Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Obecni pracownicy, Nie rozumiem dlaczego większość z was wciąż tutaj pracuje z tego co widzę wypłaty są kardynalne niskie w innym miejscu dostaniecie dużo więcej tym bardziej, że załoga Solaris to są często osoby które znają się na swojej pracy. W biedronce zarobicie więcej a nie potrzeba tam żadnych kwalifikacji i wiedzy. W Lidlu to już będzie zasadnicza różnica więc proszę zastanówcie się bo nawet po podwyżkach wasze wypłaty będą niskie, po prostu zmieńcie pracę co będzie łatwiejsze i szybsze niż proszenie się o podwyżkę której zarząd nie chcę wam dać bo według mnie to powinniście minimum 5000 na rękę zarobić przy tych wymaganiach. Pozdrawiam

Magazynier

Pytacie dlaczego nie strajkujemy ? Godność nam na to nie pozwala :) Trzymanie z Lewica oraz Anarchia pokazuje nam ze dobry nasz wybór ! Za chwile może pojawia się flagi sierpu i młota ?

Xxx
@Magazynier

Za chwilę kolego, to pójdą z dymem te wszystkie autobusy , bo nasza cierpliwość też ma granice

Prokurator
@Xxx

Administrator to jest groźba karalna. Proszę o podanie do wiadomości Policji IP z którego została wysłana ta wiadomość.

Juras
@Magazynier

Odeszlem z tej śmiesznej firmy gdzie sami klakierzy 4 lata lemu. Pracowałem na Wieruszowskiej w magazynie. Razem ze mną pracował jako magazynier Sz.P. ksywa Rolnik, teraz jest magazynierem w Bolechowie. Zastanawia mnie czy strajkuje?

Atmministrato
@Prokurator

Oto IP 1500.100.900 Może Pan iść na Policje

Koniec Strajku

Stop promocji Związków za dwa z groszem nie da się żyć!

Realista Były Realista

Koniec strajku nie bójcie sie ludzie przewodniczacych ZZ można zmienić a 2.5 na wypłatę z tego ciężko żyć. Koniec Strajku Kto Za?

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Zlecę prace rozbiórkowe
Bielawa
Zib Kan-Gaz Sp. z o.o.
Realista Były Realista

Z ręką na sercu ludzie firma od poczatku pisała ze za strajk nie płaci... Co do rozmów z prezesami spotkalibyscie sie na ich miejscu z przedstawicielami ZZ po ataku na nich w poprzednim tygodniu gdzie przewodniczący nie potrafił zapanować nad strajkujacymi? Bo ja bym zrobił dokładnie tak jak zarząd chociaż mam tylko liceum i robolem jestem

Realista Były Realista

A ludzie co pisza ze ktoś gdzieś komuś wchodzi niech odpowiedzą jak pracują i co PAN Wojciech im załatwił oprócz 2.5 na wypłatę a sam pełne godziny zabrał

Realista Były Realista

Ludzie ta szopka musi sie skończyć a ci co wierzyli ze załatwią 800to chyba naprawdę zasługója tylko na Łosimset ale jasinów on tego nie wywalczył i robi cyrk medialny ze strajku i kłóci załogę.. Wojciech odejdz! Nie mecz ludzi.

Hehe

Kto następny pod szlaban? Bayer Full? Boys?Zenek czy może jakieś Modern Talking? Na zbiorce 180tys wiec chyba starczy!czekamy na kolejne koncerty!!!

Nowe ZZ

Witam, zapraszam do przystąpienia do nowo zakładanych ZZ o nazwie NZZS "Łosiem Stuf"

Tysionc
@Nowe ZZ

Ale już dzisiaj było tysionc. Nazwa musi być przyszłościowa- może NZZS "Milijony piniądzów"

robol
@Tysionc

@Tysiąc masz racje dadzą osiemstów a za dwa miesiącePAN Wojtek będzie kazał krzyczeć tysiąc i będą a on się śmieje bo zrobił się medialny i za to mu płacą . Dziwię się strajkującym że są tak naiwni . Panie Wojtku zapraszam do Polinova ..tam nie zawojujesz .....nie jesteśmy tacy naiwni

robo
@Nowe ZZ

o jestem za , daj info i werbuje ludzi

Najlepszy
@Nowe ZZ

A ja zakładam konkurencyjny ZZ "Caly Zysk Dla Nas"

Zwionzkowiec

Nie miejcie pretensji do związkowców. Oni zrobili co mogli i należy im się godna zapłata za to. Nie popisali się wlasnie wy pracownicy że tak was mało. Ja zrezygnowałem i przeprosiłem dyrekcję. Koniec strajku.

Manuel

JEST MOC. Zacząłem was liczyć, tak na szybcika i po pięciuset, straciłem rachubę , do tego bardzo wysokie morale Tak trzymać kochani Panie Hiszpan pan nie wiesz z kim żeś pan zadarł :)))

Na wypowiedzeniu.

2 tygodnie, zero wypłaty za ten czas, ale można było zobaczyć znane twarze, które I tak gow.no robią dla ludzi pracy, przyjechały pokazać swojego ry.ja i nabić sobie wyborców, którzy przyklasną każdemu znanemu, nie ważne że pier.do.li od rzeczy farmazony. Czarzasty żeby nie robić z tego politycznego zagadnienia zaprasza prezesa do Sejmu! To jest (usunięte przez administratora) wa piękne. No i jeszcze pogada z premierem Hiszpanii, żeby namówić go na to żeby hiszpańska firma zrezygnowała z kasy bo tak wypada. Ch.uj, że nasze prawo pracy nic o tym nie mówi, a ludziom płacą tyle ile w umowie. Tak po prostu wypada, bo nie ma żadnej premii, nie ma EBIT. Wyzysk jak w średniowieczu. Poczytajcie o Paroc i czego oni się domagali, bo Wojtek tak chętnie się na nich powołuje. Ale fajnie bo Wojtek może się poobcierać o znane (usunięte przez administratora), wejść tam gdzie trzeba i za to mu jeszcze ludzie płacą. Do tego fajnie postawił postulat 800zl, na który firma w życiu się nie zgodzi, dzięki czemu strajk trochę potrwa a on pozna jeszcze innych populistycznych patalachów dzięki czemu zbije nowy kapitał polityczny. Wystarczy pogadać na osobności z tymi co za brama tak bardzo wspierają, zeby sie dowiedzieć ile oni zarabiaja i usłyszeć zdanie na temat 800zl. No i dzisiaj grupa bębniarzy napier.da.la.jących w bębny po festynach, odpustach, jarmarkach i okazjonalnie strajkach. Fucha jak każda ważne, że zapłacili z składki związkowej. Dobrze bo już mi się znudziło stanie jak ten (usunięte przez administratora) z flaga w ręku bez żadnej muzyki, krzycząc to co mi podpowiedzieli. Może w przyszłym tygodniu Wojtek ściągnie Shakirę. Wojtek widać jest mistrzem negocjacji, no bo która firma nie daje 800zl wszystkim ? A Albert chyba się wstydzi, bo jakoś tak rzadko przemawia. Jak dostaniecie 400zl podwyżki to przejzycie na oczy pomysłowość "liderów". Ja się wypisuje z ZZ i firmy bo znalazłem sobie robotę lepiej płatną. Przede wszystkim z ZZ bo jak pokazuje ten protest to jest parodia tej organizacji. Zachęcam to nie takie trudne, jest rynek pracownika, potrzeba jedynie chęci i mieć jaja postarać się o to, a nie ryczeć jak to mnie (usunięte przez administratora)

Abc
@Na wypowiedzeniu.

Po części masz rację. Gratuluję znalezienia innej pracy i powodzenia życzę. Strajk jest po to ,aby ludzie mogli wyrazić swoje niezadowolenie. Masz rację, że 800 zł jest mało realne bo nie każda firma udźwignie taki ciężar (chociaż myślę za tą dałaby radę). 800 to kwota wyjściowa. Sprzedając auto nikt nie wystawia go za kwotę którą chce dostać ostatecznie. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania- w Polsce nigdy nie będzie dobrze jeśli ludzie nie zaczną pokazywać, że są jednak Europejczykami i należy im się wynagrodzenie zbliżone chociaż do niemieckiego, hiszpańskiego itp. Ceny mamy europejskie, a zarobki? No właśnie... Kto przytula największą część zysków? Zapraszam do przemyśleń

@Na wypowiedzeniu.

No i tu się zgodzę prawda w 100%

Na wypowiedzeniu
@Abc

Różnica jest taka, że kupujący i sprzedający jest jeden. Więc muszą się dogadać, albo sprzedający(tutaj ZZ) muszą pójść gdzie indziej bo inaczej nic nie ugrają. Co do europejskich zarobków owszem trzeba się domagać, a drzeć ryja powinni na ul. Wiejskiej. Kto stworzył z Polski montownię? Kto jest "winny" ? Ci co korzystają ze tego, że prawo na to pozwala, czy Ci którzy to prawo tworzą i do.e.buja kolejne obciążenia dla pracodawców i samym pracownikom ? Również zapraszam do przemyślenia tego.

Poseł Wojtek

Jeszcze dwa tygodnie i będzie można podbić do 1400zl żądania. Żądania w 2 tygodnie o 25%. Tak nakazuje logika i dzięki temu jesteśmy bliżej porozumienia co nie Wojtek ? Dzisiaj kolejna gwiazda pokazana. Pan Posel , matematyk i ekonom, który pracujących rozumiem jak nikt inny bi dla którego 800zl=200euro. I to uzasadnienie, że firma startuje w przetargach publicznych to ma dzielić część zysków bo to z pieniędzy publicznych. To skoro z publicznych to powinien wszystkich obdzielić nie tylko pracujących.Czy Pan posel może mi pokazać paragraf w prawie pracy? Przyjeżdżają ludzie którzy mówią, że prawo pracy prawem pracy, ale cały zysk ma być dzielony. A co z zagranicznymi przetargami ? Ktoś już tutaj dobrze powiedział jak zysk ma firma to trzeba obdzielic wszystkich. A jak będzie strata to upier do li c wypłaty ludziom. Widomo nasza firma zawsze miała zysk.Ja jestem za tym, bierzmy część zysków to i weźmiemy część strat.Tymczasem niechaj trwa strajk, za miesiąc będziemy się domagać 2000zl podwyżki. S ram na prawo pracy, ważne co ZZ chcą. Najważniejsze że przewodniczący nie traci na strajku i może poznać nowych ludzi, no i po tym wszystkim broń boże żeby wziął do ręki klucz i coś zrobił. Brak wypłaty jest tego wart. Wojtek i jego polityczna kariera to dla mnie priorytet.

spawman

Co to za cyrki na tym strajku? To są poważni dorośli ludzie, którzy chcą rozmawiać o finansach i przyszłości firmy i zapewnieniu pracy? Przedszkole. Jeszcze brakuje, żebyście się położyli na ziemi i tupali nóżkami, jak 3-latki bo mama nie kupiła cukierka.

Szoszun

Wypłaty były całkiem niezłe można dalej strajkować.

Kumpel kumpla Króla

Coś dzisiaj spokojnie na tym forum. Wypłatka wjechała obcięta o -25% i wasze Kobiety wybiły z główek strajk?

Obiektywny

We wczorajszym wystąpieniu Pan Jasiński pomylił chyba odwagę z odważnikiem. Tych głupot już nie da się słuchać. Nazywajac swoich kolegów z pracy łamistrajkami pokazał Pan brak szacunku o który Pan tak walczy ale też pokazał Pan że nie umie wytrzymać presji. Brak merytorycznych i sensownych wypowiedzi. W kółko to samo. To już jest nudne i jak widać coraz więcej osób wybiera zwolnienia lekarskie niż uczestniczenie aktywne w tym absurdalnym wydarzeniu. Dlaczego wtórują Wam tylko ludzie z produkcji którzy przez brak średniego czy wyższego wykształcenia nie maja innych perspektyw jak przykręcanie śrubek czy zakładanie opasek plastikowych? Obiecaliscie im jak rząd emerytom złote góry i ślepo za Wami idą bo myślą tak jak Wy krótkowzrocznie. Ten strajk jest tylko i wyłącznie teatrem jednego aktora. Pan Jasiński potrzebuje tego do wypromowania swojej osoby w mediach, w polityce. Zapytajcie się Pana Jasińskiego czy podpisuje codziennie listę strajkową czy bierze tzw. godziny związkowe. Panie Przewodniczący, dość już tego, pozwól ludziom normalnie pracować a firma sama przyzna odpowiednie podwyżki. Nie żyjemy już w latach 80 że wszystkim się równo należy. Ludzie przez wiele lat inwestowali w swoje wykształcenie żeby teraz dobrze zarabiać, a Ci co nie inwestowali tylko skończyli swoją edukację na szkole podstawowej czy zawodowej powinni sie cieszyć z tego co mają bo w porównaniu z innymi zakładami dostają optymalne wynagrodzenie do swojego wykształcenia. Oczywiście że każdy chciałby zarabiać jak najwięcej ale to należy coś z siebie więcej dać, a nie przesiadywać pół dnia na palarni czy chowając się w autobusie. Pozdrawiam

Spuźniony
@Obiektywny

Pracownik innej firmy z wielkopolski... Witam... wczoraj w TV i necie... widziałem waszą akcję strajkową... Niestety nigdzie nie mogę znaleźć tu na forum ile tak faktycznie zarabiacie na rękę ... chciałbym porównać kasę

Don
@Obiektywny

Możesz sobie tu łzy wylewać, to i tak nic nie zmieni. Strajk będzie trwał aż do skutku, jest nas coraz więcej, wspiera nas coraz więcej organizacji z Polski i Europy akcje CAF-a lecą na pysk a zarząd uważa że wszystko jest w porządku , zobaczymy jak długo

Don Johnson
@Don

Jest się z czego cieszyć co nie? Fajnie że inni Was wspierają, nawet Ci co mnie zarabiają, fajnie że Wojtek ma tak trzezwo myślących ludzi po swojej stronie. Kto nie skacze ten z zarządem. Podobno na kolejnej pikiecie będą chcieli nauczyć nowej sztuczki- przewrót na plecy. W nagrodę będzie podziękowanie od Wojtka i możliwość dalszego skandowania 800stow.

Obiektywny

Baranie? Czy ja Cie obrażam? Jeśli nie potrafisz konstruktywnie odnieść się do opinii to lepiej wcale się nie wypowiadaj. Obrażając drugiego człowieka pokazujesz swoją słabość w dialogu i nie masz konkretnych argumentów. Radzę poczytać o dobrych manierach i następnym razem może ktoś porozmawia z Tobą na odpowiednim poziomie. Pozdrawiam

@Obiektywny

Przed "że" Przecinek.Pozdrawiam .

Uczony
@Obiektywny

Baran to nic obraźliwego a kontynuując twoja poprzednią wypowiedz to śrubki też trzeba umieć przykręcić i opaske zacisnać a Ci po szkołach wyższych maja z tym problem. Pozdrawiam

Obiektywny

Nie muszę schodzić na halę bo na niej jestem cały czas. Pozdrawiam

????
@Obiektywny

Po pierwsze słowo łamistrajki nie jest obraźliwe, skoro jesteś taki wykształcony to sprawdź w słowniku co oznacza to słowo. To ty obrażasz osoby , które nie mają wyższego wykształcenia. Może nie wiesz, ale wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją itd,co widać po tym wpisie.Zapewne jesteś jednym z tych ,,, wykształconych,,,siedzisz i pierdzisz w stołek,bo nawet nie potrafisz przykręcić śróbki, czy założyć opaski. Podstawę masz parę stówek większą jak te nieuki z produkcji,bo tak nas nazwałeś???!!!!to podwyżka dla każdego równa nic dla ciebie nie zmieni, więc o co hallo??? Skoro praca w trakcie jest skończona,to chyba mamy iść prawo do WC. Wy cały dzień siedzicie na krzesłach jak przyklejeni, załatwiacie swoje prywatne sprawy na komputerach firmowych i to jest dobre....bo jesteście wykształceni ????????

@????

Jak już napisałem wcześniej, nie pracuję w biurze, ani na żadnym innym stanowisku administracji. Jestem pracownikiem fizycznym jak większość z Was, ale mam trochę więcej wyobraźni od Was i wiem, że ten strajk do niczego dobrego nie prowadzi. Jest jedynie promowaniem Pana Jasińskiego. Wiele osób już też sie do tego przekonało, ale nie chcą się do tego przyznać, dlatego poszli na zwolnienie lekarskie.

@Obiektywny

Pracujac tu kilka lat widzialem juz ten strajk przed oczami jak sie zatrudniłem.Ludzie są tu segregowani na lepszych i gorszych jak w latach 30-stych w Niemczech. Firma sama od siebie nic nie da jak sie nie wywalczy. Najwieksze lesery to brygadzisci co ślepo wykonują polecenia i udaja ze pracują przed komputerem jak wykształceni ludzie z tzw góry tam są dopiero pracownicy wszechwiedzący i bardzo praktyczni którzy zamkniętymi oczami zloża autobus rozpiski autobusu maja w jednym placu i zawsze chętnie zejdą pomoc i podzielić swoja wszechwiedzącą wiedza nabytej w szkole WYŻSZEJ. Sami ludzie sukcesu pracują o wiele więcej i ciężej jak ludzie z produkcji.Podziwiam was naprawde plecy was musza boleć!! Nigdy nie myl wykształcenia z inteligencja bo dyplom kazdy moze sobie teraz wydrukować za parę groszy!

Bubu
@????

A się wtrącę :-)... Słowo same w sobie, może i nie. Nazywając łamistrajkiem osobę, która pracuje, bo nie przystąpiła do strajku w pewnym sensie już tak. No chyba, że p. J miał na myśli osoby, które wzięły udział w referendum, zagłosowały na tak, a teraz "strajkują" na L4, Covid, opiekach i urlopach wtedy popieram, tacy ludzie są łamistrajkami.

Bubu
@Don

Podejście intelektualnie i bytowo ograniczonego strajkującego. "Cieszę się, że firma, w której pracuję traci na akcjach" - skoro traci, to z czego ma dać Ci 800 jasinów ?

Realista
@Uczony

Kilka lat temu pewien uczony z biura narysował przyrząd i nadzorował jego wykonanie. Kilkanaście tysięcy wyrzucone na złom, bo po co słuchać robotnika z produkcji. Robotnik przecież jest po to żeby pracował i się nie wymądrzał. A może ten robotnik nie jest wysoko wykształcony, ale posiada doświadczenie, którego brakuje niejednemu uczonemu.

Kolo
@Bubu

Firma traci na akcjach za głupotę zarządzających firmą dali by po 400 zł i nie było by problemu CAF już powinien podjąć decyzję o zmianie zarządu i całej kadry kierowniczej

Minion
@Kolo

Firma to dla przykładu powinna (usunięte przez administratora) połowę ludzi -nierobów leserów Lkowicziczów!

Racja
@Kolo

Ty powinieneś zostać Prezesem TEJ FURMY. Przypomnij sobie jak 9 miesięcy temu prosileś o pracę w tej firmie. Większość z was przynosi Cv i prosi o przyjęcie waszej rodziny wt tej firmie.

Kierownik
@Kolo

Tak masz rację, trzeba zrobić selekcję wśród sciemniaczy na produkcji. Ten strajk pokazuje kogo mamy. Dzięki.

robol
@Kolo

Jeżeli jest tak źle a gdzie indziej tyle zarabiają to dlaczego nie odchodzą ludzie np. do VW itp. Nie narzekajmy nie jest tak źle a jeżeli komuś nie pasuje to prosze zmienic pracę . Przecież podobno pracy jest dużo tylko za ile? zapraszam do Polinovy za 2 700. zł i tam trzeba pracować .

Paolo
@Obiektywny

Proponuję zejść na dół i przykręcać te śrubki w wyznaczonym takcie :)

Klan

Drogi panie W.J. dość reklam dla polityków

????

Ciekawe czy Czarzasty wpłacił na zrzutkę czy tylko przyjechał zrobić sobie reklamę

Minion

Ale cyrk! Czerwony kapturek w rurkach z telefonem, anarchiści z bębenkami, może jutro zaproście tych Romów z lechickiej z działek takie same nieroby jak wy!

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.