Solaris Bus & Coach S.A.

Bolechowo

Opinie o Solaris Bus & Coach S.A.

Darek M. 2016-11-17 01:10:43
Na kogos musza robic, robole firmy nie stworzyly tylko myslacy pan prezes, roboli zawsze mozna zastapic jak ma sie dobrych konstruktorow, ktorzy beda nadzorowac dzialania roboli i dawac im wytyczne w dokumentacji jak maja robic.
Ueueueu 2016-11-17 03:19:25
2500 ojro to ja miałem przy 180 godzinach na budowie w Niemczech jako 18 latek. Ktoś po dobrej szkole z językami nie ma szans na prace poniżej 3k euro nawet na produkcji w vw itp zarabiają po 3-5k euro.

Poza tym pracuj za 3000zł a za np 3000 funtów gdy kurs był po 7zł.
Życie w polsce za 3kzl jest niemożliwe na normalnym poziomie a za 3k funtów jests wstanie żyć dobrze i odłożyć 500.
Darek M. 2016-11-17 09:14:38
Na budowie w niemczech zarobisz dobrze ale z nadgodzinami. jako niemiecki konstruktor nie wiecej niz 3500 ojro na reke. Na produkcji w bmw w monachium maja po 2500-2800 na reke ci najbardziej doswiadczeni. Chcesz wiecej niz 3500 ojro na reke to musisz byc przynajmniej teamleiter albo miec pod soba sporo murzynow na produkcji. Robol na produkcji w vw nigdy nie zarobi wiecej niz 3k ojro.
asdqwe 2016-11-19 15:06:10
na elektryce robi się różne rzeczy, w zależności od tego do czego zostaniesz przydzielony, od zakładania kierunkowskazów poprzez montaż kloszy do przygotowywania i montowania komputerów pokładowych, praca dla nowego to +- 2000 na rękę
Jzjsj 2016-11-20 16:42:34
Co ty pie....... 200 na rękę to 2900 brutto a nowi dostają 2300-600 max brutto.
Nie licz cie premi do podstawy bo to was gubi.
Podstawą po 20 latach pracy jest mniej więcej 3300 brutto wiec 2400 netto a wy się tym szczycie.
2400 ma każdy robol w innej firmie na wejściu.
Ja pierolę jacy wy tepi jesteście ludzie w solarisie.
Tak samo jeśli pytań ile zarabiasz a wy mówicie ze 3000 ale nie dodać że brutti co ma brutto do w sollarise zarabia się 1600-2400 max więcej sie juz nie da choćbyś robić 100lat
kamil 2016-11-20 17:43:26
I do tego robią wszystkie soboty i niedziele żeby wyjść z 3000 ,śmiechu warte ha ha
jamnik 2016-11-20 23:01:35
No to trzeba szarpać 100 nadgodzin i jest wypłata.Idzie zarobić .Zwłaszcza lizusy KOZŁA z popowa.Wszystkie soboty zaliczają.A RUDY przymyka oko bo musi .Tak mu każe i tak robi.
Marek 2016-11-21 17:44:49
Witam, co w tym roku dostaniemy na gwiazdkę? Bony czy paczka?
bez spiny 2016-11-22 20:45:30
To chyba kiepski jestes ja po 5latach w solarisie mam 3900
Jwjwjwjw 2016-11-22 21:53:17
3900 to ledwo brygadzista ma po 15 latach pracy.
Ogarnijcie się bo gnebia was, robicie za frytki a jeszcze chwalicie ta firmę.
Jak to mowia ,bydło jest po to żeby robić, są ludzie którzy się szanują i jest bydło dla których praca za 1800 zł to spełnienie marzrn
2016-11-23 21:26:37
Ja po 8 latach mam 4800 brutto :)

Brygadzista środa Wlkp koń :)
Chlop 2016-11-25 05:33:28
Dobrowolne nadgoziny.
Fritz 2016-11-26 19:00:18
4800 brutto jako brygadzista po 8 latach to smiech na sali i wstyd wsrod znajomych ( no chyba ze zna sie samych meneli). Absolwenci na konstrukcji, ktorzy nic jeszcze nie umieja tyle maja.
bic 2016-11-30 12:50:52
A pro po lizusów kozła.W Polsce chyba KUMOTERSTWO nie jest karalne ale NIE ETYCZNE. Może ktoś się w końcu zainteresuje tym ,że w jego dwóch brygadach gdzie są ludzie z Popowa oni mają największe stawki .Przypadek? nie sądze.Drugi kozioł też przymyka oko na tych co mu stolarke i remonty w chacie robią
wesoly uczen 2016-11-30 22:05:30
w sumie z lekka smieszne, bo "robole" z zewnatrz przykladowo na elektryce na start z 2200 brutto dostaja, a uczniowie co najmniej 4200, na stanowisku 280 [sprawdzanie koncowe] absolwenci szkoly dostali 5200 brutto :v

pozdrawiam cieplutko mili robotnicy za 2500
Marek 2016-12-01 10:33:24
haha, 4200, to żeś poleciał teraz
Jsjsjssj 2016-12-02 16:44:19
Kumpel uczył się w solarisie i dostał 2540 i na stałe wiec mało. A po 2 z niego taki elektryk ze poza robota w autobusie z elektryki jest ciemny jak tabaka. Solatis zwalnia po chwile wiec jak go wzol nią to nic nie umie
tk 2016-12-03 01:43:52
Związki kolego założyli pracownicy którzy mieli dość dymania przez swojego pracodawce i zaczeli walczyc o swoją płace za wykonywaną pracę a nie byc przydupasem i podpierdalaczem jak niektórzy brygadzisći pokroju kur....z srody wlkp.
MLODY 2016-12-03 08:45:26
Gościu puerdolnij się w łeb , przy montażu jakiś trager Ci na łeb spadł. haha 5200 to nawet kierownicy nie zarabiają POZDRO
karol 2016-12-03 19:41:54
ja w MANie w sadach na konstrukcji dostalem odrazu po studiach 5000 brutto, po roku udalo mi sie wyszarpac 5500 brutto, a po kolejnym roku juz mnie tam nie bylo, bo dostalem propozycje pracy z niemiec, gdzie obecnie mam 55000 brutto rocznie w firmie schaeffler przy konstrukcji sprzegiel. Naprawde nie rozumiem dlaczego ludzie w solarisie godza sie pracowac za takie smieszne pieniadze, w poznaniu mozliwosci jest wiele, a zarobki na rynku ksztaltuja sami pracownicy. Gdyby nie godzili sie pracowac za smieszne pieniadze to solaris i tak dalby im wiecej , bo potrzebowalby doswiaadczonych ludzi na konstrukcji. A w taki sposob pracujecie za grosze z wlasnej winy.
Jjajaj 2016-12-05 00:15:37
Czyli pracujesz w niemczech za mniej niż w polsce jeśli u nas miałeś 5500 brutt ¥ miesiąc a w niemczech 55k brutto rocznie
karol 2016-12-05 00:37:30
owszem, ale mimo to żyję na o wiele wyższym poziomie i stać mnie na wiele więcej :)
vvv 2016-12-05 20:16:40
Przeczytaj z uwagą co wyżej napisano ....
gosc 2016-12-05 22:17:24
Nie tylko stolarka i remonty ale też pieczarki które gosciu przynosi. Malo że ma jedna z najwyższych grup to jeszcze ma nieograniczona liczbe nadgodzin. Nawet jak nie ma roboty to mu wymysla dziwne przekladki albo "wyjebki" tylko po to aby mogl bic kolejne rekordy. A może to zrobic w 8 h. Mysle że przyjdzie czas gdzie L Kozioł za łamanie przepisow KP, ciagla prace bez przerwy wekendowej i przekraczanie limitow nadgodzin poniesie odpowiednia kare.
Andreas 2016-12-06 07:02:51
Szukam pracy -Andreas S. :)
Hhhhhh 2016-12-06 09:33:59
No tak. Zarób w Polsce 2500 i spróbuj się sam utrzymać a jedz do anglII i żyj za 2500 funtów .
Różnica jest kolosalna. Z 2 500zl nie starczy ci na wynajem mieszkania iopłaty jedzenie a na 2500 funtów żyje godnie odkładając sobie z 5k funtow rocznie

#co do kozła
Wystarczy zgłosić to po inspekcji pracy przez meila i jużywane jest zalawiony bo po ostatniej kontroli jaka naslalismy na solaris dostali karę i zakaz nadgodzin. Teraz jeśli robicie to tylko na odpowiedzialność kierownika.
Nietrudno się domyśleć :) 2016-12-09 23:53:58
Ponad dwa lata temu w burzliwej atmosferze, lecz z tarczą w dłoni rozstałem się z tą garażową montownią, zarządzaną metodami marchewki, kijka i sznurka, której motorem napędowym jest niekończąca się opowieść o kryzysie oraz kolejkach chętnych do pracy, stojących za potężnym murem, swą potęgą rzekomo przypominającym ten, na którym obsadzono Nocną Straż w serialu Gra o Tron. To wręcz niesłychane, że wbrew zapewnieniom kierowników o miliardach chętnych do pracy, przez prawie cztery lata spędzone w tej największej jednostce straży pożarnej w Polsce, nie miałem okazji widzieć nikogo, kto zdecydowałby się przeskoczyć przez to niewidzialne ogrodzenie, dzielące solarisową ziemię obiecaną od nędznej reszty świata. Jeśli spadnie sprzedaż autobusów, zarząd tej firmy powinien rozważyć pisanie bajek i baśni nie tylko dla najmłodszych - może dzięki temu uda się im wyjść na prostą. Wracając jednak do mej historii - jako niegodzien łaski bycia wyrobnikiem, odtrąciłem łaskawą dłoń kierownika, który przed podpisaniem wypowiedzenia postanowił zagrać va banque i zaoferował 200 zł brutto podwyżki, czym jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu o słuszności mojej decyzji. Dziś jako samotna, zbłąkana dusza, błąkam się po świecie, pokutując za swe dawne decyzje. Nie jest łatwo znajdować ciągle nowe sposoby na wydanie przyzwoitego nadmiaru pieniędzy pochodzących z wypłaty, wykonywać swą pracę bez tego dreszczyku emocji i niepewności, czy czasem nadchodząca delegacja nie zmierza w moim kierunku, by dożywotnio zwolnić mnie ze służby bez żadnego wytłumaczenia, czy wreszcie wychodzić z biura dyrektora bez sztyletów wbitych w plecy. Przed chwilą odbyłem rozmowę telefoniczną z jednym z pracowników tego piekiełka, więc jestem na bieżąco. Na podstawie kilku dodatkowych informacji jakie uzyskałem oraz moich własnych doświadczeń, potencjalnym zawodowym masochistom planującym sprawdzenie swojej odporności na ból i poniżenie w ramach pracy w tej firmie, mogę udzielić wskazówki - jeśli chcecie zobaczyć, jak dokładnie wygląda praca w tej firmie zanim zdecydujecie się powiedzieć "no to hop", koniecznie obejrzyjcie film Mad Max Fury Road. Będziecie traktowani dokładnie tak jak ci zakurzeni nędzarze, próbujący złapać kilka kropel życiodajnej wody przy pomocy dziurawych naczyń. Jedyna różnica jest taka, że nie ma tam atmosfery chorej rywalizacji (przynajmniej nie było zanim stamtąd odszedłem). Współpracownicy są więcej niż ok, ale mimo bardzo przyjacielskich relacji, oni nie wykarmią Waszych rodzin. Co Pani na to, Pani Solange?
Były pracownik 2016-12-11 14:14:03
Ja pracowałem w tej firmie 10 lat Środa Wlkp. Bywałem na produkcji w Bolechowie na Wieruszowskiej itp. Praktycznie znałem każdy zakamarek tej firmy , każdy !! Widziałem w tej firmie rzeczy które nigdy nie powinny mieć miejsca. Ostatnia dość drastyczna sytuacja w Środzie. Gdzie brygadzista popycha pracownika, ten uderza się w głowę i mdleje w pracy . Ludzie, czy my chcemy iść do pracy i być popychani ?? Pajacu , (brygadzisto z Ph - Środa Wlkp. ) tzn. Były bo zdegradowany > Życzę Ci , aby Ciebie ktoś popychał , abyś na swego żuka wsiadł i sprzedawał pyry na zieleniaku. Co najgorsze, jest że ludzie nie chcą zeznawać na takiego , buraka ?? dlaczego ?? Może ktoś się zainteresuje tym człowiekiem zanim kogoś zabije , kolejnym popchnięciem . Reasumując , pracując 10 lat w tej kuźni . Nie rozwijałem się , bo cały czas aby obcinanie godzin i ciągle mało mało .... Nie polecam pracy w Środzie Wlkp. Chyba, że lubisz gdy brygadzista pluje Ci w twarz a Ty myślisz ,że pada deszcz. Ale nie po to daje się brygadzistą stawki blisko 5 tyś brutto. Bay bay .
albert 2016-12-11 20:26:28
dlaczego tak naprawde Streckera zwolnili ? czym roznila się jego wizja rozwoju firmy od wizji Solange skoro i tak wszystko sprzedali szwabom ?
gaga 2016-12-13 12:27:24
Jakim musi być kierownikiem kozioł,skoro wiecznie trzeba u niego robić nadgodziny?NIEUDACZNIKIEM!
Kompletna dezorganizacja stanowiska pracy,destrukcja założonych planów już po 5 minutach pracy.No,ale aby to robić trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje,które współgrają z jakością,motywacją i "miłością"do firmy.Gratuluje . Nie jest to przecież jego wina ,że jest tam gdzie jest.Ogólnie synonimy słowa "cham" interpretują jego osobę
Kryzyz 2016-12-13 13:48:22
No bo to było zaskakujące że w tym kryzysie była nagroda, zapowiedzi podwyżki (a czy będą czy już nie aktualne) i ten udział. Od tego nagłego dobrobytu mogliśmy oszaleć i przestać pracować.
Bzyk 2016-12-13 14:12:11
Czy dostaniemy coś na święta...
T-rex 2016-12-14 23:24:16
jak co roku po członku w pupala dostaniecie
Jswjwjsj 2016-12-16 14:32:27
Dostliqce bony itp bo podpisaliscie likwidację socjalnego gleby a nie dlatego że chcieli dać.
Za rok nie muszą już dać nic na święta i na wakacje debile bez szkoly [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bydło do roboty sami sobie szkodzićie
Lol 2017-01-06 23:39:40
Coś ciekawego w firmie się dzieje?
Parkingowy 2017-01-07 01:50:30
Taa. Parking optymalizują
slawek 2017-01-07 16:58:12
Czesc, moglby ktos z Was wypowiedziec sie na temat konsorcjum ze stadlerem w zakresie konstrukcji tramwajow ? Czy w solarisie bedzie powstawala teraz koncepcja projektu od podstaw czy wszystko bedzie narzucone przez niemca a polacy beda tylko skladac klocki w 3D wg wytycznych pana z niemiec ? i czy w ogole jakis nowy projekt autobusu od podstaw jest przewidziany na najblizsze lata czy najblizsze 10 lat to klepanie zmian na zyczenie klienta w nowym urbino 4 ?

dzieki z gory za odpowiedz i pozdrawiam
slawek
Lol 2017-01-09 10:16:03
Można śmiało zakładać, że Urbino IV będzie klepane tak samo długo jak III. Wątpię, żeby coś szybciej powstało...
slawek 2017-01-09 17:20:53
Dzieki, a odnośnie tramwajow wiesz cos więcej ? jak ida prace nad autobusem dwuprzegubowym ? i czy nie przewiduja jakiegoś turystyka nowego ?
Jejekejjdj 2017-01-09 22:47:21
Narazie na najbliższe lata mamy robotę zw starymi które wracają od klientów na gwarancji i musimy je poprawić a to dopiero początek zwrotów marne go jakościowo towaru.
Solaris może nie dotrwac do nastepnej generacji jeżeli dalej będzie taki syf w firmie z kierownika mi i brygadzistami.
Pilny 2017-01-10 14:31:01
Myślę, że lepiej byś zrobił jakby wziął się za pracę. Solaris to krzak i szefowie doskonale wiedzą co muszą robić. Generalnie to jest tak, że jak się źle pracuje kierownik to widzi i masz problem. Jest jeńcze jedno wyjście, żeby nie psuć renomy firmy zmień pracę,
Nick 2017-01-10 21:48:58
Złą renomą firmy jest to że są osoby na stanowiskach kierowniczych a nie mają wykształcenia. Chyba że naciągane średnie.O produkcji nie mają pojęcia.Mieszają i zaś stoją przed długim i trzęsą się ze strachu w utracie stołka.
andrzej 2017-01-11 18:56:15
często szukają konstruktorów. Jest taka rotacja czy mają takie zapotrzebowanie ?
Nikodem 2017-01-11 22:40:17
Częsta rotacja, niska pensja itp.... nie warto odradzamy.
andrzej 2017-01-12 00:16:46
to dlaczego tam siedzisz ? :) ile zarabia u was doświadczony konstruktor mechanik ?
kiki 2017-01-12 15:53:33
Panowie tak szczerze bez żartów ile dostanę netto jako nowy pracownik na stanowisku elektryka ?
Kamil 2017-01-12 17:57:03
około 2000 brutto na początek
elektryk 2017-01-12 19:57:57
1600 netto przy dobrych wiatrach
gość 2017-01-13 13:33:32
na przykład taki ŚLEPY
Sorbet 2017-01-15 11:52:02
Witam, szukam pracy w logistyce ale nie widziałem żadnych nowych ofert pracy. Czy ktoś ma wiedzę o nowych etatach? Kwestia kasy tez jest ważna, proszę o info.
Zostaw swoją opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A.