Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Kórnicka spawalnia

Witam wszystkich w Środzie zarobki to masakra jest jeszcze pracujesz biegiem na nadgodziny tylko chodzą ci co mają jeszcze dobrą robotę bo tak to trzeba zrobić jeszcze za majstra bo majsterek sielanka .Ludzie chcą zarobić za taką ciężką pracę !

Sol

Jeżeli jesteście zastraszani lub szantażowani, proszę nagrywać (dyskretnie,) podając jego nazwisko, materiał udostępnić ZZ, my już się delikwentem zajmiemy

Najlepsi to są ci co oni juz czekają na strajk ale i tak naginają po 12h ciekawe ilu z was się wyłamie bo się dało kupić nadgodzinami.

Dmek

Ci co są przeciwni strajkowi to pierwsi polecą po aneksy.

Ktoś
@Dmek

Cepie wszyscy poszli po aneksy. A Ty pewnie odmówiłeś różaniec z rydzykiem a potem odmówiłeś podpisania aneksu. Cep

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.
Janusz

Matulu Boska! Firma zadała mi i nam cios! Nie można przyjść do pracy w sobotę... jejuniu.... kurcze będę musiał siedzieć w domu z rodziną.. oni wiedzą gdzie uderzyć żeby zabolało..

Ach te podwyżki

Śmiac mi się chce jak ten lud jest nie mądry . Zarząd dał ochłapy całe 270 brutto na milczenie i braku zangażowania protestach a wielki lud mówi że są wspaniałi . Poprostu żal mi Was że tak tanio można Was kupić. Poczekajcie na wzrost waszych rachunków : gaz , rata kredytu , żywność paliwo a nie czekajcie do czerwca jest tańsze ! I powiedzcie mi ile to da Wam da te 270 brutto ?! Ile ?! Starczy Wam na pokrycie choć minimalny sposób kosztów ? Jak dostaniecie tą podwyżke nie stracie od razu wszytskiego :)

Zwykły
@Ach te podwyżki

Uważasz, że pracodawca ma cały czas naprawiać, to co zepsuje nasz rząd nieudaczników? Sporo dodatkowych kosztów PiS przerzucił właśnie na firmy. Chcesz żeby było lepiej, to nie głosuj na PiS.

Ach te podwyżki
@Zwykły

Bardzo mi daleko do (usunięte przez administratora) lecz zauważ jedno w Europie jakoś (usunięte przez administratora) nie ma a wzrost cen występuje całej Europie .

Zwykły
@Ach te podwyżki

O ile we Francji podrożał prąd?

Pimpek
@Ach te podwyżki

Ludzie sprzedali się za 500... teraz w tej firmie za 270 brutto. Za parę lat sprzedacą się za Pidziesiont złoty

Inny
@Ach te podwyżki

A czy te podwyżki są spowodowane działaniem pracodawcy? Czy pracodawca nie dostanie podwyżek rachunków za media? Tak wybrałeś to tak masz.

Brak motywacji.

No nie do końca .Jaka płaca taka praca.

Szary Robak

Przedstawiciele ZZ cofają do przodu. Sprawdzone info

Vydupceni

I tak o to Solaris pokazał gdzie związki mają swoje miejsce. Spór zbiorowy trwa?? Psss.... solaris już pulę na podwyżki podzielił jak chciał. Pozdrowienia i wszystkiego dobrego

@Vydupceni

Solaris pokazał pracownikom gdzie jest ich miejsce bo związki to pracownicy

Placku
@Hary

Nie zapominaj o tych pracownikach którzy nie są w związkach i czekali na te pieniądze. Teraz sobie walczcie o swoje złote góry. Jestem ciekaw ile załatwicie. Mam nadzieję że zastosujecie się co do swoich wcześniejszych tez i tych aneksow nie podpiszecie a poczekacie sobie na to co załatwia wam wasze związki.

@Placku

Te nasze związki załatwiły ci właśnie podwyżkę. Nie pisz tylko proszę, że pamiętasz, że na jesieni zarząd solarisa chciał przyznać od stycznia tego roku 3% podwyżki, nie mniej niż 150 zł. Po 4 miesiącach nacisków ze strony związków dostaniesz 5%, nie mniej niż 270 zł. A sprawa nadal jest rozwojowa bo spór zbiorowy trwa. Jak widać presja ze strony związków ma sens i przynosi efekty. Jeżeli jednak nie chcesz lub nie potrafisz dostrzec tego prostego faktu to może to być dowodem twojej chorobliwej niechęci do związków zawodowych lub braku zdolności do logicznego myślenia. Miłej soboty.

LP
@Hary

Zapewne nie należysz do tych co dostali 270z brutto do podstawy.Jak byś był normalny albo pracował na produkcji to byś tak nie pisał. Ale zapamiętaj karma wróci do Ciebie.

@LP

Obawiam się że nie zrozumiałeś mojego wpisu. Pracuję na produkcji i dostanę 270. Popieram związki i wezmę udział w strajku gdy do niego dojdzie.

LP

Sorry ten komentarz był do Nick Placku

paolo
@Placku

komu zależało na proponowanych podwyżkach wszyscy wiemy

@Placku

Ponieważ administrator robi wrzutki żeby ukryć mój sobotni komentarz to piszę jeszcze raz. @Placku Te nasze związki załatwiły ci właśnie podwyżkę. Nie pisz tylko proszę, że nie pamiętasz, że na jesieni zarząd solarisa chciał przyznać od stycznia tego roku tylko 3% podwyżki, nie mniej niż 150 zł. Po 4 miesiącach nacisków ze strony związków dostaniesz 5%, nie mniej niż 270 zł. A sprawa nadal jest rozwojowa bo spór zbiorowy trwa. Jak widać presja ze strony związków ma sens i przynosi efekty. Jeżeli jednak nie chcesz lub nie potrafisz dostrzec tego prostego faktu to jest to dowodem twojej chorobliwej niechęci do związków zawodowych lub braku zdolności do logicznego myślenia.

Krystian
@Placku

No Tobie na pewno nie przydzielono podwyżki w kwocie 270 brutto do podstawy bo byś nie połasił się na te marne ochłapy co ma dostać produkcja .Kto ma dostać więcej to każdy wie. Zarząd celowo podzielił podwyżkę procentowo na lepsi i gorsi.Ci co dostali więcej to wiadomo byli za tym żeby związki na to się zgodziły. A inflacja rośnie dla wszystkich pracowników jednakowo. Te podwyżki to jakiś żart .

Konstruktor

Na jaką mniej więcej pensję brutto może liczyć u Was konstruktor z kilkuletnim doświadczeniem ?

Konstruktor
@Konstruktor

Po 9 latach w Solarisie na chwilę obecną osoba na takim stanowisku nie dobija do 5k netto (z premią), podstawy może z 4k netto wyjdzie). Przychodząc z zewnątrz na pewno ma się mniej, ogarnięcie wszystkiego aby się w miarę poruszać w systemach to dobry rok albo i dwa pracy. Młodsi mają koło 4 na rękę z premią (ta akurat jest zawsze 15-20% wychodzi). Czyli rynkowo, jako konstruktor nie zarabia się kokosów, branża mechaniczna jest generalnie kiepska moim zdaniem.

@Konstruktor

A ja właśnie słyszałem, ze konstruktorzy maja niezłą kasę, taki asystent zarabia już 4000 z hakiem brutto (podstawa), a co dopiero starszy konstruktor? 7-9 tysięcy

Bartek

Witam , magazynier w firmie na jaką pensje może liczyć ?

@Bartek

Marna 3200 brutto plus premia na dzien dobry mowia ze premia 20% heh ale to akurat nie wierz .

Czekam
@Magazynier

Witam. Czy ktoś może opisać jak to faktycznie jest z tą premią 20%? Często czytam i słyszę że ta premia to fikcjja i praktycznie nigdy nie ma 20%. Jestem kandydatem dlatego mnie to interesuje.

Leszek
@Czekam

dla produkcji za grudzień troche ponad 20%, listopad 21,5%, październik 11,5% ale wtedy produkcji i magazynowi mozna było dac dodatkowe 0-5% w zależności od indywidualnej oceny przez kierownika

@Czekam

Teraz mamy fajną premie po 20 % lecz spowodowane to jest referdum i tym ze pracodawca daje nam podwyzki wliczna jest 20 % premii zazwyczaj premia siega 13-18 % .

Ogar
@Magazynier

Witam, każdy dział ma swoje kryteria według których liczy się premie, dane nie biorą się z widzimisi tych na gorze………… tylko właśnie z miesięcznych rezultatów. Kierownictwu samemu zależy żeby premie były wysokie i pracownicy zadowoleni bo potem są teorie pod tytułem „premia gwiazdkowa to pewnie premia uznaniowa będzie niska”

Ymos
@Bartek

3500 brutto

@Czekam

Fajnie, że to pytanie padło i jeszcze lepiej że pojawiły się konkretne i rzeczowe odpowiedzi. A jak to jest z nadgodzinami? Wszystkie są 100%. Czy są też 50?

@Kandydat

Witam, nadgodziny w dni wolne oraz nocne czyli wypracowane między 23.00-06.00 (zależy od harmonogramu pracy, jak masz 15-23 to liczą się od 23, a jak 14-22 to od 22) to są 100%, nadgodziny wypracowane po pierwszej zmianie to 50%.

Zly

Te związki nie są zbyt konkretne. Nic nie załatwiają i ciągną te referendum w kółko a kasa ucieka

Pracownik produkcji
@Zly

Te związki nasze nic dobrego nie robią.Pan WJ dziala tylko aby wykreować swoją osobę.Nie mogę patrzeć jak nasz W.J tylko chodzi z kajecikiem i udaje inteligenta Ja jestem w związkach i widzę ci się dzieje od wewnątrz.Dostalismy jakąś tam smieszna podwyżkę od pracodawcy a od związków?Tylko ciągle gadanie i gadanie i bez efektu.Ludzie ja się wypisuje i wam też proponuje

Monter
@Pracownik produkcji

A od kiedy to związki dają podwyżki? Podwyżki daje zawsze pracodawca. Związki walczą o to by podwyżki wogóle były i możliwie jak najwyższe. Jakby nie związki i WJ o którym piszesz to właśnie dostałbyś 150 zl a może nic byś nie dostał. Chyba tu krótko pracujesz bo nie wiesz jak było z podwyżkami kilka lat temu zanim powstały związki.

Zwiazki robią co mogą ale możemy podziękować wszystkim którzy się nie wpisali na listę a korzystali z wszystkiego co związki załatwiły życzę takim osobą czasòw jakie były kiedyś chorujesz zabieramy premie z wypłaty koniec roku co tylko 150 zł i nic więcej i podwyżki tylko dla wybranych jestem za tym aby było to 100 zł dla wszystkich albo nic wesołych świąt

Daniel

Powiem wam jak będzie:Związki chcą 800 zł dla każdego pracownika,oni są już dawno dogadani i zobaczycie ze wszyscy dostaniemy po śmiesznym 400 zł.Wspomnicie moje słowa max 400 dostaniemy i wszyscy będziecie musieli być zadowoleni.400 zł to ja tygodniowo wydaje na dojazdy z Wągrowca.

DM
@Daniel

To czym Ty jeździsz ,ciągnikiem czy TIR-em!

Ona
@Daniel

To zmień pracę ja Ci nie odpowiadają dojazdy

Kucharz
@Daniel

Kiedy w końcu wyniki referendum?Rozumiem że w jeden dzień nie da się tego zrobić,ale minęły już 3 tygodnie

Refundacja
@Kucharz

Chyba związki przegrały swoją batalię o strajk. Pokazuje to jedno że nie każdy w firmie wierzy w to co obiecały. Na pewno więcej niż połowa. Co dalej przedstawiciele związków?

paolo
@Refundacja

związki nie przegrały tylko muszą wszystko dokładnie zrobić

pracownik produkcji
@Refundacja

Wydaje mi się że tylko ktoś w tych związkach próbuje wykreować swoją osobę

Andrzej Dziąsło

Każdy miesiąc braku porozumienia to strata dla pracowników. Ta strata nie zostanie nikomu zwrócona. Czy nie lepiej wziąć tyle ile na chwilę obecną daje pracodawca i ewentualnie negocjować podwyżki na przyszły rok? Biorąc pod uwagę, że już przynajmniej za 3 miesiące jesteśmy w plecy... To (usunięte przez administratora) kasy

nick
@Andrzej Dziąsło

a kto ci powiedział tłooku jeden że 3 miesiące temu mieleś dostać jakąś podwyżkę?

Minionek

Zawistne (usunięte przez administratora) z DMEKU i pozostałych Hal jeśli ktoś przychodzi w soboty na DPDS to nie dlatego że liże (usunięte przez administratora) kierownictwu tylko że pracuje...tak pracuje. Skończyły się czasy że spijalo się kawki i nic nie robiło. To samo się tyczy niedziel...nawet nie macie pojęcia ile autobusów jest przekazywanych do klientow...same się robią?! Z tego co wiadomo każdy może przyjść w niedzielę choćby na Golden Line. Wystarczy chcieć i się zapisać ale nie lepiej wypisywać głupoty. Świadczy to o tym jacy puści jesteście. Nie wiecie jak jest a macie się za najmądrzejszych. Zygac się chce patrząc na wasze wpisy.

Xxx
@Minionek

Przez takich chapaczy niedzielnych, nigdy nie będzie dobrych zarobków, bo mówią że jak masz mało to zostań dłużej, przyjdź w sobotę, niedzielę, wigilje, sami jesteście sobie winni (usunięte przez administratora)

Minionek
@Xxx

Skoro liderzy związków dbają o swój wizerunek nie potrafiąc się dogadać aby załatwić podwyżki trzeba dorobic sobotami i niedzielami...proste

Wanda
@Minionek

Nie, to trzeba zrobić porządek z liderami :D Haha ludzie, myślenie na poziomie podstawówki... no chyba że ironizujesz, to zwracam szacunek.

Jan

Przez takich chapaczy niedzielnych, nigdy nie będzie dobrych zarobków, bo mówią że jak masz mało to zostań dłużej, przyjdź w sobotę, niedzielę, wigilje, sami jesteście sobie winni naiwne Polaczki

Dpds

Czy po sobotnim incydencie na dpds ten nierób z dmeku poniósł jakieś konsekwencje?

Brązowe usta
@Dpds

Jaki incydent?

Ściemniacze
@Dpds

Jaka afera, od lat te same osoby z DMEKU chodzą w soboty, NIEDZIELE . Co można robić w niedzielę w pracy? Nasi rodzice walczyli o wolną sobotę a łudzie jadą w niedzielę. MASAKRA.

Xxx
@Ściemniacze

Majster
@Xxx

Dogadali się? Czy nie? Bo ta sytuacja mnie IRYTUJE!

BubelBus

Proszę Państwa jeżeli związki nie dogadają się z firmą, nie dojdzie do strajku to jedynym słusznym rozwiązaniem będzie: Dla pracowników pracujących na produkcji 250zł brutto do podstawy. Dla Brygadzistów będących na produkcji z racji ich odpowiedzialności 261zł brutto do podstawy.

Chleb po 5 zł
@BubelBus

Ja dał bym Wam tylko 100 zł brutto bo na tyle zasługujecie.Co niby związki mają zrobić jak mają pod sobą takich oszołomów z PGR co na wszystko się godzą

BubelBus
@Chleb po 5 zł

Masz rację. 100 zł brutto dla pracowników i za odpowiedzialność brygadziści 111 brutto

@BubelBus

A dla Magazynierów po tysiaku pasuje robota !

Odnośnie podwyżek propozycja do związków brać co idzie ale jednakowo dla wszystkich niech firma zyska inaczej ludzie zaczną się wypisywać bo tu tylko chodzi o to aby nie było nienawiści i każdy będzie zadowolony firma i pracownicy

Jestem za tym aby ich wymienić wkońu ktoś napisał coś z sensem

Gaweł
@Paweł

No to ich wymień

Masakra

Ci wszyscy co są negatywnie nastawieni na związki widać że tu jest kilka takich gigusiow i wątpię żeby to byli ludzie fizyczni tylko to pewnie ci wyżej słuchajcie jeśli związki wywalczą podwyżki nie podpisujcie aneksów bo po co wam więcj pieniążków niż 200zl

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.