Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Mono

Dokładnie strajk jest w firmie politycy tylko lansują się na tym.Wicemarszlek sejmu przyjechał niby do strajkujących a mówił o polityce

I mamy już prawie koniec drugiego tygodnia strajku i jak nie było rozmów tak nie ma ,ciekawe jak przyniesieniu wypłaty do domu i może jakieś ochłapy od związków co będziemy mówić.

Lolo

Wstyd dla zarządu Solaris ciekawe czy ktokolwiek straci stanowiska w zarządzie za to że doprowadził do takiej sytuacji

Kielczanin

Czy firma placi prowizję osobom spoza firmy za pomoc w rekrutacji?

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Zlecę prace rozbiórkowe
Bielawa
Zib Kan-Gaz Sp. z o.o.
Wataha

Podwyżki ( ich wysokość) powinny być przyznawane względem matrycy umiejętności oraz oceny pracownika to nasze wewnętrzne motywatory do szkoleń oraz bycia lepszym pracownikiem. Związki nie pójdą tą drogą bo strąca poparcie leserów a w swoich szeregach mają ich sporo.

Cortez
@Wataha

No właśnie, powinny.... Od 10 lat pracując w tej firmie każda ocenę pracowniczą miałem bardzo dobrą a w matrycy też wypadam dobrze i to byłoby na tyle, bo żadnej podwyżki wedle tych kryteriów nie dostałem..starajac się o podwyżkę u kierownika słyszałem cały czas ze nie ma środków na podwyżki indywidualne...w tej firmie na stanowiskach produkcyjnych im jesteś lepszy i wykazujesz się dostajesz więcej ale tylko pracy

Joł
@Cortez

Właśnie dlatego już tam nie pracuję ????

Inny
@Cortez

To jest duży problem. Każdy wniosek o podwyżkę powinien być pisemny. Wtedy przełożony musi go rozpatrzyć i pisemnie odpowiedzieć. Nastepnym razem staraj się nie załatwiać nic na słowa. Nie z takim przelozonym

miko
@Wataha

słuszna

Solidarny

Panowie z URUCHOMIEŃ, co się z Wami dzieje?! Zamiast wziąć się w garść i wspólnie strajkować, to wy podlizujecie się nowemu kierownikowi?

@Solidarny

Dział uruchomień od lat jest krytykowany i wyszydzany przez resztę produkcji. Dlaczego teraz niby miałby iść za resztą? Najpierw się kolegów i koleżanki opluwa, a później chcecie współdziałania? Nie będzie zgody koniec kropka.

Sułtan Kosmitów
@BOMBELLO

Coś w tym jest muszę przyznać.

Stefano

A prawda to, że większość strajkujących to mieszkańcy mniejszych miejscowości (w zasadzie wiosek i prowincji) takich jak wesoła ekypa PWA?

Wersow
@Stefano

Zapraszam ekype PWA do EKIPY FRIZA, tam siano się kręci dostaniecie za wygłupy na Tik Toku tyle jasinów że będzie się wam aż ulewać.

Dej kase

Dej pieniądze, dej pieniądze. A jak pracodawca mówi pracuj tak żeby nie było reklamacji i nie trzeba było po tobie poprawiać to cisza i wzrok w podłogę. Ile autobusów trzeba poprawiać bo są robione na (usunięte przez administratora)? A już wiem, później za poprawki jest drugi raz zapłacone.

Bruce Willis

Na każdym z filmików wstawianych do sieci na media społecznościowe w pikietach, wiecach poparcia itp. widać góra ok 200-300 pracowników strajkujących. Jeśli się nie mylę w referendum za strajkiem było ponad 1200 pracowników. To w takim razie ja się pytam gdzie się podziało do ku...wy nędzy pozostałych 800-900 popierających strajk w referendum. Nie mają teraz odwagi odpowiedzieć czynami za swoje słowa. Jeśli nie chcieli strajku to po kiego ch..ja głosowali na tak?! Daliscie tylko swoim głosem mandat poparcia dla tej całej awantury. Nie byłoby teraz tej całej szopki bez waszych głosów poparcia. Jeśli nie chcieliście strajku to trzeba było nie brać udziału w referendum lub głosować na nie. Wy jesteście najbardziej winni temu całemu zamieszaniu. Przez tak myślących zje..ów: "a zagłosuję sobie na tak, zobaczę co będzie się działo, może będą niezłe jaja" wszyscy cierpimy. A teraz na pytanie dlaczego głosowałeś na tak skoro nie chciałeś strajku słyszymy odpowiedzi typu : "bo ja myślałem że nie dojdzie do strajku, bo ja nie wiedziałem że tak będzie". Kur..wa ludzie trzeba po pierwsze używać mózgów do myślenia a po drugie brać odpowiedzialność za swoje działania.

@Bruce Willis

Nie za dużo od nich wymagasz?

Pioter
@Bruce Willis

Dlatego robol powinien być robienia, bo jeśli się weźmie za rządzenie to masz taki CYRK jak teraz.

@Bruce Willis

Daruj sobie te twoje wypociny, ludzie strajkują na całym świecie, to jest jedyny skuteczny bat na wyzyskiwaczy z zapędami (usunięte przez administratora) 40 euro podwyżki na dwa lata? Niemiec napłuł by hiszpanowi w pysk za taką zniewagę , Ludzie szanujcie się jesteście POLAKAMI

spawman
@Janko

Ciekawe jak by ci żona zastrajkowała bo nie dałeś na waciki.

Kkkk
@Pioter

A ty niby taki inteligentny po tonie wypowiedzi wnioskuje że jeszcze do końca słomy z butów nie wyciągnąłeś.

udziałowiec
@Bruce Willis

też jestem tego samego zdania-około 300 osób z czego lekko licząc około 150 to osoby poza firmy Solaris.Ludzi powinno być 3-4 razy tyle! Wstyd.No właśnie co innego poparcie,a co innego czynny udział :(

Pioter
@Kkkk

Mało tego, że słoma w papciach została... Jeszcze jej dopchałem, żeby godnie utożsamiać się ze strajkujacymi. Takie "wtopienie" się w tłum i bezmyślnie podążanie za wspaniałym i prawdomównym prowadzącym... no nie zapominając o reszcie yntelygencyji produkcyjnej.

@Janko

Ty ma naprawę łeb wyprany w tvp. Won z naszej firmy do Orlenu. Zobaczysz amebo ile płaci Polski Koncern Naftowy POLAKOM. No chyba że trafi Ci się stacja z samymi pracownikami ze wschodu.

Roki
@Bruce Willis

200-300 protestujących to jedna zmiana w Bolechowie dodaj drugą i zakłady Sroda i inne to liczbę ta pomnóż razy 3 albo więcej załatw sobie korki z matmy (usunięte przez administratora)

@Roki

200 z jednej zmiany 200 z drugiej w Środzie ok 150 góra, w Poznaniu moze z 50, w Jasinie w porywach 10 osób to i tak jest ook. 600 osób to gdzie jest pozostałych 600 osób. Czyny nie idę za słowami z tego wynika.

Jaro
@Roki

w Bolechowie na jednej zmianie pracuje około 500 ludzi na produkcji, mówili o tym, pozdrawiam serdecznie

@Jaro

Ja już podkulilem ogon bo narobiłem w majtki i rezygnuje ze strajku. Chcę do pracy idę przeprosić dyrekcję.

Jaca
@Bruce Willis

Bruce chodźmy razem niech przecedzą nam kakałko. Wolę dać d..y prezesowi i mieć godną pracę niż pajacowac z transparentem i nic nie robić

@Jaca

Spoko ja już jestem nasmarowany oliwą na (usunięte przez administratora)żeby lepiej wchodziło.

TakiTam

W tej chwili w konkursie mister łamistrajk SBC prowadzi W.K Wielkie gratulacje!

Prezes

Drodzy Pracownicy. Myślałem, że 270zł brutto zamknie sprawe. Tak się jednak nie stało. Teraz żałuję, że nie przystałem na propozycje związków zawodowych by każdemu podnieść wynagrodzenie o 400zł brutto za wykonywanie czynność przyczyniające się do wyprodukowania oraz sprzedaży naszych powiedzmy sobie szczerze bublowatych autobusów To jakie te autobusy są bublowate w sumie mnie nie interesuje zbytnio. Najważniejsze że są na nie klienci, a gwarancja "do bramy". jak to teraz rozegrać, bo wy chcecie pieniądze i ja chce pieniądze.. Mam nadzieję że jak was troche przegłodze to wrócicie do pracy. Tyle na tą chwilę mam do powiedzenia.

Negocjator
@Prezes

Sfrustrowany związkowiec się odpalił XDD Jak zarząd proponował połowę tego co chcecie czyli właśnie 400 to za każdym razem wychodziliście bez słowa i konczyliscie rozmowę, a teraz to firma zła. Tak się robi karierę w związkach widzę.

Szampan
@Negocjator

Solaris nie zaakceptował propozycji związków zawodowych: 400zł dla każdego pracownika. Proszę nie pisać głupot i nie wprowadzać ludzi w błąd. Z resztą każdy wie jak było i jest.

Bunia
@Negocjator

Wielki pan przewodniczący niech pokaże odcinek od wypłaty za styczeń 2022 - on dostanie całą pensje pomimo strajku.

DHL
@Bunia

No to jak Ty bo Ty też dostaniesz całą wypłatę. A czemu dostaniesz WIADOMO.

PRAWDA
@Szampan

Dokładnie tak było Związki godziły się na te 400 zł pracownicy też .Niestety Zarząd podzielił podwyżki po swojemu i na szybko rozdawali aneksy bez porozumienia ZZ i zakończenia sporu.Pewnie na zamknięcie *pyska* że pracownicy to zaakceptują. A tu PESZEK i wyszło to co wyszło.Firma stoi drugi tydzień a zarząd nic sobie z tego nie robi.A Przepraszam coś próbuje zrobić .Zdusić strajk GŁODEM Ale trzeba pamiętać kij ma dwa końce a Karma wraca.

@Bunia

No dostanie cała wypłatę i jeszcze wypłatę że związków także on może strajkować nawet do końca roku.

@Bunia

I jeszcze że związków druga wypłata.Tak to można żyć i strajkować

Dantes205

Panie i Panowie strajkujący w Solarisie, nie dajcie sie wciągać w internetową dyskusję z przydupasami zarządu, oni biegają do swoich przełożonych i chwalą się, jak mocno Wam dowalili na goworku, a ich przełożeni klepia ich po plecach i mówia "dobra robota". Banda (usunięte przez administratora) boi się, ze nie znajdzie nigdzie takiej fuchy jaką maja w Solarisie, a która dostali za pod***alanie kolegów z pracy i wchodzenie w (usunięte przez administratora) przełozonym. Jak są tacy mocni w gębie, to mogli wyjść wczoraj i wyrazić swoją opinię nt. strajku przed kamerami i mikrofonami, ale pewnie woleli sie pochowac i zerkać ukradkiem przez żaluzję co się tam dzieje, a teraz są tacy "mocni w gębie" będąc anonimowi w internecie. Śląsko - (usunięte przez administratora) "S"-ka obserwuje co się u Was dzieje. Bylismy wczoraj i jeśli będzie potrzeba, to przejedziemy znowu 400 km, żeby Was wesprzeć, ale oprócz tego będziemy Was także wspierac finansowo, po 10. 02 (po wypłacie) pójdą grubsze przelewy na zrzutka.pl. Pozdrawiamy.

DM
@Dantes205

Dziękujemy

Obserwator

Prawdą jest, że niektórym Solaris uratował życie bo do innej pracy się nie nadają, tylko do wyklejania podłogi i picia piwa po pracy.. Ale jest też duża część pracowników, którzy chcą się rozwijać, starają się itd... Wynagrodzenie powinno być ustalane indywidualnie według, zaangażowania, umiejętności, ilości stanowisk oraz stażu pracy.

Realista

Kto jest za tym aby zakończyć strajk? Podziękować Przewodniczącym ZZ w SBC i wybrać innych najlepiej z zewnątrz nie pracujących w Naszym Solarisie.. Dość promocji dwóch osobników kosztem załogi!

Komornik
@Realista

A może by tak wymienić cały zarząd,dyrektorów kierowników i brygadzistów łapka w górę :)

@Komornik

Wymieniać to Ty możesz ale żarówkę w pustej lodówce (jak mniemam po nicku). Erotoman fantasta i do tego Cep.

Komornik
@Ktoś

Ooo czyżby ktoś z tej trojki sie odezwał ;) hehhe zabolało ? No takiej posadki za takie pieniądze napewno byś nie znalazł. Widze ze po odzywkach iloraz inteligencji jest bardzo niski

Realista

Nie dziękuje ja mam zwiazek z moją Żoną... A naprawdę tylko ktoś z zewnątrz był by dobrym przedstawicielem załogi ktoś taki co już coś osiągnoł a nie próbuje robić karierę. Ogólnie związki zawodowe to zło.. A i nie jestem biurowym

@Komornik

Powiem tak kierownictwo i brygadzistow i innych funkcyjnych wybiera firma w drogach konkursu wszyscy mogą startować i wielu zrezygnowało... A przewodniczący ZZ obiecują wszystkim nie wiadomo co promują się w strukturach ZZ pensję też tam pewnie mają a mniejszy prawie nie pracuje juz fizycznie tylko biega z teczką i namawia całą załogę do głupot juz w polinova był media sejm.... fajna dodatkowa fucha. Pozdrawiam kumatych

Wiechu
@Realista

Widać że jesteś (usunięte przez administratora) a nie biurowy osiągnoł a może osiągnął

@Wiechu

Za to ty jesteś z tych dajcie bo dejcie zero ekonomi i faktów dej bo jo przyszedł do roboty a wczoraj l4 mioł żałosne tylko dej

@Realista

Pewnie fajnie jak by dali 800 kto by nie chciał ale to jak na Prezesa i Pana Michalaka ludzie sie darli to (usunięte przez administratora) Do Olszewskiej pretensje nie do Hiszpanów oni to kupili żeby zarobić a wy strajkujący chcecie żeby Hiszpan dał najpierw to muszą odrobić to co wydali na tego upadającego kolosa bo tak tą firmę Olszewska doprowadziła ta firma upadała i jedziemy ze ortografi nie znam... A wy życia zakompleksione ludzie prawda boli ze Hiszpania nas uratowała

Dmek
@Realista

Jak był wybierany brygadzista w drodze konkursu to widzieliśmy ostatnio. Konkurs był ogłoszony w listopadzie a fajfus już w lipcu mówił że będzie brygadzista. Wszystko co robił to później było do poprawy. Zamówienia specyfikacja i obsługa komputera to wieczny problem nawet nie wie do czego służy przycisk Caps lock. Było kilka innych kandydatur z dużym doświadczeniem ale został wybrany leń kumpel kierownika

Grrrr
@Realista

CAF nas uratował? Wiesz jaka my jesteśmy firmą przy grupie CAF? Małym gnojkiem, a kupili nas tylko dlatego że jesteśmy atrakcyjnymi cenowo pracownikami. Jesteśmy folwarkiem i tyle. Hiszpański pancio zadecyduje o twoim losie, gdzie w Europie by miał pracownika za 800 euro miesięcznie? Na pewno nie w Hiszpanii, gdzie młodzi ludzie nie chcą pracować bo uznają to za wyzysk, gdzie panuje kultura squatersow i NEETow. Człowieku żyjesz w 21 wieku a nie za PRLU, zobacz co się dzieje na zachodzie, kultura pracy zanika a razem z nią jakość i chęć robienia za grosze

Ktod
@Realista

A może tobie realisto podziękujemy co?

Pracuś
@Komornik

Brygadzisci kierownicy dyrektorzy są spoko gorzej z "ZZ" pozdrowienia

@Komornik

Zastanawia mnie tylko jedno. Jak bardzo musiałeś być krzywdzony w szkole, może w pracy że masz takie nienawistne spojrzenie na kogoś kto jest Twoim szefem. Pociągłeś kiedyś dla podwyżki i wychodzą wyrzuty sumienia? Chcesz wszystkich wymienić bo jeden Cię skrzywdził? Następny kolo z IQ ameby

Fizyczny

Tak z ciekawości bo nigdzie nie słyszałem jakiegoś logicznego wyjaśnienia skąd związki wymyśliły te 800zl ? Zarabiając 4300 nawet przy inflacji 10% to daje podwyżki na poziomie 430zl. Przyznam też, że nie słyszałem nigdzie o firmie, która dałaby takie podwyżki (800zl)pracownikom,a obiektywnie patrząc sami ludzie wiedzą, że to są nierealne kwoty i widać że cały strajk jest przede wszystkim dla dwóch panów katapultą polityczną, z którego najniższy nigdy nie ubrudził sobie za bardzo rąk pracą, ale za to perfekcyjie rozwinął umiejętności skłócania ludzi. Jaką piękną szopkę odstawiają, ściągając ludzi z zewnątrz, posłów którzy są mistrzami wśród manipulantów namawiając ludzi żeby naciskali na samorządy żeby nie zamawiały w firmie w której protestujący pracują- no brawo dla tych panów i jeszcze większe brawa dla tych co im klaszczą.Mówią do Was tnijcie gałąź na której siedziecie i jeszcze dostają za to brawa. Dzisiaj jeszcze zaprosili Dudę, polityczną chorągiewkę, który ma gdzieś czy dobrze zarabiacie, tylko jest szansa pokazać swoją facjatę i powiedzieć kilka farmazonów, byleby tylko ludzie nie zastanawiali się czy propozycje podwyżek są realne. Trzeba było zapytać jaśnie oświeconego jaka jest średnia pensja w Wielkpolsce jeśli chodzi o pracowników produkcji. Byłaby cisza i tak samo możecie zapytać "liderów" zaiwazowych. Ciekawe czy przyjadą jak firma będzie miala finansowe problemy? Wszyscy wiedzą że 800zl to kwota nierealne więc zejdźmy na ziemię i porozmawiajmy o realnych kwotach. Wszyscy strajkujacy byli tak bardzo za strajkiem że ponad miesiąc czasu i tourne po domach ludzi musieli robić żeby wybłagać podpisy. Razem silni, ale proszę nie razem bezrefleksyjni. Niestety trzeba myśleć też za siebie, a nie brać czyiś frustracji jako swój światopogląd i domagać się czego co jest nie do spełnienia.

Robercik
@Fizyczny

Najlepsze jest to, że na przeciwko jest firma, w której zarobki są dużo niższe. Oczywiście tego nikt nie widzi.

Andrzej Dziąsło
@Fizyczny

Dobrze powiedziane, aczkolwiek nie sądzę aby twój post spotkał się ze zrozumieniem. Tak to już niestety jest

Zibi
@Fizyczny

Sam strajkuje i rozmawiałem z częścią strajkujących i na chwilę obecną zgodziliby się na to gdyby zarzad wyrównał do tych 400 zł. Są głosy wśród strajkujących że te 800 zł rzeczywiście jest nierealne.

@Zibi

Jakby zarząd wyszedł z inicjatywą i powiedział że każdemu wyrówna do 400zl to strajk skonczylby się z chwilą podpisania aneksów .Zostaje jeszcze kwestia podwyżek na 2023,mogliby nie robić tych cyrków i ustalić podwyżki od 1 stycznia np 400 DLA KAZDEGO

Strajkujący
@Fizyczny

Drodzy koledzy przedstawiciele ZZ, słychać coraz większe głosy załogi żeby nie upierać się twardo przy i tak raczej nierealne kwocie 800 zł tylko też iść na ustępstwa i usiąść do rozmow o wyrównaniu do 400 zł i rozmawiać o kolejnych 400 zł od 1 stycznia 2023. Każdy jest już zmęczony tym strajkiem, jeżeli My jako strajkujący też nie pójdziemy na kompromis nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

hahah
@Strajkujący

Załoga zmęczona (usunięte przez administratora)? Każdy nieprzepracowany dzień będziecie odrabiać przez kolejny miesiąc, dzięki podwyżce którą dała firma od siebie. Już wam 6 dni strajku zjadło 6 miesięcy podwyżki od zarządu. Pieniędze uciekają z przed nosa. I to za podwyżkę od SBC odrabiać swoje straty po (usunięte przez administratora).

Man
@Strajkujący

Zarząd ma iść na ustępstwa? A z czego ty ustępujesz?

Policzone
@hahah

Zmęczony? Hahahah. Policzył, że po 6 dniach strajku dostanie 1500zł mniejsza wypłatę do ręki to nagle zmęczony. Hahaha

Fan Wojtka
@Policzone

1500 do ręki za 6 dni? Żarty się was widzę trzymają, to oznaczałoby 6000 do ręki za cały miesiąc, myślisz że ktokolwiek ośmieliłby się nawet wyszeptać słowo strajk przy takich zarobkach? Puknij się mocno w głowę.

@Fizyczny

Jak ma być lepiej w Polsce? Jak wy godzicie się na takie ochłapy, Niemiec zarabia cztery razy więcej za taką samom pracę, przy podobnej cenie autobusów więc coś tu jest chyba nie tak. Sznuj się człowieku, nie rób z siebie (usunięte przez administratora)

Czyli afera o 130 zł

Kucharz

Afera o 130zl tak właśnie niestety jest i to nie chodzi tylko o tą kwotę,ale o podwyżki na przyszły rok.Chodzi też o to że ciągle pieniądze są zabieranie ludziom ,chodzi mi o premię.Dlaczego prawie w żadnym miesiącu nie osiągnięty został próg 20%,a na koniec roku okazuje się że wyrobilismy plan w połowie grudnia i będzie to rekordowy rok?Przypomnę premię po 12% .I tu znowu robi się afera o 100-200zl co miesiąc.Pomnozyc te sumy razy 12 I robi się niezla suma.A tu słyszysz że biura dostają 35% bo pracują w domu i im się za prąd należy,a ja jakoś będąc w tym czasie chory na covid 2 razy na tabletki nie dostałem,choć pewnie w robocie się zarazilem.Serwis słyszałem że ich premia na poziomie 50% to normalne.DLATEGO AFERA O 130ZL

@Kucharz

Co do premii to jestem z produkcji i na 12 miesięcy 7 razy miałem premię 20 lub wyżej. Też były miesiące z premią 12%, ale to jednak wyjątki.

Kucharz

Jaki finisz?Coś mi tu za dobrze jesteś poinformowany,czyżby najemnik z biura?Niestety takich tu nie brakuje

@Kucharz

Jeszcze raz dodam komentarz, bo nie wiem ,dlaczego został usunięty. Na prawdę sądzisz, że jestem za dobrze poinformowany na temat własnej premii, którą widzę na pasku z wypłaty?

Biurwa
@Kucharz

że co????? co to za bzdury że biurowi dostaja dodatkowa premie bo pracuja w domu? i to jeszcze 35% premi? nie siej nieprawdziwych informacji!!

Abazur
@Fizyczny

Jak tak wszyscy myślą jak ty to tak jest będą ci kazać chodzic na łapkach to będziesz chodził jak pies będą ci wiadro na łeb założyć założysz ludzie gdzie macie rozum

Maswo

Fajnie ktoś manipuluje.

Fizyczny
@Abazur

No tak , to dlatego wyszliście i protestujecie, bo poniżają i łamią prawa pracownika. Tylko że w postulatach ani słowa o tym. Tylko 8 stów, jeb ac zarząd, zlod zieje skandujecie. A co do chodzenia na łapkach to nie ja ostatnio skakałem przy bramie jak kangur na polecenie wodzireja. Zastanów się może nad tym kto kim manipuluje w imię wlasnych politycznych korzyści i po co potrzebni są ludzie, którzy jak widać zgodziliby się na wyrównanie do 400zl byleby zakończyć strajk, bo wiedzą nikt na tym nie korzysta.

Udziałowiec CAF

Ceny akcji Caf na giełdzie w Madrycie całkowicie odrobiły zeszłotygodniowe spadki. Dziś na zamknięciu 35,55 €, to nawet więcej niż przed rozpoczęciem strajku 24. Przypominam na zamknięciu sesji 21 cena akcji była 35,30 €. To oznacza że inwestorzy nie przejęli się zbytnio grupką 300 strajkujących Polaczków, i nie wierzą że ten strajk może się przeciągać w czasie i dołączyc mogą kolejni pracownicy. Uznali to za nieistotny incydent.

John
@Udziałowiec CAF

Tylko dlatego że zarząd oficjalnie skłamał że produkcja idzie pełnom parą, poczekaj jeszcze tydzień a akcjonariusze wytoczą im sprawe

Udziałowiec CAF
@John

Wątpię że Hiszpanie z zarządu Solarisa mogliby tak sobie sami strzelić w kolano kłamiąc właścicieli Caf-a (swoich ziomków). Oficjalne komunikaty przedstawiane przez Solarisa w Polsce dla pracowników, mediów i oponi publicznej to jedno, a komunikaty dla właścicieli i akcjonariuszy Caf Group wysyłane do Hiszpanii to drugie. A poza tym produkcja idzie bo autobusy są przepychane przez kolejne stanowiska.

@Udziałowiec CAF

SOLARIS dla grupy CAF to tylko mikro oddział, który kupili chyba tylko dlatego aby mieć w ofercie autobusy. Przy zyskach jakie generują ich tramwaje i kolej... zyski naszej firmy (o ile są) to mogą budzić co najwyżej śmiech - przypomnę niecałe 3 MILIARDY ziko obrotu i tylko nieco ponad 100 MILIONÓW zysku.

WGPW
@BOMBELLO

Nie powiedziałbym że taki mikro, proszę nie głosić propagandy, obroty Caf za 2020 r. to 2.8 miliarda euro czyli ok. 12.5 miliarda złotych, a zysk operacyjny EBITDA (zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych, podatków, amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych etc.) za 2020 to 201 milionów euro czyli ok. 900 mln złotych. Więc Solaris na tle Cafa nie jest wcale takim mikrusem.

II zmiana

Przypomnę dlaczego strajkujecie? Nie dlatego, że pracodawca łamie kodeks pracy Nie dlatego, że pracodawca nie wypłaca umówionego wynagrodzenia. Nie dlatego, że pracodawca nie dba o bhp. Dlatego, że pracownicy ZAŻĄDALI 800 zł podwyżki, a pracodawca nie dał. Zbój i prywaciarz. Jak się nie podoba kasa to olx i pracuj są pełne ofert.

Nie szczepiony
@II zmiana

ZZ przed strajkiem godziły się na 400 zł Po 200 na rok czy to było aż tak dużo?Mógł się zarząd zgodzić to by nie doszło do tego A teraz miliony tracą .

Maswo
@II zmiana

Jeden z nielicznych głosów rozsądku. Teraz pytanie dlaczego nalezy się 800 pln? Z jakiego powodu? Bo firma miała zysk 100 mln? Firma miała zysk bo była dobrze zarządzana. Przestańcie więc obrażać Zarząd i dyrekcję. To dzięki nim macie pracę a nie odwrotnie.

Abazur
@II zmiana

Ale z ciebie beton tuk i osioł takich firma potrzebuje

II zmiana
@Abazur

Mi praca pasuje, kasa pasuje, nie strajkuje. Będzie za mało kasy to godnie zmienię prace. Nie bede wykrzykiwał sie sie nalezy.

Janko

Nie kompromituj się błaznie, zachowaj chociaż odrobinę godności, pamiętaj jesteś Polakiem a to ważna rzecz!!!!

epo
@Janko

Jesteś Polakiem czyli z powodu rzekomych niskich zarobków strajkuj a nie zmień pracę.

Włojtek mój Guru

Kłochom Włojtka! Łosim stuf, Łosim stuf, Łosim stuf!!!! Włojtek pokoż im gdzie raki zimujom!

@Włojtek mój Guru

Dej mi bo jo nimom, a pracuja długo już. Kilka lat śrubki wkryncom i mom niecałe 4500. Dej wincyj.

Spokojny

Panie Zarządzie. My pracownicy strajkujący damy radę przeżyć tydzień , 2, 3 moze dłużej... Ile firma wytrzyma ....??!! Za chwilkę możemy stracić kontrakty na następne autobusy i co wtedy ?? My robotę znajdziemy , mniej lub lepiej opłacalną ale znajdziemy ....a Wy ?? Biedaki z home office macie już alternatywy....fachowcy tak . Pseudo liderzy , pseudo kierownicy których pełno w tej firmie też macie alternatywy ...nie . Wielu z was nam kibicuje ale musicie trzymać sztamę z zarządem ... Strajkujemy teraz do bólu bo inaczej Nas zjedzą ...takiego wsparcia jak dzis juz nie będzie!!! Damy radę !!!

Pomyśl zanim napiszesz
@Spokojny

Jestem w związku ale to co widzę dla mnie jest przegięciem i nie tym czego oczekiwałem po tej organizacji. Związki zawodowe pomyliły całkowicie swoje powołanie. Czy prawa pracownicze są łamane ? NIE. Czy BHP nie jest przestrzegane-NIE. Czy nie są płacone nadgodziny - NIE. Czy pracownicy są dyskryminowani w jakikolwiek sposób- NIE. Czy pracodawcach nie wypłaca tego co jest w umówie- NIE.Firma płaci poniżej minimalnej ustawowowej- NIE. Zwiazki zawodowe są po to żeby zadbać żeby pracownik nie był prześladowany, nie zarabiał różnych kwot na tych samych stanowiskach, żeby prawo pracy było przestrzegane i to co mamy wszyscy zapisane w umowach o pracę. A u nas powstała organizacja pod tytułem "Gdzie indziej jest lepiej" . Po spotkaniu z prezesami jest kilka wniosków : 1. Kolega pracuje 18lat i narzeka na zarobki. Ale pracuje tak 18lat. Widać nie uwierało go to tak bardzo do tej pory skoro nadal pracuje. Wiem przyjęcie tego faktu może boleć, ale jego niska wypłata nie jest winą zarządu, ani calej firmy która płaci tyle za ile ludzie godzą się pracować. Jeśli byłby informatykiem z wąska specjalizacja zarabiałby krocie bo takich ludzi mało na rynku, a tak jak sam nie basz o swoje zarobki to nie rycz, że nie Cię (usunięte przez administratora) bo prawda jest taka że sam się robisz w (usunięte przez administratora) ale oskarżasz innych o swoją bierność 2. Ludzie skandujący hasło (usunięte przez administratora) w kierunku zarządu są sprytni inaczej bo to oni przez lata przychodzili do pracy na 8h żeby codziennie coś zarobić i jednocześnie dać się, w ich mniemaniu, (usunięte przez administratora). Skandujący to hasło skandują swoją naiwność i frustrację na los który sam sobie fundujesz. Pracowałem w innych firmach i jeśli nie chcieli mi dawać podwyżki to zmieniałem pracę bez żalu. A tutaj jest ryk że mi źle ale nie pójdę tam gdzie jest lepiej, bo tutaj nieraz poopierd...m sie i wypłata i tak wjedzie.Festiwal głupoty w reżyserii pseudo związków. Czas powąchać soli trzeźwiących i uruchomić w końcu mózg. Skoro znajdziesz gdzie indziej pracę to pewnie gorzej płatną, bo lepiej płatna już byś dawno miał. Mit klasy robotniczej. Ludzie z biur potrafią dokręcić śrubę, wywiercić otwór żadna w tym rewelacja. To skoro jesteś kozak idz za nich wynegocjować dobrą cenę na towar, idz zaprojektuj elementy tak żeby nie połamały się przez 20lat. Skoro jesteś taki dobry i chcesz zarabiać więcej to powiedz kto Ci tego zabrania? Kto Ci zabrania walczyć żeby mieć lepiej, ale nie darciem ryja, ale działaniem. Czemu jedni zarabiają więcej, inni mniej? Poszukaj hasła podaz-popyt i może to powie Ci, że im więcej do nawalania młotkiem tym niższe zarobki.

Prawda
@Spokojny

Już widzę jak znajdzie się praca dla każdego jak nagle 1000 pracowników produkcji będzie szukać pracy!

@Pomyśl zanim napiszesz

Ale się napisałeś... Dziękuję za odpowiedź. Pracuje tu od wielu lat . Jestem pracownikiem sumiennym , rzadko korzystam z L 4 , nie mam wrogów. Kierownik mnie chwalił ...po paru latach poprosiłm o podwyzke nie 800 nie 500 nie 300 ale o 200zl ...wiesz co usłyszałem . Pracuj tak dalej ...moze za 2 lub 3 lata. A kierownika kolega lider nierób zaznaczam nierób, który w tej firmie nie powinien wogole pracować dostał w ciągu 3 lat dwie podwyzki .....prawie 450 zł.. Dopóki Zarząd nie wymieni kadry , to takie strajki będą .

@Spokojny

Znajdziesz robotę mówisz?Jak się 2000 osób wysypie na powiat to napewno znajdziesz.Chyba, że żyjesz nadzieją że otworzą drugiego MC Donalda u was w ciepłych krajach (Wągrowcu) to wtedy będziesz (usunięte przez administratora) hamburgery i ci się odechce strajkowanie do końca życia

Bhp leży
@Pomyśl zanim napiszesz

Uwierz mi w Środzie wlkp BHP leży plackiem. Przekroczenia a każą nadgodziny robić od lat a to tylko wierzchołek.... Zaprośmy pip zabaczymy. Dla strajkujących :lepiej pójść za daleko niż się podać na progu pozdrawiam wszystkich trzymajmy się razem wygramy!

@Realista

Czekam na rozwój sytuacji. Ja robotę mam już nagraną i nie jest to MC .pracuję tu tylko dlatego że mam blisko do pracy . Będzie trzeba dojechać trochę dalej ale to nie problem .

BhP
@Bhp leży

To powiedz mi gdzie są broniące ludzi związki zawodowe ? Wojciech bardziej zajęty jest promocją własnego wizerunku niż rozwiązywaniem problemów. Wojtek zapragnął być influencerem a reszta mu w tym pomaga. Kosztem ludzi, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie sądzi że 800zl to jest realna kwota. Zaproscie pip jeśli są łamane przepisy i Wasze prawa.

@Bhp leży

Wygrasz! Ale w warcaby podczas strajku. Chciałem napisać że w szachy wygrasz ale stwierdziłem że to chyba za wysokie loty dla kogoś z IQ ameby. Nie pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.