Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Hugo

Pozdrowienia dla nieudolnego kontrolera z hali odbiorów , który większość kariery przepracował u rudego na klapach, później myślał że jest fachowcem i wyjechał do DE... życie jednak zweryfikowało jego umiejętności jako budowlańca i z podkulonym ogonem wybłagał powrót do solarisa. Jedynce co potrafi do sprawdzić stan naładowania aku, a udaje specjalistę !!!

Nieudolny
@Hugo

Ta maszynka może również sprawdzić stan naładowania mózgu. Twój jest zapewne na poziomie 0 v. Jeżeli chcesz coś powiedzieć to powiedz mi to prosto w oczy, bohaterze od siedmiu boleści a nie obrażasz kogo się da. Strajkuj, strajkuj bo ty niestety widocznie tylko to potrafisz. Miałem również nie odpisywać ale skoro innego kolegę oczerniłeś... Więcej nie dam się wkręcić w tego rodzaju głupie komentarze.

@Nieudolny

Ty nawet strajkować nie potrafisz, ale stękać jak jest ci źle to już tak :)

Tomasz

Witam. Związki zawodowe to jest wielki pasożyt.Niszczy firmę.Proszę odejdźcie od związków,za chwilę będziecie szukać pracy,żadnych ochronek nie macie,tylko zarząd związków.Będą zwolnienia pod koniec roku,więc się dobrze zastanówcie,czy warto.To jest prywatna firma i to nie czas komuny żeby w taki sposób dążyć do celu, zresztą nic dobrego nie zrobili.Te 400 zł to i tak by firma dała.Pozdrawiam

Ktos
@Tomasz

Skąd Wy macie informacje o tych zwolnieniach? Jeden pisze ze w czerwcu, inny pisał że będą zwalniać szybciej, teraz kolego piszesz ze na koniec roku, skąd takie info?

@Ktos

Ktoś coś powiedział drugi dodał i tak się rodzi plotka .

Tomasz
@Ktos

Przekonacie się pod koniec roku.Wtedy Wam przypomnę co pisałem. Pozdrawiam

Marian
@Tomasz

To ty jesteś pasożytem, że takie pierdoły piszesz... Zapewne jesteś jakimś niespełnionym kierowniczkiem najniższego szczebla!

obowiązkowy
@Tomasz

zgadzam się, teraz trzeba walczyć o miejsca pracy bo jak sami sobie nie pomożemy to rząd nam z pewnością nie pomoże., Związki poza biciem piany nic dla nas nie zrobiły, gdyby się dogadali w grudniu 2019 to mielibyśmy więcej kasy a tak : wojowali, flagowali i figa z makiem....Może trzeba tym panom podziękować za robieni zadymy... za to biorą kasę związkową z naszych składek a my nic z tego nie mamy. trzeba się zastanowić czy lepiej pracować i walczyć o przetrwanie firmy ( bez zwolnień ) w czasie kiedy tysiące firm się zamyka czy lepiej słuchać związków które psują ludziom krew i judzą przeciwko naszej firmie. tylko (usunięte przez administratora) podcina gałęź na której siedzi... a może Volkswagen nas przyjmie do pracy? już na nas czekają

Pan
@obowiązkowy

Według mnie wszystko było dobrze gdy był jeden związek Solidarność. Raz załatwili 200zl podwyżki później znowu. Mała łyżka, a wciąż. Zmiana systemu naliczania premii gwiazdkowej. Solidarnosc czy jej ludzie wydają się bardziej racjonalnie działać,a konfederacja...Jak ktoś zakłada związek zawodowy a po miesiącu czy dwóch organizuje pikiete pod firmą to nie jest normalne. Gdy była tylko Solidarność to podejrzewam,że od stycznia wszyscy mielibyśmy już podwyżki. Takie jest moje zdanie.

xxx
@obowiązkowy

Ciekawe czy jak związki by wywalczyły to byś zrezygnował czy jako pierwszy łapy być wyciągnął.Związki próbują coś wywalczyć dla ludzi ,nie zawsze robią to w sposób właściwy dla dobra firmy,lecz starają się polepszyć byt ''szaraka''. Co do zwolnień nie oszukujmy się większość z nas to tylko kolejny numer,w razie potrzeby można zastąpić obcokrajowcem {bez urazy},no może oprócz ludzi z układów ci są zawsze niezastąpieni:)

Pani
@Pan

tylko gdyby w styczniu wzieli to co dawała firma to bys pierwszy pisał na tym forum ze sie pewnie sprzedali. bara..e jeden

Cienki
@Pan

Solidarność co zrobiła każdy kto był w tym związku dobrze wie, drugi związek powstał z powodu niezadowolenia związkowców z Solidarności. Zapisz się to będziesz doinformowany

Bzyk
@Cienki

Ja byłem członkiem Solidarności i będę a drugi związek powstał ku niezadowoleniu jednej osoby która osiągnęła swój cel w drugim związku bo nie musi pracować a z jego obiecanek wyszły tzw nici

Anty
@Bzyk

Panowie albo panie przestancie znów oczerniać obydwa związki jak macie działać razem to działajcie

Janek
@Tomasz

Zwolnień nie ma, ewentualnie nie przedłużają umowy. Natomiast nie zatrudniają na stałe, dają na 7 miesięcy BEZ podwyżki, bo jest kryzys i w ogóle jest źle i tak dalej. Natomiast osoba pracująca w solarisie na jakimkolwiek stanowisku kryzysu to nie widzi :) chyba że państwo, którzy są najbardziej narażeni, czyli biurowi, czyli "home office"... Kurtyna

Związkowiec
@Tomasz

Masz rację, brawo dla ciebie pójdę dzisiaj się wypisać :) Mówca z ciebie idealny :) baranie jeden :))))

związkowiec
@Tomasz

Związki to pasożyt?Tacy jak ty są pasożytami.Co związki mogą zrobic,jeśli związkowcy to w większości barany.Przypomina mi się zaraz pikieta gdzie ze Środy przyjechało 75% załogi a z Bolechowa wyszło może z 10%.Najlepiej narzekać za plecami,byle tylko kierownik nie uslyszał,tylko rządać i oczekiwać,a jak trzeba coś zrobić to:ja pójdę jak wszyscy pójdą...co Niedźwiedź,Małpa i podobni?

Ciekawy
@związkowiec

Przypomnij mi co to była za pikieta bo z tego co wiem to może była dysproporcja środa a Bolechowo ale nie 75% załogi tylko może związkowców a to jest ogromna różnica i nie wprowadzaj ludzi w blad

Waldas
@Pan

To prawda ze teraz dwa lata nie będzie podwyżek?

Worker
@Tomasz

Mam nadzieje że zrezygnowałes z Ebitu. Ta premie przecież związki załatwiły.(usunięte przez administratora)

Zmeczony
@Tomasz

To odejdz i odrazu sie zwolnij .Ja dostalem 600zl.Robole wystarczy ze dostana po 100zl...trzeba sie bylo uczyc.Komuna sie skonczyla

Gadawer
@Tomasz

Gdyby nie związki to byś dostał podwyżkę w wysokości 120 zł brutto pod warunkiem że pandemia by w tym nie przeszkodziła.

No to masz
@Tomasz

Gdyby nie związki, ludzie bez ciepłych posadek, dostali by 100Pln brutto, więc jest o co walczyć.

@Tomasz

Przecież firma miała okazje dac te 400 i nie byłoby tego strajku a jakos nie dała czyli miała nas gdzies. Już ktoś tam odpowiadał ze pracy jest pełno za te 3000 zł a niestety skończyły się czasy ze robole szarpią po 50 czy 80 nadgodzin żeby zarobić,teraz każdy chce mieć godna stawkę za 8 godzin pracy a ludzie z 10 letnim stażem i więcej się sami zwalniają bo nie chcą za tak niska stawkę pracować

Obcy
@Tomasz

Cala Polska na Was patrzy.Te zlośliwe wpisy to podstawieni ludzie zarzadu.Boją sie o swoje wpływy w firmie.Chcą Was złamać.dlaczego 1 monter zarabia 5000 a 2 gi tylko 3000?bo ten podstawiony nie wie co gada .mu chyba nie placa za uczciwa pracę.siła jest w zgodzie brygady.jeżeli sa takoe roznice w placy to musialo dojsc do strajku.i zarzad sie jeszcze dziwi?

Wojtek
@Tomasz

dokładnie dzięki za ten wpisa, szkoda że ludzie nie widzą jak są wykorzytywani do celów zarządu związków. Taką masą się łatwo steruje, łatwo ją rozwścieczyć i nastawić przeciwko sobie. I potem nazywają siebie nazajem cepami itd smutne szkoda w ogóle się starać pracowac dawac coś od siebie jak wszyscy po równo dostają i ci co w ciązkich warunkach pracują i ci co siedzą i nic nie robią

Tylko razem tylko związki

Łamistrajk?

Nie zgadzam się z Wami odnośnie kwoty podwyżek dlatego pracuje dalej. Niestety szopkę W.J. mi nie odpowiada bo nie ufam mu. Dla mnie jest nic nie wartym człowiekiem obrażonym na świat. Możecie mnie obrażać ale mam to gdzieś. Sposób w jaki W.J. prowadzi strajk ubliża mojemu poczuciu godności. Zwykła pokazówka, "kto nie skacze ten z zarządem" ? I wiara jak potulne baranki skaczą, a inni na to patrzą jak motłoch daje się manipulować, zamiast wymagać aby kurdupel się dogadał. Mam kredyt, i chore dziecko na utrzymaniu,ale widać będę musiał szukać gdzie indziej pracy bo tutaj banda frustratów i życiowych nieudaczników, jest wściekła na to, że ktoś im nie chce dać tyle ile im obiecał W. Nie chcesz podać ręki ? K.rwa jakby do tej pory to był zaszczyt uścisnąć dłoń takiemu pój.ebowi co to gardzi drugim człowiekiem. Nikt na tym nie straci a wręcz zyska, bo przynajmniej rozpozna szuj ę.Nie macie odwagi zmienić pracy bo ciepło wam w tym k rwi dołku. Szukajcie roboty poza Solarisem i od...p...lcie się od tych co chcą normalnie pracować. Ja znam swoją wartość i zapewne któryś z mato łow napisze że jestem sprzedadczykiem. Nic nie poradzę na Waszą frustrację i lenistwo życiowe. Najlepiej to siedzieć w jednym miejscu i mówić że 10 lat już tu pierdzę w stolek, nikt lepiej ode mnie nie wali młotkiem, więc mi się należy. To zmień k..rwą robotę, czemu to tak ciężko Wam przyjąć ? Znasz swoją wartość to szukaj kogoś kto ją doceni, a nie siedź u kogoś kto wg Ciebie ma Twoj los w (usunięte przez administratora)

Prawdziwa
@Tomasz

ZZ zniszczyły już wiele firm

@Łamistrajk?

Widać, że nie byłeś na strajku bo słowa które cytujesz nie wypowiedział malutki W.J a człowiek który przyjechał wesprzeć strajkujących, moja rada nie siedź pod biurkiem u grubasa tylko wyjdź i popatrz co się dzieje. Co do zmiany pracy to moja k.rwa sprawa czy ją zmienię czy nie , taki z ciebie specjalista? a szczekasz jak twój grubas kierownik da tylko znać!!

Informator

Czy wy myślicie ze ludzie w zarządzie są z pierwszej łapanki? Przecież już od początku negocjacji płacowych ze ZZ, czyli od września czuli pismo nosem i przygotowywali się na strajk. Jest takie powiedzenie: "jeśli chcesz pokoju szykuj się na wojnę". Zarząd brał wszystkie możliwości pod uwagę i też dlatego są przygotowani na to że strajk może potrwać nawet i do końca marca. Już widać po przewodniczących związków jacy są posrani, ręce im się trzęsą i głos łamie ze strachu, bo mogą niedługo wyjechać na taczkach jak przegrają. Pozdro

Von
@Informator

A ty myślisz że związkowcy, nie przygotowali się do strajku? I że zrzutka to jedy a forma dofinansowania ludzi? TY naiwny wsiurku jeżeli będzie trzeba to strajk będzie do mają, tylko wtedy już będzie po Solarisie , już słychać że Solaris nie będzie dopuszczony do przetergów za wyzysk i rasizm, a to dopiero początek problemów CAF-a

Beka
@Von

Ty ale masz baniak zryty, do maja strajk. Kto wam zapłaci za to, Josin wysupła 10 milionów z własnej kieszeni? na rekompensaty dla 600 ludzi, za 4 miesiace, bo wątpię ze z funduszu strajkowego związki tyle dadzą, a kto im to potem zwróci? Wy ze składek związkowych, hahaha

Maswo
@Von

Nie będzie dopuszczony do przetargów za rasizm i wyzysk? Brawo dla ZZ! Podcinać gałąź, na której się siedzi. Pogratulowac logiki. Zastanawiam się tylko na czym polega ten wyzysk? Rasizm to już w ogóle nie wiadomo jak przypisać.

Donek
@Informator

Kooperanci dają Solarisowi jeszcze tydzień na dogadanie się z pracownikami inaczej zrywają współpracę i przechodzą do innych partnerów , więc robi się nie ciekawie

Von der bil
@Von

I to jest ta mentaność . Lepiej zajechac firmę niż się dogadać. Myślcie co krzyczycie i dlaczego. Firma teraz nie ulegnie wyciągniętym z d upy wymaganiom bo widać chaos w działaniach przewodniczących. Rozmawiałem z kilkoma z Was na osobności to sami w to nie wierzycie ale głupio się wycofać. Strajkujecie, żeby zaspokoić chore potrzeby przedowniczącego z manią wielkości. Poczuje się ważnym nie patrząc na to jaki koszt ponosicie Wy, Ci co pracowali dzień po dniu na swoją wypłatę. Może ktoś mi powiedzieć co szanowy W.J. robi w ciągu roku tak zajmującego, że nie jest w stanie chwycić z klucz i popracować, bo na razie tylko krzyczy, że mało kasy ale sam chyba nie za wiele robi.

Propaganda
@Donek

I kto ma Ci w to uwierzyć? Idz to powiedz do zoo na wybiegu dla szympansów, może dzadzą wiarę tej propagandzie, chociaż aż tak mało inteligentne to te małpy chyba nie są, i chyba nie dzadzą się nabrać.

Don
@Donek

Tak, dlatego zarząd w panice prosi ZZ o rozmowy. Kooperanci - wymień kilku, bo z tego co mówią to dostają coraz więcej rzeczy do zrobienia.

Tylko

Tylko tyle zapamiętałeś z podstawówki? Tekst którym witał Cię każdy nauczyciel.

obserwator
@Informator

To nie ZZ przegrają tylko pracownicy. Związki umożliwiły Wam strajk-walkę o godne życie. Wy daliście temu aprobatę w referendum. Kiedy zrozumiecie że ZZ to nie Komisja, Przewodniczący tylko ludzie, pracownicy którzy tworzą ten Związek. Trzeba było pomyśleć dwa razy podczas głosowania w referendum, a nie bezmyślnie popierając strajk, a teraz pretensje, obawy ,że tak to długo trwa, tak to się odbywa. STRAJK TO WOJNA PRACOWNIKÓW Z PRACODAWCĄ ze wszystkimi konsekwencjami, a nie wymachiwanie szabelka i grożenie palcem. Czyżby znowu Polak mądry po szkodzie? Nie możecie się teraz poddawać.

epo
@Don

No i wlasnie o to chodzi. Robota pojdzie do kooperacji. A jak ktos pracowal w SBC to w koop ma drzwi zamkniete.

@Informator

A ja to widzę tak, kierowniku. Nie brali pod uwagę strajku, bo myśleli że wystarczy znów podpuścic brygadzista, by ukręcili łeb sprawie. A tu zonk. Możecie sobie pluć na związki, ale tak naprawdę jak zaczną zwalniać to was.... Nieroby, z biur. Bo ktoś musi budować te autobusy. No i może Hiszpan weźmie się za te święta krowy z zarządu, które (usunięte przez administratora) tą firmę od 20 lat, wszak procenty na giełdzie lecą na szyję. Nie dajcie się podzielić Panowie (to do zwykłych szarych pracowników). To tylko kwestia czasu. Wygracie

Dima
@obserwator

Wstyd mi za Polaków którzy pracują dołączycie do nas to wygramy miejcie odrobinę godności

Bo jest prawdziwa

@Dima

Byś sam w rodzinie pracował i miał jedną wypłatę to też byś robił

Jpr

To na L4 wyprdalac! Nie przeszkadzać

@Von der bil

Strajkujemy bo chcemy, bo taka jest decyzja każdego z osobna. A co robo W.J to nie twoja sprawa, napisz lepiej co ty robisz?? Chodzisz i siejesz ferment licząc że ktoś się złapie na głupie gadanie?

Zyga

W marcu będzie wesoło przez ten strajk, a nasz WJ dostanie całą pensję i kasę z Warszawy od związku i od partii . Czy on nie chce zostać posłem i mieć dużą kasę - na tym strajku W tylko skorzysta.

Łysy
@Zyga

Życzę mu jak najlepiej! Niech odbiera jak najwięcej! Pozdrawiam!

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Systemów Wizyjnych
Tarnów
ELPLC S.A.
WJ

Będziemy mieć swojego człowieka w sejmie - bravo Wojtas :) Wylansowałeś się na Nas

Opsrana japa

Ja złożyłem deklaracje że jak nie będzie pracy to mogę ze swoją ekipą czyścić ręcznie kibelki i przyjmować kaszany kierowników na swoją gębę.

Jan

Hiszpan traci dziennie ok 5milionów euro, (usunięte przez administratora) akcjonariuszy że produkcja idzie normalnie, to jest bomba która za chwilę pierdyknie , dla porównania Polska płaciła 0,5 miliona euro kary za Turów i była niezła awantura

@Jan

Jasne tak samo jak strajk miał trwać góra 3 dni bo takie straty i co .....

Prawda

Dla firmy są na pewno duże straty.Komu podziękuj .Zarządowi Taki D Michalak jest tam od dłużej niż ja pracuje.On przy takich pensji przez tyle lat ma to pewnie gdzieś.Bo jest już ustawiony na wiele lat.I nie jeździł na zmiany jak wy robole żeby zaoszczędzić. Firma płaci za to żeby jeździł audi .A gdzie oni są ?Oni mają w to w tyłku.Oni mieli płacone grubą kasę za to żeby firma przynosiła jak największy zysk kosztem wiadomo .

Robert

Jeżeli jesteś Polakiem i masz godność dołącz do reszty walczących z wyzyskiem płaca za grosze i ci ludzie mają rodziny dlatego stanęli do walki niepasuje Hiszpanowi u siebie firmę prowadź a nie na polskiej ziemi i płać grosze tu nie Chiny czy Zimbabwe

@Robert

Robercik, nie wiem co wam się stało w głowy. Nagle w jakiejś innej rzeczywistości się obudziliście? Dlaczego tyle lat tutaj pracujesz? Jak było za czasów starego prezesa? „Nie dam wam podwyżek, dam wam nadgodziny” tak to szło? Dlaczego tyle lat tutaj pracujesz? Jeśli chodzi o lokalizacje, do idź do El Cab, w okolicy jest jeszcze Polinowa. Dlaczego tam nie pracujesz? Możesz też własną firmę założyć. Nikt Cię tu nie trzyma.

WSK
@Marek

Te nadgodziny to już jest śmiech na sali. Nikt nic nie robi i w ten sposób dorabia 1000. Ja nie wiem kto i w jaki sposób ukrywa te niby pracujące jakże potrzebne nadgodziny. Zlikwidować ten nadgodzinowy (usunięte przez administratora)i pieniążki się znajdą.

Produkcyjny
@Robert

To zmień pracę jak Ci źle. ale bierzesz pod uwage że nie będziesz miał pracy głąbie jak firmę przeniósa . Zapraszam do prywaciarza

Ostry
@Marek

Zacznij od siebie sie zwalniać a nie kogos pouczasz ludzie maja prawo strajkowac i to robią!

Naprawdę tak słabo się u Was zarabia? Tylko 4 koła brutto? Bo wymagania przy przyjęciu mają wielgachne. Sądziłem, że jako specjalista od spraw elektrycznych dostanę co najmniej 10 koła netto... Ale ok, zostaję w starej pracy...

Pewien_panicz

Panie kochany, tu 4 kafle brutto (przynajmniej przed tymi „podwyżkami”) to nieliczni zarabiają i to zależy kto niektórzy rzucani przez 5 lat po kilku różnych stanowiskach mają 4000 brutto a niektórzy po 15 latach pracy mają 4000 brutto no ale w samych kłótniach na goworku widać jak bardzo niektórzy są odklejeni od realiów panujących w firmie pisząc, że za „robienie tego samego” nie powinni się domagać godnej płacy, bo to wcale nie tak żaden z kroków produkcji nie jest zautomatyzowany i nieważne, że poręcze czy każdy inny element podczas produkcji musi być obcinany, szlifowany, obrabiany indywidualnie pod każdy autobus i kontrakt z bardzo dokładnymi rysunkami technicznymi, w których brakuje połowy rzeczy i koniec końców pracownicy z produkcji wyjaśniają tematy konstruktorów oraz część rzeczy, bo po co słuchać się jakiegoś robola, który ma z tym codziennie do czynienia skoro można dołożyć nie potrzebnie dodatkową wiązkę na trzydziestym aucie (oczywiście takie rzeczy wychodzą na trzydziestym aucie z czterdziestu) i (usunięte przez administratora) produkcję tylko po to by na identyczny kontrakt za pół roku albo rok wyszły dokładnie te same problemy.

Maswo
@Pewien_panicz

W końcu ktoś napisał prawdę. Pewnie tych mądrali z biur to zaboli. Już dawno należałoby ich zwolnić. Tylko pozorują pracę w domach. Wszystko ogarnia produkcja sama. Po co firma trzyma tych ludzi? Zamówione błędne części, rysunki z błędami, programy nie działające. Wszystko produkcja musi sama ogarnąć.

birowy
@Maswo

a co byś baranie robił jakby nie my?

Pewien_panicz

Nie wiem, w którym momencie się użalałem, tylko opisałem jak, wygląda sytuacja w firmie, ale pokazałeś, jaki z ciebie jest przykry człowiek.

Robert

W jedności siła pracownicy którzy jeszcze niestrajkuja dołączycie do reszty wygrana pewna albo wóz albo przewóz jak się połączycie wygracie

@Robert

Jakoś nie widzę tej wygranej 3 tydzień po mału się kończy rata kredytu znowu do góry weź się ogarnij z czegoś trzeba zapłacić

Jak strajk nie wypali to i tak nie będzie Cię stać na raty.

gucio

Mmmm ale fajnie, ja tu sobie pracuje, swoim tempem, nikt nie goni, wszystko zrobione na czas, a Ci wszyscy strajkujący, walczą o 800zł do mojej umowy. Coś pięknego, kocham Was strajkujący. PS tylko jeśli można prosić to róbcie to jakoś szybciej bo niedługo urlopik i pieniążki się przydadzą

@gucio

No i właśnie takie gamonie nie powinni dostać ani centa. Pracujesz sobie to znaczy zgadzasz się z wyzyskiem tej firmy.

NIck

Od dwóch tygodni obserwuję na tym forum niesamowity jazgot i ujadanie piesków wszelkiej maści. Atakują strajkujących a więc tych, którzy walczą także w ich sprawie. Ale cóż, mają do tego prawo tak jak inni mają konstytucyjne prawo do strajku. Niech więc sobie jazgoczą, niech ujadają. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Mirmił
@NIck

Szkoda tylko że ci co tak szczekają pierwsi pójdą podpisać aneksy po zakończonym strajku. Przecież im też się będzie należało.

Żenua
@Mirmił

I mówi to ten co przed strajkiem pierwszy leciał żeby podpisać aneks, który niby jest niewystarczający.

BOMBELLO
@Mirmił

Jak na razie 3 tydzień idzie, a nawet rozmów o cokolwiek nie wywalczyliście. Skąd zatem u Ciebie przeświadczenie, że wygracie strajk? Poza tym wszyscy podpisali podwyżki zarówno strajkujacy jak i przeciwnicy tej formy protestu. Nie uważasz, że zalatuje tu hipokryzją?

@NIck

Dopóki jej koła nie odpadną!!!!!!!

Myślący mózgiem

Ludzie opanujcie się i zacznijcie myśleć, na tym strajku nikt nie zyska oprócz W. J. Przecież rachunek jest prosty, matematyki nie oszukacie, jeśli ktoś umie liczyć to łatwo obliczy że przy całym miesiącu strajku straci średnio 4300 brutto razem z premią (jedni więcej inni trochę mniej zależy od podstawy). To jeśli firma dałaby chociaż te 130 zł więcej to trzebaby to odrabiać w 20 miesięcy pracując w 4 soboty w każdym miesiącu. (130 zł + 36 zł (20 % premii) + 52 zł ( setki z 4 sobót od 130 zł brutto) = 208 zł brutto miesięcznie. Zadajcie sobie pytanie czy warto? Przecież żeby odrobić te straty pracodawca też może nie wypłacić wakacyjnego bo będzie się tłumaczył zla kondycja finansowa spowodowanym strajkiem. Czyli kolejna strata do odrobienia. Rachunek jest prosty cały miesiąc strajku i zerowa wypłata to odrabianie jej w 24 miesiące (oczywiście przy założeniu że firma jeszcze dołoży 130 zł do tego co już dała, a jeśli nie to z 3 lata będziecie odrabiać straty jednej wypłaty). Czy warto dla chorych ambicji jednego cymbała?

Wicia
@Myślący mózgiem

Nie poniżaj się do poziomu jab.. ej dziefki O czym ty człowieku piszesz? Tu się ważą losy twoje, twoich dzieci , wszystkich pracowników w Wielkopolsce i w Polsce , a ten pieł... oli jakieś 130 brutto ,Chłopie to jest wojna , zacisnij pasa, wytrzymaj jeszcze kilka tygodni , bo jak ty potem , spojrzysz w lustro ? i w oczy swoim kolegom?

Myślący mozgiem
@Wicia

To był tylko prosty rachunek ekonomiczny, firma nie chciala dać 130 zł a teraz niby da 530 zł dodatkowo tak? Ja właśnie myślę o swoich dzieciach, jak ja im spojrzę w oczy kiedy z pustym portfelem wrócę po całym miesiącu wygłupów w teatrze jednego aktora. Wolę nakarmić, ubrać i zaspokoić potrzeby dzieci niż wpatrywac się w czyjeś oczy.

Św.Mikołaj
@Wicia

Ty ale masz nasrane wełbie.WOJNA.SPOJRZENIA W LUSTRO.a co ty rewolucje robisz. Dzieciakom powiesz że na osiem godzin chodzisz na wojnę walczyć. Kup sobie saperke bo coś więcej nie warto Ci dawać bo się sam postrzelisz.I NA UKRAINE TAM CI WOJNE WYBIJĄ Z GŁOWY.PAJACU PODCINASZ GAŁĄŻ NA KTOREJ SIEDZISZ. Nie dziwie się że tyle zarabiasz A raczej aż tyle z takim wodogłowiem.

Josin
@Myślący mózgiem

brawo Wojtek na prezydenta Josin Josin Josin... (usunięte przez administratora)łoszust.. Zwiunzkowe zwiunzkowe a sos w (usunięte przez administratora)

@Myślący mózgiem

Jakie 130?? Tyle to mogli dołożyć w styczniu i nie byłoby tematy. Aktualny temat to 800zł brutto do podstawy i albo to akceptują oni albo mają problem.

Mn
@Myślący mózgiem

Panowie prawda jest taka. To nie jest państwowa firma.Jezeli byscie sie postawili w sytuacji własciciela tez byscie zrobili co uważacie.A dlaczego? Bo to jest moje. A jak nie pasuje to za bramę.Taka jest prawda. PANOWIE JAK KTOS SIE ŁUDZI ZE ROBI FIRMIE NA ZŁOSC.TO PAMIENTAJCIE ZE TO SIE ODBIJE NA WAS.W INNYCH FIRMACH KARTY ODBIJAJĄ NAWET JAK IDĄ DO TOALETY!A WY SIE DZIWICIE DLACZEGO UKRAINCOW PRZYJMUJĄ.WŁASNIE DLATEGO ŻE NIE BĘDĄ STRAJKOWAĆ.

robi
@44

to Ty masz problem bo za chwilę wylecisz i gdzie pójdiesz? traktorzystów już nie potrzebują

!!!!
@Mn

Faktycznie Ukraina nie będzie strajkować,ale również nie pracują. Firma płaci im pieniądze za przychodzenie do pracy,a nie za wykonaną pracę. Po 16 godzin mogą,,,, niby pracować,,,a tak naprawdę przebywać w firmie i tego nikt nie widzi!!!!!!!!

DM
@!!!!

Czy ktoś się tym zajmie!?Te nieróbstwo sponsorujemy z naszych podwyżek!

Mariusz
@Myślący mózgiem

Dokładnie tak jak piszesz kolego ten z przwodniczacy OPZZ to chyba po szczepionce mu się pogorszyło zdrowo!!!!!!! W następnych wyborach proponuje mu na Prezydenta albo do jakiejś partii na przewodniczącego! To co się ogląda w jego wykonaniu brak słów!!

Młody technolog

Pytanie do zorientowanych. Na stronie solarisa jest oferta na młodszego Inżyniera produkcji w Środzie Wielkopolskiej. Czy ktoś jest mi w stanie napisać jakich zarobków (widełki, nie oczekuje konkretnej sumy, bo ta jak wiadomo zależy w dużej mierze od umiejętności i kwalifikacji) można się na takim stanowisku spodziewać? Oczywiście mam na myśli płacę wraz z różnymi składowymi, tj. podstawa, jaka premia itd. za odpowiedź z góry dziękuję.

Kierownik
@Młody technolog

Około 4 brutto

UNILEVER

Pozdrowienia od pracowników z Unilevera(Bałtycka). Kochani trzymamy za was kciuki. U nas w przeciągu pół roku były trzy podwyżki, bo ludzie zaczęli uciekać, łącznie ok. Tysiąc brutto na produkcji Bez kłutni, bez strajku, bez żebrania Trzymajcie się dacie rade

spawman
@UNILEVER

Mozna normalnie? Można. A u nas trzeba jakies strajki robic i pajacowac. Info jest takie ze umowy z odbiorcami sa juz regegocjowane i wydluzane terminy dostaw, bez szkody dla solarisa. Wiec mozecie sobie strajkowac az wam w lodowce swiatlo zostanie.

Kuba
@UNILEVER

W takim razie jaką podstawę brutto z premią miesięczna lub bez otrzymuje pracownik Unilevera z 10 letnim stażem?? (średnio)...

Smiech

Jak dostać awans w firmie Solaris? Za zasługi? Za doświadczenie? Nie, nie tędy droga. Wystarczy mieć męża kierownika i ze sprzątania można awansować raz dwa :) ludzie po 20 lat pracują a nawet podwyżki nie dostają... (usunięte przez administratora)

Solar
@Smiech

No to jakaś paranoja ,żona kierownika szybko awansuje to świadczy tylko o tej firmie ????no ale nie każdy ma męża (żonę) kierownika

Anty
@Solar

Wystarczy szwagier na stanowisku i awans za awansem

????
@Anty

Prawda jest taka jak mówisz szwagier na stanowisku to wszystkie rekrutację przechodzisz bez żadnych przeszkód potem się dziwią że same niudaczniki na stanowiskach

Robol
@Smiech

Ale jak to by wyglądało mąż kierownikiem a zona sprzątaczka w jednej firmie to trzeba załatwić lepsze stanowisko żonie ????????????

Zmartwiony
@Robol

Tak jak piszesz.stanowiska kierownicze poobstawiane przez znajomków (zero wiedzy i wkształcenia ale co- zrobimy szybkie średnie by się odczepili)potem brygadzistami zrobie swoich kumpli i jest ok. A jeszcze rodzina musi mieć stanowisko no to żonie coś załatwię ,przecież inni kierownicy to moi kumple. Tak wygląda kadra zarządzająca w Solarisie - Tragedia

Maciej
@Smiech

Witam będą podwyżki wiecie coś może ?

@Maciej

Kierownik mówił że nie będzie bo jest covid i ciężko z kasą

BiurowyTechniczny
@Smiech

Za wykształcenie? Za umiejętności? Wystarczy skończyć polibudę i reprezentować siebie czymś więcej niż roszczeniowym podejściem. Pracuję tu rok i dostałem już awans i podwyżkę. Jak widać można ;)

Viol

Tak

robo
@Smiech

@Smiech jak przez 20 lat przykręcają tylko śrubki to po co im dać . Tak widocznie leniom dobrze i nic im więcej im nie potrzeba oprócz narzekania .pozdrawiam nierobów śpiących na piankach i siedzących w telefonach którym sie należy bo pracuja 20 lat.

@Smiech

Solaris to już dawno (usunięte przez administratora) kolesiarstwo i podwyżki pod biurkami

Łukasz

Rozumiem prawo do strajku, ale to jak niektórzy strajkujący się zachowują, jest straszne i nie poznaję niektórych kolegów i koleżanek. Przestańcie wyśmiewać, wyzywać i wytykać osoby, które zdecydowały się dalej pracować! Dlaczego przewodniczący nie reagują?

RAMBO
@Łukasz

Masz rację kolego.W pracy każdy sobie żebke skrobie. To nie czasy Bolka.A ci co sie tak zachowują mam nadzieję że cały czas będą na takiej grupie.RAMBO OSTATNIA ŚMIERĆ.

NICK
@RAMBO

PANOWIE STRAJKUJĄCY!MAM TAKI APEL! NIE SZKALUJCIE SWOICH KOLEGÓW PRACUJĄCYCH.JA APELUJE RÓWNIEŻ DO POSZKODOWANYCH ABY ZGŁASZALI A NAJLEPIEJ NAGRYWALI TAKIE SYTUACJE.MOŻNA ANONIMOWO WYSŁAC NAGRANIA.

@NICK

I co ze kogoś nagrasz zrobi ci prywatny proces i jesteś pozamiatany.

epo

Jak bedzie go stać na proces. A jak strajkuje bo za malo zarabia to znaczy ze go nie stac. Poza tym to działa w dwie strony

Robol

Ciekawe ile firma zapłaciła za usuwanie negatywnych wpisów bo widzę że tu same trole piszą z Solarisa tego nawet nie oplaca sie czytać no i zaraz ten wpis tez będzie usunięty????

Joker.

My tutaj na magazynie nie strajkujemy bo próbujemy się wynurzyć z gowna które zgotowali nam kierownicy. Ale jak juz produkcja ruszy to na magazynie znowu będzie kibel i znowu będziemy tonac w gównie, dzieki naszym wszech wiedzacym kierownikom.

Nemo

,,KSIĘGA WIELKIEGO WSTYDU ZWIĄZKOW ZAWODOWYCH SOLARIS BUS & COACH 2022" Koleżanki i Koledzy, dziś na wszystkich lokalizacjach zostały rozdane kartki na których prosimy wpisać swoją myśl na temat związków zawodowych naszej firmy. Przy okazji wpisów prosimy o robienie zdjęć lub krótkich filmów które proszę przesłać na Messengera lub sms do komisji.

Nemo

Jestem przerażony tym jak praca zawodowa i zależność służbowa kojarzy się niektórym ludziom z aktami seksualnymi. Ludzie gdzie wy wcześniej pracowaliscie? Co wy robiliście w tej pracy? Kto Was tak bardzo skrzywdził w ten sposób? Przecież to nie jest możliwe, że nie macie nic merytorycznego do powiedzenia i całą dyskusję sprowadzacie do jednego.

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.