Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Zwykły pracownik

Sama inflacja w tym roku wyniesie dobre 5% albo i więcej. Firma oferuje 3% czyli jakieś 80-100zł na rękę. Na dodatek styl pisania w mailu firmowym (komunikacja wewnętrzna) jakie dostaliśmy odnośnie negocjacji ze związkami był dość słaby. Bardzo politycznie napisane o tym jak to firma troszczy się/dba o pracowników, a oni tego nie doceniają. Pamiętam na szkoleniu wewnętrznym były słupki jakimi się Solaris chwalił, dużo większe przychody Solarisa w latach 2018 -> 2019 -> 2020. Lekko o 30% więcej co roku (elektryki mocno dają zarobić). Ale jak przychodzi do pieniędzy to firmy nie stać. Może nie mam pełnej wiedzy odnośnie stanu finansowego zakładu, ale rotacja ludzi jest duża, zwłaszcza jak Covid odpuścił, pełno nowych, których trzeba przyuczać, pracują wolniej, robią błędy. Dziwie się, że taka droga się firmie opłaca.

Kolczyk
@Zwykły pracownik

Pozostaje tylko zatrzymanie produkcji .Kto jest za?

robotnik
@Kolczyk

nikt jej nie zatrzyma ,oni wiedzą ,że my robotnicy jesteśmy uzależnieni od tej firmy

Zły
@robotnik

A oni od nas. Sami aut nie zrobią ????

@Zwykły pracownik

Rosną koszty stali i innych surowców. Na rynku brak półprzewodników, znacząco wzrosły również koszty mediów. W tym roku budowany jest nowy magazyn główny oraz stacja ładowania elektryków. Do kadry zarządzającej jest mi bardzo daleko, ale przez moje ręce przechodzą często dokumenty z kosztami i widzę, że cały wzrost zysku po prostu nie może zostać przekazany pracownikom, bo nie ma takich pieniędzy. Radzę na sprawę spojrzeć szerzej.

@BiurowyTechniczny

To spójrz na to trochę inaczej.W np. Niemczech produkują autobusy ,kosztują tyle samo co nasze, nie raz mamy droższe nie raz tańsze.W Niemczech taki pracownik na produkcji zarabia około 3000 euro.Wszyscy i wszystkie koszty są w euro.Tam się wszystko opłaca a tu nie ma pieniędzy,więc się pytam gdzie one są?Pracownik u nas zarabia średnio w przeliczeniu na euro około 700 . Więc nie gadaj mi o jakiś kosztach itd.,ludzie nie da głupi i liczyć umieją. 1800 autobusów razy średnio 2 miliony to jest 3 miliardy 600 milionów przychodu,z tego minimum 30 procent zysku to jest około 1 miliarda zysku. Więc pieniędzy jest dużo tylko wyzyskują Polaków w tej pie rdolonej Polsce. Nie chce mi się więcej pisać ,bo nie ma to sensu.

PZ
@Tomasz

Dokładnie tak .Ludzie obudźcie się i zacznijcie myśleć że jesteście oszukiwani .Na wszystko jest na rozbudowę firmy itd a dla pracownika ochłapy 150 zł brutto podwyżki.Teraz przynajmniej wiecie jakim zerem jesteście dla tej firmy.A to dzięki pracownikom produkcji te auta wyjeżdżają z hali.Weźcie przykład z firmy P.A.R.O.C.K T.r.z.e.m.e.s.z.n.o.Zatrzymanie produkcji zrobiło swoje.

Nemo
@Tomasz

W jednym się z tobą zgodzę. Nie pisz już bo z treści tego wpisu wynika, że masz mało wiedzy na ten temat.

Pracownik Środa
@PZ

Masz rację kolego ja piszę z środy ale jedno jest pewne że spawalnia napewno będzie cała strajkowała bo z nas wogole nic sobie nie robią kierownictwo jest beznadziejne jak może kierownik powiedzieć że w pracownika nie warto inwestować to jest świń.. Ale jak staniemy to zaczniemy pracować jak zostanie ukarany bo on akurat jest najmniej potrzebny

@Tomasz

Skąd wziąłeś te 30% zysku? Z głowy? Bo kolega ma firmę i z takim zyskiem sprzedaje? Oświecę Cię, autobusy za granicę są sprzedawane z 1/10 marży którą podałeś, a w kraju naście procent to bardzo dobry wynik. Ale jak się widzi tylko jedną stronę medalu, a nie ma pojęcia o finansach takiego przedsiębiorstwa to ta dyskusja faktycznie nie ma sensu.

@BiurowyTechniczny

Głupoty piszesz. Naście zysku jak by było to by firma nie istniała ha ha,widać że nie masz żadnych argumentów na swoją obronę. Na razie bo szkoda mojego czasu, ściany muru nie przebijesz

@Tomasz

No właśnie widzę, ściany głupoty nie podpartej żadnymi danymi nie przebiję…

Wiesz to po sobie

Łukasz
@robotnik

To działa w dwie strony. Firma bez pracowników nie będzie istnieć, a wiadomo, że ludzie bez pracy też długo nie pociągną. Z tą rotacją o której pisał ktoś wyżej to jest tak, że za mało płacą, czy jednak firma zwalnia, bo pracowinicy są mało doświadczeni?

@Łukasz

Odchodzą do lepiej płatnej pracy.

Dddd
@Tomasz

30% zysku... buhuhuhehehe. Widac ze nie masz wogole pojecia o rynku autobusowym....

@Dddd

No oczywiście, że nie ma. „Chłopski rozum” po technikum, a wydaje mu się, że lepiej by zarząd firmy zastąpił xD

Dmek

Na Dmeku tylko jeden kierownik gna ludzi a jaki to każdy wie.

Nie polecam pracy ma dmeku ludzie pracują w (usunięte przez administratora) małe stawki wynagrodzenia i do tego kierownicy gnają ludzi do pracy

Chawier stulejka

Gdzie te podwyżki ja się pytam ? Inflacja(usunięte przez administratora) w kosmos

@Chawier stulejka

Podwyżki zapomnij że w tym roku ,może od stycznia i pewnie nie więcej niż 250zł brutto

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Systemów Wizyjnych
Tarnów
ELPLC S.A.
Dmek

Podwyżka będzie ale roboty.

Pracownik - związkowiec

Witam, Panowie pojawiło się kilka głosów, jakoby niska premia wynikała z działań związkowych... Chciałbym przypomnieć, że to dzięki związkom zawodowym premia z odbiorów klienta została zwiększona z 5 do 7.5 % Wcześniejszy system premiowy, naliczał premie z auta z największą ilością błędów - czyli jeśli skontrolowanych było 10 aut np Warszawa to do premii liczone było auto z największa ilością błędów!! Obecnie liczone są wszystkie auta i wyciagana jest średnia... Proponuję zapoznać się z faktami, a nie chodzić i powtarzać nieprawdziwe informacje

@Pracownik - związkowiec

A czy przypadkiem premia w części brygad nie jest mniejsza przez działania związków i zmianę sposobu naliczania premii jakościowej??

Fagot

Masz rację, tak "wynegocjowali"

Hugo

A czy przypadkiem w części brygad premia nie jest wyższa? Odpowiadam - oczywiście, że jest wyższa Co do niższej - oczywiście że jest, podziękujmy dyrektorowi KJ - to on nalega na jedną premię zbiorczą...

dmek

Jak tam panie J. Dalej udajesz ze pracujesz? Czy byles juz kogos (usunięte przez administratora) u kierasa?

@dmek

Chodzi o Jacka najlepszy z najlepszych pracowników

Tvpinfo

Proszę Państwa jest wygrany przetarg na 90 autobusów (mobilne lodziarnie)!! Konstruktorzy dopracowywują już detale nowego modelu solarisa 3 2 1 URBINO-BAMBINO7 2022

Kielt

Czy przyjmują pracowników z grupą niepełnosprawności? Ktoś wie ale konkretnie pytam a nie żeby sobie jaja ktoś robił!

Solange
@Kielt

Aplikuj tam tylko niepełnosprawni pracują za 3tys z groszami.I są bardzo zadowoleni.

Erni
@Solange

Człowiek pyta normalnie a nie piszesz mądrości swoje!

Janusz

Jeżeli nie chcą dać pieniążków to może warto wynegocjować 5godzinny dzień pracy? I tak 5 robimy i 3 ściemniamy.

Janusz

Poważnie pracujesz 8 godzn? XD idź do spowiedzi.

Anty
@Janusz

Chyba w biurze pracujesz bo na produkcji trzeba (usunięte przez administratora) albo jesteś lizusem kierownika

Bolo

Jak to jest cała brygada z osi nie zostaje nadgodzinach a brygadzista zostaje sam ciekawe co on robi (usunięte przez administratora)

Irena
@Bolo

To Idz mu powiedz a nie tu beczysz jak cio ta.Taki kozak a pewnie byś spolerował jakby cię poprosił

@Irena

Ty już to zrobiłeś ???????? nie dziękuję zostawię tobie to

pablo
@Bolo

nie wiesz co robi, pilnuje interesu swojego oczywiście,a po za tym on jest z tej słynnej ekipy co tak nagle awansowała

@pablo

Czyli pupilek kierownika

Czy to prawda ,że w Bolechowie w ostatnim czasie odchodzą pracownicy?

Ten który się zwolnił.
@Anonim

Prawda. Zwolniłem się po 10 latach pracy bo miałem dość głodowej wypłaty i braku elementarnego szacunku dla pracownika. Jestem teraz szczęśliwy i zadowolony ze swojej decyzji. Papierami rzuciłem bez żalu.

@Ten który się zwolnił.

Ile wynosi ta 'głodowa' wypłata w Solarisie? :P Ile razy przez te 10 lat pracy udało Ci się uzyskać jakąś podwyżkę i o ile? Czy trzeba się o nią jakoś specjalnie starać czy może pracodawca sam je przyznaje?

Mistrz z łapanki
@Ten który się zwolnił.

Na twoje miejsce juz sto ludzi czeka za brama...

@Marta

Po 25 latach pracy ma 4.250 brutto.

@Tomasz

Ludzie narzekają poprostu nie walczą o swoje ja 15 lat mam 8700 brutto.

@Marta

Ja osobiście pracuję od jednego roku, w zeszłym miesiącu dostałem 10% podwyżki do podstawy. Moja „głodowa” pensja do 5280 brutto. Jeśli wypełniasz swoje obowiązki i jesteś zaangażowana w swoje tematy to o awans i podwyżkę nie powinnaś się martwić.

Jasio
@BiurowyTechniczny

Nie pisz takich głupot,bo albo Ci za to płacą albo idziesz inną drogą kariery. Co mają powiedzieć Ci co zarabiają 3500-3700 brutto . Uważasz że jesteś o tyle lepszy od innych. A może lizanie .... przełożonym to doga do podwyżki?

Prawda
@BiurowyTechniczny

Posłuchaj biurwo.Na produkcji dużo osób pracuje za 3400 zł brutto. 4 tys brutto to pewnie mają pracownicy z 20 stoletnim stażem.I nie mów mi że mogli się uczyć .Bo wszyscy nie mogą siedzieć i (usunięte przez administratora) w stołek.Niestety ktoś musi te autobusy zrobić .I te 3400 zł brutto to jest głodowa wypłata.A na produkcji dostać podywżkę to albo trzeba mieć dobre (układy z........) i dobrze w tyłek wchodzić.A czasem i to nie pomaga.Nie dziwię się że tyle osób się zwalnia.

@Jasio

Idę inną drogą kariery, ale wcale nie uważam się za lepszego od pracowników produkcji. Sam pracowałem chociażby na magazynie zanim zostałem inżynierem i doskonale znam tą pracę. A pytanie dotyczyło awansu i podwyżek w firmie ogólnie, a nie tylko na produkcji. Jak widać to zależy od tego na jakim stanowisku i w jakim dziale się pracuje.

Bol
@Anonim

Tak, są nawet pożucenia pracy

pablo
@BiurowyTechniczny

Gratuluje ja wypełniam obowiązki i jestem zaangażowany w swoje tematy plus inne na stanowiskach poza moim ,i o podniesieniu płacy to mogę marzyć chyba tylko,ciekawe czy to zależy od przełożonego czy wyboru drogi do kariery

Halina

Podobno w regionie solaris ma złe opinie, i brakuje rąk do pracy. W związku z tym jakiś mądrasek stwierdził, że od dowego roku firma zmieni nazwę w celu zmylenia i zamydlenia oczu przyszłym potencjalnym pracownikom. Myślą, że mają przed sobą samych idiotów, że nikt się nie zorientuje... (usunięte przez administratora)

Przyszły pracownik

Widzę ogłoszenie że szukają monterów czy warto aplikować? Jakie są zarobki i ta premia 20% kiedy kolwiek jest? Warunki, socjal tylko proszę o prawdziwe opinie.

Tom
@Przyszły pracownik

Te 20 procent premii to fikcja. Dawni nie było już tyle

Geberit
@Tom

Podobno w Jasinie maja na lajcie po 40 kilka procent kumpel mi mówił i zarobki dużo większe.Firma w firmie.

Kruk
@Przyszły pracownik

Zarobki 3400 brutto + premia od 10do20% premia na gwiazdkę po roku pracy do 70% podstawy o ile nie przekroczyłes 7 dni chorobowego w roku potem się sukcesywnie zmniejsza. Wczasy pod gruszą ok 1300 zł .

@Tom

To ile realnie premii jest? Bliżej tych 10% jak pisał @Kruk?

Kruk
@Jacek

Teraz było 11 z hakiem

Gumberit
@Geberit

Zarząd chce dać średnio 250 zl brutto ... Kochany nasz zarządzie 250 to dajcie tym co w domach siedzą albo tym wszystkim liderom i innym niby zarządzającym co udają że pracują ... Fizyczni po 800 !!

Simpli klewer
@Kruk

Ja pracuje od roku. Podstawę obecnie mam 3660 brutto + te premie. DPDS

Solidarność

W Środzie na nadgodziny tylko wybrani chodzą niektóre stanowiska nawet propozycji nie mają więc o co tu chodzi

Bol
@Solidarność

A myślisz że jak w bolechowie jest!

Solidarność
@Bol

Czyli tak samo u nas w Środzie znowu normy podkręcili a kasy brak ale co tam wywalone mamy poprostu będziemy produkować bubel i tyle

Szoszun

Jak co robi nic siedzi w telefonie i nic nie robi jak reszta brygadzistów banda nierobów widocznie kierownikowi to nie przeszkadza.

DM
@Szoszun

Sam jesteś nierobem,możesz wystartować jak jesteś taki szuruburu i pokazać jak powinien pracować brygadzista twoich marzeń ????

Q-men
@Szoszun

Dodaj jeszcze do tej wypowiedzi Q-menów.Robią wszystko by pokazać, że są potrzebni,a tak naprawdę wydrukować liste z SAP i wykonać kilka telefonów by nawet uczniak potrafił.Gratululacje dla ich przełożonych.Kolejni ściemniacze. Brawo!!!!!!!!!!

Szoszun

Mój kierownik jest aż za ambitny potrafi tylko ludzi gnać.

@Szoszun

To może z nim porozmawiaj? Być może nie wie że np. pewne zadania są zbyt ciężkie dla pracowników, skoro nikt się nie odzywa to w sumie skąd ma to wiedzieć? ;-)

Spawacz

Czy ktoś może się orientuje czy ta kasa pożyczkowa w firmie funkcjonuje bo już jestem bez wypłaty takie są realia 1500 wynajem mieszkania ubezpieczenie OC zapłaciłem 500 rachunki 600 i zostało mi 300 zł na życie sorki myślę czy nie warto iść na chorobowe i sobie gdzieś dorobić czy jak. Tak naprawdę to nawet niema kasy na paliwo aby dojechać do pracy chyba czas na zmianę pracodawcy lepiej robić za najniższą średnia a resztę (usunięte przez administratora) dostać bo jeszcze państwo dołoży na opłaty.Gdybym robił u prywaciarza to mógłbym iść po zaliczkę jestem zawiedziony ale ok my pracownicy sobie poradzimy powoli czas aby osoby z zdalnej pracy wróciły bo będzie trzeba pracować na produkcji

@Spawacz

A jakieś podwyżki się nie szykują w firmie? I ile masz na rękę już z wszystkimi premiami? Cóż, ceny w sklepach rosną, bo ktoś na ten socjal musi się składać niestety... ;/

Spawacz
@Jacek

Tak firma chce dać 100 zł do ręki teraz miałem 2900 do ręki robota ciężka i hałas straszny wiecznie mało i mało za tą robotę 5 powinno być ale możesz podjąć pracę i zobaczyć jak jest 2900 po 12 latach pracy premią 14 procent max jest 17 procent ogólnie nie polecam właśnie powysyłem CV do innych firm

Cwaniaczki

Koleżank koledzy. Nie martwcie się premią - to normalna kolej rzeczy że zbliża się nagroda gwiazdkowa i trzeba trochę na nią uzbierać. To tak trochę jak z Pisem: teraz przez parę miesięcy zabierzemy po 10% nie patrząc na błędy, a w grudniu oddamy 75% i ciemny lud będzie się cieszył bo dajo 75% XD pozdrowienia dla zaciekłych pismenów - oni to lubią

PO
@Cwaniaczki

Zagłosuj na nas (usunięte przez administratora). A zarobisz więcej.Damy jeszcze 5 latek do emy. A poczujesz się jak prawdziwy Europejczyk tylko że z balkonikiem(usunięte przez administratora)

Anzej
@PO

Z takimi cenami i rachunkami to mam nadzieje, że nie dożyje emerytury... a to nie kaniec festiwalu podwyżek. Ale to przez Tuska.

Hiszpan

Wypłaty się podobały ? :)

Neoplan
@Hiszpan

Ja tam mam 3 bachory także 3x500 + ta wypłata i jakoś leci.

Jest dobrze
@Neoplan

Dokładnie. Gdyby nie PiS to dopiero by była bieda, a tak to jest dobrze. To że bezdzietni zaraz będą jeść piach to tam nic nie znaczy większość z nas ma i to nie zle pieniążki - tak jak piszesz kolego, za 3 bachorki to coś tam do wypłaty jest.

@Jest dobrze

Może by tak zostawić politykę na boku, niech chociaż tutaj będzie spokojnie pod tym względem, co? :) A co do tych wypłat - jakie są widełki w tej firmie? O ile możesz mówić o takich rzeczach oczywiście. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.