Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Zwiazkowiec

Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy to prawda ze związki nie chciały rozmawiać na ostatnim spotkaniu. Jesli tak i co za tym idzie nie wywalczą nic do końca roku to napewno się wypisuje, wyglada to tak jakby to oni dążyli specjalnie do tego strajku a nie walczyli o nas.

Bol
@Zwiazkowiec

Nie wiem czy nie chcieli czy chcieli ale o czym mieli rozmawiać jak zarząd żadnych innych propozycji nie przedsawił poza częścią premi (nie wiadomo jaką) włączyć w podstawę. Aha no i większe dofinansowanie benefitow (chodzi o stołowkę, dołożą 2 zł do dań które zaraz i tak zdrożeją za chwilę) śmiech w (usunięte przez administratora) Trzeć i ostatnia nowa propozycja zarządu tu ustalenie podwyżek na rok 2023, dla mnie także chory punkt. Skąd mamy wiedzieć w tych czasach jaki będzie rynek l, jaką będzie inflacja itp. Moja propozycja jest taka: robimy zrzutę na taczki aby wywieść tego i tamtego z firmy! Zarządzie!! Obudźcie się!! My chcemy żyć!!

@Bol

Masz rację a w Środzie przełożeni namawiają do podpisania tych podwyżek martwią się o swoje cztery litery.Ja to bym managerom nic nie dał bo gdzie oni pójdą czyli co będziemy strajkować

Joker

Witam. Czy ktoś się orientuję ile na wstępie można dostać w Jasinie w centrum logistycznym na magazynie? Czy są dodatkowo jakieś premie?

Kamikadze

3000 k

Joker
@Kamikadze

Ale to jest kwota netto tak?, czy do tego dochodzą jakieś premie miesięczne?

Jawa

Z premią ????

Zuch
@Jawa

To w końcu ile w tym Jasinie na magazynie można dostać podstawy brutto bez premii?

Giro
@Joker

Ludzie odchodzą z Solarisa a Ty się chcesz pchać.... Dostaniesz tyle ile Pinokio ci obieca .....

Janek
@Giro

Pinokio? A kogo tak przezywaja, nie słyszałem jeszcze o kimś takim.

Jan
@Kamikadze

W Biedronce więcej zarabiają ????

Mam nadzieję że związki nie podpiszą tej podwyżki a szczególnie brygadzistów

Prezes

No tak zwiaski by podpisały podwyżki po 800 dla każdego nawet dla tych co dwa tygodnie pracują a drugie dwa tygodnie elka.

Puerto
@Prezes

Dokładnie tak. Dla każdego tak jak to jest w tej śmiesznej firmie... jak ona się nazywa... yyyy. No - vw

Śmiech

Ooo Solaris proponuje 600 zł brygadzistą ???????? A fizycznym 450 czy to nie śmieszne ? Płacić jeszcze więcej za siedzenie na (usunięte przez administratora) brygadzista w soboty ? Śmieszni są

Kita
@Śmiech

Czyli nierób z Jasina znowu ma dostać więcej za nic nie robienie .... Proszę aby związki nie zgadzały się na takie rozwiązania !!! a Zarząd proszę o rozmowy z pracownikami na temat tego niby brygadzisty bo kierownik jest ślepy na to ci się wyrabia !!

Brygadzista
@Śmiech

Skoczy się opierdalanie ,od dzwonka do dzwonka jak ci nie pasuje .... Taki buraczek

AnswerMe
@Śmiech

Skąd info o takich propozycjach? Na FB cisza.

Brygadzista/Menager
@Śmiech

Trzeba było się uczyć, a nie rzucać w szkołę kamieniami. Chcecie pieniędzy nie dając nic w zamian. Pozdrawiam zza biurka❤️

Liseł
@Brygadzista/Menager

Dobrze powiedziane w stu procentach popieram my po prostu się przy nich uwsteczniamy

Tomasz.P
@Liseł

Oczywiście ze największe podwyżki powinny być dla kadry zarządzającej to oni myślą za wszystkie ameby.Powinno być tak:Po 150 dla fizycznych i dla reszty od 700 minimum.

Nikofor
@Tomasz.P

No najlepiej dać kadrze zarządzającej po 1000, a robolem nic, ale jak (usunięte przez administratora) z biur nie wiedziały jak coś zrobić to się robola dopytywały, tak samo kierownictwo albo brygadziści, stanowiska za wchodzenia w cztery litery przełożonym a nie za pojęcia na danym stanowisku albo finiszu. Jak dobrze ze juz tam nie pracuje

Nikofor

Cały komentarz przeczytaj (usunięte przez administratora) juz na szczęście nie pracuje w firmie w której wyzysk pracowników fizycznych to coś normalnego, a stanowiska dostaje się za lizanie (usunięte przez administratora) komuś wyżej, także liz dalej (usunięte przez administratora) swojemu przełożonemu dostaniesz nadgodziny i w domku powiesz ze przełożony to Twój Bog

@Tomasz.P

Bohater w necie pi.da w świecie. Wyjdź na halę powiedz nam to prosto w twarz.

Nk
@Śmiech

Jacy przedstawiciele takie negocjacje. ( wstyd)

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Systemów Wizyjnych
Tarnów
ELPLC S.A.
Mariusz

Czy jest możliwość w popołudniowej zmianie na nadgodziny?

Janusz

Jak jesteś ukraincem to tak . Reszta bez szans

@Janusz

To do której godziny Ukraińcy robią . Po ile godzin

Janusz
@Mariusz

Zwykły pracownik ma limit nadgodz. A Ukraińców się to nie tyczy oni 7/24 ...

gosc
@Mariusz

Dla zwykłego robola nie. Chyba że jesteś kumplem niby kierownika albo brygadzistą to wtedy załatwi nadgodzinki na dpds. ONI malą słabe grupy to zrobmy zrzutkę aby chociaż na święta mieli paprykarz

DPDS
@gosc

I w ten sposób tworzy się właśnie podziały. Zaczynając od puszki dla managerów, która dobitnie pokazała, że liderzy związków odkleili się od tego żeby rozmawiać racjonalnie z zarządem ,bo do takich rozmów potrzebni są konkretni ludzie. Dobrze przygotowani, z konkretnymi liczbami i pomysłami, a nie rozwydrzony dzieciak w postaci pana J., który będzie wymachiwał puszką przed zarządem, co dobitnie pokazuje, że nie zależy mu na losie pracowników tylko żeby zrobić szum wokół siebie i poczuć się ważnym. Ktoś kto szczuje jednych na drugich, a sam byl przerzucany między brygadami bo nie dało się z nim wytrzymać.Rozmawialibyscie z kimś takim poważnie? A teraz widzę, że niektórym osobom spodobała się ta narracja i już wśród brygad jest konkurencja kto ma więcej i żal d up ę ściska. I to jest dopiero tragedia, że dajecie się manipulować w ten sposób, bo im tylko o to chodzi. Rozgrzać atmosferę do czerwoności i zrobić strajk. W zeszłym roku ile udało się wywalczyć i po jakim czasie, taka jest skuteczność działań "kolegów".

Pimpek
@Janusz

Ja mam gdzieś nadgodziny. Ja chce zarabiać przyzwoicie pracując 8 godzin od pon do pt.

Dmek

Pracuję na Dmeku i płakać się chce jak brygadziści nic nie robią siedzą przed komputerami i dwóch mecze ogląda, kolejny samochody ogląda na internecie a jeszcze lepszy pracuś przyjmuje zamówienia na meble.Kubuś czy ty tego nie widzisz weź się za nich. Ale 600 podwyżki chcą im dać żenada.

Szkoda że to nie sobota spawalnia z środy by autobusami przyjechała.A dlaczego brygadziści mają mieć więcej jak to przejdzie to po związkach nie po to płacimy składki na brygadzistów

dpds

Jedynie podwyżka brygadziscie należy się temu młodemu z MA9 . Jedyny normalny

Johan Wolker

skoro Lider nic nie robi, to Ile średnio zarabia ?

Księgowa
@Johan Wolker

6000 brutto

Kadry
@Księgowa

Są tacy co maja po 7 brutto.Poproszę meila wyślę panu zestawienie.

@Johan Wolker

Liderzy to śmiech na hali są nie potrzebni bo nic nie robią

@Kadry

Chyba kierownik tyle zarabia ma dmeku mają 3300brutto

Robolson

I tym o to sposobem firma przechytrzyła Solidarność. Jeżeli dojdzie do referendum to za strajkiem będą głosować tylko pracownicy najniższego szczebla. Natomiast brygadziści, kierownicy, biurowi i cała reszta "lepszych" pracowników będą głosowali przeciw bo im w to graj " my dostalim Tyle a tamci dostali mni bo my lepsi" REFERENDUM PRZEGTANE.

Jasio

Podobno Solaris traktuje wszystkich pracowników równo , to teraz mamy przykład jak równo. Może sprzedawać sutobus w częściach , pomalowane blachy , złączki i kable do montażu ?

Sebastian

Czy w niedziele dodatkowo można pracować?

@Sebastian

Nie . W niedzielę jest zakaz .

ooooo
@Marek

Ale na święto 11.XI już były zapisy.

dmek

14 lat pracy na dmeku wyplata za pazdziernik 2982 zl

Biedy bo z solarisa

Ej panowie ciekawe ile płaca kasy biurowym ze tak bronią firmy że 30% marży to ściema. Stańmy wszyscy i zobaczą ze stracili w dwa dni tyle kasy i kar ze podwyżki by się bardziej opłacały

Pracownik z biura
@Biedy bo z solarisa

Nie musimy zarabiać kokosów. Niektórzy z biura po prostu biorą udział w przetargach na autobusy i widzą jak na dłoni liczby jakimi operuje firma.

Wózkowy

Śmiech na dali żeby operator wózka nie miał 3 na ręke to tylko firmie Solaris .

Pan podwyżka

Jutro wielki dzień, 3.5% podwyżki juhuuu

Firma ma kryzys 2500 pracowników 1000 biurowych to chyba jakiś żart.moze kamery pozakładać w biurach ci tam się dzieje podkładać im roboty tak jak na produkcji w Środzie jeszcze troszkę to wyjdą z biura na produkcję bo kto będzie miał robić jak ludzie się zwalniają

Pracownik2

Biurowych pracowników jest mniej więcej 300-450, więc nie przesadzaj. Chodzą na kawę max 2-3x dziennie + na obiad do kantyny, czasami posiedzią na telefonie zanim system na kompie przemieli dane po odświeżeniu, elastyczne godziny pracy, są jakieś plusy. Ale pracy jest dużo i nadgodziny też nie są rzadkością, wypłata często ledwo dobija do średniej krajowej, rotacja ludzi jest duża, zwłaszcza po tym jak (usunięte przez administratora) odpuścił. W biurach nie jest wcale tak kolorowo jak to niektórzy myślą. Zmieniłem pracę po nabyciu doświadczenia i jednak okazuje się, że można zauważalnie więcej zarobić po nabiciu "expa" w Solarisie. Choć źle nie wspominam, atmosfera bardzo koleżeńska, nie idzie się ze zniechęceniem do pracy :-D

Pracownik2

No i jeszcze zdalny system pracy. Jest całkiem spoko, siedzi się w domowym zaciszu, ponad godzina zaoszczędzona na dojazdach. Ale to już zaczyna być normą w wielu firmach, epidemia pokazała, że jednak się da.

@Pracownik2

To przepraszam za tą liczbę wszędzie trzeba pracować nikt za darmo kasy nie da na produkcji też jest lepiej i gorzej z jednej strony fajnie że mamy prace nie wiadomo co będzie za rok czy dwa lata przy tych cenach na rynku miejmy nadzieję że wszyscy się dogadają i będzie ok

Mariusz

Po ile godzin pracują dodatkowo Ukraińcy?

Panie J nogi cię nie bolą od chodzenia po tych schodach do kierownika dmek

Szoszun

Nikt nie będzie strajkował wszyscy się boją.

Zbychu Palenica
@Szoszun

Czego ?

@Szoszun

Co ty gadasz za głupoty w Środzie wszyscy staną taka jest atmosfera na zakładzie

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.