Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Były

Odszedłem jakiś czas temu ale mam informację , że Jasin strajkuje . Brawo koledzy .

O ile teraz walczymy bo na TVP była mowa o 400? Co już nie walczymy o 800 i spłatę czy może ktoś wyjaśnić

Andrzej Dziąsło

STRAJKUJĄ a kilka dni wcześniej podpisali podwyżki, dodatkowo połowa największych krzykaczy siedzi na L4 i urlopach... HIPOKRYCI i NYGUSY

Nikt
@Andrzej Dziąsło

Tak jest!

Elektryk
@Andrzej Dziąsło

Prawda

Helmud Zininger

Koleżanki Koledzy moja propozycja jest taka by wynegocjować comiesięczne bony 250pln (250+ bo my lubimy plusiki nie???) Do PuFF który miałby być zlokalizowany na terenie zakładu i tam te bony można będzie wykorzystać.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
Elhurt Sp. z o.o.
logo firmy Zlecę prace rozbiórkowe
Bielawa
Zib Kan-Gaz Sp. z o.o.

Kto odpowiada za zwalnianie i zatrudnianie pracowników? Macie namiary do tej osoby?

Realista

Moje pytanie do przewodniczący ZZ gdzie gwarancja zatrudnienia jak w VW? Co jak SBC przegra przetargi i z 100 do zwolnienia co wtedy? Czy jedyny postulat to dajcie bo chcemy?

Odo

Ciekawi mnie jakie są u was wynagrodzenia. Np. Ile zarabia spawacz, monter itd. Czy ktoś się pochwali? Bo tylko mowa że mało...proszę o konkretne stawki jakie u was są.

Były
@Odo

3 tys euro było 3lata temu

SBC

"powodem strajku jest to, że pracodawca nie spełnił żądania dotyczącego wzrostu wynagrodzenia pracowników" To niech zmienią prace jak nie spełnił żadania. Co za ludzie.

@SBC

Hahaha, cała prawda o strajku. Nie podoba się to się zwolnij.

Chciałbym pracować w tej firmie. Czy kobieta ma szansę sie dostać? Jeśli tak to na jakie stanowisko? Doświadczenie na produkcji mam 12 lat ale problem tkwi w wykształceniu mam wyższe mgr. i nie pracuje w zawodzie bo umarłabym z głodu za pensje jaka mi oferują w urzędzie. Pozdrawiam

Zdzichu
@Marta

Tak ostatnio zatrudniają kobiety na produkcję .Z tego względu że kobiety będą pracowały za mniejszą podstawę a faceci nie.

Związkowiec
@Marta

Moja siostra pracuje w urzędzie i zarabia 3500neto do tego 13 pensja zajączkowe karpiowe. Także proszę Cie..

@Związkowiec

Myślisz,że na każdym stanowisku w urzędzie i w każdym mieście zarabia się tyle samo? Mało wiesz.

ANNA

Witam Was drodzy pracownicy firmy Solaris.Nie jestem pracownikiem tej firmy ale mój mąż tam pracuje. Wiem jak jest wam ciężko a dostajecie śmieszne pieniądze. Walczcie o swoje godne wynagrodzenie za solidną swoją pracę. JESTEM Z WAMI WSZYSTKIMI Z CAŁYM SERCEM ZA GODNĄ PŁACĘ ZA PRACĘ. Pozdrawiam z całego serca.

Ja to ja

Moim zdaniem jak teraz mamy okazję poprzez strajk, aby pokazać Firmie, że nie do końca jesteśmy zadowoleni z płacy, to powinniśmy ją wykorzystać. Jeśli teraz nie staniemy razem i nie pokażemy jak bardzo jesteśmy im potrzebni do produkcji (bo bez nas mieli by (usunięte przez administratora) To na przyszłość podczas kolejnych negocjacji płacowych związki nie będą brani już wogule na poważnie. A przypominam że dzięki związką to co nam wcisnęli przed zakończeniem referendum to, to co oni wywalczyli już. Gdyby nie to dostali byśmy mniej.

Ortografia
@Ja to ja

Poprawne formy: - w ogóle - ZWIĄZKOM Szkoła podstawowa się kłania

II zmiana

Rozumiem, że szefostwo dostało 1300 wniosków o podwyzke przed strajkiem? i kazdemu odmówili. Och jaka szkoda. Nikomu nie odmowili podwyzki, bo nikt nie skladał wniosku.

Czy mógłby ktoś powiedzieć jakie są postulaty na ten strajk?o co będziemy walczyć?O podwyżki jak tak to o ile?

@Zainteresowany

Bo solaris ma 100mln zysku i nalezy to rozdac miedzy pracownikow.

@spawman

poważnie? a skąd wy macie takie informacje? :D

Biurowy Techniczny
@spawman

Tak, a całkiem niedawno bo w 2018 miał ponad 300 mln straty. Zabrali Ci wtedy z pensji?

@Biurowy Techniczny

Kreślić rysować tabelki przeliczać w tych biurach a nie się przejmujecie co się dzieje na dole. A jak się nie podoba to (usunięte przez administratora)na produkcję ciągnąć robotę!!!

@Biurowy Techniczny

Tak to prawda.A kto za to był odpowiedzialny i do tego doprowadził to każdy wie.

@Biurowy Techniczny

Nie. Tylko, że nikt nie zdaje sobie sprawy, że solaris sprzedaje nowe autobusy w cenie kontraktu z zeszlego roku. A stal, alu i inne poszla 100% do góry, podwyzki materiaów musi wydac z wlasnej kasy. Dopiero na kolejnych kontraktach bedzie zarabial, czyli za dwa lata.

Ty

Ciekawe kto wam zapłaci za te dni strajku i na dodatek pokazujecie jak nie warto z wami negocjować

Mik

Nie dajcie się. Wywalczcie swoje bo nigdy nie będą was poważać. Powodzenia!!!

Wanda

Ale o co chodzi? Nakreśl bardziej sytuacje bo jestem ciekawa :) Czytam to forum i czytam i szok.

Panowie w jedność siła. Mamy to! Ogromna mobilizacja pracowników Solaris Bus & Coach pozwoliła wygrać nam referendum strajkowe! W referendum zagłosowały 1342 osoby, a więc 51,7 % uprawnionych do głosowania! Za przeprowadzeniem strajku generalnego opowiedziały się 1244 osoby, a więc 92,7 % wszystkich głosujących. To jednoznaczny i miażdżący wynik. Daje nam to silny mandat do dalszych działań. W związku z tym, z uwagi na niespełnienie żądania dotyczącego wzrostu wynagrodzenia pracowników Solaris Bus & Coach oraz wynik Referendum Strajkowego, w dniu 24 stycznia 2022 r. o godz. 6:00 rozpocznie się STRAJK GENERALNY pracowników spółki, który będzie trwał do odwołania

Normalny

Ogarnijcie się! Nawet z kartki nie potraficie dobrze czytać, a chcecie jeszcze firmę ciągnąć w dół. Rozumiem, że jesteście z tych ludzi, którzy lubią patrzeć jak świat płonie. Bawcie się dobrze, nie biorąc odpowiedzialności za innych, ich zobowiązania, kredyty, rodziny do utrzymania.

Rekin
@Normalny

Ogarnij się sam lizusie .Pewnie Zarząd obiecał Ci większą podwyżkę niż pracownikom p. Jak byś miał dostać 270 zł brutto do podstawy to też byś był na TAK.A co do firmy to firma od 25 lat ma kryzys. Tylko skąd te 100 milionów zysku .

Zwykły

Sprytnie to sobie wymyśliliście. Strajk na koniec stycznia, za dni strajku nie ma wynagrodzenia i wszystko się spina, żeby pracownicy nie odczuli ostatniej podwyżki.

Za Twoje kredyt
@Normalny

Człowieku za Twoje kredyty odpowiedzialny jesteś tylko i wyłącznie Ty i nik inny żyjesz ponad stan to twój problem. A za to że ja chcę strajkować bo mnie zespół negocjacyjny solarisa przez ostanie kilka miesięcy w balona robi odpowiedzialny jestem ja tylko i wyłącznie JA nie jakiś Albert czy inny Wojtek. I mój kredyt nie ma tu żadnego znaczenia bo oni mi go nie spłacą tylko pensja którą zarobię pensja która jest za niska.

Pracownik..
@Za Twoje kredyt

Ciekawe czy związkowcy nie zrobią Cię w balona i w poniedziałek wezmą godziny związkowe aby spłacić swoje kredyty i zobowiązania. A Ty sobie strajkuj bez wynagrodzenia i tak już jak napisałeś wyżej za niskiego.

Za Twoje kredyty
@Pracownik..

Ten czas bez wynagrodzenia jest jak inwestycja, te pieniądze za okres strajkowy nic mi nie zmienią bo nie żyje od 10tego do 10tego nie żyje ponad stan bo biorę odpowiedzialność za swoją rodzinę. A ty pracowniku kup sobie kupon lotto i wyślij smsa do RMfu może coś Ci się zmieni i będziesz mógł dowlnie dokładać kartę w galerii do terminala ile dusza zapragnie. (przynajmniej przez jakiś czas) taką inwestycję ci proponuję lotto grzecznie pracuj i się nie wychylaj. Ich godziny związkowe mnie nie obchodzą ja im nie płacę.

Tobias Rieper
@Za Twoje kredyty

Jeśli jesteś członkiem ZZ to chyba im płacisz, przecież są składki członkowskie. Strajku nie popieram. Widać było, że jest to wymęczone, politykierzy łazili i nagabywali wszystkich, nawet dzieci. Robicie to wyłącznie na stratę dla firmy i korzyść wizerunkową przewodniczących ZZ i tych polityków, którzy koniecznie chcą żeby o nich pisano. Tak, jak pisałem jakiś czas temu, jeśli inwestuję w siebie i jeśli nieroby z ZZ dalej będą tak nakręcać ludzi i szantażować firmę, to po prostu idę gdzie indziej.

SB
@Tobias Rieper

Idź idź nikt tu Cię nie trzyma Trochę kultury byś miał.Sam pewnie jesteś nierobem i podpisałeś większą podwyżkę niż 270 zł brutto.A strajk Ci nie na rękę bo szkoda stołka.

Pssss
@Tobias Rieper

Jak połowa ludzi na produkcji nie będzie strajkować to faktycznie nic to nie da.

Xxx
@Za Twoje kredyt

Brawo

@Rekin

Ty jesteś tym rekinem co wrzuca zdjęcia z siłowni po każdym treningu? ????

To prawda ze brygadziści i liderzy dostali o 200 zł więcej ?

Pracuś
@Andrzej

Jasne że tak a niektórzy po 15 procent dostali ludzie się obudzą jak nie będzie nadgodzin musimy działać razem pokażmy się

Ktoś
@Pracuś

A Ty Cepie skąd masz takie info. Bo na pewno nie od LIDERÓW i BRYGADZISTÓW. Cep

PO
@Normalny

Masz nick normalny .Sorry ale przed nick zapomniałeś dopisać nie

spawman

52% pracownikow solarisa nie jest za strajkiem. 48% jest za strajkiem. Kto ma racje?

Odpowiedzialny
@spawman

Każdy jest dorosły i świadomie decyduje za swoje wybory.

8 stówek bez targowania proszę

Olaf

A po strajku przerwa 20 minut z zegarkiem w ręku. Kawa tylko w przerwie, papieros tylko w przerwie. Do szatni ani minuty wcześniej tylko punkt 14.00. Kij ma dwa końce.

Karamba
@Olaf

Sam wpadłeś na takie brednie czy z rodziną nad tym myślałeś?

John

Ani kroku w tył Panowie, jeżeli Hiszpanom nie pasuje to pakować walizki i wypier..... z Polski, skończyły się czasy pracy za 700euro, tu jest Polska i to my będziemy ustalać zasady

@John

Gościu ale teraz popłynąłeś tylko żebyś nie skończył jak Titanic.

Tej

Tej Pracownik uważaj bo jak solaris zatonie to nie znajdziesz roboty za 3200pln mały człowieku.

@Tej

Musiałbym mieć twoją kartę szczepień mały robaczku.

DM

Tak bydzie!

Rutkowski
@John

Chyba jesteś trollem, który tutaj nawet nie pracuje

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.