Solaris Bus & Coach S.A.

Bolechowo

Opinie o Solaris Bus & Coach S.A.

Lol 2017-01-06 23:39
Coś ciekawego w firmie się dzieje?
Parkingowy 2017-01-07 01:50
Taa. Parking optymalizują
slawek 2017-01-07 16:58
Czesc, moglby ktos z Was wypowiedziec sie na temat konsorcjum ze stadlerem w zakresie konstrukcji tramwajow ? Czy w solarisie bedzie powstawala teraz koncepcja projektu od podstaw czy wszystko bedzie narzucone przez niemca a polacy beda tylko skladac klocki w 3D wg wytycznych pana z niemiec ? i czy w ogole jakis nowy projekt autobusu od podstaw jest przewidziany na najblizsze lata czy najblizsze 10 lat to klepanie zmian na zyczenie klienta w nowym urbino 4 ?

dzieki z gory za odpowiedz i pozdrawiam
slawek
Lol 2017-01-09 10:16
Można śmiało zakładać, że Urbino IV będzie klepane tak samo długo jak III. Wątpię, żeby coś szybciej powstało...
slawek 2017-01-09 17:20
Dzieki, a odnośnie tramwajow wiesz cos więcej ? jak ida prace nad autobusem dwuprzegubowym ? i czy nie przewiduja jakiegoś turystyka nowego ?
Jejekejjdj 2017-01-09 22:47
Narazie na najbliższe lata mamy robotę zw starymi które wracają od klientów na gwarancji i musimy je poprawić a to dopiero początek zwrotów marne go jakościowo towaru.
Solaris może nie dotrwac do nastepnej generacji jeżeli dalej będzie taki syf w firmie z kierownika mi i brygadzistami.
Pilny 2017-01-10 14:31
Myślę, że lepiej byś zrobił jakby wziął się za pracę. Solaris to krzak i szefowie doskonale wiedzą co muszą robić. Generalnie to jest tak, że jak się źle pracuje kierownik to widzi i masz problem. Jest jeńcze jedno wyjście, żeby nie psuć renomy firmy zmień pracę,
Nick 2017-01-10 21:48
Złą renomą firmy jest to że są osoby na stanowiskach kierowniczych a nie mają wykształcenia. Chyba że naciągane średnie.O produkcji nie mają pojęcia.Mieszają i zaś stoją przed długim i trzęsą się ze strachu w utracie stołka.
andrzej 2017-01-11 18:56
często szukają konstruktorów. Jest taka rotacja czy mają takie zapotrzebowanie ?
Nikodem 2017-01-11 22:40
Częsta rotacja, niska pensja itp.... nie warto odradzamy.
andrzej 2017-01-12 00:16
to dlaczego tam siedzisz ? :) ile zarabia u was doświadczony konstruktor mechanik ?
kiki 2017-01-12 15:53
Panowie tak szczerze bez żartów ile dostanę netto jako nowy pracownik na stanowisku elektryka ?
Kamil 2017-01-12 17:57
około 2000 brutto na początek
elektryk 2017-01-12 19:57
1600 netto przy dobrych wiatrach
gość 2017-01-13 13:33
na przykład taki ŚLEPY
Sorbet 2017-01-15 11:52
Witam, szukam pracy w logistyce ale nie widziałem żadnych nowych ofert pracy. Czy ktoś ma wiedzę o nowych etatach? Kwestia kasy tez jest ważna, proszę o info.
Nick 2017-01-17 09:41
Ile wyciąga rzecznik prasowy w tej firmie?
mama 2017-01-20 00:06
Hej mam pytanie ile dostane jako nowy pracownik jako elektryk ?????
Warto iść tam do pracy ???
Ernest 2017-01-20 08:09
Witam
Jakie warunki placy na lakierni?
Warto ubiegac sie o stanowisko lakiernik?
Roman 2017-01-20 16:58
Lakiernik jak każdy inny zarabiamy tyle samo. Pracuje na dziale obok.
Tak patrząc z boku to katastrofa bo lakiernik to najgorszy dział w Solarisie. Syf farby itp
Na poczatek moga zaoferować Ci 2280 brutto czyli 1600 na rękę a mogą dać ci 2800 brutto (2000 netto). Do tego dochodzą premie 100-400zl netto.
Ja na grupie 3070 brutto mam w 8 godzin 2550-2650.
Będziesz miał umówe na 3 miesiące potem 7 miesiącu. Następnie albo na rok albo na stałe. Max 2 lata i na stałe.
Jeśli będziesz się podlizywal (tak to działa w solarisie) to na każdą umowę dostaniesz 140zl podwyżki ale mało kto dostaje wszystkie.
Ja zaczynałem niecale 3 lata temu od 2540brutto a mam 3070 wiec w miarę lizalem tylek.

Nadgodziny są cały rok i to w dużych ilościach. Wręcz zmuszają do nich. Są miesiące ze np jeśli nie masz 40 nadgodzin to nie dostaniesz w ogóle premii wiec trzeba je robić bo inaczej 2000 wypłaty.
Ja robie średnio 35-45 nadgodzin w miesiącu np zostaje codziennie po 2 h dłużej i na wypłatę mam 3500 na rękę do 4000.
Są osoby które robią po 120 nadgodzin aa są tacy którzy nie robią w ogóle i maja zabierania premie ale pracuje w warsztacie u siebie.
Jedno jest pewne jeśli masz garaż to albo jedno albo drugie bo padnięszna twarz.

Ogólnie ludzie w 80 procentach spoko są wyjątki. Osoby donoszą na innych, utrudniają prace itp
MobING czyli dreczenie przez kierownika o nadgodziny jakość itp jest na porzadku dziemnym ale np ja mam na to olew i 2 uchem wypuszczam.
Czasami praca jest ciężka ale bez przesady są dni ze 4 godziny siedzę z nudów a są takie ze 10h pracuje .
To chyba tyle na temat. Ale nie jestem lakienikiem wiec nie powiem jak to wygląda od srodka. Lakierników za dużo nie zostało bo co 2 się zwalnia albo poszli do VW wiec na pewno nie jest super....

Jeśli będziesz miał możliwość wybranią zmiany to nie idź do Rafała Warguly
nowy89 2017-01-22 08:54
Słyszałem,ze jako kontroler jakosci w srodzie wielkopolskiej zarabia sie 3200 netto/na reke.to prawda?
paw 2017-01-22 17:45
prawda dobrze słyszales
Karol 2017-01-22 22:49
Witam, czy możecie oświecić mnie jak to będzie z konsorcjum ze stadlerem jeśli chodzi o konstrukcje tramwajow ? Co nadal będzie konstruowane od podstaw z koncepcją rozwijaną w solarisie, a co będzie narzucone ze stadlera ? Zastanawiam się czy aplikować na stanowisko konstruktora tramwajów, bo odpowiednie doświadczenie mam, ale boję się, że niemiec zniszczy wszystko co polskie i nie będę się w tej pracy rozwijał. Czy mógłby się ktoś z Was rzetelnie w tej sprawie wypowiedzieć ?

Z góry dzięki !
nowy89 2017-01-23 15:16
Jakoś mi sie wierzyć nie chce,skoro ludzie we wcześniejszych postach tak narzekaja
A..m 2017-01-24 08:35
Witam, wynagrodzenie za pracę na Brodowskiej powinno zaczynać się od 4 tys. Dla każdego. Panują tam bardzo trudne warunki pracy. Kto nie był ten nie zrozumie. 3 tys. To żaden szał za pracę tam.
Tik 2017-01-24 15:32
Dodam jeszcze, że praca tam jest bardzo nie bezpieczna. Trzeba na siebie uważać na każdym kroku. Bhp bardzo kuleje. Nadmierny hałas. Zapylenie. Wszystko to powoduje że za pracę tam należy się wyższe wynagrodzenie. Za samo ryzyko pracy. Kiedy ktoś to zrozumie ?
Mama 2017-01-24 21:19
Ja chciałem 3 tys zł to mi podziękowali
Mama 2017-01-24 21:51
Bardzo proszę o odpowiedz, czy zostali przyjęci nowi elektrycy na dział elektryczny. Czy maja tylu chętnych w co nie wierzę. Bo jak mówiłem wyżej byłem ostatnio na rozmowie ale powiedziałem 3 tys netto i za dwa dni był telefon ze rekrutacja zakończona, dziękują za poświęcony czas itd. Jestem ciekaw co im nie przypasilo, na rozmowie był taki kierowniczek łysawy z zarostem w miarę Ok
Z jego mowy wywnioskowałem ze potrzebują dwóch elektryków na 2 i ostatni etap prac elektryczny. Proszę o poważne odpowiedzi bo bardzo mnie ciekawi ta sprawa.
gość 2017-01-25 13:24
gdybyś powiedział dwa netto to dziś byś już pracował
zybi 2017-01-25 15:52
za dużo chciałes są tacy co będą robic za 1800 na ręke.
Farlekin 2017-01-25 22:22
3tys netto w solarisie zarabia słaby kierownik albo brygadzista lider po 20 latach pracy.
4200brutto to ostania grupa brygadzisty. Można mieć więcej ale trzeba pracować 30lat w solarisie wiec nie ma szans żeby dostać na wejściu nawet 3000brutto :)

Koledzy po szkole poszli robić za 20 brutto do solarisa a ja powiedziałem ze chce 2500netto bo wiem co potrafię i ze 8zl na godzinę to za sprzątanie płacą.
Odezwali się i zaproponowali 2870 brutto plus premie wiec i tak lepiej... po roku i 2 podwyżkach mam 3270 bo wpadła mi teraz ta ogólna od związków :) a ludzie po 15 latach mają 3000 beka bo to wasza wina ze robicie z siebie bydło za półdarmo zamiast walczyć.
Widzą na rozmowie ze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to tak was traktują.
ma 2017-01-25 23:39
Nie chce mnie się wierzyć ze są osoby o wykształceniu elektrycznym i będę robić za 2000 tyś netto
Bez przesady ludzie co to jest dziś 2000 tyś zł chyba głupi robi za te kasę nikogo nie obrażając
Dwa lata temu poszło i kasę i teraz znowu poszło o kasę
Piękne biura kasy wpakowane na max a robol ma marne grosze
Co żeby mieć porządną wypłatę mam [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nadgodziny 40 - 50 nadgodzin to jest chora firma jestem ciekaw kto im będzie pracować z nowych pracowników
Chyba firma Solaris nie zdaje sobie sprawy że nie mam pracowników do pracy nie wspomnę o pracownikach wykwalifikowanych w zawodach technicznych
ŚRODA W. 2017-01-26 18:36
To prawda teraz nowi pracownicy przychodzą i na start mają prawie tyle co pracownicy z wieloletnim stażem.Jak dobrze w tyłek wchodzą to za nim dostaną umowę na stałe dostaną dwie podwyżki.Widocznie tam staż pracy się nie liczy.To wstyd że pracownik co przepracował prawie dwadzieścia lat tam ma koło 3400 zł brutto (a nie jedni nawet tego nie mają). Farlekin może masz teraz taką wysoką grupę ale jak dostaniesz umowę na stałe to zostaniesz z taką stawką na lata.Bo takiej stawki jak Ty to nie mają niektórzy pracownicy po 10 latach pracy tam.
lalala93 2017-02-01 10:34
To ilew można zarobić jako kontroler jakości.chodzi mi o netto kwote
Papcio Gargamel 2017-02-01 14:01
A co jak ktoś poda brutto to nie przeliczysz?
ochotnik 2017-02-03 11:45
Czy w Poznaniu jest oferta dla elektromechanika w serwisie?
środa wlkp 2017-02-03 13:13
nikt nie komentuje to co się dzieje w środzie na kórnickiej
lalalala 2017-02-03 16:05
Podobno QŃ szuka stajennego. Dobrze płaci
pączek bez rączek 2017-02-07 21:29
Podobno Qń , się zakochał . I robi bardzo huczną impreze weselną . :)
Na świadka bierze rybe ( on potrafi dobrze organizować takie imprezy , zwłaszcza na koniec roku dla brygadzistów ) Tylko szkoda , że potem się wyzywają :D Mały będzie głównym pajacem , kiełbasa najlepsza na świecie będzie z żerkowa , shrek już ubija proszczoki w garażu i spawa wielki kocił . :D głównym kelnerem ma być , no kelner :D Mariuszek . :D a za całą imprezę zapłacą ludzie z Solarisa , bo Qń nigdy nie miał kasy i wiecznie pożycza i nie oddaje. :D Potem będzie żył długo i szczęśliwie :D
Gość 2017-02-08 16:01
To Sowa ślepa!!!
adi 2017-02-08 19:20
witam mam prawo jazdy na autobus ( kat D ) jest tam jakas robota na to?
Prozek 2017-02-08 22:38
Czy Solaris potrzebuje człowieka do logistyki? Mam doświadczenie i praca w znanej firmie z dużym potencjałem to dla mnie prestiż. Jak się pracuje w takiej firmie?
Pracownik 2017-02-12 15:07
Tak potrzebuje do logistyki , do biura , do kontroli jakości , do dyrekcji , do inżynierii produkcyjnej itp . itd. Oraz potrzeba milion sprzątaczek . A na produkcję , nie potrzeba bo ludzi z Ukrainy się przyjmuję . Zastanawiam się jak to możliwe , by 3/4 stanowili ludzie umysłowi . Aby jeszcze Ci ludzie potrafili coś.... Pamiętajmy , że to ludzie z produkcji dają wam chleb.
gość 2017-02-12 17:54
Jak to jest możliwe ze w Polsce w polskiej firmie ukraincy są poza polskim prawem . Polski pracownik nie może przyjść do pracy w sobotę bo obowiązują go przepisy KP. A ukraincy mało ze maja 14 zyla na h (nie jeden polak tyle nie ma) to przychodzą z piątku z 2 zm na 6 rano w sobotę, w tygodniu przychodzą na 12h z czego większość przechodzą z kubeczkami kawy albo siedzą na wagonach. Jak ich stolarze zagonili do roboty to poszli ze skarga do kozła ze są gnębieni. Ostatnio pani Prezes mówiła ze Solaris jest firma przyjezdna bo zatrudnia obcokrajowców i nikt nie jest prześladowany i dyskryminowany. Oczywiście nikt oprócz polaków bo nas obowiązują przepisy. Osoby które pracowały w krajach starej UE wiedza ze do takiej sytuacji tam by nie doszło bo nie pozwolił by na to pracodawca i związki. Czy w zaistniałej sytuacji możemy mówić o dyskryminowaniu pracownika ze względu na pochodzenie? Może sprawdzi to Inspekcja Pracy?
nick 2017-02-12 20:08
Jeszcze trochę to ich awansują na brygadzistów i liderów i będą nas oni gnębić.
Dawid 2017-02-14 08:23
Jakie zarobki ma u was spawacz od startu?? Z doswiadczeniem w detalach na solaris. I jakie mozliwosci podwyżek??
Jejkejej 2017-02-15 13:23
Na wejściu 2280 -2600 brutto. Z premia będzie max 2000-2100 na rękę.
O podwyżkach ciężko napisac bo dostajesz umowę na 3 miechy na 7 i na rok lub na stałe i możesz dostać co umowę 140zł brutto ale mało osób dostaje. Jeśli do umowy na stałe nie dostaniesz podwyżek to potem można się prosić do śmierci ja mam 2800 brutto po 6 latachyba pracy bo były ogólne podwyżki przez podniesienie płacy min a tak to proszę się co rok i nie chcą dać bo firma ma niby straty.
Tak więc jeśli chcesz uczestniczyć w naszej szopce w niemiłe atmosferze tzn mobingu za 2kzl to zapraszam.

Dodam że firma liczy na to ze będziesz robił codziennie po 10godzin i weekendy inaczej zabierają premie... a bez premi 1600na rękę wiec tReba szarpać na reks.
Pilch 2017-02-15 18:23
Widziałam ofertę pracy na specjalistkę ds personalnych , czy to jest aktualne? Bardzo bym chciała tu pracować ponieważ kumpela pracuje i zachwala sobie
Kawa 2017-02-16 22:58
Sami ich nauczyliśmy jak z kubeczkiem i telefonem sobie przebumelować. Teraz oni mogą nas poganiać a my ich już nie bo się poskarży albo filmik z hali nagra i będzie dym.
Kawa 2017-02-16 22:59
Zostaw swoją opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A.