Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Sbc

O! Są i pierwsze zwolnienia.

Ktoś

Dla tych co się jeszcze nie zorientowali nie wszystkie wpisy w imieniu biurowych piszą biurowi i nie wszystkie w imieniu produkcyjnych piszą produkcyjni. Komuś zależy na sianiu złości i niechęci a ludzie łatwo i chętnie dają się w to wciągnąć. Manipulacja i dezinformacja to dziś najważniejsze bronie w każdej walce. Patrząc po poziomie dyskusji niektórzy zostali jeszcze na etapie podstawówki, co jest bardzo smutne i daje obraz społeczeństwa w jakim żyjemy. Używanie uznawanych za wulgarne słów szczególnie w trakcie przemówień i zgromadzeń świadczy o poziomie. Nieważne po której stronie jesteście i co robicie, róbcie to z godnością ludzi inteligentnych a nie internetowych oszołomów. Nie trudno przewidzieć jakie będą reakcje na taki wpis i nic nie jest w stanie nas tu zaskoczyć. Zanim znowu napiszesz o "ssaniu" i "lizaniu" miej RiGCZ i zastanów się chwilę.

Mag

Panie i Panowie muszę przyznać ze was podziwiam i to bez żadnych podtekstów. Za 20 dni dostaniecie 2000 zł a niestety wydaje mi się że ten strajk i tak nie przyniesie dla nas jakiś wymiernych korzyści. Fakt że teraz oprócz tych podwyżek które już były nic ciekawego nie zaoferowali ale podwyżka na przyszły rok czyli inflacyjne plus 0,5% najgorzej by nie było. Największym błędem są dwa związki zawodowe. Konfederacja a konkretnie jej przewodniczący zrobił z tego cyrk na czym traci sama Solidarność w najbliższej przyszłości jeśli w tej firmie taka w ogóle będzie trzeba to naprawić. Sama „S” w zupełności wystarczy.

Ktoś

Ci co strajkują jak chcą strajkować niech strajkują a ci co chcą pracować niech pracują. Każdy ma swój rozum i wie co robi i na ile każdego stać żeby strajkować

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
Antos

Ale zarząd powinien zwrócić uwagę na to że ci co nie strajkują czyli mają dobrze niechcą podwyżki więc wydatek mniejszy

@Antos

Takich to od razu do(usunięte przez administratora) Tak samo jak fikcyjne etaty typu lider qumen itd Kiedyś takich etatów nie było i było dobrze

Lider

Jestem liderem (usunięte przez administratora) i tacy są potrzebni żeby was nadzorować

L.

Niepotrzebny pisze się razem (nie z przymiotnikami). Widzisz dlatego niektórzy zarabiają więcej, gdyż sporo się uczyli. Nie mają ( tu jest nie z czasownikiem więc osobno), oczekiwań bez pokrycia i nie oczekują czegoś bo im się należy. Niezadowolny jesteś z pracy, to ją zmień, nikt nikogo siłą w SBC nie trzyma.

@L.

No i co jeszcze napiszesz orąbańcu z biura?

Antos

Czytaj ze zrozumieniem

Śmieszek

Poziom (usunięte przez administratora)i hejtu ze strony Produkcji, stanowisk monterskich jest w SBC na niemożliwym wręcz poziomie. Jaka u was solidarnosc, jaką konfederacja... Okiem montera: Elektrycy (usunięte przez administratora) nic nie robią. Systemowcy (usunięte przez administratora) tylko siedzą. Biuro (usunięte przez administratora) nic nie robią. Brygadzisci (usunięte przez administratora) nic nie robią. Qmeni (usunięte przez administratora)y nic nie robią. Kontrola jakości (usunięte przez administratora) nic nie robią. Kierownicy (usunięte przez administratora) nic robią. Hala D(usunięte przez administratora) nic nie robią. DPDS (usunięte przez administratora) nic nie robią. Za to WJ robi najwięcej jestem Łosiem i krzyczę łosiem stuf! Hipokryci.

Popieram (usunięte przez administratora) płaczą że im mało niech dziękują za pracę na kolanach

Civ

Ty pewnie dziękujesz co poniedziałek swojemu przełożonemu ,:) i tacie pewnie też

Z zewnątrz

Mam takie pytanie do biurowych, skąd w was tyle nienawiści i jadu do ludzi pracujących w Solarisie fizycznie? Oni strajkują bo mają takie prawo, strajkują, gdyż uważają, że powinni zarabiać więcej. Na jakiej podstawie twierdzicie, że na podwyżki zasługujecie tylko wy, white collars, a blue collars nie zasługują? Bo co? Bo pracują fizycznie? Ciągle posługujecie się argumentami w stylu "trzeba było się uczyć", "wolny rynek", "nie podoba się to zmień pracę". Ciągle te same frazesy nie mające żadnego pokrycia i uzasadnienia w rzeczywistości. Ja rozumiem, że pokończyliście jakieś tam studia, podłapaliście obsługi kilku programów biurowych, potraficie się pewnie jakoś tam wysłowić po angielsku, ale to nie czyni was "wyższą kastą" i nie daje wam prawa oceniać pracowników produkcyjnych zwłaszcza w sposób w jaki to robicie w komentarzach. Oni w tą pracę muszą włożyć wysiłek fizyczny, do tego mają pewnie jakieś brygady, system zmianowy itp, a to rozregulowuje zegar biologiczny. Poza tym, każda praca jest potrzebna. Zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych jest zdecydowanie większe niż na pracowników biurowych. Mówicie, że fizycznych łatwo zastąpić. Was też łatwo zastąpić, nie ma ludzi niezastąpionych. Teraz się boicie o swoje posady bo doskonale wiecie, że jeśli Solaris zawinie stąd produkcję, to wy też stracicie swoje stanowiska. Więc nie wiem czy warto dalej w takiej sytuacji głosić durne korwinizmy.

DOBRZE NAPISANE SZCZERA PRAWDA

@Z zewnątrz

Wasza praca fizyczna ma się nijak do naszej umysłowej. Dzięki nam macie robotę

@Z zewnątrz

Serio? Przecież to pracownicy produkcyjnej ciagle tutaj psioczą na biurowych…wystarczy przejrzeć wpisy

DM

W sedno!!!

Yntelygent
@Biurowy

No to się pochwal co takiego ważnego robisz, jakież to unikalne umiejętności prezentujesz, to się trochę pośmiejemy.

Ankieta

Kto chce zakończyć strajk, daje wesołą minkę, kto chce usunięcia WJ, daje smutną minkę.

Rozsądny

Ludzie kochani! Dlaczego tu jest taka nienawiść? Jedno zdanie tu było mądre, nie ma pracowników produkcyjnych bez biurowych i na odwrót. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Strajk do niczego nie prowadzi. W jednym z wywiadów WJ mówił, że chciałby jak najszybciej strajkować, że trudno w tym kraju zorganizować strajk, bo najpierw trzeba przeprowadzić mediacje. To dowód, że związkom nie zależy na porozumieniu. Od początku chcieli skłócić załogę i rozpocząć strajk na niekorzyść firmy. WJ promuje się poprzez strajk, bo za 1,5 roku są wybory do Parlamentu. Proszę, zakończcie ten bezsens, już dużo straciliście, a nic na strajku nie ugracie. Skoro zarząd nie zgodził się na 400 zł brutto i zaproponował 320 zł brutto, to tym bardziej nie zgodzi się na 800 zł.

Bolo

Wielcy uczeni siedza sobie w domu"pracuja zdalnie"a my ryzykujemy za te (usunięte przez administratora) te 5 % za chodzenie caly miesiac do pracy to sobie w (usunięte przez administratora)wsadzcie.pracownika macie za nic

Lolo
@Bolo

Za to wielki pracownik bolo co zdania polskiego złożyć nie potrafi i mówi "szłem" czy "poszłem" zaraża głupotą dużo więcej osób w swoim otoczeniu i niestety nawet 1% nikt nie dołoży za przebywanie z takim baranem.

@Lolo

Nie rozumiem dlaczego mnie krytykujesz?co w mojej wypowiedzi bylo nie tak?moze nie portafisz czytac ze zrozumieniem baranie.w moim komentarzu nie bylo slowa szlem lub poszlem.za przebywanie z takim tepakiem jak ty powinni dokladac z 200%

Zenon
@Bolo

Czyli optymalnie będzie jak pracownicy biurowi zaczną przychodzić normalnie do fabryki zwiększając szanse wszystkich na zarażenie się, tak?

@Zenon

Nie Zenonie.biurowi niech sobie sciemniaja w domAch ale niech maja zaplacone np 80% a nam pracujacym na ta cala sielanke zaplaca godziwie za ryzykowanie w tych trudnych czasach(panie lolo jesli pan czegos nie zrozumial to przepraszam)

Bimbas
@Bolo

Sześćdziesięciolatkom też powinni płacić 80%. Siedzą w domu (teoretycznie),odbierają całą wypłatę, a my ryzykując zdrowiem musimy na nich pracować.

Zenon
@Bolo

Czemu tylko 80%? Zabierzmy więcej i dajmy innym. Chyba istniało określenie na taki ustrój...

@Bolo

Widzę że wierny jesteś zasadzie "nie znam się to się wypowiem" tak więc żyj sobie w swoim świecie widząc tylko czubek swego nosa i narzekając na wszystko i wszystkich wokół. Nie pozdrawiam.

Władek
@Bolo

Bolo ty jesteś jakiś baran jak byś wiedział miał pojęcie jak się pracuje i troszeczkę rozumu to byś się zastanowił na tymi wpisami.

Olo
@Bolo

Trzeba było się uczyć, a nie teraz swoim niedowartościowaniem pluć jak jadem w innych !!! Zazdrość nie popłaca.

@Olo

Jasne,wszyscy mogli sie uczyc a autobusy krasnoludki by skladaly.pomysl troche.nie pluje jadem tylko pisze jak jest

Olo
@Bolo

No właśnie kto Ci nie kazał? Byś miał lepiej. Ja odbieram Twoje słowa jako zazdrość. Dlaczego ludzie którzy pracują zdalnie mają mieć gorzej płacone? Bo Ty tak chcesz? Skoro Ty masz jak masz, że chodzisz do pracy i to jest w Twoim odczuciu krzywdzące to wszyscy tak powinni mieć bo Ty tak masz. Patrzenie egoistyczne. Idąc dalej Twoją argumentacją to prace biurową krasnoludki zrobią?

Biurwa
@Bolo

tylko, że biurowi wykonują pracę zdalnie, wyobraź sobie, że niektórzy nie muszą być w firmie na miejscu, żeby ogarnąć tematy, to z jakiej racji mają mieć płatne 80%...?

Nemo
@Bolo

Jedna uwaga. Osoby z biur, które obecnie mają Home Office zostały tam wysłane przez swoich przełożonych.

@Olo

Ale ja lubie swoja prace na produkcji i prosze mi tu nie sugerowac co chwile ze bylo trzeba sie uczyc,nie zazdroszcze wam waszej pracy.zrozumcie to ze to my nadstawiamy tylka ryzykujac zdrowiem i zyciem swoim i naszych rodzin i to my chcemy zarabiac normalne pieniadze bo w tej chwili to czy firma bedzie dalej funkcjonowac zalezy tylko od nas.ps widac jak pracujecie jak w godzinach pracy komentarze piszecie hehe

Marek stachol
@Bolo

Dokładnie korpo ma w w 4-rech literach. Firma nie szanująca pracownika za nic.

Srolo
@Bolo

A jak sobie wyobrażasz prace zdalną pracowników produkcyjnych? W garażu będziesz składał autobus? A Ci „wielcy uczeni” to pewnie nic nie robią tak... a kto projektuje te autobusy, kto zamawia części, kto je sprzedaje, kto dba o to żebyś dostał wypłatę na czas i o milion innych rzeczy? Składanie autobusu jest ważnym, ale niewielkim elementem w całym procesie. Wiec mam propozycje dla pracowników produkcji - przestańcie się wreszcie wywyższać, bo wbrew pozorom Was jest zastąpić najłatwiej.

Kks
@Bolo

Widzę ze zmęczony jesteś dojeżdżaniem w 9 matizem z wungrowca.W polinowie masz 2 na start jak się nie podoba.

paolo
@Srolo

Srolo Was jest zastąpić najłatwiej. niepoważny jesteś,praca wszystkich jest ważna a tak na marginesie to biurowych zastąpić nie można?Każdy ma jakieś zadania i za nie odpowiada , tak i biurowy jak pracownik produkcji .

Hans
@Bolo

Trzeba było się uczyć a nie teraz narzekasz.

andrzej
@Bolo

To trzeba było się uczyć, żeby teraz siedzieć w domu. Pozdrawiam

@Bolo

Nikt nie zabrania Tobie rozwoju, poznania języka i ukończenia studiów, żeby stać się tym „wielce uczonym”. Poza tym Ci „wielcy uczeni” sobie sami tego siedzenia w domu nie wymyślili. A uwierz mi, że nie jest to taka praca piękna i przyjemna „bo w domu”, jak ci się wydaje.

Andrzej Dziąsło
@Bolo

Nikt nikomu nie broni się rozwijać. Ukończ jakąś uczelnie, zdobądź doświadczenie, udowodnij że ta nauka nie poszła w las... i może za kilka lat też będziesz mógł pracować zdalnie.

Lolo
@Bolo

A skonstruować..? Dokumentaxje pod ni dać... bo inaczej inaczej nie da skręcić... Części kupić..? Sprzedać..? Zarobić..? Serwisować..? To już krasnoludki... nie warte wspomnienia... możesz sobie skręcać na plac u tysiące autobusów... jak ich firma.. I ci biurowi nie sprzedadzą.. to zamiast bułek z pensji będziesz żwir żarł... a się nie podoba.. to świat otworem stoi... idź gdzie lepiej... a nie SAP..!

Koledzy uciekali :P No wiesz

Pracujący
@Bolo

Masz rację , chodzenie do pracy , bo pracą tego nie można nazwać!

Pracujący
@Bolo

Bolo , a ile autobusów sam złożysz? bez biurowych , bez brygadzisty , bez instrukcji?

Niesprzedajny logistyk

No i mamy. Pierwsze autobusy wysyłamy do Hiszpanii na montaż. Decyzja zapadla, kontrakt wybrany, mamy kompletować części. Dzięki związkom właśnie robimy transfer technologii do Hiszpanii. A pewnie to dopiero początek.......

bubu
@Niesprzedajny logistyk

Hiszpania, to dopiero początek... Ukraina zaciera rączki :-)

CBA

No ma głęboko w(usunięte przez administratora)Ale zapomniał że firma to też pracownicy bez których nic nie zrobi.

Fler
@Niesprzedajny logistyk

Jest trafba

C.
@CBA

Serio? Vectia odłam CAF który produkował autobisy cxeka na pracę. Nie jesteście nie zastąpieni. Liczę, że tak elegancko jak na procesji, pomaszerujecie z wypowiedzeniami do bramy????

Zzzz

Już pora zakończyć ten strajk, zaraz was wyrzuca na bruk i do PUP po 8 stow polecicie prezes nie jest (usunięte przez administratora) w przeciwieństwie do was.

PYTANIE

A tak z zapytaniem .Produkcja stanęła prawie całkowicie .Z nitki wychodzi na dzień jedno nie kompletne auto .I pytam co robią pracownicy magazynu skoro nie muszą szykować towaru na osiem aut .Magazyn nie strajkuje a pracuje.A najlepsze jeszcze przychodzą w sob na nadgodziny.

bubu
@PYTANIE

odpowiadam. zakontraktowane i zamówione części trzeba przyjąć, zdeponować... pan z tira tego nie zrobi. Magazyn nie tylko wydaje towar na produkcje.

@bubu

Robolowi tego nie wytłumaczysz, dla niego najważniejsze jest przykręcenie śrubek. Nowe kontrakty, części, rozwiązania techniczne itp. przysyłają marsjanie

Felix
@PYTANIE

Czy zarząd wie że nadgodziny w tej firmie to fikcja? Ze na nadgodzinach się nie pracuje? Zlikwidować te puste nadgodziny przynajmniej za prąd będzie firma miała niższe rachunki. Po co oświetlać hale jak i tak nikt nie pracuje?!

Open
@Biurowy

Rozwiązania techniczne xD jak wjezdza 1 nowy autobus na nitkę to żadnej nawet rady co jak ma wyglądać nie dostajemy. Wręcz konstruktorzy" nam się pytają: Czy tak to może wyglądać? Za to jak my pytamy jak mamy to zrobić by wyglądało to dobrze bo przecież wy to zaprojektowaliscie to wu nie wiecie i to jest najlepsze!!! Pozdrawiam konstruktorów!!!

@Open

A można po polsku napisać? A to ja już wiem od kogo wy są. Zjeść (usunięte przez administratora) czy szklankę? Na nadgodzinach jecie kanapki i chowacie się przed brygadzistą, a jak wam zwróci uwagę, to wielka obraza, że na nadgodzinach trzeba pracować...

Dajta mi
@Felix

Nie mierz wszystkich swoją miarą. To, że u was się chowają po piankach nie oznacza, że cała produkcja stoi. Zredukować zbędne etaty leserów i znajdą się pieniążki na podwyżki. Niepotrzebni są (usunięte przez administratora) co pobierają pensję za chodzenie co godzinę na fajeczkę i bajerkę ciągłą. Ale spokojnie. Redukcja etatów będzie po strajku. Powodzenia wtedy na fajeczkach. Na palarnie zabierajcie ze sobą obiegówkę od razu xD

Swinte Jasiny

Kto chce odejścia pana Wojciecha Jasińskiego mała ankieta?

Podejdź to wypoleruje :)

Mikel

A kim on jest ten Wojtuś. Dziwię się ze jeszcze w beret nie dostał.

Obiektywny

Ludzie kochani, proszę Was oderwijcie na chwilę chociaż wzrok od Wojtka, weźcie do ręki kalkulator i spokojnie policzcie. Firma zaoferowała Wam najmniej 320 zł oraz podwyżkę na poziomie średniej inflacji za rok 2022 w styczniu 2023. Podsumowując i licząc na szybko to jeśli inflacja będzie na poziomie 10% przy płacy zasadniczej 4000 zł dana osoba dostanie 400 zł +0,5 p.p. Jeśli walczycie o 800 zł to firma właśnie Wam je oferuje, bo przecież obecna podwyżka + inflacyjna w styczniu daje właśnie 720-800 zł w zależności kto ma jaką grupę. Jeszcze raz apeluję, opanujcie się, przemówcie związkom do rozumu, bo tylko Wy to możecie zrobić. Weźcie kalkulator do ręki, pokażcie im obliczenia bo oni mieli chyba z matematyki mierny, a Wojtkowi podziękujcie i grzecznie wyprowadźcie za szlaban.

Pewnataka
@Obiektywny

Zgadzam się w 100%. Mam wrażenie że przedstawiciele związku kompletnie nie potrafią tego wyliczyć! Najlepiej powiedzieć 800 stów po wtedy łatwiej dodać do zasadniczej ale nie widzą ile firma w przeliczeniu z premiami, i tym co oferuje na przyszły rok może zapewnić. Żal że przez takie osoby które kompletnie nie znają się na czystej ekonomii, chcą doprowadzić do wielkiego ała w tej firmie. Żal żal i jeszcze raz żal i szkoda mi tak tych ludzi co idą na oślep z Panem Karakanem.

PJA
@Pewnataka

A Ty pewnie odkąd zaczął się strajk to w pracy nosisz pampersa

Pewien_panicz
@Obiektywny

„Firma zaoferowała Wam najmniej 320 zł” wypadałoby dodać, że te dodatkowe hojne 50 złotych jest tylko dla najniższej grupy i kosztem bonusu EBIT, który zostałby zabrany wszystkim pracownikom.

50 zł
@Obiektywny

Sam sobie odpowiedziałeś zależy kto ma jaka grupę ja na spawalni zarabiam 3300 bo nadgodzin nie da się robić bo tak są normy podkręcone więc chce zarobić w 8 godzin jak normy podkręcali to nikt mi nie dołożył

Dajta mi 800 jasinów
@50 zł

Czy Ty jesteś świadomy, ile dobry spawacz jest w stanie zarobić, czy nie? Poszukaj informacji na ten temat, polecam. Więc jak Ci nie pasuje (też bym byl sfrustrowany takimi zarobkami jako spawacz) i masz łeb na karku, to poszukaj innego pracodawcy. Dawno bym to zrobił na Twoim miejscu.

Mikel
@Dajta mi 800 jasinów

Tu bardziej chodzi o to że chcą podwyżki w firmie gdzie robią może z dwie godziny dziennie. Już dawno strajkujących (usunięte przez administratora) bym z hukiem.

Szoszun

Jak Hiszpan dobrze zapłaci to pomożemy mu spakować cały Majdan.

@Szoszun

Chłopie jesteś tak pusty musisz uważać żeby ci echo w lesie nie zabiło! Jak ci nie pasuje to zawijają swój majątek jaki Majdan jak nawet w głowie pusto i przestań skomleć ! Facet to ty chyba nie jesteś!!!!!! Raczej (usunięte przez administratora)jak roboty nie potrafisz sobie zmienić na lepszą po całości.

Radek K.

Witam chętnie podejmę pracę na dwie zmiany w zakładzie Solaris za 2500zl na reke za miesiac pracy. Za pomoc w zatrudnieniu oferuje nagrodę 100zl.

Monter

SBC dał w styczniu 5% - ŹLE. Dodatkowa podwyżka w tym roku 8,5% - ŹLE W przyszłym kolejne 6-7% - ŹLE Zarabiacie więcej niż w okolicznych firmach- ŹLE To czego wy chcecie?

Monter 1

Kasy - dobrze

Max
@Monter

Osiem stów Czego Urwa nie rozumiesz?

@Max

Po 400zł brutto do podstawy na rok i koniec strajku

Kalkulator

Przecież to zaoferowali we Wtorek xd

@Kalkulator

Masz zły kalkulator.Negocjacje zaczęły się w zeszłym roku we wrześniu. Była mowa o 800 zł z podziałem 400 zł na rok 2021 i następne 400 za ten rok.Jak narazie dostałem 270 zł Plus to co zarząd chce dołożyć 50 zł Razem 320 zł brutto

Caf
@Monter

50 zł brutto to dobra propozycja dla najniższej podwyzszki 5%. O co chodzi? bardzo przejmujemy się pracownikami nie widać jak staramy się wynegocjować porozumienie. Potrzebowaliśmy 4 tyg na taka dobrą propozycję Pamiętajcie ze w czerwcu miało być 100zl brutto. Nie zdajecie sobie sprawy jak nas plecy bolą od tych negocjacji.

Dmek

Przecież do Bogdana miało wszystko jechać.

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 659.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 602, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 372 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.