auta.Ja to pierwsze to bym wymienił Ciebie .Piszesz pewnie bo jesteś już (usunięte przez administratora)w swoim biurze.

@Nemo

Co do tworzenia stanowisk to jest tego za duzo jak na firmę malo tego te stanowiska ograniczają się do dzwonienia na stanowiska produkcyjne i pisanie maili. Szukałem ich i zawsze byli lepsi mimo pracy na paru stanowiskach jak i zdobywania kwalifikacji. 4 podwyzszki na 80 osób na dziale byly. I Teraz kolega zgodni kto je dostal??? Pupilki czy pracujacy wykwalifikowany pracownik ???.zatrudniając się tu pare lat temu wiedziałem że dojdzie do strajku bo polityka musi się zmienić w firmie ma stronę pracownika.

bez nicku
@Pindol

tak jest, masz absolutną rację. Albo płaci albo nie pracuję i zmieniam pracę na inną na takich warunkach jak mi odpowiadają. Miej jaja i zmień robotę jak Ci warunki nie odpowiadają.

@Janusz

Nie bo go za chwilę zwolnią za te strajki więcej takich potrzeba hi hi

Swinte Jasiny

Ludzie czy tylko mi sie wydaje ze propozycja firmy jest ok? Nazwij mnie Wojciechu frajerem jak masz w swoim stylu bo inaczej nie umiesz tylko umiesz obrazić zdeptać niszczyć. Ludzie nie strajkujący załużmy swoj związek Fachowcy z Solarisa tak trzeci związek mający na względzie dobro firmy i uszanowania miejsc pracy nie jak OPZZ Konfederacji tylko prawdziwy związek i pozbadzmy sie pana WJ i otwórz my oczy ludzi bez składek bez posłów czas by WJ zakończył karierę psujac tą firmę a zastraszanie obrażanie szczycie temu tez koniec Panie Wojciechu!

Czy to prawda, że na produkcji dostaje się na starcie podstawę 5000 zł brutto plus 25% premii? Nieograniczona ilość nadgodzin? Żurek z Sheratona?Owocowe czwartki?(usunięte przez administratora)I jeszcze 320 brutto, biorę e ciemno!

Realista Były Realista

W poniedziałek złoże petycje do OPZZ Konfederacji Pracy o odwołanie Pana Jasińskiego z przewodniczącego związku w SBC oraz z przewodniczącego na Wielkopolskę. Oraz zapraszamy odważnych piscie tutaj jeśli ktos sie czuje poszkodowany i okłamany przez tego Pana. Podziekujmy W. J jeśli jest tu ktoś z Polinova Polska proszę o opinie na temat tego Pana co osiągną u Was łącznie z normami jakie Wam załatwił. Stop Promowania Pana Jasińskiego i Lewicy

@Realista Były Realista

Dobrze powiedziane koniec z KARIEROWICZEM !

@Realista Były Realista

Wojtek rozegrał zarzad jak chciał a teraz pod stołem sie chowają i nie wiedzą jak wybrnąć z bałaganu.

Ostry

Nie chce mi się odpowiadać na te wypluciny. Jakis (usunięte przez administratora) którzy siedzą osran. Tylko becza i plują jadem bo coś ich boli ten Wojtek. Nawet Ukry sie nia martwia o prace tylko siedzą w autobusach po kilka godzin dzienie bo sami nie chcą robic za 3 tys. Firma ma coraz większy problem.

@Ostry

To niech się zwolnią nie są przecież przywiazani liną !!!!!

Polinowa
@Realista Były Realista

Składaj Składaj kolego ten człowiek jest nieobliczalny Niszczy wszystko zero poszanowania i kultury!!!!!!!! Chyba go w domu nie lubią to WIDAĆ swoją drogą jak on w lustro patrzę kij ma dwa końce tak było zawsze dostanie drugim końcem oj dostanie.

Ostry

To już tylko kwestia czasu.

Pewnataka

Jak tacy dobrzy fachowcy co się tak wysoko cenią to przecież niech idą gdzie indziej pracować. Chyba że WJ zawiązał ich liną i się nie ruszą już nigdzie bez niego.

Trzeźwo myślący

Z przykrością obserwuję co się dzieje w firmie...Niestety Pan WJ ostro odjechał, ciągnąc przy tym za nos "S". Albercie bardzo proszę o poważne przemyślenie działań, wyraźnie widać, że zarząd patrzy przychylniej na Solidarność. Uważam, że temat podwyżek jest jeszcze do "ugadania" w piątek.

Strajkujaccy
@Trzeźwo myślący

Widać że Albercik nie ma(usunięte przez administratora) karmiczki rozdaje zamiast zakończyć ten bezsensowny strajk !!!! To już się robi nie do zniesienia !!

A Albercik widać ma firmę i solidarność głęboko w (usunięte przez administratora) Woli karmniki rozdawać!!!!! Po prostu CYRK!!!!!!

Empleado

Drodzy Państwo, zapytajcie jutro swoich liderów ze ZZ, czy już dowiedzieli się że Caf właśnie dopina umowę z Bogdan.ua na produkcję autobusów ? Zapytajcie ich też ,czy prawdą jest ,że auta dla klientów z Hiszpanii będą wytwarzane już tylko przez Ibericę ? Zapytajcie też czy pracodawca może zwolnić pracownika gdy ten likwiduje miejsce pracy i to miejsce pracy nie będzie przywrócone przez 12 msc ? No i na koniec wielkie podziękowanie dla (usunięte przez administratora) za wprowadzenie ustawy o cudzoziemcach , która weszła w życie 29.01. Myślę ,że o tym też wiedzą i wiedzą jaki będzie tego skutek. Brawo dla Państwa

Lauburu
@Empleado

Tak całkiem na poważnie ludzie. Ukraina absolutnie niestabilny kraj który nie jest w NATO nie jest w Unii kraj który jest na ustach całego świata z powodu groźby wojny. Ja rozumiem że zarząd i figuś są ludźmi wykształconymi i złapią się każdej okazji żeby nas złamać ale to mnie naprawdę rozśmieszyło. Nie zdziwię się jak podpisali na sztukę jakąś umowę z ukraińską firmą, naprawdę się nie zdziwię. Tylko po to żeby nas wystraszyć, złamać. Wczesniejsze wypłaty nie pomogły to próbują kolejnych scenariuszy. Pozdro

klient
@Lauburu

Kochany jesteś w błędzie naprawdę podpisali i nic ich nie interesuje auta będą wyprodukowane zamiast tobie zapłacą im i to nie jest straszenie wie pan co to nie jest przedszkole to są poważne sprawy zdziwicie się wszyscy razem z tym panem z OPZZ. Tak jak dla MAN robią Polacy.

Max
@klient

Jasne i miliony części będą codziennie jeździć 1700km na Ukrainę, co ty za brednie wypisujesz

Klient
@Max

A to jakiś problem nie przyjadą do Bolechowa pojadą do celu.

CAF

Firma chce dołożyć do tych 270 zł jeszcze 50 zł To 320 zł brutto ale kasiura.Razem ze styczniową podwyżką firma wydała by łącznie 18,8 mln zł na tegoroczne podwyżki co stanowi 20 % zysku za rok 2020.A gdzie zyski za rok 2021.Dlaczego w zeszłym roku nie było podwyżek ?No tak przecież inflacja w roku 2021 stała w miejscu HAHAHA I l pracownicy milczeli.Co roku jakaś walka miesiącami o choćby inflacyjne. Przyznali 270 zł podwyżki jak by nie patrzeć na dwa lata i myśleli że tak będzie zawsze.No cóż to chyba się przeliczyli.Ciekawe czy zarząd już przeliczył ile stracił przez miesiąc strajku.

Kaja

Powiedzcie proszę czy przyjmują do Was do pracy na produkcję z góry dziękuję za odpowiedź...

Strajkujący

Panowie nie zapominajcie o nas , strajkujących związkowcach solidarnosci bo czytam tylko o W.J i OPZZ, przypominam że my też strajkujemy i trzymamy się ramie w ramię z kolegami z OPZZ a wy super pracownicy do roboty a nie siedzicie na internecie w autach zamiast robic

Rozwalił to wszystko ZARZĄD nie godząc się na podwyżkę dla wszystkich pracowników produkcyjnych po 400 zł.Wtedy Z.Z godziły się na to. Niestety nas kochany Zarząd zrobił po swojemu podzielił podwyżki bez zgody ZZ . Żałował 130 zł to teraz ma to co ma .Firma stoi już miesiąc. Jedno auto stykane na sztukę na dwie zmiany.Oj chyba SOLARIS powoli tonie.

Janusz

Tonie, tonie, jak tytanic tylko, że sam celowo uderzył w górę lodową. Bo tak kazał kapitan.

Xx

A ty razem z min ciekawe gdzie znajdziesz taką robotę chcę cię widzieć u prywaciarza zatęsknisz za dobrymi czasami!

@Xx

Oj widzę Ty się martwisz bardziej niż ja .O to się już nie martw gdzie ja będę pracował.A może już od dawna pracuje na boku po godzinach a SBC to tylko do opłacenia składek.

Jan

Piątek, piąteczek, piątunio, nawet nie myślałem, że można być tak zmęczonym strajkując, to jest naprawde wyczerpujące Miłego weekendu Panie i Panowie

@Jan

Zejdą niedługo wyjścia juz nie mają to jest w naszym interesie juz siedziec do końca.

CarlosPoros
@Jan

My w dziale IT nie musimy strajkować, dostaliśmy sporą podwyżkę. Ktoś przecież będzie musiał pozamykać te konta zwalnianych pracowników.

Klient

Zejdą kochany i tobie wypowiedzenie wręczą bo robotę do Bogdhana oddadzą umowy prawie dopięte.I nie łódź się że dostaniesz łosiem stów zapomnij i to nie jest straszenie to są fakty. Zapłacą im za produkcję a nie wam dla nich to żadna różnica kto zbuduje auta pod szyldem Solaris a ciebie zwolnią . Jeszcze zaplaczesz za Solarisem !!! Przekaż tym wszystkim co łosiem stów chcą.

Świnty Josin

Ludzie czy naprawdę wy jesteście odklejeni? Nikt tego nie widzi ze ten mały karzeł buduje nienawiść w załodze i swój kapitał w OPZZ a ten jego pozal sie Boże adwokat dlaczego tez tyle jadu wypluwa na spółkę? Przecież mu muszą płacić... Moi Państwo ZZ położyły nie jedną firmę a Wojtuś ewidentnie chce do polityki po tym strajku nikt w okolicy go nie zatrudni o ile w PL ktoś go zatrudni on musi wojować bo zaszło za daleko ale kosztem Nas wszystkich zwykłych roboli

Świnty Josin

Max a dlaczego? Co żle żeby ujawnił swoje dochody i ile na wszystko powydawał? Czego sie bać? I uważam ze raczej głupiutcy są ludzie którzy klaszcza temu Panu i nie widza ze robi ich w wała i sie na tym promuje

Max

Strajk będzie trwał do skutku, czy to wam się podoba czy nie, nie macie co robić?, to trawę malować

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.